De, Jong's Chocolade BOU71ÜNSWONIN11, SAMOSWIJN. BINNENLAND Wintermantels, .JïSr&Zzm&cmL- ADvWFËNTTj-:i> VERKOOPING- Firma Herman Zoon. i Stadsnieuws. Posterijen en Telegraphic. BEURS VAJT ROTTERDAM Ontvangen Veemarkt te Rotterdam Vereenlglog ARMENZORG* Hadie Ma- Handnaaim achine, W. VERMEULEN, Zenuw- en Maaglijders Eaadg-evex *Wei-, tüCooi' on tSoualanó en Uiterwaard. Haastrecht INMIDDELS UIT DE HAND TE ROOF Weigert beslist l*alu- Expeller In Duitselie verpakking! f zaak niet geheet in den haak was, maar verwachtte van de Kamer, dat men een zoo groot vaderlander, die zyn kalm, rustig leven had vaarwel gezegd om ter wille van de wetenschap en de glorie van zjjn land naar verre landen te reizen en voortdurend zyn leven aan allerlei gevarpn bloot te stellen, niet zou lastig vallen, nu zyn taak bjjna was afgeloopen. De ttekenkamer had er alleen maar op willen wijzen, dat de noodzakelijk heid blijkt voor zulke zendingen verplichte rekening en verantwoording in te stellen. In samenwerking met zijn collega van finan ciën, zal minister Doumergue in dezen geest voor het vervolg bepalingen in het leven roepen. Hierop werd met 519 tegen 50 stemmen overgegaan tot de eenvoudige orde van den dag. Generaal Picquart, de Fransche minister van oorlog, heeft gisteren te Saint-Mandé, vlak by Parijs, een tafelrede gehouden bij gelegenheid van een oudstrijdersfeest. Picquart stelde vast, dat het Fransche volk thans met kafil^) gebeurtenissen in het gelaat ziet, die op eln anderen tijd met onrust zouden zijn beschouwd. Het toont hiermede, dat het vertrouwen heeft in zijn bestemming. Eenige Arabische stammen in den om trek van Mekka, die voordeel trokken van de afpersingen, waaraan de sjerif de pelgrims onderwierp, (aan diens praktijken is thans een eind gemaakt door zijn afzetting), heb ben een gelijktijdigen aanval gedaan op alle militaire posten in den omtrek vatf Mekka. Zij werden echter met groote verliezen terug geslagen. De orde is thans hersteld. De wanordelijkheden waren louter het gevolg van het slechte beheer van den sjerif. Een telegram nit Djedda aan de Jeni Gazeta maakt melding van een gevecht tns- schen Bedouinen en 2600 Tnrksche soldaten, die 50 man verloren. De Bedouinen hadden tal van dooden en gewonden. Onder de ge wonden bevonden zich 4 sjeichs. De onderhandelingen over de vorming van een parlementair kabinet in Oostenrijk Hon garije hebben niet tot een resultaat kunnen leiden, daar de overeenstemming tnsscheii Daitachers en Tsjechen onmogelijk bleek. Zaterdagmiddag ontving de keizer baron Beek, en daarna baron Bienerth, die zijn voorstel tot het samenstellen van een ambte naarskabinet toelichtte en verdedigde. De keizer eindigde met de voorgestelde kabi netsformatie goed te keuren. Het nieuwe kabinet, waarvan de tegen woordige minister van binnenlandsche zaken baron dr. Bienerth president wordt, bestaat uit de oudste afdeelingschefs van de ver schillende departementen. Minister van bin nenlandsche zaken wordt de geheimraad Haerdtl, afdeelingschef in dat departement. Generaal Georgi treedt op als minister van landsverdediging. Als ministers zonder porte- feuile, Landsmannministers, treden opvoor de Polen Ridder von Abrahamovicz, voor de Tsjechen Za'qek en voor de Dnitschers Schreiner. Het Kabinet bevat twee Tsjechische, twee Poolsche en acht Duitsche ministers. Het treedt morgen op. De Rjjksraad komt tegen 24 November byeen. Men hoopt in Oosten rijk, dat de onderhandeling over de verzoe ning tusschen Duitschers en Tsjechen door het kabinet zullen worden voortgezet, en dat voor Kerstmis nog een parlementair coalitie-kabinet zal kunnen optreden. Verspreide Berichten. Frankrijk. De bisschop van Quimper, die by aanplak biljetten geprotesteerd had tegen den gerech- telyken verkoop van kerkelijke goederen in zyn bisdom, is van de aanklacht, dat hy een gei echtelijke verkooping had willen verhin deren, vrijgesproken. Er is een wetsontwerp in de smaak, waarbij de koperen stokken van 5 en 10 centimes door alluminium munten zullen vervangen worden. Engeland. De voorstanders van vrouweustemreebt, die de luidruchtige betoogingen der suffra gettes afkeuren, hebben als nationale bond der vereenigingeu voor vrouwenstemrecht den premier schriftelijk verzocht, haar het gedrag der luidruchtige suffragettes niet te doen ontgelden. Aan de leden van het Lagerhuis werd een gelijkluidend verzoek gericht en de bond kreeg tot antwoord, dat der Lager huisleden zich niet door bet gedrag der luidruchtige suffragettes had laten beïnvloe den. Spanje. Naar het heet bestaat er kans, dat de pretendent naar de Spaansche kroon, Don Carlos, van zijn vermeende rechten afstand zal doen en dat zyn zoon, Don Jaime van Bourbon, benoemd zal worden tot infant van Spanje en tot maarschalk. Dat zou dan bet einde van het Carlisme zyn. Balkan-Staten. Servische deserteurs hebben bevestigd dat er aan de grenzen schansen worden opge worpen en mijnen gelegd. Men verwaoht elk oogenblik bericht, dat het verbond van Turkye mot Sorvië en Mon tenegro is tot stand gekomen. STATEN-GENJËUAAL. T MS' K 2C SM MC H t fi it. Vergadering van Maandag 16 Nov. Indische begrooting. Aan de orde kwam de motie-Bogaardt omtrent opvoeding en opleiding van Indi sche militaire pupillen in Nederland. De heer Bogaardt trok haar oenter in, nadat de minister van Koloniën verklaard had, dat het denkbeeld in beginsel zyn belangstelling, heeft. Aan de heeren Hugenholtz en Verhey be loofde de minister overleg over verbetering van de positie der stuurlieden by de Gouver nementsmarine-:' Aan dn. heeren van Deventer en van Kol verkladrde de miuister, dat hy geen princi pieel bezwaar heeft tegen het geven van meer macht en geld aan plaatselijke- en gemeefl- telyke raden. Hoofdstuk II (uitgave in Indië) werd goed gekeurd. De heer ter Laan noemde de uitgaf van 6 ton voor een nieuwe kazerne der Koloniale Reserve te Nymegen geheel overbodig. K. i. kunnen de vier kompagnieën naar Harderwijk worden overgeplaatst. Do beer van Bylandt vond óók den opzet te g'rootscheepsch. I De beer van Nispen verdedigde het' Re- geeringsvoorstel. De minister van Koloniën zette uiteen, dat de uiterste zuinigheid betracht is. De Kamer besloot ten-slotte met 52 tegen 16 stemmen den post van f 100.000 als eerste termyn voor den bouw toe te staan.# Nederland en Venezuela. Onder liet hoofd „Nederland—Venezuela" schryft do Cnraqaoscbe Crt. Sinds ons vorig nummer verscheen, werden gcene nadere berichten over' den toestand ontvangen. ■- Dat er nit gebrek aan berichten meer en meer veronderstellingen worden gemaakt, is duidelijk, te meer nu de termijn die, naar algemeen wordt aangenomen, door Nederland gesteld is, binnenkort zal zyn verstreken. Wy hadden de meening uitgesproken dat, indien de Venezolaansche Regeering bereid was aan de vorderingen van NederlanjJ te voldoen, reeds in de eerste helft dezer inland daarvan blyken konden zyn gegeven. Moeten wij nu deze blyken uitgebleven zyn daaruit ongunstige conclnsiën trekjen? Ons dunkt van niet: Diet alleen als gevolg van onzen levendigen wenscb, dat het geschil alsnog een geheel vredelievende oploksing moge vinden, maar ook omdat het ontbreken van ganstige berichten geenszins de gevolg trekking motiveert, dat de kans op oen vreedzame ontwikkeling der quaestie ver streken is. Moge het „geene tijding goede tijding" hier waar blyken. Gemengde Berichten. Zeist beeft een buitengewoon mooi ge meentehuis gekregen, in 17-eeuwscben renais sancestijl met lood pannendak, fraai van lijnen en kleuren. Schilderachtig staat het in 't midden van het dorp, aan de voorzijde een breed plein met zwaar geboomte en aau den anderen zijgevel het fraaie Walkartpark. Het heeft een fraaie raadzaal van 88 Ma. en een even groote trouwzaal. Het, plafond der raadzaal bestaat nit een eikenhouten tongewelf, rustende op zandsteenen Iplom- men. Het meubilair, meest in dof eikofihout, is eveneens uitgevoerd naar ontwerpen van den architect van het gebouw, Jan Stui- vinga, in overeenstemming met den stjjl van bet geheel. Vrijdag is het raadhuis feestelijk inge wijd. j Een brievenbesteller, die aan het station te Velp de post in ontvangst moest qemen, had zyn rijwiel onbeheerd laten sta^anj toen hy terugkwam was zyn fiets verdwenen, zoodat hy te voet naar het postkantoor moest. Opeens hoorde hjj een fietsbel gelijk aan de zyue en zag het vermiste rijwiel naderen. De postman greep den wielrijder en riep: „Wat doe jij op myn fiets?" De man rukte zich los, en koos het hazenpad. De besteller, verheugd over de wondere spe ling van het lot, peddelde daarop naar zijn kantoor. Nietf alleen! dat Wilbur Wright te Lomans voor de eerste maal is opgestegen zonder van zyn valbolc gebruik te maken, maar hy heeft er ook schitterend den prys van 1000 francs mee gewonneu, dien de Luchtvaart- club van de Sarthe had uitgoloofd voor het vliegen met een vliegtoestel op een hoogte van 30 meter. Er waren zes kleine balonnen opgelaten, die bevestigd warefk aan touwen van 30 meter. Die balonnen stonden op een ry in de lucht, en daar moest Wright over heen. Eerst vloog hy er w» 1 15 meter boven. En 45 seconden later ging Wright er voor de tweede maal overheen't toestel was er toen wel 30 meter boven, dus op een hoogte van 60 meter. Vlak by den valblok landde het toestel na een vlucht \an ruim 11 minuten. Even later deed Wright nog eeu paar proefvluchten een van 4 min. 45 sec. met den heer Durand, en een van 10 minuten met zijn eersten leerling, graaf de Lambert. Tweelingboefjes. Aan het Maasstation te Rotterdam zyn Zaterdagavond door de recherche aangehouden gebroeders E.,~. tweelingen, oud 14 jaar, uit Crefeld, die de ouderlijke woning waren ontloopön met mede neming van 800 Mark, ten nadeele van hun vader, die aldaar postambtenaar is. Nadat van de aanhouding teleplioniscb bericht naar Crefeld was gezonden, zyn de jongens door hun vader afgehaald. Zy waren nog in het bezit van 760 Mark. Gisterenmorgen is tusschen Delden en Hen gelo een kolenbrander, die geboeid door een rijksveldwachter naar Almelo werd gebracht, uit den trein gesprongen en nog niet ge vonden. Gisterennacht tegen half vjjf is te 's-Gra- venhage een uitslaande brand ontstaan in tf paling-, elft- en vischrookery aan het nde van de Elandstraat, een onbewoond perceel van den vischhandelaar J. in de Witte-de-Withstraat. De inboedel en gereed schap voor dit bedrijf zyn grootendeels door de vlammen vernietigd, die ook uit heft dak sloegen. Overigens is het binnenwerk ver brand. De brandweer bracht veel gereed schap buiten het geboowtje en was het vuur spoedig meester met twee stralen uit de watorleiding. Zondagavond elf uur brak te Zaandam aan den Hoogendyk by den Dam een hevige brand uit op de bovenverdieping van het confectiemagazijn van den heer A. de Groot, naar men zegt door 't omvallen van een lamp. Die verdieping met voorraad goederen brandde geheel uit. Een poos later ging ook de daarnaast gelegen bovenverdieping, een winkel en magazijn der firma C. Keg, grossier in koloniale waren en gedistilleerd, in de vlammen op, met een massa goederen van allerlei aard, die natuurlijk aan de vlammen veel voedsel gaven. De firma Keg is ook eigenaar van het perceel van den heer de Groot. De belendende bloemen winkel van den beer J. T. de Groot bekwam veel waterschade. De geheele brandweer deed dienst en was tegen lialfdrie meester van bet terrein. Te Schoonoord (Dr.) is Zaterdag afgebrand de boerenbehnizinge van den beer J. Kals- beek, bewoond door Koops. Alles ging ver loren, het vee werd echter gered. Verzeke ring dekt de schade. Brutaal. By de Koloniale Reserve te Harderwijk bood zich een persoon voor dienstneming aan, die by onderzoek bleek ontvlucht te zijn uit bet Rijksopvoedingsge sticht „de Kruisberg", bij Doetinchem. Ballon neergedaald. Zaterdag is op de Vnnrsche bij Hilversum neergedaald de Duitsche luchtballon „Berlin". Deze ballon had een beelen tocht gemaakt. Zondagmid dag werd opgestegen in Bittqrfeld, Saksen, terwijl d^ nederdaling plaats had Maandag avond in St. Aubert, Normandië, In Parjjs werd de Dallon wederom gevuld en werd het plan gevormd om met den gun- stigen Westenwind den terugtocht naar Duitscbland te aanvaarden. Met dit doel steeg men Vrijdagmiddag halfvyf in Saint Cloud weder op, doch, gekomen tusschen Straatsburg en Mainz, draaide de wind naar het Zuiden, zoodat de ballon in Noordelijke richting afdreef. Zaterdagnacht werd Brussel gepasseerd. In den loop van den dag besloot men, met het oog op het steeds slechter wordende weder en de naderende Zuiderzee, tot neder daling. Deze had om halftwee Zaterdagmiddag zonder ongevallen plaats op de Vnarsche. De inzittenden, de heeren Stieker van Berlijn en Hngo Miiuzer van Planen in Voigtland, waren enthousiast over de prach tige reis. Zéér prezen zij de hnlp, hun door de toesnellende personen bij de nederdaling verleend. (Hbld.) Men meldt nit Bussum Eergisterenavond keerde een 20-jarige dienstbode met de laatste tram uit Laren naar Craailoo terng. Tasscben Larenberg en Craailoo gekomen, sprong zij plotseling uit de tram, vermeenende de halte waar zy moest uitstappen, gepasseerd te zjjn, het geen echter niet het geval was. De tram conducteur werd door passagiers gewaar schuwd, dat zy gegil hoorden, waarop hy de tram deed stoppen en langs de lyn ging zoeken, waar hy het meisje vond met beide beenen afgereden. Onder hevige pijn over leed zy na een uur. Nader meldt men. dat het voortoopig on derzoek door de Amsterdamsche politie alsnog als resultaat heeft opgeleverd de zekerheid, dat de valsche munt werd ver vaardigd in den door Ariaans en Thyssen bewoonden kelder in de N. Looiersdwars straat. Aldaar wer,d een boeveelheid wit metaal in beslag genomen, terwjjl mede op de vloer zijn gevonden spatten van het zelfde metaal, toen het in vloeibaren toe stand was. Op last van den officier werden de ver dachten gistermorgen naar het huis van be waring overgebracht. Tusschen Gildekaas en Oldenzaal is Zater dag tegen den avond een paard van den land bouwer Bartels onder een personentrein ver morzeld en zyn wagen geheel vernield. De voerihan zelf kwam er, evenals zyn andere paard, dat eveneens voor den wagen was gespannen, zonder letsel af. Men seint uit Arnhem Door de politie zyn gistermorgen, na weken lang zoeken, gevonden de verkoolde overblijfselen van een menscheljjk lichaam in de puinhoopen van hotel „Bellevue". Daardoor staat thaos vast dat de hotelknecht Gerrit Wammes, die ver mist werd, in de vlammen is omgekomen. De overblijfselen zyn gesteld in handen van de justitie. Gisternacht zyn de vlammen uit de puin hoopen van het hotel wederom uitgeslagen, zoodat het optreden der brandweer noodig werd. Het elektrische bedrijf te Leiden gaat snel vooruit. Het getal aansluitingen nam van 91 op 1 Januari toe tot 210 op 1 November, waardoor commissarissen reeds nu uitbrei ding van het machinevermogen noodzakelijk achten. De maximum-capaciteit der centrale bedraagt ongeveer 360 KW. en tot dusver werd reeds een vermogen van 245 KW. geëischtin den winter zal zeer waarschijn lijk een der turbos vol belast zyn'en er blyft dan nog slechts een vermogen van 60 KW. beschikbaar. Commissarissen stellen daarom voor, tot den aankoop van een nieu wen turbogenerator van 500 KW. over te gaan, geraamd op f 45.000. Op het Centraal-Station te Amsterdam is Zaterdagavond het verminkte lijk gevonden van den postconducteur W. Hy was even te voren met d 3» Helderschen trein, waarop hy dienst had gedaan, te A'dam aangekomen en is toen, by het overloopen naar het derde perron, gegrepen door de locomotief van den trein uit Zand voort die daar te 9 uur 7 aankomt. De verongelukte laat een weduwe met vyf kinderen na. De Industrieele Maatschappij Trompen burg te Amsterdam bericht ons, dat haar Spyker-Cars op de Olympia Show, die van den 13deu tot den 20sten November te Lou den gehouden wordt, veel succes heeft. De beroemde Peking-Parys Spyker-wagen rijdt thans als reclame door Londen en wekt daar de algemeene bewondering. Gisteren namiddag heeft,aan de glasblazerij aan den Haagweg, nabij Delft een moord plaats gehad. De kolendrager J. R. beeft een anderen kolendrager L. de K. met een mes doodgestoken. Tosschen beide manuen bestond een wrok. De dader, die in niet geheel nuchteren toestand verkeerde, heeft het mes weggeworpen en werd later gear resteerd. De verslagene laat eeu vrouw met zes kinderen achter. De moordenaar is ongehQWd en staat niet gunstig bekend. De gemeentepolitie te Nymegen heeft al daar in een verdacht huis aangehouden H. H. J. B., een Duitscher, die verdacht wordt van valschheid in geschrifte, voor een bedrag van 12,000 mark. Voor zijn aanhouding had de Duitsche po litie 500 mark uitgeloofd. Te Culemborg ontstond in den afgeloopen nacht 1 nnr een hevige brand in den der schuren van de stalhouders gebr. Van Van- ren, van de Goilberdingerstraat, waarin wagens en andere gereedschappen geborgen waren. Het vnur deelde zich al spoedig mede aan de naastliggende schoren van Van Vnuren, waarin in het eene gedeelte hooi en wagem geborgen waren, en dat uitbrandde, terwjjl het andere gedeelte, dat tot paar denstal ingericht was, grootendeels gespaard bleef. De paarden zjjn gered en eenige wa gens in veiligheid gebracht. Ook deelde het vaar zich mede aan de naastliggende berg plaatsen voor brandstoffen van mej. wed. W. van A8ch, welke zaak in den laatsten tjjd gedreven wordt door den heer Rinkel. Hier ging een schnnr met een groote hoe veelheid tnrf en steenkolen aan het branden, benevens een andere schaar, ingericht tot hooipers. Het E. Weeshuis kreeg ook nog brandschade. De gebr. Van Vunren waren naar de Gorincherasche markt. Naar wjj vernemen is alles verzekerd, oorzaak onbe kend. N. R. Rt. GOUDA, 17 November 1908. Aan de Raadsleden is het vólgende inge komen stak toegezonden Goada, 17 November 1908. Onder overlegging van de verzoekschrif ten, door eenige aangeslagenen in de plaat selijke directe belasting naar het inkomen over 1908, of hnnne erfgenamen, ingevolge artikel 17 der Verordening ingediend ter erlanging van gedeeltelijke ontheffing of teruggaaf van die aanslagen, op grond van overlijden of vertrek nit de gemeente, hebben wjj de eer den Raad te doen toekomen eene Ijjst waarop de namen van bedoelde aange slagenen zjjn vermeld en tevens on3 voor stel betreffende het aantal maanden, waar over de ontheffing dient te worden verleend. Door den Commissaris van Politie met den onder-inspectenr Roos werd hedenmorgen een inval gedaan ten huize van D. van Leeuwen, zonder beroep, wonende 4de Kade, die verdacht werd van het maken van valsche guldens en rijksdaalders. In genoemde wo ning werden een aantal zakjes met brussels aarde, gips, tin, vijltjes en sterk water gevonden, welke voorwerpen daarvoor wer den gebruikt. Door verschillende leveranciers waren aan het Bureau eenige dagen te voren, valsche guldens en een rijksdaalder gedeponeerd en aangezien deze hoeveelheid groot was, kwam do politie op het vermoeden, dat het hier vervaardigd was. De schoonmoeder van den verdachte, vrouw S. is eveneens gearresteerd, benevens een zuster, beiden verdacht van het uitgeven van valsch geld. De beide verdachten, van Leeuwen en vronw S. hebben een volledige bekentenis afgelegd. Het onderzoek dunrt nog voort. Te Boskoop hebben gisternacht twee bru tale diefstallen plaats gehad op het tninveld van den heer Jac. Booy zyn nit de tninloods gestolen eenige kleedingstnkken, gereedschap pen enz., op het tninveld van den heer F. J. Hooftman zjjn eveneens kleedingstnkken enz. uit de tainloods ontvreemd, alsmede een chèqne van 168 Mark afkomstig van Berljjn op de Leidsche Bank. Het is dnideljjk ge bleken dat men hier te doen beeft met een of meer personen die bijzonder goed op de hoogte zjjn van de plaatselijke toestand op die tainvelden. POSTERIJEN- Postkantoor te Gouda. Ljjst van de aan dit kantoor en de daar onder. behoorende hulpkantoren ter post be zorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden gedu rende de le helft der maand November niet zjjn kunnen worden uitgereikt. Namen der Plaatsen van geadresseerden. bestemming. Binnenland. 4 Brieven. E. Verdoorn, Arkel. D. Iloogenboom, Bergambacht. J. A. Lieshout, Rotterdam. Lena Boer, A. de Ruiter, Waddinxveen. Briefkaart. G. Kromme, Rotterdam. Bnitepland. Brief. H. Uitman, Reioland, Duitschland. Nota. Aan de alzenders wordt aanbe volen hun naam en adres op de stnkken te vermelden, opdat deze bjj onbestelbaarheid aan hen kannen teraggegeven worden. De Directeur v. h. Post- en Telegraafkantoor, M. C. HENNEQUIN. Benoemd: 1 Nov., tot schrjjver bij het Hoofdbestuur, M. A. Gerritsetot schrijver te 's Hertsgenbosch (bareel Inspecteur), I. J. Mijzentot adsistent te Amsterdam, de brievenbesteller A. Mulder te Goes en de brieven- en telegrambestellers M, Bakker te Lemmer, Brolsma te Joure, M. S. de Jong te Sneek en H. H. Lemmers te Goor; te Groningen, de brievenbesteller D. Smit aldaar; te Maastricht, de bnleven- en telegrambe steller A. de Vos te Helmond te Oldenzaal, de brieven en telegrambestellers G. Assel- raan te Yelp, B. Drentk te Oosterbeek en B. Sjollema te Gronw en te Rotterdam, de kantoorknechts A. van Gemerden te 's Gra- venhago en A. Oomens te Amsterdam (spoor wegpostkantoor No. 1)tot hoofdbrievenbe- steller te Amsterdam, de brievenbesteller B. van Zeben te Bergumte Delft, de kan toorknecht J. M. Poldervaart te 's Graven- hagete 's Gravenhage, de brievenbesteller J. P. van der Bel, aldaar en te Rotterdam, de kantoorknecht H. A. Goedmakers te '8 Hertogenbascb en de brievenbesteller II. Vos te Leeuwarden tot conducteur der brie venmalen 3e klasse te Amsterdam (spoor wegpostkantoor No. 1) de kantoorknecht C. Sneeuw te Leidente Almelo (spoorweg postkantoor No. 3), de brieven- en telegram besteller C. Schwering te Enschede 16 Nov., tot tijdelijk klerk der posteryen en telegrafie te Scheveningen, F. de Vos, (o. v.), vroeger klerk der posteryen en tele grafie tot adsistent te 's Gravenhage, M. W. Baert (o. v.). 1 Dec., tot directeur van het postkantoor te Onderd^ndam, de commies der posterijen en telegrafie 3e klasse H. Gorter te Gro ningen (postkantoor)tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Monnikendam, de commies der telegrafie le klasse D. J. Hnjjer te Amsterdam tot adjnnct-directeur by den dienst der posterijen te Arasterdam, de hoofdcommies J. P. W. Caland te Leiden. 16 Dec, tot klerk der posterijen en tele grafie 2e klasse, de tijdelijke klerk C. Lezer. Verplaatst: 1 Nov., de commies der posterjjen en telegrafie 4e klassse J. O. C. Hartelust, van Rotterdam (postk.) naar Lei den (postk.)de klerk der posterijen en te legrafie le klasse C. A. F. Gejjs, van Am sterdam (telegraafk.) naar Oisterwjjkde klerken der posteryen en telegrafie 2e klasse T. Reek, van het hootyitelegraafk. naar het bjjpost- en telegraafk. „Hemonystraat" te Amsterdam en P. Bronsveld, van Amsterdam (telegraafk.) naar Haaksbergen 16 Nov. de commies der posterjjen eu te legrafie 4e klasse J. A. J. Boonstra, van Utrecht (telegraafkantoor) naar Amsterdam (postkantoor)de klerken der posterjjen en telegrafie le klasse J. A. Uilkens, naar Wor- knm en -J. de Jonge, naar Kollum, beiden van Amsterdam (telegraafkantoor) en W. N. M. van der Ham, van Rotterdam (telegraaf kantoor) naar Maassluisde klerken der posterjjen en telegrafie 2e klasse M. H. Linthout, van Anna l'aulowna, H. H. Maas, van Workura en H. J. C. Jasperse, van Venray,- allen naar Amsterdam (telegraaf kantoor, W. Dogterom, van Haaksbergen naar Hengelo en A. J. E. Sweep, van Maas sluis naar Rotterdam (telegraafkantoorde tjjdelyke klerk der posteryon en telegrafie D. Mets, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Anna Paulowna onder intrekking zjjner verplaatsing naar Roelolarendsveende schrijver J. P. van der Zwaan, van Am sterdam (telegraafkantoor) naar Middelburg (bareel Inspecteur)de brievengaarder J. A. Anspach, van Roggel'naar Veldhoven. 1 Dec. de klerken der posterjjen en tele grafie 2e klasse M. Cl. W. Heiliger, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Raven- stein en J. Oostergo, van Ravenstein naar Rotterdam (telegraafkantoor)de telefonisten S. J. Ronner (o. v.), van Rotterdam naar Leeuwarden en N. A. de Vries (o. v.), van Leeuwarden naar Rotterdam. Eervol ontslagen op verzoek: 1 Nov. de klerk der posterjjen en telegrafie le klasse J. A. Nybnrg (o. v.) te Amster dam (telegraafkantoor) de conducteur der brievenmalen 3e klasse L. A. Hartman te Utrecht (spoorwegpostkantoor no. 1)de brievengaarder te Goidschalxoord, P. van der Woel. Ontslagen: 10 Oct., de brievengaar der te Makkinga, E. E Njjbolt; 5 Nov., de commies der posterjjen en te legrafie 4e klasse D. de Vries te Amsterdam (postk.). MAANDAG 16 NOV. L.K. H.K. StaaULeenimjen. Nederland. Certif. Ned. Werk. Schnld 2'/, Portugal. Oblig. Tabaksmono- polieleening (500— 5000 fr.) 4', Rentelooze certil. Oblig. 3e Serie Ir. 500 3 Bulgarije. Oblig' Tabaksiee- ning 1902 5 Hypothee. Staatal. 1892 6 Rusland. Iwang Dombr. Obli gation 4'/, Azie. Japan Obligatien 1899 4 Columbia. Geconsolideerde Buitenlandsche Schnld. O. 1000 P. 3 44 Venezuela. Dipl. Schuld 1905 3 43*, 76 95'/. i 6.-: 58»/. 93'/, 90V. 80 Hypotheek-Banken Pandb. Rotterd. Hypb. 31/# 95"/g Pandb. Standaard Hypb. 41/, 99- Pdbr. Sted Hypb. 'sGrav, 4l 8 100 - Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 98a/4 Pandb Westlandsche Hypb. 4 98' Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4 96 Pandb. Algemeene Groninger Scheep8-Hypb. 4'/9 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 93 Pdb. Ned. Sckeeps-Hypb. 41/,' Pandb. Bataafsche Hypb. 4 97 Eerste Ned. Hypotheekbrief- bank 4 -971/, Pandb. Hollandsche Hypb. 4 92 Pandb. Nationale Hypb. 4 100 Scheepvaart-Maatschappijen. Oblig. L. Smit en Co. Sleep dienst 4Vi 100 Premieleeningen. Belqie. Stad Antwerpen 1887 2 97l/i - Diversen. Laan v. Meerdervoort My. tot expl. van Oblig. 1902 4 96'/» de NOUVEAUTÉS in COSTUMES TAILLEURS, JAPONSTOF- FEN, BLOUSEN, PELTERIJEN enz., tegen de meest concurreerende prjjzen. W/v/J Dinsdag 17 November 1908. Vette ossen en koeien goeden aanvoer, prijzen waren voor iste kwaliteit 35, 2e 32 en 3e 27 ct. per halt KG. Magere ossen, melkvee en vaarkoeien, goed aangevoerd Vette kalveren goeden aanvoer iste kwaliteit 30, 2e 27 en 3e 24 ct. per half KG. Stieren redel. aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 30, 2de kwal. 27, 3de kwal. 24 cents per h?lf kilo. Graskalveren redelijk aangevoerd De handel had een traag verloop, alleen beste vette en melkkoeien prijshoudend. Burgerlijke Stand. GEBOREN14 Nov. Jansje, ouders T. van den Heuvel en C. Spruit. 15. Geer- trnida Hnbertha, ouders H. Engelhard en G. M. Leeflang. -- Hendrik, ouders F. Gen- kes en H. Boerma. OVERLEDEN: 14 Nov. L. Rietveld, 3 m. M. C. van Geloven, 9 j. Afdecling IIHOKKKNIIUIS. ROZENDAAL HOEK PARADIJS GOUDA Deze inrichting stelt zich ten doel om oude, gebruikte en overtollige huishoudelijke voorwerpen welke ook, zoo veel noodig te repareeren, en hoofdzakelijk aan rainge- goeden voor goedkoope prjjzen te verkoopen. De daarop behaalde Winst komt geheel ten goede aan de neutrale Vereeniging „Ar- menxorg". chine, voor 29 Gulden, zoo uit de kist, hagel splinternieuw, hoogarm met prachtige luxe afsluitkast, bjj Hoogstraat 78, ROTTERDAM. Telefoon 5263. Inrichting voor reparatie. Splinternienwe DAMESTRAPNAAIMACHINES voor spot prijs. Ook verkrijgbaar by T. MAASLAND, Schoenmaker-, Karnemqlksloot 369, Gonda. üordt ait overtuiging, als een werkeljjbe bolp in den nood, het boek. aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart wordt dit boekje franco per post toegezonden door BLOKPOEL'S Mooktian. Za tbomrnel OPENBARE VRIJWILLIGE De Notaris J. P. MAHLSTEDEr te Bergambacht is voor? nemens op DONDER DAGEN 3 en 10 DECEMBER 1908, telkens des morgens 11 unr, ten verzoeke van den heer Pieter de Lange te Haastrecht in het Koffiehuis DE HARMONIE op de Markt te GOUDA in het openbaar te veilen en te verkoopen EENE geteekend A 77, met ZOMERHUIS, SCHUUR, ERF en TUIN, benevens diverse perceelen Staande en gelegen onder de gemeente nabij het Dorp, te zamen groot 24 HECTAREN, 38 AREN, 30 CENTIAREN, benevens Het ERFPACIITSREGHT van een perceel grond gelegen aldaar groot 90 Centiaren. Te aanvaarden: de Bouwmanswoning met verdere Getimmerten, Erve en annbehooren den 1 Mei 1909, de Landerijen bjj de toe wijzing. Nadere inlichtingen geeft genoemden Notaris bjj wion tevens aitvoerige perceels beschrijvingen verkrijgbaar zjjn. by den eigeuaar tot den 25 November 1908 «JvV* GEBRUIKT fy/. ANKER- V PAIN-EXPELLER 4- TEGEN RHEUMATIEK EN VERKOUDHEDEN Ruim 35 jaar door millmenen JICHT-EN RHEUMATIEKLIJDERS MET SUCCES GEBRUIKT ----- VCRKRIIGBAAR IN FLESSCHEN VAN 50 ct»,75 Cts en ƒ1.25 bij H.H. Apothekers en Drogisten tF.'Ad.RlCHTERwC-. Rotterdam Te Gouda bjj C. LUGEE, Apotheker Markt, WOLFF Co. Woathaven 198 en bjj ANTON COOPS, Wjjdstraat. 65 cent per flench Aanbevelend, WORMERVEER Holland

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2