FERWEBÜA A TIEMAN Nightcap PROPAGANDA-AMD B0UW1ÜNSW0NING, SAMOSWIJN. LICHT IS LEVEN. UITSTOOMEN - VERVEN - CHEMISCH WASSCHEN BINNENLAND APVKKTEiVrittN VERKOOPING. Hoerenhuis IJseloord, ÏO VERBODEN Firma Herman Zoon. J. EE. Lasonder. ONTWAAKT ffTti-, cTCooi' on tficusolanó en Uiterwaard. Haastrecht INMIDDELS UIT DE HAND TE KOOF de Verspreiding BESMETTELIJKE ZIEKTEN ZIEKTEKIEMEN op Woensdag 25 november 1908, F. J. J. BOON v. 0STADE GOUDA. Handnaaim achine, W. VERMEULEN, J. J. Prins van DoesburgL Graitzinbrander Dr. BERN'S GL0EIK0US, N. U. v LOON, Weigert beslist l*aln- Expeller in Duilselie verpakking! Vereenlglng «ARMENZORG» Verspreide Berichte». Frankrijk. Onder de dragonders' te Pont-ft-Muusson is een typbnsepidemie nitgebrókenreeds zijn meer dan 50 man ziek. Naast het Italiaanscbe consulaat-generaal in Marseille is een melinietpatroon ontploft, waardoor veel scliude en brand veroorzaakt is. De consnl-generaal kreeg in den laatsten tijd telkens dreigbrieven. DüIT8CHLAND. Men vertelt, dat prins Philipp Von Enlen- burg z{jn mémoires schrijft, die na zijn dood zullen uitgegeven worden. Te Kiel is een werkman van de marine werf wegens verraad vau militaire geheimen veroordeeld tot 5 jaren tuchthuis. Balkan-Staten. De Douga-pas, die Herzegowina met Mon tenegro verbindt, is door 8000 man troepen bezetde telegrafische gemeenschap met Celtinje is verbroken. Azie. De keizer van Japan heeft Woensdag te Kobe een vlootschouw gehouden over niet minder dan 110 groote schepen, ongerekend de duikbooten. Het Heilsleger begint ook in Korea te arbeiden. Verwaarloos nooit uw nieren. Lees omtrent dit voorval en zijn genezing. Mejuffrouw E. Oussoren, wonende Groen- landsche Kade Gem. Vinkeveen, deelt ons medeNu ik volkomen genezen ben van een verouderde uierziekte door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, kan ik niet nalaten U hiervan bericht te sturen met mijn hartelijke dankbetuiging. Meer dan tien jaren ben ik het slachtoffer geweest van' deze ziekte en onophoudelijk beklaagde ik mij over eeu moeilijke, pijnlijke waterloozing; de urin» kwam steeds met een branderig gevoel, was steeds troebel en wanneer zij eenigen t(jd bestaan had, bevond zich daar veel bezinksel in. Voortdurend had ik last dat het geheele benedengedeelte van mijn lichaam opzwol en ook mijn handen en vin gers waren dik opgezet, zoodat ik zelfs geen vingerhoed aan mjjn vinger kon ,doen. Alle behandelingen, die ik hiervoor heb onder gaan, waren op niets uitgedraaid en gedu rende den laatsten tyd was mijn ziekte erger geworden. De pijn in den mg was/onuit staanbaar, ik had veel last van duizelingen,, gevoelde mij steeds vermoeid, sliep zeer weinig en was totaal lusteloos. Al het goede wat van Foster's Rugpijn Nieren Piilen ver teld werd, deed mij besluiten hiermede een proef te nemen en na het geregeld gebrnik van twee doozen was mijn gestel oneindig veel beter en de pijn in mijn rug en lende nen was totaal verdwenen. Het water kwam veel gemakkelijker en ik gevoelde mij flinker en opgeruimder in één woord ik ben een geheel ander mensch geworden, waar ik kan zal ik de goede werking van Uw pillen bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te makeu op elke wijze die U goeddunkt. Waarschuwing. De lezers vau dit blad worden in hun eigen Belang ernstig gewaar schuwd, wanneer zij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopen, om slechts die te verlangen en geen andere. Zij zijn te Gouda verkrijg baar bij de Heeren Wolff Co., ^jVesthaven 198. Toezending geschiedt lranco na ont vangst van postwissel ft F 1.75 voor één- of F 10.— voor zes doozen. STATEN-GENERAAL. T W B K U B H S n B n. Avondvergadering van 19 Nov. Algemeene beschouwingen Staats- begrootiog. De heer de Geer bespreekt 't kiesrecht. De Regeeriug hecht z. i. blijkbaar meer aan wijziging van de kiesrechtgrondslagen, dan aan uitbreiding ervan. Spr. heeft daartegen geen bezwaar, maar hij vraagt aan de Re geering of d«? economische positie der kiezers bij de regeling naar baar inzicht een grens lijn moet vormen. Spreker meent van niet, en hij onderschrijft ook niet de vooral door mr. van Honten verdedigde stelling, dat het evenwicht der klassen bij kiesrecht-nitbrei- ding verbroken wordt, en één klasse de an dere zal gaan overstemmen. Spreker schetst uitvoerig den aard van het kiesrechtbet is een publieke functie in het pnbliek belang opgelegd. De heer van Citters acht den toestand van lands financiën niet zoo ongunstig als de Regeering. Hij dringt aan op een betere splitsing tasschen gewone en buitengewone uitgaven, in 't belang van een duidelijk beeld van den financieelen toestand. Wat de belastingplannen betreft, merkte spr. op dat de memorie van antwoord do ongerustheid aan de rechterzijde heeft weg genomen, dat de plannen van minister Kolkman niets anders zouden zijn dan die van minister de Meester. Een van de groote bezwaren tegen de inkamstenbelasting van de Meester was juist het betrekken van den landbonw in die belasting. Dit zon van de rechterzijde der'Kamer zeer groote bezwa ren ontmoeten. Spr. hoopt dan ook dat de Regeering daarmede rekening zal houden. Spr. vraagt voorts o. a. of de minister bij zijn werkplan de tariefherziening meer op den voorgrond wil stellen. Spr. zon het denkbeeld ^toelachen tarief verhooging te doen samengaan met een verlaging van den sui keraccijns. De heer Nolens oordeelt dat voor bniten- gewone uitgaven, die na eenmaal noodzake lijk z«ii, maar eens meer geleend moet wor den. Met de sociale wetgeving wordt volgens spr. niet een te haastige spoed gemaakt. De menschen, die de sociale wetgeving noodig hebben, schieten er bij in. Wat de verhon- ding van het Kabinet tot de Kamer aangaat betoogt spr. dat het Kabinet, dat voortge komen is nit onmacht van links om een Ka binet te vormen, direct heeft gezegd dat bet was een recbtsch ministerie. Spreker kan geen frontverandering in het Kabinet ont dekken. Daarna komt de minister van Binnenland- scbe Zaken aan het woord, De rapporten van Ged. Staten in zake de Woningwet, kun nen op het oogenblik nog niet worden over gelegd. De houding van den Haagscben garnizoenskommandant bij de kiesrechtmeeting wordt door den minister verdedigd. Voorts verdedigt bij de doof de Regeering aange nomen bonding in zake de werkloosheid. Er is nog maar' van een zeer enkele Nederland- sche plaats een verzoek om gouvernements knip gekomen. Het particulier initiatief is reeds ontwaakt. Op een interrnptie van den heer Troelstra, die den minister toevoegt „daar hebt n niet toe mede gewerkt", ant woordt de ministermaar ik heb bet parti culier initiatief ook niet verhinderd. Zelfs Amsterdam beeft nog geen gonvernementsbnlp gevraagd. 41 De heer Ketelaar merkt op dat de Am- sterdamsche Raad daarover nog moet verga deren. In zyn verdere rede merkt de minister tegenover 's heeren Drucker's bezwaren op, dat b(j niet gelooft dat de beer de Marez Oyen8 niet onbevooroordeeld de zaak der spoorwegpolitiek zal onderzoeken. Wat de verhouding .der Regeering tot de Tweede en de Eerste Kamer betreft merkt de minister op, dat de Regeering nlel wil dat het recht van amendement in de Eerste Kamer zal worden binnengesmokkeld. Het toezeggen van een novelle was een geheel andere zaak. Daarin zit niets onzuivers. Wat de gemeente financiën aangaat, meent;, de minister dat dit vraagstuk nader ter sprake kan worden by het ontwerp tot verruiming van het belastinggebied der gemeenten. Het denkbeeld van het verleenen van RjjkEsteon aan gemeenten voor verpleging van armlastige krankzinnigen eischt een nanwkenrig bezien. Vergadering van Vrijdag 20 Nov. B(j de voortzetting van het algemeene debat over de Staats- begrooting hervat de minnister van Binnenlandsche Zaken zyn rede, en begint met allen nadrnk op den voorgrond te stellen, dat het Kabinet in geen enkel opzicht van front veranderd is. Het is gebleven gelijk bet zich heeft aangediend, nl. het grondbeginsel der rech terzijde erkennend, en ook erkennend dat de antithese niet op den voorgrond behoort ge bracht te worden. En als er eenig misverstand heeft ge- heerscht|tnsschen het Kabinet en dr. Knyper, den bekwamen leider der antirevolutionaire party, dan i8 spreker daarvan de absolnnt onscholdige oorzaak, spreker laat dit met nadrnk nitkomen, al is ook in een enkel blad der antirevolutionaire party aange voerd dat de schnld by hem, minister, zon ruften. Steeds is spreker in beginsel homo geen geweest met dr. Knyper. Steeds heeft hij, in zfin geheele politieke leven, dezelfde politiek gevolgd, zyn dezelfde beginselen als die van dr. Knyper toegepast. Op de pertinente vraag van den heer Tydeman, of sinds Maart in het Kabinet iets veranderd is, antwoord de minister pertinent ontkennend. Er is niets hoege naamd veranderd, noch in gedragslijn, noch in bedoelingen. Voorts zet de minister niteen dat het Ka binet misschien in onvoorzichtigheid gebo ren was. doch in elk geval een volkomen wettige geboorte heeft. (Laid gelach,) De linkerzijde moest toondertijd niet voor de taak van Kabinetsformatie gesteld wor den. De politieke spotternij van den heer Bor- gesins over het zitting nemen van minister Wentholt in dit recbtsche Kabinet, acht de minister op een peil te staan, waarop bij zich liever niet wenschte te begeven. Er is niets tegen, dat technische bewindsleden, die geen politieke leiding aan'een Kabinet geven, in een Kabinet, van welke politieke kleur ook, zitting nemen. By de formatie van het Kabinet werd voor beide bedoelde portefeuilles alleen gezocht naar bekwame, vrkend deskondige mannen. In de memorie van.' autwoord moest spr. op veler navraag da beginselen der rech terzijde uiteenzetten, daar men het Kabinet verweet, in nevelen te varen. Het is niet waar, dat bet de antithese heeft vooropge steld. Indien by de verkiezingen de anti these wordt vooropgesteld, dan zal zujjts zyn tegen den uitdrnkkelyken wil van bet Ka binet. De bedoeling is, door een zuivere en volledige toepassing van de beginselen van Rechts aan de linkerzijde bevrediging te schenken, niet zooveel mogelijk conflicten te zoeken. Een andere partijen-verhouding wenscht het Kabinet niet te bevorderen. Spr. kenrt een scheidslijnconservatief-demokra- tisch krachtig af; hij wenscht een verzoe ning der maatscliappelyke tegenstellingen. Spr. begrypt dat een concentratie links tegenover een coalitie rechte op bezwaren staitmaar waartoe is concentratie noodig? Het Kabinet acht zich niet conservatief, wijl het op velerlei fcebied naar hervorming streeft, al wil spr. zich daaromtrent beschei den uitspreken, omdat men toch niet in zyn macht heeft zeer veel te veranderen. Ten opzichte der sociale verzekering zegt spr., dat meu zoodra mogelyk met de voorbereiding der invaliditeitsverzekering zal aanvangen. N De Regeering heeft het onderzoek omtrent Grondwetsherziening niet ter hand willen nemen, zoolhng zy geen zekerheid heeft dat zy na 1909 zal bly'ven. De toekomst zal leeren of het Ministerie krachtige hervormingen kan uitvoeren. Wat wordt tegenover het Kabinet ge steld P Een stryd voor algemeen kiesrecht Deze zal waarschijnlijk weinig resultaten opleveren. Een Regeer-program voor na 1909 heeft het Kabinet niet willen gevenhet heeft slechts hier eu daa,r een perspectief ge opend. De minister van Financiën erkent dat hij optimist is geweest, doch in geheel andere omstandigheden dan thans. Principieel tegen stander van opcenten, is spr. thans genood zaakt zijn toevlucht er toe te nemen. Op dit oogenblik zijn wij nog 7 ton beneden de op brengst in 't vorige jaar, terwijl er een te kort is van 10 millioen. Er is op de huidige begrooting reeds bijzonder veel geschrapt en verschoven tot het volgende jaar. Degelijke en blijvende versterking van 's lands midde len "blyft de minister absoluut noodzakelijk achten, gelyk lifi met cijfers uiteenzet. De tariefherziening behoeft niet per se protec tionistisch te zyn. Een verliooging van den accijns op het gedistilleerd gepaard te laten gaan met verlaging van snikeraccyns, kan alleen in goede tijden, en is op het oogen blik niet mogelijk. De minister van Landbouw acht slechts dan met vracht het ontwerpen eener inva liditeitsverzekering mogelyk, wanneer de andera verzekeringswetten afgehandeld zyn. Binnen eenige dagen zal het kon. besluit verschijnen tot nitvoering van art. 4 der Ar beidswet, schoon 't niet direct zal worden ingevoerd. Bij de ziekteverzekering moet het par ticulier initiatief voor de ziekte-behandeling hoofdzaak blyven, terwtfl de organisatie van den staat zich vooral op ziekte-nitkeering moet toeleggen, d\van_r opleggend slechts waar het particnlier initiatief te kort schiet. Hierop vingen de replieken aan. De heer Tydeman constateert met genoe gen, dat deze Regeering blijkbaar afscheid neemt van de politieke antithese. Er zijn op dit oogenblik in de rechterzijde twee stroomingen een goede en een slechte. Als deze Regeering zich voor den invloed van laatstbedoelde strooming weet te behoeden, dan heeft dit begrootingsdebat een positief resalt&at gebracht. De heer Borgesins handhaaft met nadruk zyn bewering, dat dit Kabinet van front ver anderd is. 7* Vanwege de Nederlandsche Esperantisten- Vereeniging zullen dit jaar voor bet eerst in ons land examens worden afgenomen in de „wereldüulptaal Esperanto". Bij het dezer dagen door de rechtbank te 's Gravenhage altgesproken faillissement van den "aldaar wonenden bankier J. S. D. moet tevens gebleken zyn, dat de gefailleerde zich aan verdoistering zon hebben schuldig ge maakt. Door het hoofdbestnnr van den Algemeenen Hengelaarsbond is eeu klacht ingediend tegen den veldwachter B.,gestationneerd te Neder- horst-den-Berg, by den officier van justitie bij de arrondisse-mentsrechtbank te Amster dam, wegens: a. het opmaken van een valsch proces verbaal b. bet tot tweemaal toe afleggen van een valsche verklaring onder eede, en c. provocatie tot het plegen van een straf bare handeling. Een en ander door getuigen te constateeren. (Tel.) Hij zegt, dat het Coza Poeder met geen goud te betalen is. Het spijt mij, dat U er mij attent op moet maken, U niet eerder geschreven te hebben om U te bedanken voor het gezonden Coza Poeder. De reden is, dat ik nog wilde wachten, ten einde U de volkomene genezing te melden want dat het helpt, daar ben ik van overtuigd' Aangezien Zwolle niet groot is en de naam van mijn man als oud-inwoner van Zwolle zeer bekend is, heb ik door iemand anders een doos laten komen Ofschoon de poeders erg duur zijn voor een eerste uitgave, zijn zij, als men er zijn geluk aan te danken heelt' met geen goud te betalen. Ontvang dus nogmaals mijn harteltjken dank voor de goede uitwerking. Ik zal ze aanbïvelen. Mevr. v. Hte Zwolle. Een monster van het merkwaardige Coza poeder wordt gratis toegezon den. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Melk, Likeur, Absint, Bier, IVater of in het voedsel zonder dat het noodig is, dat de dronkaard erieti van af weet Het COZA POEDKR bezit de wonder bare eigenschap om tegenzin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.J bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo onopgemerkt en zeker dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten, en zonder dat het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waar aan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huise lijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte on oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der Mij. gemaakt; het heeft menig jong persoon op den rechten weg terug ge bracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken en in het volgend depót, te GoudaWOLFF Co. Onze depóthouders reiken het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geven geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U direct naar Londen. Tndtihlf P 63 Chancery Lane, woza inswlbUbB, Londen 173 Unreland Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige afdoende mid del tegen dronkenschap. Gemengde Berichten. Een agent van politie die Donderdagavond aan de Weesperzyde te Amsterdam op een tramwagen wilde stappen, h id bet ongelak van de treeplank af te glijden. De man viel en raakte met zyn linkervoet onder den baan- ruimer beklemd. Nadat de wagen was opge vijzeld kon de man bevrijd worden. Een in de nabijheid wonende geneesheer, constateerde slechts een lichte kneuzing. Een „vriendendienst". De „Tel." doet een leak verhaal van een koopje, dat in Amsterdam de eene vriend den anderen heeft geleverd. In een der plaatselijke volksbladen was een annonce geplaatst, waarin de heer C., Nassankade, een loopjongen voor f 8 p. w. en een dienst meisje voor f 3.50 p. w. vroeg. Tegen zes uur begon een steeds wassende stormloop Van loopjongens en dienstmeisjes, die in'jdeze gedrukte tijden zich de kans op een baantje ni.et wilden laten ontgaan. Eerst vier dienstmeisjes en 12 loopjongens, die allen naar de bel grepen, benevens yy'f nienwsgierigen, die toekeken. Een kwartier later 9 dienstmeisjes en zeventien loopjon gens, waaronder eer. met een grijzen baard. Een en-twintig nieuwsgierigen stonden toen al in een kring. Zoo ging het doortegen acht nar kwamen de loopjongens onder de maat en de dienstmeisjes boven de zestig. Alle vormen vqn dienstbaarheid onzer sa menleving wensebten op hetzelfde moment zeven minuten over acht, toen we, door belangstellenden gewaarschuwd, ten tooneele verschenen naar de bel van den rampza ligen heer O. te grijpen. Deze betoogde met veel drukke handge baren, dat hy niets van de advertentie af wist. Nie-waar, nie-waar, bralde de menigte, „Dat sait ie maar, om fan onsj af te komme. Ik wasj de airsie, die ajn de bjel trok mehair. ik wasj de airste. En vingeropstekend drin gen ze op hem aan. De heer C. werd wan hopig. Hy riep de politie. Ze verscheen, evenals bij andere groote rampen, te voet en te paard. De politierossei zwierden met korte drafjes over deNassan- kade, loopjongens en dienstmeisjes voor zich uitdrijvend. Tot laat in den avond werd de belaagde heer C. door een paar helmen bewaakt. Het was een vriend van hem, die de gees tige advertentie bad geplaatst. Een man, die gearresteerd is in verband met de berooviog van den gepensionneerden luitenant Simons, beeft bekqnd de portefeuille van den heer S. gevonden te hebben naast den ongelukkige; in plaats van hulp te bie den aan den heer S., die toen nog leefde, heeft hy zich bet geld toegeëigend. De K. is aan de marechansse te Breda overge geven. De roover heeft verklaard, dat toen bij de portefeoille uit den zak van het slachtoffer haalde, de sterbende hem nog met één oog (het andere was verbrijzeld) aankeek. De dader is later aan de justitie overgeleverd. Het stoffelijk overschot van den zoo jam merlijk omgekomen Initenant S. zon heden per spoor naar Brummen vervoerd worden om aldaar in de familie-grafkelder bijgezet le .worden. De overledene laat een diepbe droefde jeagdige weduwe en twee kinderen achter. Nederlandsche Bond voor V rou wenkiesrecht. op VRIJDAG 27 NOVEMBER, in de zaal „CONCORDIA", Westhaven. Inleiderde heer DEBAT VRIJ. Opvoering van: Tooneelspel in een bedrijf door MARCELLUS EMANTS. door bet Haagacbe Dilettantengezel schap „FRITOMYA". AANVANG 8 UUR. Entréekanrten a 1 O.SO te bekomen bij de Firma's J. VAN BENTUM ZOON en J. DE VEN. OPENBARE VRIJWILLIGE De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voor nemens op DONDER DAGEN 3 en 10 DECEMBER 1908, telkens des morgens fll uur, ten verzoeke van den heer Pieter de Lange te Haastrecht in het Koffiehuis DE HARMONIE op de Markt te GOUDA in het openbaar te veilen en te verkoopen EENE geteekend A 77, met ZOMERHUIS, SCHUUR, ERF en TUIN, benevens diverse perceelen Staande en gelegen onder de gemeente nabij het\Dorp te zamen groot 24 HECTAREN, 38 AREN, 30 CENTIAREN, benevens Het ERFPACHTSRECHT van een perceel grond gelegen aldaar groot 90 Centiaren. Te aanvaardende Rouwmanswoning met verdere Getimmerten, Erve en aanbohooren den 1 Mei 1909, de Landerijen bij de toe wijzing. Nadere inlichtingen geeft genoemden Notaris bij wien tevens nitvoerige perceels- beschrjj vingen verkrijgbaar zjjn. by deü' eigenaar tot den 25 November 1908. voorkomt want zij doodt de in ééne Seconde Deze Carbolzeep uit de Sunlight-Zeepfabriek in voor het genezen van monden van paard, rund en hond zeker het beste en goedkoopste middeltermijl zij als schapenmasck niet alleen de insecten uit de mol vermjdert, doch zelfs schurft geneest. Overal verkrijgbaar. Veor de verkiezing van VIER LEDEN van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te GOUDA ter vervanging van de Heeren I. IJSSEL DE SCHEPPER, G. PRINCE, L. P. HOOGEN- DIJK cn J. W. SCHOUTEN (welke laatste zich niet meer herkiesbaar stelt), die op 31 December 1908 moeten aftreden, worden dringend aanbevolen de Heeren I. IJSSEL DE SCHEPPER, i G. PRINCE, j altredende leden. L, P. HOOGENDIJK, I J. L. YAN EIJK. Wele Miemert. Het Stembureau hondt zitting op het Raadhuis, des namiddags van half twee tot half vijf uur. St. Estèpbe Medoc La Rose Lndon Chateau Malleret Petit Bourgogne Graves Blanc Hant Santernes Witte Bergerac Niersteiner Rüdesbeimer per l'Teacli 0.60 0.72 0.80 0.99 0.72 1.35 0.99 0.72 1.08 I'rjjzen netto i Contant. Extra Oude WITTt PORTWIJN per Pleach. Onde Roodo Portwijn 1.08 ExtraoudeRoodePortwyn 1.44 Onde Witte Portwyn. 1.08 Extra onde Witte Portwyn 1.80 Fine Old Pale Sherry 0:99 Goede Madeira. 0.90 Madeira Superior1.44 Vermouth di Torino Dom Bellardi (p. Liter) ,1.17 Prijzen Netto ft Contant. NICHTCAP Eohte Oude Jenever P. HOPPE. Verkrijgbaar bjj PEETERS Jz. Let op cachet en kurkbrand. nabij Gooda, te huurad f 200 per jaar. Te zien op aanvrage bjj den pachter der boerdery op IJseloord. schriftelijke garantie, voor f 32.60 aller nieuwste model naait voor en achterwaarts, splinternieuw, zoo nit de kist bij Hoogstraat 78, Rotterdam, Telefoon 5263. Inrichting voor reparatie. Splinternieuwe DAME8TRAPNAAIMACHINES voor spot prijs. Ook verkrijgbaar by T. MAASLAND, Karnemelksloot 369 te Gonda. Vi'M-* Het beJteonechadelykate en e» makkelykete poetemiddel voor Heeren en vooral dame» en Kinderschoenwerk. Is de Appretuur van C. M MUIIer L Ca v BerlinBeuth-Str. 14. Men lette goed IfliVS-* op naam en fabrlekemerk.— Verkryilaar by. Morin Wlikillera Ielekeeewerk,«aleetiriw, ereeeryea hlhi. aiMraal-Dipet by; W.aertioae». Arwhi» De DIRECTEUR der GASFABRIEK oordeelt het noodig- het publiek bekend te maken, dat het aan de beambten en aan het personeel dei- fabriek, per instructie is, betzij middellijk of'meer direct hunne tusschenkomst te verleenen bij leveringen aan particulieren. Gouda, 20 November 1908. OS cent per Jteech. Aanbevelend, Een groote factor in onze hedendaagsche Gasverlichting is het GASGLOEILICHT (nieuwste vindingen). DE ECHTE hangend Gasgloeilicht, lichtsterkte 110 kaarsen, gasverbruik Vi K.M. per onr. Beleefd verzoek ik IJ aandacht s.v.p. voor is ongeioofelyk sterk. Bezit een zeldzame langdurige lichtkracht. WETTELIJK GEDEPONEERD. *90 Namaak strafbaar volgens de Wet. Alleen echt, wanneer het etiquet van bet doosje ongeschonden is. Aanbevelend, Verlichtings-Tochnieker. DUBBELE BUURT B 13. Telef. 117. ANKER- C, V v ANKER- "es. S PAIN-EXPELLER TEGEN RHEUMATIEK N& EN VERKOUDHEDEN Ruim 35 jaar door miluoenen JICHT-EN RHEUMATIEKLUDERS MET SUCCES GEBRUIKT ----- Verkrijgbaar in flesschen van 50 cls,75cls en f 1.25 bij H.H. Apothekers en Drogisten F.'Ad.RlCHTERit-. Rotterdam Te Gouda bjj C. LUGER, Apotheker Markt, WOLFF Co. Westhaven 198 en bjj ANTON COOPS, Wqdstraat. Afdeding B HOKKEN HU IS. ROZENDAAL HOEK PARADIJS GOUDA Deze inrichting stelt zich ten doel om onde, gebruikte en overtollige huishoudelijke voorwerpen welke ookzoo veel noodig te repareeren, en hoofdzakelijk aan ininge- goeden voor goedkoope pryzon te verkoopen. De daarop behaalde Winst komt geheel ten goede aan de neutrale Vereeniging n Ar menzorg". Telefoon So. 106. SPOEDIG, SET EN BILLIJK- Stoom-Varvcrjj en Chemiecbe Waaackerjj „DE RIJZENDE ZON" Gouda-

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2