BINNENLAND Wintermantels, mé ADVERTE.XTIEN Stadsnieuws. 3898te Staats-loterij Posterijen en Telegraphic. de Verspreiding BESMETTELIJKE ZIEKTE», ZIEKTEKIEMEN BEURS VAN ROTTERDAM Ontvangen &T3Zifn&c?TL -wsrwfr/r/r Geneeskundige Gymnastiek en Massage. D. VAN DUUREN, admiraliteit worden verkocht. Voor oorlogs schip deugt hy niet meer. Zweden. Het wordt nu wel zeker göacht, dat de Nobelprijs voor geneeskunde zal worden ge deeld dit jaar door Metchnikow in Parjjs en Ehrlich te Frankfort. Voor chemie wordt genoemd Rutherford van Manchester en voor natuurkunde Max Plank te Berlyn. De lite ratuurprijs zou^wordec toegewezen aan den Engelschen dichter Swinburne. Balkiu-Staten. Een door een Belgische maatschappij ge charterd Oostenrijksch schip heeft zelfs zijn lading niet in Salonika kunnen lossen, In Jaffa hebben de Duitsche stoomschepen veel last van den boycot. Het bewijs is hier. Ja, naast Uw eigen deur. Niemand kan gezond zijn, wiens nieren niet gezond zijn. De nieren filtreeren de onzuiver heden en vergiften van bet tyloed. De ge zondheid van bet geheele lichaam hangt er van af. Aangetaste of zwakke nieren zyn de oorzaak van de gevaarlijkste ziekten als waterzucht, eiwitverlies, graveel, steen, urine- kwalen, rheumatiek, lendenpijn en beupjicht. Deze kenteekenen zijn een waarschuwing dat meer ellende op handen is wanneer ze ver waarloosd worden, doch Foster's Rugpijn Nieren Pillen verlichten en genezen ze. De Heer W. Snaterse, Hoefsteeg 104 te Gouda, meldt ons Sedert drie jaren leed ik aan een hevige pijn in den rug en in de lendenen, ik had veel duizelingen en moest soms op straat oppassen om niet neer te vallen. Ook had ik veel last van hoofdpijn en mijn eetlust werd met den dag minder mijn slaap was zeer onrustig en schonk mij geen verkwikking, het scheen wel alsof ik 's morgens bij het opstaan nog meer afgemat was dan den avond te voren by het naar bed gaan. De urine bezorgde mij veel last en pijn, zjj kwam zeer ongeregeld en was immer erg donker van kleur met veel wit achtig bezinksel. Bij het minste wat ik deed, was ik zwaar vermoeid en steeds erg kort ademig ik ben m\jn vriend, die mij Foster's Rugpijn Nieren Pillen aanraadde dankbaar en ik moet U eerlijk verklaren, dat deze mij zeer veel baat gegeven hebben. Nadat ik ze een dag of acht had gebruikt, was mijn toe stand veel beter en na verloop vat\ drie weken kende ik mijzelf niet meer. Sedert jaren heb ik mij niet zoo wel gevoeld als thans, om echter zeker te zijn van een alge- heele genezing zal ik uog een poosje met Uw pillen doorgaan en ik zal ze met ver trouwen aan nierlijders aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goedduukt. Foster's Rugpyn Nieren Pillen zijn de pillen, die U zullen genezen, laat U niet overhalen iets anders te probeeren. Zy zijn te Gouda verkrijgbaar bij de Heeren Wolff Co., Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel F 1.75 voor één of F 10.voor zes doozen. STATEN-UEJSERAAL. T U/ ÊK IK M0 MC K M IfM MC tt. Vergadering van Maandagavond 23 Nov. Zonder debat of stemming werd Maandag avond aangenomen een wetsontwerp tot ver hooging van de begroeting voor Suriname (oprichting van een Gouverneraents-rubber- onderneming), waarna werd overgegaan tot behandeling van de begrooting van Curasao. De heer van Kol, die wees op den wissel- valligen economischen toestand van Curasao, welke zonder de verwikkelingen met Vene zuela beter zou zijn geweest, gaLin over weging van Curasao een vrijhaven te maken. Hy bepleitte voorts o.m. bevordering van den landbouw en tot leniging van den acuten nood op de Benedenwindsche eilanden, een goede belasting-reorganisatie, zoomede be vordering van haudel, nijverheid en scheep vaart. Met het oog op de verwikkelingen met Venezuela bepleitte de heer Plate beschik baarstelling van gouvernemontswissels, en achtte de heef van Vuoren 't noodig geie- serveerd te zijn hl het oordeel over den economischen toestand van Curasao, en over h^t beleid van den Gouverneur. Hy achtte wenschelyk in de eerste plaats bevordering van handel en scheepvaart, dan van industrie en eindelijk van den landbouw. De minister van Koloniën zette uiteen, dat de centralisatie niet is door te voeren zonder financieele zelfstandigheid der eilanden dat de beschuldiging (door een lid van den Ko lonialen Raad) omtrent misbruiken van den gezaghebber op Aruba schromelijk overdre ven was, en dat de ingestelde bezuinigings commissie kan leiden tot een rationeeler verdeeling der uitgaven. Eeu onderzoek is gaande omtrent de re sultaten van de opening van het Panama kanaal voor de scheepvaart in Curasao. Een vrijhaven zou de minister van Curasao willen maken als men 't nut daarvan kao aantoonen Curagao heeft geen achterstand en daarom is de minister ten aanzien van dit denkbeeld sceptisch gestemd. Tot bevordering van de klein-industrie was de minister bereid, terwjjl met dank baarheid mag worden teruggezien op hetgeen voor den landbouw is gedaan. De nieuwe belastingverordeningen uitvloeisels van een compromis zyn na nauwgezet onderzoek en overleg ingevoerd. Den druk dien deze belastingen wellicht op een deel der bevolking uitoefenen, denkt men weg te nemen door een noodwetje, ter verhooging van het vrygesteld mini mum. Komt de exploitatie der raynen op St. Bar bara niet tot herleving, dan zal de minister overgaan óf tot verhooging van het uitvoer recht óf tot verhooging van de grondbelas ting voor dergelyke ondernemingen. Aan de kwestie van het geldverkeer zal de minister zyn aandacht schenken. Nadat de minister nog den heer van Vuu- ren had toegegeven dat het bijzonder onder wijs niet te zwaar wordt gesubsidieerd, werd de begrooting goedgekeurd. Na goedkeuring van eenige kleine wets ontwerpen werd overgegaan tot de behan deling van de begrooting voor Buitenlandsche Zaken, waarbij de voorzitterverzocht niet te be spreken het geschil mei Venezuela, doch dit later te doen by een interpellatie of naar aanleiding van het toegezegde Oranjeboek. De onderteekenaars der motie betreffenJe de Beroer Conventie hadden hem meege deeld de behandeling daarvan thans niet te wenschen. De heer van Doorn, zich naar den wensch des voorzitters gedragende, achtte ongegrond het verwijt des ministers, dat de Kamer den arbeid onzer diplomaten niet zou waardeeren. Maar om te kunnen waardeeren, moest men de werkzaamheid kennen, en de minister had eeu Oranjeboek geweigerd, omdat er geen stof zou zyn. Spr. betwist dit, aan de hand van eenige voorbeelden. De Kamer weet niets van de bejegening onzer levensverze- keringmaatschappyen in Duitschlandniets omtreut de Rynvaarttollenover den loop der onderhandelingen en in zake de Noord- zeeverklaring, waarvan de inhoud hem niet duidelyk is. Spr. vraagtwas de verklaring noodig De minister heeft gezegd dat de verbin tenis haar ontstaan te dankeu lieefrl aan de sterk gevoelde behoefte om wantrouwen weg te nemen in de bedoelingen der Staten, en den politieken dampkring te zuiveren. Maar de Kamer heeft nooit officieel iets geweten van dat „wantrouwen" en die „onzuiverheid". We lezen artikelen „Keizer en Koningin", waarvan dr. Kuyper het eene oogeoblik zegt het is een mengsel van fantaisie en waar heid, het andere oogenblik het is pure fan taisie. We zyn ongerust, en de bron waar uit het licht moet komen blijft duister. De minister schijnt zijn meedeelingen liever aan een Amerikaansch blad te doen, maar moet de Nederlandsche per* en daar door het Nederlandsche volk op de hoogte houden. Breedvoerig bestreed hy vervolgens de neutraliteitsverklaring van Nederland, om dat we ons niet vooraf moeten binden aan hetgeen de een of andere mogendheid ons voorschrijft. Tegenover den wensch van het buiten land dat we ons aansluiten by de Berner Conventie, verlangde spr. dat wy van on zen kant eenig voordeel zouden bedingen ten voordeele van onze nijvere fabri kanten. De heer van den Bergh van Heemstede onze aausluiting by de Berner Conventie bestrijdende, teekende protest aan tegen de wyze waarop in zeker blad de publieke opinie vóór aansluiting wordt bewerkt, waardoor wy, naar hy vreesde, voor een fait accompli zouden worden gesteld. Vergadering van Dinsdag 24 Nov. Het algemeen debat over de begrooting van Buiten landsche Zaken wordt voortgezet. De heer van Asch van Wyck begroet met ingenomenheid de komst vau mr. de Marees van Swinderen aan het hoofd van ons departement van Buitenland sche Zaken; er is sedert dien een frissche geest aan dat departement. Spr. dringt er op aan, dat aan het hoofd van 's ministers Kabinet behouden blyft een diplomaat van ervaring, in het belang van de voortzetting van het 1 eleid van den minister. De secre taris-generaal, hoe bekwaam ook, is daarvoor niet de aangewezen hoofdambtenaar. Spreker behandelt breedvoerig de neutra- liteits-verklaring van Nederland. Vooraf geeft bij zyn meening te kennen dat nooit hadden dienen gepubliceerd te worden de bekende, gevaarlijke artikelen over de Ko ningin en den Duitschen keiser; maar nog minder had de heer van Doorn de onvoor zichtige daad moeten begaan om die kwes tie hier openlijk in de Tweede Kamer ter sprake te brengen. Spr. is voorstander van onze neutraliteitsverklaring. en alhoewel de pas tot stand gekomen Noordzee-entente direct met neutraliteitsverklaring geen ver band houdt, acht spreker deze entente toch een stap in de goede richting naar neutra liteitsverklaring, aan den minister betwis tende dat deze beide zaken in beginsel niet zonden overeenkomen. Wordt toch by neu traliteitsverklaring het geheele Nederland sche gebied onzijdig verklaard, bij het Noordzee-verdrag reeds alleen de kast. Spr. betoogt dat het belang der mogend heden meebrengt, vooral met het oog op de vestiging van bet Vredespaleis te's Gra- venbage, dat het gebied van Nederland on zijdig worde verklaard. Hij bestrijdt de meening van don heer van Doorn, dat het voor neutraliteitsverklaring tyd genoeg is als er oorlog is. Integendeel, dan is bet te laat. Spreker weoscht niet diep in te gaan op de kwestie van Venezuela, daar hij het beleid van de Regeering in deze goedkeurt. Maar wel kritiseert hy scherp én onzen thans op non-activiteit gestelden minister- resident de Reas, wiens ondiplomatisch op treden en laakbare loslippigheid hy laakt, èn de publicatie van de brieven van den heer de Reus doof de vereeniging „Hou en Tron". Vervolgens kritiseèrt hy scherp de bekende openbaarmaking van de „Telegraaf". Spr. meent ten slotte dat de redactie de geheime stukken óf door indiscretie óf door ontvreemding verkreeg. Daarna bepleit spr. aansluiting van Ne derland by de Berner Conventie, onaf hankelijk van de beslissing der Kamer over de aanhangige motie dienaangaande. Maar uit een moreel oogpunt urag die Conventie niet worden gebezigd als troef tegen het buitenland, om voordeelen te bekomen in ruil voor de Conventie. De heer van Bylandt wil dat de Kamer de Regeering een blijk van vertrouwen geeft, door af te zien van een bespreking van het geschil met Venezuela. Doch hy acht het niet-publiceeren der stukkou al te geheim zinnig. Aan wereldpolitiek moest Nederland zoo min mogelyk meedoen. Het eenige wut we te doen hebben is de verdediging van ons onafhankelyk bestaan, met afwijzing van ententes, behoudens dringende noodzakelijk heid. Spr. komt op tegen de publicatie in „Het Vaderland" over een correspondentie tasschen souvereinennaar aanleiding daar van vragen te stellen aan de Regeerinj; acht hy inconstitutioneel. De beweerde brief van deu Duitschen keizer aan onze Koningin was, volgens zyn informatie, nooit geschreven, bestond niet. Hy beschouwde de Noordzee- confentie als een waarborg van onze onaf hankelijkheid. De Berner Conventie is door meerdere Staten gesloten, en kan das nooit tot compensaties leiden van de zyde van een hunner. Spreker, wijzende op de welwillende hou ding van Engeland tegen Zuid-Afrika, hoopt dat de minister nog iets zal kannen uitrichten in het belang van de ambtenaren der voormalige Z. A. S. M. De heer Hubrecht meent dat bij de drnkke beroeps' czigheden van een der bestuarsledeo van „Hou en Trou", die het orgaan toen maals redigeerde, de geïncrimineerde woorden van den heer de Reus óf aan de aandacht ontsnapt zyn, óf de redacteur de beteekenis dier woorden niet heeft gevat. In dat licht beschouwd was 's ministers streng optreden tegen „Hou en Trou" aan spreker onsym pathiek. De heer Dayraaer van Twist vraagt of het courantenbericht, waarbij gemeld is dat het verbod van invoer van hooi in Engeland niet van tydelyken, maar van big venden aard zou zyu, juist is. In ieder geval hoopt spre ker dat de Regeering iu 't belang van onze booihandelaars pogingen zou aanwenden ten einde te geraken tot opheffing van bedoeld verbod. De heer de Ridder acht verkeerd, dat de Regeering afgevaardigden ter Bnrnsche Con ventie had gezonden, terwijl de Kamer zich nog niet heeft uitgesproken over de motie van der Vlagt over dit onderwerp. De heer van Nispen tot Sevenaer, (Nij megen) sluit zich aan bij den aandrang na-ir een Oranje-boek. Spr. acht 's ministers houding ten opzichte der Bernsche convectie zoo correct mogelijk. De heer van Idsinga stemt niet in met 's ministers optreden tegen „Hoa en Trouw". De heer Patyn vestigt o. m. de aandacht des ministers op de voor de Nederlandsche schipperij onvoordeelige ongelijkheid ven belastingen iu Nederland en in België. Spr. verwerpt het denkbeeld eener neutraliteits verklaring niet geheelook hecht hy waarde aan internationale tractaten. De heer van Karnebeek vindt dat aan „Hetzerei", gelijk de artikelen over „Keizer en Koningin", geen aandacht moot worden geschonken. V Ten optfichte vay „Hou en Trou" moest de minister de relaties wel afbreken. De heer Mees bepleit de wettelijke be scherming van het Roode Kruis. De minister vau Buitenlandsche Zakeu verklaart, dat een zoo delicate kwestie als die der Ryotollen onmogelijk openbaar be handeld kan worden. PROVINCIALE STATEN. ZUID-HOLLAND. De Provinciale Staten van Zuid-Holland kwamen gisteren onder leiding van den com missaris der Koningin, mr. Paiyn in najaars zitting byeen. Aanstonds na opening der vergadering sprak de voorzitter het volgende Voordat we met onze werkzaamheden aanvangen, mag en wil ik niet nalaten met een enkel woord te herdenken het geacht medelid, dat ons sedert onze laatste bijeen komst is ontvallen. Gy weet Myne Heeren, een smartëlyk maar geduldig gedragen lyden maakte een einde aan 't welbesteed leven van ons medelid P. C. van Vollenhoven, die gedurende 16 jaren zitting had in ons midden. Het verwonderde me niet, dat er in de stad zijner inwoning zoo velen waren, die inet innigeu weemoed stonden aan zijn graf en dat daar woorden van waardeering zyn gesproken over den man, die velen tot zegen geweest is. Ook wy missen Jiem noodehy was een bekwaam en ijverig lid van deze vergade ring en zy, die het geluk hadden meer met hem in aanraking' te komen dan onze bijeen komsten in den regel gedoogen, zullen met mij overtuigd zyn, dat v. Vollenhoven niet minder door zyn bekwaamheden dan door zyn edel karakter uitblonk. Moge het den Staten van dit gewest nim mer aan karakters ontbreken, als die van den man, dien ik met deze korte woorden herdacht. En wanneer ik bedenk, dat het nog geen 24 uren geleden is sedert velen weder met mg stonden aan de groeve, waarin mr. P. L. F. Blussé werd ter ruste gelegd, dan ver trouw ik dat het niemand zal bevreemden dat ik behoefte gevoel om, al was Blussé geen lid meer van deze vergadering, een woord van hulde te brengen aan z)jn nage dachtenis. Van de 36 jaren, die li|j als Statenlid zitting had was hjj niet minder dan 25 jaren lid van het college van Ged. Staten en "wat hij in dien tyd voer dit gewest geweest is kannen onze handelingen getuigen getuigen de werken door zyn initiatief en door zijn krachtige medewerking tot stand gekomen. Ik spreek van deze plaats alleen voor hetgeen hy voor deze provincie geweest is en dan durf ik gerust verklaren, dat er niet licht iemand zal worden gevonden, die de provincie zóó zeer liefhad als Blussé die zoo zeer voor haar geleefd heeft als hjj. Ook toen hy had opgehouden lid van deze vergadering te zyn, bleef zyn belangstelling voor alles, wat de provincie betrof, onver flauwd. Zyn naam zal by allen, die iets ge voelen voor het welzijn van dit gewe.t, on vergetelijk blijven. Ook zijne asscbe ruste in vrede. (Betuigingen van instemming.) Goedgekeurd werden met besluit tot zyne toelating de "geloofsbrieven van het nieuw- gekozen lid voor Rotterdam, den heer A. Plate, die, na belofte-aflegging zitting nam. Op de samenstelling der afdeelingen volgde de mededeeling en verzending van ingeko men stukken naar de sectiën of naar oom missiën. In handen van commissiën zijn gesteld lo. van de heeren Van Namen, Korreweg, Hoogendijk, v. Rnyven, Warnaer, van Briel Sasae en v. d. Velde (lid van Ged. Staten) de subsidie-aanvrage voor een tuinbouwten toonstelling te Zeistvoor een internationale tuinbouwtentoonstelling te Berlyn 2o. van de heeren Evers, de Wilde, vau Staveren, van Dorp, van Schelle, van Briel Sasse, van Liefland en Edersheim de subsidie aanvrage voor ambachtsteeken8cholen te Krimpen a'd IJssel, te Schiedam, te Scheve- ningeo voor een gemeentelijke handelsavond school te Dordrecht; voor opleiding tot in strumentmaker te Leideo. 3o. van de heerenVan Idsinga, Van Straaien, Blink en Dolk het voorstel betref fende het onderhoud der haven te Stellendam de wijziging van het politiereglemeut voor de Gouwede subsidie-aanvrage voor een tramweg tusschen Oostvooroe en Rockauje. 4o. van de heerenVan der Gyp Baren- dregt, Van Wicheu, v. Dobben de Bruyn, v. d. Berg, Overwater en Los de wijzigings voorstellen van polderreglementen. Tal vau adressen, w. o. van hetontwerp- reglement voor het op te richten waterschap Dijkring Flakkee, werdeD aao de daarvoor benoemde commissie verzonden, met verzoek aan de loden om c. q. amendementen tijdig in te zenden. De afdeelingen komen heden bijeen. De vergadering ging uiteen tot Dinsdag 8 December, v.m. 11 aren. Ged. Staten meenende, dat het vertonen van financieelen steun voor tentoonstellingen buiten dit gewest te houden tot de uitzon deringen ,moet blijven behooren, stelleo den Staten voor, op het adres van de hoofdcom missie voor r,e In 1909 te Zeist te houden groote tuinbouwtentoonstelling, om steun nit de provinciale fondsen, afwyzend te beschik ken. Gemengde Berichten. Door de politie te 's Gravenhage is aan gehouden zekere C. K., een goede bekende van de justitie, verdacht van diefstal van gonden en zilveren voorwerpen uit een wo ning in de Kemperstraat aldaar. In K.'s woning aan de Herderslaan werden nog in beslag genomen eon motorrijwiel en vier automobiel-lantaarns, ontvreemd nit eeu aato- mobiel-magazyn aan den Stationsweg, als mede twee rijwielen, eveneens van diefstal afkomstig. In het grensplaatsje Dingden, waren gis teren twee zoontjes van den stationschef, die alleen in een kamer waren, bezig met het jachtgeweer van hun vader te spelen. Het oudste knaapje legde het geweer aan, waardoor het jongere broertje van 9 jaar een kogel in het hoofd kreeg de dood volgde onmiddellijk. Toen Zaterdagavond de 60-jarige tim merman Albronda, wonende in du Polder straat te Groningen, do brug by de Tromp straat, voor welker ingang palen zyn ge plaatst, wilde overgaan, zag hy, doordat hy juist zflu pijp aanstak, een dier palen niet, liep daar met kracht tegen aan en zakte plotseling ineen. Do in allerijl ontbo den geneesheer kon slechts den dood consta- teeron. (N. Gron. Ct.) Stof in lokalen. By dienstorder is door liet hoofdbestuur der posterijen en telegrafie liet volgende bepaald Dikwijls wordt op de kantoren hinder on dervonden van stof. Herhaaldelijk komen verzoeken in om proef te mogen nemen met stofbindende middelen, zooals Seral, Morelin, Barosiet, enz. De hooge kosten dezer mid delen zyn echter een bezwaar tegnn toepas sing op ruime schaal. D -or den directeur van het rijkstelegraafkantoor te 's-Graven- hago is eenigen tyd geleden een middel toegepast dat daar en ook te Amsterdam, Rotterdam en Utrecht goed heeft voldaan en waarvan de kosten zeer gering zyn. Het wordt als volgt verkregen In een houten kist wordt grenenhoutzajig- sel uitgestort en door middel van een gieter flink besproeid met water. Na een paar >iur wordt daarop druppelsgewijze raapolie ge sprenkeld en de bovenste laag, voor zoover met water gedrenkt, dooreen gemengd. Den volgenden morgen is een laag geheel door trokken en voor het gebruik geschikt. Een volgende maal moet de bereiding op gelyke wyze worden herhaald. Bereiding in eens van geheele balen voldoet minder, omdat het water verdampt en het mengsel (op 100 liter zaagsel, s/i liter raapolie) wordt als zand over den grond gestrooid en langzamerhand op een hoop geveegd. Per dag wordt pl. m. 6 liter gebruj^ op elke 100 M3. Van 1 Jtyraari af zal dit middel algemeen •p de kant/ren worden toegepast. GOUDA, 25 November 1908. Bij de heden gehouden verkiezing voor 4 leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken werden uitgebracht 42 stemmen De hh. I. IJssel de Schepper, G. Prince en J. L. van Eflk verkregen 38 stemmen, de heer L. P. Hoogendjjk 37. Verder verkregen de hh. S. D. Boon, Nederhorst, H. M. Dercksen, Crebas, v. d. Ree en Duynstee ieder 1 stem en 2 biljetten iu blanco. Op verzoek van eenige ingezetenen aan den raad der gemeente Oudewater, om de kermis, die dit jaar op eeu terngi aan den buitenkant der gemeente was^fceplaatst, weder op de Markt, het centrum der ge meente, te houden, werd met 4 tegen 3 stemmen beslist. Ook werd besloten de kermis gedurende drie (vroeger vier) dagen, te mogen houden van des morgens 9 tot des nachts 1 uur. Haastrecht. De Haastrechtsche IJsclub, die aansluiting gevraagd bad bij de Zuid Hollandsche ijsvereeniging is door het bestuur der laatstgenoemde vereenigiug als lid erkend en aangenomen. District 10 (commissaris de heer Dr. S. S. Hoogstra te Gouda) omvat nu de afdeelingen Gouda, Waddingsveen, Moordrecht en Haastrecht. Bergambacht. Maandagmorgen was de veertienjarige C. Graafland in de timmer fabriek van den heer C. van der Straaten alhier, bezig met het boeklatten zagen. Hy had daarby de onvoorzichtigheid om het zaagsel met de hand weg te halen zonder de machine stil te zetten, waardoor hy met de hand in aanraking kwam met de zaag, met het noodlottig gevolg, dat het grootste gedeelte van de hand werd afgezaagd al leen de daim bleef met een klein gedeelte van de h4nd gespaard. Door de doctoren Boaman en Fauël werd de eerste heelkundige hulp verleend. _le Klasse. Trekking van Woonsdag 25 Nov. No. 17420 f 2000. 736 f 1500. 3164 an 10962 iéder f 10QO. 8467, 11380, 18604 en 20914 ieder f 400. 9 18206 i 200. 9 752, 13313 en 13492 ieder 1 100. Prjjzen van f 20. 50 2413 5657 9058 12379 15324 18143 56 2517 5713 9224 12508 15405 87 71 42 65 60 12615 7 18221 107 82 78 71 12718 74 37 22 84 5801 98 95 75 96 57 2630 73 9362 12804 85 1836S 92 2718 78 9425 82 15556 18468 214 42 5928 55 86 97 18511 19 84 78 58 12909 15638 40 83 89 92 63 71 79 42 348 2804 6092 9595 13038 15718 18605 52 2909 6126 9661 13109 15869 23 53 3034 28 62 12 15941 53 96 3167 6242 9821 86 65 85 417 3207 90 9986 13216 16081 98 45 30 6411 97 30 16135 18705 589 48 81 10083 63 46 62 601 74 6500 10146 13336 16234 72 9 75 2 10228 13472 37 18882 51 97 29 73 13508 76 18912 54 3370 31 10321 11 16348 19010 93 3402 6604 69 25 16427 52 708 3508 89 10406 13630 71 97 817 3613 6754 28 13742 16506 19133 20 63 6835 47 82 40 19227 28 3748 79 61 13804 16645 33 50 99 6946 67 33 51 80 75 3826 52 11)575 59 76 87 916 36 7026 84 92 16706 96 19 3985 57 10671 13922 26 19301 81 4033 7166 10714 37 52 10 1032 79 76 10856 54 74 27 77 4207 7202 10901 98 16810 28 80 45 39 3 14007 18 38 1126 55 58 98 48 22 75 36 60 62 11020 51 62 19408 40 4377 7315 50 86 86 83 41 4431 7456 79 14118 96 19544 70 4502 7557 11110 23 16957 53 84 19 7626 21 14231 73 98 86 30 29 47 35 80 19614 87 76 76 78 79 89 16 1206 4605 84 11212 80 98 19 36 31 7762 11307 14302 17044 54 41 52 7818 32 13 99 19707 1342 79 38 11489 20 17138 55 91 4806 78 11500 34 17273 19816 94 22 8033 5 41 17442 20 1416 38 8202 52 71 47 35 51 4934 4 59 14406 89 73 1535 35 59 65 61 17551 20016 95 43 8315 79 14572 67 47 1617 44 29 11620 14605 84 51 40 81 39 48 10 8a 84 41 5093 47 83 14745 98 94 45 5111 8468 11703 49 17613 20156 1748 15 87 8 14816 33 99 60 86 8570 42 66 62 20247 72 5321 83 74 70 63 48 1812 41 8637 11848 14991 17721 63 35 69 66 67 15004 17816 20420 46 92 80 72 15122 26 20559 1980 5407 8760 74 56 28 71 2062 36 92 94 87 64 83 2116 43 8856 11940 90 18040 88 2280 52 86 12000 99 83 20831 2313 60 93 121,39 15215 89 39 72 73 8944 57 39 96 59 80 5571 9038 12232 46 18127 20900 93 5642 40 74 15309 le Klasse 2e Lijst No. 2308 m. i. 2312. Benoemd: 16 Nov. tot brievengaarder te Dalem, M. H. A. van Dannis te Oerle, W. G. Bont en te Brunssum, de postbode A. H. Roeseler8 te Amstenrade. Verplaatst: 4 Nov. de klerk der pos teryen en telegrafie 2e klasse T. A. Postma, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Roe- lotarentsveeD. 16 Nov. de klerken der posteryen en te legrafie 2e klasse E. Meiuardy, naar Venray, N. C. Lariby, naar Klundert en M. H. Tromp, (o.v.) naar Warmond, allen van Amsterdam (telegraafkantoor) en H. de Jong, van War mond naar Amsterdam (telegraafkantoor). 6 Dec. -de klerken der posterijen en telo- grafie 2e klasse R. Taconis, van Geldrop naar Amsterdam (telegraafkantoor) en W. T. L. Schmidt, van Meppel naar Geldrop. 16 Dec. de commiezen-titulair der poste rijen en telegrafie A. S. W. Binders (o.v.), voorkomt want z[j doodt de in ééne Seconde Deze Carbolzeep uit de Sun Iiyht-Zeepfabrieit is voor het genezen van wonden van paardrund en hond zeker het beste en goedkoopste middel, terwijl zij als schapenwaseh niet alleen de insecten,uit de wol verwijdert, doch zelfs schurft geneest. Overal verkrijgbaar. PoBi'ooit,. Obli'jt. Tabaksmono. polieleening (500— 5000 fr.) 4'/. 95»/ Rente nnxn t n 4 van Alfen naar Hengelo. A. J. Schuit, van Hoogezand naar Snoek, P. van der Meulen. van Seheveningen naar Neuzen en J. P. van Asperen van Gouda naar Seheveningen; de klerken der posterijen en telegrafie le klasse N. P. M. Koch, van Hillegom naar Gouda en A. Gelderblom, van Venlo (telegraafkan toor) naar Hillegom. 16 Jan. 1909, de conducteur der brioven- •muleifrJe klasse J. van der Boom, van Ant- werpefc (spoorwegpostkantoor No. 2) naar Utrecht (spoorwegpostkantoor No. 3). I u g o t r o k k e n de verplaatsing van den klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse P. A. Risseenw, van Oostburg naar Amsterdam (telegraafkantoor). Eervol o nt s1g e n op verziek: 15 Nov. de telefonist P. C. Singels (g.v.) te Dordrecht. Overleden: 14 Nov. do conducteur der brievenmalen 2e klasse, J. Walraven te Amsterdam (spoorwegpostkantoor No. 1). f 6.- 68* 4 94*/, 9ö#/„ 90'/« 80 44 96V, - 100 98, -r- 99'/, 98 Amslerduin, 23 Nov. 1908. Volgons het Weekblad van de Commissie- bank te Amsterdam, zyn in de, week, geëin digd 23 November, door tusschenkomst dier Bank verhandeld do navolgende incourante en minder courante fondsen Aand. Administratiekantoor van In dische tondsen 4* 3 pCt. Schuldbr. Centrale Crediot- bank (kleine coupures) 4 pCt. Oblig. Amsterdamsche Hypo- theekwaarborg My. Aand. Zuid Hollandsche Hypotheek bank (10 pCt. gest.) Amort, winstbew. idem idem Aand. Landbouw My. „de Bathpol- ders" pCt. Oblig. Russische Houthandel 80 98 75 105 62 Aand. Pref. Aand. Billiton My. Eerste Rubr, idem Tweede Doornlaagte Diamant My. Bauwollspinnerei Germania aand. My. tot expl. der sui kerfabriek „Badas" van Nievelt, Gondriaan en Co's Stoomvaart My. Geldersch Overysselsche Lo caal Spoorweg My. 4% pCt. Oblig. Binnenl. expl. My. vbii onroerende goederen Aand. Nedyrl. Bouw My. F Ongevallenverzekering Maat schappij „Fatam" (20 pCt. gestort) 4 pCt. Oblig. Utrechtsche Water leiding My, Pref. aand. Drentsche Kanaal My. 31/, pCt. Oblig. Gemeente Almelo n n Amersfoort 4 3'/, 90 E 2160— 1660— 1 pCt. 128 96 85 125 70 200. 25 99 60 96 96 101 Apeldoorn Bergen op Zoom 96 n n v Dordrecht 96'/4„ Hellevoetslui6 96 4 Vereeniging tot chris- telyke verzorging van krankzinni gen iu Nederland 90 Opr. aand. Javascüe Cultaur My. f 150.— Bew. v. Deelger. Nederl.-Indische Landbouw My. - 126.— DINSDAG 24 NOV. L.K. H.K. Staatilefnw.fr ii Nbderlasd. Certil. Ned. Werk. Schuld 276>/, Rentelooje certif. Obli(f. 3e Serie fr. 600 3 Bulsarijh. Oblig' Tabakslee- ning 1902 5 Hypothee. Staats], 1892 6 Uuslakii. Iwang Ilombr. OJ)li. (ration 41 AatB. Japan Obligation 1899 4 Columbia, Geconsolideerde Buitenlandsche Schuld O 1000 P. 3' H spothttk'Hanktn Pandb. Rntterd, Hypb. 31/ Pdbr. Sted Hypb.'sOrav. 41' Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 Pandb. Wostlandscbe Hypb 4 Pandb. Znid-Holl. Hypb. 4 Pandb. Algemeene Groninger Scheepi-Hypb. 4,, 100 Pandb. Nedorl. Hyp. Paud- briefbank 4 93 Pdb. Ned. Scbeeps.Hypb. 4'/. 100'/. Pandb. Bataafeche Hypb 4 471 Eerste Nod. Hypotbeekbrief- bank 4 991/ Pandb. Hollandsche Hypb. 4 92 Pandb. Nationale Hypb. 4 100 Scheepvaart- M aatachappijen Oblig.-D. Smit en Co Sleep, dienst 4>/> 10ü Premieleeningen. Brloie. Stad Antwerpen 18872'/, 97'/, Diversen. Laan v. Meerdervoort Mji. tot expl. van Oblig. 1902 4 Nationaal Grondbezit Oblig. 4 96'/, 96'/, de NOUVEAUTÉS in fiOSTUMES TAILLEURS, JAPONSTOE- EEN, BLOUSEN, PELTERIJEN enz., lege,, de meest concnrruereude prijzen. Met zeer gunstig resultaat wordt door ondergeteekeude behandeld, ruggegr. verkr,. iicbaamsmisvorm., bewegingeatoorn., ver stuikingen, spierverrekklngen, enz., vetzucht, rbenmatiek, Ischias, rug- en lendenpijnen! verstopping, egjL^enz, KATTENSINGEL Q 143. Het beste, onschadelykrte «n f» makkclykste poetsmiddel toot Hecrea en vooral dames en Kinder schoenwerk Is de Appretuur ran C. M MHilar Ca BerlinBeuth-Str 14. Msn lstts goed op naam en fabrieksmerk.— Vsrtry|b««r »V Hserss Winkeliers Ie tekssawsrii, HiasterM, «reserve* en» ei» Ceneraii-Ospet ky W SerSeeiaee. Arettwe

Goudsche Courant | 1908 | | pagina 2