Nightcap GEOPEND 2 MEI. COSTUMES EEU WINKELHUIS, ONTVANGEN: en Mantel-Costumes, ADVERTENTIES VERKOOPING Schürierijcn-museum-d'Atimerie, Hollandsche Maatschappij van Landbouw, 2Ssle GROOTE'VOOÏÏJAAKS-ViKLO Hl\(J PAAHDÜN, RIJTUIG, TUIGEN, enz. DELFTSCHE SLAOLIE A. B. B\\m\(.EK Gekleurde z=~ Overhemden Steeds het nieuwste in Heeren Dassen. Gemengde Berichten, Stadsnieuws. BOEKAANKONDIGINGEN. Mantel*. Itloiiscu, - Rokken, JapoiislofTen, Wfff éS* WILHELMINA C4TIMRI1 MYLIUS. Vereeniging »ARME\Z0RG tl eigert beslist l'nlu- Kipeller In Italische verpakking,! Gevestigd in het Waaggebouw op de Markt, Afdeeling Gouda en Omstreken. Een Ulrechtsctic Wagen :net '/[{portieren met 1 paard, compleet llarkt A 06 eu 07. zooals gezegd gelegen z\jn in de bepa lingen der wet zelve, en nn betoogde de mi nister dat het Arbeidscontract eerst drie maanden oud ia, zoodat nog niet voldoende haar eventneele gebreken gelegenheid heb ben gehad helder genoeg aan den dag te treden om de aanleiding tot wetswijziging, nn reeda, te besluiten. Het kindje is gelijk de minister onder algemeene vroolflk* heid met een zinspeling op de Kinderwet ten zei nog te jong om ter beschikking der Regeering te worden gesteld. Gaarne wilde de minister erkennen dat egn wet, did zoo diep ingrijpt in maatschappelijke verhoudingen en toestanden, in haar wer king lonten zal vertoouen, die verbetering eischen, maar dan moeten die fouten dnido lyk en onomstootelijk vaststaan, door de praktijk onwcdersprekelijk zyn aangetoond. De heer van Nispen (Nijmegen), niet ver helende dat de houding van vele werkgevers voor hem een teleurstelling is geweest, even als de Inhoud van vele contracten hem tegen viel, had den algemecnen indruk bekomen, na de invoering van het Arbeidscontract, dat de arbeiders te groote verwachting hebben gekoesterd, dat door het contract hun posi tie als bij tooverslag zon worden vorbeterd, terwijl de patroons te groote vrees hebben gekoesterd voor een algemeenen aanslag op hnn positie. Spreker zet in een breedvoerig bktoog uiteen, dat de heer Troelstra ia zijn voorstellingen van de werking van het Ar beidscontract veel te eenzijdig is geweest. Nog betoogt bij dat de middelen tot verbe tering, door den heer Troelstra aangegeven, uiterst zwak zijn, en hij betwijfelt of den arbeiders een dienst bewezen wordt met aan te dringen op strafbepalingen in zake ge dwongen winkelnering. Spreker ontkent dat de wet door de bepalingen omtrent het staan geld er slechter op geworden is. (Bij de bespreking van de Btaangeld-kwestie wordt spreker herhaaldelijk en heftig geïnterrum peerd door de sociaal-demokraton). Men kracht komt spr. ten-slotte op tegen een brochure van bet Kamerlid Schaper, waarin het wordt voorgesteld of zij, die m3dewerkton tot het tot stand komen van het Arbeidscontract, de bedoeling haddeu opzettelijk mazen in do wet aan te brengen, om do patroons gelegenheid te geven tot ontduiking van de wet. Men moet wel de gewoonto hebben om met perverso prakty- *ken om te gaan, om een dergelijke moening te verkondigen. Spreker eindigt mot te zeg gen dat do sociaal-domokraten zijn „reuzen in bet afbreken, maar dwergen in het op- bon wen". Naar dit algemeene standpunt verwijst do minister in zijn vorder antwoord tolkons by de bespreking vun do verschillende artike len, door den heer Troelstra gister aan kri tiek ondorworpeu. In stede van misbruik, heeft de miuister slechts een zeer spaarzaam gebiuik van de staangeld-bepalingen geconstateerd. Het meest komt bet op do spaarbank plaatsen van staangeld voor in Noord Holland2482 boekjes, tot een bedrag van i 48.673 voorts komt het vrij 8lerk v00*" Zuid-Holland tot een bedrag van f 4165, maar overigens, in de andere provincies, zeer gering. Na eenigen tyd aldus besluit de mi nister zal een onderzoek naar do working der wet moeten worden ingesteld. De heer Troelstra meent dat thans reeds voldoende bewijsmateriaal voorhanden is, om nu reeds althans tot gedeeltelijke herziening over te gaan, zéér zekor ten aanzien van bet ouvol der gedwongen winkelnering. De heer van Vliet constateert, dat do tegenstanders van het Arbeidscontract geen poging onboproofd hebben gelaten om die wet verdacht te maken, maar dat de chris telijke arboiderB de wot niet voroordeeleu, en haar working rustig afwachten, De hoer Holsdingeu betoogt o. a. dat de statistiek, welke do minister heelt gegeven omtrent het hellen van staangeld in de pro vincies, geen joist beeld van den toestand kan geven, waar vele patroons het staan geld niet plaatsen op de Rijkspostspaarbank, zoodat het staatje van den minister onvol ledig is. Spreker hoopt dat de minister, by het serieus onderzoeken dor werking van de wet, een middel zal vinden om bet boetestolsel te doen verdwijnen. De beer do Visser, coustateerende, dut niet te ontkennen valt dat do invoering van het Arbeidscontract ongerustheid gewekt heeft in arbeiderskringen, schrijft dit toe aan het z. i. onwottig gebruik dat verschil lende werkgevers in hun contracten van de bepalingen der wet bobben gemaakt. Niet temin is ook als een der factoren voor de bewoging togen het Arbeidscontract aan te wijzen do overrompeling der arbeiders, door de invoering der wet op een oogonblik dat de zwakheid buunor vakorganisatie hen be let heeft krachtig genoog tegenover de pa troons op te 'treden. Intusscben waarschuwt spr. reeds nu tegen verscherping van de wet, welke de positie van den arbeider eer slechter dan beter zou maken. De heer Hugeuholtz, naar aanleiding van het persoonlijk feit van den lieer Thomson antwoordende, neemt do uitdrukking „ge- meone trucjes" terug, maar houdt vol dat de heer Thomson, de heer Troelstra inter- rumpeerende in zake diens bondig tegenover de kwestie van bet staangeld, een onoprechte voorstelling van de feiten gaf. De hoer Drocker, er tegen op komende dat van socialistische zyde alles gedaan wordt om den arbeiders te beduiden dat zy aan dit arbeidscontract niets hebben, verklaart nog eens, dat het arbeidscontract een aan merkelijke verbetering zal brengen in den rechtstoestand van den arbeider, doch niet dat het een algeheele omwenteling in de maatschappelijke positie van den werkman zal brengerakMen wacbte toch af De heer schuper verdedigt, met een vry heftigen uitval tegen den beer Thomson, de houding eertijds van de sociaal-demokruten by de stemming in-zake het staangeld. CAöTUO. Omtrent de pianuen van den gewezen pre sident van Venezuela hebben allerlei ge ruchten geloopen. Gisteren deelde de „Temps" mede, dat Gastro eerst na zijne vronw te hebben gesproken, dio morgen te Santander wordt verwacht, een besluit zou nemen ten aanzien van zijne politieke plannetjes. Nu weet men echter weer uit San Sebas- tiaan aan het „Journal" te berichten, dat Gastro hoopte dat de Spaanscbe regeering hem zou willen toestaan zich op de Caua- rische eilanden te vestigen. De genees- heeren hadden hem den raad gegeven, zich daarheen to begeven tot herstel van ge zondheid. Hy wensebte zich verder te ont houden van elke deelneming aan de politiek. Het is niet de eerste maal, dat zulk eene verklaring door Gastro werd afgelegd, zoodat het toch steeds geraden blyft zijne gangen nauwlettond na te gaan. Vun Utrecht. Het bier aangehaalde getuigschrift is af komstig van Utrecht. Mejuffrouw van Nimwegen, Riouwstraat 56 bis A te Utrecht, meldt ons De laatsto zeven jaren werd ik onophou delijk gekweld door een nierkwaal, welke mij Vreeselyk deed lydeu in den rug, lenden eu onderbuik. Ik kon me van de pyn niet meer oprichten nadat ik bakte en meermalen moest ik rayn werk geheel neerleggen. Ik had schêmeringen voor de oogen en duize lingen waarby ik me vasthouden moest om niet te vallen. Altijd was ik lusteloos en in groote mate vermoeid. De nrine was erg troebel en er was een zwaar bezinksel in. Hoewel ik reeds onder verschillende behan delingen geweest was, kon ik geen merkbare beterschap gewaar worden en ik begon de toekomst zwaar in te zien. Een myner ken nissou vestigde rayn aandacht op Foster's Rugpijn Nieron Pillen en dit was myn geluk. Ik stond ten oenemale verstomd toen ik reeds oenigo dagen na het gebruik verlichting be speurde, en toen ik een enkole doos geëin digd had, waren mijn pijnen geheel verdwe nen. De urine was weer normaal en ik ben thans weer opgewekt en levenslustig. Ik undergeteekende verklaar dat bet bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. Wenk aan koopers. Foster's Rug pijn Niereu Pillen worden niet los verkocht, enkel in doozon, waarop de naam van het geneesmiddel voloit voorkomt. Vraagt uit drukkelijk Foster's en gy zalt de goede heb ben. Zy zyn te Gouda verkrijgbaar by do Heeren Wolff Co., Westhaven 198. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel ft F 1.75 voor één- of F 10.— voor zes doozen. Ook te Utrecht wekteu Vrijdag soldaten veler verontwaardiging door hnn optreden. Door den Init.-kolonel, plaatselijk kom- mandant is thans het volgende schryveq aan de korps-kommandanten gezonden „Het is my gebleken, dat gedurende de afgeloopen feestdagen ergerlijke baldadig heden op den openbaron weg binnen deze gemeente door militairen beneden den rang van onderofficier hebben plaats gehad, door hen moermalen de orde is verstoord en ver zet is gepleegd tegen de ambtenaren der politie by do uitoefening van hnn toch reeds zoo zwareu dienst, waarvan zelfs mis- haudeling van enkele dezer beambten het gevolg was. „Ik spreek myn groote verontwaardiging uit over deze gedragingen, militairen on waardig 1 „Dat zy op gepaste wijze doelen in de algemeene volksvrengde, valt te loven; doch dut dit vreugdebetoon overgaat in baldadig heid, bandoloosheid en verzet tegen de po litie, kan niet auders dan door een ieder veroordeeld worden. „Ik verzoek heeren korps-kommandanten en chefs van diensten dan ook uitdrukkelijk hun onderhebbenden hierop ernstig te doen wijzen, opdat paal en perk worde gesteld aan een dergelijk optreden van militairen, terwijl ik hieraan toevoeg dat het mijn uit drukkelijk verlangen is, dat tegen de be drijvers met de meeste gestrengheid zal worden opgetreden." Na een uitgebreid onderzoek is de woeste fietser opgespoord, door wiens onbesuisd optreden Zondag-avond op den Arosteröam- scben weg bij Weesp een ernstig ongeluk plaats had. Hj is een boerenknecht. De toestand van den omvergereden man is iets beterende, maar nog niet zonder zorg. De Hooge Raad verwierp gisteren het cassatieberoep in de zaak van de erfgooiers tegen den bargemeester van Blaricnm en raoentmeester8, tot schadevergoeding doordat eischers, samen' 9 koeien hebbend, den 11 Mei 1904 werden verhinderd die koeien op de meent te drjjven, daar slechts 7 koeien toegang kregen en de 2 overige onverrichter zake naar den stal terug moesten. De Rechtbank en 't Hof te Amsterdam hadden do erfgooiers niet ontVankelyk ver klaard in hunne vorderinghet Hof op grond dat in den loop van de procedure de eischers hnn beweerde gebruiksrechten op de meent hadden losgelaten en daardoor nit de ge- gestelde feiten een schakel weg viel die on misbaar is voor de toekenning van een recht op schadevergoeding, te weten het bestaan van bet aangerande recht, zijnde dit het verband tasschen de daad, waarop de vor dering is gegrond eu do verplichting tot ver goeding der schade, die ais gevolg daarvan wordt beweerd te zyn geleden. De Hooge Raad achtte die beslissing juist, het daartegen gericht cassatiemiddel onge grond. Men schrijft ons In het Mnsenm van Kunstnijverheid te Haarlem is thans eene tentoonstelling geopend van eene verzameling aquarellen en teeke- ningen, vervaardigd door Japansche kunste naars, waaronder Koriasai Hiroshige, Yersho vooral uitmunten. Wy krijgen door deze tentoonstelling in korte trekken een alge meen, duidelyk overzicht over do Japansche prentkunst, die in de laatste jaren onzen kunstenaars en kunstvrienden zooveel belang inboezemt. De verzameling is het eigendom van den bekenden kunsthandelaar don beer D. Komtor, Amsterdam, die haar met de meeste bereidwilligheid voor eenigen tyd aan het Museum in bruikleen heeft afgestaan. In de Raadzaal van het Museara werden voor belangstellenden de, in de aan het Masenra verbonden boekerij aanwezige wer ken over Japansche kunst ter lezing neer gelegd. De tentoonstelling zal gedurende de maand Mei geopend blijven. Tegen den heer H. Koltbek Jr., secretaris van het Nationaal Arbeidssecretariaat, J. Maters, administrateur van het orgaan De Arbeid, mej. V. E., die het bnroan van het Nationaal Arbeidssecretariaat schoonhoudt, mej. Edelenbos en den heer Joh. Van Rnyven, is een strafvervolging ingesteld wegens het behulpzaam zijn by het deserteeren van een paar militairen. Men zal zich herinneren, dat kort geleden voor deze zaak reeds een huiszoeking plaats had by den heer Van Ruyven en mej. Edelenbos. (Tel.) Jobs, en J. v. d. D., vader en zoon te Nqehorse (Fr.), die voor eenige weken ge arresteerd werden en preventief gevangen gezet in het Huis van Bewaring te Heereu- veen, verdacht van mishandeling en bedrei- gihg van een ziek te bed liggend familielid te Lippenhuizen, zyn wegens gebrek aan bewijs weer op vrije voeten gelaten. Een vronw, die in een broodwinkel in de Jacob van Campenstraat te Amsterdam een valsch dabbeltje in betaling gaf, werd door de politie aangehouden. By fouilleering werden op haar nog 6 valsche dubbeltjes bevonden. Een in haar woning ingesteld onderzoek leverde nochtans niets verdachts op. Eenige maanden geleden hadden een bri gadier en een marechaussee, van Oldenzaal, reizende op een reisorder van Deventer naar Oldenzaal, gebruik gemaakt van trein 212 D en proces-verbaal tegen zich laten opmaken, wijl zij weigerden, den verschnldigden toe slag van f 0.30 per persoon te voldoen. Zy lokten de qnaestie uit, om te zien, in hoe verre zy in 't gelijk zonden gesteld worden, ingevolge de bepaling, voorkomende op ban reisorder, „dat ieder Rykspolitiebeambte van treinen gebrnik kan maken, alwaar zich een Ille klasse-rytuig in bevindt"; hetwelk ook in dien bewasten trein 212 D bet geval was. De zaak werd verwezen naar bet militair gerechtshof te Leeawarden en hoewel do brigadier tweemaal daarvoor moest verschij nen, werd hij toch door dat hof vrijgespro ken, daar het bedoelde gerechtshof zich eveneens hield aan de clausule, voorkomende op de reisorders. Naar De Tel. van bevoegde zyde-verneemt, is thans door de H. IJ. S. M. bepaald, dat beambten der politie, zoowel Rijks- als ge- meente-politie-beambten, alsook onbezoldigde Rijksveldwachters, vry vervoerd kunnen worden in de doorgangstreinen, welke in -ie dienstregeling aangeduid zyn met een D, zonder bijbetaling van de voor die treinen vastgestelde snppletie-vracht. Modes. De nienwste kleuren voor het a. s. seizoen zyn een nieuw bruin, dat men ongeveer bij edelhertbrain vergelijken kan een aardig mauve onder den naam „cbar- don" (distel)dan „Rose fanée" (uitge bloeide roos), eeu kleur die men zich wel denken en die meu ook zien kan, doch die zich niet zoo juist laat beschryveuverder een „Glacier Blue" een gletscherblaaw, dut men in de nataar alleen bjj gletschers gele genheid heeft waar te nemen. Daarnaast vallen nog zwart en hyacint te vermelden. (Mannf.) Gistermiddag brak in perceel 4 op de Kloveniersburgwal te Amsterdam, tijdens afwezigheid der bewoners, door een onbe kende oorzaak brand uit in eeu achterkamer op de derde verdieping. Het vour deelde zich snel mede aan de belendende Voor kamer, doch werd dadelijk door de inmid- dels verschenen brandweer gestuit. De achterkamer brandde geheel uit, lerwjjl de voorkamer belangrijke schade opliep. De inboedel was verzekerd. Door onbekende oorzaak is Donderdag middag de groote boerderij van den land bouwer Westerfeld op de Vrieze in Wester dorp by Vameveld een prooi der vlammen geworden. Binnen een uur was alles door het vuur verteerd, zoodat er weinig gered kon worden. Een potvertering die heugt. Er zou een feestje worden gegeven te Beverwijk en daarom trok Jan S. er op uit om ter versiering der zaal wat donnegroen te halen. Hy kapte 't van de boomen van den heer Del Gourt. Omdat de inan geen permissie had, werd proces verbaal tegen hem opgemaakt eu gister een week gevan genisstraf tegen hem geëischt. 't Blijkt, dat Jan dezen winter werkloos is geweest en nog steeds geen werk heeft kannen vinden. Men meldt nit Apeldoorn aan HetVad.: Trein 245, die Donderdagavond 6.33 nit Deventer naar Apeldoorn vertrok, arriveerde met ruim 10 minuten vertragiug in laatstge noemde plaats. De oorzaak bieryan was te zoeken in het feit, dat in een der coupés zekere Ten B. nit Bnssnm en R. uit Arastor- dam twist kregen, die zoo hoog liep, dat zij elkaar te lijf gingen. Een der passagiers, wien dat spelletje natuarlyk niet beviel, trok aan de noodrem, waardoor de trein tot stilstand kwam. Een conducteur scheidde de twistenden en maakte proces-verbaal van het gebeurde op. GOUDA, 8 Mei 1909. Neer wy vernemen zal op Donderdag a.s. by gelegenheid van bet te honden leest ter gelegenheid van de geboorte van H. K. H. Prinses Juliana op de Markt eenige zang- nnmmers worden nitgevoerd door de Gond- sche Zangvereeniging onder directie van den heer Baden. De bewoners van den Tiendeweg (vanaf de Markt tot de Jernsalemstrnat) znllen a.s. Donderdagavond, den dag der offlcieele feestviering voor de geboorte van Prinses Jnliana, dis straat versieren en iilnmineeron. Door eene commissie is reeds een flink be drag by bovengenoemde bewoners ingeza meld, zoadat met alle reden verwacht kan worden dat de Tiendeweg óók dan weer zal toonen goed slag te hebben om uiting te geven aan hare gehechtheid aan bet Hnis van Oranje. Vermoedeiyk zal de feeststem ming des avonds worden verhoogd door het geven van een concert. Door de politie alhier is een persoon aan gehouden, die nog eenige dagen hechtenis te goed had. Hg is naar Rotterdam overge bracht. In een onbewaakt oogenblik is te Zwant- merdam een 2-jarig knaapje van het echtpaar Crevels, aldaar, te water geraakt en jammer lik verdrenken. Hüstrecht, 6 Mei. De collecte in deze gemeente gebonden ter viering van de ge boorte der prinses, heeft ongeveer f 400 opgebracht, waaronder zeer aanzienlgke giften. Der schooljeugd zal nn Woensdag a.s. een schitterend leeBt warden bereid optocht met maziek, traktatie, kinderspelen en wedstrijden, enz. enz. Ook iz hel voor- namen 's avonds een omgang door het dorp te honden met lampions. Mookdkkcht, 3 Mei. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier hebben zich vier sollicitanten aangemeld. OPGAVE OER PERSOMEN, die tioh gedurende de week van 30 April tot 7 Mei in de gemeente ge vestigd of deze verlaten Rebben GEVESTIGD: A. van Lare, boekdrukker, uit Groede, ia Tiendeweg D 95. G. D. Boswyk, cand. Notaris, uit Utrecht, in Tiendeweg D 41a. H. de Winter, metselaar, en gezin uit Moordrecht, in Vorstmanstraat P 446. J. J. M. Heesterman, dienstbode, uit Moordrecht, in Markt A 134. N. Smit, timmerman, nit Amsterdam, in Veerstraat P 104a. Th. Koolmees, melkverkooper. nit Nienwer- kerk, in Tiendeweg D 81. S. Baan, dienstbode, uit Oudshoorn, in Karnemelksloot R 542. M. van der Ree, dienstbode, nil Lopik, in Crabethstraat Q 261). M. van Velzen, winkelbediende, uit Zwolle, in Gonwe C 225. P. van der Staal, hontzagersknecht en gezin, uit Hillegersberg, in Raam O 29. A. den Boom, bouwman, en gezin, nit Haastrecht in 4e Kade R 5151. C. P. SteenwiAkel nit Nymegen in Doole- steeg L 254. J. van As uit Streefkerk in Hoogstraat A 116. M. E. Bonwman uit Moordrecht in Boele kade R 136. H. Boumait, bouwknecht nit Alblasserdam in Siapperdel H 222. P. Versluis, veehoudersknecht, en gezin nit Barwoutswaarder in Ridd. v. Catsw.S236. P. J. Bakker, dienstbode uit den Haug in Kethelstraat R 5411. Fe van Mastrigt, metselaar, en vrouw nit Amsterdam, in Walensteeg F 71. E. Dionet, bakker, nit Amsterdam in Nienwehaven N 80. A. den Ouden, dienstbode uit Ainmerstol in Regentesseplantsoen N 317. D. van Oort, agent van politie nit Bode graven in Wachtelstraat P 188. E. Vos nit Groningen in Keizerstraat K 170a. VERTROKKEN W. J. Korver, kantoprbediende, van C 70 naar Vlaardingen, Hoogstraat 89. M. v. d. Togt, verpleegster, van Q 117 naar Leiden, ziekenbnis. H. M. A. Rammers, winkeljuffrouw, van A 63 naar Rotterdam, Willebrordnsstr. 176. M. Koning, huishoudster, van E 101a naar Alkmaar, Meetsiusgracht 4. C. van Monrik en gezin, klompmaker, van RR 54 naar Barneveld, Voorthnizen. A. C. Libregts, winkelbediende, van D 95 naar Calemborg. A. Verhoef, van G 45a naar Qaalburg, (Dnltschland). J. C. IJsselstyn, bloemist, van R 242a naar Rotterdam, Schoterboschstraat 79. E. A. Beodeker, van C 235 naar Et ten en Leur. P. E. Streefkerk, van I 78a naar Amster dam, Benkenweg 39i. A. Grootendorst, van O 548 naar Rotter dam, Wolfshoek 8. S. Tom, dienstbode, van C 6 naar Moor drecht. C. M. v. d. Wolf, van E 33 naar Rotter dam, Jacob Lois8traat 20. G. J. Dassing, van R 545 naar Tiel, Plantsoenwal C 132. H. G. D. Spaas, van A 64 naar St. Michiels Gestel, Iostitnut „Rnwenberg". J. Mol, dienstbode, van A 139a naar 'a. Gravenhag9, 2e Schnytstraat 223. L. J. Reparon en gezin, gasfitter, van H 15a naar Beverwijk. N. Bunnik, landbouwer, van O 579 naar Sommelsdyk. G. Dijkshoorn, van N 38 naar Rotterdam, Prins Hendrikstraat 123a. C. Visser, dienstbode, van A 58 naar Rotterdam, Scboutenstraat 84. M. Caret, wed. J. Zijleman, van H 127 naar Breda, St. Elisabeth Gasthuis. C. Tiele, Fabriekswerker, van L 145 naar Waddinxveen, Noordkade 198. Alb. van Velzen, wed. Claes, van C225a, naar Rotterdam, Bergweg 169b. G. P. van Hoorn, van L 264 naar Dordrecht, Prins Willem van Oranje Hof 10. A. A. Broere. Schipper, naar Rotterdam, Messcherstraat 32a. i, In de serie „Uit onzen Bloeitijd, schetsen van het Leven onzer Vaderen in de XVIIe Eeaw", uitgave van de Hpllandia-Drukkery te Baarn, behandelt dr. H. Brugmans, hoog leeraar aan de Universiteit van Amsterdam „De Poit in de XVIIe Eeuw", m Prfis per nr. f 0.40, per serie van 10 nrs. f3.—. SPORT. Voor den Goud<chen Voetbal Bond zal Olympia II morgen een wedstrijd spelen tegen Wilhelmina uit Schoonhoven, op het terreiu alhier. De wedstrijd vangt pan des middags te half twee. Alhier is wederom een voetbalvereeniging opgericht, met aanvankelijk 28 leden. Do vereeniging zal den naam dragen „Victoria". Morgenmiddag speelt een elftal tegen Be Quick te Waddingsveen. de Nonveanté's in en daarby behoorende GARNEERINGEN in zeer groote keuze tot de meest concur- reerende prijzen. Aanbevelend, Burgert ij ke Stand. GEBOREN 5 MeiCornelia, ouders J. de Jong en J. C. van Es. Cornelia, ouders P. van Vegten en T. van Dam 6. Jansje, ouders H. F. Wirtz en H. M. Terloaw. Dirk Nicolaas, ouders P. Sas en M. Rabouw. OVERLEDEN: 6 Mei: D. do Goederon, 99 j. 7. W. G. Mylius, linisvr. van F. W. J. v. d. Burcht van Lichtcnbergli 69 j. ONDERTROUWD: C Mei. C. J. Koken A. M. van der Starre. H. Versteeg en M. Verwaal. J. Lexmond en G. Meewezen. W. van Leest en M. J. Boot. J. A. de Bruin en C. de Riijjter. J. Weyman en A. C. Wiezer. J. 0. Blok on A. Schatter. C. Vermeulen en A. Vredenbnrg. A. Jansen en H. J. J. Sliedrecht. Heden overleed plotseling tot myno diepe droefheid in den ouderdom van 69 jaar myne innig geliefde Echt- genoote vroeger wednwe van den Heer G. Ras. F. W. J. van der BURCHT van LICHTENBERGH. Gouda, 7 Mei 1909. Afdeding IIIIUKHKNIIVI*. ROZENDAAL HOEK PAKADIJS GOUDA Deze inrichting stelt zich ten doel om oude, gebruikte en overtollige huishoudelijke voorwerpen welke ookzoo veel noodig te repareeren, en hoofdzakelijk aan minge goeden voor goedkoope prijzen te verkoopen. De daarop behaalde Winst komt geheel ten goede aan de neutrale Vereeniging 9Ar menzorg". Echte Oude Jenever P. HOPPE. Verltrygbaar by PE ETERS Jz. Lit op emchet en kurtèrind. 11 WJ* ANKER- U. V PAIN-EXPELLER lp TEGEN RHEUMATIEK EN VERKOUDHEDEN Ruim 35 jaar door miluocnen JICHT-EN RHEUMATIEKLIJOERS MET SUCCES GEBRUIKT ----- - 'VERKRIJGBAAR IN FLES3CHEN VAN 50 cL,75ets I! cn ƒ1.25 bü H.H. Apothekers en Drogisten J if.'Ad.RICHTElUt" Rotterdam.-3 Te Gouda by C. LUGER, Apotheker Markt, WOLFF Co. Westhaven 198 en by ANTON COOPS, Wijdstraat. OPENBARE VRIJWILLIGE TE GOUDA Do Notaris J. J. A. MONTIJN te Gouda, is voornemens om op MAANDAG 17 MEI 1909, voor.m. It nnr, in „HET SCHAAK BORD" aan den Kleiweg aldaer, in ééne zitting, publiek ie veilen en te verkooper. waarin bet magazijn „DE SPONS" aan de Turfmarkt H no. 2GO, in de onmiddel lijke nabybeid van de Hoogatraat en don Kleiweg, verhaard aan den heer A. Smient voor f 425 'sjaars tot 80 April 1916. Het pand bevatbeneden: winkel met kamer en alcovo, achterkamer en keuken. Ie en 2e étage: elkvoorkamer met slaapkamer en daarboven zolder. Te aanvaarden by de betaling der koop penningen op den 17 JUNI 1909. Te bozichtigen de drie laatste werkdagen vóór de veiling van 10 -12 en 2—4 nur en des morgens vóór de verkooping. Het pand ie inmiddels uit de hand te koop. Nader onderricht geeft voornoemde nota ris MONTIJN aan den Kleiweg, wjjk E no. 21 te Gonda. Dagelijks toegankelijk, behalve des Donderdags, van 10 tot 12 en l'/i tot 5 nnr. Op Zon- en Feesidageu van 121/, tot 5 uur. TOEGANGSPRIJS 23 cent Kinderen beneden don leeftijd van 16 jaar, onder geleide, 10 cents. De entree-gelden, welke op Zon- en Feestdagen ontvangen worden, zyn uitsluitend bestemd voor de Goudsche Vereeniging tot Bestrijding der Tnbercnlose. van: HOOFDPRIJS De trekking geschiedt in het openbaar ten stadhuize op den 22on Mei a.s., onder toezicht van een Gemeente-Ambtenaar. Deze verloting is Koninklijk goedgekeurd en door het Hoofdbestuur der „Hollandsche Maatschappij van Landbouw" toegostnan. LOTEN ZIJN ALOM VERKRIJGBAAR k l 0.50 per stak en op franco aanvrage by minstens 11 stuks f 5.—, 110 stuks k f 47.50, b\j den Secretaris der afdeeling. Nament het bestuur W. C. VAN DE STOLPE, Secretaris. Onverkochte loten nemen g-een deel uan de trekking. niet alleen voor krupelu. muur ook voer.' anilere salade.., als liarlnglla, huzarensla, ene het maken van mayonnalae», bakken van vlseli, en verder keukengebruik. IJ GROOTE KEUZE [NICHTCAP]

Goudsche Courant | 1909 | | pagina 2