De, Jong's m (WE OPRUIMING ADVERTENTIES SAMOSWLIN.I BINNENLAND. C. S M I I S, Chocolade Firma Horman Zoon. I V Verspreide Berichten. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. BEURS VAN ROTTERDAM Marende de maanden Juli en Augustus lol Spotprijzen. Faillissement. een halfwas letterzetter Fijn Damesen Herren Schoenwerk Is té soort GUMMI-HAKKEN. PAIN-EXPELLER r.'Ad.RltHTERUV Rotterdam Weigert beslist l'nlii- I xpeller In Hiiilselie verpakking I De Daylight 'Saving bill zal das wel niet worden ingevoerd in Engeland. Maar de voor steller, mr. Willet, kan uit de opmerkingen van de commissie dezen troost halen, dat zyn bemoeiingen toch al reeds eeiiig ellect heb ben gehad, door wijziging van de werktijden; en de commissie spreekt daarbij de hoop en de verwachting ait, dat deze vrijwillige be weging zal veld winneD. Wanneer eens de meerderheid van een volk overtuigd is van de juistheid vnn het oude versje van Benja min Franklin „Early to bed and early to rise Makes a man healthy, wealthy and wise" dan zal die regel wel worden toegepast door de menschpn zonder wetgoveude maatregelen en zonder dat wij kiekeboe spelen met de klok. In het Kretenzer parlement had een afge vaardigde voorgesteld te protesteeren tegen het bevel der beschermende mogendheden om de Grieksche vlag neer te halen. De (thans afgetreden) minister van buitenland" sche zaken hield daarop een rede ter ver- s dediging van 't beleid decgjbeschermende mogendheden, welke te merer de aandacht verdient omdat ze de meening vertolkt van de meerderheid der Kretenzers. De minis ter zeide, dat liet niet anders dan billijk was dat du mogendheden zich bemoeiden met de aangelegenheden van de kleinere en zwak kere volken, want dit geschiedde in 't belang van Europa. Het Hellenisme zou nooit wor den uitgeroeid, maar als de mogendheden nu niet hadden ingegrepen zou Griekenland on daarmee de zaak van het Hellenisme het grootste gevaar hebben- gelobpeu. De stap pen, door do m igendhedeu te Konstantinopel gedaan, hebben er toe gestrekt Griekenland te beschermen tegen een aanval der Turken. De door de mogendheden in de vlagkwestie aangenomen houding mocht niet worden op gevat als een blijk van minder goede ge zindheid der mogendheden jegens de Kreten zers. Integendeel, de mogendheden hebben voorkomen dat de Turksche vloot uaar Kreta ging. De beschermende mogendheden konden rechtmatige aanspraken doen gelden op den dank van de Kretenzer bevolking, De woor den van den minister vonden algemeeue goedkeuring iu de Kamer eu worden blijk baar door de meerderheid der bevolking beaamd. Fiunkr'ijk. De in Alrecht gearresteerde Duitsche schoolmeester Manus is weer in vrijheid ge steld met spionnage bleek de gesjocüte man niets van doen to hebben. De wegens bedriegerijen gearresteerde ne ger-afgevaardigde van Guadeloupe, Legiti- mu8, is tegen een borgstelling van 8000 francs op vrije voeten gesteld. De minister van financiën beeft een com missie benoemd, die zal nagaan, of de bronzen Frnnsche munten door aluminiam-geldstuk- ken te vervangen zyn. Duitsculand. Volgens da Lokal Anzeiger heeft de ge meenteraad te Berlijn besloten een straat naar Blériot te noemen. Spanje. Nauwelijks hebben de plunderingeu en brandstichtingen in Barcelonn opgehouden, of men begint er weer met bommen te goo chelen. Een is er ontploft voor de vrouwen gevangenis, waar verschillende revolution- uairen, bij de laatste gebeurtenissen betrok ken, gevangen zitten, de audere bij een der kazernes. Geen van beide maakten slacht offers. Italië. De generale staf van het Italiaansche leger heelt besloten evenveel bestuurbare luchtballons aan te schaffen als er divisies in het leger zijn, dus 25, Zij zullen gemaakt worden naar het model van het bestaande luchtschip, dat zyn bruikbaarheid reeds heeft bewezen. Rusland. Toen in den oorlog mot Japan 60.000 Juodsche soldaten ouder de Russische vaan dels hadden gediend en alle ontberingen van den veldtocht in Siberië hadden gedragen, gaf do regeering bevel, dat de kinderen der Joodscho soldaten tot de hoogere scholen moesten toegelaten worden, al zou daarmee de greas van het aantal Joodscho kinderen, dat op elke school een plaats mag vinden, overschredeu worden. De minister van ou derwijs heeft nu echter bekend gemaakt dat die bepaling thans niet meer geldig is. Amerika. Ruy Borbosa en Albuqnerque zijn tesp. tot president en vice-president vnn Brazilië gekozen. Na de welgeslaagde proefvluchten van de gebroeders Wright beeft het departement van oorlog te Washington de vliegmachine dier Amerikanen voor oorlogsdoeleinden aan vaard. Wilbur Wright zal beginnen officie ren van het leger in het vliegen les te geven. H. M. de Koningin-Moeder bracht gisteren een bezoek aan de Tuinbouwtentoonstelling te Zeist. Dank zij den drogen, zonnigen dag, eu den omvangrijken arbeid ter afvoering van liet water, was het terrein nu beter begaan baar. Hier en daar waren plankieren over de paden gelegd. Op het terrein der tentoonstelling werd H. M. ontvangen door jhr. Van Tets, voor zitter van de tentoonstellingscommissie, die de leden dezer commissie aan de Koningin voorstelde. Het gevolg van H. M. bestond uit baronesse Van Ittersum, douairière De Beaufort en jhr. De Ranitz. Een groote me nigte aan den hoofdingang der tentoonstel ling bijeengekomen, juichte H. M. hartelijk toe en de muziek speelde bet Wilhelmus. Aan H. M. werden bonquetten aangebo den door de freule Van Tets en jhr. Cae Tets, kii.deren van den voorzitter der tentoon stellingscommissie, en door de jougojaffrouw Laboachère, kleindochtertje van mr. O. M. Blanckenhagen, eere-voorzitter van de afd. Zeist van de Maatschappij voor Tuinbonw. Na de voorstelling van verschillende auto riteiten werd aanstonds begonnen met oen omwandeling over het terrein. Hare Majesteit bezichtigde belangstellend verschillende inzendingen, en betuigde haar ingenomenheid zoowel met den prachtigen aanleg en met de tentoongestelde planten en andore inzendingen alsook met den grooten omvang der tentoonstelling. Het B»ndsbestuur van den A. N. D. B. heeft besloton een gemeenschappelijk afro- kenboek voor de verstellers in te voeren, zoodat ook by hen gezien kan worden, wat de verdiensten zijn. Zooals reeds vroeger met een enkel woord werd medegedeeld, zal op 1 en 2 September vanwege het nationaal comité voor afschaf fing van don nachtarbeid in het bakkersbe drijf een betooging worden gebodden te Utrecht. Zes sprekers, n.l. de heeren A. Bmmmol- Jtamp on II. J. Schaper, leden van de Tweede Kamer. mgr. G. W. Konings, H. Jb. Diemer, I. Goudsinit on J. P. A. te Boekhorst, zullen het woord voeren, waarna gelegenheid tot debat zal worden gegeven. In de avondvergadering van 1 September zal de heer F. Mol, uit Den Haag, spreken. By hun thuiskomst van den akker werd Woensdag te Nieawerkerk (Duivelaod) een knaapje van ongeveer een half jaar oud door do ouders dood in het wiegje gevonden. De kleine schjjnt zich te hebben omgewoeld en op het mondje te zyn gaan liggen, tenge volge waarvan het is gestikt. Naar wy vernemen, heoft de Directie der Nederlandscho Bank de dame, uit wier in gesloten bewaargeving gegeven trommel 27 gouden tientjes vermist waren, dit bedrag vergoed. Dat zulks eerst du geschied is en niet on middellijk na de vermissing vindt zijne ver- klariug in het volgende. Terwijl de Bank natuurlijk ten volle aan sprakelijk is voor open bewaargevingon, kan hare aansprakelijkheid ten aanzien van ge sloten bewpargevingen niet verder gaan dan tot het ongeschonden teruggeven van door haar in bewaring genomen pakketten, trom mels enz. In het reglement op de bowaar- nemingen wordt dan ook uitdrakkeljjk ge zegd „De afteekening der akte door den be waargever ontheft de Bank van alle aan sprakelijkheid betreffende do bowaarnemiüg'\ De Bank kon dus niet, ook al om niet een gevaarlijk antecedent voor de toekomst te stellen, ovorgaan tot het schadeloosstellen van de bewaargeefster op de enkele mede- deeliug, dat geld vermist werd uit een pak ket. dat reeds eeuigen tyd in hunden der bewaargeefster was overgegaan. Daartoe moest eerst onderzocht worden, of er schuld of althans verzuim had plaats gehad door de Bank of een harer beambten. Een zoodanig onderzoek werd dan ook in gesteld en daaruit bleek, dat er werkelijk van de zyde van een beambte der Bank ver zuim heeft plaats gehad, o.a. doordat hjj, in 8trjjd met het stellige voorschrift zjjner in structie, der bewuste dame behulpzaam is geweest bij het openen van het pakket. Zonder het bewjjs van schuld van dezen beambte, waaromtrent de rechter uitspraak zal hebben te doen, af te wachten; is de Directie der Bank tot schadeloosstelling der bewaargeefster overgegaan, zoodra baar over tuigend gebleken was, dat door den bewas ten beambte verzuim was gepleegd, door te handelen in strijd mot zijne instructie. Te Dinteloord zijn 100 doos/es met de be kende zunrtjes in beslag genomen. In drie gezinnen zijn kinderen, die er van gebruikt hebben, ongesteld geworden. Gisteren heeft zich te Amsterdam een ge val van garnalen-vergiftiging voorgedaan, dat nogal gunstig verloopen is, meldt het „Hbld.". Het gezisi van den werkman Van Bessem, bestaande uit man, vrouw on twee kinderen, wonende Goudbloomstraat llfb, geraakte gisteren na het eten van garnalen ernstig onwel, onder verschijnselen van diarrhee en braken. Dr. De Vries en dr. I). Herderschee con stateerden vergiftiging, vermoedelijk ten ge volge van den garnalen-maaltijd. Een voorschrift werd gegeven en ua eeni- gen tijd was reeds zooveel verbetering in den toestand van hot gezin te constateeren, dat dr. Herderschee, die gemeente-arts is, overbrenging naar een gasthuis niet noodig oordeelde. Dr. Herderschee deelde mede, dat hy in den laatsten tyd verschillende soortgelijke gevallen van garnalen-vergiftiging te dier stede heeft behandeld, in welke mededeeling wy aanleiding mogen vinden het publiek voorzichtigheid en goed toezien by don in koop van garnalen aan te ralen. Oude waar schijnt vooral nadeellg voor de gezond heid te zyn. De Bond van gemeontepolitiebeambten in Nederland zal zyn jaarlyksche algemene vergadering houden op 17 en 18 September te 's Gravenhage, in de groote zaal van het gebouw van den Roomsch Katholieken Volks- boud. Des Vrijdags zal een groote propa- ganda-vergadering worden gehouden in 't belang van de rechtspositie der politiebe ambten, waartoe alle leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal zullen worden nitgenoodigd. Op de agenda van Zaterdag staat behalve het behandelen van twee voorstellen van vertrouwelyken aard o.a.: bespreking van een te voeren actie ter verkrijging van een drieploegenstelsel, en oprichting van oen herstellingsoord voor gemeente-politiebeamb ten en hunne gezinnen. Te Velp op den RyksWeg voorbij Neder- ha gen by do Dennenlaan was Dinsdagna middag een als heer gekleed persoon aan hel kaartspelen, twee andere soortgelijke heeren naderden eveneens per flets, speelden mede en wonnen. Dit trok de aandacht van een paar juffertjes, die op nitnoodiging der heeren met het z.g. schoppenazen ook hun geluk eens wilden beproeven. Edoch het bekwam haar slechteen harer was weldra f 17.50 kwijt. De politie werd dadelijk hier mede in kennis gesteld, maar de slimme vogels waren al gevlogen in de richting Arnhem. Op onverklaarbare wyzo is eergisteren avond de timmerman Boogaard te Bu9sum van de hooge zeebrug te Naardeu in de haven gevallen. Zijn hulpgeroep drong door tot fourier Te Kolsté, die in de kazerne Weeshuis aldaar te bed lag. Door het ge schreeuw werd ook sergeant Peters wakker en ongekleed op bloote voeten vlogen dezen over de binnenplaats de straat door naar de haven achter de kazerne, waar de drenke ling lag. Zyn hulpgeroep was reeds ver stomd. Hoewel daar elke verlichting van ge meentewege na U uur ontbreekt, wist men eeu boot Tos te rakken, terwjjl andere mili tairen, ook ongekleed, met een lantaarn kwamen aansnellen. Gelukkig vond men den drenkeling en wist men dezen met veel moeite in de boot te krijgen. De politie, die iQtusschen gekomen was, paste op den dren keling de kunstmatige ademhaling toe en na eenigen tyd keerden de levensgeesten terug. Daarop werd de mati in de wacht ge bracht en verder per brancard naar zyn ouders, by wien de drenkeling inwoonde, vervoerd. Ooi ings werden wegens het verjagen van hazen eenige landbouwers te Mierlo (N.-B.) vervolgd, doch door den kantonrechter te Helmond vrijgesproken. Intusschcn werd door autoriteiten een onderzoek bevolen, ten einde na te gaan in hoeverre de landbouw vao de beweerde bazenplaag aldaar te lijden had. Korten tyd daarna werd door den heer D. Staats te Mierlo een adres by den Minis ter van Landbouw ingediend, waarby mach tiging tot het schieten van hazen werd ver zocht, ten einde schade op de akkers te voor komen. Als gevolg hiervan is een beschik king van het Ministerie afgekomen, waarby aan een 4-tal personen te Mierlo buitenge wone machtiging tot bet schieten van bazen, zoowel bjj dag als 's nachts, op in die ge meente gelegen gronden werd gegeven. De machtiging is tot 1 October e. k. geldig en wel voor alle velden by de gemachtigden in gébruik, terwjjl zjj het bedoelde wild ook mogen schieten op gronden van anderen, mits zulks verzocht wordt. Het bestuur van Drechterland heeft, bjj- wyze van proef, de glooiing van een gedeelte Zuiderzeedyk te Hoorn in beton laten uit voeren. Het werk, het eerste van dien aard in Noord-Holland, trekt veel belangstelling. Vroeger is reeds een bezoek gebracht door de heeren Hoogenbuom, oud-inspecteur-gene raal van 's Rjjks Waterstaat, van Foreest dijkgraaf der Hondsbossche zeewering, de' Jongb, directeur der Gemeentewerken te Rotterdam, en van Elzelingon, hoofdingenieur van den pro'v. waterstaat van Zuid Holland. Gisteren heeft de ingenieur jhr. R. R. L. de Maralt, de uitviuder dezer geheel nieuwe wjjze van dykverdediging, met eenige Duit sche iogenieurs de glooiing bezichtigd. Reeds langen tyd was het bjj de directie van het Warenhuis te 's Hage bekend dat, vooral in de teitiel-afdeeling, systematisch door verkoopsters zich voorwerpen werden toegeëigend, zonder dat betaling volgde. Daar velen dnarbjj betrokken moesten zjjn en de dadsrepsen elkander niet wilden aan- wjjzen, duurde het lang voordat de directie vasten grond had tot krachtig ingrjjpen. Op Zaterdag 14 Angustas achtte zjj het juisto oogenblik gekomen. Met behulp van den inspecteur der recherche Misset werd een verkoopster, die ^naar haar woonplaats te Rotterdam zou terugkeeren, 's avonds om streeks 11 uur aan 't station H. IJ. M. ver zocht, mee te gaan naar den politiepost tegenover het stationofschoon na verhoor er voldoende aanwyzing bestond, deze ver koopster dadcljjk te arrestoeren, werd het beter geacht haar voorloopig in vrjjbeid te laten en haar Maandag daarop nader to ondervragen. Op 16 Augustus werden 7 per sonen, aTsnog in dienst der maatschappij, verhoord, benavens 2 personen, die reeds eenigen tjjd den dienst verlaten hadden. Deze 7 personen werden Dinsdag 17 Augus tus geschorst, doch niet ontslagen. Opdien zelfden dag werden alsnog verhoord 9 per sonen, in dienst der maatschappijvan dezo personen werden or 4 geschorst en 5 voor loopig in dienst gehouden. De stukken be treffende de processen-verbaal zjjn 23 Au gustus aan den officier van justitie verzonden; maar op dienzeifden dag heeft de directie van het Warenhuis den officier verzocht, in ernstige overweging te willen nemen, van do vele ongelakkigo verdachten slechts de meest schuldigen, als een voorbeeld, te willon vervolgen. De directie grondde dit verzoek daarop dot, wanneer alle verdachten vervolgd zouden worden, van velen de toekomst ge heel vernietigd zou zjjn, welke straf haar inziens niet in verhouding zou staau tot de gepleegde feiten en omdat verschillende harer nog van zeer jeugdigen leeftjjd zjjn en velon slechts onder invloed van een hoofdleidster misdeden. Wy kannen hieraan nog toevoegen, uit zeer* goede bron ons meegedeeld, dat de directie in ernstige overweging neemt, de meisjes, die niet vervolgd worden, weer in dienst te nemen en te volstaan met op haar als straf de schorsing van 16 Augustus af toe te passen. 't Bovenstaande geeft een juist overzicht over de veel besproken en overdreven dief stallen iu het Warenhuis. In het geheel zjjn 11 verkoopsters ge schorst, en 13 pakjes zyn iu beslag genomen, welke samen nog niet do waarde van hon derd gulden vertegenwoordigen. De berichten in andere bladen waren dus overdreven en onjuist. (H. Gt.) In de Uileuburger8traat te Amsterdam wilde Woensdagmiddag een 14-jarige knaap een paard grjjpen, op bet oogenblik dat eeu oude doove vrouw gevaar liep door den wagen, waarvoor dat paard gespannen was, te worden overreden. De knaap geraakte hierby zelf onder den wagen en kreeg daar- by van het paard een trap tegen een enkel, die daardoor brak. Hy is in het Israëlietisoh Ziekenhuis opgenomen, In den Hang te Rotterdam is in eeu wo ning gearresteerd de Duitsche horlogemaker L. E., wiens aanhouding door de Diitsche justitie gevraagd was ais verdacht van dief stal van goaden voorwerpen in Duitschland gepleegd. Men seint uit Maastricht: Heden is uaar de gevangenis alhier over gebracht een zekere Fraags, verdacht Dins dagavond te Kerkrade zekeren Handels levensgevaarljjk te hebben gestoken. De toe stand van het slachtoffer is zeer ernstig. De burgemeester van Rotterdam maakt bekend, dat in de verloopen 24 aren geen personen als aan cholera asiatica overleden zyn aangegeven. Men meldt ons nog ait Rotterdam, dat aangaande de oorzaak dqr kiekte nog niets met zekerheid is te zeggen. Vermoed wordt, dat de ziekte door een der uit een besmette Russische haven ko mende schepen is overgebracht. Althans kau van èén lyder worden aangetoond, dat hy op een dier schepen had gewerkt. Omtrent de patiënten in het ziekenhuis meldt men aan de N. R. Ct., dat de 3 kin deren Korteland nog zeer ziek zyn. Met de andere patiënten in (iet- ziekenhuis gaat het goed. In het Armhuis werd nog ter observatie opgenomen het gezin van een man, die ver dacht werd aan cholera te Ijjden, doch later bleek roodvonk te hebben. Bjj de overige zich in het Armhuis in observatie bevin dende personen valt niets bjjzonders waar te nemen. Iemand van de Veluwe was onlangs voor den kantonrechter gedagvaard, omdat hy, in Btrjjd met de Leerplichtwet, zjjn zoontje niet naar school zond. De zonderlinge verontschuldigingwelke by daarvoor te berde bracht, is wel waard vermeld te worden Hy zeide. dat de jongen gebeten was door een hond en met het warme zomerweer wonderlijke sporen van irritatie vertoonde. Daarom was hy bevreesd geweest dat zyn jongetje als een razende op de andere jon gens zou aanvallen om ze te byten en als deze bytmanie op het dorp algemeen zoo worden, waren de gevolgén niet te overzien 1 Hy achtte het daarom ger xden den jongen niet ter school te zenden. Ongelukkigerwyze bleek echter, dat by den jongen boodschappen had laten doen en dat deze daarbjj niet de minste neiging tot bjjten had vertoond. Dit was een voldoend argument om den vader te beboeten, die daarenboven nog de mededeeling outving dat zyn zoontje met de tuchtschool zou kennis maken, indien hjj nn soms in iemand, wie ook, de tanden mocht zetten. Dierenbeulen. Het volgend staaltje van ergerlyke dierenmishandeling wordt de Geld. medegedeeld Eenige dagen geleden hadden enkele sol daten van de Koloniale Reserve de aardig heid den trekhond van den scharenslijper F. binnen han kazernegebonw aan het Valk hof te lokkenzjj namen het arme beest, dat zeker dacht eenige lekkere hapjes te krjjgen, naar de hoogste verdieping van het gebouw en duwden den hond een der kamers op. Eenmaal zoover, werd een wreed plan met het beest ten uitvoer gebracht. De dierenmishandelaars schoven het raam open en joegen het angstige dier door het open venster, op aanzienlijke hoogte gelegen, naar buiten. Het in het nauw gebrachte dier waagde den hoogen sprong, doch moest het met den dood bekoopen. Afgryseljjk gewond, de pooten waren door het lichaam gedrongen, smakte het ongelukkige dier op den keihar- den grond. De wreede dierenbeulen werden gearres teerd en 14 dagen achter slot en grendel gezet. Tevens werden zy veroordeeld om den eigenaar van den hond een schadevergoe ding van veertig galden te betalen. Een nog zwaardere straf was door deze wreedaardige dierenbeulen wel verdiend. Op het strand te Zandvoort poogden vier kwartjesvinders hun slag to slaan. De politie hiold hen in het oog en toen zjj een Duit scher hadden aangesproken, die reeds met hen in de richting der dainen ging, werd hy in kennis gesteld met de bedoeling der „hee ren", waarop hy zeer dankbaar voor de waarschuwing alleen zyn weg vervolgde. De kwartjesvinders oordeelden bet, na nog eeni gen tyd rondgeloopen te hebben raadzaam maar weer te vertrekken. In de Dinsdag te Assen gehouden alge meene vergadering van den Algem. Nederl. Zuivelbond werd door den secretaris, den heer Roitsma, de kaasqnaestie ingeleid. Hy deed uitkomen, dat deze was ontstaan door de verplaatsing van de kaasbereiding van de boerderjj naar de fabriek. In de fabriek werd de oorspronkelyke vorm der magere Friesche kaas gewyzigd en met an dere kaassoorten in overeenstemming ge bracht, zoodat voor een leek geheel en voor den vakman gedeeltelyk het verschil in soort en kwaliteit niet is te onderschei den. De gevolgen daarvan bieren niet uit. Spreker toonde met voorbeelden aan, hoe in Engeland processen ontstonden omdat ab8olnnt magere kaas werd verkocht voor uitstekende Goudsche kaas. De geheele bassin waarop de kaasindustrie steunt, dreigt niet en alleen door een georganiseerd optreden kan verbetering worden gebracht. Spr. ging de pogingen na, die hiervoor in het werk waren gesteld. In 1897 door den toenmaligen zuivelconsnlent voor Noord- Holland, den heer Keestra; in 1903 door de Holl. Mpjj. van Landbouw. De door deze maatschappij benoemde rap porteurs waren het in het rapport eens over de volgende ponten. 1. Wettelijk zal verboden moeten worden a. bet maken van margarinekaas; b. kaas te maken in de bekende Goud- sche en Edammer modellen, wanneer het vetgehalte in de droge stof bljjft beneden een nader by Kouinklyk besluit vast te stellen minimam percentage (15 of 25 pCt.). 2. De Nederlandsche kaas in de bekende Goudsche en Edammer modellpn zal worden verdeeld in twee (eventneel drie) soorten a. vette kaas, bevattende een minimum vetgehalte in de droge stof van 40 pCt.; b. halfvette kaas, bevattende een minimam vetgehalte in de droge stof van 25 pCt. eventueel c. magere kaas, bevattende een minimum vetgehalte in de droge stof van 15 pCt. 3. De in de bekende Goudsche en Edam mer modellen gemaakte Nederlandsche kazen zullen van een, by de namaak aan te bren gen, dnidelyk ingedrukt stempel worden voor zien, onderling verschillend naar de soorten, waartoe ze behooren, terwyl by bet invoeren van drie soorten in de bekende modellen de minste soort ongemerkt zal bijjven. De volgende maatregelen moesten ter op lossing der quaestie genomen worden, le. Een klassificAtie van de kaas naar bet vetgehalte der melk, waaruit zy bereid is. 2e. De kazen der verschillende klassen moeten door een geschikt merksysteem van elkander gescheiden worden. 3e. Er moet een grens gesteld worden voor het laagste vetgehalte der ka&stnelk, waarnit de kaas bereid wordt (1 pCt.). Resumeerende komt het bestuur tot deze concln8ie, dat het noodzakelyk is maatrege len te nemen waardoor a. tegengegaan wordt het bereiden van kaas in Edammer- en Gondavormen uit molk met een lager vetgehalte dan 1 pCt b. een klassifleatie der kaas wordt inge voerd in vorband met het vetgehalte der melk en c. de volgende rubrieken onderscheiden worden le. Kaas bereid nit volle melk. 2e. Kaas bereid uit gedeeltelyk ontroomde melk met een vetgehalte van 2.25— 2.60 p€l. 3e. Kaas bereid uit gedeeltelijk ontroomde melk met oen vetgehalte vao 1.75 pCt. 4e.' Kaas bereid uit gedeeltelyk ontroomde melk met een vetgehalte van 1—1.25 pCt. In den gemeenteraad van Watergraafs meer kwam in behandeling een aanvraag om subsidie van de Christelijke bewaarschool „Tryfosa". De heer Ankersmit wilde de beslissing uitstellen tot een volgende ver gadering, wanneer de rand belangrijk anders zon zjjn samengesteld. Hiertegen werd hef tige expositie gevoerd, maar het slot was dat het voorst '1-Ankersmit aangenomen werd met 5 tegen 4 stemmen. Hierop werd door een der leden meegedeeld dat hjj andersom gestemd had dun hy bedoelde. Te Monroe, in den Amerikaanschen staat Loaisiana heeft een neger, Wade genaamd, niet minder dan 23 blanken gewond. Hy wilde wraak nemen over den dood van een familielid, dat onlangs samen met een ande ren neger was gelyncht. Gewapend met eei jachtgeweer en een doos patronen liep hy door de straten van Monroe, links en rechts schietende. Ily hield pas op, toen een schot van een politieagent hem doodelyk had ge troffen. Het volk sleepte vervolgens zyn lyk naar de markt en vorbrandde het. De negers in de stad vreezen, dat de blanken hen zullen aanvallen, en verschansen zich in han hui zen. De blanken zeggen, dat zy alle negers de stad uit zulllen dryven. Men verwachtte den dood van vier van Wade's slachtoffers In een kazerne te Londen hoorde men by nacht een geweerschot vallen dat bleek ge benrd te zjjn in de kamer van den onder officier William Ball, dien men met een zware verwonding aan het hoofd op zyn bed vond. Het schynt, dat zyn hond tegen zyn geladen geweer heeft geloopen, dat dienten gevolge viel, waardoor hel schot afging, dat hem trof. De ongelakkige werd naar het hospitaal vervoerd, waar hjj is overleden. Het „Berl. Tagebl." van gistermorgen ver neemt nit Konstantinopel dat te Sabia, in Yemen, de chef van de Arabische losse troe pen Mehmed de kazerne van de vaste Turk sche troepen aldaar in de lacht heeft doen springen. 237 soldaten werden gedood of gewond. Twee kanonnen werden vernield Een officier te Weenen ontving per post een kistje. Toen bjj het opende volgde er een hevige ontploffing, zoodat hy badend in zyn bloed neerstortte en alle rniten ic buis braken. Gebleken is, dat het kistje een hei8che machine bevatte. De verwondingen van den officier zyn levensgevaarlyk. Men vermoedt, dat een dame uit wraak het kistje heeft gezonden. In het Fransche departement Finistère I brandde het kasteel van den graaf De Clu I zieux af en bjj de blassching bemerkte de graaf dat nit zjjn brandkast 5000 francs ge stolen was. Thans heeft men den dader ont dekt in den kleinzoon van den graaf, luite nant by de cavalerie. De burggraaf, die in den nacht van den brand op het kasteel logeerde, had den brand gesticht en van de daardoor ontstane verwarring gebrnik gemaakt om het geld te steleu, waarmee hy een speelschuld had voldaan. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft bevestigd hot vonnis van de Rechtbank te Rotterdam, waarby J. Ph. P., landbouwer en Chr. A. W., veldarbeider, beiden te Den Bommel, tot 5 jaar gevangenisstraf zjjn ver oordeeld wegens diefstal van ruim f 9000 uit de woning eener weduwe te Melissant alsmede het vonnis van dezelfde Rechtbank, veroordeelende H. B. schoenmaker te Rot terdam, tot 6 jaar wegens misdryf tegen de zeden. De gevangenisstraf van drie jaar door de Rechtbank te Rotterdam opgelegd aan L. F. La G., roeier aldaar, ter zake van diefstal van graan uit een vaartuig, werd door het Hof teruggebracht op 18 maanden. GOUDA, 27 Augustus 1909. Heden werd ons bericht dat ook de Kleiwegsteeg-bewoners die straat zullen verlichten op 31 Augustus en 2 September. Gisteravond geraakte een zoon. van den heer C. op de Turfmarkt met fiets en al te water, toon by van de brug afreed. IJiinga toegeschoten omstanders brachten hem be houden op het droge. Eenigen tyd daarna werd de Turfmarkt weer in rep en roer gebracht door oen ander kind van denuolfdeu heer, die by het spelen eveneens in het water viel, maar ook gered werd. DONDERDAG 26 AUGUSTUS. 1..K. U.K. Stanteteeninurn. Nederland. Oblig. Ned. Werk. Schuld 3 937 Portugal. Oblig. Tabaksmono polieleening(500—5000fr.)4l |96% - Rentelooze certif. f 6.10 Oblig. 2e Serie fr. 500 3 58 Bulgarije. Oblig. Tabakslec- uing 1902 5 97'/* Hypotl.ec. Staatsl. 1892 6 99% Rusland. Jwang, Dombr. Obli gation 4901 a Azie. Japan Obligation 1899 4 80 Columbia. Geconsolideerde Buiteniandschü Schuld. R. 3 48'/, Hypotheek- Banken Pandb. Rotterd. Hypb. 8'/, 97"/. Pdbr. Sted Hypb. 'sGrnv, 4'100'/ Pandb. Utrechter,he Hypb. 4 99' Pandb Westlandsche Hypb. 4 100'/. - Pandb. Zttid-Holl. Hypb. 4 99'/, Pandb. Algemeene Groninger Scheeps-Hypb. 4V, 101 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- brielbank 4 99'/, Pdb. Ned. Schoepa-Hypb. 4b, 101'/, - Pandb. Bataalecbe Hypb. 4 99'/i Eerste Ned. Hypoiheekbriet- bank 4 99'/, Pandb. Hollandsche Hypb. 4 94'/, Scheepvaart* Maatschappijen. Oblig, L, Smit en Co. Sleep dienst 4 100 Stoomvaart Mij. .Triton" Obl. 5 100 P re mieleeningen Beloik. stad Antwerpen 18872'/! 98 Dive reen. Laan v. Meerdervoort My. tot exp 1. van Oblig 1902 4 99 Nationaal Grondbezit Oblig. 4 99 van alle nog resteerende COSTUMES, COS- TOMES TAILLEUR, MANTELS, BLOU- SEN, HOKKEN en JAFONSTOFFEN MdrtrflS Predikbeurt bt) de RemonstranUohe Gereformeerde Gemeente alhier. Zondag 29 Angostns, 'i morgens 10V, nor, Ds. H. VAN ASSENDELFT. By vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam in dato 25 Augustus 1909 is B. VOS VELD, behanger en stoffeerder, wonende te Gonda verklaard in slaaf ran faillissement en znlks met benoeming van den E.A. Heer Mr. A. RIETEMA tot Rechtcr-Comaistaris en van den onderge- teekende tot curator. De Cnrator, Mr. M. M. 8CHIM VAN DER LOEFF. Goud», 27 Angostns 1909. Om zoo spoedig mogelyk in dienst te treden, wordt gevraagd door A. BRINKMAN ZOON, nitgever dezer Courant. SCHOENHANDEL, KLEIWEG E 30, tegenover de Kleiwegeteeg. GROOTSTE SORTEERING iu Zwart en Brnin Chroomleder. (Alle reparatiën en aangemeten werk.) .fltH.MOET Af£> -iW* GCBAUIKT Pjl. anker- 4? TEGEN RHEUMATIEK EN VERKOUDHEDEN Ruim 35 jaar door millioenen JICHT-EN RHEUMATIEKLUOERS met succes gebruikt ----- VCRKRUC8AAR IN FiESSCHEN VAN 50 ch,75 cis tu f 1.25 bij H.H. Apothekers en Drogisten Te Gouiubjj C. LUGKH, Apotheker Mnrkt, WOLFF Co. Westhaven 198 en bjj ANTON COOPS, Wödetraat. WORMERVEER Holland 63 cent per Jleêch. Aanbevelend, Het beete, on»chadrlyk»«e en g» makkelykete poetemiddel toot Heereo en vooral damea en Klnderachoenwerk. ia de Apprctuur van C. M Mttllar li Ca SarlisBaatk-Str 14. Men lette goed op naam en fabriekamerk.— 1 Vurhrytiê»' ty Htirm »n le («Meewerk, getoet «rus <re»»f*ee a U»«(r«at-0»p»t ky W Str#«ei«ee. Arnitm

Goudsche Courant | 1909 | | pagina 2