binnenland: MOOT! EXPOSITIE ADVERTENTIES SAMOSW1JN. Firma Horman Zoon. Gemengde Berichten. Posterijen en Telegrafie. Stadsnieuws. 3918te Staats-loterij. BF.ÏÏRo VAN RQTÏÜRDAJ,! der üoiiveaulé'is /j/ji/dsr Zenuw- en Maaglijders 23a.a,d.gr©Trex Men lette daarop. delende zjjn ontdekking van de No'órdpool, reeds kant en klaar is. Zweden. Do directeur van den telefoondienst te Stockholte, Cedergren, heeft 5 millioen kro nen geschonken voor de opleiding van onbe middelde kinderen van goeden aanleg. Spanje. Voor den krijgsraad te Barcelona hebben tweo politieagenten terecht gestaan, die tij dens den jangaten opstand op de troepen hadden geschoten. De éisch voor den een Was de doodstraf, voor de.i ander 20 jaar gevangenisstraf. Hot vonnis wordt geheim g( honden, tot het door den kapitein generaal is bekrachtigd. Montenegro. Uit Antivaii wordt gemeld, dat vorst Ni- colaas voornemens is, zich by gelegenheid van zij» 50 jarig regeringsjubileum, dat in het volgend jaar gevierd wordt, tot koning zal laten uitroepen. Het grootste gevaar, waarmede een gene raal op het slagveld te kampen heeft, is het afsnijden van den toevoer der levensmiddelen dit beteekent het uithongeren zijner troepen en ten slotte een ramp. Het gevaar voor U is even groot, wanneer ongesteldheid van de lever en maag U met uithongeren dreigen, want wat bet voedsel betreft, is het lichaam geheel afhankelijk van deze twee organen. Wanneer gjj bijgevolg lijdt aan de maag of de lever, dan wordt TIw lichaam langzaam uitgeteerd, het komt er niet op aan hoeveel ge eet, het bloed wordt arm en bevat geen kracht. Uw lippen en wangen worden bleek, de oogen geel, de uitdrukking van het gelaat maf. Ge wordt mager en zwak, en gevoelt U zwaar en lusteloos. Deze verschijnselen zijn hulpkreten van de spijsverterings-organen en Foster's Maagpillen behooren te worden gebruikt, totdat elk teeken der zi,ekte ver dwenen is, anders loopt gij gevaar bloedar moede, verstopping, chronische indigestie, galachtigheid of ophooging van het bloed in de lever te krijgen. Foster's Maagpillen worden gemaakt uit znivere krniden, die direct on in overeenstemming met de natuur, op de lever, maag en ingewanden werken en herstellen een natUnrlyke werking en ge zonde spijsvertering. Overtuigt U, dat U de echte Foster's Maagpillen krijgt, voorzien van de handtee- kening van -lames Foster op elke doos. (In- hond 50 stnks.) Deze pillen zijn te Gouda verkrijgbaar bij de Heeren Wolff Co. Westhaven 198, k f 0.65 voor één- of f 8.60 voor zes doozen. In de Zondag gebonden vergadering der R.-K Kiesvereeniging „Harmeien en Veld huizen" waren een 75-tal kiezers aanwezig. Bij acclamatie werd als candidaat voor de Tweede Kamer geproclameerd baron De Wykerslooth. Na de inlevering der candidaten voor do groslijst door de verschillende afdeelingen ter centrale vergadering van Zaterdag jl. te Utrecht wordt verwacht, dat de heer mr. J. baron De Wykerslooth de Weerdestein tot definitieve» candidaat der Roomsch-Katbo- lieken zal worden aangewezen. Vermoedelijk reeds by eerste stemming, of anders na her stemming met den heer F. Wierdels te Am sterdam. De berichten omtrent het al of niet door gaan van de groote manoeuvres dit jaar weerspreken elkaar eo maken den toestand voor de nauw daarbij betrokkenen moeilijk en onaangenaam. Wij hebben gemeend ze kerheid te kunnen krijgen do »r rechtstreeks ii lichting te vragen aan den Chef van den Generalen Staf, doch ontvingen ook van Lnit.-Generaal Thiange ten antwoord: „mij nog nie.s stelligs bekend.'' -(N. v. d. D.) De heer F. E. F. S. baron van Tuyll van Serooskerke te Znilen beeft de hem aange boden Karaer-candidatunr aanvaard. De heer Van Tuyll zal behalve door de liberale kies vereeniging vermoedelijk ook gesteld worden door kiezers van verschillende of geen poli tieke richting. Men schrijft aan de „N. R. Ct." Naar aanleiding van loopende onrustbarende geruchten omtrent het buitengnwoou groot aantal zieken onder de kampeerende troepen in de vlakte van Waalsdorp (ongeveer drie kwartier van 's-Gravenhage) kan, van vol komen bevoegde zijdo voorgelicht, worden m- de^-edeeld, -lat Maandag van de ruim 600 kampeerende militairen er 68 op het zieken rapport stonden. Er waren een paar geval len van niet noemenswaardige diarrhee, overigens waren bet lichte ongesteldheden, zoodat or niet de minste roden bestaat voor ongerustheid. Hot slechte weer van de laat ste dagen werkt ongunstig op don gezond- heidstoestand. Aan het poliliobureau Huygonspark in Den Haag is Maandagnamiddag ongeveer 5 uur door eop man op een handkar een 61 jarige vrouw gobracht, die hij had gevonden op de» Ry^wyksnheweg in bewusteloozen toestand, lievig bloedende uit een wond aan het hoofd, welke, naar hij meende, waarschijnlijk het gevolg was van een overrijding. De vrouw k een paar uur later iu het ziekenhuis over leden. De politie stelt een onderzoek in. Uit Stecnwyk meldt mon aan de „N. R. Ct." G. D., geboortig tfit Stoggerda, gemeente West-Stellingwerf, maar sedert eeuigen tijd hier wonende, trekt hier thans zeer de aan dacht. Hü ging steeds v^r een vrouwsper soon door, diende als meid en whs in den laatste» tijd bior huishoudster. De vrouwen rol werd hem echter te kra«, nu hij do 28 gepasseerd is. Maandag liet hjj zijn lange ha en kort knippen, kocht zich een maiin-n- pak en verscheen in 't publiek als een flink jonkman. Nu zal hy trachten zijn naam Grietje in Gerrit veranderd 4e krijgen. 4' Eén dag Kamerlid. Het nieuwe Kamerlid voor Ede, de heer W. van Manen Jzn., heeft aan den corres pondent van het „Hbl." zijn beklag gedaan over de velerlei minachtende beooi deelingen in de pers, zoowel over zyn persoon als over zjjn candidaatschap. Vooral .een te Edq ver schijnend plaatselijk blad had zich aan ge weldige overdrijving en grove b<jleedigingen schuldig gemaakt. Wat de zaak zelf betrof, hij zelf had aan liet geheele gev.:l eigenlek geen schuld nog vóór dat hy zich nog goed de werkelijkheid had voorgesteld, was hij al Kamerlid; alles had zich binnen een paar dagen afgespeeld. Hij had veel vrienden, die dikwijls een vr\j half uurtje bij hem in zijn werkplaats kwamen doorbrengen en dan werd er over alles en nog wat gepraat. Bij de laatste Kamerverkiezing was van zelf de buiten alle organisatie om gestelde candidatnur van jhr. Schimmelpenninck schering en inslag geweest. Toen waren zijn vrienden op het idee ge komen om Manen candidaat te stellen. Hem voor zich was 'het, hij wou dat graag bekennen, om de „centen" te doen en om daar een goed gebruik van te maken, bijv. tot het aankoopen van stoffen in zijn vak euz. Of hij naar den Haag ging den 16n? vroeg de correspondent. „Z«erzeker, mynheernu ik eenmaal Kamerlid ben hoop ik mijn plicht ook als zoodanig te vervullen." „Dus ge gaat die vergadering bijwonen?" „Zeer zeker!" bevestigde hy nogmanls. By welke party hy behoorde of zich dacht te voegen P „By geen enkele party. Hy was van huis uit w«l antirevolutionair en behoorde by de Gereformeerde Kerk, maar in den laatste» tyd kon die party hem niet bevredigen zy bracht niets tot stand voor den minderen man." „Heeft u al een oproeping gekregen voor de vergadering op den zestiende „O. ja zei van Manen met iets stolligs in zijn stem en hy wees tegelijk op een dik pak met reglementen en stukken, die liern meteen waren toegezonden. „Kijk u ze m var eens in, „mijnheer", voegde by er by. Na inzage merkte ik op: Juist I Het Mijnwetje-van Kol;.u weet zeker wel waar over dat loopt?" „Jawel 1" zei hy op ietwat gereserveerden toon. „Is u er vóór of tegen?" „Dat weet ik nog niet 1" En handig hing hy het hekje om en begon zelf te vragen: „Wat zegt mynheer daarvai^, die weet het toch wel P" Heel vertrouwelijk lei ik uit wat ernaar myn inzicht vóór en wat er tegen was, waar na hy heel schrander opmerkte „Nog al van beteekonis dat wetje, niet waar al is het klein." Hoe hy nu dan dacht te stemmen hield ik aan. „Ik zal dat wetje en de stakkea goed nakijken, mynheor, en dan na hoor en we derhoor mijn stem uitbrengen", antwoordde hy met een diplomatiek lachje. Ik liet hierop doorschemeren dat hy in Den Haag nog al een goed flgnur zon maken. Owat dat betrof, dacht hy, dat zon wel gaan. Hy was wel geen geleerde en geen politicus, maar dat was jhr. Schimmelpenninck ook niet en over eenvondige zaken zon hy best weten hoe hij stemmen moest. En na nog wat minder belangrijke onder- werpjes besproken te hebben, dankte ik ons tegenwoordig Kamerlid beleefd voor het ver leende onderbend en nam afscheid met den indrnkW. van Manen Jzn. moge wezen wat hy wil, maar „gek" is by niet. Omtrent de Inbraak bij den gonJ- en til- vtrkaslmndor te Rotterdam wordt nog nadér gemeld, dat de inbrekers zich eerst toegang verschaft hebben tot het onbewoonde boven- hnis. Op de eerste verdieping van dat boven huis hebben zij aan de achterzijde een raam opengeschoven en zyn daardoor gekomen op de glazen lantaren, die boven de keuken van het benedenhuis is aangebracht. U.t die lan taren werd ecu groote ruil genomen en door de ontstane opening hebben de dieven zich laten zakken op een brandkast, die in db kenken tegen een muur stond. Uit de keuken zyn zy regelrecht naar den winkel gegaan en hebben nit de aan de Delftschevaart uit komende winkelkast allo gouden of daarop gelyke/ide, voorwerpen gestolen nIs onge veer 100 zegel- en andere ringen, een 25 horloges, een aantal kettingen, broches, oor knoppen crïz. Wat var. zilver is werd niet aangeraakt. De waarde van liet gestolene bedraagt ongeveer f 1000. De brandkast lieten de inbrekers onaangeroerd. Door boeren en politie wordt in het Echtenscln bosch oen dor verdachten van den drievoudigen moord te Koekangeveld achtervolgd. Nader meldt men uit MeppeJ Van de(n) dader(s) van deu ontzetteuden moord, die in liet afgelegen plaatsje Wijk plaats greep, heeft men nog geeri aanwij zingen. Wel werden verschillende personen gehoord, maar niemand is gearresteerd. Een strooper, zekere Bionwor, uil Zuidwolde, d?e niet al te gunstig bekend 3taat, die den dag na de moorden beweerde nit Zwolle te ko men, terwijl liet bekend was, dat bij te Zuid.volde vertoefde, is aangehouden. Niets wyst er echter op, dat hy de dader zou zyn. De bevolking, nog steeds onder den indruk van het gebeurde, verkeert in een opgewon den stemming en is hierdoor steeds geneigd te gelooven, zoodra iemand door de politie in verhoor wordt genomen, dat dit de dader is. Zoo hebben gisteravond de landbouwers m"t hun honden zekeren V. in het uitgestrekte Echtensche bosch achtervolgd. Wy vernomen echter, dat op V. niet de minste verdenking rust. f De burgemeester van Zuidlaren deelt m&de, dat in de bosschen der gemeente zich hier en daar nonvlir.ders hebben vertoond, zoodat het niet onmogelijk is, dat dit jaar of het volgende zich in mindere of m erdere mate een nonvlinderplaag zal voordoen. Te Aalten is eergisteren een zakkenroller, die op de veemarkt een bezoeker wilde be- rooven, gearresteerd. Reeds lang had men er over geklaagd, dat zakkenrollers de markten onveilig maakten. De dader is 'een landbouwer uit Barlo, gem. A 'lten. Men meldt uit den Haag dd. 7 Sept. Generaal Botha is hier ter stede heden avond aangekomen en heeft zyn intrek ge nomen in het hotel „de Twee Steden". In de restaurant van dit hotel vereenigde hy aan zyn tafel, behalve zyn secretaris mr. Bok, de heeren dr. Leyds en dr. Engelen burg. Het bezoek van minister Botha houdt ver band met z^fi om in Friesland vee aan te koopen ten behoeve van de fok- stations in Zuid Afrika. Tot dit doel begeeft by zich morgenochtend te 8 a. 16' min. naar Leeuwarden, alwaar by tot Donderdag denkt te blyven. Vermoedelijk vertrekt generaal Botha, na Donderdag hier ter stede te zyn teruggekeerd, Vrydag naar Londen. Het is nog onzeker, of hij na zyu verblijf aldaar, nog naar den Haag zal terngkeeren. Ter gelegenheid van de Hndson-feesten einde dezer maand in Amerika te houden, zallen door de firma Gebroeders Binger te Amsterdam reproducties in natuurlijke kleu ren van „De Halve Maen" in diverse for maten in den handel gebracht worden. Deze reproducties zyn vervaardigd naar offlcieele en authentieke gegevens, verzameld door den heer G M. Kraay, ond-zeeofficier. In 1907 werd in een fabriek te Nieuw- bninen diefstal gepleegd. De daders werden tot heden niet gevonden, doch nu hebben ze zich zelf aan de galg gepraat. Het zyn twee Mnutendammers, H. en S., die in den lateren tyd veel ruzie hadden, en elkaar by de politie aangaven, waarop deze de beide heeren maar heeft ingerekend. Dat in Spanje de beschaving niet op hoo- gen trap staat blijkt uit 't volgende staaltje. Een 17 jarig student, Alberto Manrique, zoon van een Kamerlid, werd op de fiets gezeten door een hond aangevallen, dm hy uit nood weer doodschoot. Het volk op den knal van 't schot toegesneld steenigde Alberto, die van zyn rijwiel werd gesleurd en op de plek waar de doode hond lag werd doodgeknup peld. Eerst 's avonds vond men 't lijk van den jongen man. Te Belfcld, by Venloo, is in het begin der vorige week de sergant der infanterie B uSt Arnhem, die met verlof by zyn ouders was, door een automobiel op den weg aan gereden. Hy werd bewusteloos opgenomen en naar liet militaire hospitaal te Venloo gebracht. Daar is hy, zonder tot bewustzjjq te zyil gekomen, overleden. De Hiilomobielbesluurder had geen schuld aan liet ongeval. In&raak. 'IPo Barnoveld is Zondagnacht in gebroken by den slager Wyngaards. Er werd ongeveer f 120 uit oen gesloten kast en een fiets- gestolen. De dader, de 18 jarige F. J uit Den Haag, een vgoegere knecht van den slager, is te Amersfoort gevat e» gevankèlyk na.ir Utrecht overgebracht. Het gestolen geld had lijj nog by zich de flets had hy le Amersfoort in de beek geworpen. „Nederlandsche Bond van Gemeenteamb tenaren". De op 4 dezer te üorincbero ge houden vergadering van de afd. Zuid-Hol land van den Ned. Bond van Gemeente ambtenaren betuigde instemming in»*t het voorstel tot instelling eener Commissie, die tut taak zal hebben een 'onderzoek in te stellen en rapport nit 4e brengén omtrent liet leerlingwezen. De afdeeling vereenigde zich met het voorstel om in beginsel te b - sluiten tot het stichten van een museum op gemeenschappelijk gebied, waarvan de kos ten van oprichting op f 5000 en een jaar- liikscli onderhoud op f 8000 worden geraamd. Hierbij wordt gerekend op stenn var. Rjjk, Provinciën en Gemeenten. Het voorstel om de algemeens vergade ringen niet meer op Zondag te honden, vond instemming bfj de groote meerderheid. Door de ontworpen wijziging der statuten wordt invoering beoogd van het referendum voor belangrijke zaken. Met ingenomenheid vernam de afdeeling de mededeeling van hef Beslnnr, dat op de regeerihgsbureaux hard gewerkt wordt aan de wet'telyke regeling van do pensionneering der gemeente-ambtenaren, hunne weduwen en weezén. Door de Directie van het „Brongebouw" te Haarlem, wordt een wedstrijd in Solozang nitgesclirWen, voor Sopranen, Alten, Tenoren, Baritons en Bassen, die gebonden zal worden in de maanden October, November en De cember van dit jaar en waarvoor worden uitgeloofd Gouden, Verguld Zilveren en Zil veren Medailles, benevens Diploma. Menig jeugdig zangeres of zanger is niet in de gelegenheid, zich in liet publiek te laten hooren. Deze wedstrijd biedt hiervoor een© teste gelegenheid, en wel le. Te zingen voor een kunstminnend publiek 2e. De Jury zal bestaan uit goed bekend staande Musici 3e. Zullen verslaggevers van toonaange vende Muziekbladen worden uitgenoodigd De voorwaarden «om tot dezen wedstryd te worden toegelaten, zyn op aanvraag ver krijgbaar by de Directie van het „Broiige- bouw" te Haarlem. Kwartjesvinders. Een ooggetuige schryft aan de Dordt. Ct.": „In den trein, die 8 min. toor half 9 uit Rotterdam vertrekt, nam Maandagavond op het laatste oogenblik plaats een heer, zeer netjes gekleed Onmiddellijk toen de trein zich in beweging had gesteld, haalde hy een horloge voor den dag en 3 kaarten, twee gewone,, en 1 schoppen-heer. Met rappe tong werd medegedeeld, hoe tegen inleg van f 2.50 elk mocht raden waar de schoppen-heer lag, terwijl men als prijs 't horloge of zijn dub belen inleg zou ontvangen. Om 't zaakje aan den gang te maken, mocht ieder eens voor niets raden, en ook ik deed 't een paar maal. "Dit was 't aanloopje blijk baar, want spoedig kwam een der heeren mot een rijksdaalder voor den dag om een kans te wagen, doch hy verloor. Nu werd 't een win nen en verliezen tusschen den verloter en twee andere heeren, toevallig steeds dezelfde twee. Intusschen hadden dezen niet nagelaten, de overige reizigers aan te moedigen met't suc ces, dat een buiten het drietal om een rijks daalder waagde en verloor. Toen waagde hy met een ander samen nog f 2, die ook werden verloren. Toen wy bijna in Dordt waren, waren de heeren, wien 't alleen te doen was, „dat de verliezer het verlorene zou terug winnen", er in geslaagd hem over te halen tot een inzet van f 10, waarvoor hij mocht kiezen 'uit 2 kaarten. Natuurlijk werd wederom ver loren. Zoodra we in Dordt waren, moesten alle 3 de heeren toevallig uitstappen. Zy zyn waar schijnlijk met den volgenden trein weer terug gegaan. In elk geval hadden zy dien heer f 14 of f 15 armer gemaakt, en lieten hem met minder aangename gevoelens verder reizen. By een Duitscher, die ook in den coupé zat, hadden zy geen kans gehad. Dat toch eindelijk ieder eens wyzer worde 1 Gisterenmorgen bemerkten I de baren van A. op den Vischpoortenplas te Zwolle, dat de woning gesloten bleef. Pogingen om de deur open te breken, mislnkteji, waarop ten slotte een der familieleden door het zolder raam binnenkwam. Men vond vader on zoon bewnsteloos top hot bed. Het gaskraantje stond open. Het mocht den onmiddellijk geroepen genoesheeren gelukken de levens geesten wederom op te wekken. De mnn, die Maandagavond' een beambte van de Metropool een messteek iu den lin kerarm toebracht, te gisteren, ute verdacht van poging tot doodslag, ter beschikking van de justitie gesteld en in het Huis van Bewaring te 's IIage ingesloten. Hij had eenigen tyd geleden enkeli dagen in de Metropool gelogeerd, doch wegens zyn gedrag was hem door do directie het verder verblijf in die inrichting ontzegd. Maandagmiddag heeft hjj zich tegen twee logeergasten uitgelaten, dat hy plan had in de Motropool iemand dood te steken, doch daar hij onder den invloed van sterkon drank verkeerde, hielden de beide mannen zyn uit latingen voor drotikemanspraat. 's Avonds ia hy twist komen zoeken, eo toen mon hora tot kalmte aanmaande, dreigde hy mot een mes, waarmee hy ten slotte den chef een diepe snede in den lin kerbovenarm toebracht, zoadat de slagad r werd doorgesneden. Politieagenten bonden den slagader af, waarna dr. üietz een voorloopig verband legde en order gaf den verwonde naar het Gemeente-Ziekenhnis over te brengen. Hy werd daarheen per anto vervoerd, dech kon bet ziekenhuis nog denzelfden avond weder verlaten. De dader verkeerde ook by zyn arrestatie in kenneljjken staat van dronkenschap. Een dame, die tyd"lyk te VerViers ver toefde, kocht by een apotheker een poeder tegen lichte ongesteldheid. De apotheker vergiste zich en gaf haar een pakje vergift mede, dat voor de bezorging gereed lag. Toen hy zyn vergissing bemerkte, snelde hy de straat op, maar kon de hem onbekende dame niet meer vinden. Hy hoopte nog, dat zy de vergissing zon bemerken, maar helaas was dat niet het geval. Zy nam een poeder in en stierf. Terwijl men in een cinematograaf theater aan den Boulevard du Nord te Brussel een voorstelling gaf, klonken er eensklaps 2 re volverschoten door de zaal. Het orkest bleef doorspelen én het publiek meende, dat die schoten by de vertooning behoorden, toen er opnieuw geschoten werd en ditmaal volgde een smartkreet op de schoten: een 15-jarige knaap was getroffen. Dadelijk draaide men het licht uit en zag toen, dat in de loge een dame alleen zat, met een revolver in "de hand, terwijl de krnitdamp uit die loge opsteeg. De directeur van het theater snelde naar die loge, maar toen hy de dear opende knalden er weer schoten en de kogels floten hem om de ooren. Hij sloot dadelijk de deur weer en niemand durfde de loge binnen te gaan, tol de inspecteur van politie, die dienst had in de zaal, op het denkbeeld kwam, de brandslag op de loge te richten. Uit de zaal spoot men de loge onder en tegelijk drongen 2 agenten daar binnen, die zich van de vrouw meester maakten. Op bot politie bureau vond men 3 revolvers en oen doosje met geberpe patronen op haar, benevens een handschoen, waar in 'de vingers kleine spy- k^rtjes gestoken waren en die das eea gedacht wapen Kon zyn. Uit alles bleek dat mor. met eea krankzinnige te doen had, zoodat zy naar een gesticht in observatie werd ge zonden. De getroffen knaap was gelukkig slechts licht verwond en, na door een apo theker in de baart verbonden te zijn, kon hy weer baisw&arls gaan'. In België is de belangstelling voor de luchtvaart in den laatsten tyd bijzonder levendig geworden. Te Doornik worden wedstrijden me.t vlieg machines gehpuden. Te Stockel heeft Legag- nenx met een toestel, gelijk aan dat waar mee Paulhan te Reims vloog, Zondag een. vlucht van 600 M. gedaan op een hoogte van 12 Meter, toen helaas tengevolge van een windvlaag de machine plotseling moest lan den en daarbij beschadigd werd. Te Brussel worden groote vliegwedstrij den voorbereid, die daar in Joli 1910, ter gelegenheid van de wereldtentoonstelling zal len worden gebonden. Ze gaan uit van de Belgische Luchtvaartclub en de vereeniging van de Belgische pers, en zallen worden gehouden op de renbaan te Stoqkel. Er is voor een bedrag van 100.000 gulden aan pryzen toegezegd voor de langdurigste, de snelste, de hoogste vlucht, en voor de ge makkelijkst bestuurbare machine. Benoemd: 16 Aug., tot hulptelefonist te Nijmegen, Th. W. H. Gerrits (o.v.); 1 Oct., tot directeur van het post- en te legraafkantoor to Velson, L. P. Rdmelitigh, thans in gelijke betrekking te Elburg. Verplaatst: 1 Sept., de klerken der posteryen en telegrafie le klasse W F. Ny- zink, van Barneveld naar Amsterdam (iele graafkantoor) en B. J. de Rjjko, van Veonen- daal naar Eistde klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse M. Bejma, van Buiten post naar Harfingen 0 1 Oct., de tijdelijke klerk der posteryen en telegrafie N. Geeverding van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Oegstgeosf, onder intrekking van zijne verplaatsing naar Hees; 6 Sept., de klerken der posterijen en te legrafie 2e klasse J. V. M. van Koot, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Ooster hout en C. A. van Doorn, van Oosterhout naar Amsterdam (telegraafkantoor; 16 Sept., de klerk der posteryen en tele grafie le klasse M. S. YVagener van Gra- veland naar Amsterdam (telegraafkantoor) de klerken der posteryen en telegrafie 2e klasse G. P. C. van der Hejjde, van Lisse naar Amsterdam (bypost- on telegraafkantoor „Prins Hendrikkade"), on D. A J. Anemaet, van Amsterdam (bypost-en telegraafkantoor „Prins Hendrikkade") naar Lisso 1 Decde klerk der posterijen en tele grafie lo klasse F. A. M. J. Lom de Berg, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Bar neveld. Ingetrokken: de verplaatsing van de klerk der posterijen en telegrafie le klasse Doedens, (o.v.) van Hees naar Harling.-n. Overleden: 27 Aug., de hoofdcom mies der posteryen J. H de Laat de Kanter, to Utrecht. GOUDA, 8 September 1909. Volgens onderzoek van Dr. Middel veld Viersen komen in het Gondsche leidingwater geen bacillen van Cholera voor. In ons bericht ever de moordzaak in ons vorig no. is een fout geslopen. Er staat n.l. in den -eersten regel„De politie nit Rot terdam enz." De lezer zal natuurlijk wel begrepen hebben dat bedoeld werd „De justitie uit Rotterdam" en men leze bedoeld bericht dan ook met deze woorden. Morgen herdenkt de heer J. E. W. Harmsma den dag waarop hy voor 25 jaar b(j do ge meente-administratie werd geplaatst. Sedert 1 Juni 1894 is hy hier ter stede werkzaam. Moercapelle. Tot predikant by de Ned. Horv. Gem, alhier, is beroepen Ds. S. van Dorp te Zegveld. Reeuwijk. In de buurtschap „de Tempel" heeft men onlangs het achtste gebod leelyk overtreden. Aldaar zyn weggenomen diverse aan zyn naasten toebehoorende lijfgoederen en andere eigendommen. Op niet minder dan zes plaatsen heeft men 't een en ander van zyn gading vindende zich toegeëindigd. By oen was er zelfs een ruit uitgesneden in een schuur en vandaar weggenomen een schaar en een paar kluwen touw. De politie en justitie is met de velschillende diefstallen in kennis gesteld en doet ijverig onderzoek. 4e Klasse. Trekking van Woensdag 8 Sept. No. 4933 f 2000. 10227, 13453 en 19767 ieder f 1000. 67 en 3801 ieder f 200. 3722, 11994 en 12131 ieder f 100. Prijzen van f 65. 5 2647 5905 8781 11771 15069 17791 63 49 27 85 11898 15118 97 78 81 46 8807 11942 34 17832 17) 83 89 9009 12006 69 17901 203 86 6044 39 8 15214 25 9 2720 88 89 68 54 62 56 75 6103 9132 98 15340 18008 73 99 84 69 12325 15488 36 307 2907 •85 71 12410 15542 18207 16 3007 6227 78 47 43 21 445 66 55 9214 69 15606 82 57 3187 85 18 12621 28 18300 589 3205 6308 50 86 46 40 601 6 10 68 12756 15707 18471 25 8 - 13 90 68 25 98 722 15 39 9324 12826 85 99 72 67 63 38 32 15818 18545 835 3317 6402 71 12913 21 75 66 86 6573 91 29 51 18647 927 3433 87 99 53 15905 64 83 43 8610 9523 81 54 83 1015 53 68 30 13014 55 18765 48 71 6794 41 49 16016 85 63 78 6820 66 51 16178 18808 82 3504 6938 9638 56 16228 40 1109 11 63 89 13124 85 44 64 47 72 9893 33 16340 18901 95 3630 7067 9931 34 68 57 1234 3728 81 82 84 77 19040 80 97 7224 10003 13244 89 58 1310 3838 44 74 63 16,439 76 30 66 60 90 71 40 88 50 3928 7301 10139 87 47 19121 1419 51 8 10266 18314 16504 25 33 4021 86 82 13473 22 44 45 56 7417 10302 13596 49 19208 51 4130 27 68 13701 51 13 1500 4221 58 94 78 90 65 21 66 7618 10421 13836 99 87 50 94 92 60 62 16624 19311 55 4319 7610 66 94 32 86 80 59 46 10683 13932 33 19497 1611 4569 60 92 42 1674,3 19552 27 4629 7718 10703 67 16885 54 98 32 35 26 83 16908 89 1726 49 47 31 95 87 94 71 86 57 46 14000 17028 19610 1820 4773 70 10892 86 41 66 26 4826 80 10947 89 66 79 37 51 7800 96 14109 77 93 1921 4928 13 11002 17 78 19711 34 41 7961 5 77 17169 19 92 5040 8012 12 14258 78 1980B 2069 57 81 96 14,370 92 62 89 73 8165 11120 14406 17230 93 2163 5167 80 73 18 40 20056 79 75 8247 11208 40 93 64 82 76 8323 10 14587 17353 20143 96 5224 30 33 14633 86 20279 2279 45 85 11309 14751 17410 81 81 75 90 20 76 45 20372 98 5408 8415 29 14802 60 20497 2302 15 58 48 3 17500 20509 5 23 63 94 6 17621 20606 86 65 8567 11604 14900 26 11 2404 5549 8630 42 18 38 20756 63 5688 57 11703 81 '99 20806 2516 5725 94 9 82 17700 20928 78 40 8708 66 89 48 53 92 5882 65 67 15007 56 62 2606 DINSDAG 7 SEPTEMBER. L.K. H.K. ^lantaleerutiftfn. Nederland. Oblig. Nod. Werk. Schuld 3 93 Portugal. Oblig. Tabaksmono' polieteening (500 5000 fr.) 41 996l/# Rentelooze certif. f 6 10 Oblig. 2e Serie fr. 500 3 58 Bulgarije. Oblig. Tabakstee- ning 1902 5 97'/, - Hypothee. Staats! 1892 6 998/« Rusland, lvvang. Dombr. Obli gation 4'/, 951/4 AZie. Japan Obligatie» 1899 4 80 Colijmhia. Geconsolideerde Buiteriliindsche Schuld. R. 3 48 Hypotheek- Banken Pandb. Rotterd. Hypb. 3'/j 97a/8 Pdbr. Sted Hypb. 'sGrav, 4' 9 1008/ Pandb. IJtrecbtsche Hypb. 4 99' 8 Pandb Westlandsche Hypb. 4 100 Pandb. Znid-HolL Hypb. 4 998/. - Pandb. Aigemeene Groninger Scheeps-Hypb. 4'/9 101 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99' - Pdb Ned. Scheeps-Hypb. 41 101"/4 Pandb. Bataafsche Hypb. 4 998/* Eerste Ned. Hypotheekbrief- bank 4 99' - Pandb. Hollandsche Hypb. 4 94'/« Scheepvaart-Maatschappijen Oblig. L. Smit en Co. Sleep dienst 4l/j 100 Stoomvaart My. „Triton" Obl. 5 100 Premieleeningen. Bblgie. Stad Antwerpen 1887 2' 9 977* - Diversen. Eaan v. Meerdervoort My. tot expl. van Oblig. 1902 4 99 Nationaal' Grondbezit Oblig. 4 99' 9 in Costumes tailleur. Najaars Mantels Jupes trotteuses. Amsterdam, 7 September 1909. Volgens bet Weekblad van de Commissie- bank te Amsterdam, zyn in de week, geëin digd 7 September, door tusschenkomst dier Bank verhandeld de navolgende Incourante en Minder Conrate Fondsen Aand. Sorinaamsche Bank 118 pet. Rotterdamsche Hypotbeekb. v. Nederland (10 pet. gestort) 260 Cultnor Maatsch. „Goenoeng Malang" 215 Landbouw Mg. „Manang" 225 Verkooplokaal „FraBcati" 100 26 671 60 60 95 Gew. aand. .Oranje Nassau Veem Aand. Vriesseveem Ainsterdaimche .Superfosfaat- fabriek „Electra" Maatschappij voor electrjsche stations Rotterdamsche Droogdok Maatschappij Stoombootreederty „Baltic" 227» 7 pet. Oblig. Chicago North Western RR. Cy. (Winano St. Peter Ext. (c«iop. a 100—) 115 4 pet. Oblig. Chicago Stoomtramweg Maatschappij 96 Aand. Ooater Stoomtram My. 111-112 Amstel Hotel Mjj. 103 104 Buffet My. E Plaribns Unum 100 Maatschappij tot verzekering legen waterbidingschadi Verzekering en Herverzeke- ringbank „Nova" 4 pCt. Oblig. Utrechtsche Waterlei ding Maatschappij 100 Pief. aand Waterleiding My. te Rotterdam. 4/9 pCt. Oblig. My. tot expl. van de Victoriabron te Oberlanst 3 pCt. Oblig Gemeente Dordrecht 4 Vereeniging tot chris telijke verzorging van krank zinnigen in Nederland A and. National Haak ol South Africa 10.—) U6 Opr. aand. Javasche Cultuur Mjj. f 220. Bew. v. Deelger. Nederl. Ameri- kaansche Stoomvaart My. - 226.- "Aand. My. voor Meel en Broodfa brieken 105 pCt. My. tot exploitatie vankool- zuqa fabr. iu Engeland 2 pCt. Oblig. Sudsschouwb. Mjj 31 pCt. Oblig. Gemeente Delft Aand. Atnst. Vereen, tot het bou wen van arbeiderswoningen k (waarborgfonds) 40 •45 75 95 87 92 34 65 96 65 Burgerlijke Stand. GEBOREN 4 Sept. Lammert, puders J. Gei wig en A. C. van Woudenberg. 5. Gerarda, ouders P. G. do Jong en J. Vree- denburg. Wilbelmina Josephina, ouders C. G. Tlioen en J. M. van Hoorn. Niesje, ouders W. A. Hei en L. M. vun den Berg. Maria, ouders J. YViltenburg en J. J. Lugthari. 6. Anna Johanna, onders S. Bruyniks en, M E. Peeters. 7. Tennis, onders J. v. d. Heuvel en P. de Rens. 115 cent per Jlesvh. Aanbevelend, wordt nit overtuiging, als een werkeljjke hulp iu den nood, het boek. aanbevolen. Na ontvangst vun adres per briefkaart wordt d.t boekje franco por post toegezonden door BI.OKPOEL'S Bookiian. Zaltbommcl Op de roode doowaarin „Dr. NANNINC's" rclile Kinadru/ipels van Dr. DE VRIJ verkocht worden, staat niets anders dan Meow oneven rollen rof. I)r. Liebora wolbekend JIHliW-KBACHT-ïttX33 (Alleen eebt mrt Fkbriektmerk). tot voortdurende, radicale ril zekere genezing van «11e, zelfs do meest hardnekkige zenuw- ziekten, *ooral ontstaan door afdwalingen op jeugdig, n leef»yd Totale genezing van elke zwakte, B'eek zacht Benauwdheid (iootdpyn Migraine Hartklopping Maagpijn slechte spijsvertering Onvermogen Impotenz Pollutione enz. (Jil- voerige prospectussen Frijifff flesch fl. 1, fl. 8» dubbele tlosch 111. Oulra I DepótMatth. v. d. Vogte, Zaltbomn el 1) pol 1M. Cllban k Co., Rotterdam F. Happul, VGravenhago. I Halmman# de Joujr J. Czn. Kotier 'aio VVflff k Co. Gouda en bü alle drogisten

Goudsche Courant | 1909 | | pagina 2