Nightcap SAMOSWIJN. ADVEETEUTIEÜf. Expositie Firma Horman Zoon. Verspreide Berichten. TTït de ZFexs. Gemengde Berichten. Posterijen en Telegrafie. Stadsnieuws. 391ste Staats-loterij. BEUES VAK RQTTEEDAM Veemarkt te Rotterdam. Men lette daarop. beteekenen dat de minister van Staat, Knox, gewijzigde instructies wil geven aan Crane in verband met de jongste ontwikkeling der politieke gebenrtenissen in het Verre Oosten. Met name de recente overeenkomst tnsschen Japan en China nopens de spoorwegpolitiek in Mantsjoerije is geenszins naar den smaak van de Vereenigde Staten. Frankkuk. Peary, de Noordpoolreiziger, zal na een 1 bezoek aar. Londen in Parijs voor bet Aard I rjjkskundig Genootschap een lezing over zijn I ontdekking van de Noordpool komen bonden. I Duitschland. De rijkskanselier zal eerlang een nit- I stapje naar Rome maken; men denkt aan I het einde van don winter. Hij zal dan niet I alleen den koning doch ook den paus een bezoek brengen. Nabij Nedlitz is door prot. Scbnchardt bij uitgravingen naar de fnndeeriug van Ro- meinsche versterkingen een Germaansch dorp ontdekt, dateerend ongeveer 200 jaar voor Chriatns. Er zün in den laatsten tijd herhaaldelp diefstallen en beroovingen in treinen voor gekomen. De dieven braektbn na bun daad gewoonlijk den trein door middel van de noodrem tot stilstand en sprongen er dan uit. Om hun dat voortaan te beletton zal een nieuwe alarminricbting in de treinen worden aangebracht, waardoor wol het personeel wordt gewaarschuwd, doch de trein niet tot stilstand wordt gebracht. Gistermiddag had tusschen Bonn on Keu len oen ongeluk plaats met een Nederland- sche automobiel. De inzittenden, een genees heer, de beer Van der Siep, zijn ecktgenoote en hnn 21 jarige zoon werden, volgens de Bonner Zeitnng, zwaar gewond naar het JohannishoBpitaal gebracht. Belgie. Engelscbe bladen raeenen nu de reden te weten, waarom koning Leopold zijn heele verzameling kunstwerken verkoopt; hij wil geld los maken voor grondspeculaties in de omstreken van Parijs. Enoeland. Natuurlijk werd minister Lloyd George weer lastig gevallen door kiesrechtdames of haar mannelijke vrienden. Drie der laatsten werden met geweld uit de zaal, waar geen vrouwen toegang hadden, verwijderd en drie dames, die naar de auto van den minister wilden toeloopen, werden gearresteerd. Vier suffragettes, die in do Liberal Club, waar minister Winston Churchill sprak, de ruiten hadden ingegooid, kregen Zaterdag 14 dagen dwangarbeid. Denemarken. De Zuidpoolreiziger Shackleton heeft een lezing gebonden voor het Deensche aard rijkskundig genootschap. De koning heeft hem do Danebrog-orde tweede klas geschon ken. Rusland. In de laatste drie maanden zijn in Riga 262 gevallen van cholera voorgekomen; 108 personen zijn aau de ziekte gestorven. In Odessa is door den bond van Russische mannen weer een proclamatie tegen de Joden verspreid. Het vertrek van den Directeur- Generaal van den Landbouw. De Haagsche correspondent van de „Midd. Ct." schrijft „Een dezer dagen hadden wy met een boog geplaatst persoon een onderhoud over de zoo druk besproken ontslagname van den heer H. J. Lovink als directeur-generaal van den landbouw." De correspondent laat dan het verslag van dit gesprek volgen, onder vermelding dat zyn zegsman voor zijne mededeelingen volkomen vertrouwen verdient, en ten dezen gehouden mag worden roet de details der zaak geheel op de hoogte te zijn. Aan welke oorzaak, zoo vroegen wy, ge- Jooft n, dat de ontslagname van den heer Lovink is toe te schrijven. Zon hier in de eerste plaats gedacht moeten worden aan een minder aangename verhouding tusschen den directeur generaal en den Minister van Land bouw. Volstrekt niet," antwoordde onze zegs man". .De bladen hebben hierover wel uit voerige beschouwingen gehouden, maar ik kan n verzekeren en u znlt wel willen aannemen, dat ik dit beter weten kan dan nw collega's - dat de heer Lovink om een heel andore reden vertrekt." Lokte hem dan de positie, welk, hem in uitzicht werd gesteld, zoozeer aan vroeg ik. juist. Vergeleken l>y de positie van een directeur-generaal in Nederland, is die van directeur van een der departementen in Indië in vele opzichten beslist een betere. Daar kan de heer Talmn niets aan doenevenmin als men er den heer Lovink, die, behalve voor de hem toevertrouwde belangen van den landbonw, pok voor die van zjjn gezin heeft te zorgen, een verwijt van kan maken. Hierin hebt u dan ook m. i. des Pudels Kern te zoeken." De correspondent zet dan verder uitvoerig uiteen hetgeen zgn zegsman meent dat aan de regeling der positio van de directeuren- generaal ontbreekt. rf*In de .Bred. Ct." leest men: Zondag was het kermis in Pntte. Hoewel zeei druk bezocht liep, wonder boven wonder, alles vrij goed af, tot dat tegen middernacht, toen de herbergen op Hoilandsch Pntte bijna alle waren gesloten, zich enkele kleine samenscholingen voor deden, waarop de marechaussees onder be vel van kapitein Thomson de aandacht ge vestigd hielden. Nauwelijks had kapitein Thomson zich in gezelschap van den brigadier Zuurveld onder de sameugeschoolden begeven om persoonlijk een oogje in het zeil te honden, toen hij onverwachts in den rng werd aangevallen door een tweetal personen, hoogstwaarschijn lijk juist een nabijzijnde herberg verlaten hebbend. Plotseling werd kapitein Thomson vermoedelijk met een hard voorwerp een zoodanige slag op zijn hoofd toegebracht, I dat hij een oogenblik het bewustzijn verloor. Brigadier Zuurveld sprong onmiddellijk zijn I chef te hulp en wist de laffe aanvallers I met een paar flinke slagen op do vlucht te I jagen onmiddellijk verdwenen de aanranders I op Belgisch grondgebied de plaats van aan- I val had op geen acht pas afstand van de I grens plaats. I Toen kapitein Thomson van den slag zich I hersteld had, was hii echter dermate duize- I lig, dat brigadier Zuurveld hem moest on- dersteunen, doch gelukkig kon de kapitein na een half uur zijn dienst weder hervatten. Behalve oen kleine verwonding op het hoofd, heeft de slag een enorme buil veroorzaakt, doch verder heeft kapitein Thomson geen nadeelige gevolgen ondervonden. Om half drie keerden de marechaussees huiswaarts. Do aanval geschiedde natuurlijk in een ondeelbaar oogenblikhet flinke optreden van brigadier Znnrveld heeft ongetwijfeld veel voorkomen, terwijl wij ons verheugen, dat kapitein Thomson van dezen laffen aan val zoo betrekkelijk goed is afgekomen. Te Harderwijk zal men feestvieren bij do komst van het garnizoen uit Geertraiden- berg op 2 Nov. a.s. Een voorloopig opgesteld programma luidt als voigt: Begroeting van het korps bp aankomst aan Let station 's middags half-een door liet Feest comité, waarna de muziek bet korps naar de stad zal geleiden. Daarna rondgang door de stad met muziok. Des namiddags concert op het marktplein en receptie voor de officieren ten Stadhuize Des avonds in de kazerne zal een avondfeest worden georganiseerd. Aan den ingang dei- stad zal oen eereboog worden opgericht ter wijl de ingang der kazerne versierd zal wor den. De benoodigde gelden zulten worden gevonden uit eene collecte onder de burgerij en subsidie van het gemeentebestuur. Zondagavond had op de Keizersgracht I hoek Leidschestraat te Amsterdam, waar I het gebouw van het Spaanscbe consulaat is I gevestigd, een manifestatie plaats, gericht I tegen de Spaausche regeering in verband I met het gevangen honden van den Spaan- I schen anarchist Ferrer. Lnide riop men om I diens invrijheidstelling en trachtte o. a. het I bord van het consulaat, voor het buis aan- I gebracht, af te rokken. De politie kwam er aan te pas en moest tot tweemaal' toe den wapenstok trekken, alvorens do menigte voor goed uiteen ging. (pe u-' In een gemeente nabij Alkmaar iB een wonderlijk feit gebeurd, vertelt de „A. Ot. Een paartje zou Donderdag in den echt ver bonden worden. De gemeente-secretaris, kort geleden nog onderwijzer, die ook be noemd was tot ambtenaar van den bnrger- lijken stand, maar nog niet als zoodanig beëedigd, trouwde het paar en gaf een lm- welüksakte af. In de R.-K. kerk werd daarna het huwelijk kerkelijk voltrokken. Eenige nren later vernam de burgemeester het gebeurde. Wetend dat de burgerlijke huwelijksvoltrekking onwettig was en het gewenscht achtend ter voorkoming van on aangename gevolgen, dat de j™gelni nog eens werden over getrouwd, liet hp hen met de getuigen nog'eens ter secretarie komen, om het huwelijk thans wettig te voltrekken. Daarop heeft de R.-K. geostolpke het huwe lijk nogmaals kerkelijk voltrokken. De restauratie van de Nienwe Kerk te Amsterdam, heeft ten volle de f 100.000 ge vorderd, welke daarvoor door een belang stellende beschikbaar was gesteld, zoodat het nog onzeker is of in 1910 ook het hooger gelegen gedeelte der kerk zal worden hor- steld. Men hoopt op eon nienwe gift. Door de gemeente werd voor het verrui- mingswerk (de straat is 16 meters breed geworden op haar nanwste pnnt, tegen vroe ger 12 meters) f 45.000 beschikbaar ge steld, wolk bedrag echter niet verwerkt is, maar dienen moet als compensatie voor de huur, welke de Hervormde gemeente trok van do tegen de kerk aangebouwde huisjes. De door de ontmanteling vrjj gekomen hoeken, zullen worden beplant. Zaterdagochtend werd ontdekt dat des nachts was ingebroken in het kantoor der firma van Rietschoten en Honwens aan den Westzeedijk te Rotterdam. De inbrekers zijn door overklimming gekomen op een plat dak achter .het magazijn van de firma, en kvva men van daar door een privaat op het kan toor, waar eenige lessenaars zijn opengebro ken. Daaruit werden f 3. een aantal sigaren en postzegels gestolen. Van de brandkast zijn do sleutelplaatjes verschoven, maar van openmaken der kast was geen sprake. Van den baas v. B. is nil diens kantoortje een zilveren horloge meegenomen. Des middag3 werd op het kantoor der firma E. S., io tabak, Lenvehaven, iemand betrapt op 't doorsnuffelen van lessenaars. De inbreker, 'die de vlucht nam, werd op do Scheepmakershaven gegrepen. Men deelt mofie, dat aan de Rpkssernmin- nchting te Rotterdam hp het bacteriologisch onderzoek van de faeces van oen patiënl te Hattera cholerabacilleu zijn gevonden. Bij het bacteriologisch ondorzook aan de zelfde inrichting van de faeces van een pa tiënt te Naaldwijk zjjn geen ckolerabacillen gevonden. Van het eiland Tholen meldt men Dezer dagon geniet ons eiland de eer, als terrein te zijn gekozen voor de praktijken van een man en een vrouw, die de lijdendo menscliheid van haar kwalen willen afhelpen. Ze trachten vooral munt to slaan uit het verlangen naar genezing van hen, die her en der vergeefs daarnaar zochten. Bp sommigen wordt honorarium vooruit gevraagd. Do diag I nose en de behandeling worden onthuld in I don hypnotische!} slaap der vrouw! Men meldtI Do typhus begint zich in Hollands Noor- I derkwartier moer en moor nit te breiden. Ook in Hoorn zelf komen verschillende ge- I vallen voor. In vele gemeenten worden streu- 1 ge maatregelen getroffen tegen het vevont- I reinigen en het gebruik van slootwater. De laatste trein nit Assen kwam Zater- I dagavond met twee uur vertraging to Dalen aan, doordat de goederentrein tusschen Drou wen' en Gasselternpveen een koe overreden had. Een déraillement was hiervan het gevolg en de weg was versperd. Do personentreinen aan weerszijden van den goederentrein uamen de passagiers over. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch de' materieele scha'de is vrö aanzienlijk. Zondagmorgen was de treinenloop weer normaal. De gestoorde bruiloft. To Rimke bij Bo- chnm werd in een herberg de bruiloft van de dochter van een kapper met een mijn werker gevierd. De brnid had vroeger een anderen mijnwerker uit Bochum tot minnaar gehad, maar dien eenigen tijd geleden afge dankt. Tegen drie nar 's nachts, terwijl de danspartij in vollen gang was, ontplofte plot seling een dyuamietpatroon, die in het kozpn was gelegd, met het gevolg dat vijf bruiloft- gasten ernstig en drie licht gewond werden. Men vermoodt met een wraakoefening van den vroegeren minnaar van de bruid te doen te hebben en heeft hem daarom in hechtenis genomen. Stakingsonlnsten. Een staking der sar- dinevisschers te Douarnenez in Frankryk, heeft tot ernstige onlusten geleid. Ten go- tale van 6000 trokken zij naar de fabrieken, om de vrouwen, die nog arbeidden, te dwin gen deel te nemen aan de slaking. Daar de prefect, die zijn bemiddeling wilde aanbieden en een commissaris van politie door de sta kers werden mishandeld, beproefden bereden gendarmes de menigte uiteen te drijven. De stakers richtten een barricade op en wierpen de gendarmes met steenen. In het gevecht werden Óen gendarme en vijftien visschers gewond. De gendarmes moesten ten slotte het veld ruimen; op beval van den prefect werden alle fabrieked door troepen bezet. Het Haagsche Correspondentie-bureau meldt: tI Naar wp vernemen heeft de Hooga Raad dar Nederlanden zich onbevoegd verklaard, te beschikken op de roqnasten van Wiggers en Kwakernaat te Papendreoht en van Elk te Dordrecht tot ontzetting van mr. van Rhode van der Kloot, rechter in do arron- dissements-rechtbank to Dordrecht, uit zjjn ambt en tot het gelasten van vervolging van dezen ambtenaar wegens meineed. Eonige schipperskinderen waren aan 't varen Ie Naarden. Een jongetje van 8 jaar, zoon van den schipper David Visser viel over boord. De overigo kindoren roei den toen door angst bevangen naar het schip terug, doch in dien tijd verdronk hot kind. Valschheid in geschrifte. J. W. A. B. was in 1907 rei,zigor gewoest voor een fabriek in brons- en- nikkelwaren te Rpswijk. Bpj zijn in dienst treden had hp een kilometerhoekje van 1000 KM. ten name van de firma H. (de directie der firma) ont vangen en daarop gereisd tot er nog 8 kilo meters over waren. Dit boekje - met de nog resteerende 8 KM. - was zoek geraakt er, op een kwitantie was do waarborgsom van f 5 teruggevorderd. Beweerd werd tin dat de reiziger, inmiddels ontslagen, de kwi tantie zou vervalscht hebben, waarop die f 5 I terug ontvangen waren. De reiziger lyid de I f 5 van zijn honorarium terugbetaalden dacht I dat de zaak daarmede uit zou zpn. Een jaar lang liot do tegenwoordige directeur 1 vroeger lid der, firma do zaak rusten en daarna diende hij een aanklacht iu, omdat I hij den reiziget verdacht van meerdere on- I eerlijkheden en „dit nu eens wilde uitzoe- I ken". Gister diende de zaak voor de recht- I bank. I Bedenkelijk vond de president het om op I die manier iemand aan te klagen, temeer daar ter terechtzitting do directeur zich alles I niet meer precies herinnerde. De ex reiziger oijgende beslist de kwitantie waar het om I ging onderteekend te hebben. Hp had het I boekje verloren of teruggegeven, dat wist hij I zelf niet meer, en de vijf gulden van zijn 1 honorarium laten afhouden om van verdere I onaangenaamheden af te zijn. De schriftkundigen verklaarden tegenover die ontkentenis, dat het voor hen vaststond, dat beklaagde de kwitantie onderteekend had en wezen op enkele h. i. zeer opvallende eigenaardigheden in liet schrift. De subst.-officier van justitie was Diet overtuigd van de onschuld maar evenmin van de schuld van bekl. Al hecht lip veel waarde aan de verklaring van do heeren deskundi gen, die hun werk zeer consciëntieus opvat ten en uitvoerden, toch is hier, bij de vage, onzekere verklaringen van de getuigen, niet het bewijs dat, het O. M. moet hebben om de veroordeeling van een beklaagde te vra gen. Derhalve vroeg het O. M. vrijspraak. Benoemd: 1 Oct., tot hulptelegrafist te Amsterdam J. F. W. van Schaik, E. P. Hiemstra (o.v.) M. Smit (o.v.) en M. Swart; tot schrijver te Rotterdam (postkantoor) J. C. Meesters (o.v.); tot brievengaarder te Schellingwondo K. Boelig; I 1 Nov., tot directeur van het post- en te legraafkantoor te Assen de directeur van het telegraafkantoor te Nienwediep 0. Fran sen 1 Dec., tot directeur van het postkantoor te Utrecht J. D. J. M. Bekaar, thans in ge lijke betrekking te Groningen. Ingetrokken op verzoek: deho- uoeming van den commeis-titulair der poste rpen en telegrafie D. A. Kakebeen tot direc- I teur van het post- en telegraafkantoor te Vlijmen. Bniten werking gesteld: 1 uot., de beschikking, waarbij aan den klerk der posterijen en teJegrafle le klasse H. F.HÖhler te Tiel de titel van commies-titulair werd verleend. Verplaatst: 1 Sept., de commies der I posterijen 2e klasse X J. Gerlach Guinta I d'Albani, van Leeuwarden naar Rotterdam; de commies der posterijen en telegrafie 2e klasse J. Tieks Koening, van Arnhem (spoor- I wegpostkantoor no. 4) naar Oldenzaai; 26 Sept., do klerk der posterijen en tele grafie 2e klasse T. Bos, van Axel naar Am- I sterdam (telegraafkantoor); I 1 Oct., de commies der posterijen en te- 1 legrafie 2e klasse J. G. M. J. Langeraap, van Amsterdam (spoorwegpostkantoor no. 1) naar Helmond; de commies der posterijen en telegrafie 4e klasse J. M. Blöte, van Rot terdam (postkantoor) naar Arnhem (postkan toor) de klerken der posterijen en telegrafie le klasse A. Gelderblom, van Hillegom naar Veendam, L. H. H. Parren, van Roosendaal (telegraafkantoor) naar Amsterdam (tele graafkantoor), H. F. Këhler, van Tiel naar Rotterdam (telegraafkantoor), G. P. van der Waart van Gnlik, van het hoofdtelegraafkan toor naar hel bijpost- en telegraafkantoor Utreohtsohe Voer" to Leiden en J. J. Scheres, van Rotterdam (telegraafk.) naar Geldrop; da klerken der posterijen en telegrape de klasse J. A. A. Wijffelman, van Veandam naar Hillegom, H. Vegter, van Amsterdam, (telegraafkantoor) naar Steeg euH, Hofman, van het hooldtelegraafkantoor naar het bp- i'Kt' u iv ,:»;t Sm II post- en telegraafkantoor „Amstel" te Am- sterdafo 11 Oct., de commies der posterjjen en te legrafie 4e klasse H. Kemp, van Arnhem (postkantoor) naar Amsterdam (spoorweg postkantoor no. 1) 16 Oct., de klerk der posterijen en tele grafie le klasse P. J. W. Hnybers, van Am sterdam (telegraafkantoor) naar Veghol; de klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse M. Hannik (o.y.), van Veghel naar Rotterdam telegraafkantoor); de adsistent J. M. Lim pens, van Tilburg nnar Maastricht 22 Oct., de klerk der posterijen en tele grafie 2e klasse J. van der Veen, van Maas tricht (telegraafkantoor) naar Wageningen; 1 Nov., de commiezen der telegrafie le kl. J. J. Hettcrschij, van IJmuiden, O. E. de Groot, van 's Gravenhage, beiden naar Rot terdam en H. van Wigcheren, van Rotter dam naar IJmuiden; de commiezen der pos terijen en telegrafie 3e klasse J. van der Bend, van Amsterdam (spoorwegpostkantoor no. 1) naar Zwolle (postkantoor); 1 Dec., de klerk der posterijen en tele grafie le klasse J. F. Bnjjs van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Barneveld. Ingetrokken: de verplaatsing van don klerk der posterijen en telegrafie le kl. F. A. M. J. de Lom de Berg, van Amster dam (telegraafkantoor) naar Barneveld; EJervol ontBlagen op verzoek: 24 $ept., de telefonist A. M. Molkenboet (o.v.) te Amsterdam; 16 Sept., de hnlptelefonist D. «K Kloek (o.v.) te Zierikzee; 1 Oct., de commies der telegrafie le kl. C. van der Nagel te Rotterdam; de com mies-titulair der posterijen en telegrafio W. A. Everaars (o.v.) te Amersfoort; de tele fonist J. Ouwerling (g.v.) to Amsterdam; de schrijver H, G. J. Heszler (o.v.) te 's Gra venhage (inspectie); de'conducteur der brie venmalen 3e klasse J. Guikeina te Leek. Eervol ontslagen: 1 Nov. de hnlp telefonist G. G. de Gooijer (o.v.) te Leideö. De bij Dienstorder B. 190 gemelde be noeming' tot hulptelegrafist |van den klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse W. A. Klait, ingegaan 1 October j.l: is ge schied op verzoek. GOUDA, 12 October 1909. Heden middag werd ten Raadhnize dezer gemeonte aanbesteed Het rioleeren, dempen en gedeeltelijk be straten van de Derde Kade. Ingeschreven werd door: C. Bruasè te Ouderkerk a/d IJsel vuor f 13862.-— W. A. Verbruggen te Gouda - 12200.- A. Zanen Pz. te Ammerstol 11788. J. J. Duijra te Gouda 11200. M. Steenks te Boskoop 11185. H. Hoogendoorn te Gouda - 10850. J. H. de Wilde te Gouda - 10841.— Gebrs. Dessing te Gouda - 10838.— J. Verstoep te Gouderak 10759. J. Amesz te Gouda - 10528. P. Ooms en Zn te Gouda 10081. Bokhoven te Gouda 9760.— Ten kantore van de Stedelijke Gasfabriek werd heden aanbesteed: Het afbreken van eenige perceelen bij en op het terrein der Gasfabriek. Ingeschreven werd door: J. J. Dufim te Gouda voor f 405.- fdit biljet was ongezegeld.) ,J< de^Haan te Rotterdam - 444.44 Gebrs. van Tok te Goada - 610. W. A. Verbruggen te Goada - 700.— J. Amesz te Goada - 705. J. Smit eo Zn. te Goada - 7i5. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie, waarbij wordt kennis gegeven, dat het Bantes Theater op Vrijdag 15 October een uitvoering zal geven in de zaal „Kunst min", volgens verschenen recensieB is een bezoek zeer aan te bevelen. Voor de afdeeliog Goada v in den Neder landscheD Protestantenbond zal Prof. Dr. B. D. Eerdmans, Hoogleeraar te Leiden, op Donderdag 21 October a.s., des avonds ten 8 aar, in de Sociëteit „De Réonie", Haven, e?ne lezing, hoqden over„Wat leert ons de uitslag der verkiezingen?" Toegang vrij, terwjjl er gelegenheid voor debat zal zpn Op het kerkhof der Ned. Herv. gemeente te Oegtgeest werd gistermiddag het stoffelijk overschot van den te Utrecht overleden luit. kol. A. L. Boonacker, in leven commandant van het 3de bat. 4de reg. inf. alhier be graven. Vele bloemstukken dekten de kist en talrijk waren de deelnemenden, onder wie vele militairen. Aan de groeve werd de overledene als krijgsmakker en mensch her dacht door kolonel De Roon te Leiden, ter wijl kapitein Van Leer en sergeant majoor Demenint alhier gevoelvolle woorden wijdden aan den weiwillenden, bumanen cfief. Dr. H. J. M. Boonacker, arts te Leiden en broeder van den overledene, dankte mede namens de weduwe en kinderen voor de laatste eer aan de overledene bewezen. In de gisteravond gehouden vergadering vau de afd. Brandstoffen werd de rekening en verantwoording van' den penningmeester goedgekenrd, sluitende met de volgende be dragen Steenkolen ontvangst f 10960.Ó21, uitgaaf f 10671.825, batig saldo f 288.97; Anthracietontvangst f 848 89, uitgaaf f 34134, batig saldo f 0.55. Verworpen werd bet voorstel, om geen beslissing te nemen in zake het koopen der steenkolen, indien op die vergadering geen 50 leden aanwezig zyn, maar dat dan aan de commissie op te dragen. 5e Klasse. Trekking van Dinsdag 12 Oct. No. 11027 f 25.000. 17100 f 2000. 7457, 9091 en 12743 ieder f 1000. 1440, 4830 en 20573 ieder f 400. 267, 13570 en 13657 ieder f 200. 2863, 3551, 5330, 5713, 9048, 11501, 13843, 15560, 17114 en 19759 ieder f 100. Prjjzen van f 70. 157 3691 6277 8886 12220 14808 18051 85 3704 6511 8992 47 52 64 230 12 51 9094 61 61 18169 68 14 93 9360 88 14929 94 82 98 6819 65 12467 91 18264 345 3825 25 98 12619 15135 18504 57 4044 98 9421 12763 15306 36 414 99 6912 9627 12853 15509 42 567 4141 85 9703 12903 17 70 612 51 93 7 13047 15611 74 932 62 7013 74 84 15719 18748 1065 71 78 92 13182 15857 18849 70 75 7112 9861 90 15931 57 1186 4224 7204 9995 13280 16090 19063 90 4304 71 10027 13313 16192 67 1296 42 85 10154 56 16231 19380 1431 4512 7371 10422 13439 47 19408 80 89 7413 73 13502 16353 19569 1517 4639 7605 80 67 16483 85 1662 5037 14 10599 80 16506 19622 1784 67 7708 10730 13656 16707 53 1890 78 8066 90 77 18 92 96 84 8150 10824 13730 45 19772 1923 5170 8254 10937 58 86 19921 2181 88 73 11115 13810 16821 93 2484 5260 8345 11336 55 44 20012 2548 5416 48 11409 72 16959 53 2807 50 66 46 13909 17018 93 8 5790 78 11514 40 17193 20238 36 5819 8568 11608 88 17247 20313 72 79 76 51 14044 17393 71 3018 81 89 11894 14256 98 88 69 99 8769 11962 14551 17456 20126 95 5993 87 12167 14660 17582 58 3302 6022 90 73 74 17782 20746 3627 6195 8869 80 14737 17813 20976 45 Amsterdam, 11 October 1909. Als nieuw ingekomen van vraag een aan bod in het weekblad van de Commissiebank te Amsterdam, vermelden wy U de volgende fondsen GEVRAAGD. Aand. Ned. Ind. Handelsbank Offerte. Haarl. Hypotheekbank 180 pCt. Cultnur Mjj. „Moeteran" 25 5 pCt. Oblig. Mij. tot expl. der C. G. Rommenhöller'sche Koolz. en Zuurst. 78 4 Oblig. Mg „de Korenschoof" 98 Aand. Kon. Stoomweverij te Npverdal Offerte Noord Nederland8che Beet- wortel8uikerfabriek 132 4 pCt. Oblig. Noord Friesche Locaalspoorweg Maatsch. 47 4 Oblig. Nederl. Westfaalsche Stoomtramweg Mij. 92 Oblig. Utrecbtsche Mij. tot exploitatie van bouwterreinen 70 Aand. Nederl. Mij. voor kunstmatige oesterteelt v.h. C. L. de Menlemeester 25 4 pCt. Oblig. Vereeniging tot Christ, verzorging van krankzinnigen in Nederland 91 Aand. Zekerheidsfonds van de Onderl. levensverz. van Eigen Hulp 90 Opr. aand. Javascbe Cultuur Mjj. 240 Bew. v. Deelger. Ned. Indische Landbouw Mij. 145 AANGEBODEN. Aand. Algem. Credietvereeniging Bod 4 pCt. Schnldbr. Nederl. Crediet en Voorschotbank 95 Aand. Spaar en Voorschotbank der Eerste Nederlandscbe Verz. Mij. op het leven en tegen invaliditeit Bod t- Arnhem8che Hypotheekbank voor Nederland 100 Hypotheekbrief en scheeps- verband M0. Pref. aand. Oostersche Hypotheekb. 80 Aand. Residentie Hypb. v. Nederl. 100 Java Caoutchouc Compagnie Bod Cnltnar My. „Kaliwoengoe Plantaran" 174 Landbouw Mij. „Manang" 235 Cultuur Mjj, „Panggoong- redjo" Commanditairo Vennootschap „Vereenigd Mjjnbezit" derde Serie Nederlandsche Handel Mjj. (F 500.-) Leydsche Veem Gez. buskruidmakers Noord Holland, Utrecht en Zeeland Pief. aand. Nederlandsche Gntta Percha Maatschappij Aand. Stroocartonfabr. Appingadam „Electra"My. voorelectrische stations Exploitatie Mjj. van Zeerust Bod Nederlandsche Bouw Mij. F 200. Mij. tot exploitatie der onder neming „Kraenapolsky" 108 pCt. Guarantiekap. van de,Spaar bank voor (j<3 Stad Amsterd. Zekerheidsfonds van de On derlinge Levensverzekering van Eigen Hulp Opr. aand. Gez. Baskruidmakers van Noord Holland, Utrecht en Zeeland Bod aand Javasche Caltuur Mjj. F 265.- Mjj. tot exploitatie dei- suikerfabriek „Kalibagor" 175. aand Oost Java Stoomtram Maatschappij 200. Bofi Bod 177 50 Bod 75 Bod 62 65 97'' 60 98 190 97 230 130 138 75 55 8.3 75 86 Amsterdam, 11 October 1909. Volgens het Weekblad van do Cqjnmissio-- bank te Amsterdam, zjjn in do week geëin digd 11 October, door tusschenkomst dier Bank verhandeld de navolgende Incourante ojn minder Courante Fondsen. 4Vg pet. Oblig Onderlinge Phurma- ceulische Groothandel 90 pet. Aand. Franseh Hollandsche Oliefa- brieken Calve Delft 115 Mij. tot exploitatie der C. G. Rommorlioller'sche Koolzanr en Zuurstofwerken 4 pet. Oblig. Mjj. „de Korenschoof' Aand. Mij. tot exploitatie der sui kerondernemingen Sentanen Lor, Brangknl en Dinoyo N»'derlandschfl Fabriek van werktuigen en Spoorwegma- terieel Serie A Koninklijke Stearinefabriek „Gonda" Kon. Tabak en Sigarenfabr. v/h S. Kibbius Peletier Jr. Electriciteit Mij. „Medan" 5 Haarlem Zandvoort Spoor weg Mjj. 35 Nederlandsche Bonw Mjj. f 200 M(j. tot exploitatie van het American Hojel Derde Nederlandsche Her verzekering Mjj. (10 pet. ge stort) Nederl! Algemoene Mij. van levensverzekering „Conser- valrix" Nederlandsche Herverzeke ring Mjj. (10 pet. gestort) Tweede Nederlandsche Her verzekering Mij. (10 pet. ge stort) 3 pet. Oblig. Gemeente Maastricht 3 Polderdistrict Bom- melerwaard boven den Mei- djjk 95-85 4 Pandbr. Friesch Groningsche Hypotheekbank (kleine cou pures 100 3 Pandbr. 'b Gravenbaagsche Hypotheekbank voor Neder land (F 500) 90 Opr. aand. Cultuur M(j. „Maron', f 550 Win8tbew. Holland Bank - 150 Opr. aand. Singkep Tin My. 35 Claims Nederlandsch Amerikaan- sche Hypotheekbank te Uithuizen -80-75-70 Loten Concertgebouw -5 Aand. Kon. Stoomweverij te Nyverdal 180 pet. MAANDAG 11 OCTOBER. L.K. H.K. Si na tsleenvn qen. Nederland. Oblig. Ned. Werk. Schuld 3 93 Portugal. Oblig. Tabaksmono polieleening (600—5000 fr.) 41 »97V8 Rentelooze certif. f 6.10 Oblig. 2e Serie fr. 500 3 57 Bulgarije. Oblig. Tabakslee- ning 1902 6 97% Hypothee. Staatsl. 1892 6 99®/« Rusland. Iwang. Dombr. Obli gation 4 V, 95®, 4 Azie. Japan Obligation 1899 4 80 Columbia. Geconsolideerde Buitenlandsche Schuld. R. 3 49 Hypothe ek-Banken Pandb. Rotterd. Hypb. 3V» 97»/« Pdbr. Sted Hypb. 'sGrav, 4'/# 100*/? Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 99»/, 101'/t -I.!'.? 99' rj Pandb. Westlandsche Hypb. 4 100 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. *4 99 4 Pandb. Algomeene Groninger Seheeps-Hypb. 4'/, Pandb. Nederl. Hyp. Pand briefbank *4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4'/, iQlV, Pandb. Bataafschc Hypb. 4 998/8 Eerste Ned. Hypothoekbriel- bank 4 Oö'/s Pandb. Hollundscjie Hypb. 4 ,947a Scheej'vaart- Maatschappijn,. Oblig. L. Smit en Co. Sleep dienst 4Vj 100 Stoomvaart Mjj. „Triton" Obl. 5 100 Fremielcemngen Belgie. Stad Antwerpen 18872' Diversen Laan v. Meordervoort My. tot expl. van Oblig. 1902 4 Nationaal Grondbezit Oblig 4 97V4 - 99 99' der nieuwste modellen Wintermantels, Costumes, Blouses, Jupes en Jupons, Robes en .Inponstoffon met bybehoorende Garneeringen, alsmedo eene grooto keuze P E L T E li IJ E N, var. de goedkoopste tot de Vostp soorten in scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend. Dinsdtg la Oct. 1909, Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen wnren voor iste kwaliteit 37, 2e 32 en 3e 27 ct per hall KG. Magere ossen, melkvee en vajjrkoeien, goed aangevoerd Vette kalveren goede aanvoer, jsto» kwaliteit 28, 2e 25, en 3e 22 ct. per half KG. Stieren redel. aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 30, 2de kwal. 27, 3de kwal. 23 cepts per half kilo. Graskalveren met overgroote aanvoer, Prijzen waren voor tste kwaliteit vet vee en melkvee flink prijshoudend, mindere soorten traag en moeilijk verkoopbaar. Vette kalveren en stieren prijshoudend. Uraskalveren stug met red#üjke omzet. B u r e 0 r 1 U k 0 8 f a ad. GEBOREN 8 Oct.Cornells, anders J,,van Houten en E. Reparon. 9 Lnbrecjila, ouders W. Vermij en E. Zeverboom. Marie, ouders P. J. B. van Hennen van Uningeii en M. v. d. Starre. 10 Pietor, oudefi P. Janknegt, en M. Toincnborg. 11 Dina, ouders P. Lens en H. H. Hoffman. Klaas, ouders K. Weusveen en P. de Knecht. 12 Jacobus, ouders J. Hoeksel en H.Spoelstra_ NICHT CAP Echto Oude Jonovor P. HOPPE. Verkrijgbaar by PEUTERS Ja. Ltt op. cachet en kurkbrnnil. Op do ronde (loog, waarin „Dr. NANNING's" echte Kinadruppels van Dr. DE VRIJ verkocht worden, stan niets anders dan Oö cent per Jletch. Aanbevelend,

Goudsche Courant | 1909 | | pagina 2