Expositie ADVERTENTIES. BINNENLAND. Verspreide Berichten. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. Posterijen en Telegrafie. BEURS VAU ROTTERDAM Veemarkt te Rotterdam. CURATEELE. Coza Institute, iS&InX Dr; NANNING's Kinadruppels. bet blad in den loop van deze week een kabinetscrisis verwacht. Dit zon dan het resultaat zyn van de bemoeiingen, schrjjft de „Indépendance", welke de ministers zich getroost hebben, om som mige leden van de rechterzijde, die al te jjverigo vrienden waren van den heer Woeste, te „bewerken'1 en ban pogingen om het rechtscbe blok niettegenstaande alles byeen te honden. Maar eenerzyds kan de regee ring de amendementen van de middenafdee- ling niet overnemen, anderzijds wil de onde rechterzijde niet medegaan mei bet regee- ringsontwerp, dat de clericale leider perti nent weigert te steunen en ten slotte hand haven een aantal leden van de jonge-rech- terzyde de meening, dat niet alleen reorga nisatie van het leger noodig is, maar dat de plaatsvervanging geheel moet worden afgeschaft. In de veelgeprezen ondeelbare eenheid, waarop de beer Schollaert zijn stelsel bonwde, om te regeeren met, door en voor de rechterzijde, zyn das wel eenige zwakke plaatsen gekomen, welke den verdediger de handhaving van zyn stelling bezwaarlijk zullen maken. Frankrijk. De Matin zal vervolgd worden wegens het pnbliceeren van de acte van beschuldiging tegen mevrouw Steinheil. Het publiceeren van de acte van beschuldiging voor de te rechtzitting is in Frankrijk verboden. De luitenant ter zee Lair, die gevlucht was en voor een landverrader gehouden werd tot hij gearresteerd werd en een heel gewone dief bleek te zyn, had zoo men weet 1380 francs uit de scheepskas gestolen. O.a. had by aan iemand daarvan 700 francs ge leend. Die „iemand" beeft dat geld tlmns terug gegeven, terwijl Lair's vrienden de rest heb ben bygepast, zoodat de marine geenerlei nadeel geleden heeft. Enoeland. Te Doncaster H Cody's vliegmachine ern stig beschadigd en de vlieger zelfs lichtge kwetst. Spanje. Er houden op bet oogenblik vier krijgsraden te Barcelona zitting. Volgens de Imparcial zal de regeering op aandrang van buiten, alle processtukken, die op bet geval-Ferrer betrekking hebben, pu bliceeren. Er is een vervolging gelast tegen den republikein8Chen senator Sol Y Ortega, die beschuldigd wordt in Barcelona een poging te hebben gedaan om het Jeznieten-college in brand te steken. Een nieuwe Ferrer-zaak Oostenrijk-Honoakije. By een botsing tusschen socialisten en Duitsche nationalisten te Weenen zyn Zondag zes personen gekwetst. Rusland. De Petersburgsche studenten hebben be sloten een dag het werk te staken als pro test tegen de terechtstelling van Ferrer. De politiechef te Kiew is tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat by een aantal boeven... vergunning had gegeven om te rooven en te plunderen. Het heerschap deelde mee in den buit! Balkan-Staten. De nieuwe metropoliet in Roemenië heeft op zyn inspectiereis naastenliefde, ook tegen over de Joden aanbevolen. Zouden de Israë lieten in Roemenië een beteren tjjd tegemoet gaan? Niettegenstaande het publiek in de St lats- courant en door middel van aanplakbiljetten in alle gemeenten des lands opmerkzaam is gemaakt, dat de muntbiljetten, die reeds sinds 1904 geen betaalmiddel moer waren, na 1 October 1909 niet meer zouden kunnen worden ingewisseld (een maatregel welke wenscheljjk schynt voor de orde in het be heer van 's lands financiën) schynen toch enkele personen dien datum te hebben laten voorbijgaan zonder hun muntbiljetten in te wisselen. Naar wy vernemen wordt aan het depar tement van financiën overwogen, op welke wyze de schade welke personen door onacht zaamheid zouden lijden, hun alsnog kan wor den vergoed. Het verdient dus voor hen die in het geval verkeeren, aanbeveling daarvan mededeeling te doen aan het departement van financiën, met opgave van bedrag, serie- letter en nummer hunner biljetten. Ten over vloede zy er aan herinnerd dat het slechts de muntbiljetten van f 50 en f 10 geldt, welke vóór 1904 zyn uitgegeven (uiet de blauwe bankbiljetten van f 10, welke de Nederlandsche Bank sinds October 1904 uit geeft. Den 61-jarigen eierboer, die 'Vrjjdaga vond door de Noordstraat te Ter Neuzen gaande, door oen kogel werd getroffen, is Zaterdag middag die kogel uit den hals gehaald. De man maakt het goed, doch zal eenigen tyd in het ziekenhuis moeten vertoeven. De ko gel was afkomstig uit do yzerwiukel van Gebr. T. De eigeuaar en zyn echtgenoote waren afwezig, en een 14-jarigu zoon was op de vliering met een flobertbuks aan het schieten op een doel, dat voor een opeu- staand dakvenster hing. Een verdwaalde kogel zal het ongeval hebben veroorzaakt. Op een avond der vorige week begaf zich een echtpaar uit Clinge zich naar de kermis te Belgisch Clinge, een kind van ongeveer 2 maanden onverzorgd achter latend. Toen zy in den laten avond thuis kwamen, was het kind overleden. De kleine had zich dood geschreid. I)e beurtschipper van Ter Neuzou op Rot terdam K., blyft, uit gemoedsbezwaar, nog steeds weigerachtig, de promie voor de on gevallenverzekering te betalen. J.l. Zaterdag werd, voor de tweede maal in dit jaar, over gegaan tot den publieken verkoop vau zyn inboedel, om de premie met de daarop val lende kosten te verbalen. Als naar gewoonte werd voor den eersten koop, zynde ditmaal een stoel, zooveel geboden, dat het bedrag aanwezig was. Gisternacht waren drie Tilburgsche «troo pers, met name Baak, Swaans en Ouersouw, op strooptocht, toen zy door drie ryksveld- wachters werden betrapt. By het zien der politie schoot een der stroopors, Ouersouw, zyn geweer op hen af, zonder hen evenwel te raken. De beide andere stroopers werden direct gepakt. Oaersouw, die gevlucht was, werd gisteren gearresteerd. Zondagavond meldde zich by een agent van politie op de Vooratraat te Utrecht een pl.m. 23-jarige jonge mau aan, een zwerver, met verzoek om te worden opgenomen. De jongen ging mede naar het bureau aan de Wittevrouwenbarrière en vertelde daar zich zelf in handen der politie te willen stellen omdat hy wroeging bad over een raisdryf een jaar geleden door hem in Tilburg ge pleegd. Hy weigerde dvenwel pertinent te zeggen welk misdryf dat dan was, en wilde daaromtrent niet de minste nadere ophelde ring geven. Toevallig kwam er een inspec teur op het burean, die byna een uur met den jongen bezig was, om hem te bewegen zich nader te verklaren, maar wat men ook deed, er kwam geeu woord verder over z'n lippen. Hy was schuldig aan een misdryf te Tilburg gepleegd en dat was voldoende. Sedert had hy zich opgehouden in Duitsch- land, waar by werk had, vandaar was hy te voet over den Bosch naar Utrecht ge komen. Ook gisteren werd de jongen op het hoofd bureau langdurig ondervraagd, maar opnieuw zonder eenig resultaat. Vermoedelijk is hy bevreesd om medeplichtigen te noemen on zwygt hy daarom als een mof. Hy bleef natuurlyk in bewaring met allen jjver wordt getracht te weten te komen aan welk feit deze jonge man schuldig staat. Hy beweert hardnekkig door wroeging naar Holland terog te zyn gedreven. Ouders zegt hy niet meer te hebben, vader, moeder, broers noch zusters, ook geen verdere fami lieleden. Hy staat geheel alleen op de wereld. Misschien dat er heden iets méér bekend wordt omtrent deze geschiedenis. Uit Noordwyk meldt men van Zaterdag aan het N. v. d. D. Uit zee is hier komen aanspoelen een mijn, geladen met picrinezuur, zeer waarscbynlyk afkomstig van de verongelukte barkas Het was een mandeflesch van ongeveer 50 liter inhoud, wegende omstreeks 100 pond. De flesch was gesloten met een dubbel door boorde kurk, waardoor de geleidingsdraden loopen, langs welke een electrische ontlading wordt geleid. Elke draad eindigt in een slag- patroon, welke het gele poeder ontsteekt. Op last van den minister van oorlog, wien telegrafisch kennis was gegeven van deze vondst, kwamen een luitenant met twee min deren van de torpedisten naar Noordwjjk- aan-Zee, om de rojjn onschadelijk te maken. Nadat de draden met de patronen ver wijderd waren, werd de flesch een eindweegs in zee stukgeslagen, zoodat het zeer vergif tige picriuezuurpoeder op zyn hoogst eeuige vissche» kan hebben gedood. Wellicht is deze flesch de gereedstaande myn, waarvan in sommige verslagen van de ramp gesproken wordt. Twee Hollandsche zeelieden verdronken. De correspondent van de N. R. Ct. te Petersburg schryft, d.d. 14 October: Zondagavond verdronken bier in de hout haven twee schepelingen van het te Rotter. dam tbnisbehoorende stoomschip Mizar, nl. de Nederlandsche onderdauen J. A. Arbman en H. Roubos, onderscheidenlijk 22 en 20 jaren. Zy waren met nog een derde aan wal geweest om een kieken kameraad in het hospitaal te bezoeken. Een of andere losse vletterman bood hun aan hen naar boord te roeien. Zy stapten in de boot die volkomen droog was, maar een eindje van den wal af begon de boot te lokken, en dit werd, vor der op gekomen, zóó hevig, dat de boot zonk. De derde, een zekere W. Blauw, wist zich zwemmende te redden op het roer van oen lichter, vanwaar hy later door de beman ning van het Rotterdarasche stoomschip Alioth werd afgehaald. De twee eerstge- noemden echter verdwenen in do diepte, en han lijken werden nog denzelfden avond opgehaald. De vletterman werd ook gered, maar deze is spoorloos verdwenen, waar scbynlyk uit angst voor eventueele kwade gevolgen van het geval. Beide omgekome nen, een stoker en een tremmer, waren op passende jongens, en de gerelde Blauw, dien ik persoonlijk ondervraagd heb, was niet weinig veroutwaardigd over het relaas van het ongeluk in een Russische courant, waarin de zaak zoo werd voorgesteld, alsof zy aan het passagieren waren geweest. Door de liefderijke zorgen van ds. P.tnte- koek werden de beide lyken uit het stede lijk hospitaal, waarheen zy vervoerd waren, overgebracht naar de Hollandsche Kerk, vanwaar zy vandaag plechtig werden ter aarde besteld op de Hollandsche begraaf plaats. Zeelieden van ver-chillende hier lig gende Nederlandsche schepen vormden den stoet achter de twee lykwagens. Het consu laat had zyn vertegenwoordiger gezonden. Bij de open groeve sprak ds. Pantekoek een warm woord ter nagedachtenis van de jon gelingen, die ver van het vaderland de eeu wige rast ingingen. Zijne woorden maakten op alle aanwezigeu een diepen indruk. Vanwege het „Zeemans Tehuis", onder be scherming van de Keizerin-weduwe, werden op 't gemeenschappelijke graf, waarop een paar eenvoudige houten kiuisjes met naam en datum van overlijden zyn geplant, twee metalen kransjes neergelegd. Gisterenmorgen werd een bewoonster van het bovenhuis van het perceel Korte Prin sengracht 34 te Amsterdam door gas in haar bed bedwelmd gevonden. Het gas was ont snapt ten gevolge van een lek in de leiding in het benedenhuis. Hoewel alle pogingen werden aangewend om (te levensgeesten we der op te wekken moest mej. H. in bewus- teloozen toestand naar het Binnengasthuis worden vervoerd. De acte van beschuldiging tegen mevrouw Steinheil te Parys, die begin November zal terechtstuan wegens moord op haar moeder en haar man, is door den „Matin" van Zaterdag geheèl afgedrukt. Het blad heeft zich daarmee aan wetsovertreding schuldig gemaakt, hetgeen het een boete kost van 250 gld. Maar 't geld een sensationeele pri meur! In 9 kolom druks wordt't merkwaar dige document weergegeven, in paragrafen ingedeeld, elk voorzien van een toepasselijk opschrift: „De tragische villa"; „De Mis daad"„De Overlevende spreekt"; „Drie zwarte mannen en een rosse vrouw" „Te genstrijdigheden" „Zy beschuldigt"; „Haar Juweelén"; „Het was een fantaisie"„Wat ze bekend"; „Het was een familiemisdaad"; „Hoe de misdaad werd voorbereid"; „Om de slachtoffers in de val te lokken" „Zy stuurt den hond het huis ait"„Zij liegt" „Het geval-Burlingham"„Zy beschuldigt anderen"; „De „coup" met de parel"; „Maar nu komt de coup de thé&tre"„Gearres teerd"„De geheimen van de villa „Vert Logis"„Tante Lily"„Zy haatte baar man"; ?Zy ontmoet den heer Borderel"; „Hoe zy haar moeder heeft kannen, doen, of laten dooden"„De bundel verdenkin gen"; „Inktvlekken"; „De geopende huis deur", enz. Onder de 67 getuigen zyn Alexander en Mariette Wolff, de huisknecht Couillard, leden van een theater, do valschelyk door beklaagde beschuldigde schilder Burliugham, de beide journalisten Hatin en Labruyère,' die de wending in de Steinheilzaak brachten, en ook de heer Borderel, de laatste vriend van beklaagde, ter wille van wien zy haren echtgenoot uit den weg heeft willen ruimen. Men meldt uit Den Briel: Gisteren had, op verzoek der familie zon der militaire muziek, terwjjl ook de gewone saluutschoten achterwege bleven, de begra fenis van twee der slachtoffers van de ramp by Katwjjk plaats. Het lijk van Luypen werd oin half twee door een stoombootje van den Hoek van Holland overgebracht. De lijkkist was ge dekt door de Nederlandsche driekleur. Een aangrijpend oogenblik was het, toen de moeder verlangde toegelaten te worden op het bootje, de vlag op zij schoof en de band liet rusten boven de plaats, waar het hoofd van baar kind rustte. Om hall twaalf zette de stoet zich in be weging. Bij eiken lijkwagen bevond zich een detachement militairen onder bevel van een luitenant. Prachtige kransen, waaronder die van het korps, bedekten de lijkkisten. Vanwege het ministerie van oorlog was tegenwoordig kapitein Blokhuis. De inspec teur der cavalerie was in persoon tegen woordig, ook de commandant der marine te Hellevoetsluis was er. Mede merkte men op het dageljjksch bestuur van Den Briel eo vele andere autoriteiten. Er werd gespro ken door den commandant majoor Fabias, door den beer Lute, targemeester, on door den inspecteur, terwjjl de dank der familie werd overgebracht vanwege de familie Vreug- denhill door den heer De Jongh, cand. notaris, en voor de familie van Luypen door zyn broeder, sergeant by het korps. Van de gebouwen en vaartuigen van den torpedodienst woei de vlag halfstok. Ongeveer drie palen bezuiden IJmuideo is aan het Noordzeestrand aangespoeld het uiet geschonden Ijjk van den milicien B. Visser, van Scheveaiogoo, die by den ramp te Kat wjjk omkwam.- (De Ct,) #Men meldt uit IJmuiden De algemeene verwachting, dat de staking vóór Maandag zou eiodigen, is niet verwe zenlijkt. Integendeel, de toestand iaat zich ernstiger dan tevoren aanzien. Dezen mor gen liggen reeds een kleine 50 stoomtrawlers stil, De bemanningen van alle binnenko mende schepen sluiten zich, met uitzondering van de schippers, by de stakers aan. Van de reederyen wordt verwacht, dat in den loop van den dag alle bedrjjven worden stop gezet. Men meldt uit Haarlem: Terwjjl Zondagavond tusschen 5 en 7 uur het café Brinkraann vol publiek was, heeft een insluiper kans gezien een ruit te breken van bet medaillekastje, waarin de kegelclub De Vliegende Hollander haar medailles be waart, en daaruit weg te nemen een zilveren lauwerkrans en een aantal medailles, waar onder een gouden. De waarde van het weggenomene is niet groot, doch de brutaliteit grenst aan het on gelooflijke. Ook is Zondagavond ingebroken in den groentenwinkel van J. Vermeer, in de St. Jansstraat, waar behalve geld ook tal van gouden en zilveren voorwerpen zjjn ont vreemd. Zaterdagmiddag te ongeveer drie uur is bjj Breukelen een goederenwagen ontspoord, die het verkeer danig heeft belemmerd. De meeste treinen kwamen met groote vertra ging te Amsterdam aan het station W. P. aan, sommige zelfs niet minder dan 2 uur te laat. Wel vertrokken de meeste op tjjd, maar hoe het den reizigers bjj Breukelen gaan zou, of ze lang moesten wachten, aan het station W. P. was het niet bekend. Om tien uur had men daar nog niet één bijzonderheid over het geval. De Zeister treintjes liepen rtiel, zoodat de reizigers voor den sneltrein'117, van Utrecht naar Breda de aansluiting moesten zien te halen met den boemeltrein, die om 11.16 te Utrecht moet arriveeren. Van reizigers, die te 11 u. 6 te Amsterdam arriveerden, in plaats van te 9 u. 58, uit de richting Gouda, vernamen we, dat een drie tal goederenwagens ontspoord waren, juist op hot 8prongstuk Breukelen—Maarsen en Breukelen—Harmeien, waarbjj een wissel vernield was. Over één spoor konden de treinen doorloopen, maar in Harmeien en Maarsen werden ze héél lang vhstgehou- den, en in Nieuwersluis stond een rits van treinen te wachten om langs het gevaarlijk pont te worden geloodst. Verschillende rei zigers, die verder dan Utrecht moesten zjjn, en vreesden de aansluiting niet meer te zullen krijgen, keerden van daar naar Am sterdam terug. (Hbld.) Naar het Vaderland verneemt, heeft zich weer een geval van dienstweigering voor gedaan ait anti-millitaristische overwegingen, thans te Leiden. De milicien D. K. van het 2e regt. veld-artillerie aldaar, die in het begin van deze maand onder dienst opkwam, weigert uitdrukkelijk eenig uitrustingsstuk aan te trekken, zeggende, dat dit tegen zjjn overtuiging strijdt. Hy is na verhoor gearresteerd en naar het Hnis van Bewaring te Arasterdam opgezon den ter beschikking van den auditeur-mili tair. De burgemeester van Best (N.-Br.), de heer J. F. M. Dobbelaere, is door den raad met 4 tegen 2 stemmen als raadslid geschorst. De naaste aanleiding daartoe moet zijn dat by in strijd zou hebben gehandeld met art. 24 Gemeentewet, waarin verboden wordt, dat leden van den raad middellijk of onmid dellijk „deelnemen aan onderhandsche pacht van gemeentegoederen of inkomsten, aan leveringen of aannemingen ten behoeve der gemeente, aan het koopeu van betwiste vor deringen ten haren laste". We hebben onlangs melding gemaakt van* het praatje dat een der eerste actrices vau Reinbardt8 Deutsches Theater te Berlijn, me vrouw Hedwig Waugel, de kunst vaarwel gezegd en zich bjj het leger des Heils aan gesloten had. Het blijkt, dat zjj gebeel han delde onder den invloed van een vroegeren fotograaf Carl Hess, luitenant in het Heils leger. Hess was reeds vroeger uit het Heils leger verwijderd tengevolge van een liefdes historie, maar ten slotte weder als luitenant in genade aangenomen. Hy raakte met Hed wig Wangel op een reis van Frankfort naar Berljjn bekend. Het kommando der Heils- armee verlangde uu dezer dagen, dat Hess zich van mevrouw Wangel zou scheiden, waarop beiden zich naar Licbtenstein in het Saksische Ertsgebergte begaven. Vandaar uit deelde mevreuw Waugel hare familie mede, dat zjj zich van haren man wilde laten scheiden om met Hess te trouwen. Haar ouders namen de politie in den arm. De va der der vroegere actrice vertrok met een politieagent naar Lichtenstein, wist zjjn doch ter te overreden Hess te verlaten en bracht haar naar een sanatorium voor zenuwlijders te Berlijs. Waarscbynlyk is die inrichting een beter element voor de overspannen dame dan èn bet tooneel èn het leger des Heils. Vrijdagavond ruim 10 uur werd door de Biltsche politie aan den Amersfoortschen straatweg een vrouw gevonden aan den kant van den weg in het natte gras. Zy bleek dronken te zjjn. Op een 30 meters afstand stond een kinderwagen, waarin een kind van ongeveer 1 maand oud lag. De politie wilde de vronw naar het politiebureau overbren gen, maar zjj wilde bljjven waar zy wasde politie gaf natuurlijk aan dezen wensch geen gehoor en bracht de vrouw, die hevig raasde en schold, naar bet bnrean, waarheen ook de kleine werd overgebracht. De vrouw is moeder van 12 kinderen, die evenwel niet meer onder haar „hoede" scbjjnen te zyn. Van haar wettigen man is zjj al geruimeu tjjd afzjj leeft thans met een geagageerd O.-I. militair, die Vrjjdag zjjn gage geboord had en zich vermoedelijk te Zeist ophondt. Het stel is uit Utrecht afkomstig. Vecht partijen tnsschen de vrouw en haar metgezel waren te de Bilt aan de orde van den dag, meldt het „U. Dbl." De feestavond in het „Gebouw" te Den Haag, gegeven door de heeren Solser en Hesse, ter gelegenheid van bun 12l/8-jarig jubileum, is uitstekend geslaagd. De jubilarissen hadden een volle zaal met belangstellenden, verwierven, zooals altjjd, een uitbundig succes, en werden met bloe men en kransen gehuldigd. Mevrouw Hesse—Slauderof en mevrouw Solser—Willemse, en Louise Hejjermans heb ben ook niet weinig bijgedragen aan het welslagen van dezen avond. De heer Henri Orvan, hnmorist, bewees weer welk een uitstekende voordrager hjj is, en ook de heer Eduard Jacobs, dichter- zanger, is luide toegejuicht. Het bljjspel „Leliekruid" deed hartelijk lachen Solser was er onbetaalbaar in als apotheker. Zondagavond had de ketelmaker W. W: wonende aan de Velgersdjjkstraat te Char- lois, de onvoorzichtigheid, ter hoogte van de JBoergoensche straat in verkeerde richting uit de stoomtram van de R. T. M. te sprin gen. Hjj kwam onder de tram terecht, waar door hem het hoofd en de beide handen ver pletterd werden. Met den transportwagen van den ontsmettingsdienst is het ljjk naar Croos- wjjk overgebracht. Zondag is naar de begraafplaats te Croos- wjjk overgebracht het lijk van de verpleeg ster mej. T., die het ongeluk had aan de achterzijde van haar woning in de Aert van Nesstraat te Rotterdam uit het raam der derde verdieping te vallen. Zjj kwam daarbij met het hoofd terecht op een ijzeren ketel die op de binnenplaats stond en was op slag dood. Hedenmorgen werd in de vestibule van de pastorie aan de Nieuwebaven te Rotter dam in den spiritus gestikt gevonden een bekende vrouwelijke dronkaard, die reeds herhaaldelijk wegens drankmisbraik met de politie in aanraking was geweest. Hst lijk is naar de begraafplaats te Croos wijk overgebracht. GOUDA, 19 October 1909. Aan de Raadsleden is het volgende inge komen stuk toegezonden Gouda, 19 October 1909. Ter benoeming van twee onderwijzeressen aan de 1# Burgerschool voor Meisjes, noodig wegens het aan Mej. N. J. C. Krayt overeenkomstig haar verzoek verleend eer vol ontslag en tengevolge van de benoe ming tot onderwijzeres van Mej. J. M. van Dam aan de School v. g. 1. q. n°. 1, hebben wij de eer in overleg met den heer Arrondissements-Schoolopziener, na inge wonnen bericht van het Hoofd der betrokken school, voor te dragen: le Drietal. I. Mej. H. M. C. van der PLAS, te 's Gra- venhage. H. C. H. STUTTERIIEIM, te Hoek v. Holland. III. G. BONGENAAR, te Utrecht. 2° Drietal. I. Mej. C. H. STUTTERHEIM, te Hoek v. Holland. II. G. BONGENAAR, te Utrecht. III. M. R. de VRIES, te Waverveen. Overeenkomstig hot bepaalde bij art. 29 der Wet op liet Lager Onderwijs leggen wij het advies van den Schoolopziener on het bericht van het Hoofd der school hierbij over. Hedenmiddag werd ten Raadhoize alhier aanbesteed de levering van do benoodigde Steenkolen en Anthraciet ten dienste van de gemeente. Ingeschreven werd door Voor HaardkolenP. de Vroedt, voor f 12.— D, Vermey, voor f 12.—Gebr. Dessing, voor f 12.-- en A. Jonker Zonen voor 11.75. Voor KachelkolenA. Jonker Zonen, voor i 10.30 D. Vermey, voor f 10.20Gebr. Dessing voor f 9.67 4 en P. de Vroedt voor f 9.45. Anthraciet kleine stukkenD. Vermey, voor f 2.15; Gebr. Dessing, voor f 1.971 s P. de Vroedt, voor f 1.90 en A. Jonker Zonen voor f 1.70%. Anthraciet groote stokkenD. Vermey, voor f 2.35; Gebr. Dessing, voor f 2.127a P. de Vroedt voor f 2.10 en A. Jonker Zonen voor f 202' Dinsdag 26 dezer zal voor de rochtbank te Rotterdam terecht staan de 23 jarige varensgezel A. Th. B. alhier, wien wordt ten laste gelegd, dat h(j in den avond van 6 September alhier H. C. Zomerdijk met een mes aan de rechterzijde van den hals zóó ernstige verwonding heeft toegebracht, dat deze byna oogenblikkelyk daarop is over leden. De vereeuiging „Gouda Vooruit" zal op Vrijdag 22 October a.s. dos avonds 8% ure eeno Bestuursvergadering houden in Hotel „De Zalm". Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen twee melkhandelaren wegens het vervalschen van melk mot water. Gisteren hield de afd. Gouda van Volks weerbaarheid eeuo algemeene vergadering in het Hotel „de Romein". Nadat de waarnemend voorzitter de ver gadering geopend en de sccrotaris de notulen voorgelezen had, kwam het eenige pant der agenda aan de orde: Bespreking over de beschikbaarstelling der leden in tijden van oorlog. Na eenig re- en dupliek werd door een twintigtal leden op een voorloopige lijst geteekend. Het aantal aanwezigen was na ook weer klein, weinig belangstelling too- nende in een zoo belangrijk punt. Op de gisteravond in „Concordia" gehou den October-vergadering der Goudscho Coöp. Bakkerij eu Verbruiksvereeniging „Ons Voor deel" bleek uit het verslag van den secretaris dat het aantal leden op 1 October 1.1. 2027 bedroeg. De winkelontvangsten bedroegen ruim f 2000 per week. De bloempryzen bljjven zeer boog. Wegens te geringe deelname was door de steenkolenvereeniging geen turf ingekocht. De aftredende bestoursleden, de heeren Engelbregt, van der Graaff en Roepers, be nevens commissaris Imholz, werden opnieuw candidaat gesteld voor de periodieke ver kiezing in December te houden. In plaats van den heer Lafeber werd gesteld de heer van Ryswjjk, terwjjl de Ijjst der candidaten nog werd aangevuld met de heeren van Duin Mulder, Nieuwveld en Schriek. Met 86 tegen 62 stemmen werd besloten tot het stichten van een verplichtend Weduw- Foods, tot regeling waarvan door het be stuur een commissie zal worden benoemd. Een aanvalling van Art. 2 der Statuten zal hiertoe noodzakelijk zjjn. By ontstentenis van den voorzitter, den heer de Groot, werd de vergadering geleid door den heer Grevenstuk, die, hoe moeilijk vaak de leiding is, zich uitstekend vau zjjn taak kweet. Benoemd: 1 Oct. tót brievengaarder te Lippenhuizen, F. Smeding; 1 Nov. tot directeur van bet post- en tele graafkantoor te Krimpen aan de Lek de directeur vac het postkantoor te Gen- dringen F. J. C. Voorthuis; tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Hans- weert, A. J. van Ree, thans in geljjke be trekking te Asten. Ingetrokken op verzoek: do benoeming van directeur van het post- en teldgraafkantoor te Geldermnlsen, J- R Pitlo Rzn., in geljjke betrekking te Val kenburg. Verplaatst: 1 Oct. de telefonist J. H. Schollen (o.v.), van Rotterdam naar Maastrichtde hnlptelehrafist A. R. Hofer.k van Rotterdam naar Njjinegen 16 Oct. do klerk der posterijen en tele grafie le klasse F. W. A. van West, van Rotterdam (bjjpost- en telegranfk. ,'s Gra- vendykwal") naar Amersfoort; de klerken der posteryen en telegrafie 2e klasse A. Verhoeven, van Woudrlchem naar Rotter dam (telegraafkantoor), G. J. van Erkel, van Rotterdam (telegraafk.) naar Woüdri- chem, S. Haaiman, van Hengelo naar Gen- dringen en I. C. Bierlé, van Gendringen naar Hengelo, de adsistent A. Oomens, van Rotterdam naar Tilburg. 1 Nov. de hoofdcommies der telegrafie F. Allen, van Amsterdam naar Enschede, met opdracht van het beheer van het post- en telegraafkantoor aldaar. Eervol ontslagen op verzoek: 28 Sept. do schrijver A. Duynliouwer to Am sterdam (postkantoor)1 Oct. de hulptele grafist J. Schuitemaker te Rotterdam. Overleden: 2 Oct. de klerk der pos terijen le klasse H. E. Meijer te Gouda. MAANDAG 18 OCTOBER. L.K. U.K. Staatsie entn <r«it. Nederland. Oblig. Ned. Werk. Schuld 3 93 Portugal. Oblig. Tabaksmono polieleening(50U—5000 fr.) 41 |97V« Rentclooze certif. f 6.10 Oblig. 2e Serie fr. 500 3 57 Bulgarije. Oblig.' Tabakslee- ning 1902 5 977« Hypothee. Staatsl. 1892 6 99'/« Rusland. Iwang. Dombr. Obli gation 47» 95*74 A/.ik. Japan Obligation 1899 4 80 Columbia. Geconsolideerde BuitenlandHcheSchuld.R. 3 49 Hypotheek- Danken Pandb. Rotterd. Hypb. 8l/« 97 Pdbr. Sted Hypb. 'sGrav, 41 /s 100", Pandb. Utrcchtsche Hypb. 4 99,', Pandb Westlandsche Hypb. 4 100 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4 99 - Pandb. Algemeene Groninger Scheeps-Hypb. 4'/, 101»/® Pandb. Nedorl. Hyp. Fand- briefbank 4 99% Pandb Ned. Scheeps-Hypb. 4'/, 101'/» Pandb. Bataafsche Hypb. 4 99'/g Eerste Ned. Hypotheekbrief- bank 4 997» Pandb.'Hollandscho Hypb. 4 94-/t Scheepvaart- Maatschappijen Oblig. L. Smit en Co. Sleop- dienst 4Vj 100 Stoomvaart Mjj. „Triton" Obl. 5 100 PremieUentngen Belgis. Stad Antwerpen 1887 297'/« - Diversen. Laan v. Meerdervoort Mjj. tot expl. van Oblig. 1902 4 99 Nationaal Grondbezit Oblig. 4 99' der nieuwste modellen Wintermantels, Costumes, Blouses, Jupes en Jupons, Robes en Japonstoffen met bjjbelioorende Garneeringen, alsmede eene groote keuze PELTERIJE N, var. de goedkoopste tot de beste soorten in scherp coocurreerende prjjzen. Aanbevelend. D nsdag 19 Oct. 1909, Vette ossen en koeten goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwaliteit 37, ae 33 en 3e 37 ct per halt KG. Magere ossen, melkvee en vaarkoeien, goed aangevoerd Vette kalveren goede aanvoer, iste kwaliteit 38, se 34, en 3e 3» ct. per half KG. Stieren redel. aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 30, ade kwal. a6, 3de kwal. 33 cents per h?lf kilo. Graskalveren met groote aanvoer, Handel over 't geheel stug doch prijshoudend. Burgerlijke Stand. GEBOREN14 Oct. Alida Susanna Maria, ouders H. J. Fejjsman en A. S. van der Wejjden. 16. Cornelis Gerardus, oudors W. Strong en G. van der Veer. 17. Wil lem Cornelis, ooders W. de Hoop en C. Har- remati. Johannes, ouders J. Swart en M. A. Bakker. 19. Gerardus Cornelis Johan nes, ouders J. Houdyk en G. C. M, Ka ui po. OVERLEDEN: 19 Oct. A. van der Korst, wed. G. van don Eng, 79 j. De Heer en Mevrouw H. SANDERS - Samsom geven kennis van do geboorte hunner Dochter HENDRIKA GEERTRUIDA DIEOEBIKA. IJsselstoin, 15 October 1909. Bu vonnis der Arrondissemer.ts-Rechtbank te Rotterdam van elf October 1900 negen is WILLEM DE GRAAF gedomicilieerd te Haaatrecht wegens krankzinnigheid yeetcld onder curateele. Hetgeen certificeert Mr. M. M. SCHIM VAN DER LOEF F, Advocaat, GOUDA. Hij heeft geen druppel drank meer over zijn lippen gehad. Ik heb tot nu toe geen droppel drank meer ovei myn lippen gehad. Reeds na het gebruik der eerste doos was ik too goed als genezen. Ik ben U dan ook ten hoogste dankbaar voor Uw voortrellelyk middel. Ik tal het dan ook een ieder aanbevelen. F. Dirks, p/a Mevr. de Wed: Dirks, te Haarlem Een monster van het merkwaar dige Coza poeder wordt gratis toe gezonden. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee MelkLikeurAbsintHier, Water of in het voedsel tonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDER bezit de won derbare eigenschap om tegenzin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken Het COZA POEDER werkt zoo onop gemerkt en zeker dat de echtgenoote, de zustor of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten, en zonder dat het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zjjne red ding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huise lijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte on oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der Mij. .gemaakthet heeft menig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Bet Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poe der wordt gewaarborgd volkomen onscha delijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is ver krijgbaar in alle apotheken en in het vol gend depót, te Gouda: WOLFF It Co. Onze depóthouders reiken het attesten- boek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geven geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U direct naar Londen. Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige afdoende middel tegen dronkenschap. Daar de verpakking onzer Kt NA DRUP PELS De Vrij veelvuldig wordt nnge- hootnt om Kinapraeparoten van andere herkomst aun den man te brengen, wjjzen wjj er op dat roodo doozen zonder den naam M. 1 4Wi\G doch met opschrift „Kinadrüppbls", niet uit on*e fabriek afkomatlff Mijn. Men cische daarom uitdrukkelijk Br. I. IAIIXIB'i Mura. Cbta. Mtfek, Dn ïu2. >R*(rooa4> of to Tmiom- te 'iHefe, (1*4. HH fnm» Schoeaapp-etonr, PmtIm-GIom. Selin, Glennrfme etu. 4» bette middelen *oor bet loeder knrif joetten een elle iwtrte gekleurde Heeren, Demet Klndertcboeaen. Ver- itgbeer bij winkeliert Ie boen werk, Gelenterlfti, rof«rl|«n em Men lette ted Of bet ftbriekjoierk. r tlw ^|l~' W. êmrtmlUIH, Arnhem.

Goudsche Courant | 1909 | | pagina 2