ISAMOSWIJN. binnenland. ADVERTENTIE! Onnavolgbaar Het Woonhuis opIJseloord I Firma Herman Zoon. Verspreide Berichten. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. 3928te 3 taats-loterij. Posterijen en Telegrafie. BEURS VAN ROTTEEDAM Pelterij oocl Avondmantels - Blouse». - Veemarkt te Rotterdam. Coza Institute, van'Bl'ommesieinV Inkt zijn. Een der politieke agenten, die by de tweede hoiszoekinjf tegenwoordig was, is onlangs ontslagen, volgens zijn zeggen, om dat b|j bg die gelegenheid geweigerd beeft, valscha papieren te voorscbyn te brengen. Last not least: art. 511 van bet straf wetboek schrift voor, dat huiszoeking altijd moet geschieden in tegenwoordigheid van beklaagde. 2. Ferrer is geweigerd, buitenlandsche getuigen te doen dagvaarden. 3. Het recht van verdediging is beperkt door de weigering, Ferrer's boeken aan den krögraad voor te leggen om hieruit aan te toonen, dat deze niet van anarchistische strekking 7,yn. Ten slotte is aan Mevrouw Soledad Vil- lafranca en anderen geweigerd alsnog ge tuigenis af te leggen, onder voorgeven, dat de instructie gesloten was, terwyi gebleken is, dat nadien nog getuigen charge ge hoord zyn. Frankrijk. Do Radical meent te weten, dat de be kende kardinaal Vanutelli als heimeiyk ver tegenwoordiger van het Vatlcaan, naar Parys zal komen. Het is byna niet te ge- looven. Düitsohland. Zooals te verwachten was heeft het Open baar Ministerie hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis, waarby de Ini, die van de verduisteringen op de werf te Kiel werden verdacht, zjjn vrijgesproken. Gisteren is de zaak voor den Ryksdag ter sprake gebracht. Engeland. De London Gazette van B December be vatte een koninklyke proclamatie, waarin gezegd wordt dat de Britsche koloniën in Zuid-Afrika, na 31 Mei 1910 worden ver klaard te zyn vereenigd tot een vercenigd gebied onder een regeering onder d®o naam van de Zuidafrikaansche Unie. Rusland. In Moskou zyn in een nachtasyl vyf per sonen aan cholera lydende bevonden. De czaar zal 23 Dec. uit Livadia vertrek ken. 26 Dec. wordt by te Moskou verwacht, waar een feestelyken ontvangst zal plaats hebben. Daarop gaat de reis naar Czarkoje Selo. Turkije. In de militaire en veeartHenykundige school in Cunstantiuopel zyn reactionnaire bladen en brochures in beslag genomen twee leer lingen zyn gearresteerd. Staten-Geueraal. TWEEDE KAMER. Vergadering van Maandag 6 December. Ingekomen waren de geloofsbrieven van mr. Iiuys de Beerenbrouck, nieuwgekozen lid voor Gulpen, welke in handen worden gesteld van een commissie. Marinebegrooting. By de voortzetting der beraadslaging zet de minister uiteen, boe het nu eigenlyk stond met de verwapening type-Kortenaer. Het gebruik van rookzwak buskruit in de ka nonnen der „Kortenaers" stuitte aanvanke lijk op bezwaren. Die bezwaren zyn ten slotte overwonnen. By de proever, met rookzwak kruit is gebleken dat geen terugvlammon meer plaats vindt en gevuurd kan worden zonder tekort te doen aan de vuursnelheid. Met klem komt de minister op tegen de in sommige bladen gegeven voorstelling, alsof bet advies van de firma Krupp in deze zaak niet belangloos zou zyn geweest. De firma Krupp levert nog steeds het beste op artilleristisch gebied, en staat nog bo venaan, althans niet lager dan andere fir ma's op het gebied van scheepsgeschut. De aanmaak van munitie geschiedt altyd hier te lande. Indien geen verdero gebre ken aan de bulzen aan 't licht komen, zul len zy nan de Hembrug worden aange maakt; het rookloos kruit zal aan „de Krygsman" te IJmuiden worden gemaakt; maar de stalen springgranaten met brisante springlading kuiinen hier niet worden ver vaardigd. De ondordeelen van viechtorpe- do's kunnen hier worden gemaakt. Maar een Stuatsfabriek onder militair-technische leiding zou niet economisch kunnen wer ken. Ook samenwerking m»-t de particu liere nyverheid zou bezwaar opleveren. Wat de inrichting en het beheer der Ryksver- ven aangaat, is de minister van oordeel dat er voorloopig geen reden bestaat om do werf van aanbouw te Amsterdam geheel tot arsenaal te reduceeren Slechts indien zy economisch bleek te werken zou er reden tot opheffing van die werf bestaan. Een wyziging; der boekhouding is in voorbereiding. Daardoor zal een groote stap gedaan zijn in de richting eener comraercieele boekhou ding, zooals die voor onze werven past) De minister zal de werking van die voorgeno men wyziging der livret-boekhoading afwach ten, alvorens verder te gaan in de richting der commercieele boekhouding. Op het ver- wyt dat de minister niets doet dan op rus tige wyze de vloot te administreeren en de zaken gaande te houden, zonder te denken aan ernstige hervormingen, antwoordt' de minister dat hy niet kan volstaan met af breken, zonder tegolyk aan opboowefl te denken. Wat daaraan vast ia, laat zich eerst in den grond begrypen ah men de plaats van den minister gezeten is. De minister breekt hier een oogenblftc zyn rede af, om den heer van Idsinga de gele genheid te geven, zyn rapport uit te brengen over de geloofsbrieven van mr. Ruys de Beerenbrouck. De commissie concludeerde tot toelating van den gekozene. Conform besloten. Vervolgens betoogt de minister dat de logementschepen volstrekt niet ongezond zyn. Wat de voedingvkwextie betreft, is hy n«g onveranderd dezelfde beginselen toegedaan. Verder dan het geven van voedinggeld by verloven, op Zondag geheel en Zaterdag half, kan hy niet gaan. De mogelykbaid van uitkeering van voedingsgeid by ziekte, ziil hy overwegen. Maar by geen enkele natie is het stelsel in zwang om de schepelingen thuis te laten eten. Aangaande de bezoldiging van het per soneel merkt de minister op, dal de ohder- offleieren by do zeemacht niet in slechter conditie zyn dan die by de landmacht. De Marine-car.tine te den Helder heeft twee onverzoenlijke vyanden: den Bond van minder marinepersoneel en de kroeg houders. Zeker gebeurt ook wel iets in de marine-cautine wat daar niet had mogen gebeuren. Maar dit kan niet steeds voor komen worden. Er moet scherp toezicht in de cantino zyn, maar het ware ontactvoi, dit aan officieren op te dragen. Dan voel den de schepelingen er zich niet thais. Voorloopig valt er niet aan te denken, om in de cantine geen alkoholische dranken verkrygbaar te stellen. By do wyziging der rechtspleging voor de zeemacht zullen bepalingen worden 'op genomen in den geest van die der burger- iyke strafvordering, maar in do krygatuch- teiyke procedaren is geeu verandering te verwachten. De bepalingen omtrent het passagieren zyn slechts enkele maanden in werking. Daarin reeds thans verandering te bren gen, ware ongewenscht. Inzake de geeste- lyko belangen van het persoöecl is de ralnis- ter bereid steun te verleenen aan vereeni- gingen, die dit sChoone doel trachten te be vorderen. Het zal hem aangenaam zyn als de heer van der Voort van Zyp in zyn Ka binet hem advies wil geven om tot eyn an dere samenstelling der preeken te geraken. Naar wy vernemen hebben de Koningin en de Prins bet voornemen tot na Kerstmis ten paleize het Loo te biyven. In de „Staatscoorant" brengt de minister van Financiën ter kennis, dat de wet van 4 December 1909, waarby de accijns op liet gedistilleerd van f 63 tot f 90 per hcktoliter van 50 percent is verhoogd, op 10 dezer in werking zal treden. Dientengevolge is ieder, die by den aan vang van 10 December meer dan 25 liters, gedistilleerd, voor zich of voor een ander, in voorraad heeft, verplicht daarvan op dien of op den volgenden dag schriftelyk aangifte te doen ten kantore van den ontvanger der accynzen. Ieder, die op of na 10 December Jfedis- tilleerd inslaat, hetwelk vóór dien dag hier te lande is verzonden, moet uiteriyk op den eerstvolgcnden werkdag aangifte doen. De aangiften moeten onderteekend zyn en vermelden: don naam en de woonplaats van den aangever, de hoeveelheid, soort en sterkte van ai het gedistilleerd, en een nauwkeurige aanwyzing van de plaats, waar het in voor raad was of ingeslagen is. Nalaten van aangifte en onjuiste of on volledige aangiften zyn strafbaar. De ambtenaren dor accynzen zyn bevoegd, binnen 14 dagen na het in werking treden der wet ook de panden, die overigens niet aan hun toezicht zyn onderworpen, met in achtneming van de voorgeschreven vormen, tegen den wil der bewoners of gebruikers binnen te treden en een onderzoek te doen naar de aanwezigheid van het gedistilleerd. Alle gedistilleerd, dat binnen dien tjjd wordt aangetroffen, wordt indien niet het tegen deel aannemelijk wordt gemaakt geacht, reeds by het in werking treden der wetter plaatse aanwezig te zyc geweest. Het vorenstaande betreft niet het gedis tilleerd, dat in voorraad is of ingeslagen wordt in de entrepots en de panden, waar aan het genot van doorloopend krediet voor den nccyns is verbonden. Verdere inlichtingen kannen worden ver kregen by do ontvaugers eu andere ambte naren der accynzen. De juweliers Halbergtadt en Hakker te de zer stede zyn het slachtoffer geworden van brutale oplichters. In hel Amstel-bötel logeer den namelyk een paar zich noemende Ameri- kaansche diamantkooplieden, die zich overi gens niet veel moeite gaven by zonder bekeud te worden. Zy zorgden er echter voor, dat de juweliers Halberstadt en Hakker van hun aanwezigheid verwittigd werden, en deze gingen spoedig de offerten maken. Men werd het eens over de koop van partyen diamant tot een waarde van f 30,000. De betaling zou per cheque geschieden en by de Amsterdanische Bank konden de juweliers referenties verkrygpn. De „Amerikaauscho" kooplieden gaven de de namen op van de directeuren der Waltbam Watch Company. De informaties by de Amsterdamsche Bank waren goed, de goederen werden geleverd, de chèque van 80 mille daarvoor in ontvangst genomen. By aanbieding bleek deze chèque valsch te zyn onderteokend. De jaweliers waren by den neus genomen door oplichters, die zich valsclie- iyk voor de directeuren der Waltbam Watch Company hadden uitgegeven. Wei was geïn formeerd of deze directearen „goed" waren, maar geen enkele controlemaatregel genomen om vast te stellen of men inderdaad met de directie der Waltbam Watch Company te doen had. En de juweliers Halberstadt en Hakker, hadden om concurrentie te vermyden, zich er wel voor gewacht by collega's informaties in te winnen De vogels zyn natuurlijk, dadelyk na ont vangst van de partijen diamant, gevlogen. De zaak is heden in bauden der politie gesteld, die een uitgebreid onderzoek heeft aangevangen en naar het buitenland telegrafische inlich tingen verzonden heeft. Gistereumorgen zou de begrafenis plaats hebbeo van den jongen man, die in het laatst der vorige week in een logement in wyk C te Utrecht van de trappen viel en 's morgens dood in het portaal werd gevonden. Reeds was de familie met volgkoetsen gebracht naar het huis, van waaruit de teraardebe stelling zou plaats hebben, toen even vóór het voorryden van den lykkoets, bevel kwam van de justitie, dat geen begraving mocht plaats hebben. Er werd beslag gelogd op bet lyk, dat met kist en al oven later per raderbaar door de politie naar de klinieken werd vervoerd, waar het op last van den officier zal worden beschouwd. Er is een vermoeden gerezen, dat de man des nachts door zyn vrienden in het logement van de trappen is gesmeten, met het zeer noodlottige gevolg. Het lyk vertoonde nl. eenige blauwe plekken in den hals, die men aanvankelyk toeschreef aan den val, maAr waaraan men later ernstige gevolgtrekkin gen heeft Verbonden, zoodat de justitie in de zaak werd gemoeid, die sectie van het lyk noodig oordeelde. (U. D.) Gisteravond omstreeks vyf uur loste iemand in overspannen toestand eenige revolverscho ten door de ruiten van een winkel in melk, boter en kaas op de Regentesselaan ip Dén Haag. Niemand word getroffen. De Schatter, die, naar vermoed wordt, niet wol by het hoofd is, werd door de politie meegenomen uaar het commissariaat aan de Archimedes- straat. W Uit Cuyk meldt men In den loop van den Zondag is do Mans zoo gewassen, dat de oude Beersche Maas weor werkt. De verbinding tusschen Cuyk en Mook is geheel verbroken, de grintweg tus schen Cuyk en Katwjjk staat geheel onder water. De eenige verbinding tasschen hier en Nymegen is nu langs de spoorlyu, welke het water tegenhoudt. Zoover het oog reikt, is bet uit deu treiu gezien één groote water plas. In do maand Juli j.l, werd te Rotterdam gestolen e<*n kennisgeving van een aange- teekenden brief nit Amsterdam verzonden aan de firma W. A. H. van den Brands in effecten in do Korte Wynstraat aldaar. De brief hield in tien bankbiljetten van f 1000 elk en voor een waarde van ongeveer f 7000 aan effecten. Tegen afgifte van de gestolen kehnisgeving werd de aangeteekende brief op het postkantoor in ontvangst genomen. Onder leiding van den iuspecteur van politie, den heer C. H. Hanewinckel, wared sedert de agenten-raajoor-rechercheur D. Breedveld en B. 3. van der Steen, beiast met de opsporing van de gestolen waarden, die men vermoedde, dat buiten die ge meente van de hand gedaan zoo worden. Het onderzoek dezer rechercheurs had tot resultaat, dat de rechtercommissaris mr. O. Star Bni8man en de sub-officier van justitie mr. D. J. Wolffson met lino hulp en die van den hiervoren genoemden inspecteur een huis zoeking hebben gedaan in een woning iude Hendrik Sorchstraat aldaar. By deze hoiszoeking zyn verschillende voorwerpen en een vr0 groot bedrag in geld in beslag genomen en de gebroeders K., als schuldig of medeplichtig aan den diefstal gearresteerd en naar bet buis van bewaring overgebracht. Naar wy vernemen is de aanleide'nde oor zaak tot de arrestatie van de gebroeders K. geweest het te 's-Gravenbage te koop of ter beleening aanbieden van een effect van den diefstal afkomstig. Een van de broeders zou een bekentenis hebben afgelegd. Men meldt uit Utrecht Volgens oude gewoonte gaven de studenten gistermiddag verschillende verlooningen. St. Nicolaas, voorgesteld do >r den heer \V. J. B. de Besier, vergezeld vaD zyn beide knechts, de heeren H. Aineshoffd en D.Everts, reed weder rond. De voorgestelde tweede auto-spuit der Utrechtsche gemeente werd getrokken door vier paarden, wyl de eerste by een brand onlangs niet gebrnikt werd, daar toen de chauffeur ontbrak. Verder zag men een wagen vol met Tweede Kamerleden in gala met opschriften ah „Kamerleden kouj»t uwe cqslnums hu collega van Manen" en „Wy krygeu allen lekker vry reizen". Tentoongesteld werdeu nog de daders van den onlangs bier ter stede plaats gehad heb bende brandkast-diefstal uit de spoorweg- halte Biltstraat met den politiehond, die de dieven niet opspoorde. Peary en Cook worden aanschouweiyk voorgesteld door Peary in een ysgrot (Het Poohcke koffiehuis) en een hoop Eskimo's, die hun leider (Cook) door dik en dun be loven te zullen volgen. Het was op straat niet zoo druk als an ders; het weer hield-zich vry goed. Ver wacht wordt nog een voorstelling van Groot Nederland en de geboorte van Prinses Jaliana, den lof verkondigende van het eigen lied. Zaterdag is na verhoor voor den rechter commissaris in voorloöpige hechtenis gesteld J. K., brievengaarder te Buurmalsea, ver dacht, van verduistering eener som van f 225, onder hem als ambtenaar berustende. De man had roods 17 jaar dienst, is gehuwd en vader vau 6 kinderen. By een zoer kort onweder, sloeg Zater dagavond de bliksem in het hooihuis van 4e buerdery „Ebenbaezar", van den heer E. de Langen te Amsterdam liggende te Spiering horn by Halfweg. Er ontstond geen brand, maar wei ernstige beschadiging. Ter gelegenheid van het verschynen van het eerste offlcieele portret van H. K. H. Prinses Juliana heeft de Maatschappij tot Exploitatie van de Victoriabron te Oberlahn- stein, gevestigd te Amsterdam', een verjahr- dag-almanuk doen vervaardigen en verspreid den. Deze almanak, die den naam draagt van „Prinses Juliana Verjaardag-Almanak", bevat behalve het portret van de prinses op het titelblad ook nog op de verschillende betreffende dato de portretten van H. M. de Koningin en de Leden der Koninklyke familie. De almanak ziet er keurig ait en zal zeker zyu doel als reclame voor het Victoriawatèr nit de bion te Oberlahnstein niet missen. Zaterdagmiddag heeft in het Noordeiode te 's-Gruvenhage een ernstig ongeval plaats gehad. Een bejaarde man, die de straat wilde oversteken, struikelde en viel op zeer korten afstand voor een in gar.g zynde automobiel. De chauffeur remde uit alle macht, maar kon niet voorkomen dat hy den man met de voorwielen van zyn auto overreed. Inwendig verwond werd de ongelukkige naar het ge meenteziekenhuis overgebracht, alwaar hg eenige uren later overleed. Injvele gezinnet) Ie Woudrichem Aeerscht het roodvonk dikwyls zeer kwaadaardig. B. en W. hebben besloten de scholen te doen sluiten, ten einde de getromde ziekte faf tegen te gaan. In de Oranje-Nasson-kazerne te Amsterdam worden drie korporaals van het 7e regiment infanterie in arrest gehonden onder verden king zich geldswaarde te hebben toegeëi gend nit eeu dames-handtascbje, dat ze in de Regnliersbreestraat hadden gevonden. De 8looten^om den Haag hebben h?t vele regenwater van de laatste dagen niet overal kannen opnemen. Zoo ry-it de electrische naar Rotterdam tot Nootdorp door een watervlakte, waar boven alleen de spoordam uitsteekt en dicht by Rotterdam zijn de weilandan ook over- geloopen. Waarschynlyk uit vrees voor verzakkin gen wordt op die gedeelte langzamer gerp- den. Aangaande de ernstige mishandeling die Donderdagavond den heer H. R. te Stap horst trof, verneemt De Tel. nog het vol gende: Toen de predikant op het angstge- schrei van den aangevallene afgaande hem vond, was hg bedekt met wonden over het aangezicht. De verraoedelyke daders zyu door de politie opgespoordwraakneming moet de oorzaak zyn. Men meldt uitlJmniden: Zondagavond omstreeks 11 nor bad in de pieren eene belangryke aanvaring plaats tatechen het aitgaande Nederlandsche stoom schip Willy, te huis behoorende te Amster dam, en bet binnenkomende Noorsche stoom schip Laboremus, thuis behoorende te Kra- gero. De Willy keerde terug met belang ryke ^averjj aan het voorschip. Er bevond zich daar een groot gat in, waardoor de voorpiek vol water liep. Het stoomschip is ter reparatie naar het droogdok te Am sterdam opgestoomd. De Laboremas, welke bestemd was voor IJmuiden met een lading ys, bekwam eveneens bedoidende avery aan den voorsteven, doch maakten geen water. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De laatste dagen ging in Utrecht bet ge rucht, dat de Pbarmaceutische groothandel aldaar, zou verplaatst worden. De zaak is deze: op de vergadering van de Coöpera tieve Apothekersvereeniging is het voorstel gedaan, den groothandel te verplaatsen naar Amsterdam, evenals de fabriek te Arnhem. Een commissie voor onderzook naar de mo- gelykheid hiervan werd benoemd, doch deze besloot het gebouw, dat door brand ver- vernietigd was, weer te Utrecht te laten opbouwen en dan tevens te doen uitbreiden. Het bestaar werd er een verwyt van ge maakt, dat het gebouw en inveutaris zoo laag verzekerd was. Op de vergadering legde het bestanr zyn mandaat neer. Aau de commissie word toen tevens het tydelyk bestuur opgedragen. Getracht zou worden tevens nieuw kapitaal in te brer.gen staande de vergadering werd reeds voor f 20 000 geteekend. Bloembollen in Friesland. Op de zandgronden in Gaasterland en in den naasten omtrek zyn proeven genomen met de cultuar van blocmbolleu. Dezo proe ven zyn zoo goed geslaagd, dat reeds in het aanstaand seizoen grootere oppervlakten voor deze teelt beschikbaar zyn gesteld. Te Göttingen steeg de ballon „Segler" op. Een soldaat, die het tonw vasthield, ver zuimde op het jai8te moment dit los te laten en werd mee de lucht in getrokken. Hy begon erbarmelyk te schreeuwen en in zyn angst verwarde hy zich aldoor meer in de tonwen, zoodat hy ten slotte met het hoofd naar omlaag hing. Eiodelyk, op -n hoogte van 400 meter, slaagden de luchtreizigers er in hem in de mand te trekken. Tegen wil en dank moest by toen de luchtvaart meemaken. Voor de correctionneele rechtbank te Li- moux, naby Carcassonne, is eon geding be gonnen wegens vervalsching van levensmid delen, waarvan de instructie, gevoerd tegen 142 verdachten, 2% jaar geduurd heeft en tot resultaat heeft gehad, dat 36 verdachten in staat van beschuldiging zyn gesteld. De hoofdbeschnldigden zyn 2 Italianen, do ge broeders Cattanco, Gaetau en Nino, die in 1903 nit Genua zyn gekomen en voor 20 000 francs een bydro-electrisehe iibriek overna men, gelegen aan den oe'ver der Aude. Voor bet oog werd die fabriek een rystpellerjj, maar in bet geheim vervaardigde men er allerlei vervalschte en voor de gezondheid schadelgke levensmiddelen, die door middel van agenten en depothouders aan den man gebracht werden. Die agenten en depothon ders zyn, voor zoover men hen kan bewy- zen van de vervalschingen geweten te heb ben, mede voor de rechtbank gedaagd. GiBterenochtend wierp een meisje een dienstbode van bniten zich op de Nienwe Parklaan te Scheveningen voor een elec trische tram. Door een aldaar wonend heer werd hare poging om zich te doen over- ryden verydeld. Door de politie werd zy daarna naar het posthuis aan het Gevers Deynootplein gebracht. By onderzoek kwam toen een liefdeshistorie aan het licht, waar by de bestuurder van de tram, door welke tj zich had willen laten overriden, betrok ken way, volgens baar zeggen. GOUDA, 7 December 1909. De Gondeche Coöperatieve Vereeniging voor Genees-, Heel- en Verloek. Hnlp zal op Vrjjdag 10 Dec. a.e., dea avonds ten 81/. nnr precies in de aae) .Concordia" aan de Weathaven, eona algemeene vergadering honden. Da agenda lnidt ala volgt 1. Opening door Voorzitter. 2. Lezen notulen. 3. Beknopt veraiag over de atgeloopen 12</i jaar. 4. Financieela mededeeling door dan Pen ningmeester. 5. Voorstel regeling contributie aangenomen kinderen. 6. Lezing door den V/elild. Zeergel. Heer Dr. Hoffman. Onderwerp: .Voeding van jeugdige kinderen en bespreking over volksgeneeskundigen aard." Het aanvankelijk 22 leden is te Lekker- kerk een Cbr. zangvereeniging onder den naam .Soli Deo Gloria" opgericht, directeur de heer P. Vos. De oefeningen zullen ge houden worden in het gebonw .de Zaaier". 2e Klasse. Trekking van Dinsdag 7 Dec. No. 10305 f 2000. 12896 f 1000. 16195 f 400. 9997 f 200 5355, 8001, 10269, 14853, 15034, 15599 en 20970 ieder f 100. Prijzen van t 30. 1 3204 6637 9707 12849 15516 18112 21 20 52 18 82 34 80 62 31 79 26 12965 37 18303 73 3313 6761 70 13035 42 66 85 43 67 9802 58 47 18455 152 74 6828 20 93 57 95 68 3455 73 58 13112 15636 18550 223 3513 6910 9927 26 43 18645 64 25 83 83 65 15785 71 307 53 7012 10027 70 98 89 15 3676 24 32 60 13292 15849 97 44 77 13336 60 18723 52 3853 7118 84 54 36 82 87 93 37 10498 74 16018 98 43 10505 13675 49 18904 55 26 13700 16192 47 83 54 45 10225 13445 85 64 88 38 68 15936 91 7203 10376 13566 495 552 606 82 3967 728 78 84 4013 803 87 7312 10697 10 16243 19100 33 4109 25 99 65 71 17 87 63 87 10708 13820 84 33 979 100 i 63 97 7513 66 22 99 19227 99 27 96 40 16310 19319 99 13903 45 19416 30 10836 18 66 30 33 61 29 82 80 80 10959 14037 16458 19570 63 4208 7628 85 82 1282 4305 87 4433 90 4530 90 11095 41 1393 73 7853 11231 77 1477 4610 7934 53 14116 61 11312 19 71 32 39 87 89 77 8016 11445 93 25 94 1557 4759 61 19603 80 65 88 67 90 69 98 75 53 16504 19769 87 15 19823 1629 4814 57 74 14200 42 43 75 31 8118 11518 2 16652 57 81 5064 8277 11603 9 16729 20028 1741 86 5107 81 18 34 16823 20117 5259 8874 60 66 53 29 1805 85 95 11744 14341 54 61 45 5348 8551 90 68 16934 20221 1937 68 75 11828 81 65 25 2049 5402 8636 30 14441 17008 80 84 19 37 49 72 81 90 2107 36 42 50 14506 17136 91 11 93 69 53 26 87 20327 2256 94 66 65 14646 96 34 93 5516 8736 11967 94 17203 20486 2356 71 50 12049 14700 8 20501 2503 96 8877 12107 8 94 4 12 5695 93 59 83 96 21 20 5717 99 87 86 17314 64 67 19 8954 99 14822 77 94 2671 5817 60 12240 39 87 20627 94 40 77 12305 62 17416 44 99 92 9221 48 78 62 20736 2705 86 95 9302 85 14922 90 47 5941 9 12403 59 17549 95 41 72 15 75 15012 17600 20810 42 6248 41 85 22 28 63 52 6417 53 12571 53 17768 87 89 22 9454 126)1 83 17822 89 2861 29 9572 20 94 78 91 2923 58 88 41 15163 17925 20928 80 82 9602 12718 85 72 32 3002 6518 43 12801 15269 73 49 17 25 70 5 16361 18001 59 8116 6603 76 7 87 43 60 95 27 90 26 15497 68 Benoemd: 16 Dec. tot directeur vau het post- en telegraafkantoor te Vegbel J. H. E. ven Waegeningh, thans in gelijke betrekking te Qeertrnidenberg. Verplaatst; 1 Dec. de klerken der posterijen en telegrafie 2e klasse H. J. Levi (o. v.), voor bet bjjpost- en telegraafkantoor .Veerkade" naar het hoefdtelegraafkaoteer en H. Hannik (o. v.), van het hoofdtelegraaf kantoor naar bet bjjpost- en telegraafkantoor .Veerkade" te Botterdamde bureelambte naren der posterijen en telegrafie H. van den Hooven, van het bareel van deninspec- tenr naar dat van den ingenienr te Zwolle en B. D. Staal, van Zwolla (bnreel-ingenienr) naar Utrecht (bnreel-inspeetenr)de hoofd- brievenbeeteller C. L. Winkler, van Amster dam naar Zntphen 16 Dec. de oommles-titnlair der poetfrjjen en telegrafie R. Korff, van Apeldoorn naar Heerlen de klerken der posterijen en tele grafie le klasse P. Brederode van Kampen naar Apeldoorn en H. A. Hoekveld, vnn Enschede naar Kempen de cendncteor der brievenmalen le klasse G. Vos ten spoorweg- postkantore no. 3. van Nieuwescbans naar Wildervank. Eervol ontelagon op vee-zoek: 16 NoV) de assistent J. R. ven der Ploeg (o.v.) le (jronw 1 Dcc. de directeur van het post- en tele- graalkantoor te Helmond, D. H. W. Daeijn- decker. ïiervol ontslagen: 1 Nov. de brieven gaarder te Vaassen, W. Vos. Overleden: 24 Nov. de commies der posterijen en telegrafie 4e klasse H. H. Ver baal te Zwolle (spoorwegpostkantoor no. 3). -DONDERDAG 25 NOVEMBER. L.K. H.K Staatêletnttnjrv Nkdkbland. OWifr. Ned. Werk. Schuld 3 91>/| Portugal. Oblig. Tabaksmono polieloening (500—5000 fr.) 4' 97»/, Rentelooze certif. f 6.10 Oblig. 2e Serie fr. '2500 3 57'- Bulgarije. Oblig. Tabakslee- njng 1902 5 97'/, - Hypothee. Staatsl. 1892 6 99s/« Rusland. Iwang. Dombr. Obli gation 47i 95 V* Azi*. Japan Obligatien 1899 4 80 Columbia. Geconsolideerde Buitenlandsche Schuld. R. 3 49 1 y polheek-- Ran ken Pandb. Rotterd. Hypb. S1/, 97 Pdbr. Sted Hypb,'aGrav, 4'/, 100% Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 99' 8 Pandb Wostlandsche Hypb. 4 100 Pandb. Zuid-üoll. Hypb. 4 99% Pandb. Algemeene Groninger Schee ps-Hy i>b. 4'/, 101% - Pandb. Nederl. Hyp. rund brief bank 4 99. G Pandb Nod. Sohdeps Hypb. 4% 109 Pandb. Bataafschu Hypb. 4* 91'/i Eerste Ned. Hypotheekbrief- bank 4 99% Pandb. Hollandsche Hypb. 4 941/1 Scheepviia rt- M aat schap p ij cu Oblig. L. Smit en Co. Sleep dienst 4l/j"100 Stoomvaart My. „Triton" Obl. 5 100 -~ Prem tekeningen Bklgib. Stad Antwerpen 1887 2'97*/a - IHeersen Laan v. Meerdervoort My. tot expl. van Oblig. 1902 4 99 Nationaal Grondbezit Oblig. 4 99', Buitengewoon grooto keuze in ECRARPES, FICHUS, JUPES, JUPONS, en buitengewoon voel Nouveauté's in Aanbevelend, MANTELS en COSTUMES TA it,- LEUR van af heden tot VEEL VERMINDERDE PRIJZEN. Dinsdig 7 Dec. 1909. Vette oasen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwaliteit 37, ae 3a en 3e 27 ct per hal! KG. Magere osaen, melkvee en vaarkoeien, goed aangevoerd Vette kalveren goede aanvoer ie kwaliteit 30, ae 26, en 3e 33 ct. per half KG. Stieren redel. aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 31, ade kwal. 38, 3de kwal. 34 cent» per h?lf kilo Graskalveren goed aangevoerd Handel in vet vee, stieren, jong vee. flink prijshoudend, beste melkkoeien duur, mindere so often mager vee traag, vette kalveren en gras- kalyeren lager in prijs Burgerlijke stand GEBOREN3 Dec. Jacoba Johanna, ouders W. F. Willemso en W. C. Sas. - 4. Gerben, ouders A. Hellinga en S. H. Hoekstra. 5. Sophia Johanna Maria, ouders J. F. Bre- dio en S M. ZuydvelJ. Jacobus Johan nes, ouders J. J. van Dnnren en A. C. Luy- nenburg. 7. Hubertns, ouders J. Abbema en M. M. St'eenwinke). OVERLEDEN 6 Dec. K. Thoen, 3 m. 6. J, Koopman8, huisvr. vnn J. C. Smits, 54 j. 11 m. C. van Hoey, wed. M. Kiene, 58 j. TE HUUB: nahjj Goniln, bevalt'-ntl'i 4 srooti- Kninmx groote Keukeu, Kelder en Zolder. Te he vragen bjj den pachter benodendjjks. Hij heeft g-een druppel drank tneer over zijn lippen geltnd. Ik heb tot nit toe geen droppel drank meer ovei mijn lippen gehad. Reeds pa hét gebruik der eerste doos was ik zoo goed als feneten. Ik ben U dan ook ten hoogste ankbaar voor Uw voortref lelijk middel. Ik Izal het dan ook een ieder aanbevelen. F. Dirks, p/a Mevr. de Wed: Dirk», te Haarlem Eon moustor van het merkwaar digö Coza pooier wordt gratfs toe ft gezonden Ann ingegeven toerden in Kojjity Thee Melk, Likeur, Absint, Bier, H'aUr of tn het voedsel sonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iet\ van aj met. Het COZA POEDFR bezit de won derbare eigenschap om togen/in tot het drinken vnn sterken drank (bier, wqn, absint ent.) bij den dronkaard op-tfc békken jtiet COZA POEDER werkt zoo onop gemerkt en zeker dat de echtgertbote, «ie zustor of de dochter v*n den verslaafde het hem toe kon dienen, zondor zijn medeweten, en zonder dal het -ndodig is, dat de patient ooit behoeft te wetep waaraan hij zijne red ding te danken heeft. Hot COZA POEDER heeft het huise- lijk geluk van duizen len gezinneu hersteld, duizenden personeu van schaamte on oneer gered, en deze personen tot levenslustige J en nuttige leden der Mij. gemaakthel heeft inenig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talboten met menig jaar verlengd. Hef Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen cn een monster! Het poe der wordt gewaarborgd volkomen onscha delijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is ver krijgbaar in alle apotheken en irr het vol gend depót, te GoudaWOLFF Co. Onze depóthouders reiken het attestcn- boek gratis uit aan hen, die «r aanvraag voor doen, maar geven geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U direct naar Londen, Wacht U voor namaaksel». Het Coza Poéder is het eenige afdoende middel tegen dronkenschap. •StiroomL op 10 Toom» i Moiling», ook t« 'otbgo, lip*. I Fnmo Schoeiiuop-otuur, PterlM-OloM, Sotla, CtooKromo ■ijo So Wrt* mWSoUo voor bot o»<br moeite koarlg poMMn von allo iworto oo gcktrarSo Hccron, Domo* *.-1Vsr» - ,„.fi ia GobwofMa, 1 Dragorifon Ml Mo* Wilt UK3 good op kot fobrtokkmork. Goa.-Ag.nt- W. SwH—Mlim, A/afcooa 0.1 cent per jfte.ech Aanbevelend, /jjn thans door nh uw (fovonden toepasiingen onzo olie eert iicichllilerite Por tretten PelHlnre-llognerlt. Zügeven kracht cn diepte, die nnaiftkers niet kunnen bereiken. Men overtuipe rich, gem imttetie voor de echte te ontvangen. Üelll. Prijscourant met een aantel onge vraagds getuigschriften gralü op aanvroeg Boxtel. H. HOOAEU3S Ji Co. Agent voor GOUDA Firma A. QUANT, Knnsthandel, Kjeiweg, hij wlen modellen ie bezichtigen zijn. is |)rocfon(!^'t\iriilé'yk_.'6eBESTE i en volkomênr'-ÖN'C^FlAD.ETllJKi apeldo'orVhoha'nd.

Goudsche Courant | 1909 | | pagina 2