ADVERTENTIES. C. S ,V1 I T S, BINNENLAND. Stadsnieuws. II. SAAISOM. Verspreide Berichten. Gemengde Berichten. 392ste S taats-loterij Posterijan ea Telegrafie. BECJii VAN ROTTERDAM L K' H K- Mantels, Co.Miiuie». Illoiiscs etc. Fiju Daiiitóm llen hij Srlwcowerk Het verbaal in de „Nowoje Wremya" zegt: „B{j den beer Ven Dynowski kwam in het hotel te Berlijn, waar bij logeert, een lid van het Doitsebe parlement, en bood hem vierhonderd duizend Mark aan, bestemd voor Russische weduwen en weezen, zoo de Betiteld-affaire op bevredigende wijze uit de wereld werd geiiolpen. Dynowski beeft echter dit aanbod afgewezen". Dat ia zonderling. In Rusland, waar omkooperft en knoeierij aan de orde van den dag is, zal men «lit verhaal allicht gelooven. Maar baiten bet Russische R(jk? Het Berliner Tageblatt", d«;t over deze zaak een scherp entrefilet bevat, ontkent beslist de juistheid van het verbaal der „Newoje Wremija", en vraagt eenvoudig: „Als bet blad iets andera bedoeld dau een goedkoope insinuatie, dan moet hot niet halverwege blijven staan, maar den naam noemen van den Duitschen afgevaardigde, die op zoo plompe wyze wordt beschuldigd." Men heeft reeds een en ander gemeld van de jongste Turkscho Kamerzitting. Ook de regeerjngsverklarjng in zake Kreta werd reeds door Reuter gemeld. Wo willen daar nog aan toevoegen dat de grootvizier ouder toejuichingen verkluardo dat hy de Kretenzer kwestie met omzichtigheid wil behandelen, maar dat Turkije nuoit de inmenging van een andereu Staat zou dulden. Daarna volgde een levendige gedachten- wisseling. De gematigde liberalen, dio voor de eerste maal als eeu aaneengesloten party optraden, noemden de regeeringsverklaring nietszeggend en verlangden ophelderingen over den val van Hitrai pa^ja Deldderder party, Ismail KemaJ, gal uiting aan zyn ge voelens van hoogachting voor dun persoon van Hakki pasja, maar opperde bedenking legen de jong Turksche ministers. De Bulgaar Daltsjef kritiseerde do staat kunde van het oude kabiuet en besprak ver volgens de bendenbeweging in Macedonië en du immigrutie van Mohammedanen in dut gebied, alsmede de wet op bet recht van vereeniging. Onder herhaalde onderbrekingen van de zyde der Bulgaren bracht do liberaal Loefi de kwestie van het Bulgaarsche exarchaat ter sprake. De grootvizier beantwoordde de sprekers en verklaarde dut het aftreden van Hilraa pasje grondwettig Th zyn werk gegaan was. Gelyk gemeld nam do Kamer ten slotte een motie van vertrouwen aan. KkUEI.ASD. Onder do tien unionistische overwinningen van Dinsdng is vooral opmerkelijk die in Mid-'l'yrooo op de Iersche nationalisten ten- gevoige van de scheuring onder de Ieren daar, gelijk zicli trouwens ook in andere lersche districten geldig maakt. Een dee! der Ieren gaat namelijk mode met do parle mentaire partjj onder Redmond, de overigen met den meer revolutionnair gezinden O'Brien, FllANKBIJK, De kruisur .ErneBt Rènan" is te Zarzomia in Algeria aan den groud geraakt. Men hoopt het schip vlot te kunnen brengen. ÜlTfhCHI.AND. Naar aanleiding van de Fransche tentoon stelling heelt de vice-president van de Parjj- sche academie voor echoot» kunsten Bonnat, de orde van den llooden Adelaar eerste klas gekregen, de secretaris van het tentoonstel- lingscomité Dreylus en do directeur van het museum voor decoratieve kunst Mettgian de kroonorde tweede klas. De koningin van Zweden heeft te Berljjn een lichte neusoperatie ondergaan. De Kleine Presse meent te weten, dat de regeering der Vereen. Staten do uitlevering gevraagd heelt van deu Poolreiziger Cook, die in een sanatorium nabjj Heidelberg wordt Verpleegd. RüStASD. Het bericht in Fransche bladen, als sou de czarina vermeerdering van haar gezin wachten, wordt ambtelijk tegengesproken. De moordenaar van den chet der politie Karpow is Dinsdag in de Peter en Paul- vesting opgehangen. Koyptk De khedive is van zjjn pelgrimstocht naar Mekka teruggekeerd en door de bevolking allerhartelijkst en geestdriftig begroet. Bii Koninklijk besluit van 26 Januari 1910 no. 41 .i», met ingang van 16 Maart 1910, benoemd tot burgemeester der gemeente Amsterdam, jbr. mr. A. Röell, met toekeu ning van gelgktjjdig eervol oulslag als bur gemeester der gemeente Arnhem. O verat rooming». Uit Lnik muldl inen, d.d. 26 Januari De Maas heeft sedert hedenmiddag eeu hoogte bereikt van 2 M. 40. De Fransche Ma in vult sinds gisteren. De scheepvaart is gestremd op hp.t kanaal van Luik naar Maastricht. De dorpen Tilieur, Jemeppes, Flemalle staan onder water, 200 huizen staan onder water. Men verwacht, dat het water tegen ra irgen aanmerkelijk zal vallen. Uit Parijs meldt men d.d. 26 Januari Er is een scheur ontstaao in deu eersten pijler van de brug by Auteuiltengevolge van een verzakking voor het station 8t. Luzare is bet verkeer gestremd de dyk bij La Varennes 8t. Hiluire is door de Marne overstroomd. Het water begint door te drin gen in het soustorrain van het raadhais van Choisy. Er zyn een aantal riolen gesprongen in do wyk Clichy en do rue St. Honorè, ver schillende straten van Nogent en St. Maar staan onder water. Zeelieden Ontruimen de pakhuizen aan de quai Bercyin de rue Royale is bet rjjtuigverkeer verboden, aan de quai Louvre hebben verzakkingen plaats gehad. Vier duizend atoonné's missen de tele- pboniscbe aansluiting. De gangen van de Conciergerie en van het Paleis van Justitie staan onder wa'er, de gevangenis Li Santé en het huis van bewaring moesten ontruimd worden. Da binnenplaats van St. Chapelle is overstroomd. Het vroegere seminarie St. Sulpicc is in gebruik genomen als onderdak voor de slacht offers der overstruoming. Er is sprake van* om ookr liet Panthéon en do gebouwen der Ontbonden congregralios voor dit doel te ge bruiken. Men verwacht heden een stygiug van 80 c M. Het aantal slachtoffers van de overstroo- miug te Alfoitville bedraagt 16,000. Een groot aantal hunner trekt met pakken op d'-n rug te voet naar Parys. De laag gelegen straten van Lnvaflofs Porret zyw geboel en al ondergeloopeu, alle bewoners van bet eilandje Jatte hebben hunne woningen verlaten, de tunnel vun de Orléans- maatscbappy staat geboel en al onder water. Op de quai de Passy is een stuk muur over een lengte van 10 M. ingestort, de pont de l'Archevêcbê laat reeds bjjna geen water meer door. L)e gemeenteraad beeft een som van fr. 150,000 beschikbaar gesteld voor het verlee- non van hulp aan do slachtoffers. Te Altfortville wordt de toestand voort durend ernstiger. Do streek om Soavigny aan de Orge is bedekt met een dikka sneeawlaag, het ver keer tusscheu do gemeenten is onmogelijk geworden. Te Juvisy is het water nog 1 M. gestegen. Het liefdadigheidsgesticht te Ivry moest gedeeltelijk ontruimd worden, de watertoren te Neuilly, die bedreigd wordt door het wa ter, zal gesloten worden. Te Alfortville zyn 120 matrozen onder be vel van officieren met 74 bootjes aangekomen. Parys is verdeeld in 3 sectoren, die onder bevel van de militaire autoriteit staan en aan welke alle verzoeken om hulp moeten wor den gericht. De vleugel vau het ministerie van buiten- laud8cho zaken, grenzende aan de rue Con stantino, zal onmiddellijk ontruimd worden. De binuenlandscbe en internationale tele- èraphische verbindingen zyn verzekerd, be halve voor de omliggende gemeenten. Sneeuwstormen, boog water en zelfs aard bevingen worden uit bet buitenland gemeld. Geheel Midden-Europa doorleeft „kritieke dagen". In verschillende streken in Duitsch- land en Oostenrijk zyn massa's sneeuw ge vallen, die overal verkeersstoriugen teweeg brachten. lu Tirol zyn de teïegraafleidingen door lawines vernield. Toeristen in Noord- Stiermarken kregen bevroren ledematen. Twee hunner zyn in levensgevaar. Te Bochum werd een loods, waar carbid opgestapeld lag, overstroomd. Het ontstane gas geraakte in brand, waardoor aanzienlijke schade werd aaugericlit. In den sneeuwstorm bepryefde de te Bit- terfeld opgestegen ballon „Dax 3" te Bei- xenbnrg aan de Elbe te landen. De trtand schokte geweldig tegen den grond en kan telde. Een der 3 inzitten len, een officier, geraakte met het hoofd tusschen de mand en den grond. Hy werd zwaargewond. Zyn onderkaak werd verbrijzeld. In T Ficblel-gebergte, Scbwurzwald en in Oost-Zwitserland al maar sneeowstorm. Verschillende toeristen-gezelschappen zijn ingesneeuwd' en de reddingspogingen moes ten worden opgegeven. In België sty;en de rivierentusschen Namen en Dinant zyn aiio groote landoryeu ondergeloopen. In 't Scheide-bekken is ook de overstroomiug begonnen. Een storm op de Fransche kast heeft 't verkeer met ingeland verbroken. Er woedt sedert twee d^gen een bevige storm in de Campagne en in gebeel Zaid- ItajRL Dinsdagmorgen half tien werd rondom Rome een aardschok gevoeldop hetzelfde uur werden nog drie vry sterke schokken gemeld van het eiland Uticaer zjjo eenige buizen gescheurd. De bevolking is door schrik bevangen. De dom van de kerk Ceri- glio Napieo is ingestort Er zyn verscheidene personen in verschillende plaatsen gewond. Te Napels en Genua werd veel schade aan do schepen toegebracht. Door den geweldigen sneeuwval was gis terenmiddag om 3 uur het intercommunaal telefoonverkeer van uit den Haag geheel gestoord, zoomede het telegraalverkeer met alle plaatsen in ons land, behalve over enkele lynen naar Amsterdam en Rotterdam, waar heen de telegrammen das met groote ver traging overkwamen. Ook het treinonver- keer ondervond groote vertraging. Het buurt- veikeer dor Hollandscbe Spoorwegmaat schappij moest tydelyk worden opgeheven en de reizigers met buurtverkeerbiljetten kregen een plaatsje in de corridors der door gaande rytuigen. Op verschillende plaatsen in de stad waren tramrijtoigen ingesneeuwd. Slechts op zeer enkele lynen werd gisterenmiddag door de electrische tram gereden. Het aantal door de openbare reiniging in dienst genomen werklieden bedroeg gisteren plin. 650. Eerst tegen den middag kon met succes bet oprairaingswerk worden aangevat. Vooral in de binnenstad waren o'p verschil lende plaatsen groepen werklieden met schop en bezem onder toezicht van vust personeel der Openbare Reiniging druk in de weer. Gaandeweg kwam er toen ook weder ver betering in het elec'rische tramverkeer. De scheepstimmerman C. CJuit de Deli- btraat no. 48 te Rotterdam, die, zooals ge- meid, gisteren met messtek *o aan het ach terhoofd eo in den hals naar bet Ziekenhuis is gebracht, was het slachtoffer van een moordaanslag door den roeier A. K., uit de Hillestraat, op hem gepleegd. Eergisteren was C. U. in do terechtzitting van de rechtbank to Dordrecht g tuige io een zaak, in wolke A R. als verdachte ver scheen. De officier van justitie eischte 6 maanden gevangenisstraf tegen A. R., die nu beweert dat by deze straf te wyten heeft aan een vaischeu eed door-den scheepstimmerman afgelegd. Thuis gekomen, liep de roeier met wraakplannen rond. Tevergeefs zocht hy gisterenmorgen, gewapend met zyn scheermes, C. U. te ontmoeten. Hjj slaagde hierin niet. Daarop zond by een kameraad naar de wo ning van den scheepstimmerman, met verzoek om in een koffiehuis aan den Sumatraweg alhier te komen, ten einde over zaken te spreken. De inan gaf aan de uilnoodiging gevolg, verscheen in het koffiehuis en ont moette daar den roeier. Deze verzocht hem om ter bespreking van de zaak de straat op te gaan. Ook dit deed de niets kwaads ver- moedeude man, maar nauwelijks buiten ge komen, fcreep de roeier hem beet en stootte hem bet mes een paar malen in den bals. Eeu bootwerker die den moordaanslag zag plegen, schoot toe en bad de tegenwoordig heid yao geest zyn band op de grootste wond te leggen, deze dicht te drukken en zoo te houden totdat dr. D J. A. Wolfson, die ge roepen was, verscheen. Dit was een geluk voor den verwondde, want een slagader bleek doorgesneden. Zoodra mogelyk is toen de scheepstimmerman, die ook roeibooten ver haart en daardoor bjj den roeier bekend was, naar bet Ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is voorloopig niet levensgevaarlijk. De dader meldde zich uit eigen beweging op het politiebureau in de Tolhuislaac en is in bewaring gesteld. De besturen van de ziekenfondsen te Bocbolr, die, zooals gemeld is, stry'd voeren met de dokters aldaar, hebben er voor ge zorgd, dat zich te Aalten een Nederlandscbe arts heeft gevestigd voor eventueeie behan deling van de Holloodsche arbeiders aldaar, te Dinxperlo en Wiuterswyk. Men meldt aan De Tfjd uit Sittard, dat de beer Offermans, inspecteur van politie aldaar, met ingang van 1 Maart zyn eervol ontslag heeft aangevraagd. Maandagmorgen ongeveer 6 nar kwamen de haisgenooten ran den mannfactorier P. De L., te Harmeien, beneden en vonden de buiskamer en aangrenzende slaapkamer voi damp dor antbracietkachei. De vrouw van De L. lag vóór het bed De L gedeeltelijk er af ec beiden geheel bedwelmd. De terstond ontboden geneesheer heeft hen na een paar nor weer tot het bewuttzyn teruggebracht. De rechtbank te Leeuwarden deed gisteren uitspraak io de bekende afpersingszaak waar van zooals men zich zal h-rinneren een rustend landbouwer in de buurt vau Leeuwarden het slachtoffer was. De beide gegageerd O.-I, militairen, F. B. en D. C., werden ieder tot vyf jaar veroor deeld, terwyl de beide vrouwen, P.JB. en M. 8., respectievelyk^tot 2 en-1 jaar veroordeeld werden. In bet grensplaatsje Burlo bebben'de Pruis, kommiezen door een speurhond een goede vangst gedaan. Toen zy eenlandbouwer een koe zagen smokkelen, zonden zy den hond op hem af, welke der. smokkelaar net zoo lang vasthield, dat bij.'zich met]"de'koe moest overgeven. In Friesland is het boezem waterkoor den Westelijken storm gisterennacht zóó opge stuwd, dat de waterstand schrikbarend ge stegen is. De voetpaden zijn ondergezet, de dijken bezwykec. Alles is water. Ondanks do ijverige nasporingen der politie, is het haar nog niet mogea gelakken de werkelyke daders te ontdekken ran de te Uden in den laatsten tyd gepleegde dief stallen. De vorige week werden bjj de eerw. Zusters Ursulinen hammen, spek en worst gestolen, bjj den molenaar Verboek een party waschgoed en Zondagnacht beeft men inbraak gepleegd in de boterfabriek en on geveer 100 kilo boter en eeuig geld gestolen. Daar de boterfabriek slechts een steenworp van de kazerne der marechaussee verwijderd ligt, is dit een bewijs van de brataliteit der dieven. Het 17-jarig meisje, dat 1.1. Vrijdag uit bet Vincentiosgeslicbt te Lisse is ontvlocht, heeft men nog niet kunnen opsporen. Ook is het de politie nog niet gelukt de gouden voorwerpen, welke met haar uit dat gesticht zyn verdwenen en die zy hoogstwaarschijn lijk heeft ontvreemd, op te sporen. Zy scbynt de wijk te hebben genomen naar Haarlem, waar zy, zoo men zogt, familie beeft. Te Bneek is een jonge vrouw overleden onder verschijnselen die aan cholera asia- tica doen- deuken. Het bacteriologisch insti tuut le Utrecht zal uilwyzen, of men bier inderdaad met de gevreesde ziekte te doen beeft In de geruchtmakende vergiftigingszaak bjj de familie Marsman te Leiden, werden gis teren door den rechter vun instructie bjj de rechtbankte 's Gravenhage^gehoord de in deze betrokken personen, benovens de geneesheer van de familie M dr Cl. Meuleman en de inspectear der keuring van voedingsmiddelen, dr. Van Eek. Men maakte zich ernstig ongerust over de op een tocht in Zwitserland verdwenen touristen, den ingenieur Spohr uit Leipzig, en den 18-jarigeu student Koszlaa. Beiden zjjn in een alpenbat n&by Zurich levend te ruggevonden. „De hut is ecbter.door eeu 5 M. hooge sneeuwlaag omgeven, zoodat bet uitgraven eon tjjdroovendenfarbeid vordert.' Een bewoner van de Munchenscbe voor stad Milberthofen beeft een grap uitgehaald met de gendarmerie in die gemeente, om te toonen, hoe goed dat stedeke bewaakt werd. Hy ging 's nachts de gendarmerie-kazerne binnen, liet de slapende gendarmen rustig snorken, nam een mantel van den kapstok, gespte zich',(twee sapels om, legde drie ge weren op schouder eo ging been. Io volle wapenrusting marcheerde by haar Manchen. Eon kwartier lang hield hy daar de wacht voor jhetjlboofdbureau van politie,fynaar nie mand stak een hand uit naar den zonder lingen gendarm met zyoe twee sabels en drie geweren. Waarschijnlijk zag men hem voor een gemaskerde aan, zooais er in dezen carnavalstyd meer rondloopen in Manchen. Toen men hem niet goedschiks in hechtenis wilde nemen, besloot bjj zichzelf bjj de poli tie aan te geren. Hjj trad de wachtkamer binnen leverde zyn bait in eo verklaarde, dat hjj de gendarmerie te MilberUhofen de wapens had afgenomen, opdat zjj „er geea dwaze dingen mee zon doen". Na een korte hechtenis liet men den grappenmaker weer los. Zyn doel, om de waakzaamheid van de gendarmerie aan de kaak te stellen, was bereikt. 't Ljjkt wel een verbaaltje oit den „goeden (P) onder, tjjd" GOUDA, 27 Januari 1910. Aan de Raadsleden zyn de volgende inge komen stukken toegezonden Gouda, 17 Januari 1910. Uit eene correspondentie met de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland is ons ge bleken dat dit college, in déh vorm van nieuwe voorschriften voor de inrichting der gemeente-begrooting en -rekening, eene handels-boekhouding voor de meer belang rijke gemeente-bedrijven verplichtend zal stellen, en wel vermoedelijk te beginnen met het dienstjaar 1911. Zooals den Raad bekend zal zyn is de ad ministratie der gemeente-gasfabriek tot nog toe eene zuivere kas-boekhouding, geene oommercieele of dubbele boekhouding. Met het oog op de werkzaamheden, welke met het opmaken van de begrooting voor 1911 verband houden, komt het der Commissie van bijstand voor de lichtfabrieken ge- wenscht voor met de invoering der han delsboekhouding niet te wachten totdat de nieuwe voorschriften van Gedeputeerde Staten daartoe noodzaken, doch reeds thans daartoe over te gaan. Wij deelen het ge voelen der Commissie en geven Uwe Ver gadering derhalve beleefd in overweging machtiging te verleenen om de administratie der gemeente-gasfabriek voor den loopenden dienst in den vorm van handels- of dubbele boekhouding te voeren. Voor de als gevolg hiervan noodige wijzigingen van verorde- - ningen zullen u dan nader voorstellen worden gedaan. Met de inrichting dier dubbele boekhou ding zal gepaard moeten gaan eene taxatie van de gebouwen, werken en inventaris der fabriek. Deze staan nu te boek voor eene waarde, gelijk aan het bedrag, dat de fabriek nog aan de gemeente schuldig is. De taxatie-waarde zal ongetwijfeld hooger- zijn omdat in den loop der jaren uit de gewone exploitatie-inkomsten zijn bestreden (hetgeen slechts toogejuicht kan worden) verschillende kapitaals-uitgaven voor uitbrei dingen en vernieuwingen, waardoor de waarde der fabriek is gestegen, daarentegen aan de gemeente minder is uitgekeerd dan wel mogelyk was. Het verschil tusschen de taxatie-waarde en de boekwaarde komt dus aan de gemeente-eigenares der fabriek toe. Met de Commissie van bijstand komt ons de uitkeering in eens van dat verschil ongewenscht voor; met haar zouden wij liever het bedrag der schuld van de fabriek willen verhoogen. Wij hebben mitsdien de eer verder voor te stellen dat, wanneer bij de met de invoe ring eener handelsboekhouding gepaard gaande taxatie van de gebouwen, werken en inventaris der gemeente-gasfabriek blijkt dat hare waarde hooger is dan de waarde, waarvoor zij thans te boek staan, met' dit verschil de schuld der fabriek aan de ge meente wordt verhoogd, zullende hetgeen telken jare door de fabriek aan de gemeento deswege wordt afbetaald worden beschouwd als eene buitengewone ontvangst der ge meente en worden aangewend tot buiten gewone aflossing van gemeente-schuld. Gouda, 17 Januari 1910. Als een vervolg op eerder genomen be sluiten hebben wij de eer den Raad in overweging te geven te bepalen dat de inboedel van het Sint-Catliarina-Gasthuis, voor zoover deze door de tegenwoordige Regenten der beide Gasthuizen niet geschikt of noodig wordt geacht voor het van Iterson-Ziekenhuis, zal worden achtergelaten in het gebouw aan de Oosthaven, ter beschik king van het nieuwe College van Regenten der beide Gasthuizen, dat het beheer zal voeren over het Bestedelingenhuis. In overleg met de Commissie van bijstand in het beheer der lichtfabrieken stellen wij U verder voor het te verlaten gebouw en erf van het Bestedelingenhuis af te staan aan de gemeente-gasfabriek en wel voor een bedrag van f 50000.—». Het gebouw aan de Oosthaven zal verschillende vertimme ringen moeten ondergaan, alvorens het Bestedelingenhuis daarin kan worden geves tigd; de kosten hiervan worden geraamd op f 5000.—, en zouden, naar het ons voor komt, moeten worden bestredën uit de opbrengst van het te verlaten gebouw. Dit bedrag zou dan in contanten door de gas fabriek worden verstrekt, terwyl zij het restant schuldig zou kunnen blijven' en langzamerhand aflossen. Wy geven den Raad derhalve in overweging te besluiten dat het gebouw en erf van het Bestedelin genhuis nadat deze inrichting zal zijn over gebracht naar het daarvoor bestemde ge bouw aan de Oosthaven, zal worden afge staan aan en gevoegd bij het terrein van de gemeente-gasfabriek, tegen betaling eener som van f 5000.uit de kas der fabriek aan die der gemeente, en onder verhooging der schuld van de gasfabriek aan de gemeente met f 45000,—, en dat, hetgeen jaarlijks door de gasfabriek van deze schuld zal worden afbetaald, door de gemeente zal worden aangewend tot aflossing van ge meente-schuld. In verband hiermede stellen wy U ten slotte de volgende wijzigingen voor van de begrooting der gemeente voor 1910: onder Hoofdstak VII der Ontvangsten wordt gebracht een artikel 3a „Buitenge wone ontvangst van de gemeente-gasfabriek in verband met den afstand van het Be stedelingenhuis" (Volgnummer 56a) ten be drage vanf 5000. aan artikel 10 van Hoofdstak XV der Uitgaven wordt toegevoegd een onderdeel f, „Kosten der verbouwing van het St. Catharina-Gas thuis (Volgnummer 214a), eveneens tot een bedrag van f 5000.— De Commissaris der Koningin in de Pro- vincie Zuid-Holland beeft benoemd tot lid van de Gezondheidscommissie voor de ver eeniging van gemeenten, waarvan de zetel is te Zoetermeer, den heer C. Fyan, bouw kundige te Nieuwerkerk aan den IJssel. Gisteren is door de Arrondissementsrecht bank te Rotterdam het faillissement uitge sproken van M. van Vliet, arbeider, Groene- weg, te Zevenhuizen. Carator: mr. M. M. Schim vau der Loeif, alhier. 5e Klasae. Trekking van Donderdag 27 Jan. No. 1055, 4691 en 17278 ieder f 1000. 2205 I 400. 9543 en 13401 ieder f 200. 432, 2007, 2847, 5108, 5552, 6797, 8027, 8181, 12063, 12338, 12784, 16562, 17126, 17681, 18951,20558 en 20611 ieder f 100. Prjjzcn van 1 70. 182 3426 6904 9208 12434 15971 18535 445 3609 39 43 12633 79 54 504 65 47 92 60 80 18610 23 3780 57 9366 12915 98 61 38 3857 7092 9564 13198 16010 92 680 4110 7141 9615 13236 16108 18797 801 41 77 69 85 16274 18819 26 4338 7285 9771 13372 80 62 49 4465 7393 9953 13442 89 18913 995 4656 7531 92 43 16306 19002 1052 4925 81 10018 13504 21 19179 88 28 7684 75 13870 16456 89 1132 5038 7762 90 13932 16600 19277 34 99 69 10201 14045 16867 87 68 5160 7839 10555 14118 16991 19325 1229 61 41 10665 90 17065 74 83 5281 48 10722 96 90 75 1303 5345 7922 80 98 17117 19417 9 71 8086 10826 14287 17253 19618 1473 5432 8105 10964 14516 77 34 1514 88 14 11153 23 17361 19726 1897 5588 8294 11254 14655 17618 49 1920 5877 8511 11331 14716 43 58 46 6006 35 11420 65 17724 19950 76 26 37 11563 14815 32 20034 2022 52 41 96 42 80 48 2310 6268 8653 11633 86 86 20152 2440 6410 88 40 95 97 60 73 27 8784 11780 15001 17816 20330 2753 78 8842 11934 15252 34 20493 79 6522 8901 96 61 17991 20552 2894 56 30 12031 81 18254 20685 3193 6747 37 89 15345 18415 20791 98 85 9051 12217 15704 25 20831 3326 6816 9112 12335 15868 18522 72 54 82 12418 15938 INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Hoe men de Openbare School „tracht" leeg- te pompen. Het komt in den laatsten tyd hier ter stede herhaaldelijk voor, dat de R. K. gees telijkheid de ouders dwingt om R. K. kin deren, die de Openbare Schooi bezoeken, naar de bijzondere te doen overgaan. Dit zyn dan kinderen, die leeren voor hunne eerste Heilige Communie. Men drukt den ouders op 't gemoed, dat die kinderen, als zy de Openbare School blijven bezoeken, geen tyd genoeg hobbeo om zich beboorlyk voor te bereiden. Zoo de ouders niet voor overplaatsing te vinden zyn, dan wil de R. K. geestelijke de kinderen niet „aan nemen." 't Is zelfs voorgekomen, dal leerlingen, die zelfs veel liever op de Openbare School ble ven en wier ouders, dat ook liever wilden, toch om bovengenoemde reden naar de bij zondere school moesten overgaan. Vroeger gebeurde dat toch niet. Toen moesten de R. K. kinderen der Openbare School zich evenals nu ook voorbereiden tot de eerste Heilige Communie. Maar toen bleven die kinderen leerlingen der Openbare School, Daarom geelt die vermelde overgang iets te denken. Is het geen bewijs, dat bet bijzonder on derwijs ook door minder „faire" middelen er zich tracht bovenop te werken CENTURIO. mlakktbshighten. Gouda, «7 Januari 1910. GRANEN Met weinig verandering. Tarwe: Zeeuwsche 11.— A 11.25. mindere dito 10, Af 10,75. Afwijkende 7.50 A 9.50. Polder 7.— A 7.50 Rogge Zeeuwsche 675 Af 7.95. Polder 6.— A 6.50. Buitenlandsche per 70 kiJo 5.75 i /6.J5 Gerst: Winter 475 A 5 2$. Zoraeri l f A Chevalier 7.— A 7.50 Buitenl. voergerst per 65 kilo 4 5° k 5. - Haver per hectoliter 4.— A 4 40 too kilo 8,A f 8 50. Hennepzaad Buitenlandsche per 50 Kilo 8.— A 8 «5 Kanariezaad 10.— A li.—. Karwijzaad: per 50 Kik» 'k f Koolzaad 4 per Hectoliter. Erwten Kookerwten 17 A f 18.Buitenlandsche voererwten per 80 Kilo/ 7.25 Af 750. Boonenbruine Boonen, 16.— a 18.50 Witte boonen 16 i 17,—. Paarden boonen 7 50 l f 7.75 Duiven boonen 975 A f 1015. Mais per loo KiloAmerikaausche .Mixed 7.75 A J 8. Kleine ronde 8.— A 8 50. Veemarkt. Melkvee, redel, aanvoerhandel en prijzen zeer goed. Vette varkens, redel. aanvoer, handel vrijwel, «3 i 26 ct. per hall K G. Biggen voor Engeland, redel. aanvoer, handel vrijwel, 11 13 ct. per half K.G. Magere Biggen, geen beteeken 3 Vette Schapen, geen beteekenis. Lammeren, geen beteekenis Nuchtere Kalveren, redel aanvoer, handel vlug, 10.— A J 14.—. Graskalverenaanvoer, handel 4 f Fokkalveren 10.— Af 18.— Kaag, aangevoerd 12 partijen, handel matig, te kwal. A f ade kwal. 28 A 3' -. Zwaardere a f Noordholl.mdsche a Boter 919 stukken van KG. Handel vlug Goeboter 1.50 A f 1.60. Weiboter 1.35 Af 1.45 Het poslradicaal is toegekend a;«n de kler ken der posteryen \V. H. van Lummel en A. van Daleaan de klerken der telegrafie A. C. van Ham, W. J. Blom en C. Mabesoone en aan de klerken der posteryen en telegra fie A. Sybrandi, J. Vos, G. Hartman, A. F. T. van Nteuwenliuyze, D. van dor Does, A. A. N. Pasehé, J. C. J. li. Ex, G. vnn Dobben, L. F. Steehouwer, H. J. Schouten, J. Zwart, G. P. C. van der Zeyde, R. Taconis. H. J. Geurts, J. H. J. Meertens, J. van Drunen, T. H. van den Boogaard, M. C. van Diggelen (u. v.), J F. vun de Ven Jr., M. Wolf, A. H. P. de Vryer, A, G. Schobben, Al. de Niet, M. G. Munnikhuizen, O. A. Oorver, (0. v.), N. C. Lariby, J. J. A. Jurgens, T. Zanen, J. W. du Celliée Muller, ,1. Wilmink M. Lamster (0. v.), W: Luigies, J. J. Klaasen, W. van der Linden, B. van Dyl, K. J. G. Aka, R. Besier (0. v.), J. A. Hillvn (0. v.), J. A. Weraelsfelder, J. H. Heeapelink, L. C. Legaay, J. W. van Her- wyuen, P. Sitenga, G. A. vau Diermen (o.v.), H. G. Winner, Z Dyk wel, J. lln'niug, S. Blaas J. C Mol,A. A. Niewendyk, J. J. It. Rozema, K. Vos, C. W. J. van Apeldoorn, It. M toy, H. M. Lakens, J. J. Hoorns, P. J. Bisschop, J. do Vries, S Ochttnan, H. Hiuelhorst, L. H. Grooters, M. C. J. Bernhardi (0. v.), J. A. G. J. du Pont, J. H L. Nelissen, L. F. van dor Schaaf, K. van der Giesen, H. de Jong, J. P. M. Korving, J. Kranen, H. G. do Vos, C. do Korte, G; Plaisier, H. Bossinga, J. Binauboer, H. Millaard, D. J. Hulsman, M. de Haan, Jr., H. Al S. do Hoog (0. v.), J. N, M. Mayer, H. F. Goudvvaurd, .J H. Rubenkamp, F. K. de VVeerd, M. H. Henrlcbs (0 v.), J1 E. Bus, L. F. Weststeyn, A. van Gelder, E. Vent en K. Jonker. Bij bet laatst gebonden examen iu den telegraafdienst zyn geslaagd de adspirant- commiezen der posteryen en telegrafie G. Uunk, A. J. C. Bogaerts, R. Bok, A. Monjé, H. B. Beerenbroek, A. van Zaiden, de sur numerairs der posteryen en telegrafie J. Veen, R. C. Qravestein, J. van der Poel, J. H. Gasau, M. J. Holzenbosch, C. M. Cor- raan, 0. A. L. P. Kakebeeke, M. H. Baarda, D. Opdien, II. S. Donker, A. C. Wensink, H. Koopaians, -E. Tersteeg (o.v). J. C. L. Stallaert, J. P. M. L. Lefeber (0 v.), H. C. van de Ven, P. Prillevitz en P. C. van der Slikke. Het teiegr&afradica&l is toegekend aan den klerk der posteryen en telegrafie 2e klasse T. J. de Koster. Met ingang van 1 Januari is de titel van commies-titulair der posterijen en telegrafie toegekend aan den klerk der poster(jeo en telegrafie le klasse J. H. van Erckëlens. Benoemd: 1 Jan. tot klerk der poste rijen en telegrafie 2de klasse te Amsterdam (telegraafkantoor), J. Malepaardtot hulp telegrafist te Amsterdam, H. Dykstra; tot schrijver te Groningen, G. van Dijken16 Jan, tot scbrjjvor te Rotterdam, J. A. de Boer (0. v.) en W. H. P. Stoepker (0. v.); tot brievengaarder te Niewstadt, H. Renders; 1 Febr. tot brievengaarder te Beerzerveld, R. Timmerstot brievengaarder te Reek, W. Wientjens16 Febr. tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Baarn, de directeur van het post- en telegr<afkantoor te Pormerend, J. van der Linden. Bevorderd 1 Jan. tot commies der posteryen en telegrafie 2de klasse, de commies §de klasse W. F. Dhonttot co t mies der posterijen en telegrafie 3de klasse, de commie zen 4de klasse, M. ff. van der Wolde, T. W. L. M. de Winter, J. Slingerland, W. F. C. B. Schmidt, J. van Holtboon, A. Polman, A. G. Borgesias Slkkemu (o.v.), H. F. v. Beukering, C. J. Kole, J. A. J. Boonstra, J. Rjjkeboer, C. van Andel, A. G. Buysman (0. v.), A. van Borrendam, J. P. Brontsema van Eikeraa, W. A. van Voorst Vader, H. L. Obenhnysen, J. C. van Rnnnard, J. Vrijer, S. G. Eman, G» Walstra, P. J. Werkman, W. M. Drost (0. v.), J. W. Scboouman tot klerk dhr posterijen en telegrafie le klasse, de klerken 2de klasse G. Hartman, D. van der Does, L. F. Steehouwer, A. H. P. de Vrijer, A G. Schobben, M. do Niet, M. Lamster (o.v.), T. Zanen, K. J. G. Aka, J. A Wemelsfelder, L. C. Lagaufj, H. G. Witmer, A. A. Nieuwendyk, J. J. R. Rozema, R. Mooi, J. A, G. J. dn Pont, L. F. van der Schanff, H. de Jong, J. Krijnen, G. Plaisier, F. K. de Weerd, E. Vent, tot le klerk by het Hoofdbfibtqur, do 2de klerken D. N. J. Visscher en A. W. Tapper. Verplaats: Jan. de opzichter der telegrafie A. J. van Essen, van' Groningen naar Rotterdam; do telefonist C. G. van Capelle (0. v.), van Amsterdam naar IJmuiden; 3 Jan. de klerk der posterijen en telegrafie le kl. G. C. l.utterswyk, naar Zaandam, onder intrekking (ven z(jtw tfidelyke werk- zaamstelling by hetj Hoofdbestuur4Jan.de adspirant-coromiezen der posteryen en .tele grafie G. Uunk en H. B. Beerenbroek, van Rotterdam (telegraafkantoor) Daar Rutter- dam (postkantoor). MAANDAG 24 JANUARI. Nederi,/ihi>. Oblig. Ned. Werk. Schuld 2'/, 77'/ PuRTooii,. obliir. Tabukanionu" polieleening (500 5000 Ir.) 4197' Rentolooja cerlil. I 6.1(5 Oblig. 2e Serie Ir. 2500 3 571/ Buuukub. Oblig. Tubakslec- ning 1902 5 gji, Hygoti.ec. SUatsl. 1892 6 99'/' Rusi.asd. Iwang. Dorabr. Obli- «utien 4>/ g8i; Axik. Japan Obligation 1899 4 fcfo OotoirBH. Uuconsoiideerde Bnitenlandeche Schuld. II. 8 49 tt ypathttk- Uanktn Pttndb. llolterd. Hypb. 41/. IOO Pdbr. Stud Hypb. 'sOritv, 47, 100» Piindb. Utrecbtsehe Hypb. 4 99' Puiidb VVestianducbo Hypb. 4 100 Pundb. Znid-lloll. Hypb. 4 98,', Pandb. Algemeens Groninger Schee pu-Hypb. 4'/, 1017 Pundb. Noderl. Hyp. A Pand- briolbauk 4 99./ Pandb. Ned. Scheep».Hypb. 4'100'. Pundb. Bataafecbe Hypb. 4 997* Kornte Nod. Hypothcekbrtel- bank 4 991/. Pandb. Hullundscbe Hypb. 4 94 Schpépvaart' Maattc/iap/mên Oblig. L,. Sinit en Co, Sleep- dienst 4 'I, 100 Stoomvaart M(j. .Triton" Obi. 5 100 PremkUênintjên Bitr.aiE. Stad Antwerpen 18872 97'/, Hver.en Laan v. Meordervoort M(|. tot erpl. van Oblig. 1902 4 99 Nationaal Grondbezit Obiig. 4 99'1 worden alle tot BALAN8PRIJZEN OPQRRVUdÜ. Burgerlijke stand. GEBOREN; 24 Jan. Rika Everdtna, ouders VV. van B«*kkem en G, van Blotenhurg. 26. Adrians Hendrik», otyfys A. F. den Edel en K. Jongoneel. OVERLEDEN: 25 Jan. G. de Jong. 10 ro. - 26. A. J. M. Spruyt, 11 m. H. 0. van der Kl^jj, 1 j. A. Broekhoven, 2 j. GEHUWD: 26 Jan. J. Kaptein en C. C. M. Spiering». D. van Boven en E. C. Latoo(j. J. do Vries en M. J. 8as. Koe u wijk. GEBORENMaria Elizabeth, onder* J. F. van der Weel en 8. Ferdinandusse. Nicolnaa Anthoriius, ouderv 0. Rjjkenhuizen en J. Ham. Alidn, ouders G. Straver en M. van Lept. SCHOBNHANDKL, KLEIWEG E 30. tegenover daKleiwegateag. GROOTSTE SOKTËEBING is Zwart en Bruin Chroomleder. 1ste soort GUMMI-HAKKEN. (Alle roparatika «n aangemeten werk)

Goudsche Courant | 1910 | | pagina 2