ADVERTENTIES. BINNENLAND. IK SAMSOM. Wan trussel en ie tentoonstelling. ïïi Gemengde Berichten. Stadsnieuws. Rechtzaken. Veemarkt te Rotterdam. 393steStaats-loterij. 7é Mantels, Costumes, Blousen. JACQUES GORNELIS DESSING van'Bl'ommestein's Inkt laden revolver gereed te hebben in ban I redactiekamer om verontwaardigde lezers I eerbied in te boezemen zgn al oud, maar I dat de toestanden toch nog niet veranderd zgn sedert de jaren van den „Arizona Kic ker" en zijn gelijken, blijkt nit een dezer dagen gevoerd proces van den gewezen redacteur van de „Quitman Citizen" tegen een aantal inwoners van Qaitman in Missi- sippi. Deze redacteur n.l. stelde een eisch tot schadeloosstelling tegen de bedoelde in woners in, omdat de heereu hem eenigen tijd geleden, nadat hij de beschrijving van een bal in zijn courant had opgenomen, op zjjn bureau hadden gedwongen de snippers van een verknipt exemplaar der courant op te eten. Tien duizend dollars vraagt nu de jour nalist voor dezen dwang om „het door hem geschrevene in te slikken." Engeland Aan den Matin wordt uit Londen bericht, dat de suffragettes aldaar een groote betoo ging voorbereiden, te houden op 18 Juni e.k. Een twaalftal feministische vereenigingen en negentien muziekkorpsen hebben reeds verklaard aan den optocht te zullen deel nemen. De clou van den optocht zal gevormd worden door de suffragettes ongeveer vijfhonderd die gevangenisstraf hebben ondergaan, omdat zij op minder betamelijke wijze uiting hebben gegeven aan hare over tuiging. De duizenden betoogstere zullen van Vic toria-Embankment naar Albert Hall trekken waar verschillende redevoeringen zullen wor den gehouden. In de haven van Cherbourg worden op het oogenblik proeven genomen met een nieuw reddingstoestel voor de manschappen van on- derzeesche booten. Het toestel bestaat in hoofdzaak uit een helm van aluminium, een ruimen luchthouder en een kleedingstuk dat zoo noodig als reddingsgordel kan dienen en het opstijgen in het water mogelijk maakt. De proefnemingen moeten een bevredigenden uitslag gehad hebben. Renter seint d.d. 5 dezer nit Rome a»n de „N. R. Ct.": B(j gelegenheid van het nationale leent heelt de Koning een beslnit geteekend, waarbij onderscheidingen worden toegekend aan in stellingen en personen die zich indertijd door hnn toewijding bü de ramp op Sicilië en Ca- labrië verdienstelijk hebben gemaakt. Aan de Nederlandsche regeering is een zilveren eere penning toegekend. De Part. Synode van de Gerelormeerde Kerken in de provincie Groningen zal a. s. Woensdag te Groningen worden gehouden. De agenda bevat het volgende voorstel van de classis Grootegast. De classis Grootegast, overwegende, a. dat de overheid geroepen is naar do Gerei. Belijdenis de zonde van moord en doodslag overeenkomstig Gods aitdmkkelgke ordinantie te strallen (Gen. 96) en daar door tegen te gaan; b. dat deze zonde de laatste tjjden onrnst- barénd toeneemt, zoodat deze een schreeu wende zonde in ons volksleven is geworden; c. dat de overheid tot nog toe nalatig bljjlt Het terrein is toegankelijk tegen een entree van 1 lranc van 's morgenB 8 nnr tot het sluitingsuur. De Directie behoudt zich echter het recht voor om de prijzen op bepaalde dagen te verhoogen ol te verlagen. Houders van toegangskaarten hebben tegen bijbetaling van 50 centimes ook toegang tot het Palais du Cinquantenaire en kunnen de tentoonstel ling te Tervueren gratis bezoeken. De hoofdingang is gelogen aan de prach tig versierde Avenue Emile de Mot. Links daarvan is de Bruielles kermesse, waar in de namiddag- en avonduren alles jool is. Wat verder bevindt zich de prachtige zuilenrij van de Belgische aldeeling, die zich boven het aangrenzende Groote Terras en den Jardin de Bruxelies verheft. In diezelfde omgeving bevinden zich verschillende paviljoenen en ook bet Palais des Travaux fèminins, een gebouw, waarin in verschillende afdeelingen de arbeid der vrouw wordt getoond vanaf de opvoeding van het jonge meisje tot aan haar vorming voor maatschappelijk werk in haar verschillende uitingen. Deze inrichting staat onder de hooge bescherming van Bel- gië's koningin. Vlak daarbij staat de Salie des Fêtes, een groot gebouw voor concerten en congressen, met een zaal die 4000 per sonen kon bevatten, en het Palais de la Ville de Liège, een in zniver Lnikschen stijl ongetrokken gebouw, van 350 M». grootte, waar In de uit vjjf gedeelten bestaande be nedenverdieping verschillende inzendingen van oordeel, dat de Kerk van Christus,,als pilaar en vastigheid der waarheid, geroepen is, de overheid op haar, naligheid te wjjzeo, en er bg haar op aan te dringen, de doodstraf weder in te voeren stelt voor aan de e. k. Part. Synode van Groningen, deze zaak aanhangig te maken bjj de e. k. Generale Synode, opdat deze een adres, be treffende deze zaak, aan de'Hooge Over heid richtte. De classis Groningen steunt het voorstel. Zaterdagavond heeft het bestuur van de R. K. Kiesvereeniging te Delft nog vergaderd, waar, naar de Res.b. verneemt, besloten is het besluit der vergadering te handhaven en mr. H. A. v. d. Velde niet te steunen voor de Statenverkiezingen. Naar de Res.bode verneemt, heeft, nadat de staat in hooger beroep was gekomen in zake don eigendom van den Hofvjjver van het voiiuia der rechtbank, waarbg den staat werd bevolen binnen zes weken de vorde ring betreffende den eigendom van den Hof vijver voor de rechtbank aanhangig te maken, de gemeente harerzijds geappelleerd van hare veroordeeling tot onverwijlde staking der aangevangen werkzaamheden, doch ver klaard, dat zij den termijn van zes weken in het vonnis vermeld zou beschouwen als te zijn zes maanden. De pleidooien voor het gerechtshof zijn daarna bepaald op 4 October. De Haagsche briefschrijver van De Tijd heeft het over de a.s. periodieke verkiezingen voor de Eerste Kamer. Hij schrijft o.a. „Twee van deze verkiezingen beloven dit jaar niet van belang ontbloot te zijndie van Zuid-Holland en in Overijsel. Io Zuid- Holland treden twee Katholieken af, die in het minst geen gevaar loopen, maar heeft daarnaast opnieuw de gunst zijner kiezers te proeven de heer Van Heeckeren van Keil. Er is ernstig sprake van geweest, dat de antirevolutionnairen, die in den heer Van Heeckeren hun geestverwant begroeten, op zijn verkiezing niet langer zouden prijsstel ten, naar aanleiding van het geschrijf en gewrijf en de incidenten in de Kamer, waar van hij de held is geweest. Reeds hajJ ik zijn opvolger hooren noemen. Ik verneem echter thans, dat op dit aanvankelijk voor nemen is teruggekomen en de meerderheid der rechterzijde bij nadere overweging geen aanleiding vindt, om zich partij te stellèn in een ten slotte persoonlijk geschil tusschen den heer "Van Heeckeren en den Minister van Buitenlandsche Zaken, ten aanzien waarvan de buitenstaander moeilijk kan uit maken, wie gelijk heeft, ja, waarbg niet is uitgesloten, dat beiden gelijk of beiden on gelijk hebben. Een antirevolutionnair begin sel staat daarbij zeker niet op het spel. Mocht hg worden uitgeworpen, dan zou hij trouwens worden vervangen door een man van zijn politieke kleur, zoodat uit een alge meen oogpunt de quaestie ons onverschillig kan laten. t t „Ik zeg daarom niet, dat zg het ook doet. Integendeel, in onze politieke kringen is de vraag of de heer Van Heeckeren van Keil herkozen zal worden, de politieke quaestie bij uitnemendheid geworden." zijn geëxposeerd. Direct hieraan grenzend bevindt zich „la Maison de Rubeos". Voor den bouw van het huis van dien beroemden Antwerpscben schilder, hetwelk daar staat als een copie van des kunstenaars woning met z'n voorname voor- en zijgevels en voor de inrichting van het atelier, waarin diens meest bekende meesterstukken een plaats hebben gekregen, stond de stad Antwerpen 500.000 fr. toe. In de bijgebouwen stelt Ant werpen de statistieken ten toon van haar verschillende takken van dienst en van haar inrichting op den zeevaart betrekking heb- beWat verder is het „Pavilion de la Ville de Bruxelies11 met qen 50 M. hoogeu toren. De stad Brussel heeft hier alle gegevens verzameld, die met haar gemeente-huishou ding in verband staan, om den bezoeker een idee te geven, hoe een groote stad wordt bestuurd en wat er al zoo omgaat. In de archievenzaal en de afdeeling Opd-Brussel zün boveudien een groot aantal merkwaar- digd Oud-Brusselsche souvenirs ter bezich- tiering gesteld. Na Antwerpen en Brassel heelt ook Pargs znij „Pavilion de la Ville de Paris'. Dit be staat nit één groote zaal, in het midden, waaromheen vele kleine salons. In de groote zaal zijn bjjeepgebracht aquarellen voorstel lende de werken van den Metropolitain, zooals de brnggen van Passy en Austerlitz, producten van kunst- en kunstngverheids- scbolen, historische werken, zooals gravures, teekeningen, photographiën, penningen-ver- zamelingen, architectuur, waaronder een ontwerp tot reconstructie van de abattoirs. De kleine salons zgn in beslag genomen door de TeriehiUende takken van gemeente- Zondagochtend kwart over zevenen zag een fabrieksbaas van den Houthandel voor heen P. H. en J. Jongeneeh aan den Zeedijk te Utrecht, die bij de hon^srf woont, dat de houtzagerij in brand stond. In enkele oogenblikken stonden de zagerij en schaverij in volte vlam. De brandweer wist door krachtig optreden het vuur te on geveer half negen te bedwingen. De windrichting was gelukkig niet naar de zijde der houtloodsendeze bleven ge spaard. Een der gebouwen van de broodfabriek De Korenschoof dreigde ook in brand te ge raken, doch de brandweer wist het vuur te keeren. De zagerij en de schaverij brandden uit. Beurspolis dekt de schade. De oorzaak van den brand, die ontstaan schijnt te zijn in de zagerij, is onbekend. Zaterdagavond half zes verlieten de werk lieden de zagerij en het vunr moet dus den geheelen nacht hebben gesmeuld. Een 60- tot 70-tal werklieden zijn door den brand misschien eenigen tijd werkloos, doch de firma zal krachtige maatregelen ne men om het bedrijf zoo goed mogelijk te doen doorgaan. Te Maarssen is Zondagnacht ingebroken in de openbare school en in de woning van het schoolhoofd. Er werd niets van waarde ontvreemd. Bij zijn terugkeer werd de inbre ker gehoord door den in de nabijgelegen woning van den gemeenteveldwachter aanwe zigen politiehond, die losgelaten werd en den dader spoedig heeft gevat. Wij lezen in „Opwaarts", het orgaan der Christen-socialisten „Wat „De Beukelaar" vreest, dat eenmaal zal gebeurenn.l. dat men gaat eischen, dat een chr. onderwijzer van een bepaald politiek inzicht moet zijn, wordt hier en daar reeds in praktijk gebracht. In een onzer groote steden kon een aan een chr. school solliciteerende onderwijzer alleen dan voor benoeming in aanmerking komen, wanneer hij beloofde: a. bg verkiezingen voor de rechtsche par tijen te werken" b. iederen Zondag in oen (met name ge noemde) kerk de godsdienstoefening bjj te wonen c. binnen een bepaalden omtrek van de school te gaan wonen. Alles natuurlijk, om dezen onderwijzer aan een „vrije" school in 't goede spoor te hou den of te brengen." lieden zal de vermaarde Robert E. Peary, daartoe uitgenoodigd door het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap, te Amsterdam een voordracht met lichtbeelden houden over zijn tocht naar de Noordpool. Die bijeenkomst begint te halfnegen in de groote zaal, van het Concertgehouw. Des avonds omstreeks 11 uur zal een extra-trein vertrekken van Amsterdam naar Haarlem, Leiden, Den Haag, Delft, Schiedam en Rotterdam. De De Ruyter portzegels van cent wor den aan het postkantoor natuurlijk heel zel den verzonden, maar wel werden ze destijds ongestempeld aan de verzamelaars verkocht. Hoe nu aap een gestempelde portzegel van dienst, zooals: Prefectuur van Politie, On derwijs, Gemeentezaken, Financiën, Archiö- ven van het Departement van de Seine, Open bare werken enz. Bovendien zijn daar ten toon gesteld verschillende voorwerpen, ver vaardigd door de blinde teerlingen van het Braille-instituut, en zijn ter versiering ver schillende mooie schilderijen en schetsen opgehangen. Een zeer mooi geornamenteerde trap geeft van dit Paviljoen toegang tot een met zorg aangelegden tuin, waarin verschillende stand beelden de aandacht trekken. In de nabij heid bevindt zich de Grande Galerie Fran chise de l'Alimentation, waarin alles wat betrekking heeft op de voeding, zoowel m vasten als vloeibaren vorm, is geëxposeerd, en het Restaurant Franqais, waarin voor den inwendigen raensch kan worden gezorgd voorts de Halle du Matériel de chemin de fer, waar de grootste locomotieven en de moderne en met de meeste luxs ingerichte wagons, alsmede ander spoorwegmaterieel zijn te bezichtigende afdeeling Navigation met verschillende modellen van schepende Galeries des Machines, waarbij de groote machines, die' alles in beweging brengen; l'Exposition Luxemboargeoise met de belang rijke voortbrengselen van dit Groot-Hertog dom en het in stijl Louis XIV opgetrokken paviljoen van het Dominicaansche Gouverne ment. In het midden daarvan staat een mooi standbeeld, voorstellende Columbus het land ontdekkend dat later de Dominicaansche republiek zou worden en waar in 1495 Santo Domingo werd gebouwd. De kleine expositie van dit aan verre stranden gelegen land is bijzonder merkwaardig; zij toont dat er zoowel in haar bergland als in haar vlakten 14 cent te komen? Voor zoo'n exemplaar werd dan ook vrij veel geld betaald. Maar nog zeldzamer zou 't zgn, zoo'n De Ruyter portzegel te bezitten, met 't stempel der Bloemententoonstelling Een verzamelaar verzond op de tentoon stelling een tiental prentbriefkaarten met zulke portzegels beplakt. In 9 gevallen zag de ambtenaar het bedrog, liet de zegels on gestempeld en liet strafport betalen, maar... een (en juist den lsten keer 1), liet hjj door do drukte zeker, aan z\jn aandacht outglip- pen. De verzamelaar bezit dos een zeldzame zegel! (Haarl. Dbld.) Even buiten de grenslijn der gemeente Nijmegen, op de lijn Beek—Nijmegen der Ngmeegsche stoomtram Mg., heeft Zaterdag avond ongeveer 9.20 een botsing plaats ge had van de tram welke 9.00 Nijmegen ver laat en die welke 8.50 Beek verlaat. Var. de passagiers der beide voertuigen zijn drie ernstig gekwetst, terwijl de meeste lichtere kwetsuren bekwamen en slechts enkelen geheel zonder letsel er af gekomen zgn. Oorzaak onbekend. Te Haarlem zou een bewoonster van de Oranjeboomstraat het fornuis aanmaken, om visch te gaan bakken. Daar het niet spoe dig genoeg naar haar zin brandde, wierp zjj petroleum op, het vuur, met het gevolg, dat een geweldige vlam opsteeg, waardoor haar blouse in brand geraakte. Haar man had de tegenwoordigheid van geest, haar op den grond te werpen en in een deken te rollen, waardoor de vlam gedoofd werd. Toch had zij aan het gelaat reeds brandwonden gekre gen en was een gedeelte van het hoofdhaar verbrand. Bij gemis aan een tolk! Er werd Maandag in de Utrechtsche Recht zaal o.a. ook uitspraak gedaan in een zaak, waarin als beklaagde had terecht gestaan een Duitscher. De man was in preventieve hechtenis en was dus bg de vonuisvoorlezing present. Maar na ontbrak de tolk. Dien had de rechtbank blijkbaar niet noodig gevonden weer te requireeren. En toch dient er ook in dit geval een tolk te zgn. Wat moest er gedaan! Wilde de sabstituut-griffier niet even als tolk fungeeren en vóór de groene tafel ko men! werd door den president gevraagd. Een der rechters adviseerde een van de vele jeugdige advocaten te nemen, die in hun parket plegen te zitten. Ja dat was dan maar 't beste. „Wil een van de heeren even tolk zijn? "t Is alleen maar noodig, om den beklaag de mee te deelen, hoeveel hij heeft gekre- gen". Geen van de jeugdige juristen scheen t aan te durven. Toen, deed de president, voelende 't ha- chelgke van hot oogenblik, dezelfde vraag meer pertinent tot een bepaalden advocaat en een der rechters moedigd6 dezen nog wat aan, zeggende, dat't toch maar'n paar woor den gold. Maar er kwam geen antwoord uit den advocatenhoek, waar benauwde gezichten te aanschouwen waren. Eindelijk na opnieuw gedane vraag, waarin tevens iets lag van een eisch, kwam de jonge advocaat schoorvoetend naar voren een vrjj en aclief volk leeft en werkt. Op rjjk behangsel zgn door kunstenaars hand prachtige panorama's geschilderd van de verschillende gedeelten van het land; een groote hoeveelheid monsters van kostbaar hout zijn daar aanwezigde hacienda's heb ben van hun bloeiende aanplantingen inge zonden kotfle, cacao, suiker en tabak zijn alle vertegenwoordigd. Ofschoon de Dominicaansche Republiek in hoofdzaak van den landbouw bestaat, toont de mijn-industrie dat ook zg het hare bij draagt voor de welvaart van het land door inzending van goud- en koper-erts, ijzer, steenzout, terwijl de aanwezigheid van voor werpen van zeep- en schoenfabricage doen zien dat ook de industrie met het Europeesch fabrikaat durft concurreeren. Ter zijde van deze afdeeling ligt de Sec tion Hellénique, welke geheel door particu lier initiatief is ingericht. De wijn-expositie van de Société Hellénique des vins etspiri- tuaux d'Athènes, een maatschappij met een kapitaal van 5 miUioen gulden en een pro ductie-vermogen van 30000 H.L. 's jaars is zeer belangrijk. Gedroogde vruchten, conserven en ngver- heids-voortbrengsoleq^.als borduurwerk, reuk waren, tapijten en zjjde-waren geven een idee van de natuurlijke rijkdommen van Griekenland en van de toekomst die voor de industrie van dit land is weggelegd. De aanwezigheid van minerale producten doen zien dat er ook in den bodem nog schatten zjjn verboïgen, die aan nationale ondernemingen nog een rnim arbeidsveld bieden. (Wordt vervolgd.) en terwijl de rechters nog wat schenen te moeten bespreken in verband met de quaes tie, stond hij zenuwachtig te doen met zgn handen, die gevouwen waren op zjjn rug en streek hjj daarna het klamme zweet van zjjn voorhoofd. Heel plechtig klonk toen het eedsformu lier uit den mond van den advocaat-tolk. En toen vertaalde hjj voor den vuist weg, zénder woordenboek: ,Ihr Straf ist drei Monate, in Minderung gebracht wird die Vorbaft." Beklaagde verstond 't niet goed. Toen de advocaaat-tolk 't nog eens aan beklaagde zou vertellen, was hij gelukkig inmiddels te weten gekomen, dat in minde ring moet vertaald worden door „sbgezo- gen. Blijmoedig, omdat hjj 't er nog zoo goed had afgebraóht, droop de advocaat af, naar lijn bank toé, waar bij zich toch nog maar zoo veilig acht. Dtr. Ct. De Brabantsche dievenbende. Ter be looning van de vier politiemannen, die door de aanhouding van Vosseuberg, bijgenaamd de Fent, in den nacht van 20 op 21 Mei, op bet spoor van de talrijke en wijdvertakte dievenbende kwamen, hebben de burgemees ters van 21 gemeenten iu een te Oss ge houden vergadering besloten aan de raden dier gemeenten voor te stellen oen bedrag ran 1 cent per inwoner aan die politieagen ten toe te kennen. Ieder ontvangt, wordt dit voorstel aange nomen, f 125. Voor ongeveer vijf weken verdween eens klaps nit het logement Doesner te Olden- zaal, Waar hjj inwonende was, D. Heinrichs, Duitscher van geboorte, die het beroep van schoorsteenveger uitoefende. Algemeen dacht men, dat de man, die soms niet al te wel bjj 't hoofd scheen, op de een of andere tragische wijze om 't leven was gekomen, tot Zaterdag een boerenknaap uit de ge meente Kosser bjj de marechanssée te Olden- zaal kwam mededeelen, dat hg aldaar in een heideveld een man had gezien «geheel met haar begroeid". Een brigadier trok er Zondagmorgen op nit en vond in een onbe woonde hut een geheel naakt en uitgeteerd menschelijk wezen zitten. Het bleek de ver dwenen schoorsteenveger te zijn. Al den tjjd, sinds zgn verdwijning, verklaarde hij, in dat huis te hebben doorgebracht, zich voedende met gras en zuringbladeren en water uit eau kuil. De man, die rammelde van den honger, kreeg weldra bg een land- houwer brood en melk, waaraan hij zich op buitengewone wijze te goed deed. De land lieden, die den stakker gaarne kosteloos van het noodigo eten voorzagen, zouden echtdr door hem beloond worden en tot niet geringe verbazing van allen had de man nog ongeveer zestig gulden in zjjn bezit. Te Dordrecht hoeft zich Zondagmorgen een liefdesdrama afgespeeld. Een jonge man, werkzaam aan Lip's Brandkastenfabriek, heeft omstreeks 8 uur een aanslag gepleegd op een dienstbode. Sedert langen tgd bestond tusschen het meisje en den jongen een lief desbetrekking, maar het meisje wilde liever van den jongen af en reeds meermalen had den zich tusschen hen scènes voorgedaan. Zaterdag moet hjj gezegd hebben, dat er binnenkort iets zon gebeuren, en toen hjj Zondagmorgen het meisje bezig zag de voor kamer van haar mevrouw te doen, klom hjj door het geopende raam naar binnen. Het meisje ging op de vlucht, maar in de gang haalde hjj haar in en loste daar drie re volverschoten op haar, die alle drie troffen. Het vluchtende meisje zond hjj daarop nog een schot na dat in de deur terechtkwam. Daarna schoot hg zich door het hoofd en overleed spoedig. Het meisje was intusschen in elkaar gezakt. Zg werd later naar het ziekenhuis overgebrachthaar toestand is hoogst ernstig. Op den Gronauschen weg kwamen Zater dagavond twee üetsers van tegeuovergestelden richting. De eene had zjjn 14-jarigen zoon achter op 't voertuig staan. Daar het nog vrjj j licht was (het was ongeveer 8 uur), zagen ze elkaar aankomen, en weken eerBt kort bjj elkander uit, doch naar denzelden kant, tengevolge waarvan ze met kracht in bot sing kwamen. De fletser, met zijn zoon op het voertuig, de heer Blinne, spinmeester, sloeg achterover en bleef bewusteloos liggen. Per rijtuig werd hij naar zijne woning ver voerd, alwaar hjj nog dienzelfden nacht is overleden tengevolge van een bloedstorting in de hersenen. Zgn zoon bekwam geen letsel en ook de andere fietsrijder bleet ongedeerd. GOUDA, 7 Juni 1910. Heden werden candidaat gesteld voor drie zetels in de Provinciale Staten voor het district Gouda, de heeren M. Boogaerdt Bz., te Krimpen a/d. Lek, P. J. Bruut, te Rietveld, J. van Galen, te Gouda, W. P. G. Helsdingen, te 's Gravenhage, L. Hoejenbos, te 's Gravenhage, Mr. J. W. H. M. van Idsinga, te 's Gravenhage, H. J. Nederhorst Sr., te Gouda en Dr. R. A. M. Stavenisse de Brauw, te Gouda. De namen zgn alfabetisch gesteld. De Heeren H. J. NEDERHORST Sr. en M. BOOGAERDT Bz. gesteld door I. IJssel de Schepper, W. F. van Beek, Adolf van Dantzig, D. W. IJssel de Schepper, H. D. Boot, M. H. G. Amsingh, J. van Zatphen, M. F. de Raadt, S. D. Boon, A. P. W. de Haen. G. C. van Egk, J. L. van Egk, H. de Jong, G. Prince, N. A. van der Ree, A. J. IJsselstgn Az., P. Rond Jr., J. J. van Houweningen, J. Vergeer, A. Mulder, J. v. d. Pool, Ivon van der Want, J. L. Belonje, A. Boogaerdt, M. M. Schim van der Loeff, E. J. Nieuwenhuis, A. C. Cosyn, A. Steensma, A. J. Dgkshoorn, H. J. L. Kamsteeg, P. Rond Pz., H. Braat, H. van Assendelft. A. Hollander, E. R. C. Peletier, H. A. C. Brinkman, C. C. Krom, Fruyt van Hertog, Boogaards, A. J. Vermeulen, E. J. Vonk, C. J. v. d. Want, A. van IJsendyk, N. Mogendorff, O. A. v. d. Want, J. Sloof, H. Verbruggen, D. J. Starreveld, P. Bokhoven Wz., J. N. de Groot, A. W. van der Klein, H. Ouderkerk, H. Knuttel, C. R. Verloog en J. Oaderkerk, allen te Gouda. De heeren P. J. BRUNT, J. VAN GALEN en J. W. H. M. VAN IDSINGA, gesteld door: K. van Walsum, A. A. van Walsum, P. van Willenswaard, J. v. d. Linde, W. Swy- nenburg, J. Noorlander, S. Bugs, Th. Bugs, Joh. Slingerland, B. Kalkman, P. Rolloos, allen te Krimpen a. d. IJssel, C. L. van Wil lenswaard, D. P. M. Gallard, A. A. v. d. Bant, G. H. v. d. Hoff, A. Sytzema, P. J. D. Geelkerken, J. R. H. v. Willenswaard, J. van Steenbergen, W. T. Itjeshorst, J. A. de Gidts, C. van Willenswaard Az., B. Krins, alten te Schoonhoven, T. Klasbeek, H. J. van Ende, H. A. Hofstede, Dr. Jac. Eringa, J. Gravestegn, N. Brunt, D. Engel, G. Engel Jr., C. Boot, A. van Baarzel, J. W. Gunst, J. de Vries, R. H. Tiddens, L. P. Das, H. J. van Ee, Tuinsma, B. F. Bergmeyer, W. Snel en J. van Wijngaarden allen te Woer den, B. G. Ambagtsheer, G. van Doorn, C. Lekkerkerker, allen te Barwoutswaarder, A. var. Doorn, J. van Doorn, J. Radix, C. v. d. Vring en D. Radix Gz. allen te Woerden. De heeren VAN GALEN, BRUNT en v. IDSINGA, gesteld door C. H. Koemans, G. Th. Steenland, P. H. J. van Wankom. Th. de Graaf, Dr. A. C. A. Hoffman, H. M. G. de Moree, M. C. F. Ka bel, J. G. Kropman, A. Zegers, G. de Jong, C. M. de Kegzer, J. P. G. Tack, T. P. van Hemert, Th. Emonds, P. A. H. Potten, Th. W. Diemei, H. Wijnhof, W. Erberveld, F. J. Brngstens, A. P. Verhoef, J. F. Brugstens, W. G. Hemmelder, W. v. Kersbergen, W. van Brenkelen, N. Dekker, H. A. Jaspers, J. H. van Straaten, L. J. Jaspers, H. van Putten, H. A. J. van Bron, E. van Leeuwen, G. C. H. van Hooff, G. H. Flux, P. Bakker, J. J. van Wijngaarden, F. J. van Wijk, W. van Leeuwen, L. Boegheim, A. Stolwijk, B. Streefland, C. Smits, Bern. de Groot, C. La ger, C. P. W. Dessing, J. A. Donker, A. v. d. Hulst, F. J. Forsthövel, J. G. Potharst en U. J. A. van Rooyen, allen te Gouda. De heeren J. VAN GALEN, P. J. BRUNT Cz en Mr. J. W. H. M. IDSINGA gesteld door: P. J. Kolijn, J. H. Van der Want, J. P. Kasteleijn. N. van Vliet, A. R. van de Putte, W. M. de Jong, A. W. v. d. Graaff, A. Hooimeijer, A. Vuyk, E. C. van der Kleij, P. Kraan, G. Polet, J. M. de Graaf, v. Wolferen, Th. van Straalen, P. A. Vinger- ling, P. Blazer, G. Krook, C. A. Spruijt, D. Bijlsma, B. C: -Stolwijk, J. van Mensch Pz., J. van de Putte, J. J. Cramer, C. J. van de Putte, P. M. Both, E. J. Nijkamp, W. C. van Oei, H. Heystek, T. Sap, H. van der Graaff, J. J. Bik, G. van Eijk, J. van Tok, G. Wientjes, E. T. den Hertog, P. D. Mugl- wijk, S. Vingerling, A. J. Kaars, A. A. C. van Asch, W. K. Schnegder, C. N. Hoogtey- ling, R. J. Vuijk, Joh. S. Langen, K. Wes- sels, J. de Raadt, E. Estié, B. Rietveld, P. A. Lafeber, P. Ooms, C. van Wingerden en J. W. de Boon, allen te Gouda. De heeren W. P. G. HELSDINGEN, L. HOEJENBOS en Dr. R. A. M. STAVENISSE DE BRAUW, gesteld door E. v. d. Werf, Ed. van Dantzig, P. de Vos, J. H. v. d. Bosch, J. Oudshoorn, T. v. Vlaardingen, P. Zonneveld, A. Fokkers Jr., N. J. Dijkman, W. Kreeuwen, P. de Geus, B. de Mink, W. Nales, A. den Edel, J. Schou ten, P. S. Dauvillier, C. J. Schraa, B, Schol ten, M. Mallon, E. van Dantzig A.Jz., B. Sterk, J. Verzeide, H. de Wind, W. M. Els- hout, W. van Hoorn, D. C. vrfn den Berg, L. Sanders, C. van Greaningen, allen te Gonda, A. Dijkgraaf, H. C. Gelok, B. West broek, A. C. van der Ree, G. v. d. Dassen, J. Lucassen, J. W. Peerbolte, P. A. Haijzer, W. F. de Vries, G. H. Peerbolte, E. Por- Beel. G. van Os v. d. Abeelen, H. W. van de Weg, Ger. v. Os v. d. Abeelen, allen te Schoonhoven. A. Zanen Hz., G. Rietveld, J. de Jong Jz., W. Kok Sr., G. v. d. Wer ken, R. de Jong, J. Koog, G. de Jong Dz., G. Visser, C. v. d. Werken, A. Broere Bel en H. de Waard te Ammerstol en W. Kerger te Krimpen a. d. IJsel. 15 Juni a.s. zal het 30 jaar geleden zgn dat de heer G. Boot, Koster der Remon- strantsche kerk, als zoodanig benoemd werd. Gisterenmiddag werd door het onbesuisd rijden van een fietser, de kar.toorlooper P. aangereden en wel zoodanig, dat hg bg den slager van der Wolf werd binnengedragen en op last van Dr. Bakker Niemeyor per rijtuig naar huis is vervoerd. De dader, die spoedig ontkwam, is door de politie opge spoord en tegen hem is proces-verbaal op gemaakt. Spoorweg Gouda—Schoonhoven. Men schrijft uit Schoonhoven aan de „Stan daard": Met het oog op de dezer dagen bij de Tweede Kamer ingekomen Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag, omtrent het Wets ontwerp tot naasting en afbouw vap den Spoorweg Gouda— Schoonhoven en het sedert dien aitgebrachte eindverslag waardoor be doeld ontwerp alzoo voor openbare behande ling is gereed gekomen, was tegen gisteravond door de Kamer van Koophandel en Fabrieken een openbare vergadering uitgeschreven onder leiding van haren voorzitter, den heer Her mann A. Schreuder. Ondergroote geestdrift er. daverend applaus werd de volgende motie aangenomen De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Schoonhoven in openbare vergadering met de ter zake eener Spoorwegverbinding opgerichte Comité's uit de gemeenten Am merstol, Bergambacht en Stolwijk en een groote schare belanghebbenden, bijeengeko men in de groote Zaal en den tuin van het Heeren Logement te Schoonhoven, spreekt hare levendige belangstelling uit in de dezer dagen verschenen Memorie van Ant woord van Z.Exc. don Minister van Water staat in zake de naasting, den afbouw en het in exploitatie brengen der Spoorlijn Gonda--Schoonhoven. Overtuigd van het allergrootste gewicht wat de eindelijke totstandkoming dezer ver binding voor de Krimpenerwaard in het al gemeen en voor de betrokken gemeenten in het bijzonder heeft Êesluit zich te wenden tot de Tweede Kamer der Staten-GeneraaJ, met het eerbie dig verzoek, het daarheen te willen leiden, dat bedoeld wetsontwerp nog in de deze zit ting tot wet verheven worde, opdat ein delijk aan deze jarenlange lijdensgeschiede nis een einde kome, en de Krimpenerwaard uit zijn historisch geworden isolement ver lost worde En deze motie ter kennis te brengen van H.Exc. de Ministers van Waterstaat en van Financiën, van de Tweede Kamer der Sta ten Generaal en van elk harer leden in het bijzonder. De tegenwoordigheid van velen uit alle ge deelten der betrokken streek, bewees hoe ver langend naar voltooiing van het sedert 1903 stil liggende werk wordt uitgezien. Bij Kon. besluit van 4 dezer zgn benoemd tot griffier bjj het kantongerecht te Alphen, mr. J. A. P. W. Slicher, waarnemend grif fier bij dat kantongerecht, advocaat en pro cureur te Aarlanderveen en tot griffiier bij het kantongerecht te Schoonhoven, mr. J. A. de Visser, thans adjunct-commies bij het de partement van koloniën, te 's-Gravenhage. Naar men verneemt, hebben zich voor de vacante betrekking van rechter in de arron- dissements-rechtbauk te Groningen slechts drie. en voor de vacante betrekking van kantonrechter te Groningen tot heden flechts twee sollicitanten aangemeld. (Wkbl. v. h. R.). Dinsdag Juni 1910, Vette ossen en koeien red. aanvoer, prijzen waren voor iste kwaliteit 40, ae 37 en 3e 3 a ct per halt KG. Magere ossen, melkvee en vaarkoeien, goed aangevoerd. Vette kalveren goeden aanvoer ie kwaliteit 30, 2e 27, en 3e 24 ct. per half KG. Stieren goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 32, 2de kwal. 30, 3de kwal. 27 cents per hplf kilo. Handel in vet Vee prijshoudend vette Kalveren en Stieren iets laher in prijs, op de magerenmarkt waren de prijzen hoog 5e Klasse. Trekking van Dinsdag 7 Jnni. No. 20181 f 10.000. 7028 f 5000. 7026, 10831 en 13102 ieder 1 1000. 3151 f 400. 927, 5641, 13717 en 14935 ieder 1 200. 467, 1116, 1679. 2432, 3192, 11208, 15353 15906, 16789, 19827 en 20179 ieder 1 100 Prijzen van i 70 76 2710 5432 8394 11699 15080 17913 168 46 82 8438 11816 81 28 75 2877 5639 44 67 15115 74 92 2905 52 93 11924 55 18023 213 88 70 8639 80 58 93 23 3034 5632 8734 12019 15234 18110 26 89 60 60 12103 75 18214 37 8340 5780 8801 88 80 18359 40 50 83 9008 95 15365 18493 87 96 5884 53 12202 15520 97 329 3427 5936 9130 12594 87 18528 87 48 76 97 15626 69 401 3546 6057 9446 12615 64 18707 79 3644 6280 9545 12798 15720 18833 539 47 6441 9643 12869 34 44 72 3831 51 50 13059 90 18910 661 56 6785 9711 13254 15861 19134 800 84 6954 41 13304 15921 41 848 87 7089 81 29 16032 19316 912 3944 7111 9886 67 16402 20 18 72 12 9923 13486 16566 30 33 4009 97 28 13632 79 32 1082 19 7221 45 13708 97 19495 1149 4227 7302 10149 23 16636 19587 1217 37 7471 10228 45 16796 19662 68 4453 75 10439 57 16817 19726 1332 68 87 10935 13896 47 19965 91 98 7617 94 14088 73 66 1528 4504 55 11006 14221 17247 20024 48 43 7683 11163 14349 48 20101 54 84 7714 11221 55 17337 82 65 4611 86 88 14415 58 20328 1619 4844 7901 11366 14596 72 29 1897 4940 36 73 14729 17548 81 1931 94 66 11453 90 92 20568 2013 5007 8105 11566 14818 17637 20733 79 14 49 86 31 72 20873 2341 81 74 11640 58 17789 88 2457 5345 8243 82 14927 49 20973 2634 77 73 5e Klasse 13e Lgst Mo. 7788 m. z. 7988 f 70, Ne. 7799 m. z. 7399 f 70, en No. 7860 m. z. 7830 f 70. Specialiteit in Nouveautés GOUDA. EXPOSITIE der belangrijke Collectie Nouveauté». en OOSTU MES-TAILLEUR cn verdere Nouveautéh voor het aan- Maande Zomer-Sainoen. Burgert ljite Stand. GEBOREN4 Juni. Maria en Elisabeth (tweel.) ouders C. Michaëlis en M. Zuidam. Gerardus Johannes, ouders B. van Asten en P. van Lissum. 5. Wilhelmina Hen- drica, ouders J. de Raadt en W. H. v. d. Wart. Cornells Wllhelmns, onders J. Janmaat en A. G. M. Fnrrer. 6. Nelis, onders A. de Wit en J. J. H. W. Verblaauw. 7. Johannes, ouders J. Hooiraeger en G. Koogman. OVERLEDEN: 4 Juni. G. Kastelein eclitg. van J. van Roon 28 j. 5. G. Spierings- hoek wed. J. van Hoorn 79 j. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdnrig doch ge duldig Igden, voorzien van de HH. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Zoon, Broeder en Behuwd- broeder in 'Ion ouderdom van rnim 22 jaar. C. P. W. DESSING. C. M. DESSING— WeXNBKBRB en Kinderen. Gouda, 7 Jnni 1910. is proefondervindelijk de BESTE, en volkomen ONSCHADELIJK I APELDOORN-HOLLAND.

Goudsche Courant | 1910 | | pagina 2