ADVERTENTIES. IK S VMSOM. Stadsnieuws. Rechtzaken. Posterijen en Telegrafie. BEUE3 VATS ROTTERDAM EXPOSITIE costumes-tailleur Vlantels. Costumes, Blousen. Zenuw- en Maaglijders IE3a,a,d.g:e-ver „Men vestigt onze aandacht op een me thode om gratis drukwerken per post te ver zenden. Men schrijft dan als adres den naam van een willekenrig iemand in het buiten land, onverschillig waar, vermeldt den naam van den waren geadresseerde als afzender achter op het stnk en bezorgt het ongefran- keerd per post. W|jl de verzending van ongefrankeerde drukwerken naar het buitenland niet is toege laten en deze den afzender moeten worden teruggegeven, wo,rdt het stuk den psendo- afzender kosteloos thuis bezorgd." Zondagavond viel te Njjkerk een net ge kleed voetreiziger op den openbaren weg bewusteloos neer. Men kon dadeljjk aan zjjn goed verzorgde kleeding zien, dat men niet met een landlooper te doen bad. De dokter werd geroepen, die last gaf den vreemdeling per brancard naar het ziekenhuis over te brengen. Alle pogingen het bewustzijn te doen te- rugkeeren bleven vruchtelèfcs. Eerst Maau- dagnamiddag kwam de man weer bjj kennis, waarbij het vermoeden van den geneesheer werd bewaarheid, dat honger de oorzaak der ongesteldheid was. De man was van Meppel naar Amsterdam geweest om werk. Dit wai hem toegezegd en nu zou hij zonder een cent op zak te voet naar vrouw en kibderen gaan om de blijde tijding te brengen. Vrijdag bad hij bet laatst wat genuttigd. Zijn eergevoel weerhield hem te vragen. Na goed te zijp. verpleegd heeft hij nu de reis naar Meppel 'voorgezet. De „Prins Hendrik", het groote nieuwe plei- zierjacbt van de firma Goedkop, heeft eer gisteravond te half acht bp zyn terugkomst uit IJmniden den kademuur aan de De Ruy- terkade te Amsterdam ingevaren. Het schip wilde ter linkerzijde van den steiger vastmaken, maar had nog zooveel vaart, dat het met den steven tegen den kademuur liep. De schok van de zware en diepgaande boot was zoo hevig, dat de kade muur tot een stuk onder de waterlijn in tweën gesneden werd. Ed de muur eu het achter liggende trottoir werden vervolgens een stuk achteruitgezet, zoodat de steeuen er uit vlo gen. Oogenschijnlijk bekwam de „Prins Hendrik" geen schade. Een dame, die in de „Bijenkorf" te Am sterdam eeuige inkoopen gedaan had, kwam toen zy wilde betalen tot de ontdekking dat zy uit haar taschje f 150 aan bankpapier had verloren. Haar broedor die haar vergezelde had ge merkt dat een jongen voor het gebouw eenig papiergeld had opgeraapt. Men trachtte den joDgen nog na te gaan, maar deze had zich inmiddels uit de voeten gemaakt. Naar wjj vernemen heeft de directeur der Staatsloterij een missive gezonden aan de ver schillende collectenrs en collectrices, waarin den collecteurs en den debitanten er op wordt gewezen dat het ten strengste is verboden loten te verkoopon met voorbehoud van het recht om die loten terug te koopen of met beding dat de koopers van klassikale loten na afloop van een der eerste vier klassen geen gebruik zullen maken van hun recht van verwisselen, welke handelingen geacht moeten worden in strijd te zijn met artikel 9 eu 6 der wet van 23 Juli van 1885; ten tweede dat collecteurs streng behooren toe te zien, dat de onder hun toezicht gestelde debitanten in geen geval hetzij direct of io- dlrect na den aanvang der collecte loten op- koopen. Zoo debitanten in strijd met de voor schriften handelen, zal hun ontslag als debi- tant volgen. (Hbl.) Zon dagavond is te Mohileff, waar de bni- zen grootendeels van hout zijn, een reusach tige brand uitgebroken, waardoor 0©O huizen, 2 kerken, het volkshuis en verschillende scholen in aseh gelegd werden en ook tien personen omkwamen. Do brand scheen nog niet Ie hebben nitgewoed. Door oen nieuwe uitbarsting van het vuur zijn nog honderd huizen afgebrand. De re- geeringsgebouwen werden met groote moeite gered. Men zal zich heriuneren, dat indertijd vanwege den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel aan patroons- en arbeiders organisaties en andere lichamen een voor ontwerp van een wettelijke regeling der Zondagsrust werd toegezonden, ten einde lien in de gelegenheid te stellen, daaromtrent hun oordeel mede te deelen. Aan het Departement is men thans bezig de adviezen, welke dienvolgens van die lichamen inkwamen, in het ontwerp te ver werken, zoodat eerlang eeu definitief wets voorstel op de Zondagsrust tegemoet gezien kan worden. (Hsg.) Uit het offlcieele verslag van den verkoop der Juliana-bluem op 30 April jj. blykt, dat de netto opbrengst in totaal f47.10I.08 /jlieeii bebragen. Onder de gemeenten, waar de op brengst het grootst was, merken wij op 's-Gravenhage met f 8123 51'/*, Amsterdam f 4792 78, Arnhem f 2483 22. Haarlem f 3767.021/Leiden f 2347.37'/*, Utrecht f 3057.15'/, Rotterdam f 6041.51. Hinderlijk volgen van een kwartjesvinder. Maandagavond hebben de politie-agenten, die belast zijn met het opsporen van kwart jesvinders, het vooral een alom in den lande berncluen kwartjesvinder lastig gemaakt. Terwijl zij, omstreeks 11 uur, op het 3e perron surveilleerden, kwam juist de trein nit de richting Rotterdam binnen. Daaruit stapte o.m. ook Johannes Kroet, overal om z\jn métier bekend, met zijn vronw aan een arm en een city-bag in de hand. Niet zoodra kreeg hij echter de agenten, het zijn, naar we meenen de nos. 244 en 830, in het vizier, of hy liet zyn vronw in den steek pa zette het op een loopen, om het station nit te komen. De agenten hem achterna. Kroet Sprong op lijn 11 welk voorbeeld de agenten volgfien. Een hunner ging vlak tegenover hem zitten, wat K. niet scheen te bevallenalthans op het Damrak, voorbjj de Beurs, sprong hy van de tram en trachtte weg te snellen. De agenten verlieten eveneens de tram, alsook eenige passagiers, die meer van de vervol ging moesten hebben. Men hield K. in 't oog, volgde hem zooveel mogelyk op den voet, opdat hij zich niet zon verbergen. K. nam de I richting Oude Kerksplein en trachtte daar te ontsnappen, doch hy was jnist te laat, want de agenten en het publiek waren hom te ving af, zoodat hy spoedig de vervolgers weer achter zich zag. Het ging nn den Onde- zyd3 Achterburgwal af, waar K. allerlei ge stalten aannam, zooals die van 'n manke, 'n bultenaar, enz., om toch maar ongemerkt te ontkomen. Doch niets hielp, en niet voor by in zyn woning in de Pieter Jacobsstraat was achtte hy zich veilig. Toen ging by nit het raam liggen en der politie allerlei verwenschingen naar het hoofd werpeh. Zelfs had hy het over „hinderlijk volgen" en „anklagen" wegens dat feit waar mede hy natunrljjk de lachers op zyn hand kreeg. Doch wie in dit geval het laatst zal lacbeD, zal K. ongetwijfeld nog wel eens ondervinden. Dat deze wyze van surveilleeren den kwartjesvinders alles behalve aangenaamis, bleek ook Maandagavond nog met zekeren Van R., ook een baas op dat gebied, die, toen eenige politieagenten hem volgden, ten slotte begon te grienen Tegenwoordigheid van geest. Omstreeks 7 nar Maandagavond viel te Maasslafe een jongetje van 5 jaar van den sproorwegwaebter S. in de Boonervliet naby 't station. Een reiziger, die in den trein zat, die juist over de spoorbrug reed, en het kindje zag dry ven, trok aan de noodrem, sprong nit ten trein eD van de brug in den vliet, waaruit hy den jongen levend wist te redden. Met een nat pak ging de kloeke redder weer in den trein om zyn reis naar Rotterdam te vervolgen. (N. R. Ct.) Zondagavond omstreeks kwart voor zes, reed, naar de Zw. Crt. meldt, te Zwolle, de heer P. Van Loo met zyn echtgenoote, zyn 17-jarigen oudsten en zyn 8-jarigen jongsten zood, in een met één paard bespannen brik over de Pannekoekendyk. Jnist was men een daar liggend lichterschip voorbij, toen plot seling het inspan van den wagen losraakte, 't Paard ging er van door. 't Rytnnr draaide naar den waterkant ec reed jnist tnsschen 't lichterschip en den steiger, de gracht in. Na een korte onderdompeling kwamen de inzittenden allen dadelijk boven water. Me vrouw Van Loo en de ondste zoon hadden zich aan de kap van de brik vastgeklampt en wisten zich daarop te hoaden. De heer Van Loo kreeg vasten grond onder de voeten 't achtjarig knaapje verkeerde 't meest in gevaar, maar den vad^r gelakte het, hem uit de diepte te halen, waarna het kind, met hnlp van eenige omstanders, op 't droge werd gebracht. Behalve de in 't rytuig zittenden, geraakteook nog deheerL. Wentholt, bleeker, die met zyn familie op den Pannekoekendyk wandelde, te water. Hy moest, wilde hy niet door de brik overreden worden, oitwyken, en de eenige weg, die hem daarvoor openstond, was die naar het water, waar by dan ook in sprong. Van alle kanten kwam nu hnlp opdagen en in weinige oogenblikken slaagde goede zwem mers er in, de drenkelingen op het droge te brengen. De heer A. Mnlder Jzn. schryft: In Holland is men blykbaar zeer teleurge steld door de komeet, want velen hebben do komeet heelemaal niet gezien, anderen heel eventjes. Nn ik dit gehoord heb, kan ik niet nala ten eens te vertellen hoe wjj, opvarenden van een der passagiersschepen van den Ko ninklijken Hollandschen Lloyd, op reis van Baenos Aires naar Amsterdam, dit grootscb nat aar wonder hebben mogen aanichoawen Den >28en April was ik in den omtrek van de Platarivier voor het eerst in de gelegen heid de komeet te zientoen bevond ze zich op een flinken afstand links onder de pla neet Venna; de staart was dnidelyk waar te nemen. Eiken morgen bad ik de wacht van 4-8 nnr en iederen volgenden ochtend kon ik dnidelyk plaatsverandering waarnemen ten opzichte van Venna, en ook eiken morgen namen de helderheid en de lengte van den staart aanmerkelijk toe. Langzamerhand begon de staart in de richting van Venns over te hellen. Een paar dagen vóór den 18en Mei ver toonde de komeet zich het schoonst. Toen was het een zee van licht, en de staart ge leek precies op een reusachtig zoeklicht, van een sterkte, zooals er tot heden op oorlogs bodems niet voorkomen by was zoo lang, dat als de kern zich even boven den hori zon bevond, het einde van den staart nog voorbij het zenith liep. Jammer, dat we toeD reeds te dicht by den eqnator kwamen, het werd reeds te vroeg licht. Den 17en Mei zagen we reeds om 1 nnr '8 nachts den staart boven den horizon-, nit- komen als een reusachtige lichtbundel. Den 18en Mei zagen we hoegenaamd niéts meer. Evenmin bespeurden we dien dag, toen de Aarde den staart paaseeren zon, iets van vreemde verschijnselen in den damp kring. Na den 18on heeft de komeet zich 'nog flauw aan den avondhemel vertoond, maar het was de moeite niet meer waard er lan ger naar te kyken. Op het znidelyk half rond was het schouwspel te mooi geweest. (N. v. d. D.) Hoe uiterst precies en nauwkeurig de directie der Rijkspostspaarbank te werk gaat. ondervond, zegt de „Z. Ct.", een ingezetene van Zntfen wiens zaster in Augustus 1902 was overleden. In de nalatenschap moest ook een spaarbankboekje van de Rykspost spaarbank zyn, maar daar het boekje niet te vinden was en de erfgenaam wel wist, dat er zoo goed als niets in stond, deed hy er geen moeite meer voor en gaf hy dus ook geen gevolg aan het verzoek der directie om het boekje op te sturen. Maar in Arasterdam liet men de zaak niet rasten. Het is voor de administratie te wen- schelyk om boekjes, die op naam van over ledenen staan, aan den omloop te onttrek ken. En zoo ontving de erfgenaam dezer dagen een order van betaling op het bewuste boekje, waarin machtiging gevraagd om. een halve cent terng te betalen. De preciesheid van de Rykspostspaarlank valt te pryzen. Maar.dat er acht jaar voor npodig is om zoo'n zaak af te wik kelen Aan hot Schnitendiep te Groningen was het Maandagmiddag, omstreeks 6 nnr, een consternatie van je welste, vertelt de „Pr. Gr. Ct." Daar was de koopman B. Z. by het oude-metalenpakhnis van den heer Rosen* boom gekomen, om een party ond jjzer te verkoopen. De meesterknecht Muller, die den koopman te woord stond en bet yzer woog, kreeg met den verkoop verschil over de vraag, of een der stokken wel yzer wa3. Men besloot de vraag op te lossen door het stuk te slaan. Het voorwerp bleek hol te zyn en toen het kapot geslagen was, kwamen et; gassen te voorschijn, die blykbaar eene vergiftigende uitwerking hadden. Althans de meesterknecht Muller en drie andere knechts, die in de nabijheid werkten, werden onpaslyk en kwamen, nadat zy eerst frisch afgewas- 8chen waren, weer by. De heer Rosenboora wilde het bedenkelijke goedje niet in zyne bergplaats hebben en liet het weer op den wagen van Z. leggen, die nn den wagen naar het Schuitendiep krooi. Maar nog niet alle gassen waren vervlogen. Want de vronw van een schipper, die daar met zyn schip ligt, werd na be dwelmd maar kwam, na door dr. Van Calcar te zyn behandeld, weer by. Ook ondervonden de omwonenden grooten last van de beden kelyke dampen. Onder anderen kregen twee kinderen het zoo benauwd, dat zy naar het ziekenhuis moesten worden gebracht, waar zy werden bijgebracht. Onder politiegeleide werd het bedenkelyke goedje buiten de bebonwde kom gebracht. Uit een onderzoek bleek, dat het afkomstig ia van materiaal, dat by den bonw van het graanpakhnis van den heer Van Munster gebruikt is voor het prodneeeren van kanst- licht. Te Leeawardeu is in den nacht van Zon dag op Maandag ingebroken in het magazyn van den heer S. J. G. Eewal, in galanterie waren. De brandkast werd geforceerd, maar de dieven hebben slechts weinig bemachtigd. Op verzoek van de justitie stelde de heer W. Wisser, inspecteur van politie, zyn poli tiehond Hector beschikbaar, en deze wees weldra het huis aan, waar twee van de in brekers zich bevonden, 't Waren de beruchte Amsterdammer J. G. en zijn vrouw. Uit hetgeen zy mededeelden, bleek, dat er nog een derde in 't complot wasdeze, zekere G. B., werd, toen by gisteravond vau zyn werk kwam, aangehouden. In het gehucht De Haandrik (Overysel) is gisternamiddag een voer hooi van den landbouwer H. aldaar in de Vecht' gekan teld. De 16 jarige dochter van H. zat boven op den wagen, is onder het hooi geraakt en gestikt. Het lyk van den sedert 30 Mei te Am sterdam vermisten knaap J. J. H. D. is heden opgehaald nit het Westerdok aldaar. Dat het dit jaar met den kersenpluk bui tengewoon slecht zai gaan, spreekt het best nit do besomming by de verpachting gemaakt in dit en het vorige jaar. Te Nykerk werd voor drie boomgaarden gemaakt f 80, f 70 en f 4. Dezelfde boom gaarden brachten het vorige jaar respectie velijk f 70, f 488 en f 310 op. In de Polanenstraat te Amsterdam werd Maandagavond een vijftienjarig meisje het slachtoffer van het bezigen van petroleum voor het aanmaken van de kachel. Terwyl zy daarmede bezig was, vatten haar kleederen vlam. Met brandwonden overdekt word de ongelukkige naar het Bin nengasthuis vervoerd, alwaar haar toestand hoogst ernstig bleek te zyn. Om een denkbeeld te geven van de reus achtige menscheumassa's, die gisterochtend1 per Hollandsche Spoor van den Haag naar Leiden vertrokken, diene dat niet minder dan vyftig politie-agenten met drie brigadiers, drie inspecteurs en een hoofdinspecteur on der persoonlijke leiding van den commissaris der 2e afdeeling, den heer Dietz, van de« ochtends halfacht tot ongeveer twaalf uur noodig waren voor het bewaren van een goede orde. Buiten op straat, waar gelegenheid was derde-klassekaartjos voor Leiden te koopen, waren twee lange queue's opgesteld, waar van de eene somtijds tot op het Ryswyksche plein, de andere onder de verkapping tot nabij den Parallelweg reikte. Ook in de vestibule en voorbij de controle tot aan de trap naar de richting Amsterdam stonden de reizigers in twee queue's opgesteld. Kwam nu een trein voor de richting Leiden vóór, dan werden nit de gang tot het perron zoo veel menschen toegelaten, als er naar schat ting in den trein konden. Daardoor werd voorkomen, dat ook maar één oogenblik ge drang van eenige beteekenis ontstond ondet de duizenden, die vanochtend naar de Leid- sche feesten trokken. Toen de drukte wat lnwde, werden de politieagenten bij gedeelten in de derde klasse wachtkamer toegelaten eu daar ont haald. In den loop van den ochtend botuigde de hoofdcommissaris van politie, de heer Ver steeg. zyn groote tevredenheid over de ge nomen ordemaatregelen. De Leidsche Lustrnmfeesten. Leiden, 21 Juni. Vandaag is bet de groote dag, de feestdag bij uitnemendheid. Heden trok een sierlijke stroom van vorsten, edelen en ridders langs Leiden's straten, voorstellend de „Blyde Incomste van Syne Hoogheyt, Frederik Hendrik, Prince van Oraniëo, Grave van Nassan enz. enz. binnen Amsterdam, vergeselschapt van H.H. M.M. Henriëtte Maria, Coninginne van Groot- Britanië enz., Elisabeth, Coninginne van Bohemen enz., Z. H. Welhem, Prince van Oraniën en Syne Gemalinne Maria, Princesse Royale van Engelant, alsmede hQone hooghe gevolghen, den 20en van Bloeimaant vau den jaare 1642". Reeds in den vroegen morgen stroomde het feestvierend en ryk versierde Leiden vol met belangstellenden en ontelbaar was de menigte die met spoor en boot, trams, anto's en verdere middelen van vervoer werd aan gevoerd. Drommen menschen bewegen zich langs de hoofdstraten en overal langs de lunzen zijn dicht'bezette tribnnes aangebracht. HeV geheel biedt een feestelijk schouwspel, een bSbW^vaif jolige en onbezorgde vroo- Ijjkheid. Te rnim een nnr zette de stoet zich in beweging, voorafgegaan door het muziek corps van het 3e regt. Huzaren, onder lei ding van den kapelmeester A. de Goede. Voorop „De Eerewacht van Amsterdam- sche jongelieden, magistraten en notabelen", in klenrige, smaakvolle costnmes. Daarachter een trotsche ruiterstoet, „De Friesche Stad houder met zyn gevolg, Hooggeplaatste mi litairen". Het is eene opeenvolging van blinkende rnstingen en ryke nniformen. In weelderige zeventiende eenwsche karossen nadert nn de stoet van „Koninginnen met hare gevolgen", één rijke schat van schitte rende en kostbare toiletten in rood en good en blanw en geel. Het toppnnt van pracht bood de vierde afdeeling, de kern van de stoet „De Stadbonder Frederik Hendrik eo zyn gevolg, Gesanten". Een statige rjj tab fiere geharnaste ridders, wier rustingen flon keren in het zonnelicht, hnn paarden gehold ju prachtvolle barnachementen. Behalve den Stedendwinger merkten wy hier op: Zaam van Lnchtenbnrgh, Commissaris van Mons- teringh en Heraut van Wapenen; Arent van der Graeff en WiJJem van Persyo, eveneens commissarissen van Monsteringhde ridders Van Aers8en en Van Brederode, Constantyn Hoygens, Heer Van Znilichem en meerdere grootwaardigheidsbekleeders nit dit vader- landsch heldentijdperk. De slotafdeeling bevat „Prins Willem en Syo Gevolgb Hooggeplaatste Militairen". Ook hier schitterende wapenrustingen en fraai gebordnarde schabrakken. De ètoet werd gesloten door hel muziek corps van het 4e regt. Infanterie, onder lei ding ran den kapelmeester W. van Erp. Overal werd de stoet Inide toegejuicht. Op tal van plaatsen werden bloemtuilen en kransen aan de deelnemers aangeboden, bloe men en groen gestrooid en langs den ge- heelen weg groette een blij gejnich de hooge gasten. Te 9 aren gisterenavond werd de optocht, oa het diner der deelnemers in het feestge bouw, hervat by fakkellicht. De voornaamste wijken zyn schitterend geïllumineerd en de ieestvreagde bereikt dan haar toppunt. Zondagmiddag 3 nar daalde een zwerm van 5 k 6000 wespen neder tegen de perceelen V. Djjckstraat 234—246 iu Den Haag. Met emmers en bakken water werden door de bewoners, die een jas of doek om hnn hoofd hadden gedaan, de wespen besproeid, zoo dat om 7 nnr de bewoners konden zeg gen, dat de zwerm verdwenen wat. GOUDA, 22 Jnni 1910. VERG ADERINGvan denGEMEENTER A A D op Vrjjdag 24 Juni 1910, des avonds 7% nnr. Aan de orde: 1. De rekeningen over 1909 van de ge subsidieerde instellingen van welda digheid. 2 Het voorstel om de firma J. Slegt en Co. te vergannen de Derde Kade uit le breiden. 3. Het voorstel tot het verleenen van steun aan de alhier te houden ten toonstelling van toegepaste electri- citeift. 4. Het voorstel in zake de toelagen voor schoolreisjes. 5. Het voorstel om den heer I. A. van Rijn van Alkemade een stuk grond in het Van Bergen IJzendoornpark te verkoopen. 6. Het ontwerp-Reglement voor de Stads- mnziekschool, alsmede het voorstel tot regeling der bezoldiging van den Di recteur. 7. Het voorstel tot opheffing van de on bewoonbaarverklaring der woning Lange Dwarsstraat No. 8. 8. De benoeming van a. een lid' der Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs. b. een hoofd der Tweede Burgerschool voor jongens. c. eqp directeur der Stadsmnziek- school. Hedenmorgen had alhier de rykspremie- hearing plaats voor bet district Gonda, waartoe behooren de paarden nit de ge meenten Barwoutswaarder, Bergambacht, Berkenwoude, Boskoop, Bodegraven, Gonda, Gouderak, Haastrecht, Hekendorp, Lange- raigeweide, Moercapelle, Moordrecht, Nien- werkerk aan den IJuel, Onderkerk aan den IJsel, Ondewater, Papekop, Reenwyk, Riet veld, Schoonhoven, Stolwijk, Vlist, Waarder, Waddinxveen, Woerden, Zevenhuizen eo Zwammeidam. De Jury-leden waren de beerenS. C. Gooszen, 's-Gravenhage, Militair Lid, M. de Rboon Mzn., Raamsdonk, Landbouwer, J. Leeuwenburg, Zwyndreckt, Ommeren, Land bouwer, Dr. K, Btichli, Gouda, Veearts. De uitslag was aldus: Merries. Aaogenomen werden met reisgeld Kol van den heer P. Ondjjk te Moercapelle. Zampa van den heer J. H. van der Tor ren Kz. te Gouda. Aii van den heer M. Hijkoop J.Fz. te Waddinxveen. Zwaan van den heer J. H. van der Tor ren Kz. te Gouda. Amazone van den heer A. van der Breg- gen te Waddinxveen. Emma van den heer A. de Vry te Moer capelle. Merries met veulen. Z&rin 1 40 met reisgeld van den heer A. van der Breggen te Waddinxveen. Yvette f 30 van den heer J. H. van der Torren Kz. te Gonda. Adona f 40 met reisgeld van den heer J. H. van der Torren Kz. te Gouda. Cato f 30 van den heer J. C. Sprayt te Zevenhuizen. Vesta f 40 met reisgeld van den heer J. H. var. der Torren Kz. te Gouda. Soffie f 30 van de Wed. Jb. van der Spek te Moercapelle. Merries. Blondine f 35 en reisgeld van den heer A. van der Breggen te Waddinxveen. Hera f 30 van den heer J. C. Sprnjjt te Zevenhuizen. Cato f 35 en reisgeld van de Wed. Jb. van der Spek te Moercapelle. Adriana f 30 van den heer J. H. van der Torren Kz. te Gonda. Beatrice f 25 van den heer J. H. van der Torren Kz. te Gonda. Merrievenlens. Cato I 25 van den heer J. H. van der Torren Kz. te Gonda. Jeanne f 25 van den heer J. C. Sprnjjt te Zevenhuizen. Dina i 25 van den heer A. van der Breg gen te Waddinxveen. Hengstveulens. Denkalion f 40 van den heer A. van der Breggen te Waddinxveen. Civilis f 40 van den heer J. H. van der Torren Kz. te Gonda. a Veulen zonder naam f 25 van de Wed. Jb. van der Spek te Moercapelle. De belangstelling voor deze kenring was zeer gering, geen enkele landbouwer was aanwezig, terwijl dit op andere plaatsen wel het geval is. Het programma van het 4e Volksconcert op Donderdag 23 Jnni des avonds ten 7i unr in het Houtmansplantsoen, te geven door het Stedelijk Muziekcorps, Directeur de beer J. G. Arentz, lnidt aldas I. Marsch. Genève. F. Andrieo. 2. Onvert. Marie Henriëtte L. Montagne. 3. Valse La Coqaette J. Holstrftger. 4. Fantasie La Veille de Noce Ed. de Larosse. 5. Ouverture La Perle dn Nord Ch. de Carmont. 6. Valse Fiancailles Wesly. 7. Fantasie Les Saltimban- qnes L. Canne. 8. Marsch. L'entrée des Gladiatenrs J. Fncik. Hedenmiddag ten ongeveer half drie werd een schoorsteenbrand ontdekt in de koffie branderij van don heer Schuttelaar, die, nadat het aanwezige roet was verbrand, van zelf geblnscht was. De slangenwagen was uitgerakt, doch behoefde geen water te geven. Mejuffrouw N. J. C. Krnyt, onderwijzeres 1ste klasse in de kolonie Cnraqao, lydeiyk belast met de fanctiën van hoofd der Wil- helminaschool op Caraqao, is definitief be noemd tot hoofd dier school. Door de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam werden gisteren veroordeeld A. de M., hni8vronw van P. H., 39 jaar, zonder beroep te Stolwijk, werd f 10, sub sidiair tien dagen hechtenis geëischt, omdat zy op 15 Mei haar boorman met de kloet op de scbonders zon hebben geslagen. Beklaagde beweerde wel te hebben ge slagen, maar met haar banden, niet met de kloet. N. M., 47 jaar, magazijuknecht te Gonda, wegens mishandeling, tot f 5 boete, sabsi- diair vyf dagen hechtenis. Verplaatst: 1 Juni, de commiezen der posterijen en telegrafie 4e klasse L. Even- huis, van Assen, en A. W. J. Stofkoper, van Zeist, beiden naar Amsterdam (postkantoor) en A. B. Bosman, van Dordrecht (postkan toor) naar Rotterdam (telegraafkantoor); de klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse R. A. van Lier (o. v.) van bet tele graafkantoor naar het bypost- en telegraaf kantoor „Goudsche singel" te Rotterdam de hulptelegrafist H. Beckeringh, van Gro ningen naar Arnhem; 16 Juni. de klerken der posterijen en te legrafie le klasse J. C. le Ratte, van het bjjpost- en telegraafkantoor „Vaillantiaan" naar het bypost- en telegraafkantoor „Stad- boadersplein", en H. J. van Weenen, van het telegraafkantoor naar het bypost- en te legraafkantoor „Vaillantiaan" te 's Graven- h&ge de conducteur der brievenmalen 2e klasse H. W. Dnyker, van het spoorwegpostkantoor no- 1 naar het spoorwegpostkantoor no. 2 te Amsterdam 1 Jnli. de klerken der posteryen en tele grafie le klasse F. M. G. Paré (o. v.), van Ede naar Amsterdam (telegraafkantoor), J. Anceanx, van het bypost- en telegraafkantoor „Kruiskade" naar het telegraafkantoor en N. Donkersloot, van het telegraafkantoor naar het böpoat- en telegraafkantoor „Kruis kade" te Rotterdam, A. G. Groenhof!, van Hoogeveen naar Utrecht (telegraafkantoor) en H. W. Reiiingh, van Utrecht, (telegraaf kantoor) naar Hoogeveen de klerk der posteryen en telegrafie 2e klasse W. M. Hock (o. v.), van Arnhem (telegraafkantoor) naar Ede de hulptelegrafist C. M. Danselmnn (o. v.), van Amsterdam naar Alkmaar. Eervol ontslagen op verzoek: 16 Juni. de adjnnct-inspectear der poste ryen en telegrafie te 's Gravenhage, E. Voorby. Het eervol ontslag op verzoek van de hnlptelefonist G. J. van der Horst Brnyn (o. v.) te Amersfoort is ingegaan 6 Juni in plaats van 1 Jnli. Amsterdam, 20 Jnni 1910. Volgens het weekblad van de commissiebank te Amsterdam, zyn in de week, geëindigd 20 Jani, door tasschenkomst dier Bank ver handeld de navolgende incourante en minder courante fondsen Aand. Alg. Bankvereeniging 80 pet. Nieuwe aand. Ned. My. van Zeker heidsstelling voor ambtenaren en Beambten (12' 9) 185 Aand. Utrechtscbe Hypotheekbank (20 gestort) 200 5 pet. Oblig. Gayamsche Cnlt. Mij. 100 Cnlt. My. Rewoeloe W0'/$» Aand. Serie B. colt. My. „Seborch" 73'/, Inkomsten Oblig. Petroleum Royal ty Mij. 9'/,„ Aand. Biliton My. Tweede Rabriek F 1500 Ned. Indische Mijnbouw My. 3 pet. Algemeene Suiker Mij. 90 Koninklijke Ncderlandsclie Grofsmederij 92 4 pet. Oblig. Kon. Nederlandsche 90 Aand. Diamantslijperij Mij. 110 4 pet. Oblig. Boek- Courant- en Steendrokkery v.b. G. J. Thieme 80 Aand. Kon. Hollandsche Lloyd 51 Cert. v. aand. Haagsche Tramweg Maatschappij 275 Gew. aand. The Netherl. Tramway Corporation Electr. Spoorw. Mij. Amsterdam- Haarlem, Haarlem—Zandvoort, Haar lem— Bloemendaal 12 4 pCt. Oblig. Modjokerto Stoomtram Maatschappij 90 Aand. Tramweg Mjj. „De Meyery" 63J Maatschappij tot exploitatie van het Bible Hotel 40 Assurantie My. togen brand schade en op het Leven „l)e Nederlanden" van 1845 F 470.— Tilbargsche Waterl. Mjj. 98 pCt. 4 pCt. Oblig. Mjj. tot exploitatie van Bad- en overdekte Zweminrich tingen 90 4 pCt. Oblig. Provincie Noord-Hol land 1901 100 Opr. aand. Holland Canada Hypoth. f 68.— Holland La Plata Hypo theekbank f 155-150.— Javasche (/altaar M(j. f 330.— Internationale Rameen- sche Petroleam My. - 15.— My tot exploitatie der Saikerfabr. Kalibagor - 150 Wir.staand. Kon. Paketvaart My. 600.— Opr. aand. Zeenwsche Hypotheekb. - 50.-- Amsterdam, 20 Jnni 1910. Als nieaw ingekomen wijzigingen van vraag en aanbod in het Weekblad van de CommisBiebank te Amsterdam, vermelden wy U de volgende fondsen GEVRAAGD Oude aand. Ned. My. van Zeker heidsstelling voor ambtena ren en beambten (121/, pCt. gestort) Offerte Aaud. Twentsche Backver. B. W. Blyden8tein Co. Serie A 128 pCt. Landb.-Mij. „Bangak" 180 Cnltnor My. „Batoe Mandi" 75 Kasiroeta Cultnor My. 80 Billiton My. tweede rabriek f 1500. Ink. Oblig. Petr. Royalty My. 9'/8pCt. Aand. Eerste Hollandsche Ijzererts Maatschappij 25 Importhandel vh C. Moerbeek 70 My. tot expl. van koolznur- fabrieken in Engeland Offerte My. tot expl. van Rheinische Kohlensilnre Werke Serie A 26 Lym en Gelatinefabr. „Delft" 160 Stearinekaarsenfab. „Gouda" 285 Dell Courant 50 Si pet. Oblig. Dedemsvaartsche Stoomtramweg Mjj. Offerte Aand. Mjj. tot exploitatie van het Bible Hotel 40 Nederlandsche Algem. Mjj. van levensverzekering „Con- servatrix" Opr. aand. Holland La Plata Hy potheekbank F 150.— Bew. v. Deelger. Nederlandse!) In dische Landbouw 250.— AANGEBODEN. Aand. Maas en Merwebank 85" 4'/j pCt. Scholdbr. Nederlandsche Crediet en Voorschotbank Bod Aand. Nieuwe Nederl. Credietbank 85 Dordrecbtsche Hypotheekb. 85 Ned. Canadeesche Hyp. 120 Utrecbtsche Hyp. Serie A. 200 Goenoeng „Boeiend" Cultuur 200 Java Caoutchouc Compagnie 130 Cultuur My. „Soember Man- gis Eidoel Bod Assam Thee-onderneming „Tjilangla I en II" Bod Zuid Java Coltaar Mjj. 32 Ink. Oblig. Petroleam Royalty My. 12 Aand. Leidsche Veem Bod 4'/, pCt. Oblig. Mjj. tot exploitatie van Rheinische Kohïensüare Werke 85 Aand. Algem. Sniker My. 95 Biscuitfabriek „Nntrix* 10 Stoomvaart Mjj. „Triton" Bod Tramweg Mjj. „de Meyery." 82 My. tot exploitatie van on roerende goederen „Cremer- park" Bod Mjj. tot expl. van onroerende goederen „Rotterdam" 90 Alg. Mjj. van Levensverz. en Ljjfrente (volgest.) Bod Derde Ned. Herverz. Mjj. 75 Tweede Ned. Herverz. Mjj. 80 Maassloische Waterl. Mjj. 48 3'/, pCt. Obl. Mjj. voor volkswo ningen Bod Winntaand. Koninklijke Paketvaart Maatschappij F 500.— Opr. aaDd. Droogdok My. „Tandjong Priok 725.— VRIJDAG 3 JUNI. L.K. H.K StaaUleenxnqen. Nederland. Oblig. Ned. Werk. Schuld 2'/, 77'/, - Portugal. Oblig. Tabaksmono- polieleening (500-5000 fr.) 4'/, 97»/< Rentelooze certif. f 6.80 Oblig. 2e Serie fr. 500 3 61% Bulgarije. Oblig. Tabakslee- ning 1902 5 91'/, Hypothee. Staatsl. 1892 6 94'/, Rusland. Iwang. Dorabr. Obli gation 4'/, 93s/* Azie. Japan Obligation 1899 4 95% Columbia. Geconsolideerde Bnitenlandsche Schald.R. 3 49 Hypotheek-Danken Pandb. Rotterd. Hypb. 4 100 Pdbr. Sted Hypb. 'sGrav, 4'/g 100 Pandb. Utreohtsche Hypb. 4 98 Pandb. Westlandsciie Hypb. 4 100" Pandb. Znid-Holl. Hypb. 4 98/, Pandb. Algemeene Groninger Scheeps-Hypb. 4'/i 101 Pandb. Nederl. Hyp. APand- briefbank 4 99 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 41/, 100' Pandb. Bataafsche Hypb. 4 99 Eerste Ned. Hypotheekbrief- bank 4 99'/, Pandb. Hollandsche Hypb. 4 94 Scheepvaart-M aatechappijeu Oqüg. L. Smit en Co. Sleep dienst 4'/, 100 Stoomvaart Mjj. „Triton" Obl. 5 100 Premieleeningen Belgie. Stad Antwerpen 1887 2'/, 97'/, Diver ten. Laan v. Meerdervoort My. tot expl. van Oblig. 1902 4 99 Nationaal Grondbezit Oblig. 4 99'1 Specialiteit in Nouveautés ij OU DA. der belangrijke Collectie Nouveautéh en cn verdere Nouveautévoor het aan staande Zomer-Halsoen. wordt nit overtuiging, als een werkeljjke hnlp n den nood. het boek. aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart wordt rjit boekje franco per post toegezonden door BLOKPOEL'8 Boekhan. Zal t bom mei.

Goudsche Courant | 1910 | | pagina 2