GRATIS STENOGRAFISCH VERSLAG van A. BRINKMAN A ZOON de Zittingen van den Gemeenteraad, DS seizoen opruiming. EEN V kost slechts f 1.25 per drie maanden. u Franco per post 1.70. MET D. SAMSOM. No. Ill Buitenlai FEV1 r De Uitgevers, BEURS VAK ROTTERDAM Costumes, Mantels, Blousen, Rokken, Japonstoflen en Katoenen zullen van af heden tot veel verminderde prijzen worden opgeruimd. I. 93’/, 49 I Burgerlijke Stand. C. van Dnijvenbode, Telefoon Ho. ft* De Uitga met uiti De prijs post J Afzonde (Naar 22) „Het is eon a riep hj driftig nil self, dat ik so aa „Je bent toch i ping?* antwoordd Hylton overlegd zonder Marian eei ijjn vronw te vi niet verder, zonde semsnel kruisten i zjjn gefronst voor beslissing nemen, verder gaan en n schap zijn eigen a wegruimen? Tit denkend, maar ti dat sjj, ver van I thana met Hesco zou samen zijn. „Wjj zullen ver „maar .ik laad d< Staattleeninqen. Nederland. Oblig. Ned. Werk. Schuld 21/, 77*/g Portugal. Oblig. Tabaksmono- polieleetoing (500—5000 f r.) 41 97% Rentelooze eertif. f 6.80 61% 91’/» - EOUDSCHE COURANT De Ned. Staatect. vermeldde bet overle den van H. K. H. Prinses Marie der Neder landen als volgt Het heeft Gode behaagd in den ochtend van den 22 Juni 1910 tot Zich te roepen Hare Koninklijke Hoogheid Mevrouw de Prinses- woduwe von Wied, geboren Prinses Wilhel mina Frederika Anna Elisabeth Maria der Nederlanden. Een kortstondige ongesteldheid maakte een einde aan Haar dierbaar en nuttig leven. Hare Majesteit de Koningin verliest in Hare Koninklijke Hoogheid een zeer beminde Nicht en Hoogst Derzelver kinderen eeri veel geliefde Moeder. Vele autoriteiten en belangstellenden heb ben in het condoleance-register geteekend, dat ten Koninklijke Paleize te ’s-Gravenhage wegens het overlijden van Prinses Marie is neergelegd. Van eenige particuliere wo ningen in Den Haag is de vlag halfstoks uitgestoken. De Koningin zal vermoedelijk een depu tatie, met den Prins aan het hoofd, naar de begrafenis te Neuwied afvaardigen. Uit hoofde van het overlijden van Prinses Marie is de soirée, die de Nederl. regeering hedenavond ter eere van de gedelegeerden ter Wissel-conferentie zou aanbieden, tot later uitgesteld. Gedeput. Staten van Noord-Holland stellen voor, f 16,000 beschikbaar te stellen voor OVERLEDEN: 23 Juni. G. Bekker, gehd. met P. H. Rozestraten, 66 j. E. v. Schoorl, wed. v. J. Kater, 74 j. 24. G. H. de Groot, 13 m. ONDERTROUWD: 23 Juni. J. Stalenberg en J. G. van Riemsbergen. C. van den Boogerd te Rotterdam en E. de Boot. --- J. van der Haar en wed. van H. Piket. VRIJDAG 3 JUNI. L.K. U.K Minister Asqu Lagerhuis meegi van deze parlem worden gegeven het door den afg diende wetsontwt Maar verder ko omdat er zooveel waren af te doen afdoening der be z|jn. Dat echter nc worden overgegi succes voor de gettes. De milita net dat succesje gewild, dat het deze zitting zou verwachten, dat van rust ha zullen hervatten, strijdlustige dam gestaan omdat zij worpen in bet Cr huis. Aan de st waren vernield vestigd met deze v De verontwaardi beleediging niet zorg dat de nieuw De jonge dame onderwijzeres, ve ontwaardigd was minister Asquith daden had willen heel op eigen ver organisatie der daad niet op de 1 dat juffrouw Dan woed strijdster v< onderscheiden en haar daarom tót of een maand -net De boete werf terechtzitting bijv daarop aan mrs. gegeven, dat ze gaan weigerde zj worden gedwonge laten. Uit de redevo militante suffrage optreden van me en openljjk worde aangekondigd en regeering geuit. maar was reeds bewusteloos. Den vader kon men eerst niet vinden maat na groote krachtinspanning van een paar personen die zich daarbjj zeer verdienstelijk wisten te maken, werd bij door bet portierraampje er uit gehaald en naar den kant gebracht; en nada^t ruim 40 minuten de kunstmatige adem haling was toegepast, keerde bet bewustzijn terug. Zijn toestand was echter zeer ern stig, hoewel er geen onmiddellijk levensge vaar bestond. ook nog met zijn gezicht in een hooivork te rechtkwam, is hij nog naar zijn nabij ge legen woning geloopen. Daar overleed hg aan hersenscbulding. Hij was weduwnaar zonder kinderen emde kostwinner z(jner oude moeder, met wie hij samenwoonde. het voltooien van de restauratie der Groote Kefk te Haarlem. Die herstelling onder leiding van de heeren dr. P. J. H. Cuypers en J. A. G. v. d. Steur in 1875 begonnen, beeft reeds f 455.000 gekost en zal nog f 80,000 vorderen. Er zijn thans nog heel wat subsidies toegezegd. Alle nog voorbanden P. J. Lafeber van Kleiweg 106 naar Haast recht. R. J. C. Ruipers van Lande van Crabetbstr. 50 naarTEpe^ Dorpstr. C. J. Meijer van Fiuweelensiogel 10 naar Veendam, Bovenoosterdiep. J. M. de Kamper, smid, van 3e kade 52 naar ’s Gravenhage, Jouhertstr. 101. M. J. van Vliet van Corirt. Ketelstr. 10 naar ’s Gravenhage, Oranje-Kazerné. A. van Kranenburg van Crabetbstr. 4 naar ’s Gravenhage, Dennenweg 3o. A. M. de Preter van Bleekerssingel 81 naar Groesbeekscheweg 63. Een weduwe te Ijlst die door haar 20- jarige dienstbode, met wie zij ongenoegen kreeg, met een kleedje in het gezicht werd geslagen, heeft dientengevolge haar oog moeten missen, ’t Zal door een kunstoog worden vervangen. Het Stbl. (no. 158) bevat een Kon, besl. van den 6den dezer tot afwijzing in afwij king van het advies van den Raad van State van de aanvrage om pensioen van J. G. M. H. Regout, gewezen onderwijzeres aan eene openbare lagere school te Zutphen. De pensioenraad had afwijzend geadviseerd, op grond dat de belanghebbende geen 10 voor het .pensioen geldige dienstjaren kan aauwijzen. De feaad van State had ook een tijdeljjken dienst medegerekend te Maasbree, waar zij door B. en W. tjjdefijk was aangesteld, doch het Kon. besl. heeft o.a. de overwegingen dat als onderwy^r in den zin der wet alleen kunnen worden aangemerkt zjj, die krachtens art. 29 door den gemeenteraad zijn benoemd; dat diensten, volgens art. 33 (oud 32) der wet tot regeling van bet lager onderwijs be wezen, alleen voor pensioen in aanmerking komen, voor zoover zij, vóór 1 Januari 1906 vervuld, op grond en volgens de voorschrif ten van 3 van art. IV der wet van 5 Juni 1905 (Stbl. no. 152) zijn ingekocht dat ook, al werd aangenomen dat de tijde lijke diensten van belanghebbende te Maas bree kunnen geacht worden te behooron tot die, bedoeld in art. 33 (oud 32) der wet, toch niet zoude zijn voldaan aan de voor schriften van 3 van art. IV der wet van 5 Juni 1905 (Stbl. no. 152). De 39-jarige landbouwer H. Letteboer, te Vriezenveeu, wilde in de Schuur een voer hooi afladen en klom daartoe op een ladder, die hij tegen het voer hooi had gezet. Toen hij ongeveer op de hoogste sport was, sloeg de ladder om, waardoor ook L. achterover viel en met zijn achterhoofd op den’ vloer terechtkwam. Hevig bloedende, doordat bij Een zeer eigenaardig geval doet zich in een van de werkplaatsen van do Gasfabriek te Groningen voor: Door de daar dagelijks zich bevindende werklieden werd n.l. opgemerkt, dat een zwaluwenpaar vijf jongen had gekregen, zonder dat ze waren uitgebroeid. Wel kwa men de ouders dagelijks de eitjes koeren. Door een in de nabijheid liggenden stoom ketel heerschte er doorloopend een tamelijke warmte. In den afgeloopen nacht heeft aan de Per- soonshaven no. 48 te Rotterdam een groote brand gewoed in de fabriek van kunstmest en veevóeder van den heer Iman J. v. d. Have. Sedert 4 weken was het complex gebouwen wederom met één uitgebreid, een steenen gebouw van twee verdiepingen hoog, met eene zuiggas-installatie in een aangren zende machinekamer. In dit pand worden tapioca-wortels ge malen tot meelpoeder en was 200.000 K.G. op den zolder opgeslagen. Een hoofdagent van politie ontdekte te 3.15 den brand door het ’waaien van rook uit de fabriek over de Persoonshaven. Dadelijk werd de brandweer gealarmeerd die met acht sectiespuiten en 8 stoombrand- spuiten ter plaats? verscheen. Hierin wérden twee stoomspuiten en 4 sectiespuiten in werking gesteld, zoodat met 13 stralen kon worden water gegeven. Een drijvende stoomspuit richtte haar vaste straalpijp van af de haven in bet brandende fabriekgebouw. De brandweer, die werkte onder leiding van den hoofdman den beer A. Driebeek, slaagde er in de aangrenzende fabrieksgebouwen te sparen. Het nieuwe steenen gebouw ging nagenoeg verloren. Reeds een half uur na het uitbreken stort te het platte dak in en vervolgens de vloer der 2e verdieping, alwaar 1500 zakken meel lagen opgestapeld. Door vallende stukken steen werd een pyplöider van een der stoomspuiten op het hoofd getroffen en bloedend verwond. De helm werd eveneens vernield. Om 7 uur in den ochtend konden de stoomspuiten en het verdere materiaal inrukken en bleef de brand weer met enkele slangen ter bewaking achter om de smeulende partij meel nat te bonden. Gedurende den geheelen dag werd nog door de drijvende stoombrandspuit Haven werken III en een viertal slangen op de waterleiding, op de brandende massa tapioca- meel water gegeven. De machinerieën die zich op de eerste en tweede verdieping bevonden zjjn geheel ver loren. De groote zuiggasinstallatie die zich in de machinekamer bevindt, heeft waar schijnlijk alleen waterschade en eenige be schadiging door vallend puin bekomen. De fabriek is op beurspolis verzekerd bjj de bh. R. Mees en Zonen voor f 80.000. OPGAVE DER PERSONEN, die zich gedurende de week van 17 Juni tot 24 Juni in de gemeente ge vestigd ot deze verlaten hebben. GEVESTIGD: N. van der Wouden uit Lekkerkerk, IJs- sellaan 165. A. la Grand, Wed. T. J. Kroon uit Stolwijk, Kleiweg 2. G. G. C. Weil onderwijzer uit Epe, Punt 1. E. M. van Hulzen uit Kampen, P. C. Bothetr. 55. G. W. Dittmar uit Zeist R. v. Catsweg 184. M. H. Dreesens uit Sint Pieter, Turfmarkt?. C. Zanen opzichter uit Ammerstol, Oost Haven 60. P. C. v. Hemert machinist uit Rotterdam, Pr. Hendrikstr. 87. G. J. Prins sigarenmaker uit Utrecht, Corn. Ketelstr. 4. J. Schutte uit Olst, Fluweelensingel 10. A. de Weger uit Gouderak, Boelekade 227. P. M. van Erk dienstbode uit Waddinxveen, Bleekerssingel 77. C. P. van Vliet slagersknecht uil Schoon hoven, Karnemelksl. 8. L. Hogenelst uit ’s Gravenhage, Karne- melksloot 193. 8. Brandse los werkman uit Nijmegen, Vrouwensteeg 29. L. Verhoef uit Winterswijk, R. v. Cats weg 178. G. Smit onderwijzer uit ’s Gravenhage, Krugerlaan 97. G. Plomp dienstbode uit Woerden, Cra- bethstr. 70. VERTROKKEN. D. van Schie van Tuinstr. 42 naar Bleiswjjk. J. Sterk, reiziger, van Boelekade 143 naar ’s Gravenhage Rijklof v. Goenstr. 60. J. A. M. Woudenberg, van Markt 39 naar Druten. C. E. den Hertog, gezelsch. juffrouw van Krugerlaan 33 naar ’s Gravenhage, Piet Heinstr. 45boven. N. Verpoorte van Punt 13 naar Tongelre. Rentelooze eertif. Oblig. 2e Serie fr. 500 3 Bulgarije. Oblig. Tabakslee- ning 1902 5 Hypothee. Staffel. 1892 6 94% Rusland. Iwang. Dombr. Obll- gaüon 4'/, 93’/. Azië. Japan Obligation 1899 4 95% Columbia, Geconsolideerd'e Buitenlandsche Schuld. R. 3 Hypotheek- Ban ken Pandb. Rotterd. Hypb. 4 100 Pdbr. Sted Hypb. ’sGrav, 4'/9 100 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 98 Pandb, Westlandsche Hypb. 4 10081 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4 98 Pandb. Algemeene Groninger Scheeps-Hypb. 4% 1Ö1 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4,/« 100% Pandb. Bataafsche Hypb. 4 99

Goudsche Courant | 1910 | | pagina 4