De. Jong's TH oppes SEIZOEN 0FEUIMIN5. I). SAMSOM. ADVERTENTIES Onnavolgbaar NIEUWE BESSEN Chocolade Firma Herman Zoon. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. 3948tóStaats-loterij. BEURS VAK ROTTERDAM Costumes, Mantels, Ulouscn, Rokken, JaponstofTen en Katoenen Veemarkt te Rotterdam. Firma A. QUANT, Vereniging «ARMENZORG* Dr, NANNINQ's Kinadruppels, xievw. mitsvw. „OENTOFIX". BALT. A. DE JONG, Coiffeur. verspreid Volgens den hedendaagschen stand der wetenschap is Odol Alleen achr in me PoEpniflacgna Ie qual. per Liter f 1.05. Op het programma voor de volgende week voor de nationale tentoonstelling voor Huis vlijt wordt slechts eene lezing geannonceerd. Dan is aan bet woord de heer G. J. Blees Kzn., nit Zaandam, secretaris der rogclings- commissie. L)e heer Blees zal spreken over Wat men van takken maken kan. Voor de artistieke matinées welke Maandag en Don derdagmiddag in het Theesalon plaats hebben staan voor Maandagmiddag geannonceerd mej. Wiselins (zang), de heer Wolthers (piano) en mej. .1. Van Peski (voordracht), voor de inatinée van Donderdag de hoeren F. Andreoli (zang), J. J. C. Goemans (piano) en Orobrio de Castro (viool). Vorder Kokadorus, de poppenkast, des avonds in het theesalon de zomerspelen van. het echtpaar Mulder. In liet restaarant en te voren des middags op de tentoonstelling zelve, doet zich een Zweedsch orkest hooren verbterkt met een chanteuse. De poging tot moord en zelfmoord. Omtrent de aanleiding tot den moordaan slag van den student te Groningen verneemt het Hbld. het volgende TusBchen de beide jongelui bestond sedert anderhalf jaar een liefdesbetrekking. De ouders waren er echter tegen. Zij meenden dat de betrekking nu drie maanden geleden was afgebroken. Uit een by toeval door de rnoldor ontvan gen brief gericht aan haar zoon, bleek het tegendeel. Do moeder zond den brief op naar don vader van den student, die tijdelijk in Groningen verbleef. Hy onderhield zijn zoon, die Vrijdagavond niet op zijn kamer terug keerde, maar pogingen deed om het meisje te spreken te krijgen, waarschijnlijk om haar voor te stellen om samen te sterven een voor stel, dat hij drie maanden goleden ook had gedaan. Hot gelakte hem pas Zaterdagmorgen haar te treffen en verzocht haar mee te gaau, omdat zyn vader haar wenschte te spreken. Zij voldeed aan het verzoektoen zy ter hoogte van het Boschhuis waren gekomen, aan don Heerewog en zij niet wilde toegeven ^aan zyn herhaald voorstel om samon te sterven, greop hij een revolver uit den zak en schoot die op haar af. Zij vlnchtto, doch werd door hem achtervolgd, hy deed nog drie schoten die haar troffen in den rug en zijde. Twee werklieden wildon hem grijpen, weer schoot hij nu op oen zijner vervolgors. Daarna richtte hy het wapen op zich zelf en schoot zich een kogel in don rechter slaap. Hy over leed spoedig na aankomst in het academisch ziekenhuis. De toestand van het meisje, de I8-jarigo Annie Verkerk, ia ernstig. De Amsterdamscho politie gaat voort met haar nieuwe methode van vervolging dor speelhuizen. Ditmaal heeft zy haar aandacht gevestigd op de „Sporting-Club", Papenburg- steeg 9. Zaterdagnacht te ongeveer halfvier werden, zoo verteld het Hbld., degenen, die de in richting verlieten, in do Warmoesstraat door rechercheurs staande gehouden en uitgenoo- digd mede te gaan naar het politiebureau St. Pietprshal, aan welke uitnoodiging vol daan werd. Dftar werden zy door den hoofd inspecteur van de recherche, den heer A. F. Tjaassens Keizer, gehoord met name ten aanzien van het openbaar zyn van het speel huis. De verhooron in 't goheel werd een tiental porsonon ondervraagd gavou ook hier weer de overtuigiug, dut men mot een openbaar speelhuis te doen had. Trouwens do houder, A. Schippers, moet zulks zelf erkend hebben Binnenkort zal dus ook hier wel „bevel tot sluiting- wordon aangeplakt. Te Hillegom is Zaterdaguacht een schip met ongebluschto kalk in brand geraakt en uitgebrand. Het schip was veiligheidshalve naar de ringvaart van den Haarlemmer meerpolder gesleept en is daar gebroken en gezonken, liet schip heet Elizabeth, schipper Kruiff, uit Rotterdam. Het is op beurspolis verzekerd. Het hek van een dor bruggen over den Singel te Amsterdam, werd Vrijdag door een wocstrydenden automobiel gedeeltelijk vernield. Daar het hek echter van zeer sterke constructie was, bleef de auto er let terlijk in hangen, halverwege over 't water Ongelukkon kwamen daardoor niet voor. Sinck's toestel moest den automobiel weer „op de been brengen"hu had negenoog geen averij. Vrijdagavond verschafte zich een 12-jarige knaap onopgemerkt toegang tot de pastorie van de Oud-Roomsch Katholieke kerk aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam. Hy maakte zich meester van 2 zilveren theele- j pels, toebehoorendo aan don bisschop van Deventer. Bij zyn thuiskomst waren de lepels nog 3 in zyn bezit, en werd de knaap door zijn vader aan de politie overgeleverd. Vanwege het gemeentebestuur van Viagt- weddt (Gr.) zou Vrydag de aanbesteding plaats bobben van den verbouw eener school. Vele inschrijvers waren aanwezig, hun bil jetten waren reeds ingevuld. Toon het ge moeutebostaur bekend maakte, dat de aan- besteedster (du gemeente) het recht zou be houden, op kosten van den aannemer het materieel ie koopun, besloten de gezamenlijke aannemers niet in te schrijven. Er kwam geen inschryvingsbiljet in de bus. Men meldt uit Dnsseldorp: Toen er, toevallig, nieuw hooi op een hooiberg gebracht word, hoeft men daar ge vonden een ongeveer twintigjarige vrouw met haar kindje van een negen maanden. Beiden verkeerden in eon ontzettenden toe stand van verwaarloozing, waren mot onge dierte geheel bedekt en maakten den indruk het sterven naby te zijn. Do vrouw moot met haar kind verscheidene dagon in dien hooiberg zonder voedsel heb ben doorgebracht. Zy kan niet verhoord worden. Moeder en kind zyn naar het zie kenhuis gebracht, maar by don toestand van totale uitputting waarin zy verkeeren, schynt herstel wel uitgesloten. By don Holterberg, waar zand wordt ge graven voor den aanleg van den tweeden spoorlijn op den weg Ryssen—Holten, heeft Zaterdag een groote zandstorting plaatsge had, waarbu 3 werklieden uit Ryssen, 1 uit Holton en 2 uit Deveuter onder de massa werd«ü bedolven. Met veel moeite werden zy er onder uitgehaald een 4-tal waren min of meer ernstig gewondvoor de overige 2 (die uit Deventer) vreesde do terstond ge roepen geneesheer het ergste. Hun toestand is zorgelijk. Vrydag is in een slootje, naby liet Kro- uingspad in het Mastbosch by Breda, het lijk gevondon van een 16 k 17 jarig meisje, mej. N. E., die mot haar familie in het ho tel Duivelsbrug logeerde. Er is te Groningen in den afgeloopen nacht een moordaanslag gepleegd. Een zekere J. W. 44 jaar, pakjesdrager van beroep, wonende in de Raamstraat, een niet zeer gunstig bekende staand persoon, beeft ge wapend met oen revolver bezoek gebracht by G. v. D. een 39-jarigo vrouw met wie P. vroeger geleefd hooft, wonende in de Groote Leliestraat. P. heeft zich door het vorbryzelen van een ruit toegaug tot liet huis weten te ver schaffen. En toon de vrouw, door het on gewoon rumoer gewekt onstond van het bed waar zy zich met haar kinderen bevond, heeft de aanvaller onmiddellijk op korten afstand vier schoten op haar gelost waar van er twee raak waren; in den schonder en in de hand werd de aangevalleno getrof fen. Do vrouw rukte de huisdeur open en snel de in den nacht, nauwelijks gekleed de straat op, roepeude om hulp. Maar ook daar werd zy door P. gevolgd. Juist terwijl P. det vrouw naliep verscheen daar een politieagent, die don vervolger aangreep en arresteerde. P. was nog in het bezit van zijn wapen waai in de ledige patroonhulzen werden gevonden. P. werd naar het politiebureau vervoerd, ter- wyl het slachtoffer van den aanslag op last vau di. Bolt, die ter hulp geroepen was, tegen twee uur vannacht per brancard naar het ziekeuhuis werd vervoerd. Over haar toestand valt op 't oogenblik nog weinig te zeggen. Te Haarlemmermeer heeft Vrydag bij den landbouwer H. een ernstig ongelak plaats gehad. Terwijl drie timmerlieden bezig waren met het stellen van nieuwe bergroeden eo de kap daartoe hoog opgebracht was, bezweken plot seling oen paar onde roeden, waardoor de kap naar beneden kwam. Deze kwam terecht op het lichaam van S. van Buyteo, by het stellen der roeden werkzaam. Eerst na drie kwartier kon men den man uit zyn positie bevrijden, terwijl hy de hevigste pijnen leed. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp inge roepen. Het bleek dat de ongelukkige in de heupstreek zwaar gekneusd was, terwijl het dybeen van boven gebroken was. Zjjn toe stand is zorgelyk. Vrijdagavond vervoegde zich by de politie te Hilversum een 22-jarige zwerver uit Ara- sterdam, G. B genaamd, die om onderdak vroeg. Toen hem dit geweigerd werd, deelde hy mede, zich te hebben schuldig gemaakt, aan diefstal van 8 peotbriefkaarien, teü na- deele van den heer L. S. in do Kerkstraat. By onderzoek bleek dit waar te zyn. De politie voldeed daarop aan het verlangen van don zwerver en verleende hem gastvrij heid in het politiebureau. Gisteren is hy naar Amsterdam overgebracht en ter beschik king gesteld van dun officier v,an justitie aldaar. Een dienstmeisje te Enschede, dat het hondje van haar meesteres wilde beschermen tegen den aanval van oen grootereu hor.d, werd door dezen een stnk nit het oor ge beten. Een dokter hechtte het stak weer aan, maar kon niet de stellige verzekering geven dat het weer zou vastgroeien. Een 50-jarige vrouw liep huilend en jam merend door de straten van Winterswijk, omstuwd door een troep vacantiehoudende schoolkinderen, zoekend naar haar man. De nachtwacht H. ontfermde zich over haar en samen trokken zy op onderzoek uit, tot de man in een herberg aan den borrel werd aangetroffen. De blijdschap der hereeniging werd hierop door het echtpaar zoo duchtig met alkohol gevierd, dat ze 's avonds beiden stomdronken in 't plantsoen werden aange troffen met gehavende kleeren en bebloed gelaat, zoodat de politie hen op het bureau onderdak moeql bezorgen. Hier bleek, dat het echtpaar uit de buurt van Essen afkom stig is, waar do man als tuinman werkzaam is, en dat ze op weg waren naar Hoogoveen, om 'n erfenis in ontvangst te nemen. Op een boerderij in California heeft de Japansche bediende Tamagassi den pachter, zijn vrouw en zoon vermoord. Hy slaagde er in de lijken gedeeltelijk te verbranden en wierp de resten op den mesthoop. De moord werd eerst dagen later ontdekt, daar de hoeve afgelegen ligt. De moordenaar is nog op vrye voeten. In het eerste half jaar van 1910 zyn 160.000 nienwe landverhuizers Canada bin nen gekomen. Van dezen waren 90.000 Amerikaansche bargers, do oveVigen Engel- schen en andere Europeanen. De 8chaarschte aan werkkrachten is een belemmering bij den aanleg van den natio- nalen transcontinentalen spoorweg. Een ver lichting van de bepalingen ten aanzien van de immigratie van spoorwegwerklieden heeft wat geholpen, maar niet genoeg om in de behoefte van het oogenblik te voorzien. Eenige weken geledon kwam bericht, dat in het Wadai-gebiod (Soedan) de Engelsche Afrika-reiziger Boyd Alexander door inboor lingen was vermoord. Er is nu te Londen bericht ontvangen hoe het daarbij in zyn werk is gegaan. Boyd Alexander en een Portngeesche in zamelaar waren te Tarna gearriveerd, toen zy uitgenoodigd werden hun opwachting te komen maken by hut plaatselyke opperhoofd. Boyd Alexander antwoordde, dat hy den volgenden dag wel zou komen. De ontdek kingsreiziger en zijn makker sloegen toen kpn kamp op onder een paar boomen buiten de stad. Juist hadden zy hun avondmaal ge nomen, toen zij plotseling omringd werden door inboorlingen uit de stad, die zeiden dat zij luitenant Alexander kwamen halen om hem voor den vorst te brengen. Een der negers greep den luitenant beet, die zich losrukte. Een kleine jongen, die er vlak by stond, nam een geweer en schoot op den reiziger, die onmiddellijk neerviel. De gau- sche menigte viel toen op den ongelukkige aan en maakte hem af. Ook de Portugees werd beetgepakt. Men rukte hem een ring van den vinger, maar de man zeide, dat hy vrijwillig nog een an deren ring zou geven, als men hem losliet. Zoodra hy echter de handen vry had greep hy zyn geweer, loste een paar schoten op zijn aanvallers, sprong te paard en wist te oatkomeo. Ter wille van het Kind. Het correspondentieblaadje van het dames comité bevat een artikel over de opening van het Zwartundyk-huis, behalve door ver schillende autoriteiten, ook bijgewoond door de beeren Lemmers eü Serneels, vertegen woordigers van de vereeuiging „Diesterweg" te Antwerpen. Een 17 tal dames hield 2 Aug. j.l. een bouvelard-collecte, die f 684,925 benevens oen aantal buitonlandsche munten opbracht. In Café Eiectriqae te Scheveningen werden tegen verminderde prjjzen aan de dames ververschingun aangeboden. Zilverpapier kwam in uit Eist, Zaandam en Alkmaar. In hotel Bongers te Velp zal een kogelconcours gehouden worden, waar van een gedeelte der baten voor koloniehuis Zwartendijk is bestemd. Donderdag jl. verlieten 56 kinderen in uitstekenden gezondheidstoestand de kolonie- huizen te Nunspeet, terwyl-6 Augustus die tehuizen weer' bevolkt werden door 57 bloed- arme en zwakke kinderen uit onderscheidene afdeeiiugon van het Genootschap. De moordaanslag op den burgemeester van Tol en. Omtrent den moordaanslag op den burge meester meldt men aan de „Midd. Ct." ter aanvalling van het reeds medegedeelde: De gemeente-veldwachter K., die veel mis- brnik maakte van sterken drank, was, nadat de maat vol was gekropen, ontslagen. Hoewel algemeen bekend was, dat juist de burgemeester hem steeds, eigenlijk tegen ieders zin, de hand boven het hoofd had gehouden, weet K. echter dit ontslag steeds aan den burgemeester. Na in Bergen-op-Zoom Zondag werk ge zocht te hebben, kwam hy 's avonds weer dronken thuis. Nogmaals ging hy Woens dag daarheen en kwam Donderdagavond hevig "beschonken thuis. Naar het gerucht wil, moet hy 's avonds b ilfacht nog in een herborg gezegd hebben„Zie zoo, vanavond moeten er een paar aan. Voorbedachte raad seliynt dus wel vast te staan. Ongeveer 9 uur begaf K. zich naar een wethouder. Deze trad zeer kalm op en be loofde hem zoo noodig zyn hulp. Dit schynt zeer kalmeerend op hem gewerkt te heb ben, zoodat liy zich rustig heeft verwijderd. Regelrecht is hy toen naar den burgemees ter gegaan. Daar hy in burgerkleeding was met een pet, diep over zyn gezicht getrokken, her kende het dienstmeisje hem niet in de gang, zoodat de bargemeester naar voren kwam, omdat er iemand was om hem te spreken. „U bent du schuld dat ik ontslageu beu", zeide K. „Ja, K., in zeker opzicht. Zoo dikwijls heb ik je het goede voorgehouden en zoo vaak gewaarschuwd, doch eindelijk door den uood gedrongen moest ik wel," antwoordde de burgemeester. Tegelijkertijd hoorden zyn dochters een gil on kwam de bargemeester, hevig bloe dende uit den hals, de kamer inloopen. De deur werd onmiddellijk op slot gedaan. Een der dochters sloeg een rnit in en riep om hulp. De veldwachter liep oudertusscheu de straat op en riep tegen een vrouw: „Ik heb er een wezen vermoorden". Ondertusschen had zich een woedende me nigte voor het huis van den burgemeester verzamelt. Politie werd gehaald en daar het gerucht liep, dat K. mot geladen geweer of revol ver in zyn kamer zat, was het geraden, dat ook de politie van vuurwapenen voor zien was. Gelukkig voor K. dat dit gerucht liep, want had het volk geweten dat K. niet gewapend was, dan was men zeker K.'s woning bin nengedrongen en is niet te zeggen wat dan gebenrd zou zijn. De kantonrechter, die in Bergen-op-Zoom woont, was met verlof eq du griffier van het kantongerecht die, in 't vooruitzicht op ont slag, ook alvast maar naar Bergen-op-Zoom is vertrokken, was dus ook niet in de ge meente, zoodat de plaatsvervangende kanton rechter heel wat werk had. Een toestand die toch eigenlijk niet gewenscht is. Nadat de politie, vergezeld van den plaatsvervangend kantonrechter (in casu den ontvanger der registratie) K. uit zyn woning gebracht had, viel een woedende menigte op hem aan en nam de taak der politie over en het was voor hem een ge luk, dat het arrestantenhok slechts $0 me ter van zyn woning was verwijderd. Ware die afstand oen 400 meter geweest, dan was K. vermoedelijk daar niet levend aan gekomen. De toestaud van don gewonde is rede lijk. Op dit oogenblik bostuat geen levens gevaar. Den vorigen zomer kocht de heer J. C. van Pernis te Spykeuisse twee paren witte ratten. Hjj liet ze loopen op een grooteu zolder, plaatste er een doos met papieren en vodden tot hot maken van nesten, en be zit nu reeds 300 A 400 witte en bonte rat ten. Ze zyn bijzonder mak en laten zich met de hand vangen. De huidjes dezer dieren brengen 40 tot 60 cents op en geregeld heeft de heer v. P. er aftrek voor. De 100 jongelui, die als gasten van den heer Deen een bezoek aan de Brusselscbe tentoonstelling zullen brengen, znllen worden uitgezonden in groepen van 10 vrouwelijke of 10 mannelijke leerlingen. Dauk zy de medewerking van het gemeentebestuur van Brussel zullen do jeugdige reizigers verblijf houden in de Eerste Centrale Technique, een bijzonder pensionaat, gelegen de Berckendail- straat, op korten afstand van het tentoon stellingsterrein. Ieder deelnemer krijgt een afzonderlijk slaapvertrek, en gebruikt de maaltijden in de groote eetzaal. De commissaris-generaal van Nederland ter Brusselsehe tentoonstelling, mr. van Asch van Wyck, heeft zich met de meeste bereidwilligheid ter beschikking van de comromissie van uitvoering gesteld, tot het geven van inlichtingen. Tengevolge van zyn besprekingen met het hoofdbestonr van de tentoonstelling is de doorloopende toegang tot het terrein voor de groepen van deze bezoekers tegen een zeer billijken abonnementsprijs geregeld. Bovendien beeft de beer van Asch van Wyck de commissie zeer verplicht roet het aangeven van een tentoonstellings-ronte. Daarbij J8 getracht het nuttige met het aangename te vereeni- gen. De heer ter Laan heeft zich belast met de verdere maatregelen tot organisatie van den tocht, en de heer Wesseling met het samenstellen van een gids van het dric- daagsch bezoek, ten-einde aan ieder deel nemer dergelijk boekje te kunnen mede geven. De Fransche Bond tot Bescherming van Vogels is verontwaardigd over de groote slachting, die onder de vogels is aangericht voor de mode der „Chantecler-hoeden". De bond beweert dat daarvoor dit jaar 300 millioen vogels zyn omgebracht. Merkwaar dig is daarbij dat juist de Bond tot Be scherming van Vogels dit jaar zyn grand- prix heeft toegekend aan Edmond Rostand, den dichter van Chantecler. Aan een schrijven uit Atjeh aan de „Deli Ct." is hot volgende ontleent Een staaltje van dapperheid en vastbe radenheid werd onlangs vertoond door een dwangarbeider, ingedeeld by een marechaus seespatrouille uit Makengoa. Toen de pa trouille een heuvel beklom, vluchtten een vijftal djahats, waarvan er twee konden worden neergelegd. De komraandant meende een paar kerels te zien verdwijnen in een aloë, en droeg daarom aan een gedeelte der patrouille op, die terreinhindernis te onder zoeken. Er werd echter niets gevonden. Of men goed gezocht had Dit moge blijken uit het volgende. Op ongeveer 100 meters afstand in de aloë zag de patrouillekomman- dant een boengkoesan liggen en gelastte eeu dwangarbeider, dit voorwerp te halen. Ze kerheidshalte gaf hy den man zyn klewang mede. Na eenige oogenblikken klonk in de aloë plotseling een schot. Wat was er gebenrd? Ongevraagd en on gemerkt was oen Amboineesche marechaus see den dwangarbeider gevolgd, en was on verwacht besprongen door een Gajo, die zich in de aloë verstopt had, .den marechaussee zwaar verminkte en met diens karrabjjn verdween. Doch de wakkere dwangarbeider zette den djahat na en ruste niet, eer by hem met den klewang neergelegd had. Zege vierend kwam hy met de heroverde karabijn bij den patrouille-kommandant terug. Van verschillende plaatsen in Duitschland komen berichten over wolkbrenken en over- stroomingen. De Rijn is boven sterk gezwol len en de Nahe, de Ahr, de Lahn, de Moezel en andere zijrivieren zyn buiten hare oevers getreden. Uit Kassei wordt gemeld van Vrij dag, dat door den hevigen regen de electri- sche tram naar Bettenhoven den dienst heeft moeten staken. In Bremen stonden de straten Vrijdag 70 duim ouder water en ook Hamburg is ten deele ondergeloopen. Een Spaansche gevangenis, schrijft de „Frankfurter Zeiting" moge dan niet van alle moderne comfort voorzion zyn, een ge moedelijke, genoeglijke inrichting is het zeker. Een schrijver heeft eens beweerd, dat de gevangenis het eenige oord is, waar do proletariër een monschwaardigbestaan kan leiden. De Careel Modelo, do modelgevan genis te Madrid, was in dit opzicht met reden beroemd. Dezer dagen nu werd tot directeur van de Carcel Modelo benoemd Alvare Navarro de Palencia, een man, die voor Spanje gansch ongewone opvattingen huldigt, dat een gevangenis en een vacantieverblyf verschil lende zaken zyn. Hy ging aan hei zoeken en vond een oud reglement, dat zyn pensio- naires het onschuldige genoegen van een knartje te leggen en in het bezit te zyn van vuurwapens en dergelijke moordwerk tuigen, meedoogenloos verbiedt ITe direc teur had, het dient erkend te worden, wel eenige) reden voor dit tyrannieke op treden. Eenige gevangenen hadden met kaarten het niet onbelangrijke bedrag van 500 peseta's gewonnen. Zijn collega's waren hierover zeer opgewonden en dat te meer, omdat bleek, dat het heerschap behoorlijk valsch had gespeeld. Directeur Navarrö achtte het oogenblik van een huiszoeking gekomen, in de hoop beslag te kunnen leggen op wapens en kaar ten. Natuurlijk algemeene verontwaardiging. Hoe kan men fatsoenlijke gevangenen op ®en dergelijke wijze behandelen. Zy lieten uet zich dan ook niet welgevallen, liepen hun cellen uit, maakten oorverdoovend spek takel en toen de cipiers nog maar lieten merken, dat zy met deze vertooning niet in alle opzichten ingenomen waren, werd alles kort en klein geslagen en begon men met celdeuren en ander brandbaar materiaal een luatig vuurtje te stoken. Het scheelde niet zoo heel veel of de Carcel Madelo was in vlammen opgegaan. Maar ook dit genoegen werd wreedelyk verstoord. Er kwamen sol» daten op bet terrein, die* met scherpe patro nen schoten. Een muiter werd zelfs licht gewond. Tenslotte vonden de heeren bet dan toch maar goed zich in vertrekken terogte trekken. GOUDA, 8 Augustus 1910. Zaterdag slaagde te Leiden, voor het eind examen H. B. 8. 5-j. cursus, C. Sommer, A. Mol, E. J. Odufré en J. N. B. Simonis, allen alhier. Zaterdagavond zjjn door de politie alhier twee minderjarige jongens aangehouden en naar hunne woonplaatsen Rotterdam en '8 Gravenhage overgebracht. Zaterdagavond werd een persoon uit Gou- derak, die niet naar de bevelen der politie wilde luisteren, onder hevig verzet naar het Bureaa overgebracht. Per annonce in dit nummer wordt bekend gemaakt dat de Rodelbaan nog deze geheele week geopend zal blijven. Te oordeelen naar het drakke bezoek van Zaterdag en Zopdag aan de baan, lydt het geen twijfel of deze week zal ook de Rodelbaan wel drak be zocht worden. De Sociëteit „Ons Genoegen" zal op Dinsdag 16 Aug. a.s. eene buitengewone algemeene leden-vergadering houden. De agenda luidt Bestuursvoorstellen in zake de electrische verlichting der Sociëteit. Dr. Th. Dokkum te Sneek, benoemd tot leeraar in de oude talen aan het gymnasium alhior, heeft voor die benoeming bedankt. Het 6-jarig zoontje van J. M. te Ouderkerk a. d. IJsel, dat aan den waterkant speelde, viel daarin en werd eenige oogenblikken daarna er levenloos uitgehaald. De gemeenteraad van KrimpeD a. d. IJsel heeft besloten aan het Burgerlijk Armbe stuur voor het dienstjaar 1911 een subsidie van f 3000 te verleenen. 2e Klasse. Trekking van Maandag 8 Aug. No. 15219 1 20.000. 3947 on 4706 ieder 1 1500. 5194 1000. 15686 1 400. 15245 en 18988 ieder I 200. 4223, 4701, 6111, 10165 en 14767 ieder 1 100. Prijzen van 30 44 2589 5698 77 2609 5716 109 43 62 75 78 5808 84 2712 21 85 90 31 87 2801 40 263 4 48 313 17 73 94 60 60O6 408 2979 6145 49 3036 6238 65 60 65 73 73 6316 78 92 20 81 3120 63 83 40 66 533 74 6424 87 3244 81 G51 3376 G515 53 91 25 60 3572 91 95 3615 G626 722 85 38 58 3792 48 812 44 35 59 3901 956 4019 69 84 45 69 1012 4265 4359 47 1163 70 88 70 4422 89 88 1220 90 44 4506 64 4710 66 46 1353 83 1407 4807 26 13 68 18 65 49 79 922 24 31 8519 11518 28 54 29 60 8629 11626 8735 11775 90 79 8904 11886 66 96 9048 11900 9123 2 9285 39 87 63 92 76 9361 82 9412 12046 78 48 79 67 9500 12111 11 58 53 12330 59 38 9714 12414 9915 33 44 36 75 60 6784 10027 79 6894 10117 12545 6935 32 12678 56 70 96 64 10235 12816 G7 10318 12911 79 25 13008 7013 10447 82 97 61 13137 7154 69 79 7204 10553 13279 40 63 90 42 74 97 85 80 13362 7288 10615 72 95 20 83 7403 28 13531 80 90 1584 90 1611 19 94 37 10744 49 7503 72 50 43 10809 64 55 18 «9 70 22 13615 7720 35 82 26 10901 13725 7860 42 84 14901 15081 91 16127 15230 98 15339 15413 97 15504 25 15618 59 91 16701 7 54 57 15820 82 94 15915 20 23 55 58 16016 16185 92 16223 30 35 87 16397 16406 59 72 80 16503 17 18 23 47 16613 84 16738 16806 22 71 16918 17684 17741 17807 41 17916 56 86 18007 39 61 80 18148 68 75 18205 22 18407 11 52 68 79 18542 18647 50 81 18795 18923 36 62 80 19020 44 19124 62 19236 58 19300 24 72 19427 53 19505 37 49 19654 86 96 19706 41 42 82 28 47 5052 84 52 13826 80 19856 55 7909 56 32 96 19908 88 80 11 86 50 17010 54 89 89 14 11003 13919 31 20022 99 5114 85 9 54 59 20224 1736 18 94 47 14077 17117 34 1835 5247 8012 11163 14217 50 20311 36 58 29 11217 85 17296 20 53 5328 39 25 14334 17344 20470 2097 43 8115 32 14406 46 20551 2157 87 22 61 21 17432 20670 2222 5406 36 79 30 98 88 43 88 55 11309 14505 17507 90 83 5509 8254 19 53 45 20707 2349 37 89 30 85 56 14 61 79 8332 11439 14784 78 78 CC rfa- »-» CO 5664 35 70 42 17607 20831 85 66 73 11503 93 28 20976 91 89 8453 15 14879 82 VRIJDAG 5 AUG. L.K. H.K. Staataleemnoen. Nederland. Oblig. Ned. Werk. Schuld 2V, 77»/, Portugal, üblig. Tabaksmono- polieleening (500—6000 fr.) 4»,97% Rentelooze certif. f 6.80 Oblig. 2e Serie fr. 500 3 61% Bulgarije. Oblig. Tabakslee- ning 1902 5 91*/* Hypothee. Staatsl. 1892 6 94" Rusland. Iwang. Dombr. Obli gation 4'/, 95% Azie. Japan Obligatien 1899 4 95"- Columbia. Geconsolideerde Bnitenlandsche Schuld. R. 3 49 Hypotheek-Banken Pandb. Rotterd. Hypb. 4 100 Pdbr. Sted Hypb. 'sGrav, 4100 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 98 Pandb. Westlandscho Hypb. 4 987/, Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4 97% - Pandb. Algemeene Groninger Scheeps-Hypb. 4% 101 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 41/, 100» g Pandb. Bataafsche Hypb. 4 99 - Eerste Ned. Hypotheekbrief- bank 4 99% Pandb. Hollandsche Hypb. 4 94 Scheepvaart-Maatschappijen Oqlig. L. Smit en Co. Sleep dienst 4% 100 Stoomvaart My. „Triton" Obl. 5 100 Premieleemngen. Beloie. Stad Antwerpen 1887 2% 97% Diversen. Laan v. Meerdervoort Mij. tot expl. van Oblig. 1902 4 99 - Nationaal Grondbezit Oblig- 4 99' Alle nog voorhanden zullen van af heden tot veel verminderde prijzen werden opgeruimd. Maandag 8 Augustus igxo. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwaliteit 40, ae 35 en 3e 30 ct per halt KG. Vette kalveren redel. aanvoer ie kwaliteit 30, ae 28, en 3e 25 ct. per half KG. Vette varkens goede aanvoer, iste kw, 29. 2de kw. 28 3de kw. 26 cent per half K G. Schapen en lammeren redelijk aangevoerd, Handel in vet vee en vette varkens prijshou dend, vette kalveren hooger in prijs, schapen on lammeren traag, prijzen iets lager. zyn thans door nieuw gevonden toepassingen onze in oiiecerf geschilderde Por tretten Peinturc- Itognerta. Zy geven kracht en diepte, die namakers niet kunnen hereiken. Men overtuige zich, geen imitatie voor de echte te ontvangen. Geïll. Prijscourant met een aantal onge vraagde getuigschriften gratis op aanvraag Boxtel. B. BOGA EB I8 Jb Co. Agent voor GOUDA Kunsthandel, Kleiweg, hjj wien modellen te bezichtigen zijn. Afdeeling IIIIOKKENHUIS. ROZENDAAL HOEK PARADIJS GOUDA Deze inrichting stelt zich ten doel om oude, gebruikte en overtollige huishoudelijke voorwerpen welke ook, zoo veel noodig to repareeren, en hoofdzakelijk aan minge goeden voor goedkoope prijzen te verkoopen. De daarop behaalde Winst komt gehoel ten goede aan de neutrale Vereeniging wAr- tnenxorg Daar de verpakking onzer KINA DRUP PELS De Vrij veelvuldig wordt nage bootst om Kinapraepnraten van andere herkomst aan den man to brongen, wijzen wy er op dat roode doozen zonder den naam ff. IV MIVIV MIV él doch met opschrift „Kinadruppels", niet uit ontte fabriek afkomstig xija. Men eische daarom uitdrukkelijk Dr 8. VAVIllQ'x Pkua. Chin, fskriik, Dn Hug. WORMERVEER Holland MONDWATER TABLETTEN. Het beste en meest praktische Mond- en tandreinigingsmiddel. In dooxen van f O.HO en f 1.— OOSTHAVEN 31. Jiigbt cap en ItyneliH eurer* Het heals Mondwater ter Wereld! Hrniijk mfrisscU! Conserveert do tanden1 ZOET en ZUUR.

Goudsche Courant | 1910 | | pagina 2