Tapijtreiniging. THoppe* 5EIZ0EK OPRUIM. ADVERTENTIES. I'IANO STMlft. BINNENLAND. D. SAMSOM. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. ijen en Telegrafie. Veemarkt te Rotterdam. Costumes, Mantels, Blousen, Rokken, JaponstoflenKatoenen Vereenlglng >ARMEI\ZOKti« UTRECHTSCHE MACHINALE [Ie Deuijiieiijkste TapijtmmyiBg. Dour Luchtdrukking. Zonder Kloppen. Gouda en Omstreken d. F. CUYPERS, Dr, NANIHNQ's Kinadruppels. t^ebheurert 4 expediteurs, die ban steekpenningen tocdaw- I den. De ontrouwe ambtenaren sollen strafrech telijk vervolgd worden. Enoeland. In West Schotland heeft het gisteren den geheelen dag gestortregend, hetgeen nood lottige gevolgen heeft gehad. Uit vele dis tricten komen berichten over overstroomin gen en vernieling van de te velde staande gewassen. Glasgow is op vele plaatsen over stroomd. Het water staat op sommige plaat sen 4 voer hoog in de straten. Gelijkluidende berichten komen uit eenige doelen van Noord Engeland. Beluik. Priuses Clementine van België vertrokt eerlang naar Engeland, om to Earnboroogh hare tante, keizerin Eugenie, te bezueken. Prins Victor zal ook binnenkort derwaarts reizen. Men weet dat daar het huwelijk tneschen beiden voltrokken zal worden. In de gemeente Hillegem was een 6-jarig meisje in afwezigheid der ouders in den kelder gekomen en had daar een flesch jenever gevonden. Met tw|ee kameraadjes ging de kleine naar een afgelegen plaats en met hun drieën ledigden zy bijna de lieele flesch. Toen de ouders de kinderen deerlijk ziek vonden, deden zy hen door een geneesheer verzorgen, doelt hel eerste, Agnes Pellcyn genaamd, stierf in vreeselyk lijden. De twee anderen konden gered worden. (II. v. Antw.) Tentoonstelling te Brussel. Uit de Duitscho afdeeüng op de wereldtentoonstelling te Brus sel zyn in den nacht van Donderdag op Vrij dag 89 gouden horlogos, Glasbtttter fabrikaat, ter waarde van 30.000 mk., gestolen. Onder verdenking don diefstal in de Duit- sche afdeeling te bobben gepleegd zijn twee nachtwachten gearresteerd. Men heeft bet onderzoek voortgezet. In de Duitsche afdee ling is voortdurend een Duitsche politiebe ambte die te zamen met de Belgische po- litie het onderzoek leidt. Volgens een officieels modedeeling, zijn de Fraosche juweliers op de tentoonstiug by dau brand voor ongeveer 50.000 frs. bestolen. De Engelscbe afdeeling zal vermoedelijk tegen 15 September officieel geopend kun nen worden. Men hoopt 7 September zoo ver gereed te zyn, dut de tentoonstellers dau hun stnnd zullen kunnen gereedmaken. Da ,Msb." meldt thans nis zeker, dat hst lid der Tweede Kamer voor Rotterdam V, mr. A. De Jong, met de opening van do nieuwe zitting der Statcn-Qenernnt als zoo danig zal aftreden. Dat is een gevolg van de aanvaarding door mr. De Jong van de benoeming tot Wethouder van Rotterdam. Het Bureau vau het internationaal socia- l'stisnh congres te Kopenhagen heeft aan do 4 Hollsudsche delegatie medegedeeld dat het vormen van een afzonderlijke delegatie aap de D. P. niet kan worden toegestaan. Da Internationale secretaris kent slechts Mn delegatie en treedt niet in verbinding met afgezonderde groepen. Gevolg hiervan is, dat de 8. D. P. verplicht wordt met de overige vertegenwoordigers van Holland Mn delega tie te vormen. (Volk) In verband mot het heersclien van mond en klauwzeer in eenige Enropeesche Staten heeft naar wij vernemen, de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel de Commis sarissen der Koningin in de onderscheidene provinciën doen nitnoodigen alle beetaande vergnnnlngen betrekkelijk den invoer van klauwen van herkauwende dieren en varkens, afkomstig nit OoBtenrjjk-tlongarije, Dnitscb- land en Zwitserland, in te trekken en in afwachting van nader bericht van het depar tement van Landbouw, Nijverheid en Handel geene nienwe dispensaties te dier zake te verleenen. (Hbld.) H. M. de Koningin zal misschien het go- denkteeken, ter herinnering aan de geboorte van Prinses Jnliana, op het Juliana vun Slolbergplein te 's-Gravenhage, persoonlijk onthullen. De plechtigheid zal dan enkele dngen voor de opening van de zitting der Statan-Ueneraai plaats hebben. De milicienziekenuppaFser on zyn vriend Goudeket vonden Zondagavond op de Prin sengracht te Amsterdam een losse patroon. De een sloeg er op met een hamer, ttfrwjjl de ander baar vasthield. Toen de patroon afging brandde G. de banden, terwjjl Z, een slag voor de borst kreeg. Iq hst Binnea-Gaathnis, waarheen beiden per brancard werden vervoerd, bleken zy echter geen ernstig letsel te hebben bekomen. Op het Hofplein te Rotterdam hebben bur gers een heer uit Scheveningen bevrijd uit banden van een zakkenroller, die hem al van de Wissel- en Effectenbank op de Noord blaak, waar hy f 8800 in ontvangst genomen had, was gevolgd. Deu zakkenroller is belet, zich tegeiyk met dien heer met de electrische spoor naar Scheveningen te begeven. (N. R. Ct.J Gistermiddag is op het Bolwerk te Rot terdam, tnsseben eenige pakken hooi do vee drijver J. T. E., wonende in de Tollenstraat, bewusteloos op straat liggende gevonden. Stoeiende niet andere veedrijvers, was hy gevalle», waarby oen .50 kilogram zwaar pak hooi op hem viel. Het bleek, na zyne overbrenging naar het ziekenhnis, dat hy zyn halswervel heeft gebroken. Beklaagde Hermandad. Op het Stationsplein te Amsterdam staat, onbewogen en martiaal, z'n breede voelen plat en sterk aangedrukt tegen de keien, een stevig agent. Z'n breede knuist ligt gebald op 't gevest van z'n kaasmes. Lichtelijk staat z'n cenc been kwarsuit voor hot andere, en z'n borst welft zich Herculiaanscb. In de verte komen nu aan, als een troep sprinkhanen, een twintig Amerikaansche mis ses, levendig als kakkerlakken en van een bonte verscheidenheid, golyk verschillend ge vederde parkietjes. In ongeregelde slagorde trokken zy op, snaterend, kakelend, snappend, die mot een Baedeker, die mot een camera, die met een kijker, en allen met grasgroene of helsch- roode sluiers gewapend. Een man valt in geen relden ot wogen te bekennen. Ameri kaansche misses reizen vaak poor things zonder mannen-gezelschap. De agent bemerkt, mot eenige onrnstige verbazing, dat do troep recht op hem afkomt. Als die hem omsingeld heeft „I say, old chap can we have a button from that Uniform of yours vraagt een dor dame?, een vierkante juffer met een paarsen neus en zonder wenkbrauwen. De onthutste agent, die 't half snapt „Een butting? Mo lieve ziel, wat mot jo met 'n batting? Wat zeg-ie Van mo uni form Zeker voor 'n andenkon Och dat kunne jullie wol gedaan krijgen misschien heb ik er een Iob in m'n zak." Eft de bravo doorgrabbelt z'n zakken. Maar nu staat er plots 'n uitermate lange juffrouw voor hem, met oen schft&r dreigend opengapend, en met 'n schorre stem verzoekt ze hem, den knoop eigenhandig to mogen afknippon. En veertig bandon van twintig nis kannibalen om den agent donsonde da- mos graaien naar z'n jasknoopen. Dit echter wordt den ordebewaarder te kras „O, nee, hoor! Nee, nee! Géén gebbetjes 'n Bnttug, die ik gééf al reit 1 Bong! Maar niet an mo knippe no knipping en dan in jullie nikkerland verteile, dat wy lui Hollandsche agenten geeu knip voor ons nens waard zyn. Haha hoe is-io? Nee, gaat n maar door if joe plies ga maar door 1" En de agent draait zich om op z'n hakken en marcheert weg. Terwyl de kraaionde en keffende wande ring lunatics teleurgesteld afdeinzen. (Tel.) De vader van een der lotelingen uit Lobith heeft aan Gedeputeerde Staten van Gelder land vernietiging gevraagd van de op 28 dezer voor de uationale militie te Zevenaar plaats gehad hebbende loting, en wel op grond hiervan, dat een lotingsbiljot getrokken is voor een persoon, die reeds 9 dagen te voren overleden was. i Men schrijft uit Breda aan hef „Vad.": Dezer dagen vermeldden de Katholieke bladen dat door een milicien-soldaat van do lichting 1904, H. G. P. C. De GraaJ, die deze maand by het 6e, regiment infanterie te Breda onder de wapens is geweest, een adres was gezonden aan den Minister van Oorlog, waarin Z.Ex. in kennis werd gesteld met het feit, dat adressant gedurende de elf dagen dat hy zyn dienstplicht vervolde, byna dagelijks getuige was hoe door den 2en lui tenant Nolthéuius al wat den Roomsch- Kalhoiiek in zake han godsdienst en ge loofsovertuiging heilig en dierbaar is, op de meest ergerlijke wyze werd gehoond en ge smaad, hoe de ,R.-K. Kerk en haar bedie- neren door hem op de schandelijkste wyzo werden belasterd en verguisd. Dat dit bericht zoowel by burgerij als militairen groot opzien verwekte ligt voor de hand, {o meer omdat genoemde officier, óók op godsdienstig gebied, als zeer ver draagzaam bekend staat. De adressant is van 3—13 Augustus onder de wapenen ge weest en zich nooit over iets beklaagd, zelfs niet tegen den anderen collega van luit. Nolthéuius, een zeer geachi en Katholiek officier, niemand is iets bekend van de grie ven door De Graat geuit. De luit. Nolthénius dient twee jaren by dezelfde compagnie en heeft daarbij natuurlijk een zeer groot aan tal Katholieken en nog nooit beeft één zich over den genoemden officier beklaagd. Na door de Katholieke bladen met zekere ophef van de zaak melding is gemaakt, kan het bovenstaande tot nadere informatie dienen. Statistiek der Werkloosheid. Door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek zal weldra uitvoering worden gegeven aan het voornemen om maandelijks nauw keurige gegevens te verzamelen omtrent de werkloosheid der arbeiders wolko van hnn vakorganisaties naar vaste regelen nitkee- ring ontvangen ingeval van werkloosheid. Daar de vakorganisaties, welke geen uit- keering ingeval van werkloosheid verstrek ken, vaak niet in staat zyn het jniate aantal hnnner werklouzen op te geven, moet het onderzoek voorloopig beperkt blijven tot de werkloosheid in die vakorganisaties welke hnn leden wel nitkeering verstrekken. Do gegevens nopens de werkloosheid in die organisaties, welke by een gemeentelijk werkloozenfonds zyn aangesloten, worden door het Centraal Bnreau voor de Statistiek verzameld door tusschenkomst van laatstge noemde instellingen. Thnns zyn do besta reu van de organisaties, die niet by een gemeentelijk werkloozenfonds zyn aangesloten, voorzoover zy althans aan het Bnrean bekend waren, nitgenoodigd op gaven omtrent de werkloosheid hannor leden rechtstreeks aan het Burean in te zenden. Ten einde periodiek een zoo volledig mo gelijk overzicht te kannen geven van deu omvang der werkloosheid, worden die vak organisaties, welke aan hnnno leden naar vaste regelen nitkeering verstrekkon by werk loosheid en welke nog geen nitnoodiging tot medewerking ontvingen, dringend verzocht hnn adres nauwkeurig op te geven aan „Het Centraal Bureau voor do Statistiek (Afdee ling voor Arbeidsstatistiok), Anna vac Saxen- straat 1719, 's-Gravenhage". (Dit verzoek wordt niet gericht aan vakveroonigingen, wolko by een gemeentelijk werkloozeufonJs zyn aangesloten). Genoemd Burean zal de kaarten, waarop de gegevens verzameld worden, voor de eerste maal in den aanvang van October aan de betrokken organisaties ter invulling toe zenden. De aldus over de maand September ver kregen opgaven zullen gepubliceerd worden in do aflevering van het Arbeidsblad (Maand schrift van het Centraal Bnrean voor do Statistiek, uitgevers Gebr. Belinfaute tè 's-Gravenhage), welke den laatsten October a.s. verschijnt. Te Terband bij Heerenveeo brandde Za terdag de boerderij, bewoond door Bosina, af. B. is wel ongelukkig. Hy stond gereed naar Heerenveen to gaan om rekeningen te betalen en had f 400 aan papier in zijn jas zak gestoken. Toen de brand nitbrak trok hjj zyn jas nit en ijlde naar den stal om de koeien er uit to krygeu, wat hem gelakte. Maar de jas en het bankpapier verbrandden. Luchtvaart in Nederland. Men meldt uit UtrechtOlieslaegers heeft hier eergistermid- dag duizenden in extase gebracht door zyn succesvollen tocht door het iachtrnim. Hoewel men in de beginne vreesde, dat ten gevolge van den nogal sterke wind, Olieslaegers niet zon opstijgen, werd het gelukkig wat kalmer en werd te circa vjjf aar de machine nit de loods naar buiten gebracht. Kort daarop ging de koene aviatenr onder reusachtig gejuich de lucht io, cirkelde ettelijke keeren boven het terrein en ondernam een flinken tocht, ook over een gedeelte der stad. Ongeveer 507a minuut duurde de vlucht, waarbij Olie slaegers een hoogte van circa 400—450 M. bereikte. Geweldig enthousiast was de meaigte toen do Antwerpenaar neerdaalde; het jubelen zwol tot een ovatie aan. In „Maison Okhuy- sen" recipieerde Oiioslaegers. Menig hartelijk woord werd hier tot Olieslaegers gesproken: hij zelf dankte in een korte speech, waarbij bij den noodlottigen val van zyn collega Van Maasdijk in berinnering bracht. Olieslaegers vertrok na afloop der receptie naar de Belgi sche badplaats Ostende. Door de politie' te Breda is gearrestoerd zekere Bwonende te Rotterdam, on wel op aangifte van een meisje, eveneens uit Rotter dam, waarmede hy zwervende wtfs en dat van hem wilde weggaan. B. had, volgens haar zeggen, te Rotterdam by een uitdrager ingebroken. De politie aidaar vond het niet noodig hem derwaarts te brengen, niette genstaande hij ongunstig bekend staat. Het minderjarige meisje is naar haar ouders te ruggebracht. Het paar had, de laatste nach ten, het M&8tbosch tot rustplaats gekozen. Omtrent de beide choleragevallen met doodelyken afloop te Bergnm verneemt de Leeuw. Ct. Oog bet volgende Reeds Zaterdag, 20 Angusths, hebben de beide broeders onder hnone werkzaamheden verbazend veel slootwater ygedrbnken. Zy zyn 's Zondags daarop zich Vminder wei gaan gevoelen, doch eerst 's Woensdags, respec tievelijk Donderdags, hebben zjj medische hnlp ingeroepen. In hét eerst maakten zy den indrnk slechts lydayde Je-zyn aan een vry ernstige diarrhee, zoo&ls die 's zomers na liet gebruik van ongekookt slootwater vry vaak optreedt, doch het verdere ver loop deed den geneesheer, dr. Hingst, de diagnose „cholera nostras" stellen. Vrijdag avond respectievelijk Zaterdagmorgen zjju do patiënten overleden. De andere leden van het schippersgezin zyn allen volmaakt wel. Zy dronken weinig of niet van het vermelde water. Een der Fransche speelhuizen moet daar haar domicilie van Scheveningen verplaatst hebben naar Wassenaar, waar zylwerkt met een kapitaal van f 180.000, haar verstrekt door de speelbank te Monte-Carlo, zegt „Voor uit". De banken van Blankenberghe en Osten de beschouwen baar, zegt het blad, als een soort Nederlandsch filiaal. Namens de „Deli-clnb" was tegen den bur gemeester van 's-Gravenhage als hoofd der politie, een eisch tot schadevergoeding inge steld op grond van onrechtmatige daad, welke hierin zou bestaan, dat de politie ten onrech te de toegang tot het speelhuis zon hebben verboden. Deze eisch is gisteren door den president van de Rechtbank ontzegd nit overweging, dat de handeling der politie niet als onrecht matige daad is te beschouwen. Kluizenaars. Te Osingahnizen, by Heeg (Fr.), is oen kluizenaars-paar aangetroffen. Het is niot onbemiddeld, doch geen vanbyi- den is toerekenbaar. Het verkeert in een staat van verregaande vervuiling. De man bewaart het geld, verpakt in een conrant, in den binnenzak van zyn jas. Hy heeft weinig menschelyks in zyn voorkomen, is zeer ver wilderd. Zyn gelaat is met een korst vuil bedekt en zeer vermagerd. De nagels zyner vingers zyn 3 cM. lang. Ee vrouw heeft een vlaschbaard. Up oen tafeltje bewaart de man een 500 lucifersdoosjes. Voorwaar, een beklagenswaardig echtpaar (TeL) Brand in een fabriek. Men seint aan het Hbi. Zaterdagavond ongeveer 10 nnr ontstond door onbekende oorzaak brand in een siga renfabriek van den heer Goossens te Stratum by Eindhoven. In deze fabriok oefent de zoon des heeren Goossens zyn bedrtff nit, benevens de firma Schenaerts, beiden siga renfabrikanten. De brand ontstond aan de achterzijde der fabriek en weldra stond het groote massieve gebouw in vlam. Aan eene zydo wordt het overigens vrij staande gebonw helend door bet woonhuis, behooronde aan den heer Verhoeven, café houder te Eindhoven en bewoond door Van Ummolen. Dit huis loopt by verzonding van dit bericht groot gevaar. De brandweer con centreert dan ook hierop haar krachten, doch door gebrek aan voldoende water en de gebrekkige organisatie der brandblusch- middelen kan in deze toch uiets uitgericht worden. Een aantal arbeiderswoningen aan de overzyde der fabriek gelegen loopen even eens gevaar. Door de hevige hitte reeds sprongen een aantal rniten, doch gelukkig is de wind afzijdig, zoodat de huizenrij wel gespaard zal blyven, evdnals de beide mees- terknechtswoniogen, die achter de fabriek gelegen zijn. De fabriok behoort in eigendom aan den heer Qoosaens, graanhandelaar te Eindhoven. Do oorzaak van den brand is oubekend. De schade moet door verzekering op bears- polis gedekt zijn. De Voogdijraad Amsterdam II heeft b|j den Hoogen Raad cassatie aangevraagd van het in de afgeloopen week door hot Gerechtshof te Amsterdam uitgesproken vonnis in zake de voogdyquaestio der kinderea van de wed. De Ryk te Hilversum. De commissaris van politie in de 2e afd. te 's-Gravenhage verzoekt aanhouding van P. W. A. Korsten, geb. te Vacht, 30 jaar oud, zich ook noemende Matkijsen. Hij wordt verdacht van verduistering van I 1000 ten nadeele van zijn patroon den heer v. d. Sluys, wonende aan de Laan van Nienw Oost-Indië 32. Korsten is in gezelschap van de 27-jarige Agatha Null, een blonde vrouw en gekleed met grijzen mantel. K. is lang 1.72 M. stevig gebouwd, aan komend kneveltje, grijze oogen, waarvan een blind. Hjj loopt met een wandelstok met haak, met zilver gemonteerd. Een Rotterdammer die Zondag te Soke* veningen een zeebad nam, waagde zich, ondanks de waarschuwingen van het bad- personeel, te ver in zee. Toen hy zelf eindelyk om hulp riep, zwom men twee badlieden van het Zeebad naar hem toe en wisten nog een onheil te voor komen. Men schrijft nit Middelburg: Zondagmiddag omstreeks halfzes liepen een zestal grondwerkers, werkzaam te Vlis- singen, al zingende langs den Stationsweg. Een agent van politie maande hen tot kalmte aan en wilde een der personen, die zich in kennelyken staat bevond, arresteeren. Nu gingen alle zes personen den agent te lyf en ontnamen hem zyn gummistok en sabel en sleurden hem langs de straat, terwijl zy hem bovendien nog mishandelden. Gelukkig kwam assistentie voor dezen agent opdagen en slaagde de politie er in drie der verzet- plegers te arresteeren en naar het bnrean over te brengen, terwijl later op den avond nog een vierde werd gearresteerd. Deze laatste werd naar het bnreau over gebracht omdat hy enkele soldaten die den eerstgenoemden agent op diens verzoek wil den assisteeren, daarvan afhield. Aan boord van het stoomschip „Eden Hall" van Poti, dat aan den Hoek van Holland Quarantaine heeft gelegen, doch Zaterdag permissie kreeg om op te stoomen naar Rot terdam, deed zich reeds aan den avond van dien dag een verdacht ziektgeval voor onder de oqnipage, Dit was aanleiding om den zieke naar de barakken over te brengen, het schip ann boei K. in quarantaine te hon den en mitsdien het aanvang maken met de lossing te verbieden tot do aard der ziekte zal zijn vastgesteld. Toen Zondagavond een bewaker van het huis van bewaring te Alkmaar de onvoor zichtigheid beging, den sleutel op bet slot eener cel te laten zitten gedarende het oogen- blik dat hij licht opstak, maakte één der gevangenen, Andries H., hiervan gebruik om de dear uit te remmen en deze hieroa dicht te gooien. Hy wist op de binnenplaats te komoo, stapelde daar eenige aanwezige ton nen op eikaar en waagde van het hierdoor ontstane hoogtepnnt af een koenen sprong over don maar. Op het ramoer dat de ge- vangenbewaker maakte, kwam de tweede toesnellen, waarna beiden zoo spoedig moge lijk de politie waarschuwden. Deze trok er op nit en had het gelnk na korten tijd den ont vluchte op den Helder8chen weg te arrestee ren eu naar zyo cel terag te leiden. Het scheidsgerecht, dat zijn oordeel zoo uit spreken over het ontslag van den kommies der Hollandsche Spoor, Nathans, heeft beslist, dat het ontslag gehandhaafd zal blijven, doch dat er een nitkeering zal worden verleend van f 525. (Het Volk.) Een gedenkteeken voor Van Maasdijk. Het comité voor de organisatie van een vlieg- week te Arnhem heeft besloten, gelden bijeen te brengen voor do oprichting van een mo nument, op de plaats, waar Van Maasdijk gevallen is. Het comité wendt zich daartoe tot sportverenigingen en belangstellenden. Donderdagavond werd de stationschef te Eindhoven gewaarschuwd door Venlo, dat er zich kwartjesvinders in den trein bevonden. Niettegenstaande de pogingen van spoorweg personeel en polilie te Venlo, die alle reizi gers waarscbawden niet te spelen, schijnt taeh zekere I. A. er ingeloopen te zijn, al thans b(j aankomst te Eindhoven deed by aangifte, dat hij was afgezet voor f50. Een medereiziger waarschuwde nog niet te be talen; echter nit vrees voor de oplichters schijnt lig dit toch gedaan te hebben. Een huzaar van het le reg. huzaren te Amersfoort, gedetacheerd in het kamp te La ren, had Zaterdag het ongeluk aan den Schnt- tersweg te Hilversum van het paard te val len. Men droeg hem in bewnsteloozen toe stand binnen in een woning, waar dr. Van Hoogenhuys hem verbond De man was ern stig aan hoofd en handen verwond en werd per ambulancewageo naar het kamp ver voerd. By de politie is Zaterdag aangifte gedaan, dat uit het kantoor van den uitgever der Revue der Sporten, den heer Leo Laaer, Nicolaas Maesstraat te Amsterdam, eoc be drag van 1 1300 aan bankpapier is gestolen. (Hdbl.) Op klaarlichten dag heeft er gisteren by Slni8 (Zeel.) een treffen plaats gehsd tusschen drie wildstroopers en twee marechaussees. De stroopers vaarden op de marechaussees, zonder hen te treffen. De politiemannen heb ben van han karabijnen gebruik gemaakt; een der stroopers werd getroffen, doch wist nog, evenals beide anderen, over de Belgische grens te vlochten. Gisterenmorgen is op den rykiweg Roer mond—Venlo, by Swalmen, de 62-jarige M. Nys, kantonnier te Baexem, die, vergezeld van zijn zoon, per ry wiel over den weg reed, gegrepen en tegen den grond gesmakt door den auto van den heer Bruinwold Riedel, commissionair in effecten te Amsterdam. De aato, die vrij spoedig door den chauffeur tot staan gebracht werd, kwam tegen een boom terecht, doch werd slechts licht beschadigd. De inzittenden, behalve de chanffenr, drie dames en twee heeren, kwamen met den schrik vry. Vry ernstig gewond werd Nqs opgenomen en dadelyk door den auto-eigenaar zelf naar het hospitaal te Roermond vervoerd, waar dr. Quaedvlieg de eerste hnlp verleende. De wachtmeester der Kon. marechaussee van Roermond, die met zyn brigadier een onderzoek op de plaats van het ongeval in stelde, heeft verschillende getuigen gehoord. Ook werden de automobiel-eigenaar en diens chanffenr in verhoor genomen. Gebleken moet zyn, dat de bestuurder vau den aato aan 't ongeluk geen directe schold had, door dien Nys op 't gegeven signaal den weg overstak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Vlissingen afgebrand de ongeveer 120 vierk. M. groote schaar, toebehoorende aan de gemeente, waarin des winters badkoetsjes worden geborgen. Een belendend woouhnis, bewoond door L. P. E. van Unen, en een politiepost brandden geheel uit. Van drie andere woningen kregen de achtergevels brand-, en het huisraad waterschade. Verder verbrandden 4 rijtuigen vau den exploitant van het badterrein, den heer J. G. Meyer, en een groot aantal kippen, duiven en ko nijnen. Oorzaak van den brand onbekend. Een voorbehoedmiddel tegen de cholera. In een brief van 23 Juli, van vertronwbare zijde uit Batavia ontvangen, komt, zegt de „N. R. Ct.", de volgende raeedoeling voor „Dr. Njjland hoeft eergister gepnbliceerd, dat het hem gelukt is, een cholera-vaccine te maken, en schijnt in een daarna gehondon vergadeiing van medische autoriteiten voor uitzicht op praktisch succes te hebben ver kregen." By wyze van proef heeft de directie der Rotterdamsche trammaatschappy een paar van haar motorwagens licht geel laten schil deren, meldt de „N. R. Ct." Vermoedelijk is er de aandacht op gevallen, dat men de Haagaclie tram zooveel beter vindt dan de Rotterdamsche. En de directie onderzocht nu, of dat misschien schuilt in de klear der wagens. Coöperatie. De geschiedenis speelt zich at op een der drukke pleinen van Amsterdam tijdens het borreluurtje, voor een café. Een violist, nu niot direct wat men een salon type beet, verschijnt op de vlakte, kijkt schachter links en rechts, ziet geen kapers op de kust, alias geen politieagenten en begint te strijken op zyn instrument. De tonen, die hy er nit weet te halen, zijn niet mooi en zeer valsch en slechts in de verte herinneren zy aan den „Tronbadonr" of eon andere opera. Hij brengt bet echter niet ver geen twaalf maten heeft hy gestreken, of een orgel valt drennecd in met een wals van Lehar. Violist woedend, beft dreigend, wanhopend instrument en strijkstok in de hoogte eu kijkt radeloos het pnbliek aan, dat op het terras voor het café is gezeten. Men heeft werkelijk met hem te doen en gevolg gevend aan een paar vriendelijke wenken, gaat hij met den hoed rond en ziet daarin een regen van centen, stnivers, dub beltjes, zelfs kwartjes neerdalen. De orgel draaier is inta8schen aan het werk gebleven, staart na vijf minuten zyn trawant met het centenbakje rond, terwijl de violist met een laatste dreigend gebalgr den aftocht blaast. Maar de trawant vangt bot by bet veront waardigde pnbliek en de muziek molen verder geduwd, om in een zijstraat te verdwijnen. Een der café-bezoekers, die is opgestapt, slaat deuzelfden weg in en is er van ge tuige, hoe de violist en de beheerder van het orgel vroolyk lachend op elkaar toetre den en eerlijk den bait deelen, die door deze krygslist op het medelijdende publiek is be haald (N. v. N.) GOUDA, 30 Angiitis 1910. Het fleitur der SchietvereenigingVolks weerbaarheid" heeft nader besloten, dat de schietoeleningen gednreide de maand Sep tember lillen worden voortgezet. Wy maken onze lezers attent'op achter staande advertentie van den heer Lonls Bisechop, waarbij wordt bericht, dat de termyn voor aangifte voor het cfreos Scha maan la verlengd tol Donderdagavond 10 nnr. Ieder die sich nog niet beeft opgegeven kan alsnog vóbr dien tjjd dit doen, daar na dien tjjd de gelegenheid tot deelneming ver valt. Naar w(j vernemen zal op Zondag 11 en Haandag 12 Sept. a.v. door de Weeibaar- beids-Vereaniging „Borgerplicht" een schiet wedstrijd worden gebonden, waaraan waar- schgnijjk een korpswedstrgd aal worden ver bonden. Benoemd: 16 Aug. tot hulptelegrafist te Amsterdam, C. A. M. Kikkert (o.v.) en A. W. Greeter (o.v.)te Nieuwediep. J. T. Dek ker te Venlo, J. L. Thissen en H. C. Dings tot holptelafonistete Amsterdam, O. S. L. Praag (o.v.)te Heerlen, M. H. A. E. Stoll- man (o.v.)te Nijmegen, M. D. Schellings (o.v.) 1 Sept. tot brievengaarder te Hemrik, H. F. Lingsma; 16 Sept. tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Vreeswijk, de commies der telegrafie van do 2e klasse H. Pitlo Rzn. te Nymegen, (bypost- en telegraafkantoor Hezelstraat)tot directeur v«»n het post- en telegraafkantoor te Naaldwijk, A. Oom kens, thans in geljjke betrekking to Ryssen. Verplaatst: 1 Juli de klerk der pos terijen en telegrafie van de 1ste klasse, L. F. van der Schaaf, van Deventer (telegraaf kantoor) naar Olst; 16 Aug. de klerk der posteryen en telegrafie van de lste klasse, R. Mooi, van Rotterdam (bijpost- en tele graafkantoor Prins Hendrikkade) naar Scbe- vecingende klerk der posterijen en tele grafie van de 2de klasse, A. J. van Ham (o. v.), van Rotterdam (telegraafkantoor) naar het bijpost- en telegraafkantoor Prins Hen drikkade aldaar; de hulptelegrafiste A. de Rook (o.v.), van Amsterdam naar Groningen 20 Ang. de klerk der posterijen en tele grafie van de le klasse, H. de Jong, van Scheemda naar Rotterdam (telegraafkan toor) en de klerk der posterijen en telegraflo van de 2e klasse, J. Braam (o. v.), van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Scheemda 4 Sept. de klerk der posterijen en tele grafie van de 2e klasse, B. G. van Daalen, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Velzen. Eervol ontslagen op verzoek: 15 Aug. de klerk der posterijen en tele grafie van de 2e klasse, L. M. tiaale te Santpoort (station) 16 Ang. dp klerk der posterijen en tele grafie van de le klasse, A. Kok te Amster dam (telegraafkantoor) en de klerk der posterijen en telegrafie van de 2e klasse H. van den Broeke te Rotterdam (telegraaf kantoor) 1 Sept. de brievengaardator te Zaidland, M. de Vries, weduwe van S. Leering 16 Sept. de hoofdcommies der telegrafie, J. Zitterstetfn te Amsterdam, (Beheerder bijpost- en telegraafkantoor Haarlemmerplein); 1 Nov. de brievengaarster te Ovezand, A. E. Verbage (o. v.); 1 Dec. de directeur Hn het post- en telegraafkantoor to VVeesp,Vj. C. C. Richten. Ontslagen: V j 9 Ang. de conductenr der\brievenzralen van de 2e klasse J. F. H.\Hwrtfrlks te Amsterdam. Dinsdag 30 Augustus 1910. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor ute kwaliteit 41, ae 37 en 3e 30 ct per halt KG. Magere ossen, melkvee en vaarkoeien, goed aangevoerd. Vette kalveren goeden aanvoer ie kwaliteit 33, ae *9, en 3e 25 ct. per half KG. Stieren goeden aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 33, ade kwal. 29, 3de kWal. 25 centiper half kilo. Graskalveren goed aangevoerd. Handel voor alles prijzhoudend. Alle nog voorhanden zullen ran at heden tot voel verminderde prijzen worden opgeroimd. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 27 Ang. Gerrit Arie,onder» H, de Winter en K. Diepehborat. Hzria Jobznna, onder» J. P. Wegenwjj» en A, Heer- ken». 28. Petronolla. onder» N. J. Ver boel en C. Slaman. Anthonia, onder» C. ie Koning en A. Sebledon. 29. Gerard, oidere C. da Brojjn en C. de Knecht. 30. Abraham Johannes, onder» ,1. J. Saa en E. Kromme. OVERLEDEN: 27 Aug. J. van Nna,72j. 29. A. Siiedreoht, 80 j. Bg vonnis dor Arrondisaomenta-Recbtbank te 'e-Gravenhage dd. 6 April 1910 is ver klaard ontbonden door echtscheiding het hnweljjk tusschen Mevrouw MARIE CATHERINE CLOES en den Hoer GERARD WILLEM SCHIMMEL, beiden wonende te 'a-Gravenhsgo, den 27 November 1895 aldaar gesloten met alle govolgen van dien. Mr. D.;VAN HOUTÏN, f Proonrenr. Afdeeling HHOKKKNHOIS. ROZENDAAL HOEK PARADIJS GOUDA Dexe inrichting stelt zicb ten dool om onda, gebruikte on overtollige hnlshoideiyke voorwerpen welke ook, zoo veel noodig te repareereu, en hootdzakeljjk aan mlnge- gocden voor goodkoOpo prjjzcn te verkoopen. De daarop behaalde Winst komt gobeelten goede aan de neutntle Vereeniging ,4r- nuiunrp". Reiniging van al het in- en ondergenostelde stof. Geen oppervlakkige reiniging. Inlichtingen en nitvoerige Circulaire met Pr{lncourant verkrijgbaar aan ona Kantoor, en voor deze omstreken b|j do volgende heeren Behanger»: O OU O A Kirma B DE JONG. G. DE RAADT en H. J. VAN SCHALEN. T Opgericht 1HHS. Utrecht, -• Inrichting-: Antoiik-ilijk Kantoor: Wccrdsingcl Wz. 31. e0f Op deze adressen van ttricbtiug en Kantoor gelieve men byzonder te letten. Door dezen heb ik de eer te berichten dat een myner stemmers geregeld elke week 1 dag te werkzaam zal zyn. Hoogachtend, Hm. if 1-4. ftanofabrlck. DEN6 HAAG.' OCCASION, een reor goeden SALON- VLEUGEL, klein model. Daar de verpakking onzer KIK A I) HUP- PKljH /Ae FrU veelvoldlg wordt nagc- bootet om Kinapraeparaten van andere herkomst aan den man te brengen, wyzen wy er op dat roode doozen zonder den naam 4f. UK SX KI HU doch met opschrift „Kmuibui-fzls", niet uit «nee fabriek aflcometig xljn. Men etsehe daarom nitdrokkeiyk t, E lAWar. Pkam. nep. fslriak, ha laag.

Goudsche Courant | 1910 | | pagina 2