OI'lt(!lMI.\G Birm.0rxla.2a.d-. TTït d.e Pers. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. Qfficieele Prijscourant o»';, as5; - - - - - - snjPOüST., X5 elteri j en D. SAMSOM. Telegrafisch Weerbericht iegd op twee automobielen, beiaden met vuurwapens, bestemd voor Por- tugeesehe afnemers. Het garnizoen van Valenz de Minho is Op bevel uit Lissabon geconsig neerd en houdt zich gereed, op het eerste bevel te vertrekken. Amebika, Een hevige sneeuwstorm woedde in het Westen van de Vereenigde Staten. Er heerschte een felle koude. In New- York echter is het weer vochtig en mistig. Een aantal maibooten kouden tengevolge van den mist niet verder varen dan Sandy Hook. Uit Cumberland in Maryland wordt een echt Amerikaansch drama gemeld. Hier was de jonge rijke koopman Tu- bigga verloofd met een schoone, en eveneens rijke jonge dame, Grace Blosaer. Maandag zou het huwelijk tusschen beiden worden voltrokken. Des morgens begaf de bruigom zich naar de woning van de bruid. Men schertste en lachte, tot het eenigen tijd later in de kamer, waarin het jonge paar zich alleen bevond, doodelijk stil werd. Mevr. Elosser ging de kamer binnen en vond bruid en bruidegom op een sofa gezeten, in innige omhel zing. Zij sloop nader om het paartje te vernissen, maar toen ze hiiar dochter aanraakte, bleok haar dat beiden dood waren. Onmiddellijk te hulp geroepen geneesheeren constateerden, dat de lippen van beiden verbrand waren en dat men hier waarschijnlijk met een cyankali-vergiftiging te doen had. Het was een raadsel waarom do jongelieden vergift zouden hebbon genomen en een onderzoek werd daarom ingesteld. Hierbij bleek, dat onder de zich in het vertrek bevindende huwelijksgeschen ken ook een doos met chewing-gum, de Amerikaanscho snoeperij, was, waaruit eenige stukken ontbraken Daar in den mond der slachtoffers chewing-gum was gevonden, werd de inhoud der doos onderzocht, en toen bleek dat de chewing-gum zwaar ver giftigd was. De doos was een geschenk van eon vriendin van bruid en bruigom. 8taten-(ïeneraal. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag 4 Januari. Geopend1 uur '20 min. VoorzitterJ. E. N. Sehimrnolpen- ninck van der Oye. Ontsla gname van den heer Raaymakors. Ingekomen is een schrijven van dén heer K. Raaymakers (R. K.), waarbij hij ontslag neemt als lid der Eerste Kamer wegens goschokten gezond heidstoestand. De Voorzitter spreekjt den wensch uit, dat de heer Raaymakers door rust spoedig moge herstellen. Van deze ontslagnamo zal konnis worden gegeven aan don minister van binnenlandsche zaken. Ingekomen is het Koninklijk besluit houdende het ontslag van minister 'ooi en de benoeming van den heer Col ij n tot minister van oorlog. Regeling van werkzaamheden. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten heden en morgen do Staats- begrooting in de afdeolingen to onder zoeken. De vorgadering word verdaagd tot Donderdagmiddag 3 uur als wanneer aan de orde komon do voor afdoening gereed zijnde wetsotnworpen. De „Nederl." schrijft Gelukkig heeft de crisis aan Oorlog niet te lang geduurd en is spoedig een man gevonden, die de zware taak op zich nemen wilde, den afgetreden Minister te vervangen. Een goed Mi nister is tot aftreden gapoopt. Voor do zooveelste maal is de continuïteit in het beheer van het oorlogsdepar- teinont onderbroken. Wij blijven be treuren, hetgeen is goschied. Maar nu dit eenmaal gebeurd is, dient met voldoening te worden geconstateerd, dat een zoo bekwaam man als de heer Colijn in 't vervolg de leiding onzer defensie te land hebben zal. De heer Colijn is Indische speciali teit, het is waar. Maar toch heeft hij een goeden staat van dionst als mili tair. En in i^dor geval mag van oen ernstig man als hij worden aangeno men, dat hij niet do portefeuille van Oorlog zou hebben aanvaard, indien hij niet meende, zijn taak goed te kunnen volbrengen. Misschien zal hij zich in veel hebben in te werken, maar dat zal iemand van zijn gaven niet moeilijk vallen. Eén opmerking wenschen wij nog te maken. Veronderstelden wij in onze beschouwingen over de crisis, dat politieke overwegingen aan het op treden van den leider der antirevolu tionaire Kamerclub niet vreemd waren, wij aarzelen niet het uit te spreken, dat wij alle reden hebben met volko men zekerheid te vorklaren, dat dit niet met den heor Colijn het geval was* Zonder twijfel stemde deze slechts uit zakelijke overwegingen vóór de motie-Van Twist. En in de verste verte gelooven wij niet, dat hij zijn optreden als Minister heeft voorzien of begeerd. Integendeel is bekend, hoe hierdoor zijne particuliere plannen ge heel in de war worden gestuurd. Moge het hem gegeven zijn, met meer geluk dan zijn laatste voorgan gers de verbetering van ons verdedi- gingsstelsol ter hand te nemen. H. M. de Koningin heeft gisteren avond in den Koninklijken Schouw burg te 's-Gravenhago de opvoering bijgewoond van Vondel's Lucifer, dqpr Het Toonee], onder directie van den heer Royaards. H. M. bleef tot hot einde too do voorstelling volgen, van half tien af in gezelschap van Z. K. H. den Prins, die door een vergadering ton Paleize verhinderd was vroeger te komen. De Vorstelijke bezoekers waren aan het eind getuigen van de aanbieding onder toejuiching van het publiek van in lauwerkrans met Oranjelint aan den heer Royaards. Bij het vertrek zeide H. M. aan den heer van Bijlovelt dat II. M. met veel belangstelling de opvoering had bij gewoond. De Vorstelijke personen waren vergezeld door twee hofdames, de adjudanten-majoor jhr. van Such- telen en kapitein graaf Du Moneeau en een kamerheer i. b. d. Bij de gisteren gehouden stemming voor do Provinciale Staten van Zee land is gekozen de heer W. Kakobeeke (lib.) mot 3747 stemmen tegen 3578 op den hoer J. Stekefcee (a.-r. en r.-k.) Do directeur-generaal van den land bouw brengt in de Stct. ter algemeooo kennis, dat, ingaande 15 dezer, van rijkswogo serum tegen do besmettelijke longontsteking der paarden kosteloos en portvrij op aanvrage wordt ver strekt aan in Nederland gevestigde veeartsen, alsmede, ten behoeve van do paarden van lietNoderlandsehe leger, aan de militaire paardenartsen. De aanvragen behooren als regel schriftelijk to geechiedon on srjn t» richten tot de Rijksseruminrichting, Vinkend'warsstraat 15, te Rotterdam, In spoedeischende gevallen kunnen de aanvragen telegraphisch gericht wor den tot „Seruminrichting Rotterdam" meerendeei zegels van een cent) meer aan het postkantoor in den Haag is ontvangen dan in de zelfde week van het vorige jaar. (N. Ct.) De postbode van Weesp op Neder- hoffet-den-Berg verliet gistermorgen welgemoed met zijn post het kantoor te Weesp. Even buiten de gemeente schijnt hij door een beroerte te zijn overvallen en op den weg in elkaar te zijn gezakt, hij werd daar althans door eenige 'voorbijgangers dood op den weg liggende gevonden. Sneek en deantirev. partij. Hot „Arnh. Dagblad" (a.-r.) schrijft: „In Sneek staat men voor eeno nieuwe verkiezing. Namen van candi- daten te noemen ligt zeker niet op onzen wog. Maar wei spreken wij den wensch uit, dat het aan onze mannen in Sneek gelukken moge voor den heer Colijn een bekwaam opvolger te vindon. „Aan bekwame mannen hebben wij, vooral nu de antirevolutionnaircupartij tot de regeeringsmeerderheid behoort, groote behoefte. „Snoek is, bij trouwe samenwerking van de Christelijke groepen, een vast district. Mot allerlei persoonlijke eigen aardigheden van den candidaat be hoeft hier niet zoozeer gerekend te worden. Of hij in het district al dan niet bekend is, doet er minder toe. Men kan hier bijzonder gemakkelijk komon met een man van de bovenste plank". „Sneek blijve aan de traditie ge trouw on zende naar liet parlement oen bokwaam antirevolutionnair De politiehond. Een meisje te Halfweg had een armband verloren Hoe raon ook zocht, het baatte niets. Mon kwam op de gedachte den poli tiohond (Vsar van den veldwachter Rijnders eens te laten zoeken. Hem werd reuk gegeven aan den hand schoen van het meisje en binnen 10 minuten was het verlorene opge spoord Op de eierenmarkt te Barneveld woruen in 1910 aangevoerd 10*/% mil lioen eieren, d.i. bijna 2 millioen meer dan in 1909. Neemt het gebruik om elkander met behulp der post het traditioneele veel heil en zegen toe te wensch'*1 toe? Men oordeele, als men verrJ®"R dat in de afgeloopen week ruim '000 gulden aan postzegels (wawvan het Wij vernemen, dat eenige bodep, werkzaam, aan de verschillende Ka mers, het Parket en de Griffie der rechtbank te Amsterdam, welko per sonen 30 dienstjaren en meer achter den rug hebben of welke den gestel- den leeftijd bereikt hebben, gisteren aanschrijving ontvingen van den Mi nister van Justitie, waarin werd mede gedeeld, dat zij op 1 Januari 1913 eervol uit hun ambt zullen worden ontslagen, en zonder pensioen. Bij nadere informatie bevestigde men ons, dat dit inderdaad het geval was, doch dat het hier geldt een aan tal boden, die immer in tijdelijken dienst werkzaam waren, nimmer een vaste aanstelling hadden bokomen en daarom ook nimmer in een pensioen fonds hadden bijgedragen. Tijd. Een Hollander te Brussel beroofd Een Hollander, de heer Dijekmees- ter, bevond zich op den avond van Nieuwjaarsdag in een cafó op den boulevard Anspach te Brussel, toon hij plotseling door een 10-tal personen werd omvergeloopen. Toen de heeren vertrokken waren bemerkte de heer Dijckmeester dat hij beroofd was van zijn portefeuille, die verscheidene honderden gulden be vatte, alsmede van zijn horlogo en gouden ketting, die f 200 waard waren. Men schrjjft aail het „Hbl." uit Barneveld: Den afgeloopen nacht is hot een viertal jachtopzieners gelukt een paar beruchte wildstroopers, die zich, voor zien van lichtbak en geweer, in het jachtveld van den heer W. baron van Nagell alhier bevonden, op heetordaad te betrappen. Geweer, lichtbak en een paar reeds geschoten hazen werden in Kosl ag Bij de arrestatie bekwam een der beambten een blauw oog, terwijl een ander eenige tanden werden losgo- stooten. De inspecteur, chef der rivierpolitie te Rottenbyn, zou Zaterdagavond omstreeks halfaeht met do stoomboot Politie 2 nait* de Rijnhaven gaan om een gekwetsten man van boord van een in die hkven liggend stoomschip te halen. Behalve delinspecteur bevonden zich aan boord vi n de Politie 2 vier agen ten en de m chinist. Bij het ve laten van de Veerhaven, dwars voor welker jmond de rijnaak '„Embrica" lt moGNt men aan boord van de po tiestoomboot plotseling stoppen om em sleepboot met een sleep achter zich t laten passeeren. Er ging een zware el be. De politiestoomboot dreef af, en aar schoorsteen kwam in aanraking m t den boegspriet van de „Embrica". 'adelijk daarop sloeg de schoorsteen uhterover, de stoomboot raakte uit h« ,r koers en met de kiel tegen het an er van de rijnaak, welk anker nog pon meter onder water hing. Een g iot lek aan stuurboord zijde tor hogte van de machineka mer was het gevolg. Bijna onn Adellijk zonk de stoom boot Politie en de opvarenden kon den zich ter auwernood redden door den ankerke ing van de „Embrica" te grijpen en daarlangs op den boeg spriet en vt daar op het dek van het schip te lauteren. Toen de eerste politieman t n ankerkotting greep, bleek deze n t vastgezet, qn had niet een schipper :necht op de Embrica" thuisbehoorer e, dadelijk den ketting vastgezet, to< hij hem afloopen zag, dan waren di politiemannen te water geraakt. De inspect ir, die het laatst het zinkende vac -uig verliet, kreeg van den politieag it, die voor hem naar boven klom, loordat onze man uit gleed, oon*|t p op het hoofd. Daar door gleed ketting. Hij inspecteur langs den reep evenwel toen een touw, en da: mee trokken de reeds in veiligheid jnde agenten hem aan het dek van rlo „Embrica". De in- speo^ur liep e ïige niet ernstige kwet- 9vJn op. ^Gisteren is oen aanvang gemaakt wt voorbereiiend maatregelen om de aftot te liehtej De schade wordt door verzekering gelekt. De Zondagavond te Aarlanderveen bij den heer C. Lekkerkerker gesto len effectentrommel is, geopend, doch met inhoud, teruggevonden. Alleen heeft men meegenomen geld en sie raden ter waarde vah f 300 ongeveer. Er zijn politiehonden ontboden om de dader of de daders op te sporen. Wij lozen in de „Avp.": „De post, hoe accuraat ze gewoon lijk werkt, maakt ook wel eens een slippertje. Dan is ze vroolijk. En 'n vroolijk mensch doet dan wel eens dingen zóó grappig als men niet van hem zou hebben verwacht. Wie zou nu van onze stemmige, altijd netjes in de plooien-zijndo post hebben kunnen vermoeden, dat ze het oudejaar zoo duchtig zou vieren, dat ze 'n klein beetje al te vroolijk is ge worden Want hoe kan anders een brief uit Zwolle, welken men ons heden toonde, het datumstempel „3'2/l'J| 10" dragen? Of 't daar een vroolijke boel is ge- woest Gisteronnamiddag is de sleepboot Vrachtzoeker, van de firma J. A. van der Sehuijt, op de rivier te Rot terdam voor do Maashaven W.z., in aanvaring gekomen met de sleep boot Jamos Laming, van de firma J. Laming Bons. Do sleepboot Vrachtzoeker kreeg een gat in den voorsteven, maar kon haar reis vervolgen, doch de James Laming beliep belangrijke averij ter hoogte van de machinekamer on maakte water. Met behulp van sleep- booten is zij naar den wal aan de Maaskade gebracht en met pompen boven gehouden. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. Gevaarlijk goedje. Aan den Ring dijk bij Oude-Wetering (Haarlemmer meer) is Zaterdagavond of -nacht aan de losplaats der schepen eon hoeveel heid benzine gelost, waarvan de her komst en bestemming niet bekend is. I )o hoeveelheid bestaat uit 8 kisten, ieder inhoudende 8 bussen van pl.m. 10 L. Deze gevaarlijke partij stond geheel onbeheerd langs den openbaren weg, daar ter plaatse. De politie heeft een onderzoek in gesteld, wie dit gevaarlijk goedje al daar gelost heeft en voor wien het bestemd is on intusschen maatregèlen getroffen, om te beletten dat er on heilen uit voort kunnen komen. (O. H. C.) Gisteravond, tijdens do voorstelling van Royaards' gezelschap in het Pa leis voor Volksvlijt te Amsterdam, verspreidde zich in de zaal een vrij sterke brandlucht. Toen plotseling achter het parterre rook werd gezien, wilden velen naar den diehtsbijzijnden uitgang snellen. Evenwel, een dei- acteurs, de heer Crispijn kwam toen voor het voetlicht den schouwburg bezoekers namens brandweer en<lirectie verklaren, dat er niets aan de hand was en dat onder verantwoordelijk heid der directie zou worden doorge speeld. Toen keerde de rust spoedig terug. De aanleiding tot de ontsteltenis, die zich een oogenblik van de bezoekers dreigde meester te maken, was het volgende. Een der calorifères der centrale verwarming was beneden den vloer in aanraking gekomen met een zeer droog stuk hout. Dit hout is gaan ontgloeien en verspreidde de zeer scherpe brandlucht. Toen het smeulend stuk hout was ontdekt, wierp men er een glas water op om aldus het vuur te dooven. Het snel verdampende water vormde de „rookwolk", die met de brandlucht bijna een paniek had veroorzaakt. De voorstelling word, nadat de rut#, in de zaal was weergekeerd, voort- Gistermiddag is door de waakzaam heid van het personeel van het station Zunderdorp van de Noord-Hollandsche Tram eene misdadige poging gelukkig verijdeld. Op de tramrails tusschen Buiksloot en Zunderdorp van bovengenoemde tram heeft men nl. gevonden een fleschje, gevuld met ontplofbare stof en verbonden aan oen lont. Door de politie van Buiksloot is dit gevaarlijk projectiel aangehouden en in verze kerde bewaring, gesteld, teneinde een verhoor te ondergaan. Door de torpedoboot „G. 10" is Woensdagmorgen nabij Kamperduin opgevischt een Eransche torpedo, die vermoedelijk bij de oefeningen op de Fransche kustverloren is gegaan en dus een langen weg heeft afgelegd. De torpedo is in de haven van Nieuwe- diep aangebracht. Naar de „Dordr. Ot." verneemt, is door het bestuur der Vereeniging de Beurs voor den Diamanthandel te Amsterdam, aan de N. V. Lips' Brandkasten- en Slotenfabrieken te Dordrecht, de levering opgedragen van een inbraakvrije kluis met 1000 safe loketten, .ten dienste der in aan bouw zijnde nieuwe Diamantbeurs te Amsterdam. De Vereeniging van voorzitters en secretarissen van Kamers van Arbeid, houdt in Maart hare jarenvergadering. Naar het „Volk" verneemt, bestaat het voornemen daar te behandelen het onderwerp„Leekenrechtspraak in het bijzonder in geschillen betref fende het arbeidscontract." De bedoe ling is een voor- en tegenstander het woord te doen voeren. Als voorstander is uitgenoodigd mr. M. Mendels, als tegenstander mr. H. J. Tasman. - In den trein, die gisterenavond te 's-Gr&venhage te 10 uur 8 uit Rot terdam aankwam, is een Duitscher, tusschen Rotterdam en Den Haag, door kwartjesvinders met een, twee, drie, klaverenaas een bedrag van 2000 Mark afhandig gemaakt. De Duitscher, die zeer onder den indruk was, deed bij den chef zijn beklag, waarop deze de reizigers deed waarschuwen, voor de kwartjesvinders, die naar Amster dam doorspoorden. t De gemeente Roosendaal zal, naar de „Tijd" meldt, dit jaar met het oog op de verkiezingen in drie kies districten worden verdeeld, terwijl hot aantal leden van den Raad met twee moet worden vermeerderd en alzoo gebracht op zeventien. Het aantal in woners steeg in het afgeloopen jaar boven de 17000. Door den heer Verheyen, lid van den gemeenteraad alhier, is tot Gede puteerde Staten van dit gewest het verzoek gericht, de gemoenterekening niet goed te keuren. In verband met de besprekingen in de Tweede Kamer, over de stichting van een vluchthaven te Hoorn, waarbij bleek, dat provincie en rijk bereid zijn alle kosten te betalen en de gemeente alsdan tot het onderhoud verplicht zal zijn, werden in de afdeeling Hoorn der schippersvereniging „Schutte- Vaer" breedvoerige besprekingen ge houden. Met algemeene stemmen werd aldaar de volgende motie aangenomen „De vereeniging „Schuttevaer" spreekt haar ernstige hoop en ver wachting1 uit, dat op de daarop gele genheid gevende Raadsvergadering de discussies en overwegingen 't daar heen zullen leiden, dat de te stichten vluchthaven onder de gunstige om standigheden van het oogenblik bin nenkort een feit moge worden, en besluit deze motie ter kennis te bren gen van de Raadsleden met ernstig verzoek bij het eventueel uitbrengen van hun stem rekening te houden mot de hierboven uitgesproken wenschen." Aan verschillende vereenigingen te Hoorn zal medewerking worden ge vraagd. Door de marechaussee te Breda is: opgespoofd de dienstbode J. B., die zich aldaar verscheidene malen had schuldig gemaakt aan oplichting van rijwielen, uit het onderzóek is geble ken, dat zij ook de oplichtster is van het rijwiel bij den heer M., te Gin- neken. Nadat ze de fietsen op ver schillende plaatsen ver beneden de waarde verkocht had, is ze met de opbrengst naar Antwerpen uitgewe ken. Toen haar geld op was, is ze naar hare ouders te Chaam terugge keerd, waar ze door de marechaussee werd aangehouden en ter beschikking van de politie te Breda gesteld werd. Het zal heden 25 jaren geleden zijn, dat het echtpaar B. te Alphen a. d. Rijn in het huwelijk trad. Op zich zelf is dat niet iets vermeldenswaards. Maaa de oude bruidegom hij is thans 85 jaar heeft al éénmaal 't genoegen van een zilveren bruiloft gehaden met z'n tweede vrouw bracht hij 't tot een 8-jarig huwelijks leven. Zijn eigen ruiten. Een Israëlitisch koopmannetje kwam gisteren in den winkel van een bakker te Arnhem om er een rijksdaalder te wisselen. De bakker maakte hem opmerkzaam op een schuld van f 1.25, die hij nog bij hem had staan, welke schuld de koopman wel niet ontkende, maar die hij beweerde, dat niet grooter was dan 50 cent. Hierover nu ontstond eene woordenwisseling. De bakker schijnt het met woorden niet te hebben kunnen winnen en beproefde het toea met andere mid delen. Op een gegeven oogenblik was het toonéel uit den winkel verplaatst naar de huiskamer en hier liet de bakker den koopman de kracht zijner vuisten voelen, maar hij ging daarbij zoo woest te werk, dat een kast kan telde en juist op den gillendeii koop man terecht kwam. In de nu volgende verwarring wist deze met een paar vlugge sprongen de voordeur te be reiken, rukte die open en stormde weg, de deur zoo hard achter zich dichtwerpende, dat de ruiten er uit vlogen. Toen de driftige bakker uit zijn eens zoo fraaie, nu zoo gehavende huiskamer, aan de voordeur kwam, was van den vluchteling niets meer te zien. Gouda, 5 Januari 1911. Het bestuur der Vereeniging tot be strijding der Tuberculose voor Gouda e. o. verzoekt ons te melden dat de lighal, door deze -vereeniging in den tuin van het gebouw der Wijkverple ging gesticht, morgen (Vrijdag)niiddag om twee uur zal worden geopend en dienzólfden- middag van af drie uur efy Zaterdag den geheelen dag tot des avonds 8 uur voor belangstellende be zoekers gratis te bezichtigen zal zijn. Zaterdagmiddeg en -avond zullen bestuursleden in den tuin aanwezig zijn om de bezoek(st)ers alle gewenschte inlichtingen te geven. v Maandag 9 Januari a. s. zal deze lighal in gebruik genomen worden. G ASCONTROLE. 5 Januari 1911, 3 uur namiddag. Druk 38 m.M. Lichtkracht 14.64 Kaarsen. Warmtegoveml &5Jfl Calorl6n Vermogen Bij do lieden gehouden veiling in het Cafó „Harmonie" door Notaris Vos van een Hofstede met weiland onder Waddinxveen werd kooper van perceel 1 en 5 voor f 8200.de'heer H. A. Barondrogt van Charlois en van perceel 2, 3 en 4, voor f 8700.de heer G. A. do Beer van Portugaol Barendrocht. Vertelavond van Chr. v. Abkoude. In de sociëteit de Reünie hield gis terenavond do heer Chr. van Abkoude een vertelavond voor de jeugd. Qp voor kinderen pakkende wijze vertelde de heer van Abkoude ver haaltjes van een gestolen Rijksdaalder. Hein Stavast, sprookjes van een T-oo- venaar, alle stukken oigon werk, die reeds in druk zijn verschenen terwijl bioscoopbeelden naar iilustratiën uit zijn boeken het vêrtelde verduidelijk ten, wanneer de beelden tenminste voldoende werden belicht. Een gramophoon wisselde een en ander af en bracht vroolijkheid onder de jeugd. Maar de clou van den avond was de alleraardigste vertooning van de Oud-IIollandsche Poppenkast. Die oude Poppenkast had het grootste 8UCC6S. De zaal was propvol en de belang stelling zoo groot, dat door het Dag blad van Gouda nog een tweede avond zal worden georganiseerd. De heer H. Zanen Wzn., te Am- merstol, heeft zijn sollicitatie voor hoofd eener school te Alblasserdam ingetrokken, nadat hij no. 3 geplaatst was op de voordracht. Moeiióapelle. Vergadering van den Gemeenteraad van Moercapelle op Vrij dag den 30sten December 1910. Tegenwoordig de heerenA. Verheul Az., Burgemeester, J. de Graaff, secre taris en al de leden. De Burgemeester (Voorzitter) opent de vergadering met gebed en verzoekt den secretaris de notulen der laatst- voorgaande vergadering te lezen, welko onveranderd worden vastgesteld. Ten tweede wordt mededeeüng ge daan van eenige ingekomen stukken, welke voor kennisgeving worden aan genomen. Ten derde wordt behandeld een vör- zoek van de zangvereeniging „Zang en Vriendschap" alhier, om het gebruik van de O. L. School, yoor het houden van repetitie eener op te richten „Kin- derzangvereeniging", waarop afwijzend wordt beschikt. Ten vierde, een verzoek van noemde zangvereeniging, otii het ge bruik van de O. L. School voor het houden van eene zanguitvoering op 5 Januari* 191 1, 'fc welk wordt toege staan. Ten vijfde een verzoek -van den Heer Dr. H. J. de Witt, gemeente geneesheer, om eene bijdrage of toe zegging daarvan, in de kosten van verpleging van een zijner onvermo gende patiënten in het Sanatorium „HeUendoorn", waarop afwijzend wordt beschikt. Ten zesde wordt een suppletoir ko hier dienst 1910, vastgosteld tot een bedrag van f 15. Ten zevend? wordt de door Bur gemeester en Wethouders gewijzigde Legger der Wegen en Voetpaden dezer Gemeente vastgesteld,. Ten achtste worden de leden van de Stembureaux benoemd, voor de eventueel in 1911 te houden stem mingen voor de 2e Kamer, de Prov. Staten en den Gemeenteraad. Ten negende wordt met algemeene stemmen tot Armmeester. bij het Bur gerlijk Armbestuur herbenoemd de heer J. van der Spek Az., tevens wordt genoemd Armbestuur gemach tigd uit zijne fondsen over een bedrag van 'f 35.te beschikken, voor de gewone Nieuwjaarsuitdeeling. Ten tiende wordt besloten tot het doen van eenige af- en overschrijvin gen op de begrooting, dienst 1910. Niets meer te verhandelen zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering met dankgebed. POLITIE Op eiken werkdag des voormiddags tusschen 10 en 12 uur, zijn aan hot bureau van politie alhier, inlichtingen te. bekomen omtrent de navolgende aldaar gedeponeerde gevonden voor werpen. Eenige sleutels, twoo ringen met sleutels, een portemonnaie met eenig gold, een zilveren oorbelletje, en een Militaire handschoen. Voorts zijn te bevragen: Een zilveren dameshorloge met ket ting bij Kruit, Heerestraat 62 zweep bij A. van Reode, Moordrochtschever- laat 1gouden oorbellet je bij A. Nonner, Boelekado 28 koperen gewicht bij A. de Mooy, Bogen 33kinderhandschoen tje bij P. de Jong, Nieuwehaven 180 fietssïeutel bij Vorburg, Gouzenstr. 43 zweep bij L. v. den Bosch, Tuinstr. 23 want bij Mul, Moordrochtschevcrl. 24 paar kinderwantjes bij J. Kroeders, Nieuwehaven 103 zilveren sabelkwast bij A. Vreeswijk, Stol wij kers luis haiul schoen bij C. \V. Runge, Gouwe 192 nikkelen horlogeketting bij M. Boeg hei m, Komijnsteeg 20; gouden oor knopje bij de Bruin, 'Spieringstr. 75 kilometerboekjo bij J. Blok, Slappen lel 8 rozenkrans bij T. Knor, Groenewog 65kandelaar bij P. Leeineijer, IJssel- laan 99 haan bij Dortland, Hoef steep 7 rozenkrans bij C. van Oostroom. Bogen 3 knipmes bij A. C. Hoogen- doorn, Spoorstraat 55duimstok bij A. Ver brugge, Snoijstraat 7kinder armband bij M. de Riet, Weeserf 36 hoedenspelu bij W. Bijlsma, Gouwe 105; portemonnaie bij W. Abbema, Achter de Vischmarkt 3R. G. Kerk boekje bij D. Vergunst, Derde Kade 54; lapje fluweel bij T. Beaumont, Bloe- kerssingel 45 gouden broche bij J. M, Sluiter, Moordrechtscheverlaat 9jon- gensmuts bij ,M. Hardijzer, Punt 13 portemonnaie met inhoud bij M. Schol ten, Keizerstr. 19 idem bij G. Jansen, Derde Kade 6 insigne bij B. Wil ten- burg, Turfmarkt 57 zilveren broche bij Slaman, Nieuwehaven 131 hemd Lij T. Woudenberg, Heerestraat 47 Pap van een cape bij M. Baas, Gouwe 206 zilveren armband bij G. Dijkman, Raam 54zilveren oorknopje bij H. Kok. Ridder van Catsweg 50zilveren in signe bij de Bruin, Nieuwehaven '230 zilveren armbandje bij P. Hartjesveld, Stoofsteeg 20; boezelaar bij A. Ver- kaaik, Nieuwehaven 110 lapje wollen stof bij G. Brouwer, Vierde Kade 30 hond bij Plokhaar, Vierde Kade '25 gouden ring en zilveren broche bij C. Matse, Ridder van Catsweg 60 rozen krans bij W. Hey, Nieuwehaven 186 rozenkrans en paar kinderhandschoen tjes bij A. v. Geloven, Tuinstraat 59 zilveren hoedenspeld bij Metmam, Flu weelensingel 38; haan bij J. Bruij,stens, P. C. Bothstraat 10 rozenkrans in étui bij H. Bosman, Vrouwevestestoeg 6 kinderschoentje bij U. Bronkman, Niou- haven 34pop bij Mej. Plaksteen. Varkenmarkt 34 doublé ring bij C. v. Luik, Markt 74doublé broche bij J. Stalenburg, Raam 159 pijp in étui bij M. de Jong, Boelekade 79 zweep bij P. J. Bakker, Speldemakersteeg '26 theedoek bij D. Geurtse, C. Ketelstraat 35 duif bij K. Akkerman, Westhaven 13 schaartje bij J. Langen, Turfmarkt 56kinderwantje bij G. Visser, Bloe- mendaalfhiweelenzak met inhoud bij C. J. v. d. Ham, Spieringstraat 59 gulden bij E. Verschut, Keizerstr. 122 bankbiljet bij H. Agten, P. C. Bothstr. 31zilveren ring bij W. G. v. Driesten, Turfmarkt 60gouden ring bij G. Spie- ringshoek, Turfsingel 66 boodschap- pentasch bij G. Teekens, Karnemelk- sloot 3 kinderhandschoen bij D. Blok, Cornells Ketelstraat 43zilveren broche bij K. L. Gravensteijn, Willens 5. Gouda, Januari 1911. De Commissaris van Politie, A. BERTHEUX. VAN DEN Effect e «li ami nl te Amsterdam. Vorige Koe ra ko«rs vaa kedeu 89 89% 98"/.. 93% ü:i;i/4 63 '/j 88'/16 93';j 891/2 92'; 1 4ölr71. 48%» HO; 88 883/, 59'/. 59 'JOU 209 5IX/, J11 '/ii; 7'-)l 'lm 75";,» 28% 74'', 74"/,, ■20:,'2 292 183'/» 2011 184'/, 177 177/, 8110 107'/» 800 107' LIK) 159 127 42(1 JüO 100 129 1U 1 109 109/'» 714 717» 75 7t;/, 153/» 97/» 9'7'if. 77 75", 8(1 67% 577» 217 f150.- 219% 99'/. 'M% 28% 28 174'/» 16% 174'/. lil"'» 110", 159 eling een zwak 5 JAN. 1911. Stuatsleeniugeii. Ned. Cert. Werkelijke Schuld 3 pet. Oostenr. Belastingvrije Kronenrente 4 pet. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 pet. Russische Obl. Seriën 340-350 No. 2276- 10000 5 pet. Id. Obl. (Gr. Russische Spwmij.) 1898 4 pet. Id. Obl. (Nïcolai Spoor weg) 1867-69- 4 pet. Id. Obl. 6e Emissie 4 pet Japan. Obl. 1899 4 pet. St. van Mexico Afl. Obl. l-4e serie 5 pet. Brazilië. Funding Lee ning 5 pet. Id. Obl. 1889 4 pet. Venezuela Dipl. Schuld 1905 3 pet. Huuk- en Crediet-Instel- linpen. Ned. Bankaandeelen Iiuliiitr Oiulerneiiiiiijteii American Car Foun dry Comp. C. v. A. Id.Smelt ing&Re fining Qo. Cert. v. Aand, Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A. U. S. Steel Corp. Cert. v. Gew. Aand. Kei. Crediet InstelJ en Cultuur Ondernemingen Handelsver. „Amster dam" Aand. Jav. Cultuur Mij. Aand. Ned. Handel-Mij. C.v.A Mijnbouw M(jeu. „Ketahoen" Mijnbouw Mij. Gew. Aand. RedjangLelxmg, Mijn bouw Mij. Aand. Great, (lobar Aand. Petroleum-Onderii- Dortsche Potroleun In dustrie Mij. Gew. A. Kon. Ned. Mij. tot Exm. v. Petr. Bronn. C..v*A „Shell" The Transp. Trad Cy. C. v. G. A. Scheepvaart Mijen. Ned.-Am. Stoomvaart- Mij. Aand. Stoom vaart-MijZoo- land" Preferente A. Int. Mercantile Marine Cy. afgest. Pref. A. rabak-Oiidcriieniingcn. Bindjey Tabak Mij. A. Nieuwe Asahan Tabak Mij. Aand. „Silau" Asahan Tabak Mij. Aand. Diversen Maxwel Land Gpant Cert. v. Aand. Peruvian Corporation Lim. Cert. v. Aand. Spoorwegen. Holl. IJzeren Spoor wegmij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand. Zuid-Italiaan. Spwmij. Serie A-H Obl. 3 pet. AVarsch ad-Weenen Spoorwegmij. Aand. dito dito Act. de Jouiss. Amerika. Atchison Alg. Hypb. Obl. 4 pot. Erie Spoorweg-Mij. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cy. Cert. v. gew. A. Wabash Gew. Aand. Premieleeningen Amsterdam Aand. 3 pet Hongarije. Thei s-Re- gulirungs-Ges. 4it. aanzien; Nationale Staatsfondsen we derom beter gestemd Cultuur prijs houdend, l?ij beperkte handel; omzet fa Petroleum levendig; Tabak geani meerd mijnwaarden zeer kalm zonder noemenswaardige variatie. MARKT BERICHTEN. Biggen voor Engeland, goede aanvoer, handel vlug, 24 k 25 ct. per half K.G. Magere Biggen, goede aanvoer, handel vrfiwel, f 1.60 k f i.8 per week. Vette Schapen, goede aanvoer, handel vrijwel, 16.a 20. Lammeren,aanvoer, handel Nuchtere Kalveren, goede aanvoer, handel vrijwel 9.k f 14. Graskalveren geen aanvoer, handel 4/-.- Kokkalveren 12 k f 20. Kaas, aangevoerd 58 partijen, handel matig. ie kwal. 31.— A 32 50. 2de kwal. '9— 4 30.50. Zwaardere k f Noordhollandsche a Boter 1195 stukken van '/8 K G. Handel matig. Goeboter 1.45 k f 150. Weiboter 1.30 1.40. 3058,e Staats-loterij. 4° KI. Trokking van Donderdag 5 Jan. No. 3464 f 200. 6246 f 100. Prijzen van f 65. 114 IS7 770 802 Si 1167 1220 68 1040 2512 4125 Hl 4044 <8> 55(58 5052 07 5745 50 70 90 0002 0192 0289 (E!8l 0528 95 0825 0017 7298 7780 8112 8801 8516 8895 0054 (049489 9528 80 iHMi 72 0022 ïoooo line naio 11710 12441 12571 97 12740 (II 18185 18713 18880 14180 15208 15484 15587 88 15772 15980 10015 10892 17087 17288 17840 17527 17027 17960 18238 18805 11 50 78 18400 18118 44 19168 19454 19057 19804 19942 88 20227 20030 HüSbU. 7 Gouda, 5 Januari 1911. GRANEN: Zooals meestal in de eerste week van het jaar het geval is, was ook ditmaal de handel van geen beteekenis. Ook heden is dus geene noteering op gemaakt Veemarkt, Melkvee, redel aanvoer, handel en prijzen vrijwel. Vette varkens, goede aanvoer, haudel vrijwel, «3 i 26 ct. per hall K.G. Do vliegenier Frits Koolhoven zal op zijn Farman-biplane deelnomen aan do rondvlucht door Europa. De vermiste ballon „Hildebrand". Volgens oen bericht uit. Kiel is de vermiste ballon „Hildebrand" Vrijdag ochtend boven de oorlogshaven gezien. Wanneer deze mededeel ing juist is, zal de ballon en de beide luehtsehip- pors advocaat Kohro on Keide), als verloren beschouwd moeten worden. Do wind hoeft hen naar do Oostzee gedreven en daar men nog niet ge hoord heeft, dat de ballon ergens gedaald was, hebben de lucht vaarden zoor waarschijnlijk don dood in de golven gevonden. Desondanks wordt van verschillende zijdon het vermoeden uitgesproken, dat do ballon misschien naar de Rus sische grens of Hongarije gedreven is. I)it vermoeden wordt nog versterkt, door het feit, dat do ballon „Otto Liliontlial", die 18 uur later evoneons to Schmargendorf bij Berlijn opsteej bij Lodz in Polen geland is. I)e vraag blijft echter nog in welke hoogten do ballon „Hildebrand" zich bevonden hoeft. Proeftochten mot een nieuw Zeppe lin-luchtschip. Tegen hot eind van deze maand zullen te Friedrichshafen tochten gehouden worden met oen luchtschip, dat kleiner is dan de tegen woordigo ballon en eigenlijk als proef schip gebouwd is. Men wi) namelijk proefnemingen doen, om do wrijving en den weerstand bij den voorkant vast te stel Ion. Op de werkplaatsen te Friedrielis- liafon worden ook proeven genomen met nieuwe motoren en schroeven. Eerst wanneer men er bevredigend resultaat bereikt heeft, worden de Zeppelin-luchtschepen weer in dienst gesteld. Het Nederlandsch Gymnastiek-Ver bond heeft aan den Anisterdamschon Turnbond opgedragen om te trachten een afdeeling turners samen te stollen, om Nederlafnd op het Internationaal Turntournooi te Turijn van 11 J4 Mei te houden, to vertegenwoordigen natuurlijk kunnen ook turners uit andere, dan Amsterdamsche Vereeni gingen in dit keurkorps worden op genomen. Het schijnt do bedoeling te zijn, evenals voor hot turntournooi to Bor- daaux, waar de Hollanders met zoo veel succes opgetreden zijn, om een twaalftal van onze beste Nederland- sche turners uit te zenden. Laatste Berichten. Door de verkiezing van den heer W. Kakebeeke (lib.) tot lid dor Prov. Staten van Zeeland voor het district Goes, tellen die Staten thans 19 anti' rev., 16 liberalen en 7 Katholieken. Het comité voor (le verkrijging van een Scheepvaartkanaal door de Geldersche vallei vergaderde te Amers foort onder voorzitterschap van don burgermeester dier gemeente. De ontworpen statuten voor de op te richten „Kanaal-Vereeniging De Geldersche Vallei" worden nador be sproken en onveranderd goedgekeurd. In liet a.s. voorjaar hoopt men te kunnen overgaan tot definitieve op richting dezer vereeniging. Aan do regeering zal worden ver zocht don uitslag te mogen vernemen van het onderzoek, dat, door haar om trent de zaak werd ingesteld, naar aanleiding van het indertijd door hot omitó aan H. M. de Koningin ge- ichte adres. Tegen Februari a.s. is een be langrijke bevordering met daaruit voortvloeiende verplaatsingen, onder het ingenieurs-personeel van den Rijkswaterstaat verwachten. De djenst op do tramlijnen GroenloLichtenvoorde is, nu de IJ. IJ. S. M. zich niet meer mot do ex ploitatie belast, gestaakt. l)e tram- commissie, laat een omnibus tusschen beide plaatsen loopen in aansluiting met do treinen tusschen Zutphen en Winterswijk. Wegens slapte van werkzaam heden worden do margarinefabrieken to ('leef en Goch wekelijks een dag stop gozot, wat sodort de oprichting nog niet is voorgekomen. De commissie uit do Tweede kamer ter voorbereiding der wettelijke regeling der naamloozo vennootschap pen is gisteren bijeengekomen en tot hot laatst dezer maand uiteengegaan. Do Poruaanscho Regooring be sloot het grensgeschil niet Ecuador aan hot Haagscho Hof van Arbitrage ter beslissing voor te loggen. Vrijdag 13 Januari zal te Amster dam aan Mr. W. Baron ltoëll, oud-lid van Gedeputeerde Staten van Noord- Ilolland eon huldeblijk worden aange boden door do waterschapsbesturen. In do ouderlijke woning in de Rosestraat to Foijenoord word heden morgen een twaalf-jarig meisje dood te bed gevonden, door gas gestikt. Pogingen 0111 de levensgeesten op te wekken blokon vruchteloos. Het a.-r. orgaan „Do Getuige" noemt, voor de vacature-ColijnR. J. W. Rudolph, Leiden; inr. V. 11. Rutgors, Hilversum; en J. U. Sclieurer, zonde-, ling-arts, met. verlof. VAN MANTELS COSTUMES. BEO US EN, KOKKEN tot zeor lage prijzen. Aanbevelend Speciiililüil in Muitiils fiiCoslomes van hot Koninklijk Metoriologisch Instituut te DE BtLDT. Hoogste barometerstand 781.5 to Haparandalaagste barometerstand 747.2 te Seijdorfjord. Verwachting tot den avond yan 6 Jan.meest matige noord-oostelijke tot, oostelijke wind, betrokken, moge lijk sneeuwbuien, temperatuur om vriespunt. BÜKGEULIJKË 8TAND. GOUDA. GEBOREN: 4 Jan. Simorv, ouders N. Lu (tj es en Rei ju. Wilhelmina Johanna, ouders B. Lens en I). Hola. 5. Dirk, ouders J. Steen beek en R. Brouwer. Eldert, ouders M. A. J. Kortenoever en M. E. Slop. Noeltje, ouders J. van Mensch en J. T. Kulik. OVERLEDEN: 3 Jan. M. W. J. Schouten, wed. G. van Zutpheu, <>9 j. 4. K. van llain, 73 j. D. J. Starre veld, '28 j. II. P. Bekkers, 34 jaar. GEHUWD: 4 Jan. J. A. Smit 011 H. P. Both. - A. v. «I. Heuvel en J. M. Prang. W. M. Verschut en A. van Kijk. R EE U WIJK. GEBOREN: Gerritje, ouders 11. van der Smit en M. Koster. -4 Kla- zina, ouders K. van den Berg en S. van der Kaa. Johannes Hubert us Gerivrdus, ouders A. Heemskerk en E. cm Bruin. GEHUWD: G. J. Bruins net L. Marchand.

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 2