EO immm. EIERANTHRACIET. MLflllfiRHKEOPWllMIHG 'f.ljoppe"» STERKSTE! Tantalla. KOFFIEHUIS o-xsoabTE Nieuw! Olieslagers in zijn VliegmacMne! JOH. NESSIM k c#., NIEUWE BESSEN Fim T. 7ERMEIJ MBMÏKËËÏJ EN STOFFEEKEEKU. GODDSCHH COURANT. AIVTON COOPS, S.AS.VAN DAHTZ1G TRANSVALIA Markt 08 ADVERTENTIM in alle Couranten Premie voor de Lezers van dit blad. ADVERTENTIES. BotrekJdngsoskendm "Waarschuwing! Openbare Verkoopiag Woonhuis en Erf Winkelhuis en Erf Emserwater. Apollinaris. Vichywater. Apenta Bitterwater. Succesartikel 1 Een zeer voordeelige Brandstof Prijs zeer billijk. Practisch in het gebruik. Woonhuis met Tuin Gemeentewerken van Gouda. aan te besleden: Tolophoonnot Gouda. Jiight cap«„ fyne likeuren BEOOD Een flinke knevel DE KRIMP VRIJE NATUURWOLLEN N. HESSINÓ, Feporstmt 24, GOUDA. „813" 33-u.ite» laaadL Buitenlandsch Ni ruws. Brieven uit de Hofstad TE GOUDA, Notaris J. KOEMAN. en Winkelhui» Frans Josef Bitterwater, Victoriawater. Lsvico, enz. enz. Interc. Telfeph. 143. Firma Herman Zoon. TC III I R C&lcchts korten tijd23— Zondags pasloten. Het uitvoeren der G110 IN D- en KUNSTWF.ItKEN van het 2e gedeelte van het Van llergen IJzen- tloorn Pari;. METAALDRAADLAMP OVERAL VERKRIJGBAAR. CHEMISCH LABORATORIUM „H0LLAHD1A" Ondergoederen Actieve Correspondenten van Bl'ommestein's Inkt Hoeden - Petten - Baretten. Zijden Hoeden *an af f 3.25 tol Je fijnste soorten. Advertentie-Bureau van A BltNKMAIV ZOOM. sleclit» 35 et. per kwartaal Premie „PAK ME MEE". men nu ook zoo'n mooie uitvinding intrekken toen legden de hoog geleerden hot hoofd in den schoot ar. Kuyper had al zoo lang met het bijltje gehakt. Hij zou het wel beter weten Naar aanleiding van het gebeurde in Sidney street te I/inden bevatten verschillende Engelsehe bladen behalve critiek op de houding dor politie ook besprekingen over de houding van' Minister Churchill die bij het beleg aanwezig was. Hij heeft over zijn optreden vrij wat moe ten hooren. Velen stelden hem en daaronder vooral de bladen der oppositie verantwoor delijk voor alles wat er gebeurd is. Tegen deze critiek is nu de heer Churchill in een ingezonden stuk in de „Times" opgekomen en Hij ver klaart. hierin dat hij de leiding bij hot boleg in Sidneystroet niet op zich hoéft genomen, dat hij zich volstrekt niet heeft gemengd in do beschik kingen door do politieautoriteiten ge nomen. „V»n het liegin tot het einde had de politie de vrije hand. Ik hoorde eerst to elf uur van de ongeregeld heden, een half uur nadat de Schotse.he garden te hulp waren geroepen, en begounen te vuren. Ik ontbood niet de artillerie on de genie, ik werd niet geraadpleegd over de vraag of ze ont boden zouden worden, hen officier van de brandweer, wion door de po litie werd verboden het brandende gebouw te naderen, omdat hot vuren voortduurde, deed mij de vraag of dit verbod door mij werd goedgekeurd en ik antwoordde bovestigend." Zoo blijft er dus van do verhalen dat minister Churchill eigenlijk als opperbevelhebber bij het beleg was opgetreden niets over. Natuurlijk zullen de oppositiebladen nu wel ovefr een anderen boeg hun aan vallen "op tie rogcoring want daar komt het toch op neer - richten. De Kngolsche bladen bespreken de oproeping van den Perziachon consul te New-York alsof zij nog nooit van de stemming in Perzië hadden ge hoord. Het bericht zooals het gisteren ver meld is, leek van do Perzische rogoe- ring afkomstig. Het manifest is echter niet uitgevaardigd van de regeering, al staat do regeorings-president er als oersto ondortookonaar onder. Verder is het onderteekend door 222 in vloed ry ko personen in Perzië pn dat juist doet het bost zion, hoe groot de ont stemming is over do houding die Rusland en Engeland in Perzië aan nemen. Do Turksohe ministerraad hooft naar aanleiding van het optreden van hot Kretenzer parlement besloten aan de beschermende mogendheden vergun ning te vragen een Turksch oorlogs schip haar do Soedabaai op Kreta te mogen zonden, ter bescherming der Jovons, eigendommen en belangen dor Mohammedanen op Krota en als prac tise h bewijs van do door de mogend- hedon erkende souvoreifWtoit van Tur- kjjo over Kreta. Natuurlijk zullen de Kretensors hiertegen nogal bezwaar hebben en de Vossischo Zeitung ver noemt nit Athene dat hot inwilligen van dien oisch op Kreta aanleiding zou geven tot een oproer, waarvan do gevolgen onberekenbaar zouden zijn. De Grieksche rogoering zal de Krotonsors nog eons aanmanen zich kalm te houden. Do Krotenser regeo- ring hoeft een publicatie gericht tot het volk, waarin zij zegt, alle ant woorden dor beschermende mogend heden dadelijk te zullen publiceoren. Alles om de openbare meening gerust te stellen. De Purkscho bladen bespro- kon nog altyd do keizerbyeonkomst te Potsdam, vooral nu bekend gewor den -is, dat Rusland van Duitsehlund do belofte hooft gekregen geen spoor wegen in Nooru-Klein-Axië aan te leggen. De Turksohe regeering. vat dit op als een poging om het Turkijo onmogelijk te maken, vlug haar troe pen te mobiliseeren. De Tttrkache re geering beweert nooit plannen gehad to hebben, haar grondgebied uit te breiden, maar zij wil ook niet tegen gewerkt worden om bij mogelijke ge vallen haar troepen vlug te verplaat sen. in Frankrijk heeft minister Piehon zijn met belangstelling tegemoet ge ziene rede over de buitenlandseho politiek gehouden. Vooral was zij hierom belangrijk, omdat zij verkla ringen zou bevatten in hoeverre de jongste Russisch-Duitsche overeen komst in het wezen der Triple entente verandering hoeft gebracht. Reuter seint verkort deze passage als volgt „Hot bondgenootschap met Rusland is even hecht, oven levend als ooit en van Bethmann Hollweg heeft om overdrijving to voorkomen zeer dui delijk verklaard dat het resultaat van de ontmoeting te Potsdam hierop neerkomt, dat geen der beide landen, noch Rusland, noch Duitschland zou toetreden tot een combinatie die aan vallende bedoelingen zou hebben tegen den ander." Een waarborg dus voor den algomeenen vrede. Te meer omdat tevens is overeen gekomen, dat geen de minste inbreuk zal wonlen gemaakt op den status quo in het Oosten en op den Ralkan. Dat lijkt dan toch heel veel op een algemeeno overeen komst. Op die manier wordt Rusland in de praktijk voor de .Triple entente een vrij waardeloos lid. l)e gerust stellende verklaring die Piehon er aan toevoegt, klinkt dan ook vrij onb •- grijpelijk. Misschien geeft het twvdo deel van zyn rede hierover meer licht. I^aten we ten slotte nog verniel lea dat de toestand in Portugal heel wat beter is. De minister van binnen- landsche zaken is op zijn verzoek van zijn collega's aangebleven. Ook v.in anderen kant schijnt er drnk op hom uitgeoefend te zijn. De radicale repu blikeinen blijken hem vrijwel gedwon gen te hebben niet af te treden. Zij zijn naar zijn woning getrokken en hebben hem naar zijn departement gebracht. Tevens werd hunnerzijds eenvoudig aan het voorloopig bewind meegedeeld dat minister d Almeida geen ontslag mocht nemen. In de klauwen van een nierziekte. Dikwijl» maakt een nierziekte zich geheel van een lijder meester, vóórdat deze er zich in het minst iets van bewust is. Jarenlang heeft deze ziekte zich misschien reeds kunnen ontwik* kelen, torwijl hij er een geheel andere oorzaak voor zocht on er een verkeerd geneesmiddel tegen gebruikte. Dan leidt zijn kwaal plotseling tot niersteen, wa terzucht, lendenjicht en martelende urinostoornissen. Zijn nieren worden gaandeweg cel na cel vernietigd en verliezen hun kracht om het bloed te filtreeren en wanneer het bloed niet behoorlijk gefiltreerd wordtdan wordt het geheele lichaam langzamerhand ver giftigd. Indien gij oon nier- of blaasaandoe- ning hebt, zult gij opmerken, dat de urine bewolkt en zanderig is, dat de loozing moeilijk geschiedt, of dat gij geen macht moer hebt over het water, 's Morgen» staat gy met een ellendig gevoel in uw rug op, uw oogon zyn opgeblazen, uw enkel» gezwollen. Bij slgcht weer gevoelt jrij u prikkelbaar, terneergeslagen en afgemat, en krijgt gij rheumatische pijnen in do spioren en gewrichten. Alleen een geneesmiddel, uitsluitend voor de nieren kan de nieren genezen. Fester's Rugpijn Nieren Pillen zijn uitsluitend voor nier- en blaasziekten. Zij workon rechtstreeks op do nieren en komen deze op een zachte wijze te hulp. Zij hooien de nieren en geven hun gaandeweg de kracht terug om de ziokte-aanbrongende stoffen uit hot bloed te verwijderen. v De naain Foster's Rugpijn Nieren Pillen staat voluit op iedere doos. Zij zijn te Gouda verkrijgbaar bij de hoeren. Wolff Sl Co., Westhaven 11. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10. voor zes doozen. KNO ELAND. Onder de puinhoopen van het huis in de Sidneystroet vond de politie nog vier sleutels, die op de deuren pasten van het huis in do Goldstreet, waar Morount zoff woonde en de politie een voorraad ontplofbare stoffen vond. 11e Londenscho politie stelde de politie te ZÜrieh er van in kennis, dat de moordenaars van Houndsditch waarschijnlijk medeplichtigen in Zu rich hebben. Van een dorde lijk, dat onder de puinhoopen zou zyn gevonden, is geen sprake meer. BklojJ*. Aan do Vlaamaché Gazet" schrijft men „In stede van te verminderen neemt do mynwerkersstaking nog meer uit breiding. Do mijnwerkers van Miche- roux, van Rétinne en yan Fléron, die tot heden aan den arbeidswaren geble ven, hebben zich bij de stakers aan gesloten. Tot dusverre was do kolenkom van Hei-stal nog buiten de beweging ge- blevon doch eergisteren hebben de werklieden van drie koolpotten gewei gerd neer te dalen. In de andere kool- putten is de arbeid voortgezet. Op het oogonblik telt men omstreeks 23.000 stakers. Ook in de kom van Hoei hebben do mijnwerkers der mijn van Gives, te Ben-Ahin, het werk stop gezet. Er heerscht, andepyds, volledige kalmte. Enkel is aaïrte stippen dat verleden nacht de ruiten zyn ingewor pen by twee werklieden die den arbeid hadden voortgezet." Düïtschlakd. In deze maand, tien jaar geleden werd te Gumbinnen in het oosten van Pruisen de ritmeester v. Krosigk, die zich door zijne strengheid gehaat bad gemaakt, in de rijbaan waar hij oefe ningen van den troep leidde, vermoord. Een kogel, die hem achter in den rug trof, raakte het hart. Achter de schut ting om de rijbaan hij oen kijkgat vond men de nog rockende karabijn, waaruit het doodolrjke schot gevallen was. De dragonder, aan wien de ka rabijn behoorde, kon de dader niet zijn, daar hij zelf in de rijbaan dienst deed op het oogenblik van den moord. Drie onderofficieren, d'e als verdacht van den moord of j (tuin medeplichtigheid eraan in hecht*f$r waren genomen, werden ten slotte by gebrek aan be- wij» vrijgesproken, omdat Bkopeck, de voornaamste getuige a charge, als onbetrouwbaar beschouwd werd. Een van de beklaagden, de onderofficier Marten, ontkwam nauwelijks aan den scherprechter, daar hij in een vorige instantie al ter dood veroordeeld was. Nu heeft zekere Fischer, èen man die bij den aanleg van een spoorweg tusschen Wunstorf on Haste in Han nover werkzaam was, dezer dagen tegen ploegbaas bekend, dat hij als dra gonder den moord geploegd had. Hij is daarop te Rodenburg in hechtenis genomen. Maar in het huis van be waring heeft hij zijne aanvankelijke bekentenis herroepen en verklaard, dat hij wel tegenover dorden erop ge pocht had, den ritmeester uit den weg geruimd te hebben, maar dat dit ge beurd is toen hij dronken was. Dron ken mensehen kunnen echter zeer goed waarheid sproken. Men heeft hem dus in bewaring gehouden en zal de zaak nader onderzoeken. Voorloopig staat vast, dat Fischer in den tijd van don moord werkelijk bij de dragonders in Gumbinnen gediend heeft. Azifc. In Mandsjoorije breidt zich do pest steeds meer uit, terwijl zij talrijke offers maakt. Vooral de longenpest treedt op boosaardige wijze op. Talrijke bui- tenlandsche gëneesheeren bieden steun. Amerika. Poary is eergisteren verschenen voor de ondorcommissio voor zeezaken, waar hij zich mot betrekking tot zyn pool tocht te verantwoorden had. De pool reiziger was met zijn commentaar be zig, toen een lid der commissie hem plots vroeg Waarom is u alléén naar de Pool gegaan? "Waarom naamt u niet oen uwer negen gezellen mode, toen u den eindtocht deed De commandant werd rood bij die vraag en moet als op berauwhebben don toon geantwoord hebben Het opzoeken dor Prtol was mijn levensdoel geweest. Ik wijdde er mijn geheele leven aan. Ik doortrok die hel om het doel te bereiken en ik wilde de oer der ontdekking met nie mand doelen. LXV. Er loopen hier op 'l oogenblik heel wat ontevredenen rond. Niet de chro- nisch-ontevredenen bedoel ik, maar juist hen, die over 't algemeen goon klagen hebben, door het fortuin te zijn miskend en die in de residontie niet weinig talrijk zijn. Het zijn de grondeigenaren, die mopperen over het ontwerp-uitbrei- dingsplan en de rente- en pensioen- trek kenden, die heelemaal uit hun hu meur zijn over de nieuwe gemeentelijke inkomstenbelasting. Met dat uitbreidingsplan zit het zoo: De Woningwet schrijft voor, dat in gemeenten niet meer dan 10.000 zie len do gemeenteraad (behoudens vrij stelling van Gedeputeerde Staten) een plan van uitbreiding vaststelt, waarbij de grond wordt aangewezen, die inde naaste toekomst voor den .aanleg van straten, grachten en pleinen is bestemd. De Woningwet bestaat thans 10 jaar, maar het aantal vastgestelde uit breidingsplannen is nog zeer klein; En wat wel de deur dicht doet, zelfs 's-Gravenhage, met een zielental, dat naar de 300.000 loopt en waar in den gemeenteraad leden van de Kamer en oud-Ministers zitting hebben, zelfs hot zoo snel groeiend 's-Gravenhage heeft nog geen plan van uitbreiding. De wet geeft n.l. wel een voorschrift, maar er is geen dwang: als de ge meenteraad het niet doet, gebeurt er niets. Zqo is ook in de stad, wa^r de wetten nota bene gemaakt worden, de Woningwet voor een deel gedurende niet minder dan 10 jaar onuitgevoerd gebleven. Of de wetgever gedacht heeft, dat het zonder dwang óók wel gei gaan zou, of dat men een platonische verklaring voldoende vond wie zal het uitmaken De psychologie van wefcten-ontwerpende ministers en wet ten-bekrachtigende parlementen is veelal een onoplosbaar raadsel I Maar hoe dit zij, er is hier nu eindelijk wat gang in gekomen, dank zij het optre den ais wethouder van publieke werken van dr. Lely, die minister was in het Kabinet-Rorgesias, dat de Woningwet tot Mtand bracht. Het is nu zelfs zoo ver gekomen, dat een voorloopig plan ter visie heeft gelegen en meteen is een stroom be zwaarschriften van zich-bezwaard- ;evoelenden losgekomen. Ziet, die "oningwet vond men een heel mooi ding zoolang men er geen last van had Krotten opruimen en vervangen door gezonde woningen, bestVoor schotten aan particuliere vereenigingen voor het bouwen van arbeiderswonin gen kon jfê ook nog mee door, zoo lang het niet al te duur werd en in ieder geval bemerkte men die uitgaven slechts zeer indirect, maar in het beheer van eigen goederen belemmerd worden dat nooitZoo dachten de betrok ken grondeigenaren, toen zij het uit breidingsplan inzagen. En zij zonden booze adressen naar den gemeenteraad, alsof er geen Woningwet bestond. Natuurlijk kan er over getwist wor den, of een stuk grond „in de naaste toekomst" zal moeten dienen voor aan leg van straten en dergelijke, wijl het begrip „naaste toekomst" altijd eenigs- zins vaag is en zoo Iaat zich bijv. de oppositie van do eigenaren van Zorg vliet wel verklaren, daar het voor hen van groot financieel belang is, of heel het prachtige terrein voor villapark zal wonlen aangewezen. (Nog altijd betreur ik 't, dat de gemeente dit kos telijk landgoed indertijd niet voor bil lijken prijs heeft aangekocht en nog meer, dat de weinig-vorstelijke woning in het Noord-Einde naar Zorgvliet wordt overgebracht, steeds kleiner wordt. Maar dit ter zijde.) Nu dunkt het mij niet dubieus, dat de Gemeente haar recht niet zal laten verkorten. Hoe nadeelig ook voor de eigenaren, (met wie men overigens niet zulk een meSelijden behoeft te hebben, daar alleen reeds de verkoop aan den Staat van het lapje grond, waarop het Vredespaleis verrijst, voor hen veel heeft goed gemaakt), de Gemeente, die eigenares is van de berm aan den Ouden Scheveningsclien Weg, zal nooit toelaten, dat Zorgvliet vol gebouwd wordt met eentonige rijen woningen, zooalssomrnige buitenwijken die helaas reeds vertoonen. Maar zoo als gezegd, begrijpelijk is toch deze oppositie. Minder begrijpelijk vind ik de hooge woorden, die in eenige adressen aan den Gemeenteraad te lezen waren en die nog wel afkomstig waren van pa triciërs, van wie men meende, dat zij zouden vóórgaan in het toonen van eerbied voor de wet. Zij hebben een mooie gelegenheid, om zich van hun goeden kant te laten zien, laten voor bijgaan In twee adressen kon men toch lezen, dat de eigenaren van bui tenplaatsen in hun eigendom „niet wenschen te worden beperkt en vrij willen blijven in het maken van ge timmerten, vernieuwingen of uitbrei dingen op hun bezit en 4aarin niet wenschen te worden gehinderd door eenig bouw verbodIs dat nu taal voor alleszins beschaafde men- schen, die toch heel goed weten, dat de wet voor allen geschreven is? De Gemeenteraad moge aan zulke adressen de aandacht wijden, die zij verdienen ter prullemand er mee! Een grootere categorie ontevrede nen vormen de gedupeerden' door de nieuwe plaatselijke belasting. Het is er als gewoonlijk meo gegaan. Tegen den ouden „Hoofdelijken Omslag" be stonden ernstige grieven, die voort durend meer aandacht vonden. Inder daad drukte die belasting zeer onre gelmatig Een geain met een vrij klein inkomen, maar dat wegens zijn uitgebreidheid in een eenigszins groot huis woonde, werd onevenredig zwaar belast, terwijl een millionair, die op een paar kamers woonde, met bijna niets er af kwam. Dat deze „Hoof delijke Omslag" onbillijk was, werd ten slotte algemeen erkend en toen die wat hooger werd door de steeds toenemende uitgaven van de gemeente en de ongelijke druk dus nog in hoo- ,gere mate gevoeld werd, werd de drang naar een inkomstenbelasting zoo sterk, dat deze weldra voor een nieuwe belasting ten minste „wel dra" tot stand kwam. Dit jaar nu werkt de plaatselijke iu komsten belasting voor het eerst. De inschrijvingsbiljetten zyn rondge zonden; men is thans druk aan Eet invullen. Maar leg nu een^ uw oor te luis teren! Wat een ontevredenheid, wat een gemopper, ja wat een woede kan men waarnemen, zelfs bij de eerzaam ste huisvaders, die na precies moeten opgeven, wat zy voor inkomen heb ben! Dat vindt men kortweg een gruwel. Was de Vermogensbelasting al niet erg genoeg? Dat men precies op te biechten had, hoe ryk men is, liep al de spuigaten uit, maar nu óók nog precies te moeten vertellen, wat men uit te geven heeft, hoeveel rente men maakt van zijn góede geld, hoe veel men verdient of op andere wijze ont vangt; dit alles maakt thans in menig gezin en in menige sociëteit het da gelijks terugkeerend onderwerp van bespreking nit. Hoe toont men zich hier van zyn zwakke zijde Niemand kon ontken nen, dat de nieuwe Inkomstenbelas ting veel meer naar draagkracht be last dan de gehate Hoofdelijke Omslag. Evenmin kan beweerd worden, dat thans te véél gevraagd wordt. Natuur lijk, méér te moeten betalen dan men tot dusver deed, is nooit aangenaam. Maar onbillijk is de Inkomstenbelas ting geenszins. En wanneer men maar even vluchtig nagaat, wat onze ge meente aan natuurschoon en gemeen telijke ondernemingen en amusementen aan haar bewoners aanbiedt, dan dient zelfs erkend, dat onze gemeentelijke belasting nóg laag is in verhouding tot die in andere groofce plaatsen. Daaraan denkt men echter in zulke omstandigheden niet. Wel moet alles in de peïfectie zijn en verlangt men letterlijk alles van de gemeente. Ha pert er maar de kleinste kleinigheid, direct wordt oen kwaadaardig „inge zonden stuk" door een of ander ge- pensionnoerde in de plaatselyke dag bladen af gevuurd, maar komt het op be talen aan, dan begrijpt men plotseling niet waarvoor „al dat geld" noodig is. Ik vrees met grooten vreeze, dat men in zijn woede over het nieuwe biljet daarop niet „de geheele waarheid en niets dan de waarheid" zal invul len. Ten minste, bij velen kan men hooren, dat men dit of dat niet zal opgeven, met de gebruikelijke byvoe- ging: „daar komen ze toch niet achter". Daargelaten, dat dit laatste lang niet vaststaat en dat men door te knoeien, anderen, die eerlijk zijn, laat betalen wat men zelf verschuldigd is, zal men door „en gros" te weinig op te geven, slechts bereiken, dat het heffings-per- centage, dat nog moet worden vast gesteld, hooger zal worden, waardoor op ieders portie wat méér zal komen, zoodat het ten slotte tooh weinig baat. Maar het idee, om een belasting autoriteit te bedriegen al is 't ook voor nog zoo'n gering bedrag houdt altijd voor velen iets aantrek kelijks dit zullen ook de cpntroleurs van de nieuwe Haagsche belasting wel ter dege ondervinden Het is misschjen meer een zielkundig verschijnsel dan de lust om enkele kwartjes of guldens in den zak te houden, die men aan de gemeenschap behoorde te offeren. En als zoodanig kan het misschien goed dienen om besproken te worden in den cursus in psychologie „voor ontwikkelde leeken", die men hier onder leiding van een advocaat en een psychiater gaat op touw zetten. In een periode, waarin de Papendrechtsche zaak nog versch in het geheugen ligt, kan zoo iets wel succes hebben, vooral in onze goede stad, waar zoo velen tijd te veel heb ben. En welke leek gevoelt zich hier nu niet „ontwikkeld" De uitgaande „men" gevoelt zich, zoo al leek, dan toch „ontwikkeld" op ieder gebied dat hier in de mode is en dan zou men tegenwoordig in phyBiologisch-psychol ogische aangele- genheden onontwikkeld zijn Onmogelijk HAGENAAR. plaatst uwe aanbiedingen in de Dit geeft U bepaald succes. Speciaal laag tarief. 15 regels 35 cU Daar de verpakking onzer KIN ADRUP PELS DE VBIJ, veelraldif wordt na gebootst om Kinapraeparaten van andere herkomst aan den man te brengen, wyten wy er op, dat roode dooien, tonder den naam H. Nanning, dooh alleen voorden van het woordKina- druppels*, NIET uit onze fabriek af komstig zijn. Men eisohe daarom steeds Dr. Nanning'sKinadruppels! Alom verkrijgbaar k f 0,75. •p MAANDAG 16 JANUARI 1911, des toormiddigs t« tl are in de Sacieteit „VBEDEBEST" aan de Markt ten orersuan van den Ie Baaatrecbt ge- vestigden ▼Af: No. 1. Een «eer gunstig gelegen, goed onderhouden, van vele gemakken voorzien met afzonderlijken opgang hebbende BOVENWONINGEN aan de Veerital, boek Bogen te Goada No«. 36 en groot 1 Are, 79 Centiaren. In dit pand wordt iedert vele jaren ■et gunstig gevolg een Koffiebiis en Kruidenierszaak gedreven. Te aanvaarden 1 Maart 1911. No. 2. Een OQlangs nienw gebouwd, goed onderhouden met afzonderlijken opgang hebbende BOVENWONING aan den Bogen te Gouda No8. 69 en 71 groot 90 Centi aren. Verhuurd beneden voor f 3.— per week en boven voor f12.per maand. No. 3. Een onlangs nienw ge bouwd, goed onderhonden met aftonderlijken opgang hebbende BOVENWONING aan de Bogen te Gonda Nr., 65 en 67 groot 60 Centi aren. Verboord by de week beneden voor f 1.35 en boven voor I 3.—. En No. 4. Een perceel met het daarop aanwezige gedeelte van het afgebrande pand genaamd „Kleine Artia" aan do Peperstraat te Gouda, groot 86 Centiaren. Terstond te aanvaarden. Betaaldag der Kooppenningen 16 Februari 1911. De perceelea; zyn te bezichtigen de laatste 3 werkdagen vóór den dag der veiling van 11 tot 3 nar en op dien dag van 9 tot 11 nur. Nadere inlichtingen geeft Notaris KOEMAN voornoemd. Drogist, Wydstraat 2#. DOORROOKERS met LICHTBEELD Prijs per dozijn f f.441. Conditiën rembours, vracht op rekening Van onda Herman's Tabakwinkel. Ruime sorteering HOUTEN PIJPEN, sterk concurreerend. ÏKIKJT IS ONZE Kan zoowel in fornuis als alle soorten kachels met SUCCES gestookt worden. Kantoor Oosthaven b'fi, BESTELKANTOREN - KARNEMELKSLOOT 140. BLEEKERSSIÏGEL 37. PAKHUIS TI7RFSINGEL. «'(IEDERS voor alle soorten vogels. Te Gouda BALT. A. DE JONG, Oosthaven 31, M. DE JONG, Stoofsteeg 10. ZOET en Zl UR. Ie qual. per Liter I 1.05. aan de Oost haven te Goada. Het huis bevat 5 Kamer», Keuken en dio„e K«'l der. Huorprfoa 300 gulden per jaar. Te bevragen bjj J. W. SCHOUTEN. DINSDAG 3« JANUARI 19U des namiddags ten R1/, are, zullen BURGEMEESTER en WETHOU DERS van GOUDA trachten Inlichtingen dagelijks ton 9 ure v.m. en ten 1n.m. op 't Stadsorf, waar bestek met teekeningen tegen betaling van t' 0.75 verkrijgbaar is (franco op aanvrage per postwissel f 0.85 aan Gemeentewerken.) Aangesloten Tel. No. 263. BERTHEUX, A., Gom- missaris van Politie, Bleekerssingel 32. 18 DE LUXE BAKKERIJ. Oosthaven 35 en 36. Levert alle mogelijke soorten van de beste hoedanigheid, voor verschillende Festiviteiten. Wordt op verlangon dagelijks aan huis bezorgd. binnen 4 weken door gebruik van ééne dosis van onze beroemde Kruidenbalsem. Geheel nieuwe methode. Volko men garantie. Geen succes, gold terug. Ook uitstekend tegen KALE VLEKKEN en haaruitval. Zending franco (geheim verpakt), na ontvangst van ipostwissel f 0.75 (ook post- zege s), rembours f 0.90. Bestelt ééne doos en de uitwer king zal U verbazen. Indien na februik het succes nog niet geheel ereikt is, dan leveren wy den Kruidenbalsem verder geheel gratis, totdat het succes volkomen ver kregen is. v. 4. Dofjutrut 10, lUttcntam. VAN JANSEN AÏILANUS fRlEZENVEEH. Verkrijgbaar by MARKT 43, in Dames- en Heeren- Mode-Artikelen, De Administratie der GOUDSCHE COURANT zoekt voor alle gemeenten in de omgeving van vrijzinnige richting. Aanbiedingen met opgaaf van ver langd honorarium worden ingewacht aan het Bureau Lange Tiendeweg 64, Gouda. is proefonderVindelijk de BESTE, en volkomen ONSCHADELIJK APELDOORN HOLLAND. hio.lt u de grooltte krume en de laayle prijmen in worden aangenomen door het Moderne eerste klas Meubelen worden tegen scherp concurreerende prijzen geleverd door Vraagt myn nieuw ontvangen albums ter inzage, en n zult zien aan het juiste adres te zyn. PEPERSTRAAT 24, GOUDA. Beleefd aanbevelend, Ml. IIKSMIfiU. Het ie den Uitgevers van deze Courant eene aangename taak, den talrijken lezerr do uiededeeling te kunnen doen, dat, ingevolge eeue overeenkomst met de dim-tie van "if tuff voor O crlltn" dit rijk geïllustreerd Weekblad als l* HE Ml li hij deze Courant zul worden verkrijgbaar gesteld. „PAK ME MEE" bestaande uit id pagina's, gedrukt op goed papier «n bevattende in wooril en breid dr voornaanute binnen- en bulten- lamlsche gtbeurtenlsiien, kost overal 3 maanden, en franco p. p. fl cent», maar bij de GOUDSCHE COURANT is do prijs op van 13 Nummers gesteld. Bij het nummer van heden ontvangen allo lezers oen proefnummer van deze prachtig uitgevoerde Illustratie, <m vertrouwen dn Uitgevers, dat do lezers, na kennismaking niet zullen aarzelen hun verlangen kenbaar te maken, om „Hak me mee voor 5 rent" voor Biecht9 25 cent» 3 maanden (13 nummers) geregeld bij hunno courant, te ontvangen. UT Bijzonder wordt do aandacht gevestigd op den boeienden roman van MAURICE LEBLANC, getiteld de nicuwBte avonturen van Mr Bén e Ij up in en wordt men aangeraden zich ten spoodigste op „PAK ME MEE" als premie te abonnoeren. Beleefd wordt men verzocht onderstaand Inteekephiljot, voorzien van naam en woonplaats af te geven aan den looper, of te doen bezorgen aan het bureau van dit blad, Tiendeweg 64, Gouda. DE UITGEVERS. De Ondergetoekende wonseht gerégeld hot Geïllustreerd Weekblad „PAK ME MEE" bij zijn Courant te ontvangen *5 cents per kwartaal. NAAM: WOONPLAATS:

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 2