Opruiming Xs el'ter ij em. 1 Buitenlandsch Nieuws. Bixa.3n.©n.la,n.ca.. Staten-Generaal. üemengde Berichten Stadsnieuws. A POLTTIB 39G8,e Staats-loterij. Telegrafisch Weerbericht MANTELS COSTUMES. BLOUSEN, ROKKEN D. SAMSOM. Specialiteit in Manleis cb Costumes Officieele Prijscourant Effectenhandel Ie Amsterdam. Ingezonden- Laatste Berichten. IUIIKJERLIJKE STAM). 'I lende stammen in het Turksche rijk met hun „regime" vertrouwd zoeken tc maken. 0, neen. De groote zelfstandigheid die vooral in Aziatisqh Turkije de rijksdeelen was verleend onder Abdoel-Hamid, die tevreden was met een heerschappij in naam, met eenige eerbewijzen en een aantal geschenken werd inge trokken en men eischte werkelijke onderhoorigheid, dienstplicht, terwijl aan verschillende stamhoofden vrij aanzienlijke inkomsten worden onthou den, omdat de Jong-Turken dergelijke corruptie niet goedvonden. Komt daarbij nog de trots waarmee alle Arabieren nog altijd op de „bar baren", de Europeesche Turken, neer zien en de verkeerde houding door verschillende Jong-Turken aangeno men bij besprekingen der geschillen, dan is een opstand te begrijpen een strijd, waarbij* tevens de Arabieren gedreven worden door de hoop nog eenmaal het Arabisch Chalifaat her steld te zien. De Turksche regeering heeft zoo spoedig Isij maar kon een ontzaglijke troepenmacht naar het oorlogsterrein gezonden, heeft een gedeelte der Rus sische vrywilligersvloot in dienst ge nomen voor vervoer van troepen en materiaal en doet pogingen nog eenige nieuwe transportschepen aan te koo- pen. De Turksche soldaten zijn in bijzon der goede conditie en uitmuntend toe gerust. Echter is de lust van de .sol daten "niet bijzonder groot. Van vroe gere veldtochten toch zijn soms nau welijks 20 procent ternggekeerd er wordt dan ook zoo nu en dan van verzet gehoord. Christenen behoeven niet mee, zoo genaamd omdat daar geen Christen- kerken zijn, echter in werkelijkheid om de Arabieren niet nog meer te verbitteren, dat zij door Christenen zouden worden bevochten. Ten slotte nog eenige korte berich ten. De wet op de waardevermeerde ring van grond is door den Duitschen Rijksdag aangenomen met 166 tegen 168 stemmen en 17 blanco, van te voren was echter een amendement aangenomen, waarbij de vorsten van deze belasting werden vrijgesteld. In Engeland mochten na het Osbor- ne-vonnis de vakvereenigingen geen geld meer uitgeven voor verkiezingen enz., wat vooral de Arbeiderspartij trol, waar zooals men weet de parle mentsleden in Engeland geen bezol diging hebben. Thans verneemt de „Matin" uit Londen, zal de regeering een ontwerp instellen, waarbij de be zoldiging wordt gesteld op f 4200. DU IT8CHLAND. In een cinéma te Aschersleben heeft eergisterenavond een paniek plaats ge had. Een dronken man maakte het een bezoekster lastig en werd daarom uit de zaal gezet. Tijdens het tumult, dat daardoor ontstond, riep iemand Brand 1 Alles holde naar de uitgangen en in het gedrang werd een vrouw met haar driejarig kindje bij zich ern stig gewond, Een andere vrouw, die viel, werd door trappen zoo toegeta keld, dat zij eveneens naar het zieken huis moest worden overgebracht. Rusland. In het gouvernement Pleskau mis bruikt 'n tweetal vindingrijke bedelaars op doortrapte wijze den naam Tolstoï. Een bedelaar, die zeer op Tolstoï ge lijkt, trekt nl. met een makker van c(orp tot dorp en verklaart aan de verraste boeren, dat hij de groote Tolstoï is en zijn intieme vriend Tsjerfc- koff hem begeleidt. De boeren loopen dan om het zeld zame paar te hoop en beweren wel, dat Tolstoï dood is, doch de beide mannen weten hun bedenkingen op te heffen door er op te wijzen, dat alle berichten omtrent den dood van den Russischen schrijver door de regeering in de bladen verspreide leugens zijn. Ten slotte verzoekt de pseudo-Tolstoï den boeren hem wat van hun over vloed te geven, daar hij zijn landgoed Jassnaja Poljana onder de boeren ver deeld heeft en niets meer bezit. De aalmoezen stroomen dan rijkelijk toe, zelfs wordt den gauwdieven wel een voertuig ter beschikking gesteld om naar het eerstvolgende dorp te komen. Amehika. De vulkaanuitbarsting bij Taal duurt met onverminderde kracht voort. Het aantal dooden bedraagt matig ge- Bchat een vierhonderdtal. Engeland. Het gerechtelijk onderzoek, dat in Engeland is voorgeschreven voor ieder plotseling of gewelddadig sterfgeval, welk onderzoek onderscheiden dient te worden van het strafproces voor het politiegerecht, is in de moorflzaak- Beron Maandag beëindigd geworden. De jury heeft verklaard, dat Beron ver moord was geworden en Stinie Morri son de moordenaar was. Er werd nog vastgesteld, dat Beron goudstukken op zak had gehad en ook de medische deskundige verklaarde de teekens op zijn gelaat voor twee s-teekens, symetrisch ingesneden met het punt van een mes. Morrison zou ook, behalve Engelsch, nog, Russisch, Fransch, Duitsch en Jiddish spreken. De zaak wegens majesteitsschennis tegen Mylins, wiens arrestatie wij dezer dagen mededeelden, kwam Dinsdag voorden Lord Chief Justice, lordAlver- stone. De zaal van het hof was over vol. Onder de aanwezigen werd op gemerkt de minister "Winston Chur chill. Als openbare aanklagers traden op de Attorney-general Sir Rufus Isaacs en de Solicitor-general John Simon, bijgestaan door de bekende advocaten Rowlatt en Muim. De beklaagde zat aan do tafel, be stemd voor de advocaten en met twee bewakers aan iedere zijde. In antwoord op de vragen van Lord Alverstone, of hij door een advocaat was vertegenwoordigd, verklaarde My- lius, dat hij zichzelf wilde verdedigen. Hij vroeg toen de teruggave van zijn particuliere brieven, die op 26 De cember in beslag waren genomen, wat hij een ernstige schending van de wet noemde. De rechter weigerde dit. Beklaagde vroeg toen, of de Koning, de aanklager, aanwezig was Hij wilde den Koning aanwezig zien, op grond dat iedere beklaagde gerechtig is voor het hof geconfronteerd te worden met d.en aanklager. De rechter antwoordde dat de Ko ning hier niet kon worden gedag vaard. In den loop der behandeling stelde Sir Rufus Isaacs mede, dat hij, ais getuigen zal dagvaarden admiraal Sey mour en diens dochter, mrs. Napier, die met een marine-officier gehuwd is. Sir jRufus wil het bewijs leveren, dat de dochter van den admiraal den Koning op Malta nooit ontmoet heeft en hem slechts tweemaal heeft ont moet in haar leven, eens toen zij acht jaar oud was, en eens op een recep tie. De beklaagde had den Koning van Engeland beschuldigd van in 1890 op Malta te zijn gehuwd met een dochter van admiraal Seymour en deze dame nadat hij in 1892 erfgenaam van den troon was geworden heeft verlaten teneinde met een prinses te trouwen. De procureur-generaal Isaacs, voor den koning optredende, ontzenuwde de geheele beschuldiging en riep als getuige op admiraal Seymour, die ver klaarde twee dochters te hebben gehad, waarvan de oene in 1895 was overle den en de andere gehuwd was met kapitein-ter-zee Napier. Mevr. Napier eveneens als getuige gedagvaard, be vestigde dit. Mylius werd schuldig bevonden en tot een jaar gevangenisstraf veroor deeld. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag 1 Febr. Besloten wordt tot toelating van den heer van Lanschot, nieuwbenoemd lid voor Noord-Brabant. In behandeling komt de Staatsbegrooting. Het algemeen debat wordt geopend door den heer Vbrmeulen, die de finan- cieele toekomst van ons land met groote bezorgdheid gade slaat, hem zelfs dreigend noemt. Hopeloos is z. i. 't vooruitzicht echter niet, als er maar van heden af een flinke welvaarts- politiek gevoerd wordt, door, beter dan tot nu geschiedt, party te trekken van onze hulpbronnen. Inzake vrijhandel of protectie neemt spr. geen doctrinair standpunt in. Hy schrikt niet terug voor protectie, in dien deze voor de toekomst nieuwe bronnen van welvaart kan openen. Maar anders is hij er niet voor. De heer Staal bestrijdt de, tot zijn schrik, ook door de Regeering toege geven stelling, dat de toestand van ons leger, speciaal van de infanterie, zoo erbarmelijk slecht zou zijn. Ver betering dient echter ook gebracht in de weinige belangstelling, ja de on verschilligheid van sommige subal terne officieren. De infanterie is er voornamelijk op achteruitgegaan door het twee-ploe- genstelsel. Hierna verdedigt spreker de uitga ven voor 's lands verdediging, ook al zijn ze nog zoo hoog. Men mag niet zeggen, dat er tóch geen oorlog komt. Tegenover hep die dat meenen, staan anderen die hek tegendeel vreezen, en een oorlog tusschen Duitschland en Engeland als aanstaande beschouwen. Men moet voortdurend gereed zijn, want er komen oogenblikken waarop een Regeering het volk niet meer in de hand heeft, en dan breekt de oorlog onvermijdelijk uit. In dit verband erkent spreker, dit de Regeering, door haar indiening van het kustverdedigingsvoorstel, een daad van moed deed, waarvoor zij hulde verdient. Maar of de Regeering bij het ontwerp van dat plan wel zuinig is geweest, is een andere vraag, waarop later is terug te komen. Voorshands meent spreker dat een verdediging van de landszijde gewichtiger is op dit oogenblik, dan van de zeezijde, want een aanval op de landgrens acht hij om verschillende redenen veel gevaar lijker dan een aanval op de zeegrens. In verband hierpiede zo.u spreker voor keur hebben gegeven' aan afwerking van de stelling van Amsterdam. In zijn verder betoog zegt spreker van de ingestelde Bezuinigingscom missie niet veel te verwachten, vooral ook wegens de1 groote politieke nuan ceering van haar leden. De heer Staal bespreekt nog de crisis aan het departement van Oorlog, en acht volkomen juist wat „de Ne derlander" schreef, dat by de zaak tie antirevolutionaire partij, onder de lei ding van haar chef, haar krachtigen duim heeft willen laten voelen. Spreker besluit met den nieuwen minister, waar het geldt verbetering te brengen in onze defensie, die im mers buiten partij-politiek behoort te blijven, zyn steun toe te zeggen tot de uiterste grens. De heer HoVy bepleit o. m. ontlas ting van de gemeenten van de zorg voor het openbaar onderwijs, en be toogt dat er van Staatswege gelijkelijk openbaar en bijzonder onderwijs be hoorde te worden gegeven. Spreker betreurt voorts, dat de mi nister van Jn^titie bezweken is, blij kens de indiening vau het eedsont- werp. voor den aandrang om de at heïsten van den eed vrij te stellen. De heer de Boer komt op tegen de toeneming van de bureaucratie, waar door bezuiniging onmogelijk wordt. De heer van Vodrst tot Voorst be toogt, dat het Aweeploegen-stelsel het gevolg is van'de door minister Staal getroffen maarregelen, zoodat het nipt aangaat dat de'ftyer Staal thans in dezfe Kamer dat stelsel kritiseert. Wat de ku8tverd,ediging, betreftnu nit al het gesphrijf in de binnen- en buitenlandsche pers wel duidelijk ge bleken is, dat men de versterking van Vlissingen zou moeten beschouwen als een onvriendelijke daad tegen België en als een vijandige daad tegen Enge land, hoopt spreker dat wij ons niet zullen laten rimimideeren, maar rustig zullen doen Wat de Regeering en de volksvertegenwoordiging noodig ach ten. Spr. ziet in al het rumoer slechts een zekere mate van vrees voor onze gewettigde voornemens. De heer de Earez Oyens houdt oak uitgebreide flnancieele beschouwingen, waaruit blijkt,1 dat hij den financieelen toestand, ontdaan van alle fictie, even eens ongunstig acht. Ook de heer van Nierop treedt in flnancieele beschouwingen, welke hij morgen zal voortzetten. De Kamer wordt tot morgen 11 uur verdaagd. In zijn antwoord op het Verslag der Eerste Kamer over de Begroo- eng van Finapcicn is de Minister na ontvangst van het voorloopig rapport van den Muntmeester tot de overtui- ging gekomefl, dat de invoering van een vierkant stuiverstuk met afgeron de hoeken het beste zal wezen. In deze richting worden thans de proefnemingen en onderzoekingen voortgezet. Voor een ongunstig advies overhet uiterlijk van de nieuwekwartjes vindt de Minister geen aanleiding. Bij K. B. is met ingang van 1 Mei: a. Aan den directeur van het tele graafkantoor te Amsterdam H. W. L. Leur, op zijn verzoek als zoodanig eervol ontslag verleend, met dank betuiging voor de goede en langdurige diensten, door hem aan den lande bewezen b. benoemd tot directeur..v&a h,et telegraafkantoor te Amsterdam, J. de la Lande Cremer, thans inspecteur der posterijen en telegraphie te Maastricht. Disteren zijn in het district Sneek officieel Candida at gesteld voor de Tweede Kamer de ds. A. Van der Heide, te Britswerd (S. D. A. P.), dr. J. G. Scheurer, te Ermbelo (antirev.) sn Ph. Noord wall, te Balk. Een meubelmaker uit de Bellamy- straat is gistermorgen in het Kattegat te Sloterdijk door het ijs gezakt en verdronken. (Hbld.) Men meldt van Vlieland aan het „Hbld." Door het bergingsstoomschip „Lyons" zijn uit het wrak der „Lutine" opge haald eenige kogels van kleine kanon nen, benev. 7 yzeren bouten gemerkt 2, 3, 4, 5, 6,7 en 8. De „Lyons" is bin nendoor naar Amsterdam vertrokken. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam deelt nader mede, dat het schuldinvorderingsbureau „De Roode Pet", waartegen door hem reeds ge waarschuwd werd, niet gevestigd is Singel 131, doch Spusitraat 131. Per rijwielbrancard is gisteravond een man naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam vervoerd, die, staande op een tramwagen van lijn 3, door een zenuwtoeval werd, getroffen en door den val aan het rechteroog was verwond geraakt. Het dagelijks bestuur van de ge meente Heemstede stelt aan den Raad voor, den toren op het gebouw der Ned. Herv. Gemeente aan de kerkelijke gemeente over te doen voor de som van een gulden, waartoe de kerkvoogdij zich bereid heeft verklaard. Hbl. De gewezen koetsier van dr. F., te Drachten, was door do marechaussee aldaar aangehouden, verdacht van dief stal van 4 schapen ten nadeele van zijn patroon. Hij was opgesloten in de marechausseekazerne atdaar en zou op transport gesteld worden naar Heeren veen. De man wiBt evenwel te ont vluchten uit de kazerne en heeft koers gezet naar Duischland. Gisterenmiddag te ruim twee uur werd de baan van de IJsclub „De Quint" te Alkmaar voor de leden open gesteld. De baan die spiegelglad was, kon echter slechts voor driekwart be reden worden, het onberijdbare ge deelte was afgezet. Bij doorgaand vriezend weer hoopt het bestuur nog in deze week den wedstrijd in het kunstrijden te doen houden, die uit geschreven is door den Nederl. Schaat- sertrijdersdond. i Edam. Vóór de haven en langs den dijk, vertoonde zich gistermorgen het eerste drijfijs in de Zuiderzee. Enkhnizen. Langs de kusten van de Zuiderzee vertoent zich licht drijfijs. De dekknecht J. A., van de stoom boot „Estafette", te Oudewater, ge raakte bij het lossen van ijzer met zijn rechterarm daartusschen beklemd, waarbij dat lichaamsdeel zoodonig werd gekeusd, dat dadelijk heelkundihe hulp Gouda, 2 Februari 1911. Hedenmorgen is het 13-jarig doch tertje van J. L. Nobel, Lombards watertje alhier, deerlijk verbrand. Al leen thuis zijnde, haar vader is op dp fabriek van de firma Jonker, en dè zorg voor het kind, daar de moeder is overleden, is opgedragen aan een achttienjarig meisje, dat toevallig even afwezig was, is het meisje vermoede lijk te dicht bij de kachel gekomen, waardoor haar das vlam vatte en bin nen enkele oogenblikken stond het arme kind in brand. Hevig gillende is zij nog de trap afgehold, waarop de buren kwamen toeschieten en de vlammen door onder dompeling in het water konden blus- schen. Het kind was toen al in zoo'n deerniswekkenden toestand dat directe opname in het Ziekenhuis noodzake lijk Nvas. Te half twee is het meisje overlectefiv Op de vergadering der Vrijzinnige Kiesvereeniging „Gouda" werden tot bestuursleden benoemd in de vacature C. J. C. Hoogendijk, die niet herkies baar was, de heer C. C. Krom, en in de vacature A. van der Want, de heer C. J. C. Hoogendyk. Als secretaris is opgetreden de heer J. van der Want. Gedurende de maand Januari zijn door de Mallegatsluis geschut 1875 schepen met een inhoud van 143.843 M3. en 658 stoomschepen, inhoudende 63.604 M3., totaal dus 2533 vaartui gen met 206.907 M3. inhoud, en $4 houtvlotten, uitmakende 63 koppels. De Staats-Ct. 27 bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten van de kis- tenmakerij en kuiperij „De Woelgeest", alhier. Doel is het vervaardigen, koopen en varkoopen en verhandelen van kisten, vaten en aanverwante artikelen. Kapi taal f 150.000, verdeeld in 150 aan- deeien a f 1000 elk. Voor de eerste maal zijn commis sarissen de heerenH. J. Nederhorst Sr., I. IJssel de Schepper, mr. M. M. Schim van der Loeff, J. L. Van Eyk en J. Amesz en directeur de heer J. Vergeer. Naar wij met zekerheid vernemen heeft de heer L. Koole Wzn., ge? meente-bouwmeester alhier, die med» was geplaatst op de voordracht voof Directeur der Goudsche Waterleiding- Maatschappij, zich reeds op Donderdag 28 Januari teruggetrokken. Hedenmorgen werd op de Markt een der bij de politie bekende boefjes op heeterdaad betrapt, terwijl hij bezig was uit een bus, die op een bodewa gen stond, koekjes te ontvreemden. Hij "is naar het Bureau overgebracht en tegen hem is proces-verbaal opge maakt. (jr nj.rv^- -* Hedennacht is een bij een schip lig gende roeiboot uit de Turfsingelgracht ontvreemd. Aangifte is bij de politie daarvan gedaan. Bij de politie is aangifte gedaan dat hedennacht van een motorschuit liggende in de Gouwe een vaarboom en eenige planken zijn ontvreemd. Boskoop. Bij de voorloopige sluiting op 31 Jan. j. 1. van het inschrijvings register der Nat. Militie voor de lich ting 1912, bedroeg het aantal inge schreven 51, van welke 8 gebreken en 6 broederdierist hebben opgegeven. Door H. J. Apeldoorn, alhier, is een verzoek om vergunning ingediend voor den verkoop van sterken drank in het klein in het perceel genaamd „Café Neuf". Gisteren werd in de Kerkstraat alhier een lantaarnpaal stuk gereden, doordat de voerman van een verhuis wagen uit Gouda zyn draai te kort nam. Ter vervulling van de vacture, buts taan doój- hef óverlijdëfi van het raadslid dép rfeer U.* vaó'"3én 'Béi^, zal op Dinsdag 7 Febr. a.s. de can- didaatstelling plaats hebben. Gisterenavond gaf het Goudsche Tooneelgezelschap „Kunst door Oefe ning" in hotel Neuf een uitvoering Opgevoerd werd Gaston of „De man met het ijzeren masker," spel in 5 bedrijven en een .voorspel. Het stuk werd zeer goed gespeeld, zeer jammer dat er zoo weinig publiek was, maar die er waren hebben dan ook kunnen genieten. Tusschen de bedrijven gaven eenige leden van de Harmonie „Excel sior" onder leiding van den Heer C. J. v. d. Wolf eenige nummers ten beste. Wij hopen bij een volgende gelegenheid wanneer door hetzelfde gezelschap alhier weder een stuk wordt opgevoerd, dat de zaai dan beter bezet zal zyn. Hetzelfde stuk zal ook te Gouda worden opgevoerd, vermoedelijk op Zaterdag 11 Februari in de zaal „Con cordia". Ook aldaar zal de muziek van de Harmonie „Exeelsior" van hier hare medewerking verleenen. Wij wenschen dan aan bovengenoem de vereeniging Veel sUcoes toe. De gebopwen der groote bloe mententoonstelling te Boskoop in April a.s. naderen hunne voltooiing. Ze worden gratis verwarmd door de Nederlandsche Mij- voor Centrale Verwarming te Amsterdam en jeta" avonds electrisch verlicht door een installatie der. firma Straus te Dor drecht, zoodat belangstellenden die, overdag verhinderd zyn, de gelegen heid zullen hebben des avonds, den bloemenschat te bewonderen. Dit laatste is zeker iets nieuws pp het gebied van bloemententoonstellingen. Op het terrein der tentoonstelling zal een bykantoor voor post en tele graphie gevestigd worden. Dp réis- gelegenheid is zoodanig geregeld, dat elk uur booten varen tusschen Gopda en Boskoop en Alphen en Boskoop. Het eere-comité bestaat uit 40 leaen. Het aantal toegezegde inzendingen is geklommen tot 500, dat vannieuwig- eden tot ruim 100 en dat voor wei nig bekende planten tot 60. Alles wijst er op, dat de tentoonstelling in elk opzicht veel belangrijker zal wor den, dan aanvankelyk verwacht werd. Dinsdagavond j. 1. gaf de Bos- koopsche Dames zangvereeniging een welgeslaagde uitvoering in de zaal van den Heer Klaassen. Opgevoerd werd de operette „Marijke van Sehevenin- gen", die flink werd gespeeld en het publiek ten zeerste heeft voldaan. De zaal was zeer bezet en zeker mag men bij de opvoering op Donder dagavond a. s. nog meer publiek ver wachten. De avond werd met een geanimeerd bal besloten. Ten einde een betere toegang te krijgen van de Achterkade naar de aanlegplaats van de Carslensbooten heeft men aldaar een huis afgebroken. Dit is een heele verbetering te ach ten, als men in aanmerking neemt dat de toegang tot heden bestond in een slop en de meeste producten der Bos- koopsche kweekerijen met deze booten Worden vervoerd, terwijl de handel zich in de laatste jaren, vooral op Amerika byzonder uitbreidt. HAR KlT BERICHTEN. Gouda, 2 Februari lyii. GRANENStil en onveranderd. TarweZeeuwsche to.— A 40.25. mindere dito 9,— A 9.75. Afwijkende 8.— A 8 75. Polder 7.25 st 7.5c. Rogge Zeeuwsche 6.25 A 650. Polder 5.95 A 5.50. Buitenlandsche per 70 kilo $.a$ I 5-$o GerstWinter 4 A 430. Zomer A -.— A Che valier 6.A 6.50, Buitenl, yoergerst per 65 kilo 3 75 A 4.25. Haver per H.L 4A 425 Per too kilo 7.50 A 8 Hennepzaad Buitenlandsche per 50 Kilo 7.75 A 8—. Kanarie- laad f 10.50 A ft.Kar wij zaad per 50 Kilo A Koolzaad A per Hectoliter. Erwten Kookerwten 15 A 16 50. Buiten landsche voer erwten per 80 Kilo 6 50 A 7.— BooneU brume boonen 15.— A 16.witte boonen I5 50 A 16,50. Paarden boonen 7.25. a /7.50 Duiven booaen 9 50 A 10 Mais per 100 KiloAmerikaansche Mixed 625 A 6.50. Kleine ronde 7.A 7.25 Vermarkt. Melkvee, goede aanvoer, handel vlug en prijshoudend. Vette varkens, redel. aanvoer, handel matig, 23 A 25b, ct, per halt K.G. Biggen voor Engeland, redel. aanvoer, handel matig, 22>/9 A 231/» ct* P" half K.G Magere Biggen, goede aanvoer, handel vriiwel f 1.45 i-7° Pcr week- yette Schapen, handel van gene betee- kenis a Lammeren,aanvoer, handel Nuchtere Kalveren, goede aanvoer, handel vrijjrfl 8 A 12.—. Graakal veren geen aanvoer, handel /-*••— A Pokkalveren 12 A 10.— Kaas, aangevoerd 14 partijen, handel vlug. ie kwal. 31.A 33 ade kwal. /SB- A 30.-. Zwaardere A Noordhollandsche a Boter 888 stukken van l/t K G Handel vlug. Goeboter 1.50 A 1 60. Weiboter 1.35 A 1.45. Op eiken werkdag, des voormiddags tosschen 10 en 12 uur, zijn aan het bureau van politie alhier, inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende aldaar gedeponeerde gevonden voor werpen eenige sleutels, een zakje met eenig geld en een broche. Voorts zijn te bevragen: Een zilveren armband bij S. Gar denier, Vrouwesteeg 7paar hand schoenen bij J. de Jong, Jaagpad 9 portemonnaie met inhoud bij F. Bas- tinck. Boogaardstr. 29 witte zakdoek by W. Straver, Willens 41koralen armband met gouden slot by J. Frie, Boelekade 26portemonnaie met in houd bij A. Nieuweuhuisen, Verloren- kosfc 21couponboekje by S. v. Grie- ken. Punt 9dames handschoen by P. Tom, Nieüwehaven 180; R. C. kerkboekje by C. v. Velzen, Gouwe 8 zwarte handschoen bij S. Bontekoe, Naaijerstraat 24vulpenhouder bij L. mtparon, Gouwe 192 kinderbontje bij D. OToeneveld, Boelekade 48; porte monnaie met inhoud bij S. Pieters, Jan Kottensteeg 22oliespuitje by J, Reurings, Vierde Kade 41honden- tuig by A. v. d. Klein, Boomgaard straat 98straatmakershamer b ij G. de Raadt, Peperstr.; boek in zeiltje met riem b$j "W. Stolk, Bogen 3kin- derzakje met inhoud by G. v. Willigen, Karoemelksloot 158zweep by C. Zan- dijk, Boomgaardstr. 73portemonnaie met inhoud by H. Bakker, Speldema- kersteeg 96vulpenhouder bij J. Jong- koen, Baanstraat 15R. C. kerkboekje by J. Streefkerk, Groenendaal 101 heipaal bij J. de Riet Raam 262 geldstuk bij S. Slot, Adriaan Vlack- straat 5; R. C. vragenboekje bij P. Snel, Wilhelminastr. 7 zilv. armband by J. Sluiter, Cornelis-Ketelstraat 7 dames handschoen by W. A. v. d. Steen, Bockenbergstr. 30; boezelaar bjj G. Spit, Gouwe 18luiwagen bij Th. H. Droste, Raam 118; portemon naie met rozenkrans bij G. E. Smit, Gouwe 36zilveren veiligheidspeld bij K. v. d. Korren, Regentesseplantsoen 15; hond by F. Timmermans, Spie- ringstr. 51; zilveren broche bij B. L. v. Veen, Blauwstraat 13Engelsch kerkboekje by J. Kastelein, Karne- melksloot 32 hond bij W. Welzenis, Eerste Kade 3haarstrik met gesp bij L. Schay, Ridder v. Catsweg 184 portemonnaie met inhoud bij v. Vliet, Boschweg 6 mast van een schip bij v. Vlaardingen, Hooge Schiel. Zeedijk eenig geld bij O. Zoet, Stolwijkhee ren handschoen bij K. Burger, Hee renstraat 40kinderportret bij J. Nieuwenhuizen, Robaarsteeg 15; zilv. broche bij R. v. d. Berg, Veerstr. 5; twee Fransche boeken bij Wiezer, Wilhelminastr. 70ceintuur bij T. v. Dam, Ridder v. Catsweg 204 dames handschoen bij S. Slot, Adriaan Vlack- straat 5portemonnaie'met inhoud bij P. Boegheim, Snoijstraat 17 bijl bij M. Baas, Gouwe 206 dames hand- taschje bn de Mol, Piersonweg 1 verguld zilv. speld bij F. Goedewagen, Gouwe 56 portemonnaie bij Ch.jBout, Nienwehaven 330ceintuur bij A. C. Verschut, Keizerstr. 37 ceintuur bij G. Belonje, Turfmarkt 46horloge ketting bij F. Gravensteijn, Willens 19 portemonnaie met inhoud by J. Leeu wenhoek, Prins HendrikBtr. 90gou den ring bij J. J. Schneider, Wach telstraat;! 13fietspomp bij!P. Mul, Spoorstr. 31zilveren broche bij L. Schenk, Minderbroedersteeg 18por temonnaie met inhoud bij Vos, Turf markt 49dames handschoen bij A. Grouw, Houtmansgracht 20 grauwe zak bij A. Slot, Adriaan Vlackstr. 5 zilveren broche by H. Buursma, P. C. Bothstr. 4eenige micha plaatjes bij R. v. d. Graaff, J. v. d. Heijdenstr. 4 blikken bol van een lamp bij N. Lint horst, Groenendaal 95; portemonnaie met inhoud bij W. v. Bokkum, Groe nendaal 103. Gouda, 1 Februari 1911. De Commissaris van Politie, A. BERTHEUX. 56 KI. Trekking van Donderdag 2 Febr No. 5213 f 50.000. 3168 f 10.000. 2188, 6093 en 16449 iederf 1000. 1358,14082 en 19553 ieder f 400. 4077, 7177, 11363, 16243 en 17996 ieder f 200. 650, 2765, 5525, 13609, 15957, 17771, 18686 en 20454 ieder f 100. Prijzen van f 70. 16 90 283 001 82 84 109 34 082 71 07 Ö6B 1004 66 1115 1284 1323 'JU 1684 1700 08 1H81 1919 aoie 81 2104 14 46 67 2640 40 47 2051 8131 3270 8819 8470 3500 18 67 8086 8778 88 8866 08 8960 4017 4100 78 4295 4861 4484 88 00 94 4007 94 4726 4815 5090 5128 70 6450 64 5607 81 6008 6727 5811 5919 23 0002 819H 0214 0687 70 84 0866 0990 06 7178 7801 7407 77 91 7528 7061 7848 90 07 7968 98 8007 8147 76 8241 8300 27 8444 8620 80 8050 07 9008 34 84 0147 96 9218 00 WOl 78 9694 9046 52 83 9705 10016 10180 10212 18 16 86 10700 01 10929 11061 11995 11805 11445 80 11668 19002 12117 12201 12829 12411 12667 12007 14 40 41 12710 27 12848 80 18087 86 18108 18218 84 02 13878 13406 15 48 70 71 84 18578 79 96 18600 62 97 13700 68 54 18877 14228 14800 80 92 14467 77 79 84 97 14500 40 14707 86 14917 29 68 78 88 90 15278 16828 15580 81 81 15700 71 16860 15000 10008 70 16278 16408 16500 15 62 08 92 10626 86 16724 17066 17181 40 17222 17868 17488 70 17564 08 17607 64 17754 17807 17944 55 18019 85 1S241 71 85 18670 18800 84 18916 10 41 19025 45 10106 19296 19640 19608 19026 68 19818 82 18046 20049 20694 20604 14 20025 40 20786 20814 28 60 20029 5e Klasse 11e Lijst No. 3629 m. z f 70, No. 10935 m. z. 3935 f 70. van het Koninklijk Meteriologisch Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 782.8 te Malinheadlaagste stand 752.7 te Bodo. Verwachting tot den avond van 3 Febr.: Matige tot krachtige noord-weste lijke tot noordelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, mogelijk regen of sneeuwbuien, zachter. VAN tot leer lage prjjzen. Aanbevelend VAN DKN 2 FEBR. 1911, Staitslefiiinten- Ned. Cert. Werkelijke Schuld 3 pet. Oostenr. Belastingvrije Kronenrente 4 pet. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 pet. Russische Obl. Seriën 340-350 No. 2276- 10000 5 pet. Id. Obl. (Gr. Russische Spwmij.) 1898 4 pet. Id. Obl. (NicolaiSpoor weg) 1867-69 4 pet. Id. Obl. 6e Emissie 4 pet Japan. Obl. 1899 4 pet, Ver. St. van Mexico Afl. Obl. l-4e serie pet. Brazilië. Funding Leen ning 5 pet* ld. Obl. 1889 4 pet. Venezuela Dipl. Schffi4 1905 3 pet. BrmIi- en Credlet-lMtel- liiifen Ned. BankHandeelen Izdustr Onderneiuiajreo American Car Foun dry Comp. C. v. A Id .Smelting Refining Co. Cert. v. Aand. Anglo American Tele* graph Cy. Cert. v. A. U. S. Steel Corp. Cert, v. Gew. Aand. Kul. Creiiiet iMfetl. ei Handels ver. „Amster dam" Aand. Jav. Cultuur Mij- Aand. Ned. Handel-Mij. C.v.A Mijnbouw Mijeii Ketahoen" Mijnbonw Mij. Gew. Aartd. Redjang Lebong, Mijn bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. Petroleum-Ouderu. t Dorische Petroleum In dustrie Mij. Gew. A Kon. Ned. My.totExpl v.Petr. Bronn „Shell" The Trt Trad Cy. C. v. G. A Scheepvaart MUeii. Ned.-Am. Stoomvaart- Mij. Aand. Stoomvaart-Mij. „Zee land" Preferente Int. Mercantile Marin Cy. afgest. Pref. A T»bak-Oiideru«Bili»*«4- Mij. „Silau" Mij. Diversen laxwel Land G Cert. v. Aand. Hpoorwefen Holl. IJzeren wegmij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand Zuid-Italiaan. Spwmij. Serie A-H Obl. 3 pet. Warschau-Weenen Spoorwegmij. Aatfa. dito dito Act. de Jouiss. Amerika. Atchison Atg. Hypb. Obl. 4 pet- Erie Spoorweg-Mij- Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cy. Cert. v. gew. A. Wabash Gew. Aand. Premieleeninfei. Amsterdam Aand3 pet Hongarije. Theiss-Re- gulirungs-Ges. 4 pet. GELDKOERS. Prolongatie 3% pCt. Amerikanen niet geanimeerd, na tionale Staatsfondsen zeer vast, petro leum kalm, culturen prijshoudend, mijnen kalm, tabakken meerendeels aangeboden. Vorige Koers- Koers ren heden 87»/, 88'/,» 93»/» 93»/, 63»/,» - 99»/» 99'/» 88'/, 88"/,» 94'/» 90 93 1 1 I 49 - 104 89 104'/, 68 68 209 209 66'/. 66»/» 80 81'/» 98»/,. 28»/, 80'/,» 80»/, 213 296 190'/» 212»/, 190'/, 226 226 916 io3»i» 926 166 166 488 426 481 168 169»/, 126"/ "7,6 17"/,» 1097. 70»/» 110 70'/» 78»/, 79 47» 4"/,» 10'/, 10»/,» 80 - 87 - 67»/, 67»/, 216'/, f148.— 99'/, 217 99',', 29'/,» 29'/,, 178'/» 16"/,, 178'/, 16"/,, 108'/» 107»/, 168 Aan den Edelachtbaren Gemeenteraad van Gouda. Geven met verschuldigden eerbied te kennen P. C. W. Begeer en drie en zestig onderteekenaars van bijgaand adres, allen bewoners van de Turf markt of Blauwstraat, dat er naar hunne bescheiden meening geen beter terrein voor de uitbreiding van de Markt dehkbaar is dan de Turfmarkt na demping kan aanbieden; dat er reeda meermalen over de demping van 't water aan de Turf markt is gesproken met het oog op de gevaarlijke passage op Donderdag, 't onderhoud van bruggen en kaai muren, en vooral in 't belang der gezondheid van de bewoners. Om deze gewichtige redenen verzoeken zij U zeer beleefdelijk thans tot de dem ping van 't water aan de Turfmarkt enz. wel te willen overgaan. 't Welk doende, P. C. W. BEGEER. Gonda, 1 Februari 1911. Mij dunkt daarvoor valt veel te zeggen. Do Turfmarkt is in de onmid- delijke nabijheid van de Markt en zou ruimte in overvloed aanbieden, leder, die weet hoe dikwijls bij hoogeu wa terstand een gedeelte der Turfmarkt blank staat, zal overtuigd zijn van 't groote belang der demping ook met het oog op de gezondheid. Waar ons Gemeentebestuur thans zooveel maatregelen neemt in 't be lang dor gezondheid zal het adres zeker met belangstelling in don Raad out- vangen worden. Nu de gelegenheid zich voordoet om het centrum van onze stad in alle opzichten te verbeteren en te ver fraaien eu tevens een buitengewoon geschikt terrein voor do uitbreiding der Markt te verkrijgen, mogen wij verwachten, dat het adres in ernstige overweging zal genomen worden. Een burger van Gouda. Buiten verantwoordelijkheid der Bed. Mijnheer de Redacteur Vergün my een plaatsje in uw ge acht blad. Aan onzen Gemeenteraad is het volgende adres verzonden om voor de uitbreiding der Markt de Turfmarkt te dempen. Prins Hendrik is in Berlijn af gestapt in het hotel „Esplanade". De vereeniging Nationale Blin denzorg schonk f 1000 aan de Blin- denstienting (uitkeeringsfonds voor meer dan vijftigjarige, behoeftige blin den zonder onderscheid). Aan de „Petit Bleu" wordt gemeld, dat do groote spoorwegbrug over do Hudson to New-York is ingestort, toen er een trein over reed. De reizigers moeten verdronken zijn. Bijzonder heden ontbreken nog. De vergadering der Prov. Staten van Noord-Brabant, welke oorspron kelijk was bepaald op Woensdag 1 Febr., is uitgesteld met het oog op een nota, welke Ged. Staten wenschen in te zonden naar aanleiding van het rapport, opgesteld door een commissie uit de Staten in verband mot de plan nen, betreffende de oprichting van een eloctrische centrale. Een officieel telegram uit Mexico- city meldt, dat 75 revolutjonair"n en 12 mannen van de bondstroepen ge dood zijn in een gevocht by Scocia monija op 29 Januari jl. De „Kwartjesvinders" zijn gis terenavond weer eens bezig geweest om het publiek lastig te vallen. In den Jaatsten trein van Rotterdam naar Amsterdam dreigden de „heeren" het publiek met een revolver, indien het niet wenschte mede te spelen. Het station den Haag word telegra fisch hiervan op de hoogte gesteld en toen de trein daar binnenstoomde werden maatregelen genomen om ieder der „kwartjesvinders" in een afzon derlijke coupé te doen plaats nemen, waartegen zij zich zoo heftig verzetten dat zij door het stationspersoneol met behulp van politie en militairen uit den trein werden verwijderd en het perron moesten verlaten, waarbij z(j gevoelige duwen opliepen. Zij schenen met hun vijven te zijn, doch op drie van hen, die werden verwijderd, werd geen revolver gevonden. Zaterdag a.s. zal de Minister van Oorlog de Staatscommissie voor leger toestanden installeeren. Te Boskoop heeft zich een Oommis sie gevormd teneinde een gedenktee- ken op te richten voor wylen den heer A. Koster Mz., in leven voorzitter der Pomologische vereeniging en Wet houder der gemeente. De heer H. Ie Ooultre, burgemeester van Bodegraven treedt op als voor zitter, de heeren Olaassen en Blauw te Boskoop als secretaris en penning meester dier commissie. In de Cadetten-Almanak van de Kon. Militaire Akademie en van de Cadettenschool die eerstdaags zal ver- schynen wordt een nieuw portret op genomen van Prinses Juliana, dooi de Koningin zelve vervaardigd, naar aanleiding van het verzoek der Ca detten. Het portret stelt de Prinses voor in het wit gekloed, staande op een stoel in de kamer. Met het eene handje houdt do Prinses zich aan do leuning vast, in het andere heeft Zij een houten paardje. Spoorwegongeluk in Spanje. De posttrein die naar Valencia reed is ontspoord. Naar de berichten lui den werden 30 personen direct ge dood en moeten er talrijke gewonden zijn. Uit Barcelona wordt "geseind, dat vier viascherspinken te pletter zijn gestooten op de riffen van Carabriës. Er zijn 18 mannen verdronken. Tal rijke booten verongelukten aan de kusten der Middellandse he Zee. Er zijn ook 5 personen in de golven omge komen te Castelion. Do Haagscbo rechtbank deed heden uitspraak in de zaak van den 18-jarigen huisknecht F'. W. Jansen, die terecht had gestaan, omdat hij voordeel had getrokken uit het mis drijf gepleegd op de weduwe Genegten in het hofje van Van Es in do Koning straat te 's Gravenhage. Bekl. werd schuldig verklaard aan het misdrijf van holing en veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, met vrij spraak van het meerdere ten laste gelegde (verbergen van voorwerpen van misdrijf afkomst ig(. Tot lid van den Raad te Brui- nisse is gekozen de heer J. C. Bolior (lib.) met 233 van de 410 stemmen. Te St. Jansteen is de aannemers- werkplaats van J. Bleijenburgh afge brand. Daar de gebouwen met hout gevuld waren viel aan blusschen niet te donken. Ook de aangrenzende ge bouwen leden veel schade. Bij gebrek aan water word met zand gebluscht. Verzekering dekt grootondeols de schade. Oorzaak onbekend. De vliogloorling Bakker behaalde gistermorgen te Rijen bij Breda twee dorden van zijn brevet. Hij vloog op 30 a 40 M. hoogte en landde uitstekend. Een ander leerling, do heer Bussel, behaalde één dorde va tl zijn brevet, doch kwam by de tweede ronde met den grond in aanraking, waardoor zijn vliegtoestel defect raakte. ÜO III) A. GEBOREN j-31 Jan. Jenneke Jacoba Adriana, ouders J. A. v. d. Sluys en J. Treffers. 2 FebrjAdrianus Marie, ouders G. Verweij en M. Belt. Martino Huzanna, ouders P. 8. I)au- vellier on A. W. P. Woorlee. Jo hanna Cornelia, ouder* P. W. van Asten en A. Hos. OVERLEDEN: 1 Febr. I). Keur vorst echtg. van J. van Elk 6<* j. REEUWIJK. GEBOREN Aafje, ouders J. van Klaveren en 8. Oosterom. OVERLEDEN A. de Knikker8 ra. BOSKOOP. GEBOREN gedurende de maand JanuariPotronellu, ouders P. Vnijk en J. Jongejan. Clazina, ouders N. Geers en M. E. van Opstall. - Jacobus, ouders P. v. Pruissen en H. de Jong. - Johanna, ouders A. Veerman on N. Noordhoek. Adrianus Teunis, ouders P. Baas en E. van Holden. Hillerie, ouders P. van Es en 8. van der Wal. Anthonio Pieter, ouders D. van Gommeren en K. Ramp. Pieter Cornelis, ouder C. Bekenkamp en M A. Molenaar. Maria, ouders G. Rupke en M. A. Koolwijk. hannas, ouders J. D. Wijsman en P. E. van Hoorn. - Cornelia Klazina, ouders H. E. J. Broker en W. van üoijen. Dirk, ouders A. Vrijenhoef en A. Radder. Wouter Marinus, ouders G. H. Kersbergen en II. van Vliet. Wilhelmina, ouders W. 11. Vink en M. Hritsemor. Dirkje Lena, j ouders L. Edolman en C. A. Melkert. Johannes, ouders S. van Rijn en G. J. Steenwinkel. Johanna Hen- drika, ouders W. Anker en T. van Wijnen. Adrianus, ouders J. Kap- toijn en G. H. Blonk- OVERLEDEN: in- Januari: C. Jongejan 1 j. A. Vuijk wedn. van N. Hooftman 88 j. H. v. d. Wal wedn. van K. Leenheer 79 j. L. Schoonderwoerd wed. van C. Stolwijk 77 j. G. Migchol echtg. van A. Kalf 69 j. A. Alljerts echtg. van 5, van. 't Hoff 68 j. C. Ramp echtg. van J. de Ldos 59 j. II. Bik wedn. van G. Verwoera. N. Rijkert echtg. van L. Mohr 65 j. M. M. van Daatzelaar wed. van 0. Hoogendoorn. 67 j. J. C. van Tol 22 j. J. C. Hoogerbrug 3 m. J. J. A. Vurens 3 i. C. Verslaijs wed. van N. Pannebakker 77 j.

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 2