laai GOUWE 17 Woninginrichtingen. POTTELBEItG ictoriawater DE JONG'S DAALDERS Opruiming GEOPEND SIEMENS SCHUCKERT WERKE. ADVERMTIM in alle Couranten ADVERTENTIES van C. DE RAADT, Peperstraat. - DRUKWERK - BO EK AAN KON DIG1N G. LTJCIFEE. - Gemeentelijke Arbeidsbeurs, L aatste Bei-ichten. Officieele Prijscourant - «i/,6 m Telegrafisch Weerbericht LAND- en TUINBOUW. MANTELS COSTUMES. BLOUSEN, ROKKEN IE3 elterij oxx D. SA MS OM. AGEUDA. COMPLETE Het beste Tafelwater. Zuiver en natuurlijk Bronwater. A.BKINKMAN&ZOON PÜLAK(tC(>., L. Tiendeweg 18 u/Y de VictoriaBron te Ober/a f/nsfein èyims Tafeldrank Van hjtj(pninklykeflu is der flederfanfln. GLOIII/t CACAO Adverleotle-Uureau vao A BHlAKMAN ZOON. I toonde meertlere ijver. Terecht werd door den heer G. J. Niekerk het ver schik opgemerkt van werken en hij wees op het feit dat als men altijd van te voren zijn werk wiat het veel gemak kelijker' was dan steeds van het een naar het ander gezonden te worden. Hierbij kwam nog ter Bprake een adres van een der werklieden die zich be- leedigd achtte door uitdrukkingen door raadsleden in een vorige vergadering gedaan. De voorzitter wees op het feit dat al waren misschien door dien werkman te krasse woorden gebrnikt dit niet al te kwalijk moest worden genomen daar deze man zich niet be hoorlijk kon uitdrukken. Een woord van hulde mag de voorzitter voor deze woorden niet onthouden worden. Het voorstel om het weekloon te bren gen op f 10.00 werd verworpen waarmede is aangenomen het advies van B. en W. om met bekwamen spoed in den Eaad te komen met voor- stollen tot verhooging der salarissen der gemeentewerklieden. Een aardige formaliteit had plaats aan het einde" der vergadering. De heer Geerling, boekhouder kassier der gasfabriek en Waterleiding moest op nieuw beëedigd worden omdat bij een vorige beëediging niet aan alle for maliteiten was voldaan. De voorzitter las de formule van den eed in zijn geheel voor en wilde dat de heer G. evenzoo laten nazeggen. Dit vond bestrijding en de voorzitter vroeg toen Zweert ge (volgens de formule) waarop de heer G. antwoordde met „Ja mijnheer1" Niet ten onrechte werd door verschillende leden' opgemerkt dat de heer G. thans heelemaal niet aan den eed had voldaan. Verder nog een onverkwikkelijke zaak. Poor B. en W. is aan den kwitantielooper der gasfabriek en wa terleiding opgedragen een Zokerheids- stelling te geven van f '200.whar- aan door die persoon is voldaan. Uit de discussiën over deze zaak bleek dat de tegenwoordige ophaler was benoemd tegen advies van den wethouker voor die bedrijven, tegen advies van den directeur der gasfabriek en tegen ad vies van den boekhouder-kassier. Er werd over deze zaak een levendig debat gevoerd en herwerd zelfs zoo roerig, dat we den voorzitter zoo iets hoorden mompelen van „een Poolschon Landdag I" In deze zitting werden goedgekeurd een wijziging in de instructie van den gemeente-ontvanger het suppletoir-kohier van den hoof- delijken omslag en van schoolgelden der bewaarschool een wijziging in de begrooting; eonige at-" en overschrijving, alle over den dienst 1910 en gunstig beschikt op het adres van A. N. van Zessen, houdende ver zoek tot het leggen van een stoep. Op de {voordracht voor ambtenaar van den Burgerlijken Stand werden geplaatst de heeren H. J. Eikema en G. W. van Duijl. De benoeming zal in een volgende vergadering geschieden. De vergadering werd hierop door den Voorzitter gesloten. Voor het beroep naar de Dhr. Geref. Kerk te Woerden heeft Ds. L. II. Beekenkamp te Arnhem bedankt. Boskoop. Ook dit jaar zullen in deze gemeente by genoegzame deelname wederom schietoefeningen worden ge- houden tot verhooging van 'a Lands Weerkracht en wel van 1 Mei tot 1 September a.s. Hieraan kan worden deelgenomen door miliciens, landweerplichtigen en ingezetenen van 1685 jaar. Zullen de oefeningen worden gehou den, dan moeten er minstens 10 deel nemers zijn. Het openbaar eindexamen aan de Rylwfcmnbouwewintorsohool, alhier, zal dit jaar worden gehouden op Woens dag 8 en Donderdag 9 Maart a.s. Zbvfnhuizkn. Mej. N. C. van der Want, aan de openbare lagere school no. 1 alhier, heeft wegens voortdu- reude ongestelheid haar ontslag als zoodanig aangevraagd tegen 1 Maart a. a. Woensdagavond trad voor de libe rale kiesvereeniging „Burgerplicht" alhier als spreker op den heer C. A. Zelvelder, distriot-achoolopziener te Snoek, met het onderwerp „keuze een or school". De spreker bepleitte het goed recht van de openbare school. Op' uitnemende yijze besprak hy de scheiding die ontstaat, doordat de kin deren verschillende scholen bezoeken. Aan het slot zijner rede wees de spre ker op het nut eener vereeniging om betere toestanden te verkrijgen in het onderwijs. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Bij de Hollandia-Drukkerij te Baarn verscheen heden no. 2 van de eerste* serie van „Groote Godsdiensten" onder den titel van „De Godsdienst van het oude Egypte" door P. A. A. Boeser, Lector voor de Aegyptiologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Prijs 40 cents. (Per serie van 10 nrs. f 3.-—). Bij de Hollandia-Drukkerij te Baarn verscheen in de 5e Berie „Levensvra gen" no. 4 onder den titel „Christen dom en Cultuur" door Dr. W. J. Aal- ders, predt. te Beesd. Prijs por no. 40 ets., per serie van 10 nrs. f 3. „Den Gulden Winckel" no. 2 van 15 Februari 1911 uitgave Hollandia- Drukkerij te Baarn bevat het volgende Johannes Kneppelbout, door Dr. A. 8. Kok (met illustratie)Fransche let teren, door Andró de Ridder (met por tret) Russische letteren, door Annie de GraaffBoekenschouw, door Dr. H. W. Ph. E. van den Bergh van Eysinga, J. Esser, H. van Loon, Dr. Joha. Snellen en Gerard van Eckeren (met facsimilé, 2 illustraties en 2 por tretten), letterkundig leven uit de Tijd schriften en Leestafel. Onze Geïllustreerde Weekbladen. De Wereldkroniek n°. 47 van 18 Febr. brengt in beeld de jongste uitgraving te Pompev, waar, 18 eeuwen begraven onder vulkanische asch, na een arbei den van l'/j eeuw nu een oud-Italiaan- sche stad zichtbaar is geworden. Voorts rzijn opgenomen geïllustreerde artikelen en foto's van tentoonstelling in „Pul- chri" te 's-Hage, de a.s. veiling van werk van Henriëtte Ronner, de nieuwe Rijkstelefoon-centrale te Rott., den bekenden musicus Willem Kes, den Dies Natalis der Loidsehe Hoogeschool, het nieuwste grès van onzen stadge noot C. J. Lannooy, ballontocht over ons land, interieur van het Kon. Pen ningkabinet te 's-Hage en den pas overleden directeur Dr. H. Jde Dom- pierre do Chaufepió, de bacovencultuur in Suriname, Personalia, Kroniek van de Week, feuilleton en caricaturen. Het Leven n°. 7 van 14 Febr. geeft een mooie foto van den populairen decorateur Jan Maandag in zijn atelier, voorts geïllustreerde artikelen en fpto's van zijn leermeesters, den overleden leider der Duitsche sociaal-democraten Paul Singer, Mevr. WensmaKlaas- sen, de vertolkster van „De verloren Zoon" van Willem Smulders, Haag- sche Nacht-asyls, fancy-fairs te Rotter dam en den llaag, den overleden Boe rengeneraal Piet Cronjó, van oude en hedendaagsohe schilders, Vlieg-gebeur- tenissen, sohetsen, feuilleton enz. De Prins heeft als voorplaat een groot portret van den Resident van Menado, J. van Hengel, van wien ook een levensbeschrijving is opgenomen. Verder bevat dit nr. allerlei foto's, zooals de Amsterdamsche Vogelwel doener, De Zeven Provinciën te Kaap stad, de dynamiet-ontploffing bij New- York, De aardbeving in de Preanger, foto's uit Peking, de aan de Engelsche kust verongelukte schoener José, por tretten van artisten van de Fransche Opera in den Haag, historische pren ten, actueele portretten, de gewone novellen en schetsen en het roman- vervolg. Pak me mee (ons Zondagsblad) be vat o.a. de volgende Illustraties Piet Cronjé, de held uit de Zuid- Af rikaansohen Oorlog, op zijn boerde rij te Transvaal (voorplaat). De „Zeven Provinciën" te Kaapstaad, met 3 foto's. De pest in China, met 3 hoogst inte ressante foto's. De opening van het Britsohe Parlement. l)e tentoonstelling van de Ned. Vereeniging „Avicultura" te 's-Gravenhage, met 4 foto's. De Oostelijke vleugel van het Paleis „het Loo". Het Haagsche Trio. De Parysche politie 7 zeldzame foto's. Prof. Dupont, met reproductie van een zijner werken. Paul Singer, de leider der Duitsohe Socialisten op het praalbed. Fancy Fair ten bate van het nieuwe „Tehuis voor Vrouwen" te Rotterdam. Óranje-Ba?ar en Tentoonstelling, georganiseerd ter gelegenheid van het 10-jarig huwelyk van H. M. de Koningin. Tenslotte boeiende lectuur, waaronder „Do snel trein van 8.30" door Mevr. Schukking zynde in den, door de directie van „Pak me Mee" uitgeschreven Novellen-wed strijd, bekroond met den vijfden prijs. Het vervolg van den roman „813" de rubriek van Redacteur X en het Kin dernummer „Ons Prinsesje". Gisterenavond gaf de N. V. Het Tooneel Vondels treurspel „Lucifer". Men heeft lang getwijfeld of Vondels stukken wel opgevoerd konden wor den, totdat, vergissen wij ons niet, de Rotterdamsche Onderwijzers Tooneel- vereeniging liet zien van welk een schoonheid vele stukken uit vroegere eeuwen waren. Thans heeft Royaards, de groot kunstenaar er zijn krachten aan ge geven en na de vertooning van „Adam in ballingschap" wisten we, dat hij er in geslaagd was ons bij elke vertoo ning van „oude" stukken, mogen we wel spreken van oud, blijven ze niet altijd nieuw en vol ongerepte schoonheid veel kunst te doen ge nieten. Zoo nu weqr bij do opvoering van „Lucifer". Van het begin tot'het eind heeft het stuk ons bekoord, bekoord door het mooie spel zoowel als door zijn schoonheid van taal. „Lucifer" doet ons zien den opstand van de engelen nadat de mensch is geschapen en door God is gesteld boven 't Eng'lendom. Het tooneel stelt voor deri Hemel en één der engelen, Appollion, (de Hr. van Kerckhoven) is naar de aarde gezonden om de heerlijkheid der i&en- schen te aanschouwen. Hij vertelt bij zijn terugkomst aan Belzebub (den Hr. Daan van Ollefen) en Belial (den Hr. Jan Musch) zijn wedervaren. Hij schil dert huh het Paradijs en hoe de eerste menschen daar leven. Bij zijn schitte rende beschrijving van het aardsche komt zijn jaloezie op de menschen al uit en ook Belzebub en Belial kunnen hun gramschap niet verbergen. Zij be nijden den monsch, die eens zal stij gen tot den Goddelijken troon. Hun stemming teekeut zich in de woorden van Belzebub, „De mensch is mach- tigh dus ons bver 't hoofd te wassen." Maar de ergernis wordt nog grooter als straks, de aartsengel Gabriel, Gods- geheimenistolk (de Hr. Kok) hun Gods besluiten komt verkonden. Men ziet hoe sommige engelen de vernedering gevoelen. Al denkt nog niemand aan een opstand, toch is reeds Het zaad des oproers gestrooid en Lucifer (Royaards zelf) behoeft hen slechts te leiden om den hemel tot een tooneel van oorlog te maken. Bij zijn optreden, in zijn monoloog reeds, blijkt zijn verbitterde stemming. En dan komt Belzebub, die met lis tige middelen, speculeerend op de zwakheid van Lucifers karakter hem tot een opstal drijft. Als hij hem genoeg geprikkeld heeft en ten slotte zelfs heeft voorgehouden dat ook hij, de vroegere Ji0erscfyPri h0*1 Mensch- dom met neêrgeslagene oogen moet aanbidden, dan barst Lucifer los „Dat zal ick ^eeren, is het anders in mijn maght. Om Lucifer, nog meer in zijn voor nemen te stijven begint"hij hem te vleien, 't Eind is dat Lucifer „liever d' eerste Vorst in eenigh lager hof, Dan in 't gezalight licht, de tweede of noch een pfinder" is. Hij vermeet zich nu zelfs al aan Gabriel de redenen te vragen, die God tot de verheffing der Menschen bracht. Dit gesprek verbittert hem hoe lan ger hoe meer. Hij zal niet kunnen gedoogen, dat een lager een hooger verdringt. Voor Gods eere kan zulks niet geschieden. Maar Gabriel zegt het niet noodig voor Gods eer te strijden. Hij zelf weet dat beter te doen dan iemand anders. Ten slotte beveelt Gabriel Lucifer zijn plicht te doen en gaat heen. Direct is Belzebub er bij om Luci fer na Gabriels woorden nog meer vooruit te drijven. Schijnbaar houdt hij hem terug, want hij wijst op de woorden van GabrielWie zich ver zet, wordt verpletterd. Doch dit juist prikkelt Lucifer nog meer en hij gaat den strijd aan, Apollion en Belial zullen onder de toch reeds ontevreden engelen „roeren". Op een bijeenkomst van jammerende engelen, zaaien zij het zaad des oproers. Dan vorschijnt Michael (de Hr. te Wechel) om de orde te herstellen, maar het komt juist tot een openlijke breuk. In het vierde bedrijf staan de troe pen gereod den élag te beginnen. Maar* daar verschijnt Rafael (Mevr. RoyaardsSandberg) de bescherm engel, die nog een poging waagt Lucifer terug te houden. Maar alles te vergeefs en het einde is dat Luci fer en zijn leger wordt verslagen en hen de straffende hand Gods treft. 't Geheel heeft ons bekoord, meer dan wij kunnen zeggen. Het spel, vooral van Mevr. Royaards, Royaards en van van Offelen, de zang van de dames Mevr. A. van SchaikLigthart, Mevr. W. Petersen—Kroesen en Mej. H. de Kruyf die de reyen van Zang engelen zongen, de muziek van Ouy- pers, het decor en vooral de costuums naar ontwerpen van RolandHolst. Als het ons vergund is een enkele opmerking te maken, het is dat het gezamenlijk zeggen der Luciferristen door zyn sterkte van toon het oor soms pijnlijk aandeed. Ook stonden niet allen spelenden even hoog in het „zeggen" der versregels. Ook hiervoor toonde zich Royaards aller meester behalve van Mevr. Roy aards. Het innigste moment was zeker als Rafael de beschermengel opkomt en Lucifer smeekt het trotsche hoofd te buigen voor Godswil. En als het dan even schijnt of het hem zal gelukken Lucifer te weerhouden dan zijn we stil, heel stil, vallen ook op de knieën en bidden, bidden mee, dat het God mogea behaged en wanhopigen opstan deling weer in bescherming aan te nemen. Eilaas het mag niet zoo zijn, het eind komt ons de vernedering van Lucifer melden en met het mee gevoel dat ook Rafael voor Lucifer gevoelde, gaan we heen, dankbaar dat we weer eens een avond hebben ge had van echte kunst, een avond van rein genot. Aanvragen van werknemers op 17 Februari. 1 kantoorbediende, 6 metselaars, 10 opperlieden, 1 schilder, 1 touwslager, 1 machinist, 1 1 stoker, 1 bankwerker, 1 schoenmaker, 1 boekdrukker, 1 cartonnagewerker, 3 bakkers, 1 voerman, 1 warmoezier, 1 tuinknecht, 10 grondwerkers, 7 pakhuisknechten, 7 werklieden zonder vakkennis, 1 boerenarbeider, 3 halfwas timmerlieden, 1 bakkér, 3 leerling klerken, 1 banketbakker, Aanvragen van werkgevers. 1 mandenmaker, 1 tuinknecht 25—30 j. (vast werk). 2 leerling blikslagers, 1 pakhuisknecht, 1 timmerman, 2 loopjongens. Predikbeurten te Gouda Zondag. REMONSTRANTSCHE KERK. Voorm. To'/, ure. Ds. W. H. STEN- FERT KROESE, Rotterdam.^ GROOTE KERK. Collecte voor 't suppletiefonds voor minvermogende ouders, die chr. on derwijs voor hunne kinderen begeeren. Voorm. ten 10 ure. Ds. Deub. Namidd. ten 2 ure. Geen dienst. Avond ten 6V2 ure- Ds. Bkbkelbaoh v. d. Sprenkel. KLEINE KERK. Namidd. ten 2 ure. Ds. Ten Bosch. LUTHÊRSCHE KERK. Voorm. ten 10 ure. Ds. Geelhuysen. GROOT# KERK. Huwelijksinzegening, Woensd. 22 Febr. Ds. Deub. KLEINE KERK, Woensdagavond 8 uur. Ds. Ten Bosch, Bijbellezing. Opgave der Personen, die zich gedurende de week van 11 Feb, tot 17 Feb. in de ge meente gevestigd of deze verlaten hebben. QKVRHTiar): J. van der Hoeven uit Zuid-Beijer- land, Corn. Ketelstr. 23. A. M. A. Verkaaik uit Alphen, Nieuwe Haven 183. A. Bos uit Deventer, Wijdstr. 12. W. C. Embregt8 uit Rotterdam, Westhaven 46. H. de Wolf uit Idaarderadeel, Vla- mingstr. 17. M. J. Wattel uit Goes, Adriaan Vlackstr. 8. R. J. Heidemann uit Waddinxveen, R. v. Cats weg 27. W. J. Nellestein uit Utrecht, R. v. Catsweg 200. H. J. Langenberg uit Oudshoorn, Raam 380. T. Maasland uit 's Gravenhage, St. Anthoniestr. 9. A. Peek uit Alphen, Bogen 63. VER TR OKKENEN J. v. der Bas van Karnemelksloot 201 naar Aarijmderveen. N. Hunik van Kleiweg 26 naar Gouderak. E. Scharloo van Crabethstr. 9 naar Bloemendaal. M. den Hoed van I Jssellaan 98 naar Stolwijk. H. Winter van Vorstmanstr. 40 naar Rotterdam, Mecherefcr. 8b. H. de Bruin van\Vesthaven 33 naar '8 Gravenhage, Kemperstr. 80. A. F. Revet van Groeneweg 20 naar Dordrecht, Kromhout 5c rood. A. E. Smit van Westhaven 12 naar Amsterdam, Prinsengr. 997. Wed. C. Lafeber—Sonnen van Hout- mansgr. 25 naar Rotterdam, Boezem singel 5c. R. H. Moning van Turfmarkt 3 naar 's Gravenhage, v. Ostadestr. 101. A A. van dor Graaff van Turfsin- gel 51 naar Leiden, Oude Vest 15. T. H. van Nassau van St, Antho- x niestr. 8 naar Zierikzee. I. J. W. J. Vas8eur van Tainstr. 44 naar Amsterdam, Parkweg 26. K. Krijgsman van Raam 45 naar 's Gravenhage, Ravensteinstr. 448. L. Gompers van K. Tiendeweg 13 naar Eindhoven. J. Hager van Oosthaven 31 naar Haarlem, Kruisweg 46. E. G. van dei- Meulende Ruiter van Zeugstr. 38 naar Amsterdam, Donselaarstr. 59. F. G. van Zutphen van Gouwe 26 naar Utrecht, L. Vierstr. 34biB. Bij Kon. besluit is benoemd tot k^ntonrechter-plaatsvervanger m het kanton Gouda met ingang van 1 Maart de heer J. Zepen, Inspecteur der Registratie en Domeinen alhier. De le Luit. der Infanterie L. J. Jochems, die op de WentaweH-Eil door een pylschot werd getroffen is aan Ap bekomen verwonding te Padang o venkelen. De Minister van Oorlog zal naar ons wordt gemeld, eerst Maandag a. s. zijn inspectiereis naar het Zuiden des lands beginnen. De staking te Vriescheloo duurt voort. De afrekening heeft heden onder politietoezicht plaats gehad. De stakers verbrijzelden de ruiten der Direcliekeet eiï wilden deze afbreken wat echter voorkomen werd. De Delftsche groentenveiling richtte tot den Gemeenteraad het ver zoek haar ter uitbreiding van haar terrein een dgel van het terrein der bad- en zweminrichting; in huur af te staan. In een uitvoerige toelichting zet zij aanvang en beteekenis voor Delft van de door haar gehouden veilingen uit een. De veiling te Delft is in beteeke nis de tweede van Zuid-Holland (Loos duinen is no. 1). f De vereeniging doet voor de ver plaatsing der bad- en zweminrichting een oplossing aan de hand. Zij ver trouwt ten slotte, dat de Raad zal willen medewerken tot de vrije ont wikkeling van haar bedrijf. Naar men verneemt zal 1 Mei a.s. worden begonnen met de geleide lijke hervorming van de stafmuziek korpsen der regimenten tot fanfare korpsen. Het eerst zullen daartoe aan de beurt komen de kapels van het 2e, 3e, 9e, 10e en 11e regiment infanterie. De bekende Wognummers zullen hedenavond per mailboot van Vlissin- gen vertrekken, ter voortzetting van hun reis naar Londen, alwaar zij Maan dag a.s. hun eerste concert znllen geven. Het testament van den Ween- schen bankier baron Rotschild is gis teren geopend. Universeel erfgenaam worden de kinderen van den overle dene. Chef van het bekende bankiers huis wordt baron Louis Rothschild. De goederen en huizen van den over ledene komen aan de zonen te verval len. Voor weldadige instellingen zyn in het geheel twee millioen kronen uitgetrokken. Cosimia Wagner de vrouw van Richard Wagner die op het oogenblik in Rapallo, aan de Italiaan- sche meren vertoeft, heeft hevige aanvallen van hartkramp gehad. Pro fessor Schönburg is telegrafisch ont boden. Het bekende Parijache blad „Le Journal" heeft een rédacteur naar Mandsjoerije gezonden om berichten over de pest te melden. De persman is in Moskou aangekomen en seint van daar, dat er uitgebreide maatregelen in die stad zijn genomen om de ge vreesde ziekte af te wenden. Andere berichten melden, dat in de omgeving van Tschan-Chun het sterfte cijfer honderd procent bedraagt, wat wil zeggen dat de Btreek geheel ver woest is. Chineesche opruiers trekken Mandsjoerye door en verkondigen, dat de pest door de Goden gezonden is om d# verdrijving van den blanken duivel en de Japanners mogelijk te maken. Ze trachten de Chineezen te overreden op de wegen naar Rusland te sterven waardoor de pestbacil naar de vijan den overgebracht zal worden en ze vinden zelfs fanatici, die hun raad opvolgen. Dezelfde correspondent heeft ge hoord, dat Chineesche bedelaars de dooden van kleederen en staarten be- rooven om die te verkoopen. In Wla- diwostok heeft de Kamer van Koop handel een verbod uitgevaardigd voor alle Chineezen om zich daar op te houden. De Japanners laten de gren zen streng bewaken. De bekende baoterioloog Kitasato, een leerling van Robert Koch, bevindt zich met verscheidene doktoren in Mandsjoerye. In Kurbarti zijn tot nu toe 47 Euro- |>eanen aan pest gestorven. Frankrijk en Portugal sloten een tiiodus vivendi op handelsgebied, be- oögonde een wederzijdsche behande ling als meest begunstigde natie, welbe overoenkomst onmiddelijk van kracht zal zijn. VERSPREIDE BERICHTEN, y Men meldt aan het Vad. uit Wer kendam Op de Boven-Merwede, dicht bij deze gemeente, had gisteren een droe vig ongeval plaats, hetwelk twee of fers heeft geëischt. Een zeilschip uit Sliedrecht hing achter den sleepboot 'Tinion. Daar het te kort was vastge maakt, zou de schipper den draad wat vieren, doch door den. wind ging dit zoo snel, dat het schip in aanvaring kwam met het achterhangende vaar tuig. De schipper sloeg overboord de knecht wilde met de boot hem te hulp komen, doch geraakte te water. Pe knecht van het tweede vaartuig begaf zich eveneens te water, met hét treurig gevolg, dat de beide knechts verdronken, terwijl de schipper nog bijtijds werd gered. Uitslag van de gehouden aan besteding voor den bouw van een Woonhuis voor den heer C. van der Wilt, bouwman aan den Groeneweg, te Zevenhuizen. J. van Staveren, Krimpen a/d IJsel, •f 6807L. de Jong, Ouderkerk a/d IJssel, f 6770; S. de Deugd, Krimpen a/d IJsel, f 6740; J. Gauwens, Krim pen a/d IJsel, f6638; F. Sloof, Krim pen a/d Lek, f 6635; M. de Jong, Oudokerk a/d IJsel, f 6460; W. Pols, Gapelle a/d IJsel, f 6450J Boer, Krim pen a/d IJsel, f 6200; B. Donker, Zevenhuizen f 6149P. van den Berg, Bergschen hoek, f 5975; O. van der Kuij, Moordrecht, f 5975T. van Vliet, Nieuwerkerk a/d IJsel, f 5960C. van Leeuwen, Nieuwerkerk a/d IJsel, f5949; G. tan der Sterren, Nieuwerkerk a/d IJsel, f 5800 jSekeris, Waddings veen, f 5796; P. Tuinzaad, Zevenhuizen, f 5725; H. Batenburg, Zevenhuizen, f 5595; J. Bontebal, Zevenhuizen, f 6324P. Kersseboom, Zevenhuizen, f 5268. Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver gegund. Woensdagavond hebben vijf kwart jesvinders weer hun slag geslagen in een trein van Rotterdam naar Dor drecht. Zij wisten aen schippea te verlokken tot het bekende spelletje „een, twee, drie, hartenaas", en hem daarmee zijn gansche bezit, een bank biljet van 60 francs af te winnen. Toen de schipper zijn geld verloren h$d, kwam natuurlijk het berouw. By aankomst van den trein te Dor drecht riep de man luidkeels uit wat hem overkomen was en tot zijn geluk was er juist een inspecteur van politie in het statiën, die zich terstond met het zaakje bemoeide. De schipper weas bem den persoon aan, dié hem het bankbiljet had afgenomen, maar deze verklaarde, het reeds weer aan een anderen hem onbekenden persoon te hebben verloren. Deze bevond zish echter nog in het gezelschap, waarop de inspecteur het geheele ge zelschap uituoodigde met hem in een der lokalen van het station te gaan. Daaraan werd gevolg gegeven en weldra kwam het bewuste bankbiljet Voor den dag, dat, na door den schip per herkend te zijn, door den politie man onder proces van den bezitter werd in beslah genomen. Na verhoor eh proces-verbaal kon het vijftal weer heengaan en keerde het met een vol genden trein naar Rotterdam terug. (Dort Ct.) De verbouwing van het paleis Het Loo is gegund aan den laagsten in schrijver K. A. van Rflswyk te Heus- den, voor f 448.860. VAN DEN F.ffeetenhandRl te Amsterdam 18 FEBR. 1911. Staatsleeniuien. Ned. Cert. Werkelijke Schuld 3 pet. Oostenr. Belastingvrye Kronenrente 4 pet. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 pq/L Russische Obl. Seriën 340-350 No. 2276- 10000 5 pet. Id. Obl. (Gr. Russische Spwmij.) 1898 4 pet. Id. Obl. (Nicolai Spoor weg) 1867-69 4 pet. Id. Obl. 6e Emissie 4 pet Japan. Obl. 1899 4 pet. Ver. Sf. van Mexico Afl. Obl. l-4e serie 5 pet. Brazilië. Funding Lee ning 5 pet. Id. Obl. 1889 4 pet. Venezuela Dipl. Schuld 1905 3 pet. Bank en Creilict-Instel- Itngon. Ned. Bankaamloelen Industr. Onderneiniugeu American Car Foun dry Oorap. C. v. A. It 1 .Smel t ing Refin i ng Co. Cort. v. Aand. Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A. IT. S. Steel Corp. Cert. v. Gew. Aand. liol Oredlet lust el 1 en Cultuur Ondernemingen Handelsver. „Amster dam" Aand. Jav. Cultuur Mij. Aand. Ned. Handel-Mij. C.v.A Mijnbouw IHijeii Ketahoen" Mijnbouw Mij. Gew. Aand. RedjangLebong, Mijn bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. Petroleum Onderu. Dorische Petroleum In dustrie Mij. Gew. A. Kon. Ned. Mjj»tot JExpl. v. Petr. Bronn. C.v.A „Shell" The Transp. Trad Cy. C. v. G. A. Scheepvaart H(Jen. Ned.-Am. Stoomvaart- Mij. Aand. Stoomvaart-Mij. „Zee land" Preferente A. Int. Mercantile Marine Cy. afgest. Pref. A. r'nbak-Oiiderneni ingen. Bindjey Tabak Mij. A. Nieuwe Asahan Tabak Mij. Aand. „Silau" Asahan Tabak Mij. Aand. Dlverseu Maxwel Land Gpant Cert. v. Aand. Peruvian Corporation Lim. Cert. v. Aand. Spoorwegen. wegmij. Aand. 78 /g 7S3/% Mij. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand. 873/t Zuid-Italiaan. Spwmij. Serie A-H Obl. 3 pet. 98 Warschau-Weenen Spoorwegmij. Aand. 2087a dito dito Act. de Jouiss. {f 141.50 Amerika. Atchison Alg. Hypb. Obl. 4 pet. 99 Erie Spoorweg-Mij. Gew. Aand. 31 7» Union Pacific Railroad Cy. Cert. v. gew. A. 177 7» Wabash Gew. Aand. lö13/i Premieleeniiigeu. 3 pet 1087, Hongarije. Theiss-Re- igs-Ges.4pct. 161 f/« GELDKOERS Prolongatie 37a pCt. Amerikanen zeer vast, nationale staatsfondsen met weinig variatie, culturen iets williger, tabakken minder, over het algemeen petroleums onge animeerd, mijnen prijshoudend met weinig variatie. Vorige koer» Koer» v»n beden 87'»/,. 87"/,. 93»/,. 93'/, 64'/» 99 99»/,» 88"/,» 87'/, 937j 88 48'/» 104»/» 88»/, 104'/» 57'/» 58»/» 2107, 557, 77l3/i« 26 79 207 '296 190 180 900 937j 1547, 475 4577, 1717 U7'/( 16"/,, Hl1/. 80 10'/, 56»/. 79 80 908 21)0 189 180'/, 900'/, 96% 17 Vu 110"/, 72:7, 79 88 68»/, 207 f140.- 31'/, 177'/, 17 BURGERLIJKE STAND. GOUDA. GEBOREN: 16 Febr, Elizabeth, ouders W. van Oosten en A. M. van Hnnen. Marinus Louwerens, ouders J. W. Verhoef en J. v. d. Vooren. Cornelia, ouders C. C. Moret en M. J. Flra. 18. Theodoras Hendrikus Jacobus, ouders J. C.) H. Zuijdveld en J. J. Straver. OVERLEDEN17 Febr. C. van den Broek 72 j. ONDERTROUWD: 16 Febr. F Flux en W. J. den Held. van het Koninklijk Meteriologisch Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 772.9 te Piipritz; laagste stand 740.1' te Dun- rossne8s. Verwachting tot den avond van 19 Febr.: Meest stormachtige tot krachtige zuid-westelijke |wind, zwaarbewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Mededeeling over mdnd- en klauwzeer. De minister van Landbouw hooft aan de commissarissen der Koningin een schrijven gericjjt, waarin hij er hun aandacht op ve^igt, dat hot wel eens is voorgekomen, dat aangifte werd gedaan van het uitbreken van mond- en klauwzeer, terwyl het tater, by ondorzoek door dén distrits veearts, bleek, dat men niet met deze ziekte te doen had. Daar Het, niet onmoge lijk is dat iets dergelijks zich weer zal voordoen, geeft de minister, voor zooveel noodig, in overweging, niet tot het nemen van bijzondere maat regelen over te gaan, nadat met vol komen zekerheid js gebleken, dat inderdaad mond- en klauwzeer in het spel is. Vooral met Jiet oog op onze doorvoerhandel zoU( hot ten zeerste te betreuren zijn, w'ffnneer zoodanige maatregelen, welke de aandacht op het voorkomen der ziekte hier te lande vestigen, weiden genomen, zon der dat zulks noodig was. Doch ook, wanneer het noodzakelijk is, voor schriften te geven, verdient liet, in verband mot bovenbedoelde, aanbe veling, den vorm zoodanig te kiezen, dat niet de aandacht op het verband dier voorschriften m,et het mond- en klauwzeer worde geyostigd van ande ren, die daarvan kennis behooron te dragen. VAN tot zeer lage pryzen." Aanbevelend Spnialllell In M infols en Costumes. 19 Febr. „Ons Genoegen" n.m. 2 uur, Prinses "Witje. 20 Febr. Gebouw Bohw- en Woning toezicht Spieringstraat, 2 uur. Vergadering ondorstandscommis- sie van „Armenzorg". 20 Febr. Mnlksalon Aldenhuijson, Markt, Hll2 uur, Vergadering afd. G$uda v. d. Ned. Metaalbewer- kersbond. 20 Febr. a.s. 's avonds* uur, Café „Harmonie" Markt, Vergadering, afdeoling Gouda Nederlandsche Barbiers en Kappersbond. 21 Febr. „Harmonie' 87a uur, Ver gadering Afd. Gouda Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren. '21 Feb. 8 uur Sociëteit do Iteanie. Groote Uitvbering Mandoline- gezelschap „Reêidentia". 24 Febr. Sociëteit „de Réunie", 8 uur, Vergadering van „Gouda Voor uit". Spreker H. P. Berlago. '24 Febr. Melksalon Aldenhuijzen, Markt, 8 uur, Vergadering afd. Gouda v. d. Ned. Schildersge- zellenbond. 25 Febr. „Concordia" 8 nur. Uitvoe ring van de Goudsche Tooneel Vereeniging „Harmonie." 26 Febr. „Ons Genoegen'V 8 uur, Bioscope-voorstolli ng. 28 Febr. „Ons Genoegen", 8 uur. Open bare Vergadering der S. D. A. P. Sprekerde heer J. E. W. Days. 4 Maart „Ons Genoegen". 8 uur, Tooneeluitvoering van„Bo Quick", opvoering van „Het Kattebelletje". 7 Maart, Bovenzaal „de Réunie", 8 uur, Algem. Vergadering van de vereeniging „De Ambachtsschool voor Gouda en O." Beleefd verzoeken wij geregeld tijdig mededeeling te mogen ontvangen van vergaderingen, concerten, vermakelijk heden enz., om deze dan in onze agenda te vermelden. Van 1/0 dezer g-eregelde bediening1 aanwezig- van v.m. 8 tot nam. !t uur. Gesloten van 12'/, tot 2 uur. Telepli intere, 4W. ProefTletchJe* grativerkrijgbaar. Gen. Agont voor Holland: CATALON1Ë to Tilburg. Vertogaiiwoorfliger voor GOUDA on OmstrekehM. BKI.ONJK,Ir., Agent Amstol-Brouworij, Keizerstraat 83, Tel. No. 148, Oovtdn. m RKAII - - OlfUKKK.lll.l TIENDEWEG 64. MOLEN WERF 10 DE ELECTIUSCHE DRUKKERIJ VAN BEVEELT ZICH BELEEFD AAN VOOIt DE LEVERING VAN ALLE SOORTEN ritm i («ItMTF.IT. - NUTTE AFLEVEIIINU. UIM.IJhE l'UIJ/.f.N. Wij berichten hiermede dat de firma hoofdzakolijk INSTALLEERT met do MATERIALEN van dn firma In ie verkiezen hoven alle andere merken van gelijken prijs. Fabriek te Wormerveer. worden aang-enomen door het

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 4