Gemengde Berichten. LAND- en TUINBOUW. INDISCH NIEUWS. Stadsnieuws. -- - Posterijen en Telegrafie. Veemarkt te Rotterdam. I .aal sto I berichten. Opruiming MANTELS COSTUMES. BLOUSEN, KOKKEN 3P el ter ij oxx D. SAMSOM. Speelalllell Is Msslrls es Costnmrs PER TELEGRAAF. Telegrafisch Weerbericht Officieele Prijscourant Ellerl enhanili*! le AmMonlam Het werkplan van minister Col ij n. Is de „N. R. Crt." goed ingelicht, dan staan behalve de wijziging der Militiewet, die urgent geacht wordt, nog op het werkplan van den Minister voor ae eerstvolgeride jaren de posi tieverbetering van de officieren, de encadreering der landweer en de re organisatie van de artillerie. Ten aan zien van het laatste onderwerp wordt (©enigszins in aansluiting aan een denkbeeld van Minister van Rappard) overwogen, of het mogelijk is, een geschut-type (Krombaangoschut) te vinden, dat zoowel voor den velddienst als in de stellingen goede diensten kan bewyzen. Landverhuizers. De Haagsche correspondent van het „Ilbld." schrijft „Ik heb getracht te vernemen welke de houding is, die onze Regeering meent te moeten aannemen in de quaestie der Russische Landverhuizers. Mij is daarbij ten eerste gebleken, dat do Nederlandsche Regeering zich roods heel wat moeite heeft gegeven on met name heeft onze gezant te Berlijn zich in deze duchtig geweerd om do Duitsche Regeering tot het verleenen van meer faciliteiten te bewogen. Dat heeft echter niet mogen baten en vermoedelijk, omdat men te Berlijn, hoewel het officieel stellig wordt ont kend, er op uit is om de eigen lyium te be voordoelen." landverhuizers vorkeer door Pruisen. Zaterdag zijn met het stoomschip Batavier ft uit Ixmden te Rotterdam aangekomen 19 Russen en eenltumoen, die, reizende voor rekening van het Anglo-Continentalec Reisebureau, da delijk na aankomst por spoor van het Maasstation in do richting vanÜuitsch- land zijn vertrokken. 32 iongolingon kunnen als adel borst 2° klasse voor den zeedienst worden toegelaten, zoo zij voldoon aan de by do wet gestelde oischen. Toen Zaterdagmorgen ongeveer half acht do wijnhandelaar Ognibeni, lid der firma Ognibeni Co., het proeflokaal der zaak, Amstel 8, binnentrad, be merkte hy, dat er ongewenschto be zoekers geweest waren. De stoel, die anders in het kantoortjo achter in het proeflokaal geplaatst is, stond nu midaen in het lokaal. Bovendien stak de sleutel van het kantoortjo, die go \voonlyk aan een spijker hangt, nu in hot slot. In het kantoortje bleken de inbrekers hun krachten beproefd te hebben op de brandkast, en met suc ces. Met behulp van beitels hadden do dieven het slot uit de deur der brand kast weten los te worken on dit in het kantoortje gedeponeerd. Zoo kon den zy zonder moeite de brandkast- deur (bestaando uit een dubbele ijzeren plaat met kurkvulling) openen. Do buit viel echter niet mede. In de kast bevond zich namelijk alloon zilvergeld, tot een bedrag van ongeveor zeventig guldon. De hoer Ognibeni neemt steeds des avonds te zeven uur, by het slui ten der zaak, het papiergeld mede en gewoonlyk komt bij dan nog even terug om ook het zilvergeld mede te nemen maar gisteren avond had hy dit toevallig nagelaten.., Bovendien bleek ook «enje vol vertj Q uit de brandkast verdwenen "to'zyn. Of ook flesschen wijn meegenomen zyn, kon niet worden nagegaan. Uit den Papendrechtschon Kerkeraad. In de Vrydag te Papendrecfit go- houden vergadering van den Kerke raad der Nod. Herv. Gemeente deed zich oen ineidont voor. Een paar gemeenteleden hadden zich by den kerkeraad1 beklaagd over de handelingen van den voorzitter van dit college, ds. Hoekstra. Het govolg was dat in de vorige vergadering besloten werd, beide klagers in de eerstvol gende byeenkomst te hooren. Da. H. heeft evenwel aan do opdracht, hen daartoe uit te noodigen, niet voldaan. Toen nu Vrijdag de vergadering in vollen gang was, traden onverwacht de klagers binnen en één hunner uitte zeer krasse beschuldigingen tegen ds. H. Het geschil liep zoo hoog, dat de voorzitter met ejftn dor ouderlingen het vergaderlokaal 'verliet, zoodat de ge- stooide byeenkomst onder heftige dis cussies geschorst werd. (Hbld). Uit het Rijksopvoedingsgesticht te Leiden zijn weder twee jongens ónt- v vlucht, men meent in de richting den Haag. Zy werden echter nog niet op gespoord. Te Lonneker is Zaterdagmorgen afgebrand de woning met topperij van G. Lammors. De inboedel en inven taris gingen mede verloren. Alles was verzekerd. Oorzaak onbekend. Per automobielziekenwagen is gis termorgen te Amsterdam een bejaarde man naar zyn woning vervoerd, die op een bouwwerk aan den Amstei- veenscheweg ten gevolge van den hevigen wind van een ladder was ge vallen en daardoor het linkerbeen had gekneusd. Vrijdagavond werden op de Mar- nixstraat te Amsterdam oen man en een vrouw door een tramwagen aan gereden. De man, die daarbij een, lichte hoofdwonde bekwam, is door eon geneesheer, in de nabyheid van de plaats des onheils woonachtig, ver bonden, terwijl de vrouw, die gedeel telijk onder den wagon geraakte en beide polsen brak, in het zittingslo- kaal van den geneeskundigen dienst aan de Rozengracht werd behandeld. Het ongeluk ontstond doordat de monschen op het laatste oogenblikde rails nog wilden oversteken. Ongeluk Ilembrug. De inspecteur van den arbeid heeft een onderzoek ingesteld naar het onge val. Zijn conclusie is, flat do oorzaak van de ontploffing geweten moet wor den aan zand, dat van buiten af in den bak met slogsas gewaaid is, waar door een mengsel ontstond, dat een explosie ten gevolge had. Woensdagavond ontstond op den Boekveldschen weg te Berlikum woor dentwist onder 4 personen. Van woor den kwam het tot daden en H. M., verwondde A. v. d. B., met oen mes onder den linkérschouder. Gisteren werd de dokter by den verwonde geroepen en constateerde deze, dat uo longen geraakt waren, zoodat do wonde levensgevaarlijk kan worden. De gemeente-veldwachter Hmeekens werd van het feit op de hoogte ge steld on begon onmiddelyk een onder* zook. H. M. werd gevangen genomen en is door den veldwachter ter be schikking der justitie gesteld. Hot geschil in do diamant-nijverheid. Aangaande de dreigende moeilijk heden in de diamant-nijverheid te Am sterdam kan meegedeeld worden, dat do don mêlée-slijpers aangekondigde loonsverlaging gisteren is ingegaan. De IjonJsraad van den A. N. I). B. heeft hun opgedragen, op den gewonen tijd op de fabrieken van de firma's Asseher en Konyn aanwezig te zijn, doch het werk niet dan op de thans bestaande voorwaarden te beginnen. De firma Asseher heeft besloten de melée-slypers en verstellers tezamen öen zestigtal die overeenkomstig hot advies van den A. N. 1). B. wei geren voor het verlaagde loon te wer ken, niet meer tot de fabriek toe te laten, zoodat hun reeds heden de toe gang zou wordon geweigerd. Zaterdagvoormiddag 10 uur hebben leerlingen dor H, B. S. in het Oran jepark te Dordrecht,naar de D. C. meldt, tijdens hun speeltyd, in do sloot tusschen dio school en het Kin derziekenhuis het lijk ontdekt van een manspersoon, die mot het aangezicht voorover in de modder lag. Hot bleek te zijn de omstreeks 60-jarige kleer- bleekerskneehet G., die blijkbaar om 6 uur 's morgens, den tijd, dat hij eiken ochtend naar zijn werk ging, door onbekende oorzaak in de sloot is geraakt. Drik Vlot, 25 jaar schippersknecht te Oud-Alblas, lag Vrydag met zijn •yhuit te Molenaarsgraaf in den Graaf- strbom. Aan den kant Véren verschei den Nkinderen aan het Vpèlen en die waren weer lastig. Zo maakten het zelfs zoo bont, dat ze pogingen aan wendden om de touwen, -waarmede het schip gemeerd was was, los te maken. Vlot maakte zich toen zoo driftig, dat hy oen vaarboom mot een yzoron punt eraan groep en dio naar de kinderen gooide. Een 11-jarige knaap werd daardoor in het hoofd boven den linkerslaap zoo ernstig getroffen, dat de hersenen eruit puilden en het ventje wel aan de bekomen verwonding zal overlyden. Vlot werd gearresteerd en in het huis van bewaring te Dordrecht op gesloten. (D. C.) Mond- en klauwzeer. De dir.-geueraal van den landbouw doet, met het oog op het gevaar, het welk den Nederlandscheri veestapel door het optreden van het raortd-en klauwzeer op enkele plaatsen bedreigt, een beroep op de modewerking van alle veehouders in den strijd tegen deze veeziekte en vestigt hunne aan dacht op de hun bij de wet opge legde verplichting om, wanneer zich onverhoopt oen geval van mond- en klauwzeer onder hun vee mocht voor doen, daarvan onmiddelijk aangifte te doen bij den burgemeester. Hot gedurende eenigen tyd verzwij gen van een eerste ziektegeval en het dientengevolge in stand blijven van eene bron van besmetting kon nood lottige gevolgen met zich brengen. Zelfs verdient het de voorkeur, dat ook ru twijfelachtige gevallen kennis gegeven worde en niet gewacht worde, totdat meerdere zekerheid omtrent den aard der ziekte verkregen is („St. Ct.w) landbouwtentoonstelling te Amers foort. Men meldt aan de N. R. Crt. Aan het programma van de tentoon stelling is een afzonderlijke afdeeling verhonden voor inzendingen van in stellingen, werkzaam in het belang van landbouw en veeteelt, ten bate van de praktijk. Hot uitvoerend comité heeft reeds zekerheid, dat een groot aantal inzendingen in de afdeeling de tentoonstelling zal opluisteren. Zoo mogelyk, zullen bij deze inzen dingen verklaringen worden gegeven. Overigens is in het geheele programma zooveel mogelijk het provinciale karak ter bewaard gebleven. Voor de rubriek werktuigen,, zoowel voor landbouw als zuivelbereiding, zijn geen prijzen uitgeloofd evenmin voor voederartikelen, kunstmeststoffen en dergelijke aftik el en, waarvan een be oordeeling op het oog onmogelijk is. Ned.' Tuinbon wraad Onder voorzitterschap van den oud minister, Mr. J. C. de Marez-Oyens, werd Donderdag te Utrecht de alge meens vergadering gehouden van Jen Ned. Tuinbouwraad, waarin na afdoe ning van eenige zaken, o. m. van een voorstel der vereoniging van patroons in het tuinbouw vak te Amsterdam, om de wensqhelijkheid te bespreken van het door het eentraal-bejstuur by- eenroepen van groepsvergaderingen, welke zaak ter hand zal genomen worden, de hoer F. E. Posthuma, di recteur van de Tuinbouw-onderlinge te Amsterdam, eene uiteenzetting en critiek gaf van de ontworpen Ziekte wet, en Raden-wet, voor zoover do tuinbouw daarbij betrokken is. Achtereenvolgens behandelde spr. de ontworpen Ziekte- en Raden-wet de Ongevallenwet 1901 de Tuin bouw-()nderlinge en de bestaande zie kenkassen in tuinbouw-centra, waar aan spr. tenslotte eenige beschouwin gen vastknoopte. Volgens de Ziektewet zullen de vaste en daarmee gelijk te stellen arbeiders, dus het overgroote deel der arbeiders in den tuinbouw, verzekerd zyn, maar Ipr. acht 't zeer twijfelachtig, of deze arbeiders ook inderdaad voordeel zul len hebben van deze omstandigheid. Van de bepaling, dat geen uitkee- ring wordt gegeven, wanneer niet is voorzien in geneeskundige hulp wordt verwacht, dat zij dy ontwikkeling van het ziekenfondswezen zal bevorderen en dit zal waarschijnlijk op den duur ook wel het geval zijn, doch in aan merking genomen de toestanden ten plattelande, is spreker van oordeel, dat deze bepaling voorloopig menig maal ten gevolge zal hebben, dat of geen ziekengeld wordt uitgekeerd, óf een groot deel hiervan weggaat aan doktersTcosten. De promie zal in de practijk aan leiding geven tot groote moeilykheid Van hot ontwerp-Radensvet, bedoeld als eene organisatie van den arbeid, verwacht spr. geen doelmatige en zoo goedkoop mogelijke ziekteverzekering. De deskundigheid der Raden van Arbeid is, volgens spr.,' niet gewaar borgd en zij loopen groote kans slechts to worden ainbtelyke bureaux, werkend door ambtenaren en niet wat de be doeling isdoor belanghebbenden. De ten loste van het Rijk komende kosten <ler ziekte-verzekering, zeker een half millioen, acht spr. boter be steed tot voorloopigo verbetering van het bestaande, speciaal tot voorziening in genees- en heelkundige hulp. De arbeiders 4n den land- en tuin bouw vallen buiten de Ongevallenwet 1901, waarvan spr. de gevolgen op somt. In 1909 hebben evenwel ae werkgevers in den tuin- en landbouw de verzorging hunner knechts op zich genomen en zich daarbij principieel gesteld op het standpunt, dat de arbei der, die land- of tuinbouw-werkaaam- heden verricht by werkgevers, aange sloten by „de Tuin- of I-andbouw- Onderiinge" en tengevolge van die werkzaamheden door een ongeval wordt getroffen, rrxiht heeft op ver zorging of schadeloosstelling en dit recht in een bepaald geval ook bestaat voor zijne nagelaten betrekkingen. Dan besprak de inleider de bestaande ziekenkassen in tuinbouw-centra, naar aanleiding van een onderzoek naar de Ziekteverzekering, ingesteld met be hulp van de secretarissen van de Plaat selijke Ongevallen-commissies van de Tuinhou w-Onderlinge. Hij zet uitvoerig uiteen wat deze thans geven, hetgeen volgens spr., zoodra de Ziektewet zal zijn aangenomen, op verschillende punten belangrijk zal verminderen. De Land- en Tuinbouw-Onderlinge verlangt nu ten eerste, dat van regee- ringswege aan alle landbouwers (in den ruimsten zin genomen, dus met inbe grip van tuin- en boschbouwers,) de verzekeringsplicht voor de geldelijke gevolgen van ongevallen wordt opge legd. Dan wordt een einde gemaakt aan de verwarring die thans bestaat. Zij vraagt met nadruk, dat als de rechten voor de tuin- en landarbeiders geheel door de wet zyn vastgesteld en dezen dus alles gewaarborgd is wat zy kunnen wenschen, de uitvoering van de wet geen cent meer zal kosten dan voor het verleenen der rechten aan de arbeiders en de noodige admi nistratie-kosten noodig zal zijn. Opdat dit in werkelijkheid zoo zal komen, verlangt zy (lat de administratieve uitvoering dor wet aan de organisaties van de tuil)- en landbouwers zelve zal worden overgelaten. Het is echter noodig dat alle tuin ders de organisatie in hun vak met geheelo toewijding bevorderen. De voorzitter dankte den inleider voor diens belangrijke rede, die van de zijde der vergadering een luid applaus verwierf. Énkele vragen wer den gesteld. Do heer Then nissen gaf het Cen traal bestuur in overweging een mid del te zoeken, om aan de regeering de meening der tuinbouwers kenbaar te maken. Volgens hem zou dan ook deze vergadering een resultaat hebben bereikt. De Voorzitter meendo echter, dat mon thans beter doet te wachten, te te meer daar de zaak in behandeling is bij de Twoede Kamer. De vergadering werd daarop ge sloten. Uit Bandoeng is 28 Januari aan de „Deli Crt." geseind De politie te Ta- sikmalaja zette, tegen aankomst van den trein uit Krawang, het stations- perron af. Dr. Bakker constateerde echter bij een verdacht ziektegeval geen pest. Do vrouw, welke bij Kra wang was overleden, kwam reeds ster vende in don trein. De' gouverneur van Atjeh heeft den 28en Januari geseind In het Meer gebied werden bij oen klewangaanval neergelegd het bendehoofd Madjid, alias Rodjo Goenoeng Idjo, met 15 zijner volgelingen. Licht gewond is de Europeesche sergeant Hommer, alg. st. n°. 57927, levensgevaarlijk werden gewond 1 en zwaar gewond 2 min deren 2 aanranders werden neerge legd. (Deli Ct.) Niet-JSuropeanen als assistenten. De moord op de onderneming Silau Toewa heeft nog kortgeleden weer doen uitkomen, schryft de „Sumatra Post", welke gevolgen de aanstelling van niet-Europeanen als assistenten op cultuurondernemingen voor de tucht onder hot werkvolk hebben kan. De vroeger reeds daarmede opgedane er varingen hebben er toe geleid, dat vrijwel algemeen op de Oostkust uit sluitend Europeesche assistenten wer den aangesteld. Er mag eens' eep en kele Indo of ook wel een Japanner hier en daar op een onderneming werkzaam geweest zijn, die gevallen bleven toch groote uitzonderingen. Het schijnt twen wel, meent het blad, dat er thans om de goedkoopte meer en meer van die niet-Europeesche as- istenton worden aangesteld, vooral ip verafgelegen ondernemingen. Zoo ernamen wij nu weer, dat ergens op m estate in Batoe Bahra een Javaan assistent werkzaam is (wijlen den teer Arnold was tenminste nog een Imet Europeanen gelykgesteld Chris- ten-^ynbonnees). Bedenken de maat schappijen, die deze assistenten enga- ,geeren, wel welke noodlottige gevol gen het instellen van een dergelijk slap eft prestige-loos gezag op deze verafgelegen ondernemingen, waar onder de koelies gewoonlyk toch al reeds meerdere slechte elementen zyn dan elders, en waar de politie al zeer don gbza&id en krachteloos is, kan hebben voor den geest onder de koe lies van die ondernemingen, voor de veiligheid aldaar en ook voor den geest onder de koelies op andere on dernemingen door infectie van de bandeloosheid en dus voor de veilig heid in dit gewest in 't algemeen? Gouda, 27 Februari 1911. Aan de Raadsleden is het vol gende ingekomen stukken toegezonden: Gouda, den 14 Februari 1911. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3 der Verordening betreffen de het verleenen van pensioenen aan de ambtenaren der gemeente en aan hunne weduwen en weezen (Gemeen teblad no. 85), hebben wij de eer den Raad in overweging te geven in de bij die Verordening behoorende lijst van ambtenaren, beambten en werk lieden der gemeente te brengen de wijzigingen, welke zyn vermeld op bijgaanden van de Commissie van by- stand in het beheer van het fonds ont vangen staat. - Algemeen bestuur der Gemeente. De grondslag voor pérsioeu vastge steld op Volgn. 4. Hoofdcommies van de le afdeeling der Secretarie f 1600 Volgn. 5. le Commies van de le af deeling der Secretarie f 14Q0 Volgn. 6. 2e Commies van de le af deeling der Secretarie f 800 Volgn. 7. Klerk van de le afdeel ng der Secretarie f 500 Volgn. 8. Hoofdcommies van de 2e afdeeling der Secretarie f 1800 Volgn. 9. le Commies van de 2e af deeling der Secretarie f 1200 Volgn. 10. 2e Commies van de 2e afdeeling der Secretarie f 850 Volgn. 11. Klerk van de 2e afdee ling der Secretarie f 600 Volgn. 15. Bevolkingsagent f 200 Plaatselijke belastingen. Volgn. 19. Commies ten Kantore van den Ontvanger) f 1400 Volgn. 21. Gaarder der kaai- en lig gelden f 550 Volgn. 23. Tolgaarder aan de Haast- rechtsehe brug f 620 Openbare veiligheid. Volgn. 29. Commissaris van Politie f 2500 Volgn. 30. Inspecteur van. Politie f 1100 Openbare werken. Volgn. 40. Gemeente-bouwmeester f 2900 Volgn. 44a Bureelambtenaar bij het Bouw- en Woningtoezicht f 750 Volgn. 57. Plantsoenbaas f 702 Volgn. 57a. Tuinman f 572624 Volgn. 66. Havenmeester f 1100 Inrichtingen van N ij ver heid en bedryf. Gemee nte-Lichtf abrieken. Volgn. 74. Directeur f 3300 Volgn. 74a. Adjunct-Directeur f 2500 Volgn. 78. le Klerk-meteropnemer Volgn. 80. le Stokerf 676 Volgn. 81. 2e f 624 Volgn. 82. Baas metselaar f 806 Volgn. 85. Verver f 585 Volgn. 86. Plaatsman. f 527 Volgn. 87. Drijver der ammöniak- fabriekf 579 Volgn. 88. Smid f 605 Volgn. 88a. Chef-Monteur Electrische Centralef 800 Volgn. 886. Machinist idem f 728 Volga. 88c. Stoker idem f 672 Onderwys. Lager Onderwys. Volgn. 96. Onderwijzer in het hand- teekenen f 840 Volgn. 96a. Onderwijzeres in het hand- teekenen f 200 Middelbaar Onderwys. Handelscnrsns. Volgn. 1196. Leeraar in het Duitsch en de Handelscorrespondentie in die taalf 560 Volgn. 119c. Idem Fransch idem f 510 Volgn. 119rf. Idem Engelsch idem f 720 Volgn. 119c. Idem in het rekenen en de Handelsaardrijkskunde f 660 Volgn. 119f. Idem in het boekhouden en het Handelsrekenen en recht f 800 Volgn. 11%. Idem in het Neder* landschf 495 Volgn. 119». Idem in het Fransch en Duitschf 495 Bewaarscholen. Volgn. 125. Directeur der opleidings school voor bewakrschoolhouderee- senf 306 Volgn. 127a. Onderwijzeres in het teekenen aan de idem 'I 40 Muziekschool. Volgn. 1276. Directeur f 400 Armwezen. Volgn. 134a. Directrice van het Van Iterson-Ziekenhuis f 1200 Volgn. 1346. Adjunct Directrice idem f 700 Nationalen Dambond. Groepen wedstrijd 26 Februari 1911, Gouda en Waddinxveen. Groep A, 1 2 3 4 5 6 Tot. 1. J. H. Vernet 0 2 1 2 0 7 2. J. de Jong 2 2 2 0 2 8 3. J. Roelofs 0 0 1 0 2 3 4. C. Breedijk 1 0 1 2 2 6 5. C. W. d. Hoed 0 2 2 0 1 5 6. A. v. Eeuwen 0 0 0 0 1 1 7. vervallen 8. vervallen Vermoedelijke winners No. 2 en 1. Groep B. t P. Herfst Hpz. 0 2 2 2 2 8 2. H. den Boon 2 2 2 0 0 6 3. J. Ziels tra 0 0 0 1 0 1 4. A. Breedijk 0 0 2 0» 0 2 5. vervallen 6. vervallen 7. A. F.C.Nolte 0 2 1 2* 2 7 8. W. Dogterom 0 '2 2 2 0 6 Vermoedelijke winners No. 1 en 7. Groep C. P. Brojjr M d. RooijAz. C. van Lijk vervallen vervallen C. P. Backers Th. van Rijn C. Slegt 0 0 0 1 0 2 0 2 0 0* 2 2 2 2 0 2 0 0 2 2 1 2 0 0 2 2 2* 2 0 0 Vermoedelijke winners No. 3 en 6 of 8. Groep D. L. Barreveld A. v. d. Bijl A. Slegt L. S. Cats. 2 2 0 0 0* Vermoedelijk winner no. 2. Hoog water. Door den lievigen storm uit liet Noordwesten is gisteren het IJsel- water met kracht opgestuwd. Het water bereikte volgens de peilschaal aan de Mallegatsluis te 4.80 oen hoogte Van2.30 M -f- A Pwaardoor de kistingen aan beide zijden van het overstroomde Veerstal moesten worden aangebracht. Met het stillen van den wind is het water langzamerhand weer op nor male hoogte gedaald. Met ingang van 1 Mei wordt de commies-titulair der posterijen en tele grafie C. A. Schrijver, alhier, verplaatst naar Amsterdam (bijpost- en teiegaaf- kantoor „Hemonystraat") en wordt de commies-titulair A. Weide van het postkantoor te Emmen naar' hier overgeplaatst. Ook gisteren was weer eén talrijk publiek aanwezig in de bioacope-voor- stelling in „Ons Genoegen". Het pro gramma was ook thans zeer mooi. Vooral muntten uit dg filmsDavid en Goliath, Clown Pacha zenuwlijdend en de .aanval, op dé express van de Southern Pacific. 1 Het publiek amuseerde zich dan ook uitstekend, te oordeelen naar het applaus. By Kon. besluit zijn de volgende pensioenen toegekend aan Mevr. Ch. J. E. de Man, weduwe vai^ Mr. Ph. L. Begram van Eeton, in leyen grif fier bij het. kantongerecht, f 725 per jaar, en aan dhr. H. J. W. Huber, voorheen directeur van en onderwijzer by de Rijksnormaallessen, te Gouda, f 492 per jaar. Aan den Heer H. J. Nederhorst Jr., Aannemer alhier is bij onderhandsche aanbesteding door de Griendtsveen Mosslitter Coy Limited te Londen op gedragen het verplaatsen en uitbraden harer inrichtingen aan de Maashaven Oostzijde te Rotterdam. Boskoop. Zaterdag jj. is nabij de aanlegplaats der Carsjeiisbooten een bok, geladen met kisten planten van de firaia K. en L. in de Gouwe ge zonken. - Woensdag 1 Maart a.s. des avonds te 71/, uur zal de afdeeling Boskoop van de Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken „een open- bare propaganda-avond met lichtbeel den geven in de zaal van den heer Klaassen. Ter opluistering zal de Tooneelver- eeniging „naar betere tijden" enkele stukjes ten beste geven. Opgevoerd wordtWaar is het Spook, of de list van een Student" en „Een vrijer in de tobbe". Het faillissement van W. Snij ders, vroeger boomkweeker te Bos koop is geëindigd. Schoonhoven. De „N. R.Crt." ver meldt het volgende omtrent de Ten toonstelling van oud on nieuw zilver werk te Leiden: Een kleine, doch zorgvuldig aan gerichte tentoonstelling van oud en nieuw, zilverwerk is in het Leidsche Volkshuis te zien. Togenover deze sta len van oude zil versmeed kunst, een gouden flacon van filigraan werk kan net nieuwe ciseleerwerk worden ge steld. De heer F. A. Hoogendijk uit Schoon hoven en mejuffrouw Wevers hebben ieder een vitrine met hun arbeid gevuld. Mejuffrouw Weyers, van wie we ons zeer goed het vroegere werk her inneren, is er, wat dieper doordringen in een stijlvolle versiering betreft, op vooruit gegaan. De gespon met band motief en bloem en bladverwerking, do broches geven ieder een oplossing Aran bevredigende styleering. Aan den verfijnden smaak van een Zwollo doen die mooie colliers van Hoogondijk denken in goud gezette robynen door gouden rozetjes verbon den en blauwe steonon in zilver, op filigraanwerk golykenden, arbeid. De zilveren beker van denzelfden inzen der heeft een slanke, goed toegepaste versiering. Do heer F. A. Hoogendijk is leeraar aan de drijfklasse der Teekonschool van de Nnverheirlsvereeniging voor Goud- en Zilversmeden, alhier. Wel mag een school geluk gewenscht wor den met een zoo kundigen leeraar. Met ingang van 16 Februari 1911 i» de titel van commies-titulair der posterijen en telegrafie toegekend aan de klerken der posterijen en telegrafie 1* kl. G. Goedhart, if. van Nieuwen- huijze en C. H. Derksema. Benoemd: 16 Maart tot directeur van het post- on telegraafkantoor te Heusden, H van 't Hof, thans in ge lijke betrekking te den Burg; tot di recteur van het post- en telegraafkan toor te Loordam, do commies dor tele grafie le klasse 1). Bijlo te Middelburg inspectie). Verplaatst 1 Febr. de klerk der posterijen le A. Ij. Mans (o.v.), van Amsterdam (bijpost- en telegraafkantoor „Bloem gracht") naar Delden do klerken der posterijen en telegrafie 2e klasse J. Dik, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Hulst en D. van Dalfsen, van Hulst naar Amsterdam (telegraafkan toor; 1 Maart, de commies der posterijen en telegrafie 2e klasse M. C. Kouken- meester, van Bussum naar Utrecht (postkantoor) 1 April, de commiezen-titnlair der posterijen en telegrafie J. Haijkenw, van Woorden naar Nijmegen (bijpost en telegraafkantoor „station"), D. vati Dij), van Zwyndrecht naar Woerden en H. van Nieuwonhuijze, van Katwijk aan Zee naar Tholende klerk der posterijen en telegrafie le klasse F. M Schmidt, van Zaltbommel naar 's Gra- venhago telegraafkanteor)de con ducteurs der brievenmanen 3e klasse M. de Haas, van Boxel (spoorweg postkantoor n®. 1) naar Rotterdam (spoorwegpostkantoor n°. 2) en J. A. Engbers, van Rotterdam (spoorweg postkantoor n°. 2) naar Boxtel (spoor wegpostkantoor n°. 1) 1 Mei. de commiezjen-litulair der posterijen en telegrafie ÏI. M. Numans, van Meppel naar Coovorden en A. Klein, van Amsterdam (telegraafkan toor) naar Hoogeveen de klerk dor posterijen en telegrafie le klasse P. H. do Koster, van Vlissingen (tele graafkantoor) naar Amsterdam (tele graafkantoor). Eervol ontslagen op ver zoek: 1 Maart, de commies titulair der posterijen en telegrafie P. Happel (o. v.) te Coevordende klerk dei posternen en telegrafie le klasse R. van Gaaien te Rotterdam (telegraaf kantoor). 1 Maart, tot brievengaarder te Mar- grrten, H. A. fyitaen; 16 Maart, tot directeur van het post en telegrarfkantoor te Wemeldinge de commies der posterijen en telegrafie 3e klasse J. Spaan te 's Gravenhage (postkantoor) Verplaatst: 1 Maart, der hoofdcommies de tele grafie HL Moll, van Rotterdam (bijpost- en telegraafkantoor „Kruiskade") naar Breda, (tydelyk belast met het beheer van het telegraafkantoor ide klerk der posterijen en tplëgrafte le klasse J! P. Valenten, van Rotterdam (tele graafkantoor) naar Wateringende klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse M. H. Linthout, van Waterin gen naar Amsterdam (telegraafkan toor) de telefonist vS. S. van Drunen to. v.), van 's Hertogenbosch naarJRot- terdjuado hulptelefonist A. 8. van Haaren (o. v.). van Utrecht naar Ouleiu- borg; 16 Maait, de commiezen-titulair der posterijen en telegrafie A. J. Valk, van Middelburg ^telegraafkantoor) naar Bergen op Zoom en J. M. van Linsehoten, van Rotterdam itelegraaf kantoor) naar Middelburg t telegraaf kantoor) de klerken der posterijen en telegrafiie le klasse C. J. Beenhakker, van Zierikzoe en W. G. Koenon, van Hengoio, beiden naar Amsterdam (te legraafkantoor), E. Jansen, van Neuzen naar Zierikzrto, J. A. van Dale, van Middelburg (telegraafkantoor) naar Neuzen, F. Bosschaart, van Neuzen naar Hengelo en O. L. van Ijaere, van Zundert naar Neuzen. 16 April, de" klerk der posterijen en telegrafie le klasse A. J. J. Lubben, van Wassenaar naar Rotterdem tele graafkantoor) de klerk der posterijen en telegrafie 2e klams D. van Dalfsen, van Amsterdam (telegraafkantoornaar Wassenaar 1 Mei. de commies-titulair der posterijen en telegrafie II. Lambert (o. v.), van Amsterdam (bypost- en telegraafkantoor „Hemonystraat"' naar naar Emmen; de klerken der posterij en en telegrafie le klasse 11 Hoek water, van Alphen utgur Amerongon en P. Jl. T. van Munster, van Ame rongon naar Zeistdo verplaatsing van den eommios der telegrafie le klasse M. T. van Leer, van Rotter dam naar Apeldoorn zal ingaan 16 Maart in plaats van 16 Februari, van de commiezen-titulair K. Molenaar, van Ijeeuwarden "(telegraafkantoor) naar Dokkum en T. Venninga, van Dokkum naar Winschoten, 12 Mei in plaats van 16 Fe bruari en van do klerken dor poste- rijon en telegrafie le klasse W. Turn ster (o. v.), van Arnhem telegraaf kantoor), 11. lamster (o.v.) van Arn hem (bijpost- en telegraafkantoor „Groote Markt"), beiden naar Am sterdam (telegraafkantoor) on M. C M. Homveld (o. v.), van het telegraaf kantoor naar hot bijpofft- en telegraaf kantoor „Groote MarkJ" te Arnhem, 1 Mei in plaats van 1 Maart. Eervol ontslagen o p ver zoek: 1 April, de brievengaarder te Usqnert, O. busseldorp. woer mode,zoodat ze waarschijnlijk gedurende meerdere jaren kunnen dienst doen. ALLEHLK1. Een vrouw to Haarlem deed aan gifte, dat uit oen kast, in een onge sloten kamer staande, «Ongeveer f 140 was weggenomen. Zij verdacht daar van haar bijna 10-inri^en stiefzoon. Deze bekende aan- de politie, na een aanvankelijke ontkenning, dat hij het geld bij tusschenpoozen had wegge nomen, gedurende de luatete maanden, toen hij werkeloos was. Om in de kamer te komen had hij telkens de sleutel uit do bedstede weggenomen. Van de kost had hij zelf een sleytel. Het geld had hij gebruikt, om cr voedsel voor te knopen, zijn schoenen te laten maken, fietsen te huren, oin tochtjes te maken en sigaren en siga retten te koopen. Onze dienstboden. Advertentie in oen te Heidelberg verschijnend blad „Een ffinko meid-alleen, 22 jaar oud, die een goeden burgerpot kan koken, bekwaam is in alle kuis Werk en 3 jaar lang in een ambtenaarafamilio gediend heeft, zoekt een goede betrekking. Brieven met opgave van loon etc." Het meisje aldns verhaalt de „Htraszburger Post" kreeg op haar advertentie 45 brieven, waarvan er 40 niet in aanmerking kwamen. Aan de dames, die de vijf overige brieven geschreven hadden, werd nu een brief gezonden, waarin de meid berichtte, dat zij des Zondags tusschen 2 en 4 uur hoopte zich te komen voorstellen. Bij dat bezoek zou zij dan meteen enkele inliohtingon vragen. Aldus ge schiedde en den Maandag daarop ont vingen 4 dame» oen briefkaart, met de volgende woorden: „Tot mijn spijt moet ik u mcdedcelen, dat myn keuzo niet op u gevallen is." Gelukkige N°. 6! Wij beschaafden bezitten geensdeels het monopolie van visitekaartjes-ge bruik. De inboorlingen van Dahomey b. v. kondigen een bezoek aan door houten plankjes of kunstig besneden boomtakjes. De bezoekers zenden die voorwerpen te voren naar den gast heer en nemen ze by het afscheid Noch voor den N. V. B. west 3" kl. B, noch voor den G. V. B. wer den gisteren voetbalwedstrijden ge speeld, daar alle terreinen werden af- gekeitrd. Door den N. V. B. is de Rotter- 'lamsche F. O. Xerxes" difiniticf kampioen verklaard van de nfd. B der 3' klasse. Maandag Februari iqti. Vette ossen en koeten g<*ede aanroer, prjjien waren toor ittc kwaliteit 40, je 36 en 3e 30 ct per hall KG. Vette kalveren redel. aanvoer ie kwoi- litcii 31, ae aS en 3e 34 ct. j«?r half KG. Vette varkens goede aanvoer, istc kW. a8, ade kw 17, 3de kw 23 cent per half K G. Schapen en lannréren weinig aangevoerd. Handel voor vet vee, vette kalveren en schapen prijshoudend. Vette varkens bfj den «anvang «Ier markt goed, later tlauw en prtjxcn lager. Do hoer J. van Dam, dir. dor Rijks-landbouwschool te Wagoningon hooft als zoodanig eervol ontslag aan- gevraagd in te gaan 1 Aug. Aan do vlootrevue, welk© ge houden zal wordon to Spit head, ter gelegenheid van de kroning van Ko ning George van Engeland zal ook con der vracht booten van de My. Zee land deelnomen. Do Storm, welke do afgeloopon week voortdurend gowood hooft is voor de ZoeviWHcho .visschor» eon groot na deel geweest. Er kon n.l. niet worden uitgevaren, zoodat noch de garnalen, scharretjes of weolkorsvisschory kon worden u i t geoefend Morgen, 28 Febr. hoopt een ver- ploegde in het Gasthuis te Middelburg, »K. lltmdrikse, zijn lOO"" geboortedag te herdenken. Door den hevigen storm woei gisterenmorgen onder kerktijd do leeuw van don teren dor N. li. kerk te Monster. Gelukkig word geen per soonlijk ongeluk veroorzaakt. Blijkens de jongste samenstelling der llollandsch-Belgische oomimwsio hebben van Nederland in hot alge meen bestuur voor 1911 zitting do hoeren Tydoman, lid der Tweede Kamer; jhr. van Nispen tot Soveiiaor, vice-pres. der Tweede KamerTroub, jhr. van Asch van Wyck, leden dier Kamer en jhr. Do Brauw, laatetge- nooindo tevens secretaris van het comité. Gedeputeerde Staten van Gel derland hebben den Raad van Aalten bericht art. 212 dor Gemeentewet te zullen toepassen, indien de Raad wei gerachtig blijft do aangevraagde uit breiding dor politie door den burge meester op f KMX) begroot, too te staan. De Raad heeft andermaal de uitbreiding mot 7 tegen 4 stommen afgewezen. Door het Ainorikomische huis van afgevaardigden is 15.560.0CXl dol lars toegestaan voor do ontginning van gronden ten behoeve van het Panama Kanaal en voor do verdedi ging 3 millioen dollars. Ontwerp Militiewet. Naar hot Vad. verneemt, heeft de Minister van Oorlog in het Ontwerp- Miiitiewet gebroken met het voorbereidend'militair on- derrie n t in de gemeenten en geeft een zekeren graad van lichamelijke ge oefendheid recht op verkorten dienst tijd, Deze maatregel zal behalve een besparing van «enige duizenden gul dens een groote ontlasting voor den dienst van het kader zijn. VAN tot teer lage prjjzcn. Aanbevelend Men seint ons Kabinet I Jriand Officieel afgetreden van het Koninklijk Meteriologisch Instituut te f)E BILDT. Hoogste Iwirometeratand 770.2 te Cornua;. laagste stand 739.6 te Sey- <1 is fjord. Verwachting tot den avond van 28 Febr. Toenemende tot stormachtige zui delijke tot zuid-westelijke wind, be trokken tot zwaarbewolkt, regenbuien, nachttemperatuur hooger. VAN URN 25 FEBR. 191!. stamxlecnintfi». Nod. Cert. Werkolyke Schuld 3 pot. Oostenr. Belast ingvrije Kronenronte 4 pot. l'ori, Ohl. 8de Korio Amort. Schuld 3*pct. Rusische Ohl. Seriën 340-350 No. 2276- 10000 5 pet. Id.t )bl. (Gr»,Russische Spwmij.) 1898 1 pet. ld. Ohl. (Nicolai Spoor weg) 1867-69 4 pet. ld. )bl.6e Emissie I |M*t Japan. Obl. 1899 1 pel. Ver.Si. van Mexico Atl. Mil. 1 -4e serif 5 pot. Brazilië. Funding Lee ning 5 pet. Id. Obl. 1889 4 pet. Venezuela Dipl. Sehuid 1905 3 pc». Ranken ('redtetlnitfl llngeii Ned. tbuikaandeelen Induxtr Ontleriiemliifeu AijK'ricmi ('ar A Foun dry Comp. v. A. l< 1.8 melting Refining Co. Cert. v. AanJ. Anglo American Tele graph Cy. Cert, v. A. U. S Steel 'orp. Cert. v. (lew. Aand. Kel redlet Inxfell en (nltniir Ondrriiemlmrn Handelsver. „Amster dam" Aand. Jav.Cul|uur Mij Aand. Ned.Handel-M(j.C v.A Hynhoiiw Ketahoen" Mijnbouw Mij. (lew. Aand. Redjang Is'lauig, Mijn bouw My AanJ. Great Cobar Aand. Prtrolmui Ondrrn Dorische Pot 1 oleum In dustrie Mlj. (lew A. Kon. Ned Mij tot Ex pi v. I'etr. Bronn.C.v A „Shell" The Trunsp. A Trad Cy. v. G. A. Ncbvrpvzart *91*11. Nod-Am. St oom vaart- My. Aand. Stoomvaart - M ij. „Zee land" Preferente A Int. Mercantile Marine Cy. afgest Pref. A. Izlnik-IHtiJrriirftilnfffn Bindjey Tabak'Mjj. A. Nieuwe Asahan Tabak Mij. Aam I „Silau" Asahan Tabak Mij. Aand. lMvrrsni Max wel I And O pant Cert. v. AainL Peruvian lorporotinn Lim. C/urt. v, Aand. Spoorwegen. I loll, IJzeren Knoor- wegrnij. v Aand. Mij. t. Ex pi. v. Staats spoorwegen Aand. Zuid-Italiaan. Spwinij. Serie All Obl. 8 pot. W arschau- \V oenen Spoorwegmij. Aand, dito dito Act. do JouiM. A morika. Atehison Alg. Hypb. Obl. 4 net. Erie Spoorweg-Mij. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cy. Cert. v. gew. A. Wabash Gew. Aand. PretnitirenlMffn Amsterdam Aand.3 pet Hongaryo, Thebs-Ro- gultrungst-Oe*. 4 pot. 160 GELDKOERS. Prolongatie 33/, —4 pCt. A merit^nen flauw nationale staats fondsen zeer stilculturen vrijwel on veranderd tabakkon iets williger petroleum flauwer; mijnen op vorige koersen. Vorm» k<«r» k atrt bedril 87% 87% 93»/,, 99% BC/U «4% 99'/,» 88% HM' 99% 887 ■1M 48 104% 1047, 209% M'%. 59'/,, TH 7«%. W'l, 27%, 78 7«»/„ 200% 995% 190% 200% 190% 179% 179% 910 90' 998 90% l;,7% 157% 475 402% 4717, 109% 109'., 11' 40'/, UO'/, Ul% 72% 72% 79% 79% 10 1»%. 77", 77% 88 «S'/h 88'/, 211 f 198, 99% 99 80'/,, 2«% 174% 174% 10 1081/,,

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 2