Glütenbrood, Bi DEPOT VAN Tl GROOTE EXPOSITIE Eirma T. Vermeij. ADVERTENTIES Luxe Broodbakkerij. A verteert in dit IMad. Eon flinko knevel Waarschuwing! s Gemengde Berichten. Stadsnieuws. KANTONGERECHT GOUDA. Laatste Berichten Officieele Prijscourant - - - - - - Telegrafisch Weerbericht ZO >1111 11)11. D. SAMSOM. Dagelijks versch verkrijgbaar Speciaal Brood voor Suikerziekten. CBbMISCH LABOHATORI IK „HOLLANDIA" M.11VVU\S\YAAYZ0\KN. QtiCCOLADE do grootte van dat boschje werd er gezegd 200 M2., maar het kon ook wel 400 M2. zijn.' Waar ons de ge gevens zoozeer ontbreken kan ik mij natuurlijk niet verklaren voor verkoop van gemeentegrond en houd ik mij aan het beginsel om niet dan bij nood zaak gemeentegrond te vervreemden. Later kan die grond meer waarde krijgen en de gemeente heeft het niet zoo noodig dat zij tot verkoop moet overgaan. De Voorzitter: Het standpunt van B. en W.j, hetwelk ook was het standpunt van den Voorzitter der Commissie van Fabricage die tijdelijk afwezig is, is geweest dat het land voor de gemeente niet gunstig ligt, dat de gemeente daaraan in do toe komst waarschijnlijk nooit behoefte zal hebben en dat een aannemelijk bod gedaan werd. Op grond daarvan zijn B. en W. gekomen mot het voorstel tot verkoop. B. en W. deelen niet de opinie van den heer Jongonburgor dat in de toe komst een aanzienlijk hoogere huur prijs zal worden geboden en genoten dan tegenwoordig het geval is. Do tegen woord igo pachter moge dit be weren, ik betwijfel het en ik hoop dat, zoo de Raad dit voorstel onverhoopt niet aanneemt, de pachter zijn woord gestand zal doen en over 3 jaren be reid zal zijn een hoogeren huurprijs te betalen. De heer Jongenburgor: Ik wil vragen of B. en W. er mede be kend zijn hoe do toestand van het land was toen het aan den tegen- woordigen pachter in huur werd ge geven en hoe het nu is. De toenma lige toestand was natuurlijk van groo- ten invloed op den te bodingen huur prijs. Men zal mij toch moeten toe stemmen dat dergelijk stuk land hetwelk in verwaarloosden toestand verkeert zeer weinig huur opbrengt maar dat een land, hetwelk een aantal jaren door den huurder uitstekend verzorgd is in de toekomst moer zal opbrengen. Wanneer B. en W. niet weten hoe de toestand indertijd was en hoe hij nu is, dan kunnen zij er niet over oordeelen. De heer v a n d o V e 1 d e M. de V.Ter verdediging van hot voorstel van B. en W. wensch ik nog aan te voeren dat wij meer hebben gevraagd dat ons nu is aangeboden. Mij dunkt, wanneer de kooper zooveel gezien had in de toekomst van dat terrein dan zou hij wel ingegaan zijn op onzen oorspronkolijken eisch die f 500 hooger was. Er bestaat derhalve geen enkele reden om dit voorstel niet aan te nemen. De heer van Iterson: M. de V.Ik weet niet of alle leden bekend zijn met den strook gronds waarom het hier gaat. Het is de borm van een weg die misschien een half uur lang is en ter breedte van 5—6 M., misschienop enkele punten iotB smaller. Maar wij weten niet wat de toekomst ons nog kan baren. Wanneer b.v. een tram daar langs mocht worden aan gelegd dan weten wij niet wat bij onteigening die grond kan opbrengen. Wij hebben op het oogenblik het geld niet zoo hard noodig. Waarom zouden wij hot dan gaan verkoopen Wij trekken er toch een tamelijko rente van. De heer B o k h o v o n Ik ben van don toestand op do hoogte en heb in de Fabrioago-Commissie geadviseerd niet tot verkoop over te gaan. Do- zelfdo porsoon heeft l '/a jaal' geleden oen bod gedaan van f 1500 voor dit perceel de hoer van Iterson weet het ook maar dat is toen afge wezen wij hebben geadviseerd het niet te doen. Nu is hij gekomen met een veel hooger bod. De man weet dat het meer waard is. Ik meen dat mettertijd die grond nog moer waard zal worden en ik ben er «Jus stork tegen om 't hem te ver koopen. De Voorzitter: Ik wil verkla ren dat mij dat bod van f 1500 niet bekend is. Wel is my bekend dat het bestuur van het waterschap Reeuwijk govraagd heeft voor welken prys de ge meente dien berm wilde verkoopen. Daarop is toon eon antwoord gegeven. De heer van Itorson: M. d. V.l Ik wil alsnog het volgende in het midden brengen dat wellicht als argu- mont kan dienen om niet tot verkoop over te gaan. I)ie berm licht in do onmiddelyke nabijheid van Boskoop en de grond is waarschijnlijk geschikt om er teel- land van 'te maken en wanneer dat geschiedt zal do waarde aanzienlyk hijgen. Waarom zouden wy den grond ver koopen Mij is in de Fabricage-Com- missie toegevoegd dat ik de zaak meer van koopmansstandpunt beschouw. Laat ik ronduit verklaren dat ik geen koopmam ben maar daarom doe ik er niet aan mede om de eigen dommen der gemeente lichtvaardig te verkoopen. Er is geen behoefte aan. De beraadslaging wordt gesloten. Het voorstel van B. on W. komt in stemming en wordt verworpen met algemeene stemmen op 2 na, die van de heeren van Galen en v. d. Velde. Aan de orde Het voorstel tot het verleenen van uitzicht, op gemeentegrond ten be hoeve van een gebouw aan de Vest. Wordt zonder beraadslaging en zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde De voorstellen betreffende de ge meentelijke arbeidsbeurs. a. Het voorstel om het tweede lid van artikel 3 van het Reglement voor de gemeentelijke arbeidsbeurs (Ge meenteblad No. 212) te doen luiden „De beurs is daartoe geopend des „Maandags en Donderdags van 7 tot „8V2 uur 's namiddags en op de ove- „rige werkdagon van ID/2 uur voor- middags tot 12 Vz uur's namiddags". De beraadslaging wordt geopend. De heer van der Ree: M. d. V.! Ik heb met belangstelling kennis ge nomen van dit voorstel, waarmede ik mij, behoudens een enkel punt, wel kan vereenigen. Voorgesteld wordt de beurs open te stellen 2 avonden en op do 4 overige werkdagen des middags van HV2 v-m- tot 12^ uur n.m. Ik zou nu in plaats van „de overige werkdagen" willen lezen „alle werkdagen". Ik heb daar over dezer dagen met den heer Bakker zelf gesproken en die verklaarde dat hij daarin geen bezwaar zag. Ter onder steuning van hun voorstel tot open stelling der arbeidsbeurs des middags voeren B. en W. aan dat daardoor bevorderd zou worden het gebruik maken der beurs door werkgevers. Dat doel zal nog boter bereikt worden* wanneer men de beurs elkon middag openstelt. Immers, wanneer er enkele middagen uitgeschakeld worden zal men waarschijnlijk van verschillende patroons vornemen ja, ik moet oven zien of de beurs vandaag wel open is. Bepaalt men nu dat de beurs eiken middag een uur open is dan vervalt dat bezwaar. Ik geef derhalve in overweging de woorden„de overige werkdagen" te vervangen door„alle werkdagen". De Voorzitter:"- B. en W. nemen dit denkbeeld v$n den heer v. d. Ree over en wijzigen hun voor- Btel in dier voege dat in plaats van „de overige werkdagen" gelezen wordt: „alle werkdagen". Het aldus gewijzigd voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. b. Het voorstel om de jaarwedde van den directeur der gemeentelijke arbeidsbeurs nader te bepalen op f 450. De beraadslaging wordt geopend. Do heer IJ s s e 1 s t, ij n M. deV. Bij een vroegere bespreking is geble ken dat er leden waren die pessimis tisch gestemd waren ten aanzien van dit instituutik daarentegen ben vol goede hoop op den bloei der beurs en ik meen daartoe het recht te heb ben, gezien de resultaten, welke in een tijdperk van ongeveer een half jaar reeds zijn bereikt. Ik wensch nu aan de heeren die niet zoo hoopvol ge stemd zijn ik noem o.a. den heer van Eijk eenigszins trachten tege moet te komen. Het is toch zeker dat, wanneer men oen vasten directeur benoemt, men daaraan vastzit, onver schillig hoe de zaak moge loopen. Ik bon niet bevreesd dat het niet goed zal gaan met do arbeidsbeurs, maar ten einde tegemoet te komen aan de bezwaren van hen die niet zoo hoop vol gestemd zijn, wil ik voorstellen den directeur telkens voor 1 jaar te benoemen. Hot amendement van den heer IJsselstijn wordt voldoende onder steund en maakt mitsdien een onder werp van beraadslaging uit. (Wordt vervolgd). Boskoop en de groote Bloemententoonstelling*. IV. Het was oen koude dag voor de boottocht naar Rotterdam. Do Stoombootmaatschappij de Vol harding had hiervoor welwillend een salonboot afgestaan. Het talrijke gezelschap, bestaande uit de leden der Pomologische Ver- eeniging en de buitenlandsche Jury leden vertrok te 8.45 van Boskoop en na een uurtje varen werd Gouda bereikt waar de beroemde Goudsche kerkglazen werden bezichtigd en ver klaard, terwijl de organist, den heer .Spaanderman enkele orgelnummers ten gehoore bracht. Intusschen was de boot van de Gouwe binnendoor naar den IJsel gegaan en had deze ligplaats genomen aan het Nieuwe Veerstal, waar het gezelschap zich weer aan boord begaf en vandaar naar Rotterdam vertrok; waar de boot tegen 1 uur aankwam. Na den killen tocht werd het gezel schap aan boord van de „Rijndam" ontvangen door de directeurefi der Holland-Amerika-lijn, jhr. J. G. en O. Jteuchlin. Na het bezichtigen van het stoomschip werd aan boord de lunch gebruikt, die door de Holland-Amerika- lijn aan de Pomologische Vereeniging en haar buitenlandsche gasten werd aangeboden. Door de Directie der Holland-Ame- rikalijn werden den gasten een ver klaring gegeven van de werking en de inrichting van de Rijndam, haar stuurinrichting, marconistations en werden toen de verschillende klassen en keukens bezichtigd. De Directie bood het internationale gezelschap een schitterende lunch aan, waarvan we voor curiositeit het menu hier laten volgen Dejeuner Crape fruit au Kirsch Consommé de Volaille en Tasse Queue de Saumon a 1'Ambassadrice Sauce Mayonnaise Selle d'agneau a la Printanióre Buffet froid Charlotte Russe Fromage Assorti Fruits Café De Directie nam het woord en heette- in het Fransch allen welkom, sprak over de groote beteekenis van Boskoop voor het wereldverkeer en achtte het'n eer voorde Holland-Amerika Lijn zooveel buitenlanders aan boord van een hunner sohepen als gaston te ont vangen. De ontvangst van de H. A. L. be schouwde de Directie als een weder dienst aan Boskoop en zijne nijvere bewoners. Daarna sprak de heer K. Hartliep van Rotterdam om in de Fransche taal do buitengewone organisatie van de geheele Boskoopsche Tentoonstel ling in het licht te -stellen. Vervolgens verkreeg Economierath Siebert uit Frankfurt het woord sprak in het Duitsch dat de liefde tot de planten er toe mocht medewerken dat de oneerlijke strijd tusschen de vol keren in betere banen mocht worden geleid. De heer A. Brodersen, Stadt. Gar- tendirector te Berlijn, wees daarna in zijn moedeytaal op het verschil tus schen Duitschë en Nederlandsche toe standen. In iijit Vaderland verlateU de in het valk geslaagde menschen hunne kweekerijen, in Boskoop daar entegen blijven'de kweekers in eigen woonplaats om aan den bloei hunner gemeente hunne krachten te wijden. De heer Closon uit Parijs hield in zijn eigen taal een belangrijke rede omtrent de groote beteekenis van zulke speciale culturen als te Boskoop en bracht hulde aan de energie en vol harding van de Boskoopers. De heer D. A. Koster beantwoordde in het Duitsch den heer Brodersen, wees op de wijze waarop de handel door sommigen naar omlaag wordt getrokken en richtte zich speciaal tot de aanwezige gemeenteraadsleden om Boskoop als woonplaats door uit stekende onderwijsinrichtingen enz. bewoonbaar te maken voor hen, die aan onderwijs, kunst en wetenschap behoefte hebben. De heer P. M. Koster voerde in het Engolsch het woord om dank te zeggen en hulde te brengen, aan de Directie dor H.-A.-Lijn. Spr. stelde, in het licht dat toen de eerste kweeker Boskoop verliet om per stoomer naar den vreemde te gaan, om handels- relatiön te zoeken, de gansche bevol king sprakeloos stond. Nu is de geheele bevolking als t ware thuis in alle steden van het vaste land en Amerika. Het groote scheep vaartverkeer is daarop van invloed geweest en speciaal de H. A. Lijn heeft daarvoor hèt hare bijgedragen. Spr. is er trotsch op dat deze onder neming een Nederlandsche is. Ten slotte dankt ook den heer Blauw, in het Nederlandsch de Directie voor het gastvrye onthaal. De hoer D. A. Koster, voorzitter van de Pomologische Vereeniging, dankte ten slotte in een zeer toege juichte rede voor het gastvrije onthaal. Hieronder vplgen nog de voor naamste bekroningen, door de inter nationale Jury toegekend: De eere-prijzen. Gouden med. van de Koningin, M. Koster en Zonen, Boskoopgroote zilveren med. van de Koningin P, J. C. Oosthoek, Boskoop groote zilveren med. van de Koningin-Moeder de Rijkstuinbouwschool te Boskoopidem Jan Boer Wz. en Zonen, Boskoop; zilveren med. van de Koningin-Moeder P. J. C. Oosthoek, Boskoop; groote zilveren med. van Prins Hendrik P. van Noordt en Zonen, Boskoopidem C. Frets en Zonen; groote bronzen med. van de Koningin-Moeder Felix en Dijkhuis, Boskoop; groote iVoud. med. van mevrouw T. Koster, Baarn, Gebr. Kersbergen, Boskoopbokaal van C. Overeijnder, Apeldoorn, J. Spek, Boskoop. De Gouden medailles verwierven de firma's Gebr. Kersbergen, Boskoop B-maal, D. A. Koster, Boskoop 2-maal, Rijks-Tuinbouwwinterschool 2-maal en M. Koster Zonen en C. B. v. Nes Zonen, Boskoop. H. M. de Koningin-Moeder en H. K. II. de Hertogin van Albany be zochten te drie uur de bloementen toonstelling te Boskoop. De Vorstinnen kwamen in twee auto's uit de richting Hazerswoude. In de eerste auto waren gezeten de beide Vorstinnen, in de tweede het gevolg bestaande uit Freule v. d. Poll en Jonkheer de Ranitz en Baron Taets van Amerongen. Aan het tentoonstellingsterrein werden de Vorstinnen ontvangen door den Burgemeester van Boskoop en de Heer D. A. Koster, voorzitter der Pomologische Vereeniging waarna zij met het gevolg naar het ontvangsalon geleid en aan verschillende bestuurs leden der vereeniging voorgesteld, en aan de vorstinnen boUquetten aange boden. Bij de rondgang op de tentoon stelling werden de hooge bezoeksters door verschillende meisjes in 't wit bouquetten aangeboden. De Vorstin nen gaven haar groote bewondering te kennen over de schittende tentoon stelling en vertrokken ongeveer ten half vijf in de zelfde richting naar den Haag. Een record op het gebied van zeep- 4 vervals ehirig. Dr. van Hamel Roos en de heer Harmens onderzochten een zachte zeepsoort, welke bij een gehalte vfin slechts 5.20 pCt. vetzuren, niet minder dan 93.70 pCt. water bevatte. Een handelsmerk men zou beter van „watermerk" kunnen spreken was bij deze waar niet aangegeven. Met een weinig suggestie zal men er misschien nog in slagen, bij het pu bliek een artikel met 99.99 pCt. water voor „zeep" te doen doorgaan Te 's-Gravenhage heeft zich gisteren een dame gevestigd als commissionair in effecten. Nachtvorsten. Te Blokker (N.-H.) zijn do lammeren doodgevroren in de weide. De vroege aardappelen in de Streek die door het zachte voorjaarsweer reeds goed ontwikkeld waren, hebben door den strengen vorst zooveel geleden, dat geheele akkers bevroren zijn en opnieuw bepoot worden. De schade wordt op duizenden ge raamd. Door de strenge koude van de laatste dagen hebben de tulpenvelden in "West- Friesland veel 'geleden. Geheele bed den zijn doodgevroren. De hierdoor aangerichte schade is zeer belangrijk. Tentoonstelling* van Aardewerk en Goudsche Pijpen. Deze Tentoonstelling die gisteren door den burgemeester, den heer R. L. Martens is geopend, ziet er zeer smaakvol uit. Hoewel aanvankelijk slechts weinige inzendingen waren toegezegd, is het aantal daarvan allengs toegenomen en nu is het geworden een interressante expositie van het eenvoudigste tot het fijnste wat er op het gebied van kunst-aardewerk in den meest uitge- breiden zin wordt vervaardigd. De hoofdstanden op deze tentoon stelling worden ingenomen door de Platteelkakkerij Zuid-Holland, met een zeer groote inzending kunst-aardewerk van allerlei genre, kleine en groote stukken in lichte en donkere tinten op bijzonder sierlijke wijze gegroe peerd, de firma P. Goedewaagen Zn. met haar mooie stand Goudsche pjjpen en aardewerk, waarbij ook geplaatst een draaischijf waarop men verschil lende voorwerpen van het pottenbak- kersbedrijf kan zien maken en de firma P. van der Want Gzn. met haar uitstalling van pijpen, ook van vroeger eeuwen, grondstoffen en gereedschap- pon, en de daaraan verbonden fabri- katie v»n pijpen. Deze in werking zijnde bedrijven van de firma's Goedewaagen en van der Want genieten van de bezoekers een voortdurende belangstelling. Voor hen, die de pottenbakkerij en de pijpen- fabrikatie niet van nabij kennen, is het werkelijk interessant te zien hoe vlug en handig de verschillende pro ducten als kannetjes, potjes, vazen enz. worden gevormd en de eigenaardige manier waarop pijpen uit gewone klei worden gefabriceerd. Vormen deze inzendingen het mid denstuk der zaal aan de beide zijden zijn de verschillende stands ingericht voor kunstaardewerk van de firma's C. J. Lanooy, alhier, Oor en Kohier, Nijmegen, (Pottery „Rembrandt"), Potterie „Moderne" Nqmegen, Gebrs. Andrée, Apeldoorn, de fabriek „de Kat", te Bergen op Zoom, Ed. Antheu- nLssen alhier, R.F.de Boer "Workum (Friesch Kunstaardewerk), C. Steenstra Lemmer, (Lemster kunstaardewerk), „De Distel" Amsterdam, de Arnhem- sche Fayence fabriek vh. kunstaarde werkfabriek „Purmerend", Amphora" Oegstgeest, en St. Lukas Utrecht. Verder zijn inzendingen van de firma's van der Want en Barras, Eerste Ned. geëmailleerde pijpenfabriek alhier, Corn. Jonker Zoon, Goudsch aardewerk, bloempotten, enz.G. Prince en Zonen, Grof Aardewerk en bloempotten; de N. V. Vereenigde Ceramiek-, Steen- en Pannenfabrieken, v.h. Dericks en Geldens en L. en A. Geldens te Druten, verblendsteenen, pannen en tegels; Gebr. Nagtegaal, alhier, fabriek van vuurvaste produc ten, van der Loo Sr., nageperste en andere steenen, de Nederl. Gresbuizen- Industrie, Deventer, buizen, schoor- steenpotten, pannen enz. en H. Zwart jes Co., bloempotten en zaaien. In het midden der zaal is een plaats aangewezen aan een uitstekende dames kapel, die er voor zorgt dat de be koring die van al dat kunstaardewerk op de bezoekers uitgaat hooger wordt opgevoerd. De tentoonstelling zal daarom zeker vele bezoekers houden als ze er eenmaal zijn. En de pachter der Sociëteit „Ons Genoegen" heeft een aardig Oud-Hol- landsch apart zitje uitgedacht voor hen, die willen bekomen van de tentoonstelling8drukte en al heeft hij nu aan dat apartje de naam van „de Wildeman" gegeven, de bezoekers kunnen er veilig heen gaan, het is er volstrekt zonder gevaar. Moge deze tentoonstelling, die na grooten arbeid en inspanning door het departement Gouda der Maatschappij van Nyverheid is tot stand gebracht veel succes hebben en deze Nationale Industrie beyorderen waar dit moge lijk is. Gouda, 7 April 1911. Bij Koninklijk besluit van 11 Maart 1911, n°. 13, zijn de statuten der Roei- en Zeilvereeniging „Gouda" goedgekeurd. f Engebohe Landbouwers in Gouda en Omstreken. De „Britisch Dairy Farmers Asso ciation" een vereeniging van groote beteekenis in Engeland heeft zooals wij reeds vroeger mededeelden beslo ten een excursiereis naar Nederland te ondernemen, ten einde kennis te maken met onze zuivelbereiding. De Nederlandsche vertegenwoordi ger voor landbouw-aangelegenheden te Londen, dr. J. J. L. van Rijn, heeft zich alle moeite gegeven om dien tocht der Engelschen voor te bereiden en dien natuurlijk zoo vruohtdragend mo gelijk te doen zijn voor den Neder- landschen handel in zuivelproducten met Engeland. Aan den tocht zullen deelnemen on geveer 135 leden der-genoemde En- gelsche Vereeniging, onder wie de voorzitter, de heer Geo. F. Roumieu J. (ustice) P. (of the Peace.) In den vroegen ochtend van 6 Mei e. k. zullen de heeren, door dr. Van Rijn vergezeld, via deu Hoek van Holland, te 's-Gravenhage aankomen en in het Hotel „De Witte Brug" het ontbijt gaan gebruiken. Na bezoeken aan het boterden kaas-contrölo station enz. zijn de vreemde gasten door den Minister van Landbouw aan <jen lunch in het genoemde hótel genoodigd, waaraan ook de Britsche Gezant te 's-Gravenhage zal aanzitten, die daar zyn landgenooten zal verwelkomen. Om twee uur in den namiddag volgt dan de eerste conferentie, onder voor zitterschapdes heeren Roumieu Alsdan zal dr. Van Rijn een voordracht hon den over „De zuivelbereiding in Ne derland" en dr. J. Poels, directeur van het Ryks Serum Instituut te Rotter dam, over „De middelen in Nederland aangewend om veeziekten te beetry- den." De Zondag daarop zal worden be steed met een bezoek aan de bloem bollen velden te Hilversum en Iisse. Maandag 8 Mei worden de Engel schen hier verwacht en zullen dan de fasten zijn van de afdeeling Gouda er „Holl. Mij van Landbouw" en on der haar auspiciën bezoeken brengen aan de boerderijen der heeren v. d. Broeke te Stolwijk, Ooms te Haas trecht, J. C. en J. H. v. d. Torren te Waddingsveen. Zij zullen den kennis nlaken met het maken der Goudsche kaas en tevens den tuinbouw te Bos koop kunnen bezichtigen. Henzelf den avond wordt naar Arn hem gereisd. Door de politie is een valsche rijks daalder in beslag genomen, dragende de beeldenaar van Koning Willem in en het jaartal 1870. Boskoop. De aanhoudende vrij sterke koude heeft tot uitgebreide maatregelen op de bloemententoon stelling genoopt om de tentoonstel ling te beschermen. De centrale ver warming bleek niet toereikend om vooral het N.O. deel der groote ten toonstellingshal de juiste temperatuur te doen behouden. Een aantal ver warmingstoestellen zijn bijgeplaatst. Over de gebouwen is een laag riet matten gelegd, zoodat in den afge- loopen nacht de temperatuur op 42 graden kon worden gehouden. Boven dien js er zorg gedragen dat, al moch ten eenige inzendingen door de koude te lijden hebben, toch uit de kweeke rijen nieuw materiaal kan worden aan gevoerd om de expositie volkomen op haar peil te houden. In de Zitting van" 5*April 1911, zijn de volgende vonnissen gewezen: Tegen C. 'R. te Rotterdam, wegen jagen zonder vergunning, het gedaan verzet vervallen verklaard, en E. v. D. te Rotterdam, idem., is ver nietigt het vonnis, waartegen verzet, maar alleen ten opzichte van de op gelegde straf, en veroordeeld tot f 20 subs. 4 d. K. v. G. on A. v. G. te Gouda, ieder f 12.subs. 4 d., mot verbeurd verklaring van de niet inbeslaggeno- men visch, en bevelen de uitlevering daarvan; bij niet-uitlevering te ver vangen dóór een geldboete f2.subs. 2 dagen voor ieder. J. S. en W. v. L. te Zegwaard, iederff 12.subs. 4 d. M. V. d. S. te Gouderak en C. S. te Nieuwerkerk a/d IJssel, zijn vrijge sproken, allen wegens visschen zonder vergunning. R. R. te Gouda, f 5.subs. 5 d. en J. v. D. te Gouda, f 7.subs. 7 d., wegens in hun tapperij nietjhebben opgehangen een gedrukt exemplaar van de wettelijke bepalingen tot rege ling van den kleinhandel in sterken drank. P. v. E. te Waddings veen, is wegens door zijn kind niet geregeld de school te laten bezoeken, veroordeeld totf 4. subs. 3 d. C. P. L. den Haag, is wegens wan neer de trein reeds in beweging is, in een wagon te stappen, veroordeeld tot f5.«utw. 5 d. J. L. te Haarlem, f40.subs. 15 d. S. H. te Middelburg en C. H. te Boskoop, ieder f 15.subs. 10 d. we gens met hun boot te hard varen iu de Gouwe. J. V. te Waddingsveen, f 1.subs. 1 week tuchtschool, A. H. en J. v. H. te Reeuwijk, ieder f 1.— subs 1 d., alle wegens in de provincié Zuid-Holland een voetpad berijden met een rij- of trekdier. H. v. H. te Reeuwijk, f 10.F f3.— subs. 10 d. -f 1 d en H. V. H. te Reeuwijk 4 X f8.subs. 2 X 3 d. en 2 X 1 d. idem als vorengaande en een hondenkar gebruiken, zonder als hou der daarvan te zijn ingeschreven. G. V. te Zevenhuizen, wegens te Bleiswyk met een voertuig over het paardenspoor rijden. A. d. E. te Gouda, E. M. teReeu- wyk en C. V. te Stolwijk, ieder f 2. snbs. 2 d., wegens rijden des nachts met een rijwiel zonder licht. A. V. te Gouda, f2.subs. 2 d. en J. K. te Zoetermcer f 1.subs. 1 d., wegens rijden met een rijwiel zonder bel. A. M. S. te Reeuwijk, fl.subs. 2 d. J. K. te Gouda, f 1.subs. 1 d., wegens rijden des nachts met een voertuig zonder licht. B. L. te Gouda, wegens te Gouda de Aaltje Baksteeg berijden in de richting van de Gouwe naar de Raam, f2.subs. 2 d. H. K. te Gouda, wegens te Gonda mest vervoeren op verboden tijd, f 1. subs 1 d. H. S. te Gouda, wegens te Gouda kippen laten loopen op eens anders grond, f3.— sttbs. 2 d. J. A. A. B. te Gouda, wegens te Gouda een vloermatuitkloppen op verboden fcjjd. W. v. O. te Gouda, wegens te Gouda met een te hoog opgeladen wagen rijden f 1.subs. 1 d. A. J. tej Gouda, wegens te Gouda wateren buiten de openbare water bakken f2.- subs. 1 d. W. v. d. H. en A. J. J. G. te Gouda, wegens te Gouda, om geld spelen op den openbaren weg, ieder f3.subs. 2 weken tuchtschool. J. M. H. te Gouda, wegens te Gouda met een voetbal spelen op den open baren weg, f 1subs. 1 week tucht school. Met bevel tot teruggave van den inbeslaggenomen voetbal. S. C. en J. B. woonplaats onbe kend, ieder f2.subs. 2 d., en F. R. te Leiden, f 1.subs. 2 d., we gens te Gouda langs de huizen venten. W. d. G. te Reeuwijk, wegens te Reeuwijk een gevaarlijke hond niet van den weg verwijderd houden, f 3. subs. 2 d., veroordeelen den beklaagde om aan eischeres te betalen f 10.en in de kosten. A. K. te Gouda, f 1.subs. 1 d., W. v. W. te Gouda. Bekrachtigen het vonnis waartegen verzet, C. K. te Gouda, f5.subs. 3 d. J. P. d. G. en E. v. I. te Gouda, ieder f0,50 subs. 1 d. wegens nachtelijk buren gerucht. S. D. te Gouda, wegens zijn trek dier op den openbaren weg, onbeheerd laten staan, f 1.subs. 1 d. P. S. te Gouderak en A. V. te Zevenhuizen, ieder f 2.subs. 1 d. W. V. te Rotterdam A. v. d. S. te Gouda, ieder f 1.subs. 1 d., en L. H. M. te Gouda, f3.subs. 2d., wegens openbare dronkenschap. De stemgereohtigde leden van de Ned. Herv. Gemeente te 's-Graven hage hebben bij overgroote meerder heid van stemmen het beroepen van predikanten en het aannemen van ouderlingen en diakenen voor de eerst volgende tien jaren wederom aan het Kiescollege toevertrouwd. B. en W. van Vlissingen hebben een verkiezing voor den Gemeente raad uitgeschreven in het eerste dis trict, ter voorziening in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer J. W. Jacobze. Het in deze vacature te kiezen lid moet in Sep tember weder aftreden en zal dus spoedig zich weder aan een herkie zers moeten onderwerpen. Hedenmorgen geraakte de stoker olieman van A. tusschen de machine beklemd aan boord van do torpedo boot G. 4. Zwaar gewond werd hij naar het Marinehospitaal Z.-Willems- oord vervoerd. Gisterenmorgen heeft de minister van Oorlog zijn voorgenomen tocht met het pantserschip Heemskerk ge maakt. Te 12 uur was die bodem weer ter reede Texel terug, waarna de mi nister met gevolg per stoomsloep aan wal kwam. Met den trein van 4.15 is de mi nister vertrokken tot het brengen van een bezoek aan Alkmaar. De berichten uit Fez zijn nog verontrustend. Een kaïd. die uit Elksar vertrok, werd aangevallen. Van zijn gevolg werden er 5 gedood, Een botsing van treinen had in Spanje plaats tuBschen de stations Arzoia en Olozagoitia. Eén der treinen was bezet met Portugeesohe toeristen, die op weg waren naar Frankrijk. Men weet nog niet hoeveel slachtoffers er zijn. Op de plaats van het ongeluk ligt de sneeuw 15 c. M. hoog, de ver bindingen zijn verbroken. Na een lezing van dr. H. E. Greve van "'s-Gravenhage werd gisterenavond te Kampen een oomité tot oprichting van een openbare leeszaal gevormd, waarvan dr. J. Hooykaas, rector van het Stedelijk Gymnasium het voorzit terschap aanvaardde. Niet alleen in ons land is het bijzonder koud geweest in de laatste dagen, ook in het buiteftland, ja zelfs is het daar veel erger. Volgens een bericht uit Milaan is in de Alpen alle verkeer onmogelijk door de groote massa's, sneeuw, De temperatuur is daar niet minder dan tot 20 gr. gedaald. Te Parys sneeuwde het gisteren zwaar. De koude is zoo hevig dat twee personen doodvroren. Ook uit de provincie komen berichten over een wintersche temperatuur. In de Midi is zwaar schade aan de vruchtbomen aangebracht. In het Haardgebergte in Duitsch- land is door de onverwachte koude der laatste dagen groote schade aan het gewas aangericht. Volgens een bericht uit Neustadt zijn de bloesems van duizenden amandelboomen afge vroren, terwyl ook de abrikozen-, perziken- en kersenboomen veel van de koude te lijden hadden. De heer Delprat heeft voor zijn be noeming als wethouder van Amster dam bedankt. Een mijnwerker te Kerkrado schoot eerst een man in den arm, daarna doodde hij zijn meisje, richtte vervolgens het wapen op zichzelf, waardoor hij eveneens gedood werd. Het bezoek van president Faliières. Waarschijnlijk zal, de Fransche minister van buitenlandsche zaken en de president op zijn bezoek in ons land vergezellen. TAN DEN Effectenhandel te Amsterdam 7 APRIL 1911. Staatslceninten. Ned. Cert. Werkelyke Schuld 3 pet Oostenr.Belastingvrije Kronenrente 4 pet. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 pet. Russische Obl. Seriën 3.40-350 No. 2276- 10000. 5 pet. Id. Obl. (Gr. Russische Spw.mij.) 1898 4 pet. Id. Obl. (Nieolai Spoor weg) 1867-69 4 pet. ld Obl. 6e Emissie4 pet Japan. Obl. 1899 4 pet. Ver. St. van Mexico Afl. Obl. l-4o serie 5 pet. Brazilië. Funding Lee ning 5 pet. d. Obl. 1889 4 pet. Venezuela Dipl. Schuld 1905 3 pet. Bank- en Crediet-Instel- linffcn. Ned. Bankaandeelen Industr. Ondernemingen American Car Foun dry Comp. C. v. A. Id.Smelting Refining Co. Cert. v. Aan<l. Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A. U. S. Steel Corp. Cert. v. Gew. Aand. Kol. Predict Instell en Cultuur Ondernemingen Handels ver. „Amster dam" Aand. Jav. Cultuur Mij. Aand. Ned. Handel-Mij. C.v.A Nijnboiiw Nyen. Ketahoen" Mijnbouw Mij. Gew. Aand. Redjang Lebong, Mijn bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. Petroleum-Ondern. Dortsche Petroleum In dustrie Mij. Gew. A. Kon. Ned. Mij. tot Expl. v. Petr. Bronn. C.v.A „Shell" The Transp. Trad Cy. C. v. G. A. .Scheepvaart Bijen. Ned.-Am. Stoomvaart- Mij. Aand. Stoomvaart-Mij. „Zee land" Preferente A. Int. Mercantile Marine Cy. afgest. Pref. A. Tabak-Ondernemingen. Bindjey Tabak Mij. A. Nieuwe Asahan Tabak Mij. Aand. „Silau" Asahan Tabak Mij. Aand. Diversen Maxwel Land Gpant Cert. v. Aand. Peruvian Corporation Lim. Cert. v. Aand. Spoorwegen. Holl. IJzeren Spoor- wegmif Aand. Mij. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand. Zuid-Italiaan. Spwmij. Serie A-H Obl. 3 pet. Warschau-Weenen Spoorwegmij. Aand. dito dito Act. de Jouiss. Amerika. Atchison Alg. Hypb. Obl. 4 pet. Erie Spoorweg-Mij. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cy. Cert. v. gew. A. Wabash Gew. Aand. Preraieleeningen. Amsterdam Aand3 pet Hongarye. TheL* gulirungs-Ges. 4 pet. GELDE Prolongatie 3!/a pCt. Amerikanen lusteloos, Nationale Vorige koers koer* v»u hedru 86'/,, 85 93",, 93' 83»/, «3»/, 99'/,,-, 99",, 37",,.. 87 93 87 l/a 91 87'/a 48 48'»,,.. 104 88»;, 103»/,, 68 68 208 53»/,, 63'»/1, 76,5/u 26»/, 76'/, 26»/,, 18»/, 73»/, 206 300 '/a 188»/, 206 189»/, 174 798 ex div 88»/, 796 86»/, 163'/, 166»/, 478»/, 474 462'/a 169 116 17 17»/, 108'/, 108 66'/, 67'/, 76 6'/, U'/a 11'/, 79 87'/, 87'/, 68 213 f150.— 213'/, 99 99'/,, 29'/, 30'/, 178 1VI, 178»/,. 17»/,, 107»/, 110 167'/, RS. Staatsfondsen beter, Culturen prijs houdend, Tabakken gunstig gestemd, Pretroleums willig, Mijnen beter. PER TELEGRAAF. Men seint ons nog H. M. de Koningin-moeder stelde bij haar vertrek uit Boskoop 2 extra zilveren medailles beschikbaar en schonk f 25 aan het personeel dei- tentoonstelling. vnn het Koninklijk Meteriologisch- Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 776.2 te Stornoway,1!,; laagste barometerstand 750.5 te Horta. Verwachting tot den avond van 8 April Zwakke tot matige, meest noord oostelijke wind, half bewolkt, waar schijnlijk droog weer, zelfde tempe ratuur. van een prachtige collectie MANTI.LS COST I'M ES. BLOUSKN, HOKKEN, Zijde en Japonstoffen in do grootste verscheidenheid van de goedkoopste tot do beste soorten waarbij de prijzen in zoor sterke con currentie zijn met alle huizen, zoowel in Binnen- als Buitenland. Mij tot een bezook ten zeorsto aan bevelende, BURGERLIJKE STAND. HAASTRECHT. GEBORENJohannos, ouders L. Vorkaik en C. Both. Cornelia Ma ria, ouders J. Jansen en J. M. de Frankrijker. Agatha Wijnanda, ouders J. C. Schoonderwoerd en M. A. Vergeer. Jan Cornelis, ouders T. Boer en W. v. Duuren. Jacobus Adrianus Josephus, ouders G. A. Ver steeg en C. M. Teene. OVERLEDEN: A. v. Vliet 72j. E. de Graaf 68 j. wed. van C. van 't Hoog. A. van Duuren 52 j. echtg. van E. Booij. C. M. Jansen 2 w. VLIST. GEBORENPieter ouders W. N. Oskam en C. Hchouten. Maria ouders A. van Zanten en N. do Hoog. Sijgje ouders J. Vormeij en J. «S. Briede. REEUWIJK. GEBOREN Pietje, ouders H. van Dijk en M. Schouten. Petrus Fran- ctscus, ouders B. Kuijf on A. van Stijn. GEHUWD: P. Verduijn met A. Broed ijk. OVERLEDEN M. van Dijk echtg. van D. Verweij 28 j. GOUDERAK. GEBORENMaria, ouders D. van Dam en L. van Jevoren. Ario, ouders W. de Jong on M Boom. OVERLEDEN: A. Vorstoep, 2 m.. H. Rehorst, echtg. v. M. v. d. Wal, 36 i., L. Straver 20 dg., J. Straver 34 dg. GEHUWD: J. Kreuk 26 j. (Nieu werkerk a/d IJssel) en J. Muddo20i. F. Oudijk 24 j. (te Gouda) en N. J. Slegt 23 j. Oosthaven 25-L'f». bin non 4 weken door gebruik van ééne dosis van onze beroemde Kruidenbalsem. Üoheel nieuwe methode. Volko men garantie. Geen succes, geld terug. Ook uitstekend tegen KALE VLEKKEN en haaruitval. Zending franco (geheim verpakt), na ontvangst van postwissel a f 0.75 (ook post zegels), rembours f 0.90. Bestelt ééne doos en de uitwer king zal U verbazen. Indien na gebruik het succes nog niet geheel bereikt is, dan leveren wij den Kruidenbalsem verder geheel gratis totdat het succes volkomen ver kregen is. v. d. Diiijnstmiit 10, Botterdam. Depots GoudaDames VAN DANTZTG, Markt 43. Oude water, A. v. d. HOOG EN. Schoonhoven, Goz v. ABSHOVEN. HaastrechtG. v. D1E8T. Beate uitvoering. Spoedige aflevering. Menwordl veracht op 'tMKKK loletten. UIT HET MaGAZTJN VAN QOHiyCIIEM. Deze THEEËN wordon afgeleverd in verzegelde pakjes van vijf, twee en een half 011 een Ned. ons mot vermelding van Nom- mor en Ih ijs, voorzien van nevenstaand Merk, vol gens de Wet gedeponeerd. Zich tot de uitvoering van geoorde orders aan bevelend J. C.\BIJL, a-hoen J. BREEBAAR Lz. Daar do vurp.)kkitig onzor Kl\tilltl P - PUPt DK V HIJ, vtHilvtil(iii( wordt na gebootst uin Kiuupriiapnrnlon vnn nmleto herkomst nun dun man to hrotigoii, wijzHD wij er op, dat roo lo iloo/.on, zonderden i mwn Pr. H. Winning, doch alleon voorzien van liet wo >rd kina- druppels*, MKT uit onze fabriek af komstig ztjir. Men oisoho danrom steeds ~WQ 1 Dr Naunii.g's Kinadi-uppels I Alom verkrijgbaar ii f 75 WORMERVEfcR Holland «hult voor 1 Te Gouda vog -Is BALT. A. DE JONG, Oosthavon 31, M. DE JONG, Stoofsteeg 10.

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 2