ao u. ftü W MEUK («letten. t De Ganzeadokter. KG. knevel gebruik van e beroemde No. 11601. Woensdag o «Juli 1911. ra B-cLïten laxxd. IWÖJV’. Buitenlandsch Nieuws. Binnenland.. FEVILLETOOI. I ATORIUI r lYZONEN. Telefoon Interc. 82. 50e Jaargang. ezx voox ©xx Ozxxs‘tx©3sz©xx- Verschijnt dagelijks Trijs van het abonnement: behalve Zon- en Feestdagen. Uitgevers A. BRINKMAN EN ZOON. Telefoon Interc. 82. 5 Voorzitter. ter. uur. A t Zn., Gouda. BIJL, BAART Lz. ad in ’t Tweede esten aandrang Uiterton. ring land mr. UN VAN JMT. [EEÊN worden in verzegelde n vijf, twee en n een Ned. ons ding van Norn 's, voorzien van id 'Merk, vol- it gedeponeerd. de uitvoering de orders aan- Per kwartaalf 1.25 Idem franco per post150 Met Geïllustreerd Zondagsblad L50 Idem franco per post 190 Abonnementen worden dagelgks aangenomen aan ons Bureau’Lange Tiendeweg 64, bij onze Agenten, den Boekhandel en de Postkantoren Agadir. Zooals de toestand zich op het oogenblik laat aanzien, belooft het Duitsche optreden geen ernstige ge volgen te hebben. De internationale pers bespreekt het incident op zeer kalme wijze. Ook de Fransche on Duit sche bladen zijn in hun uitingen over het algemeen niet heftig. De vraag is nu maarHoe zal hét antwoord van Frankrijks zijde zijn. Natuurlijk heeft de regeering ziek ©ogenblikkelijk in verbinding gesteld met haar bondgenooten Fngeland en Rusland. De Fransche gezant in En geland heeft reeds een onderhoud ge had met Sir Edward Öreij en tusschen Parijs en St. Petersburg worden druif telegrammen gewisseld, ook andere regeeringen worden natuurlijk wel gepolst. Hoewel van de besprekingen tus schen Frankrijk en Engeland niets is bekend geworden, kan men vrij zeker weten, dat Engeland zich niet laten vinden voor een heftig antwoord van Frankrijk aan Duitschland. De West minster Gazette, een blad, waarvan algemeen bekend is, dat het goede betrekkingen onderhoudt met het En- .gelsche ministerie van buitenlandsche J - zaken heeft toch in een leader ak zijn meening te kennen gegegen. dat het zenden van een oorlogschip door Duitschland nu niet speciaal onver wacht kwam. Het was reeds lang genoeg merk baar, dat Duitschland er niet in zou berusten, dat zijn invloed in Marokko geheel verloren ging en het heeft het nu openlijk beleden, het wil bij de gebeurtenissen in Marokko gekend worden. De Engelsche regeering heeft het optreden van Frankrijk indertijd goed gekeurd. Mocht echter blijken, dat! Frankrjjk zich niet stipt aan de bepa lingen der acte van Algeciras heeft gehouden, dan is Engeland niet van plan Fra.ïkrijk in zijn verder optreden te steunen. Veeleer moet het het En gelsche pogen zijn, de acte zooveel mogelijk te doen handhaven of al thans een nieuwe regeling tot stand zien te brengen. In de allereerste plaats lijkt het de Westminster-Gazette noodig dat Frankrijk zoo spoedig mo gelijk Fez ontruimt. Dan is er voor Duitschland geen reden om langer het bundigen lof Kienhout fluisterde ech ter kort daarop zijn vrouw in het oor „Nu zal je het toch zeker wel gaan gelooven, dat de jongen werkelijk stof feerder van beroep is.” Vervolgens begon men met het ver sieren der tafel en nauwelijks had men ook dit in het ruine gebracht of een koets kwam voorgereden, die door Fritsje met werkelijk gebrul werd begroet. Allen snelden naar buiten, om de nieuw aangekomenen te ont vangen. Drie dames stegen het voer tuig uitde eene, klein en met een eenigszins ronden rug in smaakvol, lichtgrijs reiskostuum de tweede groot eenigszins spichtig, gehuld in een schril gekleurden Schotschen stofman tel, en eindelijk een jong meisje met fijne gelaatstrekken, dat er bleek en in het ooglpopend ernstig uitzag. Kienhout had reeds op het punt ge staan de dame met den eenigszins ronden rug, wier smaakvol hoewel eenvoudig toilet hem was opgevallen, het eerst tegemoet te snellengelukkig had hij evenwel nog juist op tijd ge merkt, dat zij Gustaaf een knik en een glimlach toewierp en was on mid dellijk daarna op de in kubelbont ge hulde dame toegeseboten. Amalia, wat een genoegen je te zienriep hij. „Ferdinand daar zien wij elkander weer,” klonk het ant- .ode. VoJko- succes, geld 1 tegen CKEN ling franco ontvangst '5 (ook pos t- 90. n de uitwer- Indien na niet geheel en wij den wheel greiis, tomen ver- ouw- enWo- Ipieringstraat vergadering o Armenzorg, geregeld tijdig af vangen van vermakelijk- lan in onze oorlogsschip te Agadir te laten. Trou wens, de geheele zending is vrij on schuldig. De geheele bemanning van het Duitsche oorlogsschip telt slechts 120 koppen, waarvan er hoogstens 60 70 bij Agadir geland zijn. Volgens de Westminster-Gazette zal Engeland diplomatieken steun aan Frankrijk niet toezeggen, wanneer blijkt dat de verantwoordelijkheid van het gebeurde in hoofdzaak op Frank rijk neerkomt. Waar ook de Fransche en Duitsche pers over het algemeen aanmaant tot kalme bespreking, en waar zelfs het Centrum-Blad Germania zegt dat in geen geval gedeeld kan worden dat om Marokko een nieuwe heillooze oorlog over Frankrijk en Duitschland zou komen, daar is het te verwachten, dat het geheele inci dent in der minne zal worden opgelost. liOlIkSCIIL (dl KIM. niet verscheen werden er boden naar het huis van haar broeder gezonde», en daar vernam men, dat Lady Con stance ’s ochtends om een boodschap was uitgegaan en nog niet terug waf. Het gezelschap verspreide zich en Maandagavond had men nog niets van de bruid vernomen. Portugal. De correspondent in Madrid van het Berliner Tageblatt seinde gisterenDe minister van buitenlandsche zaken heeft mij heden verklaard, dat de be richten uit Oporto over botsingen tusschen monarchisten en republikei nen v&lsch waren. Hoe groot de opwinding tusschen de Portugeesche monaichisten en repu blikeinen zelfs op Spaansch gebied is, bewijst het feit, dat de Portugeesche consul in Orsene gisteravond op den bekenden monarchist Almeida op een wandeling geschoten heeft. De con sul schoot vier keer op Almeida. Een der kogels trof dezen in den arm, dien hij voor zijn hoofd hield. De consul is in hechtenis genomen. „O neen 1” zeide zei blozend eigen lijk béviel het haar maar half, maar die neef had zoo’n eigenaardige ma nier van vragen, dat men hem niets kon weigeren, „Maar je moet dan ook,” ging hij voort, „tegen mij Gustel zeggen en als je mij lief hebtGustje': wil je dat doen? „Ja,” antwoordde zij zacht en bloosde nog dieper. „Komaan, zeg het dan ereis,” zei hij vroolijk. Zij aarzelde. „Kost het je dan zooveel moeite vroeg hij eenigszins gekwetst. „Gustel”, zeide zij snel en keek hem daarbij dapper aan. „En het andere?” vroeg hij met aandrang. Zij sloeg de oogen neder. „Gustje fluisterde zij nauwelijks hoorbaar. Hij vatte haar handen en kuste deze. „Mimi, lieve kleine Mimi,” riep hij. Op dit oogenblik kwam de meid door de kamer en de twee jongelieden stoven, uit elkanders nabijheid en vielen tegelijkertijd op den bundel lappen aan en woelden daarin alsof zij een millioenen-testament zochten. De meid keek in het geheel niet naar hen om; de toovercirkel was echter •doorbroken en zij kwamen ook niet smeer in elkanders nabijheid. Het overschot van eene hemels- Frankryk. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn alle telefoon en telegraaf draden doorgesneden langs den spoor lijn Parijs—LyonMèdditerraneè tus schen la Garde on Toulon. Men vond ter plaatse briefkaarten, waarop ge schreven „Wij zijn spoorwegbeamb ten wij Willen weder, in dient geno men worden, of anders zullen wij on zen toevlucht nemen tot dynamiet.” Een scherpe bewakingsdienst zal thans worden ingesteld. Een overstrooming. In het departement Hautes Alpes heeft ten gevolge van do werking van bronnen eene aardschuiving plaats waardoor een dijk van het Drac-kanaal over een lengte van 60 meter is ingestort. Het wegstroomendo water heeft de vallei tot de Drac onder water gezet doch in zijn woeste vaart ook een geul van 20 meter uitgescheurd. Veertien gemeenten van de vallei van Gap zullen door dit ongeluk ge- ruimen tijd yan weder zijn verstoken. Amerika. Wij hebben meer dan eens de aan dacht gevestigd op de niet zeer be- wonderingswaardige hebbelijkheid der Amerikanen om de waarde van alles te berekenen in dollars. Een treffend staaltje hiervan geeft een commissie blauwe japon leverde een uitmuntende stof 1<ot onderhoudMarie vertelde, dat zij daarmede voor de eerste maal had gedanst en Gustaaf-vertelde ver volgens van de Vastenavondpret te Weenen, van de vroolijke gezelschap pen, waaraan hij had deelgenomen het meisje luisterde aandachtig toe en sprak ten slotte met een lichten zucht „Ach, kon ik daaraan ook maar eens deelnemen Gustaaf merkte op, dat het hem slechts één woord aan zijne moeder kosten zou: zijn mama zou Marie met genoegen medenemen en hij zou zijn uiterste best doen om zijn lieve nicht zooveel mogelijk vreugde te ver schaffen. Daarbij zochten zij uit en knipten en naaiden ijverig door, en toen Wal- demaren Frits met slingers verschenen, kon men dadelijk aan het werk gaan. In weinig minuten ontstond nu voor den ingang der veranda een baldakijn, dat op sierlijke, met groen omwonden tentstangen rustteprachtige, blauw witte gordijnen, door gouden snoeren opgehouden, vielen in sierlijke plooien naar beneden de snoeren waren ge wone waschlijnen, omwonden met ver sleten strooken vmi een eenmaal geel zijden beddedekem Het echtpaar Kien hout was verrukt over de prachtvolle decoratie en en Gustaaf oogstte uit- PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 gewone regels met bewijsnummer f 0.55 Elke regel meer0 10 Hij drie achtereenvolgende plaatsingen worden deze tegen twee berekend. Dienstaanbiedingen per plaatsing van 1—5 regels f 0 35 bij vooruit betaling, elke regel meer 6 ets Reclames t 0 25 per regel. Groote letters en randen naar plaatsruimte woord on de kabelbonte Schotscho mantel omhulde don eerlijken Kien hout. Intusschen had mevrouw Betti de dame met den ronden rug in de armen gesloten on het bloeke meisje stond alleen, keek van den een naar den ander en glimlachte op eigenaardig vermoeide en treurige wijze. Ondanks de teedorheid, waarmee zij haar bloedverwante en vriendin harer jeugd begroette, had mevrouw Betti tijd gehad, haar echtgenoot niet uit het oog te verliezen en met misnoegen zijn lang oponthoud in het Schotsche omhulsel opgemerkt. Een zuurzoete glimlach omspeelde dan ook haar mond, toen zij Amalia" begroette, die haar door Kienhout werd voorgesteld de Amerikaansche nam het bleeke meisje bij de hand en riep op theatrale wijze uit: „Hier is mijn dierbare, mijn kostbaarste schat, mijn hoogste geluk, mijn dochter Edith Opent uwe harten vóór haar!” Bij deze voorstelling kwam oen fijn rood de wangen van Edith bedekken en deze blos deed haar het hart van mevrouw Betti winnen. Zij schaamt zich over het komedieachtigo optreden harer moeder, dacht zij on sloot het meisje met grooter warmte in de armen, dan zij anders zou gedaan (hebben. (Wordt vervolgd.) den machtigen, bevrionden nabuur, die door oen bezoek aan ons land do vriendschappelijke gevoelens komt versterken die er tusschen do groote republiek en het kleine Nederland bestaan. Met het meest mogelijke oeromo- nieelo eerbetoon is de Fransche vloot, op welks admiraalschip de „Edgar Quinet” zich president Faillières be vond in Nederland ontvangen. Te kwart voor zeven gistermorgen was de Noderlandscho torpodoflotille uit I Jmuiden vertrokken om het Fran- schpn eskader tegemoet te varen, waarvan tegen half negen groote rook pluimen de komst van de Fransche oorlogsschepen in Nederland’s terri toriale wateren aankondigde. Terwijl de Fransche schepen de Hollandsche torpedobooten passeerden, klonk aan de Hollandsche zijde het gejoel der schepelingen, hetwelk van boord der Fransche schepen uit honderden keelen werd beantwoord. Geflankeerd door de Nederlandsche flottielje stoomde het eskader naarde reede van IJmuiden, waar het tegen half twaalf arriveerde, en waar do „Marseillaise” haar kanonnen een sa luut liet brengen van 21 schoten aan de Hollandsche. kust, welk saluut door de batterij van het fort te IJmuiden en door de Nederlandsche .schepen word beantwoord. Het was in IJmuiden vol on op het water lagen vele ploiziervaartuigon de komst van den president te ver beiden Naar wij vernemem wordt de Eerste Kamer bijeengeroepen tegen Dinsdag avond 11 dezer, teneinde in de daarop volgende dagen de nog aanhangige wetsontwerpen af te doen. Het plan is om na deze bijeenkomst het zomerreces in te gaan. In de gisteren gehouden vergade- der Provinciale Staten van Fries was een brief ingekomen van G. van Tienhoven, inhoudende de mededeeling van het wegens ziekte aan H. M. do Koningin aangevraagde ontslag als commissaris der Koningin in Noord-Holland. Do voorzitter be antwoordde dozen brief door een van groote waardeering getuigende rede. Prins Hendrik vertrekt a.s. Zondag avond voor een viertal dagen naar Meckelenburg. President Faillières in Nederland. Reeds voor de komst van Frank- rijk’s president op Nederlandschen bodem en op den dag daarvan hebben de groote dagbladen een hartelijk wel kom toegeroepen aan het hoofd van 7) „Goed, goed! Marie komt zoo da delijk met een (jak oude lappen; ik laat je nu aan je lot over, doe wat je wilt, ik moet naar de keuken!” Onderwijl Gustaaf het linnengoed uit elkander haalde, hing Kienhout de oudtante op en verzocht zijn neef, haar later met een groenen krans te versieren, waarna hij zich verwijderde. Onmiddellijk daarop verscheen Marie met haar pak, dat zij voor Gustaafs voeten neerlegde. „Hier, neef,” zeide zij schuchter, „ik hoop, dat je er iets van zult kun nen gebruiken.” „Je moest mij helpen zoeken, nicht je” antwoordde hij en beiden begon nen gezamenlijk het pak te doorzoe ken. „Zeg ereis, Maria” begon hij na eenige ©ogenblikken stilte, „waarom heb je dan toch eigenlijk zoo’n langen naam? Zoo1n aardige kleine meid als ju, zou bij ons te Weenen alleen maar Missi of Mimi genoemd worden waarschijnlijk Mimi, dat is nog aardi- E ger. Heb Je er wat tegen, dat ik je k Mimi noem?” doel heeft geld bijeen te verkrijgen voor c* a l heeft een circulaire verspreid millioen dollars voor de zending... en rc gens onze bu- bjde commissie. de advertentie uitrekenen dat in Pittsburgh, welke tot lofwaardig de zending buiten ’s lands. Ze _lI waar boven met groote letters staat: Een 25,000 zielen gered!” „Wij adverteeren v< siness method”, zegt Als dus een zakenmar bestudeert dan kan hi de koers van zielen 40 Hollars is. Geen algemeenheden.... Go betaalt 40 dol lars en één ziel wordt gered. Wij vindon dit go m navolgings- waardig voorbeeld. Per luchtballon ontsnapt. Op het kermisterrein te Sayre, een stail in Oklahoma werd Zaterdag een zakkenroller op heeterdaad betrapt. De man ontkwam echter aan de politie, die hem volgde, door in den gondel te klauteren van een luchtballon, waarmee een luchtroiziger ter gele genheid van het kermisfeest een op stijging zou doen. De dief trof het bijzonder, want do luchtroiziger was juist gereed om op te stijgen. Met zijn revolver in de hand dwong hjj den ballonbestuurder voort te gaan. En de ballon ging juist de hoogte in toen de politie en de menigte de plaats van opstijging bereikte men kwam slechts enkele secdndeh te laat, om den zakkenroller te pakken. De dief dwong den luohtreiziger den tocht voort te zetten en eerst op zeer grooten afstand van Sayre gaf hij toestemming tot de nederdaling. Toen do ballon den grond naderde, sprong de dief uit den gondel en zette hij zijn vlucht voort. Engeland. Opschudding in de hoogo Lon- densche wereld. Maandagmiddag zou er een deftig huwelijk worden ge sloten in de St. Pieters kerk op Eaton- square tusschen den Rev. H. Hawkins, een Anglikaanschen geestelijke, en Lady Constance Foljambe, een zuster van den graaf van Liverpool. Om 2 uur zou het wezen en op dat uur waren de bruigom, de gasten en vele belangstellenden in de kerk bijeen, wachtende op de bruid, maar zij kwam niet. Het werd toen bekend gemaakt, dat bij vergissing aan de bruid was gezegd, dat het om halfdrie zou zijn, en men wachtte orgelspel. Toen het over halfdrie was en de bruid nog

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 1