SUCCES- rïïsr ,0LI De BOEKEN Middenstands-Credietbank AFBRAAK DISTRICT I. DISTRICT III. OTHNASIU1I EN H008ERE BEBSERSCHOLEN. HANDSCHOENEN. DISTRICT II. ASTRA ASTRA. „4stra"-Rijwicl MAGAZIJN „DE LUCIFER." Oostenbij k-Hono a ri j k ADVERTENTIE^ Telephoonnet Gouda. Woonhuis met Tuin F. VAN IER WAALS, Zoeterwossde* A. v. WITSEN, voor Gouda en Omstreken. Koninginnrfesst o; 31 Augustus 1911. VERGADEItING Telefoon luiere. 250. WESSANEN LAAN, Wormervser Buitenlandsch. Nieuws. Brieven uit de Hofstad. aemeentelijke Arbeidsbeurs, TE II IJ Ij R fe 5 cent per pakje Broodbak of Presenteerblad. I. van der Beek, Hoogheemraadschap van Rijnland. AANBESTEDING. TE KOOP. HOOGEN RIJNDIJK b(j de Leiderdorpschebrug. Vrijzinnige Kiesvereeniging „GOUDA'. C. W. VAN DE VELDE (nfir.) F. HERMAN Fz. (ofïr.) N.V. v Vrijzinnige Kiesvereeniging „GOUDA", N. A. VAN DER REE (aflr) 0. C. KROM. Boekhandel, Oppert 70, Botterdam. COÖPERATIEVE A. VAN REEDT DORT LAAI» Commissie voor Openbare Feesten te Gouda. Garen-, Zijde-, Glacé- GHOOTGN DOIIST en Co. Vrijzinnige Kiesvereeniging „GOUDA". .1. VKRGEBR (aflr.) Mr. F. II. KRANENBURG. SS. 1. li. VAi\ Veersial, GOUDA. II R.ZANDVOORT, Nieuwohaven, Probeer het maar! 5-5 zaad 3s o o Ikc zi. haar ernstig nadeel zou berokkenen. Geheel in overeenstemming hiermede is een verklaring, die gisteren door den Engelschen minister-president Asquith in het Lagerhuis is afgelegd, waarin deze o. a. zeide „Bij dozen staat van zaken kan ik weinig zeggen van de onderhande lingen, die thans gevoerd worden. Maar ik wensch, dat men goed zal begrijpen dat naar de meening van de Engelsche regeering in Marokko een nieuwo toestand is ontstaan, die het mogelijk maakt, dat in de toekomst Engelsche belangen meer onmiddellijk getroffen zullen worden dan tot dusver het geval is geweest. Wij vertrouwen, dat de diplomatieke beraadslaging tot een oplossing zal leiden en voor zoover we erbij betrokken zullen zyn, zullen we do vereisehte zorg toonen voor bescherming van de Engelsche belan gen en voor het naleven van de ver plichtingen die uit ons verdrag met Frankrijk voortvloeien, welke ver plichtingen hot Lagerhuis welbekend zijn. M. a. w. Engeland wil ook gekend wqrden bij do nieuwe oplossing van het Marokkaansche vraagstuk in zijn nieuwste fase, en stelt zich daarbij zonder veel voorbehoud aan de zijde van zijn Franschen bondgenoot. In Duitsche rogeeringskringen moot deze Btellingname van de Engelsche regeering een onaangename verrassing hebben gewekt. Vandaar dan ook dat enkele bladen den internationalen toe stand als eenigszins minder ongevaar lijk beoordeelen. Dat Duitschland geen herhaling van do Algociras-conferentio wenscht, is licht te begrijpen. Duitschland wil een verdeeling van Marokko, en acht hot in zijn belang dat hoe minder lief hebbers er zijn, hoe grooter stuk er van te halen zijn zal. Duitschland wenscht dat Frankrijk zijn troepen uit Marokko torugtrekke. Oostonrijksch-Hongarije's handel gaat door de voortdurende troebelen in Marokko hari achteruit. I)e opheffing dier kwestie kan alleen geschieden wanneer Frankrijk, Spanje en Duitschland hun troepen en schepen terugtrekken. Willen er in Marokko normale toestanden komen, dit moet de handel en de industrie kunnen pp- leven. Hoe gij vergiftiging door urinezuur kunt opmerken. Wanneer overvloedig urinezuur zich in uw lichaam begint op te hoopen, zult gij spoedig opmerken, dat iedere weers verandering uw gestel aandoet, en dat gij u op vochtige, neveligo morgens loom, dof on prikkelbaar gevoelt. Uw spieren worden dan stijf en rheuma- tisch. Gij krijgt watergezwellen onder do oogen en in de onkels. Gij hebt pijn in de lendenen en zijden, en oen ellendig gevoel in uw rug, vooral des morgens bij hot ontwaken. Misschien krijgt gij ook stoornissen met de urine, neerslag of graveel in uw water. Deze verschijnselen duiden er op, dat nog orger kwalen in aantocht zijn, want hoe langer het urinezuur niet wordt verminderd, des te meer ver giftigt hot uw gestel, en wanneer het overvloedige niet spoedig door de nieren wordt uitgedreven, gaat gij lijden aan lendenjicht, waterzucht, ont steking van do blaas, graveel, steen, rheumatiek, bloedvergiftiging, en zul len uw nieren cel na col vernietigd worden en laten zij het levengevend eiwit ontsnappen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen staan de nieren op een zachte wijze bij in hun grootsch work om hot overvloedige urinezuur af te voeren, en om hot lichaam te zuiveren van de niorgiften, die zoovele mannen en vrouwen zwak, ziek en moedeloos maken. Wij waarschuwen tegen namaak en maken erop attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Gouda verkrijg baar bij do hoeren Wolff Co., West haven 11. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Bkloiê. Donderdagmiddag is te Antwerpen een staking uitgebroken onder de leden van den Antwerpschon Diamantbe- werkersbond. Het getal stakers be draagt ongeveer 3000. Overal waar bondsleden werken, lag vanmorgen alles stil, en in een stoet, met 't muziekkorps van den A. D. B. aan het hoofd, trokken de stakers de diamantbeurs door. Er was 'n zeer sterke politiemacht gemobiliseerd, maar tot wanordelijkheden kwam het niet. De geroveerden zijn overal aan den arbeid gebleven en weigeren mede te doen aan de staking. Vreemd is het wel, dat in het óffieieel orgaan van den A. D. B. „De Volkstribuun", van hedenavond met "geen woord van deze staking wordt gewag gemaakt." Over de tentoonstelling van Char leroi schrijft het Hbl. v. Antwerpen Het tijdvak der groote dagen is voor goed aangebroken. De menigte stroomt meer en meer toe en Zondag hebben do draaideuren niet minder dan 40.000 bezoekers aangotoekend. Nu wordt voor Maandag aanstaande de komst des konings, der koningin en van de kleine prinsen aangekon digd. Dit is een sehoone dag te meer voor de stad Charleroi, die zich gereed maakt, de vorsten geestdriftig te ont vangen. Tuinbouw wedstrijden zijn togen 8, 9 en 10 Juli ingericht op het ruime plein der tijdelijke tentoonstelling. Zij oen sehoone tegenhanger zijn -van do tentoonstelling van bloementeelt, die in Moi zulk oen bijval genoot. De steenkoolmijn ziet altijd haren grooten bijval aangroeien. Hij blyft de clou van do Wolds Fair. Een tachtigjarige „wondordoktor" stond gisteren voor do strafrechtbank te Antwerpen terecht wegens het be handelen van vrouwelijko patiënten, zonder dat hij bevoegd was, do ge neeskunst uit te oefenen. Hij werd op grond van een oude wet van 12 Maart 1818 veroordeeld tot do hoogste boete van 25 Nederlandsche guldens, waar mede bedreigd worden „allo onbevoeg de personen, dio op eenigerlei manier, welke ook, de genooskunst beoefenen." Over het bloedbad tijdons de ver kiezingen te Drohobycz aangericht wordt aan de Neue Freie Presso nog door een ooggetuige hot volgende ge schreven „'s Middags was 't volk zoo rustig, dat vredelievende burgers zich gerust naar buiten konden wagenzonder eenige noodzaak kwamon onverwachts de militairen aanronnen en schoten zonder te waarschuwen op de menigte. Het commando „vuur" heb ik niet gehoord. De soldaten stelden zich in 2 rijen op, iedere rij werd door 20 a 22 manschappen govormd. Salvo's worden niet afgegeven, maar mon vuurde met regelmatige tusschenpoo- zon net zoo lang tot de schietvoorraad op was. Ik ken geen technischo uit drukking voor deze manior van schie ten. Men heeft het volk niet vooraf gewaarschuwd. Waarschijnlijk waren de soldaten opgewonden en hebben zij te vroeg geschoten. Drio kogels trof- fon het balkon, waarop ik stond en op het balkon tegenover mij werd een jonge - man getroffen en ernstig go- wond. Naar ik hoor is zyn toestand hopeloos. Ik heb zelf gezien, dat de loopen der geweren op de menschen werden gericht. Het betrekkelijk kleine aantal dooden en gewonden is waar schijnlijk hioraan te danken, dat ver schillende kogels donzelfden persoon troffen, zooals ik zelf gezien heb. De arme Fransche loeraar die ik persoon lijk kende, is door vijf kogels in den sohouder getroffen, zijn arm werd hem in den letterlijken zin des woords afgescheurd en oen kogol trof zijn achterhoofd en kwam er van voren weer uit. Het vernielde verkiezingslokaal van dr. Loewenstein heb ik gezien. Het grenst aan 't kleine hotel „Soholtz", waar ik woon. Hot is gehoel vernield, slechts een omgevallen kas was nog gedeeltelijk heel. I)o gebeurtenissen van 's morgens en 's middags verwart men in de ver schillende berichten. Ik constateer nog eens, dat 's middags alles rustig was en geen oproerlingen, maar slechts nieuwsgierige burgers op straat te vindon waren. Spanje. Uit Madrid wordt gemold, dat de Spaansche Regeering de diplomatieke betrekkingon met het Vaticaan weder zal herstellen, en oon nieuwe^gezant zal benoemen. Als zoodanig moet aan gewezen zijn Naverro Breverter. lp Spanje legt men er evenwel don na druk op, dat deze handelwijze geens zins als oon verandering van politiek moet boschouwd wordon, doch dat het CanaleiSs vóór alles er om te doen is de diplomatieke vormen to bewaren. Hoe thans do houding van het Va ticaan tegenover den eisch van den Spaanschen Minister-president zal zyn, dient nog afgewacht te worden. Portugal. Van officieele zyde hoeft men zich gehaast de noodige tegenspraak in do wereld te zenden van de onrustbarende geruchten over een bloedig soldaten- oproer te Lissabon, waarvan we gis teren melding maakten. Een lakoniek Reuter-telegrammetje uit Lissabon, dat we gisterennacht reeds plaatsten, sprak boudweg van verzinsels. Ook aan de gezantschappen in het buiten land, met name te Londen en te Ber lijn, heeft men geruststellende ver klaringen wereldkundig gemaakt. De Portugeesche gezant in de Duitsche hoofdstad heeft van den Portugeeschen minister van buitenlandsche zaken het volgende telegram gekregen„Het bericht van een muiterij der marine mist allen grond. De militaire tucht is volkomen. De opgeroepen reser visten zijn vol geostdrift, in hetgan- sche land heerscht volmaakte rust." In weerwil van die ambtelijke ver klaringen blijven eenige bladen vol houden dat er te Lissabon gevochten is en dat er wel degelijk ernstige din- gebeurd zijn. Het schijnt echter, van wege do bijzonder scherpe eensuur, uiterst moeilijk te zijn juiste berichten te krijgen. Frankrijk. Kolenjouwers te Cherbourg, die bij het lossen van drie kolenschepen bezig waren, zijn tot staking overgegaan. Zij hebben matrozen, dio aan het werk waren gebleven, aangevallen en ver wond. In een botsing met de politie zijn verscheiden gewonden gevallen. De sneltrein HavreParijs is bij den uitgang van hot station Mentes gederailleerd. Er zijn zes gewonden. Ingezonden M ededeelingen. De geneesmiddelen tegen aambeien hebben ten doel de hardlijvigheid, de grondoorzaak dezer lastige kwaal, weg te nemen. Resultaten, vorkregen met proefnemingen in hot AllgomeineKraft- konhaus to Weenen, toonen aan dat het natuurlijke Franz José f'-bitter- water weinige uren na het gebruik zaehten stoelgang.tengevolgo heeft en de pijnen eiken keer minder worden. LXXXX. Een lastig gevalDeze brief moet wegens buitengewone omstandigheden uiterlijk Woensdag voormiddag gepost en de groote gebeurtenis, waarover een ieder thans vol is en waarover een brief als deze dus niet zwijgen mag moef dan nog plaats hebben De President van Frankrijk arriveert 'hier eerst togen den middag. Toch blijf ik mijn afspraak met de drukkerij getrouw en schrijf dus dezen brief vóór Fallières komst. De hand op het hart: Ik hel) een oogenblik neiging gehad om mijne lezers toch maar te vertellen hoe alles gegaan was, al moest het dan nog alles gebeuren. En het risico, hieraan verbondon, jyare zelfs niet grootalles staat toch van te voren op papier, tot in de kleinste details is alles ge regeld en verrassingen zijn bij een officieel bezoek contrabande. Alleen de weersgesteldheid en de stemming van het publiek kunnen anders uit vallen, dan een journalist voorspellen kan. En dan: ik speel liever open kaart met mijne lozers en lezeressen Ik heb dus alles nog maar in voor bereiding gezien. Maar ook daarover valt wel iets te zeggen. En dan stel ik voorop, dat de voorbereiding van een beleid on een aanpakken getuigde, die velen niet verwachtten. Als alles zoo loopt, als het moet, zal de President tevreden zijn. Er is wel geen puntje te noemen, of de autoriteiten hebben hot overwogen en hunne maatregelen genomen. Verschillende veiligheids maatregelen zyn genomen, ook voor het publiek, dat bijv. door touwen herinnerd zal worden aan de plaats, waar men te water zou kunnen ge raken. Politie- en marechaussoepaar- den, die wel eens den schrik van het publiek zijn, zijn nog eens speciaal afgereden op het traject, dat de stoet volgen zalvoor alle doelen der stad, waar de President doorrijdt en waar dus een groote menschenmassa te wachten was, waren op ruime schaal afzettingsmaatregelen getroffen. En zoo zou er meer te noemen zijn. Maar wat mij vooral trof, is de groote snel heid, Waarmee gewerkt is aan de tribunes, versieringen en verlichtingen. Zooals men weet, werd tot het bezoek aan de residoutie eerst laat besloten en daardoor had men hier zeer weinig tyd om alios op te knappen. Dit zou men waarlijk niet zeggen, als men thans de resultaten ziet. De groote en sierlijke tribunes, die op het Tour- nooiveld voor de taptoe zijn verrezen, zyn als 't ware uit don grond getoo- verd dag en nacht is er aan gewerkt door gemeentewerklieden, geniesolda ten, glazen wassehers, behangers, ver vers, electriciens enz. enz. Het was een bedrijvigheid, die men hier zelden aanschouwtmen heeft in de vorste lijke residentie niet dikwijls haast! Alles moest nu zoo full speed, dat de politie het geheele terrein moest af zetten zelfs de tram mocht niet voorbij om de werklieden in de gelegenheid te stellen vlug door te werken. En het geheel ziet er keurig uitniet alleen het Tournooiveld, maar ook het Stationsplein is op waardige wijze versierd. Voegt men daarby, dat de geheele avond weg met groote elec- trische ballonnen verlicht wordt en er overal kwistig met eleetrischo lampjes is gewerkt, dan mag de lof niet ont houden, dat hier in een minimum tijd een maximum arbeid is verkregen, dat toont, hoeveel men kan, indien er slechts een wil is. I)e critiek, die ik mij veroorloof hierop te doen volgen, gaat buiten al deze werkers om, maar dient toch in dat verband een plaatsje te vinden. Als de heer Fallières, van wien men algemeen hoort, dat hij een zeer vrien delijk man is, in deze dagen lust en tijd heeft om na te denken dan moet hom toch een en ander opvallen Het is n.l. mogelijk, dat de oude President, die hier zulke overdrukke dagen heeft, daarvoor géén t ijd en oog heeft, maar dit doet er ten slotte weinig toe. In Parijs zal het Staatshoofd wel reedB vernomen hebben, waarom hij naar Amsterdam moest en niet naar „La Haye," de eenige plaats, die men in 't buitenland als regeeringszetel kent. Het paleis hier is nu eenmaal niet logeabel genoegEn dit is zelfs zoo sterk, dat er in do vorstelijke woning geen badkamer was, den hoogen gast waardigvoor hot geval de kans dunkt mij niet grootdat Fallières in de weinige uren, die hij hier ter stode vertoeft (en die reeds zoo in beslag zijn genomen met lunch, mu seum Mesdag, concours hippique, con cert en receptie in hot Kurhaus, Recep tie bij den Franschen gezant, diner en taptoe) een bevlieging mocht krij gen om een bad te willen nemen, is een geheel nieuwe badkamer voor deze gelegenheid aangelegd. Maar dit is minder. Erger is, dat de Koningin bij de taptoe haar gast ontvangt op een houten tribune, die midden op straat is opgeslagen, vlak voor hot deftige hotel do oude Doelen, waardoor aan alle voorkamers van dat hotel ieder uitzicht is benomen. Voor het paleis was geen ruimte genoeg en in het Malieveld een prachtige plaats voor zulk een feest, waaraan dan een vuurwerk ware te verbinden geweest vreesde de dirigent, naar ik hoorde, dat de muziek niet volt doende tot haar recht zou komen. Hot ergste van alles dunkt mij ech ter wel, dat ons Gemeentebestuur in een gehuurde zaal in het Kurhaus Koningin en President zal ontvangen. Er was eerst quaestie van, dat de bnitenlandsche journalisten (er zijn een 20-tal Fransche meegekomen) evenmin als de Noderlandsdhe bij die receptie zouden toegang hebben. Zóó iets zou men in het buitenland heelemaal niet begrepen hebben 'en deze quaeste is ten Blotte dan ook geregeld. Wat moeten de vreemde reporters echter wel denken en schrijven over zulk een ontvangst. Een gewoon burger kan, wanneer hij hoog bezoek krijgt, een lokaal huren, maar eon Gemeente bestuur in een residentie nog wel. Is het niet oen boetje erg, dat moi^ de gasten in ons Raadhuis niet durfde ontvangen en dat men daarom bij een hotel leentjebuur moest spelen Daar zullen nu onze vroede vaderen in groot gala in gelid staan en het hoofd der gemeente zal een toespraak houden tot een vreemd Staatshoofdin do danszaal voor de Kurhausbezoekers. Kon het kleinsteedscher Ware ons stadhuis, onze trouwzaal by v. niet altijd nog waardiger geweest dan een ge huurde localiteit? Intusschen heeft iedere medaille haar keerzijdeHet Kurhaus slaat er, be halve wat contanten, een. aardige reclame uit evenals de schilder Mes dag door het bezoek aan zijn museum, met voorbijgaan van het Mauritshuis. De heer Mesdag heeft verder de Fran sche journalisten, die niet gelijktijdig met de hoogo gasten in het museum konden worden toegelaten, uitgenoo- digd even daarvóór te zijdent te komen om alles te bezichtigen en tevens zal onze beroemde zeeschilder hen dan rondleiden door het bekende Panorama- Mesdag, waarbij de auteur den pers mannen daar een dejeuner zal aan bieden. Dit zal de reputatie van Mesdag in de Fransche pers geen kwaad doeft. Wel merkwaardig is, dat het Bestuur der Haagsche Journalistenvereeniging voor de Fransche collega's vergunning heeft verkregen om even een kijkje te nemen in het Vredespaleis. Merk waardig n.l., omdat het Bestuur der Carnegie-stichting tot dusver de Neder landsche journalisten angstvallig bui ten de deur hield. Zyn onze biiten- landsche collega's minder gevaarlijk dan wij Zoo ja, waarom De heeren kunnen zich dan meteen een denk beeld vormen van de instorting van den hoogen steiger, die onlangs door den wind onder donderend geraas naar beneden kwam en die intusschen weer geheel opgericht is. Men zal zich verder kunnen ver gasten aan een Fransche courant, La Gazette de Hollande, die dezer dagen voor het eerst verscheen, in navolging van vroegere en steeds mislukte pogin gen om in ons land een Fransch blad uit te geven. Ik zal niet zeggen, dat het niet goed is, om via een blad, dat men in 't buitonland lezen kan, den vreemdeling in te lichten over ons land, waaromtrent dikwijls zulke erbarmelijke onzin in de buitenland sche pers voorkomt. Maar een andere vraag is, of zulk een blad bestaan kan. En dit geloof ik nooit, tenzij ruim schoots gesubsidieerd en wie zal dit doen Men zal den President van Frank rijk helaas niet kunnen laten genieten van de relletjes, die mijnheer en me vrouw Roerdinkholder, de ontslagen concierge van de tram en deszelfs echtgenoote nog altyd veroorzaken. Het echtpaar is n.l zoo vriendelijk geweest aan do politie moe te deelen, dat hot eenige dagen zal stakehjfrfh lat do politie 't dezer dagen toch reeds volhandig genoeg heeftEen Boort wapenstilstand dus. Jammer, want dit nummertje ware nu juist iets typisch Haagsch voor het feestprogramma ge weest. Maar de President zal 't dus daar zonder moeten stellen. De quaestio-zelvo en de geheele verhou ding van het trampersoneel tot de Directie blijven echter interessant, maar daarop kom ik later wel eens terug. Ditmaal slechts over onzen sympa- thieken gast. En daarom wil ik nog slechts ver melden, als staaltje van internationale politieke-tinnegieterij, dat hier het ge rucht gecolporteerd wordt, dat het zenden van een Duitsch oorlogsschip naar Marokko slechts een terugslag is op het bezoek van Fallières aan ons land, dat aan Berlijn ongevallig is. De versterking van Vlissingen zou er wellicht door komen te sneuvelen zoo redeneert men en dus laat Duitschland juist in deze dagen zijn scherpe tanden eens zien. Gelukkig schijnt Frankrijk 't nogal kalm op te nomen anders ware de minister van buitenlandsche zaken, minister De Selves niet van huis ge gaan. Aan de andere zijde zou zijn thuis-bly ven zeer de aandacht hebben getrokken, daar het usance is, dat de President geen officiëei bezoek aan een ander land brengt zonder zijn minister van buitenlandsche zaken. En zooveel staat vast, dat men in Fransche diplomatische kringen aan dit bezoek groote waarde toekent. Van gebrek aan fatsoenlijke woning gesproken, laat de heer De Selves zijn ambtgenoot hier vooral niet op zijn Departement opzoeken, want dat is geen huis, waar men iemand, die aan den Quai d'Orsay troont, fatsoenlijk kan ontvangen. En voor don Premier geldt zulks in nog sterkere mate. Het Buiten- hofsche Departement is nog heilig, vergeleken bij het Binnenhofsche. HAGENAAR. Aanvragen van werknemer* op 7 Juli. 1 kantoorbediende, 1 kantoorlooper, 2 metselaars, 1 opperman, 1 machinist, 1 stoker, 1 sigarenmaker (vormw.), 1 voerman, 5 grondwerkers, 6 pakhuisknechten, 3 loopknechten, 2 werklieden zonder vakkennis, Halfwas of aankomende. 1 tinlmerman, 1 plaatwerker. 3 pakhuisknechten, 1 loopknecht, 1 zonder vakkennis. Leerlingen en jongens. 3 klerken, 1 machine-bankwerker, Aanvragen van werkgevers. 3 timmerlieden, 2 houtdraaiers, 1 bekwaam plaatwerker, 1 halfwas huisknecht, 2 tuinlieden, 1 pakhuisknecht, 2 zakkenplakkers, Leerlingen en jongens. 1 bakker, 1 loopjongen, Werking der Beurs over Juni 1911. Als werknemer werden ingeschre- ven 31 volwaas., 9 halfw. en 2 leerl. Door werkgevers werden gevraagd 8 volw., 10 halfw. en 6 leerl. Geplaatst werden 17 volw., 3 halfw. en 2 leerlingen. Aangesloten Tel. No. 27.7. KREEUWEN, W., Handel in Aardappelen, Fruit en Groenten, Turfmarkt 11. mo de OoelhtTeo te Gouda. Het beis Levat 5 Kamera, Keuken en droge Kel der. Honrprija 300 golden per jaar. l'a bevragen bjj J. W. SCHOUTEN. PUDDING smaakt voortreffelijk en geeft boven dien recht by gebruik van 24 pakjes op een prachtig gedecoreerde Aanbevelend, LANGE T1ENDEWEG 45. OPENBARE DIJKGRAAF en HOOGHEEM RADEN Van RIJNLAND, zullen op Zaterdag 15 Juli 1911des mid dags te 12 uren, in het Gemee n- landshuis te Leidenbij enkele inschrijving A ABES TE DEN Het opruimen der oude en het maken van nieuwe Besch'oeiïng-en aan de IJselzijde der Hanepraai- sluis te Gouda Het bestek No. 205 met één teeko- ning is voor f 0.75 en de gezegelde inschrijvingsbiljetten zijn voor f 0.22 Vt verkrijgbaar ter Secretarie van Rijn land te Leiden en bij den Opzichter van Rijnland den Heer J. DE BRUI JNE te Gouda. De inschrijvingsbiljetten moeten uiterlijk op den dag der aanbesteding des yóórmiddags vóór 11 uur in de bus in het Gemeenlandshuis van Rnn- land te Leiden bezorgd zijn, of vóór dien tyd franco by Dijkgraaf en Hoog heemraden zijn ingekomenin beide gevallen moet buiten op den omslag geschreven zyn „inschrijvingsbiljet voor bestek 205". Nadere inlichtingen zijn te verkrij- Sn bij den Ingenieur van Rijnland te iden op het Gemeenlandshuis eiken Maandag, Vrijdag en Zaterdag vóór de aanbesteding en bij den Opzichter van Rijnland te Gouda. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rynïand, EGBERT DE VRIES, Dijkgraaf. C. W. VAN DER POT Bz., Secretaris. Leiden, 24 Juni 1911. Groote voorraad Bolide af braak all: liobt- en deurkozijnen ln diverse afmeting, binnen- en buitendeuren, porte-brisées serre kosIJnen.tochtiMiien met gekleurd glaa in lood, atolpdenren, koets- huil, stal- en pakhulsdeurko- «Unen Verder aware en lichte eiken en grenen binten, eiken- en kranen ribhout, battems, platen, planken, marmeren schoorsteen mantels, gootsteenen, ijzeren in- rijhekken gesteld op ijzeren bint. ■nrtjbreedte 8 Heter, enz enz Te aien a. d. opslagplaatsen oor de ^"^mnüng ran twee leden vkn den Gemeenteraad in 't Eerste Het Bestuur: Mr.-M.M.3CHIM VAN DER LOEFF, Voorzitter. H. KNUTTEL, Onder-Voorzitter. I. VAN D^UR WANT, Seoretaris. H. J. NEDERHORST Jr., Penningmeester. J. VERGEER. H. A. C. BRINKMAN. J. VAN DER JAGT. O. J. 0. HOOGENDiJK. C. C. KROM. Het Stembureau is geopend van 8 tot £r uur. Men wordt dringend verzocht voor 19 uur te stommen. Opgericht 1R21 GOUDA, Blauw straat 3,5,6 en 7 Telefoon 122 per maat en por flacon Voor 11.11. Winkeliers tegen fabrieksprijzen. Voor dg herstemming van twee leden van den Gemeenteraad in't Derde Dmtric/op WOENDAG 12 JULI 1911 worden met den moesten aandrang aanbevolen de heeren: n Hot Bestuur: 1fr- M- *L8CIIIM VAN DER LOEFF, Voorzitter. H. KNUTTEL, Onder-Voorzitter. 1. VAN DER WANT, Secretaris. H. J. NEDERHORST Jr., Penningmeester. J. VERGEER. H. A. C. BRINKMAN. J. VAN DER JAGT. C. J. C. HOOGENDIJK. Het Stembureau is geopend van 8 Uit 6 uur. Men wordt dringend verzocht voor flt uur te stemmen. ten gebruike op het Gymnasium, Hoogere Burgerscholen en alle andere Inrichtingen voor Onderwijs te Gouda zijn tegen veel verminderde prijzen verkrijgbaar bij De boeken zijn alle in netten staat en laatste drukken. Opent rekening courant met- en verleent crediet. aan hare ledenneemt gelden in deposito, ook van niet- leden. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den boekhouder, den Heer ten zjjnen Kantore WESTHAVEN e2, GOUDA. op DINSDAG 11 JULI a.8., des avonds 8uur, in de Bovenzaal van het Café „Harmonie", Markt. Punt van behandeling beslissing omtrent den optocht van Industrie en Handel. Namens de Sub-Commissio, A. J. J. VOS, Voorzitter. O. A. M. SI'RUIJT, Secretaris. Aanbovelond, Voor do herstemming van twoo ludou van don Gemeenteraad in 't Tweede District op WOENSDAG 12 JULI 1911 wordon met den moesten aandrang aanbevolen de heeren: Hot Bestuur: Mr. M. M. SCII1M VAN DER LOEFF, Voorzitter. II. KNUTTEL, Onder-Voorzitter. I. VAN DER WANT, Secretaris. H. J. NEDERHORST Jr., Penningmeester. H. A. C. BRINKMAN. J. VAN DER JAGT. C. J. C. HOOGENDIJK. a C. KROM. Het Stembureau is geopend van 8 tot 5 uur. Mon wordt dringend vorzocht voor uur to stómmen. Waarom eisclit go Buitcn{audscb Fabrikaat terwijl Hollandsch Fabrikaat zeker even goed, zoo niet beter is. Die éénmaal ons gewend is, wil geen ander merk. Vraagt Prljtconraul en Inlichtingen b\) R Gouda, koopt gjj beslist hot bost, hot soliedst H 611 het goedkoopst Uwo inkoopon van allorlei RI soorten Waschartikolen, Lucifers, Poets- mWMXW artikelen, Dweilen, Vaatjes Zeep, Zakjes Kogel- en Stangenblauw, Stijfsels, Hrhoen- croams, Doosjes Brons, enz. enz. enz. Aanbevelend, Het goedkoopst adres voor b h winkeliers. rrsagi Uw Winkelier ul'ilaltrinl H ZkkDVOOHT's KKU.AHK Sftllt Et rKACT Ze is beslist ile beste. Wscbi U voor namaak wn w- 1 II OPGERICHT HM KOgIHHLMRR FABHICKK!9 Voedert uw Vee met de zuivere murwe merk ,Ster" en W V, en HOVSHOONKHHOKHKM merk Wh, uitmuntende door boog eiwit en vetgehalte en grootste voedingswaarde Eere-Diploma ParV» 1000. Wegen Gouden

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 2