GLAZEN, nu THEE (MERK te letten. 'risia XTievi/ws- ©xl voor Q-q-vló-su ©xl OxrxstxeleexL. Be Ganzendokter. SOe Jaargang. Maandag 81 Augustus Wil. IWSKERk Buitenlandsch Nieuws. FÉUIlEETON i' beroemde erkgdazen veevoeders. UDE, I. Janskerk, der i'keningen enz. RICHT DER ABETH, K2AMM, ie van Beeldende 'Ider, Architect en J j (gevers, Gouda IYZONEN. m Telefoon Interc. 82. Sixxten lazrxci. Verschijnt dagelijks behalve Zon- en Feestdagen. Telefoon Interc. 82. Uitgevers A. BRINKMAN EN ZOON. haar nu te (Wordt vervolgd). in Zn., Gouda. lendermeel r voederkosten 40 en 5 kilo Kanarie» 13, en iji liter HTJL, BAART Ia. merk IS van Bouwkunde it. VENT. 5IJN VAN IEEÉN worden 1 in verzegelde m vijf, twee en m een Ned. ons tiding van Nom- ijs, voorzien van nd Merk, vol et gedeponeerd, t de uitvoering rde orders aan- lermethode. oederfaDriek 18IA Enkhuizen. aar bij HH.: Wydstraat. D, Veerstal. ge' haven van worden ten uitvoer gelegd. stene van' Bouw- en Wo- e Spieringstraat iur vergadering van Armenzorg, ij geregeld tijdig i ontvangen van en, vermakelijk- dan in onze ’s Pausen omgeving toen een paar uur later in het Giornale d’Italia het geheele gesprek gepubliceerd stond de ijverige gasopzichter bleek een verkleede persman. Dezer dagen nu kwam de werkelijke gasopzichter, edoch veel phantasie is niet noodig om zich voor te kunnen stellen, hoe gauw de echte” weer op de keien stond, zich bezinnend waaraan hij toch zulk een hardhandige bejege- van het dienend personeel te danken had. nonie” Markt, Ledenvergade- Excelsior”. in Boelekade, voor Algemeen e deS. D. A. P. mt Christensen, itinee en Soiree, it Guldemond. ikbord” verga- Jommissie voor GOUDSCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIÊM: Van 1—5 gewone regels met bewijsnummer f 0.55 Elke regel meer0.10 Bij drie achtereenvolgende plaatsingen worden deze tegen twee berekend. Dienstaanbiedingen per plaatsing van 15 regels f0.35 bij vooruit betaling, elke regel meer 6 ets. Reclames 1 0.25 per regel. Groote letters en randen naar plaatsruimte. genden morgen eerst Kienhout alles Zou mededeelen en daarna naar Ediths moeder zou gaan. Nu was echter de Zaak heel anders geloopen. Mevrouw Amalia wist echter het grapje van mijnheer haar neef naar Waarde te schatten en vermoedde, hoe de zaak eigenlijk in elkaar zat. Plotseling omgordde zij zich met al den trots harer ingebeelde millioeneh. „Mijnheer, gij zijt het slachtoffer geworden van een zeer wreede schets,” zei ze vol waardigheid„mijn neef heeft u niet gezegd, tegenover wien gij stondt en zoo hebt ge den vrijen loop gelaten aan een gevoel, dat ge anders zeker zoudt onderdrukt hebben. Mijn al te impulsief dochtertje heeft u ook niet binnen de perken weten te wijten, zoodat tot mijn spijt ik het moet doen. Mijn kind is niet bestemd, om de vrouw van een, een „Ganzendokter,” voegde Liefhart ér bedaard by. „Ja, van een ganzendokter te wor den,” ging mevrouw Amalia voort, maar voor ze verder spreken kon, legde Ediths hand zich op hare lippen. „Lieve, goede mama,” zei Edith feeder, „ga zoo niet voortFrans weet alles, en gij 2moogt niet boos op mij iijn, omdat ik mijn geluk op anderet wegen hebt gezocht dan gij. Ik heb onie” ’s avonds ergadering van Bond van Oud- tvistWaldemar en met hem het land goed Waren op zij gezet en ze had op alles ja en amen gezegd, zonder ook maar een oogénblik na te denken. Ik heb zoóeven een gewichtig woord, zonder eenige overweging uitgespro. Frankrijk. Fransch-Japansch verdrag. Frankrijk en Japan hebben heden ter vervanging van het tractaat van 1896, een 10-jarig handels- en scheeps- verdrag onderteekend, Op den voet van meest begunstigde natie. De gezondheidstoestand te Marseille geeft nog altijd aanleiding tot over dreven berichten. De waarheid, die het gevolg is Van een ernstig onder zoek, is, volgens de Matin, dat de toestand opgehouden heeft onrust te verwekken. Nauwelijks zijn gedurende de laatste dagen eenige gevallen vast gesteld, min of meer gelijkend op cholera-achtige enteritiswaaraan slechte een persoon is overleden. Debesmet- ting-haard schynt verdwenen te zijn. Die gunstige feiten heeft de prefect in het openbaas uitgesproken. De voorstelling, als zou Marseille ten prooi zijn aan een vreeselijke epidemie, die de Marseillanen zou decimeeren, is geheel onjuist. De maatregelen, door de regeering genomen, o. a. de opheffing van een muziekwedstrijd, hebben heftige be roering te Marseille teweeg gebracht. Het onder quarantaine stellen van een groote haven als Marseille, brengt voor den handel reusachtige verliezen mee. Geheimzinnige arrestatie De Parijsche „Information” maakt iheimzinnige ar- HAvre In opdracht van het ministene vanBin- nenlandsche Zaken begaven zich drie naar HAvre om daar drie Durtsche JmMMm* t ken,” begon ze eindelijk, zich tot Liefhart wendend, „ik heb u zoon genoemd, zonder iets anders van u te weten, dan dat ik u de gezond heid van mijn kind te danken heb.” „Ook deze zelfs piet, mevrouw,” zei Liefhart] vastbesloten. („Ik ben veearts.” Ze week achteruit. „Veearts vroeg ze verbaasd ;*„maar Ferdinand heeft u toch „Zooals ik u reeds zeide, mama, heeft oom de vrijheid genomen een grapje met ons of liever met u uit te halen, want ik werd toen ingewijd hij wilde laten zien, dat uwe bezorgd heid voor mijn' gezondheid geheel on gegrond was en daarom liet hij me door zijn” zij glimlachte schelmsch „door zijn ganzendokter behande len. Als mijne wangen rond en blozend waren, wilde hij het u zeggen.” De kleine lengen, die het meisje zoo glad van de tong ging, was geens zins eerst in dit oogénblik bedacht. De fijn voelende Edith had onmid dellijk aan de beschaming gedacht, die haar oom wachtte, en op den terug weg had ze met Liefhart beraadslaagd, hoe ze den armen man de onthulling minder pijnlijk kon maken, tot ze deze oplossing hadden gevonden. Er werd besloten, dat Liefhart den vol- Geheimzinnige arrestatie van Duit- sche officieren in Frankrijk, t- melding van een restatie, die in de ZOU X» VWM M opdracht van het minisi Parijsche geheime politie-beambten naar HAvre om daar drie Durtsche officieren, die zich aan boord Van het zeilschip Elena” betonden, te ar- resteeren. Het vaartuig had de En- gelsche vlag in top. Zoodra de offi cieren aan bóora van de „Elena” legram meldt: By de Janelly werden tien personen gedood. Op verschillende stations is de toe stand nog steeds abnormaal. Overal Ziet men soldaten piketdienst doen. De geregelde treinendienst is riog niet Weder ingesteld. Het Marylebone-station van de Great-Western, het Holbörn Viaduct station van de South Eastern en eenige andere stations zijn nog steeds ge sloten. Echter zullen ook deze waar schijnlijk morgen weder geopend Worden. Bericht wordt, dat in Londen overal de vrede geteekend is, en de mannen weer aan het werk zullen gaan, maar in de provincie willen zij eerst do voorwaarden der overeenkomst ver nemen. De vereenigde commissie uit de ver schillende vakbonden gaf heden een manifest uit, waarin zij er op aandringfc dat de mannen na hun korten maar grootschen strijd weer aan den arbeid Zullen' gaan. De voorwaarden tot overeenkomst bevatten o. a. dat de maatschappijen de vakverenigingen zullen erkennen, indien de commissie van onderzoek in dien geest adviseert. PRIJS VAN HET ABONNEMENT: Per kwartaalf 1.25 Idettt franco per post 1 50 Met Geïllustreerd Zondagsblad,1.50 Idem franco per post1.90 Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons BureauLange Tiendeweg 64, b|j onze Agenten, den Boekhandel en de Postkantoren Het departement van Oorlog heeft last gegeven, dat alle troepen zoo spoedig mogelijk naar hun districten moeten woraen teruggezonden. Zaterdagavond laat hebben de sta kers te Llanelly (Wales) zich nog schuldig gemaakt aan verscheidene daden van roof en brandstichting. Zij staken goederen in brand, die aan het station lagen ongeslagen. Een ont ploffing had plaats, waardoor drie menschen werden gedood en verschei dene gewona. De politie chargeerde met den wapenstok, de soldaten met de bajonet. Ook hierdoor werden velen gewond. Een later t ontploffing te het gevonden, laat mij het nu be houden 1 Eindelyk, eindelijk mag ik waar en oprecht zijn, moedertje, en gij ook, zijt ge daar niet blij om Ik zou dit leven vol leugens niet langer verdragen hebben.” Mevrouw Amalia liet zich op een stoel neervallenwat hare dochter haar had aangedaan, was te veel. Ze scheen geheel ontsteld, in werkelijk heid overlegde ze, wat haar nu te doen stond. „Dwaas kind,” sprak ze eindelijk, hoe kan je van een leven vol leugens spreken? Ken je de dryfveer van mijn daden, weet je, hoe onze financiëele toestand is? Kan de leugen, die je mij verwijt, niet een dubbele leugen zijn, een leugen, die je voor de ge varen van den rijkdom moest be schermen Kan dit goud, dat je voor phantastisch goud hieldt, niet werke lijk bestaan „En al bestond het, mama,” ant woordde Edith vast, „dan zou dit aan mijn besluit niets veranderen. Dat het verzinke als den schat der Nibelingen, ik zal er niet om jammeren. Italië. Van een gasopzichter. De zuster Van Paus Pius is er dezer dagen da- nig ingeloopen, verzekert de Romein- sjehe corr. van een Berlijnsch blad. Toen de Paus ziek was, meldde zich óp zekeren dag een gasopzichter in de woning van ’s Pausen zuster, aan het Stj-Pieterplein gelegen, aan. Hij inspecteerde bijzonder nauwkeurig de leiding en ook de meter en informeerde ioo terloops naar de gezondheid van den Paus. De praatzieke oude dame bakte daarover niet zuinig uit en ver telde al wat zij m^ar wist. Hoe groot Was echter haar schrik en die van i -V- ver het tafelkleed over het hoofdik Weet niet of hij mij wilde vermoorden, Of wilde stelen of iets anders, ik was in het eerste oogehblik geheel ver bluft, daarna echter riep ik uit alle macht om hulp. Ferdinhnd komt toe gesneld en in myn angst klem ik me aan hem vastdaar komt mevrouw Betti binnen, scheldt en raast op me pit ijverzucht. Verbeeld je, ik die vorsten aan mijne voeten gezien heb, ik zou dien boonenkWen^er, die mis schien Lessing houdt vobr den uit vinder vah den stoomploeg, zijne nog dommere vrouw afhandig maken Ja, dat komt er van, als men van zijné hoogte nederdaalt. Maar ik zal me Wreken, neen, gij zult mij wreken, mijn zoon!” Ze had dit alles zonder eenige onder breking uitgestooten, nu scheen ze tot bezinning te komen. Plotseling zweeg ïe stil en dacht na. Wat had ze eigen- liverseelvoer) 13 en ‘/j kilo „Vooreerst, mama, wat is er toch met oom en tante gebeurd?” vroeg Edith, nadat ze de deur gesloten had. Mevrouw Amalia geraakte Weer in extase. 3 Is ongeloofelijk,” riep ze, „wijl ik een doodsangst heb uitgestaan, wijl ik me in de handen van een roover heb bevonden, beleedigt men mij, slingert men mij een ontzettende be- - «chuldiging in ’t gezicht. Verbeeld je eens, er kwam een bedrieger in huis, B noemde zich graaf Mumpitz of zoo I g»f voor mevrouw Riedel te moeten spreken; nu, in mync goed- 7-o heid verwaardigde ik my neef Fer- ze stil en dacht na. Wat had ze eigen- dinand, dje voor den middag steeds- lijk gedaan? Hare eigen berekeningen vele bezigheden heeft te verrichten, geheel in war gestuurd. Edith kwam b§ den gast te vervangen en nam op daar in huis gevallen met een ver- mij den gewaanden graaf te onder-1 loofde, van wien ze volstrekt mots hoyden, terwijl hij voorgaf op Emma te wachten. Hij weet met mij een gesprek aan te knoopen over kunst, Ik raak onmiddellnk in geestdrift en, terwijl ik hem mijn groot tooneelttit; 0»ina voorspeelde, werpt mij de roo- vooral wilde de regeering verhinderen, dat door de staking den toevoer van levensmiddelen voor verschillende plaatsen\zou worden afgesneden. Zij liet ook (de veilingen door een sterk ihilitair cordon bezetten en de trans porten naAr en van de opslagplaatsen door politieagenten en soldaten bege leiden. Toch gelukte het het plebs nog een paar maal een dergelijk trans port te olvervallen en de eetwaren te vernielen. Dat het tot een staking is gekomen, is waarschijnlijk het ge volg van een misverstand over het voorstel door Asquith in de gecom bineerde vergadering van directies en stakingscomité gedaan. Dit heeft ook later minister Lloyd George in het Lagerhuis gezegd. Hij deelde mede, dat de ebrste minister wilde een kleine commissie van 3 personen, 1 groot- Werkgever, bekend man uit de ar- Beiclerswereld en 1 onpartijdig man van erkende bekwaamheden. Deze volkomen onpartijdige com- ihissie zou dan Maandag direct aan Het werk gaan en haar conclusie zou door de regeerifig zoo deze er zich ihoe kon vereenigeh, administratief efi Wettelijk desnoods worden vastgelegd. Toen de werkgevers echter de juiste Samenstelling wisten, schijnen dezen te hebben geweigerd. Zij willen wel een commissie, die een enquête zou houden, maar een commissie van arbi trage, gelijk deze zou zijn en wier Uitspraak dus bindend zou kunnen zijn, daarvan mofesten zij niets hebben. Enfin het vergelijk senijnt toch ge vonden. Het is nu maar de kwestie óm te trachten in het vervolg derge- lijke conflicten te voorkomen. De spoorwegstaking in Engeland. Wanneer we ons overzicht nog een keer wijden aan de spoorwegstaking in Engeland, dan is daarvoor een goede grond. Zaterdagavond laat seinde Reuter: De spoorwegstaking is geëindigd en daarmede is aan dezen grooten socialen strijd een einde ge komen. Al was het te verwachten, dat een Oplossing zich niet al te lang zou laten wachten, een zoo spoedige beëindiging van het conflict had toch zeker demand verwacht. De toestand was er de laatste dagen niet naar, om het einde van den strijd zoo spoe dig te mogen verwachten. De stakers hadden de noodige middelen om het voorloopig nog wel eenigen tijd te kunnen uithouden en hoezeer de spoorwegdirecties ook vertelden, dat de vertraging maar zeer gering was, de feiten spraken hun beweringen tegen. Het Zuiden van Engeland was feitelyk het eenige gedeelte van het Vereenigd Koninkrijk, waar de staking zijn invloed slechts weinig deed ge voelen. Maar in het Noorden waren de gevolgen zeer ernstig. Ook in Izmden zelf was de toestand vrij^ on geregeld. Slechte een enkel der 12 stations werd geregeld bediend. Op alle andere was de dienst vrij wel in 1 de war gestuurd. Bij al de ongeluk ken, die de staking bracht, was ten minste noge een lümtpunt te ontdek ken de dreigende transportstaking is door een overeenkomst tusschen de arbeiders en de reedets waarschijnlijk voorkomen. In Liverpool was men er zeker het treurigst aan toe. Be halve dat het spoorwegverkeer stil stond, staakten ook de electriciens en gaswerkers. De geheele stad was daardoor in het duister gehuld. Een aanzienlijke mintaïre macht stónd de politie bij om de orde te handhaven, wat volstrekt niet altijd ging; Het uitschot van de bewoners, dat in dergelijke groote havenplaatsen met zijn zeer gemengde bevolking altyd in vrij grooten getale voorkomt, zétte allerïéj relletjes op touw, die dóór de politie spms met de grootete moeite, soms eerst na een hardhandig optreden konden worden bedwongen. Dé regeering echter was vastbesloten, de orde met afle haar ten dienste staande middelen te handhaven. Alle beïangryke puriten op de spoor weg lijnen warén door militairen bezeten De commissie zal zoo voortvarend mogelijk te werk gaan. Door beide partijen is de verzekering gegeven, dat zij de oplossing ^n de commissie accepteeren zullen. Bovendien heeft de regeering aan de spoorwegmaatschap pijen de verzekeringen gegeven, dat zij in de volgende zitting aan de wet gevende mhdht voorstellen zal, de toe name dér lasten te verlichten, voor het geval de exploitatiekosten toenemen mochten tengevolge van de dnurdeTe arbeidskracht. zagen, dat de politie-beambten hét schip naderden, heschen zy in allerijl de zeilen en verlieten de haven. De Fransche autoriteiten weigeren iedere opheldering aangaande dit voorval on geven evenmin de reden op, weshalve de arrestatie der officieren nad moeten plaats hebben. Engeland. Do Staking. Nadat de telegrammen van Zaterdag alle melding maakten van stakingen allerWege en van onlusten kwam het laateUF telegram dien dag de tijding brengen dat de staking geëindigd was. De berichten waren wel onrustwek kend. Zoo seinde Reuter Zaterdag De City and South London Railway sloot hedennamiddag haar kantoren. Bij een overval door stakers op den spoorweg te Llanelly ontstond een gevecht met de troepen. Deze gaven vuur, waardoor twee nieuwsgierigen Werden gedood. De menigte ging daar op op de vlucht. Uit Nottingham wordt bericht, dat stakers in de Erewaéh-valtei dó rails hebben opgebroken en daardoor de Midland-Scotch Expres en twee andere passagierstreinen tot staan hebben ge bracht. Troepen uit Derby veegden de lijn schoon en zorgden dat de trein door kon rnden naar Grimsby. De vischhandel lijdt ernstig onder de staking1: Er is nog een groote voorraad levens middelen te Londen en de prijzen zijn niet abnormaal hoog. Het werk in de dokken had geregel- den voortgang. De „Londen and City Railway tube” moest het station sluiten, daar alle beambten op aandringen van pos ters het werk hebben nedergelëgd. Gisteren kwamen nadere berichten in. De voorwaarden van de regeling voorzien in de beëindiging van de Staking, aangezien de leiders der werk lieden hun uiterste best zullen doen om de werklieden over te halen, dade lijk het werk te hervatten, en alle werklieden, in het conflict betrökken, daartegenover door de maatschappijen wéér zullen worden aangesteld, zonder op eenige wijze gestraft te worden. De commissie van onderzoek, die Zal worden aangewezen om de geschil punten te behandelen, zal bestaan uit twee vertegenwoordigers van de werk gevers en twee vertegenwoordigers van de werklieden, met een onpar- tydigen voorzitter.

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 1