Mantels, Costumes, Blousen De Gan [No. 116 L.aatste Herichten. Telefoon Sixite SE’OTST. AGEITEA, FEUli D. SAMSOM. Telegrafisch, Weerbericht van het Koninklijk Meteriologisch- Instituut te DE BILDT. geneeskundig letons. finj ‘29 Aug. W vier zeven Per kwarta Idem franc Met Gelllui Idem franc Abonnemei Tiendeweg De nu nog resteerende worden tot SPOTPRIJS uit verkocht. en mitsdien met een nafioelig saldo van zeven en twintig duizend negen en vijftig gulden, zeven en zeventig en een halven cent 53) Nu keek hij stekende dak va: daaronder staan hij het uithangl trad snel binne moeder traden v en keken naar d dien de waard en met wantrouw Met een diepe; op een stoel neei met stralen van minder dan geer den vloer ontst zakdoek voor d zicht af te drog< nat geworden. „Iets warms, waard toe, „of i brandewijn.” Haastig verdwi onmiddellijk een „Ik heb meteen besteld,zei hij, voor den gast n< „Dat ia een BURGERLIJKE STAND GOUDA. GEBOREN: 23 Aug. Geerdina Margaretha, ouders N. van der Meer en J. W. van der Tol. 24. Pieter Bernardus, ouders W. Bakker en G. M. van Leeuwen. 25. Petrus Her manns, onders H. J. van Munster en N. A. de Vries. Pleuntje, ouders J. de Jong en A. van Wolferen. 26. Nicolaas, ouders C. Okkerse en J. Nederhoff. Anna Maria, ouder» G. A. de Jong en P. C. Leerintveld. OVERLEDEN: 25 Aug. J. P. de Klerk, 78 i. ONDERTROUWD: W. J. Ooster ling en A. Verkerk. C. A. Ver schut en A, M. Fokkers. D. van Straaten en N. Glasbeek. J. VAN GALEN. W. BOKHOVEN. P. J. KOLIJN. De V o o r z .i 11 e rOok deze Com missie zog ik dank voor het uitge brachte rapport on stel voor dit met de begrooting ter visie te loggen. Aldus besloten, rapport der Raadscom- Oflïe Grlllusirrrrdr Werk bladen De Wereldkroniek van 26 Aug. geeft het laatste portret van Thomas A. Edison den grooten uitvinder. Opge nomen zijn verder artikelen met illustration over do rotspelikanen van den Bass-Rock in den Golf van Edin burg, de werkstaking in Engeland, de openluchtvoorstelling te Bergen van „Adam in Ballingschap”, Athletische wedstrijden te ’s Hage, de bakkerij- tentoonstelling te Arnhem, de „Gio- conda” het gestolen woreldberoemfle schilderij, do nieuwste portretten van Prinses Juliana, kroniek en feuilleton. begrooting van de Bank van Leening. Dit rapport luidt aldus: Gouda, 24 Juli 1911. Aan den Gemeenteraad van Gouda. De Commissie in wier handen werd gesteld de begrooting van de Bank van Leening voor het dienstjaar 1912 heeft de eer U mede te deelen, dat zij geen bedenkingen heeft om U tot goedkeuring te adviseeren, de begrooting sluit zoowel in ont vang als in uitgaaf met een bedrag van f 88905.-— terwijl de post „sub sidie dor Gemeente tot dekking van het tekort” voor memorie is uitge trokken. President d’ Aj De pas gekoze tugeesche Repul Arriga, een ma: jarigen leeftijd h verwacht' wordt spelen op het st: President d’ A professor was ar Coïmbra, heeft v gestaan tot de k heeft vroeger de: Carlos en diens 1 non hertog van ex-koning Manui Engelsch, maar republikeinsche gedreven die bet Vermoedelijk ding der regeeri; ministers en zich tot het vervulk tatieplichten. H voerende kabinel ingediend, zal des vangen door eer. nieuwen presidei Het telegram Arriaga met zij wenschte, en we erkenning door tugeesche republi als volgtOp h( Excellentie totht is benoemd, he< welgemeende ge bieden, met het hetwelk uwe me hebben gegeven, mijn vriendschap ernstige wensche vaarden, welke voorspoed der Po De Wetgeven< bij acclamatie e voorzitter goedg .Frankrijk dank de erkenning dei In de wetgevei dezer dagen on keuring, de afg nezes, de benoen een parlementaii onderzoek zal le van Jezuiten ge genomen papiei mede, dat een nuntius in Liss tocht tegen deP had deelgenomei f 27059.77* Gedaan ter openbare vergadering van den Dit ontwerp-besluit wordt in stem ming,, gebracht en aangenomen met algemeene stemmen. De beide Wet houders bleven buiten stemming. (Wordt vervolgd.) De Prins van 26 Aug. heeft als voorplaat hot portret van Mr. Joh. Enschede, aftredend voorzitter van de Maatschappij van Nijverheid. Verder zijn opgenomen foto’s van de Dolo mieten, de eerste openlucht-voorstel- ling van „Adam, in Ballingschap”, de Genestet-bank onthuld, Batavia, be grafenis en werken van Jozef Israëls, en meer actueele foto's, schetsen, ro- manvervolg en romanbyvoegsel. en mitsdien met oen batig saldo van vijf en dertig duizend negen hem- \lerd vier en zeventig gul den, vier cent f 35974.04 2°. de buitengewone ontvangsten op vijfhon derd zeven en vijftig duizend zeven honderd zes en dertig gulden, een en twintig cent. f 557736.21 en de buitengewone litgaven op vijfhonderd en tachtig duizend honderd vijf en negentig gulden, negentig en een cent 20 Aug. Cafó „Harmonie” ’s avonds 8'/2 uur. Ledenvergadering van don Kon. Ned. Bond van Oud- Onderofficieren. 1 Sopt. Gebouw van Bouw- en Wo ningtoezicht aan de Spieringstraat ’s namiddags 2 uur vergadering van de Commissie van Armenzorg. Beleefd verzoeken wij geregeld tijdig mededeeling te mogen ontvangen van vergaderingen, concerten, vermakelijk heden enz., om deze dan in onze agenda te vermelden. Hoogste barometerstand 770.1 te Horta, laagste stand 750.8 te Ler wick. Verwachting tot den volgenden dag. Moest matige zuidwestelijke tot zui delijke wind, waarschijnlijk regenbuien met tijdelijke opklaringen, geringe kans op onweer, zelfde ‘temperatuur. Voetbal. Morgen zuilen de serio-wedstrijden op het T. O. P.-terrein aan den Win terdijk alhier Iworden voortgezet. De volgende elftallen zullen in de Demi-Finale tegen elkander kampen: A. 1011 uur Xerxes III (Rotter dam) tegen Cieleritas I (Den Haag). B. 11 */t12’/M uur Excelsior I (Gou da) tegen K. |F. C. I (Rotterdam). Excelsior I moest feite! yk uitkomen tegen Olympia II (Gouda), daar Olym pia II verleden week K. F. C. met 41 heeft verslagen. Doch onder pro test heeft K. p. C. met 5—0 gewonnen gekregen. I Finale. 45 uur Verliezer A tegen Verliezer B om de 3de en 4de prijs. tiur Winnaar A tegen Winnaar B dm de 1ste en 2de prijs. Van 121/a uur speelt T. O. P. een vriendschappplijken wedstrijd om een Grooten Zilveren medaille tegen U. D. I. uit Rotterdam. Voorts is er van 23/4—33A uur een korfbal wedstrijd Amicitia I (Boskoop) tegen Velox I (Rotterdam). De win naar, van dezen wedstryd krügt even- een Grooten Zilveren medaille. Tot slot is er een feestavond in de Sociëteit „Ons Genoegen”, alwaar de Medailles aan do winnende verooni- gingen zullen worden uitgereikt. Zwemmen. Over het Kanaal. Er bestaai óp het oogenblik weer heel wat animo voor de Kanaalzwem- merij, We hébben reeds medegedeeld, dat Eduard Meyer weer oen poging gaat wagen. Hij vertrekt heden reeds naar Dover en blijft daar eonige dagen om aan water en klimaat te wennen, zoodat, weer en wind dienende, hij Woensdag een eerste poging zal doen. Waarschijnlijk zal ook de Engehch- man Jarvis tegelijk met hem in zee gaan, louter voor de gezelligheid. Trouwens, het zal daar nog drukker worden, want dezer dagen vertrekt ook Ooms naar Calais, terwyl de Belg Maas eveneens oen poging gaat wagen, beiden van uit Calais. Ook deze hoeren wachten op den eersten den besten gunstigen dag, zoodat het niet onmo gelijk zal zyn, dat ze gelijk met Meyer in zee zullen gaan en oat ze elkaar onderweg voorbij zwemmen. -- Pak me met van 26 Aug. heeft als voorplaat De nieuwste portretten van H. K. H. Prinsos Juliana on verder do moord te Wapsorveen, de zwom- wedstrijden te Gouda, do ziekte van Z. H. de Paus, brand te IJssolstein, een Zigounerkwartet voor een dag, de Middelburgscho Pad verkenners, In- dische/Zijde-Industrie, Spaansche Stie rengevechten, Terechtstelling, op een elecrischen stoel, do werkstaking te Londen, de begrafenis van Josef Israëls, met 4 foto’s. Ten slotte Por tretten van bekende landgenooten, boeiende Schetsen, de rubriek van Redacteur X, het kindernummer „Ons- Prinsesje” on het gevolg van den nieuwen roman, getiteld „Zyn Eod Getrouw” door Beatrice Walsh. Gouda, 26 Juli 1911. Aon den Gemeenteraad van Gouda. Do Commissie benoemd in Uwe vergadering van Vrijdag 21 dezer tot het nazien van de bogfootingen der gesubsidieerde Instellingen van Wel dadigheid voor het dienstjaar 1912 hooft do oor U mode te deolon dat zij rich van die opdracht hoeft gekweten, naar aanleiding daarvan vindt zij vrij heid tor goedkeuring van bedoelde begroetingen te adviseoren. J. VAN GALEN. J. VERGEER. R. U. JONGENBURGER. Do Voorzitter: Namens de vergadering zeg ik de Commissie dank voor hot uitgebrachte rapport en stel voor het rapport met de begroetingen tor visie te leggen. Aldus besloten 2e. Het rapport der Raadscommissie belast geweest met het onderzoek der Het Leven van 22 Aug. geeft een reeks bekende plekjes voorheen en thans, de begrafenis van Jozef Israëls, tweede tweodo sorie kiekjes van „fo rensen”, nieuwe foto’s van Prinses Juliana, Rooyaards openlucht-voor stelling van „Adam in Ballingschap”, de „Genestet-bank te Bloemendaal, Ds. P. H. Hugenholtz, don overleden bekenden predikant, schetsen, feuil* acht en halven Ö84795.985 3°. Het i - missie belast geweest met het onder- zoek dor begroetingen voor do Hoff- i manstichtingen. Dit luidt aldus Gouda, 24 Juli 1911. Aan don Gemeenteraad van Gouda. In handen van ondorgoteekenden i worden door U gesteld de begroetingen der Hoffmanstichtingen, zoowel van i het Damesgesticht als de Volksgaar- keuken beiden voor het dienstjaar 1912. Voor hot damesgesticht is gerekend op een bijdrage van do gemeente van f 6838.en voor do Volksgaarkeuken van f 2500.—. Wij hebben geen bezwaar de be groetingen zooals dio zijn aangeboden bij U ter goedkeuring aan te bevelen, J. VAN GALEN. W. BOKHOVEN. P. J. KOLIJN. De Voorzitter: Ook deze com missie dank ik voor het uitgebrachte rapport on stol voor dit mot do be groetingen tor visie te leggen. Aldus boslqten. 4°. Een schrijven van do commissie belast geweest met hot onderzoek der gomeento-rekoning over 1910. Dit luidt aldus Gouda. 11 Augustus 1911. De Commissie belast met het onder zoeken der Gemeente-rekening, dienst 1910, heoft de eer den Gemeenteraad te rapporteeren, dat zij de bedoelde rekening, na vergelijking mot de daarbij behoorendo bescheiden, accoord bevon den heeft, weshalve zij voorstelt hot door Burgemeester en Wethouders aan geboden conceptbesluit good te kouren. Do Commissie voornoemd, l)r. F. H. G. VAN 1TER80N. F. HERMAN Fz. J. DE JONG Hz. Ontwehp-Bkbluit. De Raad der gemoonto Gouda; Gozion do door Burgemeester on Wethouders ingevolge de artt. 218 en 219 der Gemeentewet opgomaakte en hem aangeboden Rekening en Ver antwoording van do Inkomsten on Uit gaven der gemeente over hot dienst jaar 1910 Gelet op art. 220 der bovengenoemde Wet; Heeft besloten De voormelde Rokoning voorloopig vast te stollen 1°. de gewone ontvangsten op vier honderd vier en zestig duizend vier honderd dertig gulden, elf en een hal ven cent f 464430.il5 en de gewone uitgaven op vier honderd acht en twintig duizend vier hon* derd zes en vijftig gulden, zeven en een halven cent - 428456.075 Melilla 26 Aug. Uit Spaansche bron wordt gemeld, dat de troep die de topographische opmetingen op den westelijken over van de Moulouya beschermt, is aangevallen. Te Enschede had de arbeider Mieleng het ongeluk van 5 M. hoogte van een in aanbouw zijnd fabrieksgebouw to vallen. De ongelukkige liep hoogst ernstige verwondingen aan den rug op en moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. Van den personentrein van 7.47 van Winschoten naar Nieuwoschans ontspoorde hedenmorgen te Ulsda do achterste goederenwagen. De trein, die 8.23 van Winschoten vertrekt, kon nu eerst te 9 uur 40 gaan, anders geen ongelukken. Te Enschedé is de venter J. Kosters in een cafó op het privaat, waar schijnlijk door to veel gebruik van sterkendrank plotseling dood gebleven. De justitie stelt een onderzoek in. Te Winschoten Oostoreinde is twee nieter onder den straatweg in een diepe sloot in de veenlaag brand ontstaan zoodat onder den straatweg do veen massa brandt over een lengte van vijf tig motor. De Winschoter brandweer heeft het blugchwerk begonnen met oen sproeiwagen, waarin water wordt aango.voerd uit de waterleiding. Men vroost voor inzakking van den weg, wijl het vuur reeds groote afmetingen aanneemt. De verduistering San de Generale Credietbank. Men meldt ons uit Amsterdam. De directeur der1 Generale Credietbank alhier de heer E. C. L. R. van Ellinck- huysen, dié zooals wij destijds meldden in Maart spoorloos verdween, na zich te hebben schuldig gemaakt aan ver duistering van ongeveer f 26000. hooft zich bij do politie aangemeld en is, ingevolge de door de Justitie ver zochte aanhouding ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Gisteravond brak brand uit in een t dcnnonbosch in Ambt. Doetinchem, eigenaars erven baron T. van Pallandt van Hagen. De directeur van het Rijks-Opvoe- dingsgesticht „De Kruisberg” was spoedig met een aantal verpleegden op het terrein aanwezig en het ge- I lukte hun, bijgestaan door de omwo- nenden, den brand te beteugelen, doch niet dan nadat een groote oppervlakte door het vuur was verwoest. De aanvaring op de Schelde. Men meldt ons nader uit Hans- weortHet ijzeren tjalkschip, dat ten gevolge eoner aanvaring met de En- gelsche zeeboot „Pinro” zonk, was het - schip „Junior” schipper Korsten, met oeno lading tarwe van Antwerpen naar de Zaan. Het schip zit in diep water gezonken. De bemanning is met moei te door in de nabijheid zijne schippers gered geworden en hier geland. Raad voor de Scheepvaart. Men meldt ons uit Amsterdam De Raad voor, de Scheepvaart zal 29 Augustus a.s. een onderzoek in- i stellen inzake het gedeeltelijk ver- liezen van den deklast in de Noord- 1 zee op 16 Juli van het Stoomschip s „Karald”, kapitein L. Veldman, ree- derij A. 0. Lensen beiden te Ter- nouzen. Voorts zal Donderdag 31 Augustus een onderzoek worden ingesteld inzake de stranding van het s. s. „Alkaid”, kapitein J. Datema on reoderij van Nievelt Goudriaan Co. te Rotterdam. Deze stranding had 5 November 1910 bij Marseille plaats. En voorts zal behandeld worden de aanvaring op 14 Mei in de Noordzee van het s.s. Rijndam der Holland Amerikalijn, kapitein P, v. d. Heuvel te Rotterdam. Dinsdag 30 Aug. wordt uitspraak gedaan in de zaak van de Neptunus, worden inzake het vergaan m het Engolsche Kanaal op 14 April van het sleepschip Hansweert II, kapitein Jan van der Lip te Oostzaan, roederij N,V. Hansweert II gevestigd te Hans- i weert, directeur C. Noels. Do A msterdamsche Gemeentefinanciënj Blijkens de heden verschenen Toke ning on administratieve verantwoor ding der gemeente Amsterdam over 1910 sloot deze rekening met een batig saldo van f 2.148.755.23. De ontvangsten bedroegen in dit jaar f 37.650.403.23, de uitgaven f 35.442.731.41het voordoelig saldo bedroeg derhalve f2.207.671.28. Op 1 Juiii 1.1. bleef nog te betalen Torren, van Eijk, Knuttel, Vergeer, van Galen, de Jong, van der Ree, van Iterson, IJsselstijn, Dessing, Kolijn, Jaspers en Muijlwijk. Afwezig de hh. van de Velde, Prince en Jongenburger, allen met kennis geving. De Voorzitter: Ingekomen zijn dfr geloofsbrieven van den heer Dr. B. J. Broekhuizen, ik verzoek de hh. Nederhorst, IJsselstijn en Kolijn die te onderzoeken en schors de verga dering. Na heropening wordt het woord verleend aan den heer Nederhorst, die voorstelt de heer Broekhuizen als raadslid toe te laten als bij de wet bepaalde termijn verstreken zal zijn. Aldus besloten. De Voorzitter deelde mede dat door Gedeputeerde Staten zyn goedgekeurd 1°. Het Raadsbesluit van 20 Jan. j.l. No. 20, betreffende de overneming door de gemeente van een gedeelte der Snoystraat van R. U. Jongen burger alhier. 2°. De Raadsbesluiten van 21 Juli j.l. Nos. 18, 18a, 18ó en 22 tot wijzi ging van do gemeente-begrooting voor den loopenden dienst. 3°. Het Raadsbesluit van 21 Juli j.l. No. 17 tot het kosteloos in gebruik geven van een gemeente-lokaal aan de alhier gevestigde vereeniging „Bureau voor Arbeidsrecht”. 4°. Het Raadsbesluit van 21 Juli j.l. No. 19 tot het aangaan van twee geldleeningén met het Pensioenfonds voor weduwen en weezen van bur gerlijke ambtenaren. Door dön Minister van Binnen- landsche Zaken zijn goedgekeurd de Raadsbesluiten van 21. Juli j.l. Nos. 8 on 9, betreffende de definitieve benoe mingen van de hh. Dr. G. J. DE GROOT en Dr. A. RUTGERS tot leeraren aan het Gymnasium. Door Ged. Staten is aan B. en W. geschreven als volgt ’s-Gravenhage, 25 Juli/4 Aug. 1911. Wij hebben de eer U mede te deelen dat de Staten der provincie bij hun besluit van 18 Juli No. XX zich be reid verklaard hebben uit de Provin ciale kas voor den aanleg van een lyn GoudaBoskoop Alphen aan te leggen door den Staat te exploiteeren door de Maatschappy tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, een renteloos voorschot te verleonen van f 500.000 mits de verdere bolanghebben als ren teloos voorschot of in een andere vorm als door de Regeering aannemelijk mocht worden geacht voor den aanleg te zamen f 300.000 bijdragen. Een afdruk van onze voordracht en van het rapport van de Commiisie uit de Staten volgen wij hierby. Wij verzoeken U van dit besluit mededeeling te doen aan den Raad uwer gemeente. Wij doen deze mededeeling aan de besturen van de vier gemeenten, welke door de nieuwe lijn verbonden zullen worden. Het ligt thans op den weg van deze gemeentebesturen met de overige belanghebbenden bij den aanleg der nieuwe lyn en met elkaar in overleg te treden tot het beschikbaar stellen van het bedrag van f 300.000 voor de uitvoering van het plan nog noodig. 1 De Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, SWEKRT8, Voorzitter, VAN FIZENNE Lo. Griffier. Aan hoeren Burgemeester en Wet houders der gemeente Gouda. Door Burgemeester en Wethouders is de heer Dr. J. HUGES, tydelijk Archivaris ter gemeente, met ingang van 1 September a.s. defiinitief als zoodanig aangesteld. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen 1”. Het rapport dor Raadscommissie belast geweest met het onderzoek der begroetingen van de gesubsidieerde instellingen van weldadigheid. Dit luidt, aldus f 744b.373.58 en nog te ontvangen f 7.089.456, zoodat het batig saldo over 1910 zooals boven gezegd 1 f 2.148.755.23 bedraagt. B. en W. van Amsterdam hebben heden de gemeentebegrooting voor 1912 ingediend. Deze sluit in ont vangst en uitgaaf met de som van f 34.939.048 tegen f 33.644.013 over 1911. Vlaamsch Nationaal en Congres. Ter gelegenheid van het Vlaamsch Nationaal en geneeskundig Congres dat op 9, 10 en 11 September te Os tende gehouden worden, zal op Maan dag 11 September een tocht op zee gemaakt worden naar Vfissingen en Middelburg met lunch aan boord. Gisteravond halfnegen was de Pavil- joensgracht in rep en roer. Uit de eerste verdieping van de woning no. 25 hoorde men een huiselijke twits en even later zag men een vrouw uit het raam vallen, De hoogte waarvan zij viel bedraagt ongeveer 6 meter. Haar val werd nog gebroken, doordat zij eerst terechtkwam op een nikkelen buis van het raamkozijn der beneden woning en vervolgens op den grond viel. De vrouw werd mot bebloed- en verwond gelaat en met gekneusde beenen in een naburig café ingedragen, waar de vrouw des huizes haai- de eer ste hulp verloende. Spoedig was er po litie bij die haar per raderbaar van het Ziekenhuis vervoerde, terwijl haar man die er kalm bijstond onder verdenking naar het commissariaat is ^gebracht. Kruitmagazijn gesprongen. Men seint ons hedenmiddag: In het Kamp van Zeist bij Soes- terberg is een Kruitmagazijn van de Vesting-Artillerie te Utrecht waarin c.a 700 Kilo kruit is opgeslagen door het vlam vatten van een lichtkogel in de lucht gevlogen. Een sergeant, die daar als wachter is aangesteld, wordt vermist, zoodat men vermoedt dat hij bij de ontplof fing om het leven is gekomen. Nadere berichten spreken van 2 dooden en 3 gewonden.

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 4