- I Mantels, Costumes, Blousen vmmivt, m oimiumiM) ZPinriers-laanLcS.. Qemen?de Berichten. Stadsnieuws. SZ=OIST. lv£ijLz;ieIls:- Laatste Berichten. Telegrafisch Weerbericht D. SAMLSOM - Offlcieele Prijscourant 4 "Zn n 9>/( w/J Minister van schoon© kunsten zullen worden voorgelohd. Omtrent de aansprakelijkheid* voor het gebeurde kullen de verschillende hoogere ambtenaren aan heb Louvre zich te verantwoorden hebben. Roods is wat don dienst betreft, het volgende geconstateerd. Op '21 Augustus, den (lag dat de verdwijning plaats had, was do directeur van het Louvre llamolle mot verlof, do conservator Heron do Villefosse was ziok, de con servator' Miehei was met vofcantie, ter wijl do conservator Leprieur. niet in staat was Hamolle to vervangen. Zoo dat de conservator Benedite, ais over blijvende do aangewezen man was do directie van hot Museum waar te ne men. Welnu, Benedite heeft -zich op 21 Augustus niet in hot Louvre ver toond. Als resultaat van het onderzoek, naar do verantwoordelijkheid, kan reeds worden gemeld, dat de directeur van hot Louvre zal moeten aftreden, terwijl na dezen eersten maatregel, nog meerderen over de gehoole hiërarchi sche ladder zullen volgen. Het onder zoek naar de plaats gehad hebbende feiten thans aan het licht gebracht, dat do Gioconda moet verdwenen zijn tuHHohon 7.20 on 8.35 's morgens, dat om 7.10 uur de knop aan den binnen kant van de deur uitkomende op do trap naar de „Cour du Sphinx" was weggenomen en het stifjo vervangen was door een spijker waardoor de deur knop aan den buitenkant word vast gehouden', on dat om 7».20 utir een onbokend gebleven porsoon, gekleed in oen lango witte jas op het i woede trapportaal stond te wachten. Echter hooft men buiten hot Louvre nog goon enkel spoor van den dief gevonden. Inmiddels ontbreekt hot niet aan- wijzigingon, waarop dan dó oen of ander gearresteerd wordt. Zoo zijn to Bordeaux twee Duitschers aangehou den en daarna weer losgelaten, om vervolgens weer in hechtenis genomen te wordop „Paris Journal" biedt 50.000 fres. voor hom die do Gioconda in hare bureaux zal terugbrengen vóór den l*»n September. Het blad belooft, pp zijn eer het geheim te bewaren over den porspon, die hete schilderij in zijn bezit, Weeft on'over do omstandigho<h>n, waarin Jiet schildorijNsou teruggebracht wordpn. Bachet, directeur van de Illustration, heeft oen origeteokond schrijven ont vangen van iemand, die beweert in hot bezit zijn van do" Gioconda, welke hij aan ile Illustration zou ondorhandigon, indien hij goonhinderlaag van do politie vreesde. Bachet verklaarde in een"interview zijn eerowoord to goven. dat hij hot geld zal overhandigen, zondor zelfs het aangezicht van zynen bezoeker to willen zien. Ter plaatsing als tijdoljjk adspirant- ingeniour bij den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken in Neder- lancïseh-Indië, mot een verband van vijf jaren worden gevraagd ingeniers, -by voorkeur Nederlanders waarvoor in aanmerking kunnen komen zij die aan een der Duitsche technische hooge soholen dan wel aan hot Polytechnische Instituut te Kopenhagen hun diploma verwierven. I)o aanvaiigsbezoldiging bedraagt f 250 's raaands. Na 2 jaren dienst volgt, bn voldoende geschiktheid en goede plichtsbetrachting bevordering tot ingenieur, op een bezoldiging van f350 'smaands, welke door periodieke Verhoogingen tot f 1000 's mannds kan stijgen. Verdqre bizonderheden vindt men in St.-Ct. nr. 201. Yolks- en School baden. In een der zalen van het Kurhaus te Soheveningen vergaderde Zaterdag de Nederianaacho Vereeniging voor Volks- en Schoolboden. Do voorzitter, dr. W. P. Ruysoh, opende (le vergadering en woes er op dat de vereeniging een jaar van krach tige» arbeid achter zich heeft. Toch blijft Nederland nog steeds bij do andere landen achter, zooals spr. nog dezer dagon blpek bij zijn bezoek aan de Internationale Hygiënische Tentoonstelling te Dresden, waar het boden-wezen <ni do volks- en school- baden een ruime plaats innemen. Hoe treurig is het bv. te Rotterdam, waar niettegenstaande sinds jaren door autoriteiten op hot gebied van hygiëne en schoolwezen word gewezen op de noodzakelijkheid van het oprichten van schoolboden, echter zonder het minste resultaat. Gelukkig zijn de toestanden te Amsterdam en den Haag gunstiger. Daar de secretarea, movr. Out, door familie-omstandiglipden verhinderd was, hot congres bij te wonen, werd rapport uitgebracht door Mej. Do uwe» Dekker. Daaruit bleek, «lat het Bureau van Advies ook nu weer herhaaldelijk geraadpleegd werd ter zake bouw, exploitatie en oprichting van. zoowdl volksr qjs schoolboden, o. a, te Oost burg, Roermond?, Hilversum, liekker- kerk, Zeist, Maarssen, Wormorveer, Egmond, Voorschoten an Gouda. In verband mei het voornemen om de 1()0 conferentie van een tentoon stelling gepaard to lateh gaan en wel licht ook buitenlanders tot deze con- ferontio uit te noodigen, wendde do vereeniging zich tot don minister van Buitenlandscho Zaken met het ver zoek, -moedeeling te mogen ontvangen vay het bestaan van verschillende zusterverenigingen in het buitenland en hoe in andore landen doof Staat, Provincie èn Gemeente aan die ver- oenigingen steun wordt verleend of zelfstandig volks- o» schoolbaden worden opgericht. De minister dood door middel van gezantschappen ver schillende berichten inwinnen. Hot aantal leden bedroeg op 1 Jan. 1911 694 en bedraagt thans 726. Blijkens de rekening en verant woording bedroegen ton vorigen jare do 'inkomsten f 2723, de uitgaven f 1314, zoodat do rekening sluit mot oen batig saldo van f 1309. De begrooting voor het volgende jaar werdvastgesteld op f 1135. De voorzitter dpelde moe, dat er lannen bestaan om te geraken tot et houden van oen internationaal congres op het gebied van volks- en schoolbaden. Als bestuursleden werdon herkozen mevrouw R. Out—Piobenga en me vrouw W. C. F. Furuée-Ruysch. De behandeling van het ontworp- Huishoudelijk Reglement werd tot later aangehouden. Vervolgens werden door afgevaar-" digden van vorsehiflondo af doolingen en 'aangesloten vereeniging mecdee- lingon gedaan omtrent den stapd van zaken in het afgeloopen voroonigings- jaar. .Het voornemen bestaat om ter ge legenheid van hot 10-jarig bestaan dor vcrooniging het volgende jaar aan do alsdan te hqudon 10" conforontie oen tentoonstelling to vorbindon van hotgeon do voroeniging roods op hot gebied van hot badonwezon bezit on van hetgeen zij van de tentoonstelling te Dresden hoopt te krijgen. In de middag-vergadering hield ulloroerst dr. Ruyach een voordracht, over: „Do post on haar bestrijding." Na de mot grooto aandacht gevolgde voordracht van dr. Ruysch, was het woord aan mei. M. Douwos Dekkor, van 's Gravennrige, die in broode trek ken hare reisindrukkon over volks- en aohoolbadqn mededeelde, om zoodoende te doen zien, dat Nederland op hot gebied van het badonwezon zeer ton achter staat bij het buitenland, en in de hoop, dat hot in het licht stellen vail onze achterlijkheid in dit opzicht, een spoorslag zou mogen zijn, om in het vervolg hier te lande moer actief op te treden. Achtereenvolgens doed spreekster hare toehoorders oen blik siaan in volks- on schoolbad- en zwem inrichtingen in Zweden, Noorwegen, Düitschland en België. Spreekster hoopte, dat hetgeen het buitenland ons doet zien, zal leidon tot een krach tiger ^bevordering van do schoolbaden, dan tot dusver viel waar te nemen. VRIJDAG 25 AÜG. 1911. (Vervolg). 5°, Een brief van Curatoren van het Gymnasium Van den volgenden inhoud Gouda, 3 Augustus 1911 Vermits zich wederom oenige leer lingen van het Gymnasium hebben aangemeld om 'onderwijs te ontvangen in de Hebreeuwsehe taal, hoeft liet College van Curatoren de oer Uwe vergadering in overweging te geven daartoe in den volgenden Cursus 1911 1912 de gelegenheid open te stellen en bevelen zij ter benoeming tot Looraar in hot Hebroeuwsch voor don tijd van één jaar ingaande mot 1 September 1911 bij U aan den Heer A. Ketel lapper alhier. Het door Curatoren ingewonnen advies van den Heor Inspecteur dor gymnasia wordt hiernevens overgelegd. Tiet College van Curatoren bij het Gymnasium te Gouda. Dr. F. H. G. VAN ITERSON, President. BROUWER, Secretaris. Aan den Raad dor Gemeente Gouda. 6°. Een voorstel van B. en W. tot aanboveling van een brugwaehtater. Dit luidt aldus Gouda, 26 Juli *911. Voor de benoeming van eenebrug- wachtater der ophaalbrug oVer het water van de Nieuwe Haven bif de Gouwe, ter voorziening iq de vaca ture ontstaan tengevolge van het aan den brugwachter P. B. van den Broek op zijn verzoek verleend eervol ont slag, hebben wij de eer voor te dragen I. AALTJE ROOSEBOOM, huis vrouw van H. den Boggende, brug wachter der Jan Kattenbrug; II. GEERTRUIDE MARIA LEEF LAND, huisvrouw van H. Engelhard, brugwachter van de Nonnen waterte ug Aan den Raad der Gemeente Gouda. 7°. E^n voorstel van B. en W. van den volgenden inhoud Gouda, den 26 Juli 1911. Do Gezondheids-Commissie heeft bij .hare missive van 8 Juli 1911 no. 27 B, waarvan afschrift hierbij is gevoegd, onze aandacht gevestigd op don toe stand waarin do woning aan de Tuin straat no. 3, verkeert. Deze woning hoeft oen niet besqho^en dak, natte muren, slecht privaat, en is hot per ceel bouwvallig. De Commissie is van meening dat dit perceel onbewoonbaar is en niet door het aanbrengen van verbeterin gen in bewoonbaren staat kan worden gebracht, zoodat het onbewoonbaar behoort te worden verklaard. Uit het van onaontwego ingestelde onderzoek is ons gebleken datdet'oo- stand zóó is als door de Gezondheids- Commissie wordt opgogeven. -Ons met hare zienswijze verecnigendo hebben wij do oer Uwe vergadering voor te stellen het volgende besluit to nemen De Raad dor gemeente Gouda, Gezien de voordracht van Burge- jaeesfer en Wethouders dd. 26 Juli 1911 no. 73; Overwegende, dat do woning aan do,Tuinstraat no. 3, kadastraal bekend in sectie 0 no. 12G2 ter bewoning ongeschikt is on niet door het aan brengen van verbeteringen in bewoon baren staat kan worden gebracht Gelezen liet advies van de Ge zondheids-Commissie dd. 8 Juli 1911 no. 27 B,; Gezien Art. 18 dei' Woningwet Heeft besloten Do bovenbedoelde woning aan de Tuinstraat no. 3 onbewoonbaar te ver- klaren|énet last tot ontruiming daar van bfpnen zes maanden to rekenen van. detr dag, waarop de tijd tot voor ziening zal zijn verstreken of hot bo- sluit tot onbewoonbaarverklaring zat zijn gehandhaafd. Aart de$ Raad der Gemeente Gouda. 8°. Bfii voorstel van B. en W. van den volgendon inhoud Gqudo, don 26 Juli 1911. De Gezondheids-Commissie hooft bij schreven v#n 8 Juji jl. No. 41 B, waarvan eon afschrift hierbij wordt overgelegd, onze aandacht gevestigd op de woning aan de Boelekade No. 63. Volgons haar rapport heeft hot per ceel eone hqogte van slechts 2.20 M., onvoldoende verlichting, natte muren, oei|. privaat, (fat rechtstreeks afvoert oj? de sloot, terwijl de vloer van de woon- tevens slaapkamer lager ligt dan het aangrenzend terrein, een borst wering niet aanwezig is, hot perceel geheet verzakt en het onderhoud bin nenshuis slecht zoomede do bewoning zeer vuil is. De Commissie is van meoning dat do woning niet door verbeteringen in bewoonbaren staat kan worden ge bracht, weshalve zij ons in overwe- ging geeft de onbewoonbaarverklaring daarvan aan Uwe vergadering voor te dragen Uit het van onzontwoge ingesteld ondeVzook is ons gebloken, dat het meerendeel dor door de Commissie aangeduide gebreken door opvolging van onze aanschrijving van 6 Novem ber 1906 No. 167 reeds zijn wegge- 'nomen, terwijl de verlichting vol doende mag heeten. Het komt oijfc 'voor dat in afwijking van het gevoe len der Commissie in de bestaande gebreken alseen lago zoldering, on- besehoten dak en slecht onderhoud, zeer wel zou zijn te voorzien en dat wel degelijk veranderingen en verbe teringen kunnen worden aangebracht om de woning geschikt te maken tor bewoning. Ingevolge hot voorschrift van art. 13, twoede alinea, der Woningwet, hebben wij de eer Uwe Vergadering uit te noodigen omtrent het al of niet on- bewoonbaarverklaren van het perceel aan de Roolekade No. 63, eene beslis sing te nomen, terwijl wy haar op groud van het boven medegedeelde meenert in overweging to moeten ge ven niet ©ver te gaan tot do onbe woonbaarverklaring van die woning, maar ons in de gelegenheid te stellen den eigenaar krachtens artikel 14 der gemelde Wet aan te schryven de in overleg met de Gezondheids-Commis sie noodig geoordeelde verbeteringen aan te brengen. Aan den Raad der Gemeente Gouda. 4 tot 8 zijn gedrukt rondgedeeld en voor heden aan de orde gesteld. IK Een voorstel van B. en W. van den volgenden inhoud Gouda, 31 Juli 1911. Door den Commissaris Van politie is onze» Voorzitter, onder verwijzing naar de salarissen in andere gemeenten uitbetaald, verzocht te bevorderen, dat de jaarwedde van den Inspecteur van politie, volgens do Verordening rege- lende de samenstelling en, de bezoldi ging der gemoento-politie bedragonde f 1000, met drie twoejaftrlijksche ver hoogingen van 'f 100 werd verhoogd. Uit overweging dat deze refgeling eerst twee jaren geleden is vastgesteld meent de Burgemeester zich echter te moeten onthouden van eenig voorstel tot verhooging dor jaarwedde van don Inspecteur van politie. De wijze waarop de tegenwoordige titularis zijn werk kring vervult is evenwel zoo lofwaardig en voorbeeldig dat, niettegenstaande zijn betrekkelijk korten diensttijd, een bewijs van waardeering alleszins ge rechtvaardigd zou zijn. De Burgemees ter zou daarom gaarne zien, dat dezen Inspecteur eeno personeola töelago werd verleend. Ons met zijn voorstel verenigende hebben wij de eer don Raad in over weging te geven den hear. E. H. Tenekinek, Inspecteur van politie, mot ingang van 1 Januari a.s. toe te ken nen eeno personeel© toelage van f 200 's jaars, wojke voorts ijj n pensioensgrond slag zou worden geacht deel uit te maken van 'zijne jaarwedde. Aan den Raad dor Gemeente Gouda. 10°. Een voorstel van B. on W. van don volgendon inhoud: Gouda, 31 Juli 1911. Bij zijn schrijven van 26 Juni j.l. No. 47, waarbij hij ons de verschillende ramingen voor de bogrooting 1912 toezond, deed de gemeente-bouwmoes- tor op grond van de voortdurende uitbreiding zijner werkzaamheden het voorstel ov#r te gaan tot de aanstel ling van nog oen opzichter voor de gemeen te werkon op eeno jaarwedde van f 900 en van eon schrijver-teeke- naar op eeno jaarwedde van f 600. Voorts stelt do goraoente-bouwmeoster voor tor bestendiging van eon voor- loopig door ons genomen maatregel een plantsoonopzichter op oone jaar wedde van f 1080 aan te stellen, aan wien ook zou worden opgedragen het toezicht op de wegen en voetpaden, waardoor de stadsbaas meer tijd zou krijgen om toezicht to houden op de gemeente-reiniging. Eindolijk strekken de voorstellen van den hoer Koole om den plantsoenbaas W. van Wijk moor in het bijzonder te belasten met de kweekerij dor gemeente en hem tevens, op te dragen het dry ven der in de onmiddolijke nabijheid daarvan te stichten toestellen voor do bemaling van de Korte Akkeren. De Commissie van bijstand in het beheer der gemeentewerken verklaart in haar rapport van 14 Juli j.l. No. 158 zich mot deze voorstellen wel te kun nen vereonigen, met dit voorbehoud even wol dat, wanneer wordt overge gaan tot de aanstelling van nog een opzichter, kan worden volstaan met een klerk op eene jaarwedde van f 300, in plaats van den ge vraagden sohrij ver-teekenaar. Na ernstig beraad zijn wij tot de overtuiging gekomen dat do aanstel ling van meerder personeel bij de directie der gemeentewerken wel is waar zeer gewenscht is, doch dat, waar de toestand der gemeente-financiën een zoo zuinig mogelijk beheer gebiedend vordert deze uitbreiding geleidelijk behoort të geschieden. Naar alle waar schijnlijkheid zal van den gemeente bouwmeester in 1912 veel minder tijd voor buitengewone werken worden 'geëiachfc dan in de laatste jaren het geval washet wil ons daarom voor komen dat met het in dienst nemen van een schrijver-teekenaar kan wor den gewacht, tot bijvoorbeeld 1913. De aanstelling Van nog een opzichter der fabricage achten wij daarentegen niet te vermijden. Wij hebben mitsdien de eer den Raad in overweging te gevon ons te machtigen met ingang van 1 Januari 1912 over te gaan tot de aanstelling van a. een opzichter der fabricage op eeno jaarwedde van f 800 en b. een plantsoen-opzichter, tevens belast met hot toezicht op de wegon en voetpaden, op eene jaarwedde van f1080, en om den plantsoenbaas W. van Wyk, onder toekenning van eonploons- verhoogmg van f 1.per week, te belasten met de werkzaamheden in de kweekerij der gemeente en met het drijven der toestellen enz. voor de bemaling der Korte Akkeren. Aan den Raad der Gemeente Gouda. 11*\ Ëen voorstel van B. en W. van den volgenden inhoud: Gouda, 31 Juli 1911. Het loon van don brugwachter der Kleiwegsbrug en van de stalknechten, thans bedragende f 9.per week, komt ons bij vergelijking met andere loonon van werklieden der gemeente te laag voor en niet geheel in over eenstemming met den gevorderden werktijd. Verhooging met f 1.per week achten wij billijk. Wij hebben mitsdien de eer den Raad voor te stellen het loon van den ^wachter der Kleiwegsbrug en van de sluisknechten met ingang van 1 Ja nuari 1912 nader te bepalen op f 10.— por week. Aan den Raad der Gemeente Gouda. (Wordt vervolgd.) Zijn eigen zuster bestolen. Zaterdagmorgen is te Middelburg gearresteerd zekere W. V., die te Souburg een kralen halssnoer met gouden slot, toebehoorende aan zijn zustor, had ontvreemd, en het te Mid delburg verkocht had bij een goudsmid, bij wien het in beslag genomen werd. Als oen zeer groote zeldzaamheid meldt men aan do „N. R. Ct." dat een zeug van den landbouwer A. Verdonk te Heesbeen in den tijd van 11 maan den 54 jongen ter wereld heeft ge bracht. Vrijdagavond reed to Amsterdam een vrachtwagen door de Noord er- straat. Op 'n gegeven oogenblik of het paard schrikte, verkeerd uit week of z'n draai le kort nam, hier omtrent loopou de lozingen uiteen kwam het arme dier mot het hoofd terecht in (le ruiton van den melk- winkol van den heor Sink en raakte er zoodanig in verward, dat het door verscheidene personen met kracht moest worden bevrijd. Jammer gen >eg te laat. Do wonden waren zoo ern stig on zoovele aderen doorgesneden, dat het na betrekkelijk korten tijd doodbloedde. Hot cadaver werd op dezelfde kar weggeleid. Donderdagavond brandde een ge- reodschapsbergplaats bij de „Kweokeij" te Veonlmizon af. Gisteren meldde oen verpleegde zich als brandstichter. Hij .verklaarde liever vijf jaar gevan genisstraf to wi'len ondergaan dm eenigen tijd in de Rijksworkinrichting to vertoeven. GOUDA, 28 Augustus 1911. Eenige jeugdige personen hebben gisteren onder Haastrecht verschil lende boomgaarden geplunderd. Uit gaande om te gaan visschen hadden zij alleen de kanis bij zich, doch geen hengels, en deze waren allen vol met gestolen appelen en peren. Er is pro ces-verbaal tegen hen opgemaakt. Te Rotterdam is een persoon uit deze gemoente aangehouden, die, bij de wed. van Deth in de Groenondaal alhier eenige gouden ringen had op zicht gekregen en die te Rotterdam in de Bank van Leening had beleend. Bij Kon. besluit is met ingang van 23 Aug. benoemd tot adelborst le klasse bij de zeemacht de adelborst 2e klasse J. J. A. van Staveren, van Reeuwijk. Het bestuur der Roei- en Zeilver- eeniging „Gouda" zal onderlinge roei en zeilwedstrijden houden op Zondag 10 Sept. a.s., vanaf 10 uur voormid dag op het terrein der Vereeniging. De te vt ren nummers zullen zijn 1. Wherry's met 2 roeiers bemand, door dames bestuurd. Dit nummer wordt geroeid in de wherry's der Vereeniging Marie en Kitty en staat open voor 1ste en 2de klaése roeiers, weritende Leden der Vereeniging. Baanlengte 600 Meter, te roeien in de Marie en 600 Meter, te roeien in de Kitty. Deelnemers geven aan den Heer T. B. Granpré Molière, Commissaris van het Materieel, schriftelijk kennis met opgave van de volledige bemanning van de wherry, dus 2 roeiers en 2 dames. Voor de roeiers is de lange roei- pantalon en de roeipet der Vereeniging verplichtend. 2. Cano roeien. Baanlengte 200 Meter met keerpunt. Hiervoor is schriftelijke opgave van den deelnemer voldoende. 3. Handicap-Zeilwedstryd. Baan lengte circa 5000 Meter. De vaartuigen, waarin gezeild wordt, worden door het bestuur aangewezen* Voor dit nummer is schriftelijke op gave van den Stuurman voldoende, die het vaartuig de geheele baan zelf moet sturen. De opgave tot deelneming sluit voor alle nummers op 3 September. De prijzen voor alle nummers be staan uit Medailles, die aan het bestuur zijn aangeboden door iemand, die on bekend wenscht te blijven. De prijsuitdeeling vindt onmiddellijk na afloop van den wedstrijd plaats. Voor de vacature in de Vereeniging van Leeraren M. O. is o. a. candidaat gesteld de heer Dr. S. S. Hoogstra, Directeur der R. H. B. S. alhier. Uitslag van den gehouden huia- houdelijken schietwedstrijd op Zondag 27 Augustus door de schietvereeniging „Volksweerbaarheid" afd. Gouda. Personeel A., 150 M. 5-Schots. l«te prijg J, B. Hulleman met 84 p. 2® A. J. Vermeulen 84 3* J. B. v. d. Maden 81 4® M. Binnendijk 78, 5° van Oostenrijk 72 6® H. Blom 68 7» J. H. Rem 67 8* P. de Jong 65 Personeel B, 150 M. 5-schots. I®4® prijs W. Guijken met 91 p. 2® J. P. Mul 85 3® A. Van Tyn 83 •4® J. Verkaaik 80 5® W. J. Gyzenij 78 6® de Weger 76 7® Borst 67 8® H. Gijzen ij 66 Personeel C, Marga 5-schots. l,t# prijs Verbiest met 52 p. 2® A. de Reus 52 3® D. Koedam 51 4® O. W. Streefland 46 5® de Water 38 6® A. de Jong 27 7® de Morreo 26 Personeel D, Marga 5-schots. l®4* prijs Endenburg met 50 p. 2® D. v. d. Want 49 3® A. Starreveld 29 Vrije baan, 3-schots a 15 ct. I®4® prijs J. L. Hulleman met 58 p. 2® W. J. Guijken 55 3® A. J. Vermeulen 55 4® Al van Tijn 54 5® J. P. Mul 54 6® A. P. de Goede 53 7® J. B. v. d. Maden 53 Vrij© baan, 3-schots h 20 ct. 0 1"*® prijs H. Gijzenij met 55 p, 2® J. B. v. d. Maden 55 3® A. van Tijn 54 4® A. Bax 50 5» W. J. Guyken 49 6® J. Blotkamp 48 7® H. Borst 47 Vrije baan, Marga. l#t® prijs A. J. Vermeulen met 59 p, 2® A. Bax 57 3® A. de Reus- 56 4® J. Verkaaik 56 5® J. L. Hulleman 56 6® M. Binnendijk 54 7® C. Vos 54 Bij het te Rotterdam (voormalig Charlois) Zaterdag en Zondag gehou den Concours van Harmonie en Fan farekorpsen, Gemengde en Mannen koren was de uitslag als volgt: Wedstrijden Zaterdag: le Aid. Fanfare. Militaire Vereen. Gorkum, le prijs. 2e Xfd. Fanfare. Volharding, Noordeloos, le prys. 3e Afd. Fanfare. Muziekyereeniging Harmonie, Slik kerveer, 2e prijsmuziekvoreeniging Eensgezindheid, Itiisoord, 3e prijs. le Afd. Harmonie. Excelsior, Bolnes, lê prijs. 3e Afd. Mannenkoren. Oranje Nassau, Rotterdam, le prijs, Marschwedstrijd. Militaire «Vereen. Gorkum, le prijs, Excelsior, Bolnes, 2e pr.; Harmonie, Slikkerveer, 3e prys. Eerewedstrijd. Mannenkoor Oranje Nassau, Rotter dam, 2e prijs. Harmonie. Excelsior, Bolnes, le prijs. Fanfare. Militaire Vereen. Gorkum, le prijs met gelukwensohj Volharding, Noor deloos, le prijs; Harmonie, Slikker veer, 2e prijs. 2e Aid. Gemende koren. Gouda, te Gouda 3e prys. De Jury bestond Zaterdag uit de Hoeren Bern. Diamant, R'damLudw. Felix Brandts Buys, Velp en D. H. M. Bolton, Den Haag. Zondag bestond de Jury uit de Heeren Ludw. F. Brandts Buys, Velp; D. H. M. Bolton. Den HaagJ. Koning, AmsterdamJ. H. B. Spaan derman, Gouda en P. Hartog, Rot terdam. De uitslag van Zondag was als volgt 3e Aid. Fanfare. Enterpe van Charlois le prys met onderscheiding, Unie van Fijnaard le prys, Wilhelmus, van Schalkwijk 3e prijs. le Afd. Fanfare. Excelsior, Vianen 2e prijs. 3e Afd. Mannenkoren. Delft, Excelsior le prys met onder scheiding. 2e Afd. Mannenkoren. Kunst na Arbeid, R'dam, le prijs met byzondere onderscheiding en go- lukwensch van de Jury. 3e Afd. Gemengdo koron. Kunst en Vriedschap (a) Rotterdam le prijs, Kunst en Vriendschap (6), Rotterdam, 3e prijs. Door deze ver eeniging geweigerd. Eerewodstrijd. Gemengde koren. Kunst en Vriendschap (a), R'dam, 2e. prijs. Eere Afdeeling. Mannenzangveroenigingen Kunst na Arbeid, Rotterdam, le prijs met bijzondere onderscheiding van de Jury Excelsior, Delft, le prijs. Stolwijk, 27 Aug. Was het de laatste jaren de gewoonte in onze ge meente ter gelegenheid yan don ver jaardag onzer Koningin reest te vieren het begin van September, ditmaal met deze gewoonte gebroken en heeft- men reeds Vrijdag j.l. feestge vierd en met succes. Onder leiding de „Wilhelmina"-Vereeniging zijn des voormiddags gohouden een ring- rijderij op fietsen en volksspelen voor ongens en meisjes van 10—-12 jaar. Des namiddags was er een ringrijdorij voor paartjes, gezeten op tweewielige Irytuigen. Aan de voormiddag-ringrijderij na men 41 fietsende dames en heeren. De 1° prijs werd behaald door Mej. T. Kroon, te Stolwijk de 2® door den heer G. Dogterom te Haastrecht en de 3° door don heer D. Anker Gz. te Stolwijk. De volksspelen voor jongens bestonden in een wedloop met hinder nissen zakloopen en gemaskerd door een ton kruipen. Er waren 19 deel nemers waarvan Joh. D. van Dam, L. van den Heuvel Pz. en M. de Bruin respectievelijk lon, 20n en 3*n prijs be haalden. De meisjes moesten op een plat bord ballon dragen, 41 doelnoem- sters. Hier werden do prijzen behaald door Dirkje Verdoold, Clazina Stop pelenburg en Honkoop evenals de jongens-prijswinners allen van Stol wijk. 'Aan de namiddag-ringrijderij namen 23 paren doel. Do prijzen werden be haald als volgtDames, le prijs Mej. Ja. Bak, Borkenwoudo2o prijs Mej. Ca. Ca. do Jong, Stolwük en 3e prijs Mej. M. Kool, Stolwijk. Heeren. le prijs G. do Vreugt2e prijs C. do Jong en 3e prijs C. de Vries, allen van Stolwijk. Alles liep flink van stapel, dank zij de regeling der Wil- helmina-Veroen. Het Stol wijkscho Har monie-gezelschap onder cfirectio van den heer J. G. Arentz heeft in niet geringe mate er toe bijgedragen do feestelijke stemming er in te houden. Dreigde aanvankelijk een regenbuitje de feestvreugde te verstoren, de lucht klaarde spoedig weer op en heerlijk weer. zonder stof, begunstigde de feestviering, die voor dit jaar alweder achter ons ligt, en waarop allen, die daartoe hebben medegewerkt, met ge noegen mogen terugzien. stand kwam met 3—-0voorde Olympia- combinatie. In de eindstrijd kwam Celeritas uit tegen* K. Fi C. Vurig, vlug spel gaf deze wedstrijd te zien. K. F. C. leidt spoedig met 10, welke stand tot rust zoo bleef. Na de rust gaf Celeritas pas geheel. Na met een kei hard schot gelijk gemaakt tQ hebben, volgde spoedig het winnende punt, door de R'dammers evon vlug ge(jjk gemaakt. Daarna was het spel steeds voor de Hagenaars, 2-maal wisten zij nog te scoren, zoodat Celeritas met 42 welverdiend won. Als tussehenwedstrijd werd gegeven T. O. P. I U. D. I uit Rotterdam. De gaston waren verreweg de meer deren on wisten ook met 70 te winnen. Verder Bcoren woyd door den uitstekenden keeper verijdeld. Als propaganda-wedstrijd werd eon korfbalwodstrijd gespoeld tusschon O. S. C. R. uit Rotterdam on Amicitia uit Boskoop. O. S. C. R. wint de (oss, kiest de richting on stelt zich op met 6 invallers, "terwijl Amicitia er 5 telt. Do Rotterdammers zijn, wind eh zon mede, aanvankelijk veel sterkor, tqj-wyl do spelkwaliteit ook veel boter was. Regelmatig voeren zij hun puntental op tot 5-4). Na de pauze is het spel meer verdeeld, met do Boskoopors in de meerderheid. Vooral doen zich nu de dames in hun spel geldon. Amicitia maakt nu 3 doelpunten, terwijl de Rotterdammers bang voor een ko mende nederlaag nu weer flink op zetten on met 7—3 wiirnon. De spel kwaliteit, hoewel geen le klasse, was beslist van propagandistische waarde. Als scheidsrechter fungeerde do hoer II. Krijn uit Rotterdam, lid van het Hoofdbestuur. Na afloop gaf T. O. P. een feest avond in „Ons Genoegen". Do voor zitter, de heer J. van Dantzig, be dankte de verschillende veroonigingen die medegewerkt hadden om deze serie-wedstrijden te doen slagen. Ver volgons werden de prijzen als volgt uitgereikt lste prijs, Celeritas, 's Gravonhago, Verguld Zilveren Médaille; 2de prijs, K. F. C. Kralingen, groot Zilveren Medaille; 3de prijs, Xerxes III, Rotterdam, kleinen Zilveren medaille 4do prijs, oxtra-prijs, Olympia, groot bronzen medaille. Aan V. O. C. Ill en U. I). I beiden uit Rotterdam zal, (laar beide clubs niet vertegenwoordigd waron, ioder oen Zilveron Modaillo gezonden worden Do Korfbal vereeniging O. S. C. R| uit Rotterdam, wefd eveneens eon groot Zilveron Medailló geschonken Hierna worden eortige voordrachten gegeven, wolko zeer in den smaak vielen, vooral die van de hh. N. M. van der Roer en G. Manuel. Do avond werd besloten met oen zeer geanimeerd bal. „T. O. P." kan met genoegen op haar serie-wedstrijden terugzien. Deventer, Ant. Averkamp, J. L. v. d. Broeke, J. W. Kersbergen, J Mossel, Anton II. Tierde, A. H. L. Tiggers, Jos. A. Verheijen (Amsterdam), A. H. Amory (Arnhem), J. 11. B. Spaander man (Gouda), L. Angenot, J. M. Bolle, H. W. Hofmeester, Ch. v. Isterdael, H. D. v. Ling, Carol D. Obers tad t, Arnold Spoel, Karei, A. Textor, H. Völlman C. L. AV. Wirtz ('s Hage), P. Koeman (Leeuwarden), Mej. C. Mae. üillaviy (Leiden), Leon C. Bauwman (Nijmegen), J. H. Bessolaar, Louis Schitzler, B. A.' Verhallen, A. B. II. Verhey, A. de Vogel, (R'dani), VV. Petri (Utrecht) en A. J. Ackormnn, 1® secretaris ('s Hage. Afloop dkh Opknuabk Vkrkoopinü van ONROERENDE GOEDEREN. Gehouden door Notaris N. F. Oambier van Nooten, te Gouda. Perceel 1. Winkelhuis on Erf, Korte Groenondaal No. 14 koopor do heor J. van Tok voor f 2180.—. Porc. 2. Huis, Kamemelkrioot No. 128 niet verkocht. Perc. 8. Huis, Lomdulsteog No. 14, koopor de heer A. Fokkers q.q. to Gouda voor f 610.—. Perc. 4. Huis, Vost Nos. 68 en 70 kooper do hoor A. Fokkers te Gouda voor f 860. Voetbal. De 2e dag der T. 0. P.-serie-wed- strijden verliep gisteren onder goed voetbalwqer doch een tamelijk flinken wind. Het terrein was iets beter dan vorige week, zoodat ook beter spel te zien gegeven werd. Om half 11 kwam Celeritas uit den Haag tegen het Rotterdamsche elftal Xerxes Hl in het veld. Al spoedig volgde een levendig spel met Xerxes in de meerderheid, wat werd uitgedrukt voor rust in 2—0 voor Xerxes. Na de rust zet Celeritas virvaarlijk op, houdt de Rotterdamsche c}ub inge sloten en weet den stand keurig op 5—2 te brengen. Hierna kwam Excelsior uit tegen K. F. C. uit Kralingen, dat met een protest met 50 van Olympia II gewormen had. Het \spel was tamelijk verdeeld met K. F. C. iets in de meerderheid. De stand met rust was 1—0 voor do Rot terdammers. Na de rust wisten zy nogmaals, hoewel off-side staande, te scoren, zoodat K. F. C. met 20 in de finale geplaatst werd. Excelsior wensohte na de toekenning van het laatste punt niet meer uit te komen. In de verliezenronde speelde daarom een Olympia-oombinatie tegen het Xerxes Hl uit Rotterdam. Olympia was steeds in de meerderheid, wjeer was het de middenvoor, die tweemaal onhoudbaar wist te scoren. De eind Nederlandsche Toonkunstonaars- Vereeniging examens 1911. Aan de Jaarlijksche examens die voor de 32ste keer hebben plaats go- had, werd deelgenomen door 84 Dames en 13 Heeren. Ter bekoming van 97 diploma's te weten waarvan geslaagd 3 voor viool (onderwijskunst 3 violoncel 13 koorzang 12 10 solozang 4 piano B (middelb. onderw.) 1 63 piano A (lager onderwys) %h Het Diploma werd verleend voor Viool aan de Heeren H. I. I. van Beinum te Arnhem, F. Panbakker te Leeuwarden (met al gemeene stemmen) en Mej. B. Speek te Amsterdam. Voor Violoncello aan de heer EJ Calkoen te Amsterdam. Voor Piano B (middelbaar onder wys) aan Mej. M. J. W. Vetter te Amsterdam. Voor koorzang aan de Dames A. J, W. Brugmans te Kampen (met.alg.st.), M. C. Montage te Apeldoorn, A. C. Ch. Petri te Utrecht (met alg. st.j E. Olivier te Apl doorn, L. Fuldauer te 'sHage, I. Chr. E. Wijers te 's Hage, J. G. M. Wesseling te s Hage, M. Eg- mond te Winkel (N.-H.), Mevr. P. S. Bosch-Nix te 'sHage. A. E. Hem mert te A'dam en de Heeren P. Zanon te Ammerstol (met alg. st.), B. H. Vastennout te Leeuwarden. Voor solozang aan de Dames A. Ram Colthoff te A'dam, M- C. D. H. Pas te R'dam J. D. G. A. Swaan te A'dam, C. E. A. Kantelaar te Arnhem on M, A. V. Westerberg te Arnhem. Als Examinatoren verleenden hunne medewerking de H. H. Mr. Henri Viotta, 's Hage en M. W. Petri (Utrecht), afwisselend als Voorzitter, 9. v. Willigen (A'dam), Jan Ryken van het Koninklijk Meteriologisch- Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 766.5 te Miinchen, laagste stand 750.0 te Thors- havn. Verwachting tot den volgenden dag. Zwakke tot matige zuidolyko tot zuidwestelijke wind, nalf tot zwaarbe wolkt, mogelijk regenbuien met kans op onweer. Schipbreuk. Te Londen zyn uit Jamaica be richten ingekomen van oen ernstige sehipbreuk die in do.Caraïbisohe Zee hoeft plaats gehad. Eert der sloopon van hot stoom schip Alice toobehoorend aan de Maat schappij Donald, is to Bluefield, (Ni caragua) binnengeloopen mot de helft der jequipage, die in do 'araïbische ZeeV schipbreuk hooft geladen. Een tweede sloep, mot 11 man aan boord, vormoedelijk de tweede helft dor equipago, is niet aangekomen. Bijzon derheden ontbreken nog. In Solezoë op do OoHtonrijkscho grens hooft een hevige boschbrand gewood die ontzettende verwoestin gen hoeft aangerioht. Do brand ontstond door hot inslaan van den bliksem. Londen. 27 Aug. Volgens telegram van Malta is aldaar voor de haven aan boord van hot Engelsche stoomschip „Penolaus", van Japan naar Rotter dam bestemd, brand uitgobroken in in ruim No. 4, wolko echter sodejrt reeds weder gebluscht is. Hot stoomschip hoeft ontplofbaro stoffen voor hot gou vernement aan boord welke in lichters gelost worden. Zondagmiddag word brand ontdekt op de Kolenbeide nabij hot vliegkamp te Rijen, die zich zoo ernstig deed aanzien, dat do burgemoester van Rijen aan den kolonel-commandant van het 6de rog inf. Wouringh, om hulp verzocht. Onmiddellijk vertrokken alle manschappen, die op Zondagraid- dag verzameld konden worden, 87 man, naar 't vliegkamp, waar zy in vereeniging mot de boeren uit den omtrek den brand spoedig wisten te blussehen. Gisternacht halféén ontstond ten gevolge van hooibroei brand in den hooiberg van den voehquder B. Pronk, to Weesper karspel. Daar men gevaar Vreesde, voor do in de nabijheid staan de boerderij, werd hot op stal zijnde vee onmiddellijk losgelaten, doch door tegenwind en door het met bekwa men spoed in actie treden van alle 4 der gemeente-spuiten, die don geheelen nacht in actie bleven en de perceelen flink nat hielden, bleef do boerdery ongedeerd. De hooiberg brandde to taal weg, omtrent verzekering is niets bekend. Rotterdam. Bij molenaar v. d. II. Lange Kade is Zaterdagnamiddag f 1000 aan papiorengeld gestolen. V olkspetitionnement. Door de 8. D. A. P. is by de Ka- naalweg een terrein gehuurd van waaruit de optocht znl vertrekken om op het Binnenhof het adres aan te bieden. Do aanvraag om toestemming voor de optocht, is verzonden. De nu nog- re»teei-end« worden tot SPOTPRIJS uit verkocht. Vorige Koers. Koer* vsn heden. 84 84»/,, 92'/, 06'»/,, 06"/.. ioi Vi, 101'/, 90'/, 90 9*2'/, 88»/, 95»/,, 47»/, 47 104'»/, 80'/, 104'/, 87 58 68'/, 1 fectenhand«l (e Aiiisterdam 28 AUG., 1911. StiMt8lceniii&eii. Nod. Cert. Wbrkolyko Schuld 3 pet. Oosteur. Belastingvrije Kronen rente 4 pet. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 .pet, Russische Obl. 1906 5 pet. Id. Obl. (Gr. Russische Spw.mij.) 1898 4 pet. ld. Obl. (Nicolai Spoor weg) 1867-69 4 pot. Id Obligatie 6e Emis sie 4 pet Japan. Obl. 1899 4 pet. Mexico Afl. Binnenland Obl. öpet. Brazilië. Funding Doe ning 5 pet. Obl. 1889 4 pet. Venezuela Dipl. Schuld 1905 3 pet. ItHiik- en CrwliH-Instel- linffeR. Ned. Bankaandeelon ludustr. Underlie iiihiffMi American Car «t Foun dry Comp. G. v. A. ld.Smelting A Refining Co. Cert. v. Aand. Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A. U. 4S. Steel Corp. Cert, v. Gow. Aand. Kol. Crrdlrt Instel! en ultuur Ondernemingen Handels ver. „Amster dam" Aand. lav. Cultuur Mij. Aand. Ned. Handel-My. C.v.A Mijnbouw Mljcii Ketahoon" Mijnbouw Mij. Gow. Aand. Redjang Libong, Mijn bouw Mij. Aand. Groat Cobar Aand. 1'etrolenmOndeni. Dorische Petroleumin dustrie Mij. Gew. A. Kon. Nod. Mij. tot Expl. v. Petr. Bronn. O.v.A Shell" The Transp. Trad Cy. C. v. G. A Mcheepvaart *(Jen. Ned.-Ara. Stoomvaart- Mij. Aand. Stoomvaart-Mij. „Zee land" Preferente A Int. Mercantile Marino Cy. afgost. Pref. A. Tabnk-Oiidernenilnren. Bindjoy Tabak Mij. A Nieuwe A»ahan Tabnk Mij. Aand. Silau" Asahan Tabak Mij. Aand. j IN verken Maxwel Land Gpant Ort. v. Aand. Peruvian Corporation j Lim. Cert. v. Aand. j Speorwejreii. Holl. IJzeren Spoor- wegmlj. Aand. My. t. Expl. v. Staats- j spoorwegon Aand. S Zuid-Italiaan. Spwrnij. Serie A-H Obl. 3 pet. Warschau-Woenon Spoorwegmij. Aand. dito dito Act. do Jouis». Amerika. Atchison Alg. Hypb. Obl. 4 pet. Erie Spoorweg-Mij. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Ov. Cert. V. gew. A. Wabash Gow. Aand. Premleieeiiincen. Amsterdam Aand. 3pet Hongarije. Thei s-Re- gruirungs-Ges. 4 pet. GELDKOERS Prolongatie 2—21/* pCt. 211 48,3/| 70 44"/,. 70»/. 384 883'/, 183»/, 81»/, 090 08 153 423 •UK) 105 116 310»,, 48'/., 09 26'/u 89'»/,, 188'»/,, 79'/, 06)'/, 03»/. 147'/ 410 104'/, i e/» 105'/, 11 42 83'/, 93»/, 00'/, 14»/ 106 12 93'/,, 07 210 209», 1144.901140. - 98'/, 28»/, 1 10*2'/,1 167'/J 08»/, 28', 106'; 10'; 101»/, Amerikaanscho fondsen lager op de Verminderde markten van New-York en Londen. Ook Tabakken en Olie waren flauw gestemd, speejsal Gecon solideerde 3ISV-344 en Koninklijke. Geld gemakkelijk.

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 2