B. W SCHOEISEL Nova Cacao. De nieuwste Kachels en Vulhaarden P. ROND Pz., Zeugstraat 96-98, DIENSTBODE SMIDSKNECHT OPENBARE mWPI VU- EU. HOOILAND WINKELHITS, BRANDVRIJ KRIMPVRIJ ASBEST ETEBHITH-PLATEN. cn AANBESTEDEN: C. SMITS, lUBISTtMM JOH. ÜESSING en Co. Openbare Verkooping bij LOUIS BISSCHOP, Sigarenmagazijn, Gfez.S.en.S.v.Dantzig 'Wost-Frisn* Jacqueline Stok. ZB-q-iteaa larxd.. Buitenlandsch Nieuws. Brieven i^t de Hofstad cu. IBi:a:n.©:aLaaa<a.. Advertentiën. 1EJ. WED. 1. RIETVELD- te GOUDA* Notaris J. KOEMAN GOUDERAK, 7.6394 Hectaren NIGHTCAP ECHTE OUDE GENEVER HALF OM HALF. CHERRY BRANDY. CRÈME DE MENTH6MARASQUIN ENZ ENZ* te GOUDA, Notaris J. KOEMAN» Winkel- en Woonhuis, Winkel-en Woonhuis Vier Huizen Haarwassching. Shampoo poeder zijn onze Vraagt prijzen en monsters Kantoor: Oost ha ven 90. -u.itri.exaa.end.© 2". cte. Sigraax Bchoenhandel. ISIeiwcg- 48. Gouda. Fijn Dames- ea Heerea Steenkolen Friesche Turven DE KRIMP VRIJE H. W. 0. GOEDEREN KoHsenenKobken Jansen A Tilanus Fabnkuiei K0KFP CO Co., A dam L. van der Heek. C. A. I BAÏÏZIHfill Markt 18-19. Vogel-co Pluimveevoeders. Sweelinokstr. 222, van JAN JA4RSMA, Den Haag, M. JAARSMA, Hilversum die zich voor een bezoek lew zeerste «anbcveeli. Hevig- «tekende pijn in den rug- i» één dor verschijnselen van nier ziekte. Doch er zijn ook andere ver schijnselen, die op nierziekte wijzen, xooalswaterzuchtige zwellingen, doffe pijn in de lendenen, lendenjicht, blaos- aandoeningen, brandende of zanderige urine, graveel of steen, rhoom/it'whe pijnen, zenuwhoofdpijn, duizeligheid, blazen onderdo oogen, onzuiver blood, onophoudelijke .dorst, hartaandoenin- gen, zwaktoen voortdurende vermoeid heid, ontsteking der blaas. Deze verschijnselen vertoon en zioh gewoonlijk niet allo tegelijk, doch bij olken nierlijder treden er eonige op. Wanneer zich kenteokonon als oc bovengenoemde voordoen, kan het zijn dat uw ziekte zich reeds verder uitgebreid beeft dan gij vermoedt -y de nieren kunnen cel na cel ver nietigd worden en do blaas verliest misschien plotseling de macht om do urine op geregelde tijden af te scheiden. Foster's Rugpijn Nieren Rillen ge nezen deze kwalen, doordat zij do urinewegen zuiveren, zy versterken en hooien de nieren en blaas, en helpen de nieren om het urinezuur en do verdere schadelijke stoffen, die <fo bovenstaande verschijnselen en ziekten veroorzaken, uit het lichaam te ver wijderen. Zy bereiken de oorzaak dor ziekte, daardoor zyn de genezingen duurzaam. Let erop dat gii de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Iedere echto doos is voorzien van de hand- toekening James Foster. Z j zijn te Gouda verkrijgbaar bij do hoeren Wolff Co., Wosthaven 11. Toezen ding geschiedt franco na ontvangt van postwissel h f 1.75 voor één, of f 10.-- voor zes doozen. I)r, Droixho, Officier do l'Acadómie, fco Brussel, schrijftIk vind hot natuur lijke F van* .7o*c/-bitterwater zoor gemakkelijk in de kindorpraktijk, om den stoelgang te regelen by kleinen, die gewoonlijk met ontlasting sukkolen. Oorlog Italio-Turkije. Men seint ons uifc Rome i Daar de Ottoraaansc^e Regeering de in het ultiwaturp vervatte voor waarden heeft afgewezen, bevindenf zich Turkije en Italië sinds gisteren middag half drie in oorlogstoestand. De neutrale mogondhedon. worden terstond in kennis gesteld. De g«- heelo kust van Tripoli» is goblokkeord Dit tclogram, dat ons gisteravond be reikte, heeft onze vrees voor een oor log bewaarheid. De Duitsohe bladen mochten ook nog zoo lang geruststel lende vorkliiringen bevatten, wie do volksstemming in Italië oen» naging 'en daarbij in aanmerking nam de verbittoring, die onder de Turken heerschte, voor dien stond het alles behalve vast, dat oen vreedzame op lossing zou worden gevonden. Trou wens de geruststellende verklaring in de Berliner Iiokal-Anzoiger die blijk baar van de Duitsohe regeoring af komstig was, is waarschijnlijk nog gegeven hoewel de Duitsohe regeoring toen reeds wist het ultimatum dat Italië aan Turkije gesteld had. Don dordagmiddag ten 2 uur hooft de Italiaanschu gezant het ultimatum overhandigd. Nadat het in den mi nisterraad was behandeld, heeft de Porto den afloopenden termijn van hot ultimatum niet Sfgowacht, maar ronduit verklaard, dat zy de eisohen van Italië mot do souvoroinitoit van Turkye niet in overeenstemming acht en dat zy in dien zin oen nota »nn do mogendheden zou zonden. Een blokkade van do Tripolitaansehe kust, meldt oen ander lelogiam, zal do Turksche regeering niet bang maken, want alle punten van de kust zijn goed verzorgd en oen mogelijke po ging van Italië om troepen te landen, zal krachtig worden te keer gegaan. Nu wo de volledige onfors nebben over do legersterkte van beide landen, is hot ons nog duidelykor, hoe lastig ••hot Italië wol eens kon gemaakt wer den. I)e gezamenlijke oorlogssterkte vfin het Itaüaansoho leger bedraagt 000,000 man en 2000 stukkon geschut. Daartegenover staat oen Turksche legermacht van 1 miUioen 500.000 man, met oen reserve van 1.750.000 man, waarvan 750.000 goed geoefend zyn. Turkije heeft dus in zijn leger oon groot numeriek overwicht op zijn tegenstander, maar de Turksche ma rine is in ecu slechten toestand on dit bezorgt Italië oon grooten voorsprong. Slechts do in den laafcsten tijd go* kochto schepen kunnen tegenstandera genoemd worden voor de Itoliaaasche schepen. In Tripolis is op hotoogen- blik 1 divisie van het Turksche iegor, totaal 12000 man. Daarbij komen 22000 man Tripolitanen. En nu is bekend, dat do Turksche soldaten zeer goed geoefend zijn. Dat alleen reeds zou "Italië een ernstigen tegenstand kunnen bezorgen. Vooral wordt dit voor Italië gevaarlijk, als zij zich te rugtrekken tot de z.g. Dzjebel, een bergarhtigen rand op oen 70 K.M. affstand van do kust. Dit bergland is met tallooze kloven doorsneden, moei lijk toegankelijk en wordt door ver scheidene goed bezette Turksche vos tingen verdedigd. Hier alleen zou Italië waarschijnlijk jaren noodig hebben, voor het den boel rustig had, wat dan zeker nog niet hot geval was met hot achterland. Het kon wel eens de vraag zijn, of Italië de militaire macht bezit om oen zoodanige oorlog zoo lang vol to hou den. Het gevaar is niét te voorzien als de z.g. „heilige oorlog4' wordt ge proclameerd. Reeds heeft een zeer gezien Indisch Mohammedaan en Emir Ali, aan de Times een brief gezonden, waarin hij waarschuwt om de millioenen Moham medanen in Egypte on heel Noord Afrika die thans de goede verstand houding met de Christenen willen handhaven niet te verstoren. Het zou de goede verhouding, tusschen Kruis en Halve Maan voor oeuwen-achter uitbrengen. Waarschijnlijk zal het Turksche ministerie aftreden en een nieuw worden geformeerd met den voorzitter van den Senaat als groot vizier. Een tachtig Turksche afge vaardigden hebben zich reeds tot do Regeoring gewond met vorzook het Parlement bijeen te roepen. Waar schijnlijk zal hot Parlement, door het nieuwe miriistorie worden byeengo- roepen. Of het conflict nog andere gevolgen zal hebben, of misschien andere mogondhedon zich nog in de kwestie zullen mengen, is uit het korte telegram niet op te maken. DlJITOCHLANI). Te Drosdon is Donderdag het in ternationale congres voor rnoederbe- Hchorining en lexuoelo hervorming mopend. Behalve Duitschland zijn ingeland, Nederland, Oostenrijk, Rus land, Amerika, Hongarije en Zweden vertegenwoordigd. Dr. David hield een rede over moodorboschorming en rpasonliygiëne, pn drong aan opwot- t»Hjlte iflaatPegelon togon 'de kraam vrouwen- en zuigelingensterfte. Rutland. Bagrof, de moordenaar van Stolypin, is om het leven gekomen door de beulsdienaten van een govangono uit den korkor te Kiüf. Do beroepsboul was niet te vindon, toen de executie moost plaatsvinden. Men zat er danig in met het gevalmaar tenslotte were een gevangono bereid gevonden, als boul op te treden. Toen Bagrof hom eonigszins verwytond vroeg, waarom hij zich tot zooiets had laten vindon, antwoordde de man „Het is de eenige kans die ik ooit zal krijgen, om nog eens vrij te komtuL Als gij hier ge vangen gèzotedflBk, zoudt gij besef fen, wat dat iKtt wil." Mkxioo. In Chiapoa in liet zuidoosten van Mexico zijn indianen in opstand go- komen. Zy maakten zich moestqr van hot plaatsje Charaula oil hebben hier de gruwelijkste wicodhoden bedrovon. Vrouwen en kinderen werden op sob a tul olijke wijze gedood, zuigelingen werden in in do Tucht geworpen on op de punten dor lansen opgevangen. Van do onderdrukking van den opstand verneemt men nog niets. Volgons een telegram uit Guada lajara in Mexico, zyn vier porsonon gedood en vijftien ernstig gewond bij oen ontploffing van vuurwerk tydotfB een foost ter ooro van oen.bezoek van generaal Madero. Blijkens hot tele gram had de ontploffing plaats in oen kerk en do dooden en gowondon violen daar onder de dichte menigte, een paniek ontstond. Turk ijk. Het Turksche kabinet. Het kabjnet-Iiakki is afgetrodon. Raid pasja, president van den Senaat, is benoemd tot grootvizieren Kiamil tot minister van buitenlarulsclie zakon. Mali moed Sjefket pasja hoeft do portefeuille van oorlog behouden. Amkkika. I>o redo, die president Taft te Wa terloo hield over do houding der re- foering ten opzichte dor belangen van len handel, was in Wailstreet met buitengewone belangstelling tegemoet gezien. f De president sprak nogmaals ondub belzinnig do noodzakelijkheid uit van terugkeer tot vrye mededinging en verklaarde, dat de regeering onmoge lijk onderscheid kan maken tusschen monopolies, Waartegen redelijkerwijze niets ingebracht kan worden, en zulk* bij welke dat wel het geval was. Hij zeide, dat de erkenning van monopolies door de regeering noodza kei ijk tot staatssocialisme moest leiden, De president verklaarde een voor stander te zijn van tariefherziening in_ de richting va a tarief verlaging en bepleitte hervorming van het munt wezof» en het hankstelsel van het land] waarbij hij het plan van senator Aldrirns in bijzonderheden uiteenzette, De president bepleitte verder een verstandig en gematigd optreden by de behandeling van groote corporaties, ter aanmoediging van de Wegging van kapitaal en bevordering van den welvaart en hij kwam op tegen de ongunstige mooning omtrent do spoor wegmaatschappijen'en do mededinging van do zijde der trusts, zelfs nog nadat zij voldaan hebben aan de bevelen van de gerechtshoven. E^órland. .Staking. De beambten van de werkplaatsen der Harriman-lijnen en van do „Illinois fJentroal" ten getale van 35,000 zullen morgen te 10 uur in staking gaan. Het bevel daartoe werd uitgevaar digd na een conferentie van do vijf bondsp resident en Marokko. De Fransch-Duitsche onderhan delingen. Do minister van Buitenlandsche Zaken. De Solves seinde aan den Franschon gezant te Berlijn, Cambon enkele algemeeno aanwijzingen om trent dé zienswijze der Fransche ro- geering betréffendo de in gang zijnde besprokingen. Men verzekert, dat do vorachillen van mooning oog altijd loopen over tie herziening dor lijsten van bescher melingen on de mogelijke opheffing dor consulaire rechtbanken. De Fransche regeering zou eventueel do afschaffing willen nastreven van de oonvontie wan Madrid de Duitscho regeering is eer geneigd tot een her ziening van die conventie. Verder zou Duitschland een economisch oogpunt wenschen dat het ijzererts, waarop geen enkele buitengewone belasting zal kunnen Worden toegepast., even eens zou wofépn vrijgesteld van allo binnenlandsche belastingen. Er is deze week al byzondor Weinig voorgevallen, (haar gelukkig is er uit vroeger tijd nogal wat stof, die nog niet uitgeput ia. Zoo is do Hofstad nog altijd niet uitgepraat over de Koningin in ver band met den „rooden Dinsdag". Men vraagt zich af, hoé dit volgende jaron gaan moot. De burgemeester kan voortaan raoeilyk verlof weigeren, waar het dit jaar zoo kalm en netjes afgeloopen is. Anderzijds is het voor hem een groote moeilijkheid om er toe mee té werken, om de Koningin voortaan op „Prinsjesdag" buiten den Haag te honden. Misschien is do Koningin te overtuigen, dat zy vol gende jaren best komen kan, nu dit jaar gebleken is, dat hiertegen geen onkel bezwaar is. Ik las reeds van een fonds, dodr eenige fabrieksarbei ders opgoricht voor den volgenden „roode ïlinsdag"; hot schijnt den, hoeroy dus best bevallen te zijn en men kan dan ook veilig aannemen, dat men dergelijke demonstraties steeds zal houden tot mou algemeen kiesrecht verkregen cal hebben. Dan is er nog de roode obstructie! Zou de hoer Lobman vermoed hebben, dat hy met zyn schijnbaar zoo een voudig voorstel de boel derhiate op stelten zou zótten Ik kan 't haast niet gelooven. 'Do heer Lobman zit na kalm in Montrenx aan het heer lijke moer van Genève uit te rusten, maar hier - en ik verraood ook ten Uwenfc is men nog altijd vol over zijn voorstel en de gevolgon daarvan. Het Nederlandsche Parlement gold altyd als zoo fatsoenlykmen kende er jaron lang geen hartstochtelijke tooneolen en nu in eens is het hok van den damDe socialisten hebben oen zoogenaamd „voorproefje" van obstructie gegeven, waarvan een ieder nu al genoeg beeft, zoodat niemand naar méér verlangt. Ik vermoed zoo half dat het ook don sociaal-demo craten niet meegevallen is. De heer Schaper deed 'I daarover is ieder 'teens heel aardig, de hoer Ter Laan wel vervelend maar ook niet onverdienstelijk^ maar zulk een oppo sitie lang achtereen vol te houden, is voör een fractie van slechts 7 man phyBisch en psychisch oen zeer zware taak, die na eenigen tijd wel eens te zwaar kon blijken voor haar schou ders hiertegen dient men te Waken, omdat het wel geen betoog behoeft, dat de roode oppositie zich ernstig zou blameeren, indien zij de obstructie halverwege moest staken. Hoe het verder loopen zal weet ik niet. Rechts zijn er die gaarne een brug zouden bouwen, maar daartegenover staan er, die nu gaarne den strijd met de socialisten eefcs tot liet bitter einde toe uitstrijden, 's Hoeren Lobman afwezigheid zal zeker het bouwen van de brug vergemakkelijken, al ga ik niet zoo ver als sommigen, die zijn afwezigheid al i on soort vlucht voor stellen. Wie Lobman kent, neemt dit geen oogenblik aan. Men vormoedt thans, dat de socialisten opnieuw met een voorstel zullen komen om een adres aan de Regeering te zenden, nu echter geen adres van antwoord maar een gewoon adres zonder meer. Ijaafc Rechts dit voorstel gerust ver werpen het zal de zaak van het algemeen kiesrecht geen goed en geen kwaad doen de sociaal-denfocraten zullen zich reeds gerehabiliteerd achten, indien hun voorstel op de normale wijze in behandeling wordt genomon. Politieke fijnproevers beweren, dat de hoer Lobman, die niet erg geporteerd is voor sommige groote wetsvoorstellen van dit Kabinet, geen bezwaar heeft tegen obstructie, omjat daardoor juist wel eens do totstandkoming kon wor den verhinderd van wat hij liever niet tot stand ziet komen (de verplichte verzekeringen mot namo) maar ik ge loof, flat men goed zal doen, met zich in zulke beschouwingen yjet al te zeer te verdiepen. Binnenkort uiterlijk 17 October komt de Kamer woor in het openbaar bijeen en dan, zooal niet eerder, zal men wel hooren, wat het resultaat is van alle binnenkamers gehouden besprekingen. Nu ik toch op politiek terrein zweef, stip ik even aan, hoe de Vrijzinnig- Democratische Bond bezig is de toe nadering tot de Liberale Unie tot stand te brengen. Een struikelblok was nog de quaestie van de ouder domszorg De_ Unie koos onder den indruk van de'EngelscJio en Deensche wetten voor staatspensionneering en do V. D. Bond, hoewel véle elemonten bevattend, die voor staatspensionnee ring even warm gevoelden, bloef ver deeld, omdat eenige leiders hun liefde verpand hadden aan de vorpfichto verzekering. Dit scheen een grooto jnooilijkheid, die oen gezamenlijk op trekken bij de stembus kon in den weg staan. Natuurlijk kon men alleen om het kiesrecht samengaan cn al het andero buiten hot stembusprogram houden, maar dan zou hot aocoord al van zeer korten duur zijn. Do voor stellen van hot Hoofdbestuur van don D. Bond lijkon vrij nu een schikt middol om tot oon vergolijlTte komen mot do Liberale Unie. Prac- tisoh naderen Staatspensionneering en verzekering tegen den ouden dag met vrijstelling van premiebetaling voor lage loonen elkaar toch al heel dicht. Intusschen hoeft men niets vernomen van de eventueele fusie van Unie en Bond. Ben ik goed ingelicht (en ik heb'geen reden daaraan te twijfelen) dan had reeds eenige weken geleden oen conferentie hierover plaats tusschen do h.h. Goeman Borgesius en Drucker, de parlementaire leiders van beide groepen. Natuurlijk wordt het resultaat van zulk een bespreking niet gepu bliceerd mocht ik my echter aan een voorspelling wagen, dan zou het deze zijnhet komt er wel van, maar niet te spoedig. Het aceoord moet soliedo zijn, andors komt het weldra weor tot een breuk en dit wil men natnutr lijk vermijden. Ook op niet-politiek terrein is er tea- of koffiehuistafel stof lovert. Zoo nog altijd veel, dat de Hagenaars aan byv. het jongste Kuyper-relletje. Nu moet men weten, dat dr. Kuyper hier een heel bijzonder persoon is, ook bij uionschen, 'die zich om politjpk niet bekommeren. Iedorcen kont Kuyper, men kykt hem op strnat na als oen soort wondermonsch en beschouwt hem heel anders dan andere politieke loidefs. Kuyper is de man, waarom alles draait in ons politieke leven en wat Kuyper dan ook als privé persoon doet, is interessant, al gaat het eigen lijk niemand aan. Het is de gewone schaduwzijde van beroemdheid. Als Premier kon Kuyper geen vinger in koud water steken, of het kwam in de krant en het is my bekend, dat dr. Kuyper dit lang niet aangenaam vond. In het jongste geval zit echter iets, dat mij vooral als journalist hinjkrt. Router's agentschap te Brussel, dus niet de eerste de beste kwartjesbericht gever maar de correspondent van het wereldbekende bureau, seint op by- aonder uitvoerige wyze, dat dr. Kuy per gearresteerd was, van een politie post naar een commissariaat yervoerd en dat getuigen gehoord waren. Dr. Kuyper verklaart nu, dat er van dit alles niets waar ishy is niet aange houden en op geen politiebureau ge weest. Dit nu is óf een grove blunder van Reuter, óf een onwaarheid van Kuyper. Neemt men met mij dit laat ste niet zonder bewys aan, dan blijft over, dat Reuter 't niet noodig heeft geoordeeld om een rectificatie te zen den van een voor een zoo bekend man als Kuyper toch zoo grievend bericht als hetwelk Iieuter ae wereld inka- belde. Hierin zit iets, dat velen niet bevredigen zal en het zoo my dan ook niets verwonderen als dit muisje nog een staartje zou hebben. Temeer omdat ik van bevoegde zijde vernam dat dr. Kuyper reeds jaren lang in zijn woning in de Kanaalstraat het zelfde deed als nu te Brussel voorviel. Een order van de jongste woken van den Dresdener geneeskundige kan 't dus niet geweest zijn (zooals dr. Kuy per verklaarde); de overburen van dr. Kuyper hier ter stjede weten dit boter! En het is dus een ouder me disch voorschrift (maar waarom dan weer die vergissing?) of een eigen aardigheid van dr. Kuyper, die op een Aberratie van het normale zou wyzen. Te verwonderen blijft, dat de hoer Kuyper reeds jaren lang zich bloot stelde (hierin zit geen woordspeling) een vervolging wegens schennis er openbare eerbaarheid men moge al verschillend oordeelen over het al of niet verschrikkelijke van zich te ver- toonen in Adams kostuum, dr. Kuyper wist in ieder geval, dat dit niet ge oorloofd is en in Brussel moge hy niet gedacht hebben, dat men hem zien kon, in de Kanaalstraat spreekt dit als vanzelf. Waarom nioteendun ;ordijn, dat de lucht doorlaat, maar iet gezicht belet, neergelaten Dan ware alle gezeur vermeden. De groote staatsman moet het nu wederom on dervinden, dat groote mannen in een klein land als het onze zich niet alles kunnen veroorloven. Maar tragisch blijft het al kan men een glimlach niet ondordrukken dat Kuyper tel kens struikelt over zulke kleinigheden, die eigenlijk in het leven van een root man geen rol moesten spelen. Tuyper heeft voor do hoeveelste maal weer de stof geleverd voor spotdichtsols en revues, spotprenten en andore komiekerigheden, waarvan de samenstellers alleen oog hebben voor de vroolijke zijde van het leven HAGENAAR. H. M. de Koningin-Moeder zal 11 Octolxsr Boestdijk verlaten en na een kort bezoek aan H. M. de Koningin op het Loo vertrekken naar Zuid- 'lyrol. Omstreeks midden November zal H. M. naar Nederland terugkeeren, om dan na een verblyf op het Loo naar de residentie te komen. Dr. J. Kraus heeft zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer der Btaten-Generaal voor Noord-Holland aangenomen. Een Nederlandsche militaire missie naar Engeland. Onze Londensche berichtgever meldt, dat een commissie van vijf hoofdoffi cieren,twee artillerie-officieren, van wie een tot het Nederlandsch-Indische leger behoort en een marine-officier, de vol gende week Maandag naar Londen zal komen en den volgjsnden dagiiaar New-Castle zal vertrekken om de fa brieken van Armstrong te bezoeken. Cholera aan boord. Een LAoydtelegram meldt, dat het stoomschip „Koningin der Nederlan den" van de maatschappij „Nederland" op de thuisreis te Colombo is aange komen met cholera aan boofd. Twee der opvarenden zijn overleden. Do Maatschappij „Nederland" deelt ons mede, dat indien werkelijk twee sterfgevallen aan boord van de „Ko ningin der Nederlanden" hebben plaats gehad, de overleden zeker geen passa giers waren, dan toph had zy het moe ten vernemen. Zeer-waarschijnlijk zyn de gestorvenen dan inlanders. Briefkaarten. In de laatsten tijd komen herhaal delijk in bladen berichten voor als zouden er nieuwe bepalingen omtrent het gebruik van briefkaarten zyn vastgesteld. Deze berichten zyn onjuist. De sedert 1907 voor briefkaarten gel dende bepalingen hebben tot heiden ;een wijziging ondergaan. Nog immer ïeeft dus de afzender van een brief kaart het recht voor geschreven of gedrukte mededeelingen, dus ook voor de vermelding hetzy geschreven, hetzy gedrukt, van den naam en het adres van den afzender, te beschikken over de adreszijde is bovendien over de linkerhelft der adreeznde. De rechter helft van de achterzijde en uitsluitend bestemd voor het adres en voor aan- den postdienst betrek- hebbende, is mede..geoorloofd het adres over de geheele breedte der adreszijde te schrijven. Kaarten die over de geheele breedte (dos ook over een gedeelte van de rechterhelft) der adreszijde zyn voor zien van een gedrukt hoofd, vermel dende den naam, het adres enz. van den afzender worden tot nadere be schikking ids briefkaart aangenomen. Deze kaarten moeten echter overigens voldoen aan de bestaande bepalingon, die opgenomen zyn in den aan de kantoren dar posterijen en by den boekhandel verkrijgbaren Post-, Tele graaf- en Telefoongids, uitgegeven bij Mart. Nijhoff tte 's-Graven' Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het zacht en kalm overlyden onzer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder van Eden, in den oulerdom van bijna 71 jaar. Gouda, A. C. BEGEER—RirrvsiD. P. C. W. BEGEER. H-Onvenhage C. S. H. ZEGERS- Riktv jii.u. B. A. ZEGERS. Gouda, J. RIETVELD. M. RIETVELD- NoOBDKfUiKER. L. MULDER—Rktvïld. JOH. MULDER. Zevenaar, J. H. RIETVELD. M. RIETVELD—Schnkidm. Botterdam, A. RIETVELD. M. A. MULDER—RirrviLn. R. MULDER. KN Ki.KINKINDKHE». Gond». 29 September 1911. WORDT GEVRAAGD in Den Haag met 1 November in een gezin van 2 pers. z. k. een nette, fatsoenlijke en gezonde aU Meld-alleen liefst P. G., die netjes kan werken en eenvoudig koken en.van g. g. v. Loon f 100.— met verhooging en f 26.— waschgeld. Br. fr. letter B. a/h. Bureau dezer Courant. GEVRAAGD EEN of flink HALFWAS, voor vazt werk bij P. BOND Pa. Zengztraat. op DONDERDAG 1200T0JBER1911, bij opbod en op DONDERDAG 19 OCTOBER 1911, by afslag, Verhoogin gen combinatie, beiden des voormid dags 11 urenin het Hotel „DE ZALM" aan de Markt, ten overstaan van den te Haastrecht gevestigden kend B Nos. 57 en 58 aan de onderaksche Dijk te met eenige perceelen, bezt en*, aldaar te «amen groot en zulk» in zee peroeelen welke ge combineerd worden. Te aanvaarden de landerijen bij de betaling der Kooppenningen, de wo ning enz. 1 MEI 1912. *- Breeder omaehreven bij billetten. Nadere inlichtingen geeft Notaria KOEMAN voornoemd. op MAANDAG 9 OCTOBER 1911, des voormiddag» te fl nre in de Sociëteit „VREDFJBEST" aan de Markt, ten overstaan van den te Haastrecht gevestigden van: No. 1. Een onlangs bijna geheel vernieuwd waarin sedert jaren met gunstig ge volg handel is gedreven in Wyn en Gedistilleerd; met afzonderlijken op- >bende BOVENWONING, aan „_thaven te Gouda ge teekend Nos. 9 en 10; groot 1 Are 62 Centi- aren. Het huis bevat benedenWinkel, twee Woonkamers, Keuken, Bükeukon en Tuintje en boven: 4 Kamers, Zolder met Dionstbodenkamer en Bad kamer en onder het geheele gebouw loopt een Kelder. No. 2. Een goed onderhouden waarin gernimen tijd met zeer gunstig gevolg de Drogistzaak wordt uitge oefend, aan de Weethaven geteekend No. 11 te Gouda, groot 42 Centiaren. Dit pand bevat, behalve de Winkel, 3 Kamers, Keuken en Zolder met Dienstbodenkamer. No. 3. Een goed onderhonden waarin een Modezaak wordt- uitge oefend, aan de dubbele Buurt van de Oosthaven te Gonda geteekend No. 10, groot 35 Centiaren. Het huis bevat Winkel, 8 Kamers, Kelder en Zolder. Verhuurd tot 15 Januari 1912 voor f 27.50 per maand bfi vooruitbetaling. De perceelen 1, 2 en 3 zyn allen voorzien van Gaa- en Waterleiding, En Nos 4 tot en met 7. met ERVEN en GROND aan het Moordrechtsche Verlaat te Gouda ge teekend Nos. 6, 8, 10 en 12, respec- tievelijk groot 27, 62, 53 en 40 Centiaren. By de week verhuurd No. 6 voor f 1.30, Nos. 8 en 10 elk voor f 1.60 en No. 12 voor f 1.30. De peroeelen zijn te aanvaarden te weten: de perceelen 1 en 2 den len Januari aanstaande of zooveel vroeger als met de verkoopers kan worden overeengekomen en de overige per ceelen met gestanddoening der huur, bij de betaling der kooppenningen. Betaaldag oer kooppenningen 16 November 1911. De perceelen zyn te bezichtigen de laatste 3 werkdagen vóór de veiling van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur en op dien dag des morgens van 9 tot 11 uur, wat perceel 3 betreft, na belet gevraagd te hebben Nadere inlichtingen geeft Notaris KOEMAN voornoemd. Iedereen moet zich het haar was- Bchen, men gebrnikt daarvoor uitstekend tegen Roosbij geregelc gebruik verkrijgt men een flink hoofd met haw. Per pakje tS cent. BALT. A. DB JONQ, Coiffeur, Oosthaven 81. EN TEVEN8 Niouw en tevens zeer praotisch materieel voor het vervaardigen van DBl'B-PA NBELBN, BBC LA V EHOBDBS, LAMBBtSKKBlN- GEN, enz. DUBBELE BUUHT. HET BURGERLIJK ARMBE STUUR te GOUDA, aal op den 11 OCTOBER 1911 De levering' en uitdecling vanpl m. 100.000 stuks goede Baggerturf, voor den aan staanden Winter. De nitdeelmg daarvan zal gedurende 13 weken, maal week», moeten geschieden. De verdere conditiën liggen van af Maandag 2 October tot en mot Sater dag 7 October 1911 van dos v.m. 9 tot 12 nur in de Armkamer ter lezing. Eenig adres: SPECIALITEIT IN VA* RN (volgens monsters) ten dienste der gemeente GOUDA, op DINSDAG 24 OCTOBER 1911, des n.m. half twee uur. De voorwaarden liggen ter lozing op het Raadhuis (bovenlocaliteit). EN GROS. EN DETAIL. en voor Dames, Heeren en Kt mieren zijn verkrijgbaar by MARKT 4:t, naast Café „DE BEURS". Oegarnndeerd talver. 1 K.G. bus f I M 1 «bus - 1 bus 1 ons bus DIJ Heeren winkeliers de volle korting. Aanbevelend, het beste merk Zong mud mor Kanaries In cartons '/s lit4'r I:,( en Uier 25 cents. Lijstermtad (Universeel voer) in cartons kilo 13 en '/i kilo 25 cents. Reit- Frlstu Hoetulermeel meereieren b(j minder voederkotten in baaltjes 2f/a kilo 40 en 6 kilo 76 cents. Vraagt otise voedermethode. Zaadhandol en Voederfanriek WE8T-FR18IA I). HENSTRA - Enkhulzen. I Te Gouda vorkrygbaar by IIH.: 1 ANTON COOPH, Wüd*trant. E. H. VAN MILD, Veerstal. DEN IfAAO, lerares solo-zang en meth. spreken hoeft nog eenige uren beechikbaar om in Gonda lesaen te geven. Nadere in lichtingen aan bovenataand adres. en andere fabrikanten zijn ontvangen en geëtaleerd bij 1 KlaoU. Dr.- A .Brinkman A Zzu, Gonda.

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 2