Tournée LouisBouwmeester Bouwmans woning, ONTV AH O EN MODEL HOEDEN WEI- EN HOOILAND VERKOOPING WINKELHUIS, HAAS OBOOTE DAS, VOERMAN HENSCHEL flarr's lont" Openbare Verkooping Telephoonnet Gouda. J.EaddêrusOostingh, Tandarts. Bouw- en Weilanden, Tuin en Boomgaard, Wei-, Hooi- en Bouwland, Wed. RHYT-van Dam. Woonhuis mot Tuin Buitenlandsch, Nieuws. 3Bin.rx©n.la,an.d.. Brieven uit de Hofstad cin. TE GOUDA, Notaris J. KOEMAN, Advertentiën. Sociëteit »ONS GENOEGEi\«. Zondag 8 October 8 uur. $£SEJS2S 50-jarige Kchtvereeaiging, Ie GOUDA, \otarls J. KOEMAN GOUDERAK, 7.6394 Hectaren Westhaven 58, - GOUDA. Winkel- en Woonhuis, Winkel-en Woonhuis Vier Huizen Socielelt „Ons Genoegen' ,e Abonnements-Voorstelling Firma T. VERMEIJ. Openbare Vrijwillige Verkooping TE ROTTERDAM. genaamd; „BOUWLUST" 44 II.A., S3 4., 51 C.A. SBlTTXI-CTIZEaiT, 9 li.A., 28 A., 10 c.A, ZsvexLln.-\a.izo3a.. Een liulsineierf, NIGHTCAP ECHTS OUDE GENEVER DE KRIMPVRIJE N. W. 0. GOEDEREN Kousen cnSokken Jansen Tilanus |Gez.S.en.S.v.Dantzig d.e ITie-a-wete voor Dames en Kinderen. M.IIAVE.N8WAAY ZONEN. TE HUUR 2 met dezelfde of elkaar tegenspre kende telegrammen gevuld zijn. Dan is het Turkache volk blijkbaar den geheelen tijd nuchterder geweest. Het heeft zich door de oorlogsberichten niet laten opwinden en zij die het aangroeiend fanatisme onder de Mu zelmannen vermeld hebben, hebben onwaarheid gesproken. Het is te hopen, dat de aangroeiende vredestemming in Europa weldra zoo groot zal zijn, dat de tot dusver onbloedige oorlog niet een heel bloedig verloop zal krijgen. - Italië—Turkije. Oorlogsberichten. Berlijn 6 October. Uit Rome wordt aan de National Zeitung geseindVol gens hier ingekomen berichten zijn de Italianen begonnen, om ook andere Tripolitaanschè kustplaatsen te beschie ten. Er wordt bevestigd, dat bij de be schieting van Tripoli zes Turksche kanonneerbooten een aanval op de Italiaansche vloot beproefd hebben. Zij werden echter door Italiaansche torpedobooten verdreven, welke drie der vijandelijke vaartuigen in den grond boorden. Rome, 6 October. De Agenzia Ste- fani ontvangt heden bericht uit Tripoli, dat tengevolge van de ontscheping van mariniers, die het fort Sultania bezet hadden, do Arabieren van de Tripolitaanschè stammen zich bij den yice-admiraal aan boord hebben be geven on Hun onderwerping aange boden hobben. Zij verzochten tevens met do beschieting op te houden. De Duitsche consul-generaal heeft zich als vertegenwoordiger van het consulaire corps eveneens aan boord van het admiraalschip begeven en den admiraal verzocht de handhaving van de openbare orde en de bescherming van personen en goederen der vreemde nederzettingen in de door de Turk sche troepen verlaten stad op zich te nemen. Men heeft compagnieën mariniers met kanonnen en mitrailleuses ont scheept en de stad is door de mili tairen bezet, zonder dat zich een inci dent voordeed. De Duitsche consul-generaal heeft den admiraal nog medegedeeld, dat gedurende do beschieting noch letsel is toegebracht aan de Europeanen, noch schade aangericht aan hun goederen. De Italiaansch-Turksche oorlog. Athene, 6 October. De Turken hob ben 500 soldaten ontscheept en daar mede geschonden het tractaat van 1832, gewaarborgd door Frankrijk, Engeland en Rusland. In beslaggenomen. Saloniki. 6 Oct. De Engelsche stoom boot „Ockris" is in open zee, door het Turksche oorlogsschip „Fethibulcns" aangehouden. De „Ockris" had 40 vaten buskruit aan boord en wordt voor- loopig als oorlogsbuit beschouwd. Oonstantinopel, 6 Oct. De. Osmani- sche Lloyd deelt mede, dat twee sleephooton, 4 voor watervervoer die nende vaartuigen, en 16 andere schui ten, alle Italiaansche vaartuigen, in beslag genomen zijn. Italiaansche bestellingen. De Italiaansche regeering heeft bij een Berlijnsche firma 90.000 paar schoenen besteld, dadelijk te leveren. Verder heeft zij opdracht gegeven in Keulen, zoo spoedig mogelijk vlieg machines te leveren. De Fransche fabrieken, die tot nu werkten voor het Italiaansche leger, hebben het thans zoo druk, dat zij niet in staat zijn to voldoen aan deze extra drin gende bestellingen. Engeland. Een hevige brand heeft gisteravond vijf groote fabrieksgebouwen te Lei- cester vernield. Het vuur breidde zich uit tot de St- George kerk, waar een groote menigte was samengekomen om naar een preek te luisteven. Alle kerkgangers konden zich in veiligheid brengen en eveneens konden de kerk registers en kostbaarheden worden gered. De kerk echter is verwoest. De geheelo schade wordt op 250.000 p. st. geschat. Drie duizend menschen zijn door den brand werkeloos ge worden. Frankrijk. Bij do Suez-maat8chappij te Parijs is voor een millioen frs. aan effecten gestolen. De diefstal scheut te zijn gepleegd door zekeren Lopfeux die met het bewaren der effecten was belast en die verdwenen is. In een afgenomen verhoor, bekende hij, de daad begaan te hebben om zyn dochter aan een bruidschat^te helpen. Portugal. De Portugeesche Tegen-omwenteling. Parijs, 6 Oct. Uit St. Sebastian wordt aan de Temps geseind, dat rei zigers met den sneltrein uit* Parijs aangekomen, beweren dat zij bij het verlaten van den trein, Koning Manuel, vergezeld van Don Alfonso en ver scheidene voorname Koningsgozinden gezien hebben, zich bevindend in den trein, welke naar Vigo vertrok. Dr. J. B. Amiss, te Harrisonburg (U. S. A.) schrijft: Ik schreef het natuurlijke Franx Jo#c/"-bitterwater voor bij eon man die aan chronisch eczeem leed, en behalve dat ik hem van zijn hardnekkige constipatie ver loste, was hij mij uitbundig dankbaar, omdat hij er ook overigens zooveel baat bij gevonden had. Veronachtzaamt nimmer Yambeien. Onder do noodlottige gevolgen van het veronachtzamen van eenvoudigo gevallen van aambeien noemen wij bloedende aambeien, die uw levens bloed afvoeren en de oorzaak zijn van algemeene zwakte en bloedarmoede, uitstekende aambeien, een der meest pijnlijke kwalen, die het menschdom kent, verzworen aambeien, de hard nekkigste vorm, die zich voor kan doen, de ongeneeslijke fistel en ver stopping van het afvoerkanaal der ingewanden, hetgeen gewoonlijk in eenigo uren nootlottig eindigt. Vele mannen en vrouwen, die aan aambeien lijden, verdragen deze zoo goed als zij kunnen, omdat zij van nature teergevoelig zijn en er tegen op zien om oon behandeling te onder gaan. Derhalve verwaarloozen zij hun kwaal, totdat deze een hoogte bereikt, waarop de pijn letterlijk ondragelyk wordt en een operatie het eenigo redmiddel is ter voorkoming van ver dere ontwikkeling, die alleszins ge vaarlijk zou zijn. Foster's Zalf geneest echter zelfs ernstige gevallen van aambeien en zonder dat gij er oenigen last van zult hebben bij. uw dagelijksche bezig heden. Zij is wonderlijk verzachtend en heelendreeds de eerste aanwen ding geeft oen ongekend gevoel van opluchting en rust aan de aangedane deelen. Een geduldige verdere behan deling met de zalf zal ongetwijfeld beloond worden door een volkomen genezing. Let erop, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te öouda verkrijg baar bij de heeren Wolff Co., West haven li. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor óén, of f 10.voor zes doozen. Tweede Kamer. Een enkele afdeeling ia de Tweede Kamer is gisteren gereed gekomen met h>et onderzoek der Staatsbegroo- tingswetten en het invaliditeitsont- werp. De andere sectiën zijn uiteengegaan tot a.s. Dinsdag. Donderdag a.s. zal vermoedelijk het onderzoek in alle afdeelingen afgoloo- pen zyn. De Tweede Kamer is in openbare vergadering bijeengeroepen op Woens dag, den lien October 1911, des na middags te 3la uur. Naar men uit 's Gravenhage meldt, bestaat het voornemen om, nadat het departement van buitenlandsche zaken in het voormalige Archiefgebouw op het Plein zal gehuisvest zijn, dat in het a.s. voorjaar daartoe gereed zal kunnen zijn, over te gaan tot vast stelling van een plan tot afbraak en wederopbouw terzelfde plaatse van het ministerie van binnenlandsche zaken op het Binnenhof. Gedurende do verbouwing zouden de bureaux tijdelijk gevestigd worden in de alsdan vrijgekomen lokalen van buitenlandsche zaken. Donderdag is ten stadhuize te Zie- rikzee, op uitnoodiging van mr. J. P. Cau, als bestuurslid van het provin ciaal watersnood-comité in Zeeland, een bijeenkomst gehouden van de bur gemeesters in Schouwen, Duiveland, St. Philipsland en Tholen, tot bespre king van de ramp te Brninisse. Besloten werd tot vorming van een sub-comité voor genoemd fonds*, tot voorzitter werd gekozen de heer mr. Oau, en tot secretaris-penningmeester mr. Pleyte, griffier der rechtbank. De vergadering werd bijgewoond door mr. J. F. van Deinze, te Mid delburg, al» secretaris-penningmeester van het provinciaal watersnood-comité. Deze deelde mede, dat in het fonds aanwezig is ongeveer f 50,000 en dat het bestuur van het fonds bereid is krachtige hulp te verleenen. De burgemeester van Brninisse meent, dat het bedrag der schade de f 50.000 verre zal te bovengaan; be sloten werd op deze eilanden een in zameling te houden. Inzamelingen door het geheele land acht hot bestuur voor het oogenblik nog niet noodig. De kerk- en torenbrand te Vlis9ingen. In hun voorstel om in principe te besluiten tot den wederopbouw in den ouden vorm van den op 5 September jl. afgebranden St. Jacobs-toren spre ken B. on W. van Vlissingen als hun meening uit, dat de vergooding, door de maatsehappy, bij welke de toren verzekerd is, te betalen, voldoende zal zijn om dien wederopbouw te bekos tigen. B. en W. vragen vefrlof van den Raad om over te gaan tot open bare aanbesteding; zij wenschen in beraad te houden do bekapping van betonijzer te maken. De nieuwe onderzeesche torpedoboot. Woensdag jl. zijn de officieele proef tochten met Onderzeeboot 2, voor do Kon. Marine gebouwd door de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, be ëindigd. Aan de bij het contract gestelde oischen van zeewaardigheid en tor- pedoschieten enz. werd ruimschoots voldaan. Do by het contract geëisclite snel heid werd aanmerkelijk overschreden. Het vaartuig wordt thans zoo spoedig mogelijk voor den dienst gereed ge maakt. Het verdient opmerking, dat dit de eerste onderzeeboot is die door een omkeerbaren tweetaks Dieselmotor wordt gedreven. Een vergelijking met de onderzee- booten, die in den laatsten tijd door buitenlandsche marine's zijn geprojec teerd, valt zeer in het voordeel van deze boot nit. Met bijzonder weinig waterverplaatsing en ook voor gerin- goren prijs is een complex verkregen, dat in capaciteiten zich met veel groo- tere booten kan meten. Bagage van, Handelsreizigers. Naar aanleiding van de afwijzendo beschikking van den Minister van Waterstaat op hot verzoek van de Nederlandsche Handelsreizigers-Ver- eeniging, om te handhaven do reductie van 40 pOt. op het bagagetarief aan houders van abonnementskaarten, is door deze voreeniging een nieuw adres tot den Minister gericjjt, waarin ge wezen wordt op de hoogere prijzen der groeps-abonnementen, die thans nog door de hoogere bagage-tarieven ge troffen worden, en voorts wordt op gemerkt: dat thans ten gevolge van de hoogere vrachtprijzen niet zooveel met bagage wordt gereisd, waardoor de handel ontegenzeggelijk schade ondervindt dat ten gevolge van de veel hoogere kosten van het vervoer van bagage vele handelsreizigers er toe zijn over gegaan hunne bagage per andere ge legenheid te verzenden, wat eenerzijds aan hen veel last en tijdverlies ver oorzaakt, terwijl anderzijds de finan- cieele belangen der spoorweg-maat schappijen hiermede niet zyn gebaat. Om deze redenen verzoekt adressante dat meergenoemde reductie op de ba- gagetarioven opnieuw zal worden toe gestaan. De duurte/ Het Hbld. schrijft in een artikel overr „de droogte en de kapitalistische maatschappij" o. m. Het is wel bijzondere dwaasheid tp zeggen dat de „kapitalistische" maat sehappy niets doet om de gevolgen van een natuurramp te verminderen. Wanneer men nagaat wat gevolgen van mislukte oogsten zijn van mislukte oogsten zijn bij volkeren, waar men kwalijk van een „kapitalistische maat schappij" kan spreken, hoe in landen, waar geen „speculanten" wonen, in tijden van overvloed en in tijden van schaarschte geleefd en gestorven 1 wordt, zal men, dat dadelijk erkennen. Zoo is het ook met de groenten. De oogsten zijn geheel of gedeeltelyk mislukt. Reeds dadelijk werkt de prijs- verhobging uit, dat niet de boer, de producent, alleen de financieele gevol gen draagt van den mislukten oogst. Voor den oogst dien hij nog heeft, wordt hij in verhouding althans beter betaald. Het „kapitalistische" stelsel geeft hier althans aan wien zulks het meest noodig heeft beter betaling. In groenten kan men echter niet of weinig „speculeeren Groenten kun nen niet in Egyptische voorraadschu ren geborgen worden zij bederven. Daarom is ook haast nergens de prijs- prijsstijging zoo reusachtig als juist'bij de groenten. De stijging is zoodanig dat men zeggen kan dat alleen de zeer, zeer rijken niet tot eenige bezuiniging bij verbruik gebracht worden. Het Volk wil echter dat men dan de groenten toch „voor de economisch zwakken zoo goedkoop mogelijk ver krijgbaar" stelt. De „economisch zwak ken" echter, zooals Het Volk dit be doelt, vormen de overgróote massa van de bevolking. Een onderwijzer met een inkomen van f 1600 a f2000 F er jaar, een uitnemend werkman die 20 in de week verdient, zij behooren in verband met de tegenwoordige groenteprijzen evenzeer tot de econo misch zwakken. Wat wil men nu met dat „zoo goed koop mogelijk verkrijgbaar stellen?" Dat zij moor groenten, meer kool, iheer aardappelen kunnen verbruiken. Maar er is niet meer groenten, er zijn niet meer aardappelen Over een groot deel van Duitschland, in Friesland, in Noord-Brabant is de oogst mislukt'. Wy juichen de instelling van com missies, die zullen nagaan wat in deze treurige dure tijden in het belang van de economisch zwakken gedaan kan worden, zeer toe. Doch wij willen er toch op wijzen, dat zulk een commissie in de schaarschte geen verandering kan brengen, geen kool, geen appelen, geen aardappelen op de markt kan brengen. En dat dus zeer licht zulk een commissie er toe zal komen het éóne deel van de economisch zwakken in staat te stellen wat meer van de productie te veroveren op kosten en ten koste van het andere deel dat dan met nog wat minder tevreden zal moeten zijn. Een burgemeester gevraagd. "Men schrijft aan de Haarl. Ct. uit Bennebroek Zoo langzamerhand begint men zich hier af te vragen „Zou de Hooge Regeering ons kleine dorpje vergeten, wat betreft het benoemen van een nieuwen burgemeester? Niet, dat de zaken niet uitmuntend marcheeren onder den loco-burgervaderdoch vreemd is het zeker, dat er bij zulk een ruimen toevloed van sollicitanten in ruim drie maanden tijds geen ge schikt man schijnt gevonden te wor den, die het bestuur vau onze kleine gemeente op zich nemen kan. Of speelt de hooge politiek ook al mee in deze kleine historie? Onze stad is in haar trots getrof fen in haar groen. Wij, Hagenaars van geboorte, zagen 't zoo niet, wisten niet beter of het behoorde zoo. Maar iederen vreemdeling trof het dadelijk en een Franschman, wien ik eens zyn meening over onze goede stad vroeg, antwoordde mij kort en krachtigIe jardin de l'Europe Hoe kwetsbaar is onze „tuin" ge bleken Nóg een paar van zulke stor men en er staat geen boom meer. Dit schijnt overdreven, maar in werkelijk heid vervult ons een mogelijke her haling van een orkaan als waarmee September dit jaar een afscheid nam, met angst en schrik. Overal waar boomen stonden, is het een ruïne ge worden, een slagveld gelijk. Onze mo.oiste plantsoenen werden tot barri cades van boomon, takken en stronken, overal waar anders trams rijden onder een weldadigen schaduw, was nu het verkeer versperd, dagen achtereen wel is er met man en macht gewerkt om althans eenige orde in den chaos te brengen, maar op zulk een ramp is natuurlijk geen organisatie berekend. Arbeiders van gemeentewerken en gemeentetram deden wat zy kondon, maar al wat reeds opgeruimd is, vormt nog maar een heel klein deel van wat nog te doen is. Onze electrische tram heeft 't afgelegd tegen de oude paar dentram Dagen lang heeft het geduurd voor het dradennet weer in orde was gebracht en zoo lang stonden de zware wagens onbewegelijk stil, dag en nacht, op de plaats waar ze getroffen waren door machteloosheid. De Achilleshiel van ons prachtig tramnet is hierdoor leeiijk bloot gelegdde eenige oplossing van dit vraagstuk is een ondergrondsch net, waarby geen gevaar bestaat voor doorknappende draden en daardoor afgesloten stroom. Het ergste is ons groote Bosch eraf gekomen. Die woestenij laat zich een voudig niet beschrijven en ik zal mij er ook niet aan wagenik wil er slechts dit van zeggen: zelfs zij, die anders nauwelijks, oog hadden voor het schoon van dit bosch en die zich vrij weten van sentiu»èntaiiteit hebben dit tooneel niet zonder aandoening kannen aanzien. Of het alleen verdriet over het bedorven natuurschoon was, dat velen zoo onder den indruk bracht, geloof ik niet, maar een overweldigend, haast benauwend gevoel bekroop den bezoeker te midden van zoo grootsche verwoestingmen gevoelt zich dan meer dan ooit klein, innig-klein tegen over de natuurkrachten, die in weinige uron, ja vermoedelijk in enkele minuten vernietigden wat jaren lang noodig had om te worden. Ons Bosch is ge deeltelijk vernield, gelukkig slechts gedeeltelijk eu niemand die er aan denkt bij de pakken te gaan neerzitten. Alle menschelijke energie wordt er aan besteed om te herstellen wat hersteld kan wordenwegen en paden znllen over een aantal dagen of weken weer begaanbaar zijn, de woudreuzen, die om- of stukwoeien men schat het aantal op een 4000 zullen stuk voor stuk weggehaald worden en de open plekken ontstaan waar dicht.bosch waszullen weer beplant worden en men zal er over weinige maanden haast niet meer aan denken alles zal dan hersteld zijntotdat wéér een storm ons zal komen in herinnering brengen wie „de baas" is. Gelukkig zyn er hier geen ernstige persoonlijke ongevallen voorgevallen en dit mag waarlijk een wonder heeten Ik ben dien verschrikkelnCen avond tot een stuk in den nacht op de been geweest, heb reuzenboomen zien knap pen als rietjes, ruiten hooren stuk- rinkelen en den grond bezaaid gezien mot pannen, schoorsteenen, kozijnen, ja wat niet alEn nog begrijp ik niet, hoe 't mogelijk is geweest, dat niemand ook zelfs maar gewond is of gedood. Er waren toch honderden, ja duizenden menschen in de straten en gevaarlijk was het eigenlijk overal. De schade aan goederen en natuurschoon moge groot zijn er is ten slotte voor ons, Hagenaars, alle reden om nog dank baar te zijn dat het daarbij in onze stad gebleven is. Ik zeg werkelijk niets te veel als 'k beweer dit heel de stad onder den indruk was van de ramp, die het Bosch trof. De uitgebreide verslagen in de couranten werden verslonden en dui zenden en duizenden gingen op naar het terrein van den slag, plaats waar zoo velen anders nooit komen en waar heen nu een ieder zich aangetrokken gevoelde. Goede gelegenheid om eenige studie te maken van de „psychologie de la..* foule." Tegelijk met den storm brak de Tnrksch-Italiaansche oorlog nit. Een oorlog tusschen twee groote rijken met nog onbekende gevolgen en haast niemand die er zich hier voor interes seerde Dit viel te meer op, waar er voor de Duitsch-Fransche moeilyk- heden, waarvan fijnproevers al van te voren wisten dat het toch op „niets" zou uitloopen, met welk „niets" men dan zeggen wil, dat er zonder oorlog een of ander land, misschien zelfs meerdere stukken, waar Nederland in zou kunnen zwemmen, „verdeeld" zullen worden onder de groote machts- hongerigen. Ons publiek is wèl nuchter wij liggen zoo tusschen Frankrijk, Duitschland en Engeland in en dat kan dus gevaarlijk voor ons worden, maar of daar in de verte onrecht wordt gepleegd op groote schaal wat gaat 6 ns dat aan! Juist was het hoogste punt van de trotsche toren - van het Vredespaleis bereikt, een mooie spits er open een fel -gouden weerhaan Vriendelijk in de zon flikkerendIs het toeval, vragen de spotters, dat juist nó de storm de spits deed ombuigen, als een woede over den uitgebroken oorlog? Een oorlog, zoo weinig gemotiveerd als deze, uitgebarsten juist nu het paleis van den vrede zijn schuttingen laat vallenHet is wel om den ver woedsten pacifist aan het wanhopen te brengen! Maar, zooais gezegd, de eigenlijke belangstelling voor dezen oorlog ont breekt hier geheel en ik betwijfel dan ook zeer de noodzakelijkheid van het uitgeven van couranten op Maandag ochtend in verband met den oorlog. De eene courant dwingt vanzelf de anderen en het slot is, dat de eenige nacht, die journalisten, zetters, loopers enz. nog hadden, wordt opgeofferd aan de vermeende nieuwsgierigheid van het publiek. En -dit geschiedt dan )door bladen, die warm gevoelen voor Afschaffing van den bakkerenacht- krbeidDe vraag mag gesteld, of er öan .meer reden is om versch nieuws dan om versch brood te leveren. Van belangstelling gesproken, van de vliegerij, waarmee men eens zoo wegliep ik herinner mij bijv. de triumftochten van Olieslagers is nu al de aardigheid af. Ik had toevallig een onderhond met onzen landgenoot- vliegenier Koning, die steen en been klaagde. De man vliegt werkelyk keurig, maar verdiende niets er komt geen publiek meer, precies als by Wijnmalen en de arme Koning had er nog het ongeluk bij, dat zyn machine kier door den storm goeddeels ver nietigd werd, hetgeen een schadepost van 4000 gulden opleverde. De teleur gestelde kerel keert nu ons land den rug toe en gaat in Frankrijk, het vliegland bij uitnemendheid, zyn geluk beproeven. Ons publiek is van een raar soort, gauw opgewarmd, maar o, zoo gauw ook weer afgekoeld. Alleen wanneer eigen beurs in het spel komt, verandert de zaak. Een bericht, dat de banket letters in prijs zullen stijgen, veroor zaakte een kleine revolutie in vele huishoudens waar het anders nooit stormt on nog erger 'werd het, toen de couranten een bericht brachten, dat de telefoonabonnementen zouden gewijzigd (lees verhoogd) worden en dat in overweging was een tarief dat rekening hield met het aantal ge leverde gesprekken. Thans betaalt men een vaste som, waarop men rekent bij het opmaken van zyn budget en waarvoor men zooveel telefoneeren kan als men maar wil. Behoeft 't nóg gezegd, dat er hier zeer velen zijn, die, weinig te doen hebbend, voor hun pleizier opbellen al wie zij maar kennen en dat er zoodoende honderden ge sprekken 's daags gebonden worden, die alleen in overvloed van tijd hun oorzaak vinden. En nu zal men voor taan telkens als men de haak van het toestel neemt aan zijn beurs moeten denken. Ik zie 'tal, als d&t doorgaat, bedankjes regenen Aan de veelgeplaagde telefoon dames intusschen mijn hartelijkste gelukwenschen met dit schoone voor nemen, zij zullen er eenige, welver diende rust door krijgen. HAGENAAR. op MAANDAG 9 OCTOBER 1911, des voormiddags te 11 ure in de Sociëteit „VREDEBEST" aan de Markt, ten overstaan van den te Haastrecht gevestigden onlangs bijna geheel Den 16don October hopen onze geliefde ouders J0HANNËS ARNOLDUS IIapis en l'ETRONEIiLA VAN EKKELEN, hunne te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd-' en kleinkinderen. Karnemelksloot 125. Aangesloten Tel. No. 283 ROEI- EN ZEILVER- EENIGING „GOUDA" nabij de ReeuwijkBche Brug. op DONDERDAG 12 OCTOBER 1911, by opbod en op DONDERDAG 19 OCTOBER 1911, bij afslag, verhoogin gen combinatie, beiden des voormid dags 11 urenin het Hotel „DE ZALM" aan de Markt, ten ovorstaan van den te Haastrecht gevestigden geteekend B Nos. 57 en 58 aan de Gouderaksche Dijk te met eenige perceelen, best enz. aldaar te zamen groot en zulks in zes perceelen welke ge combineerd wprdon. Te aanvaarden de landerijen by de betaling der Kooppenningen, de wo ning enz. 1 MEI 1912. Breeder omschreven bij bilietten. Nadere inlichtingen geeft Notaris KOEMAN voornoemd. SpreekurenVoortaan alle werk dagen van 103 uur. 0PENB1HE op MAANDAO 23 OCTOBER 1911, des voormiddags te elf uur in het hotel „DE ZALM" aan de Markt te GOUDA, ten overstaan van den no taris R. W. H. PITLO, aldaar van No. 1. Een vernieuwd waarin sedert jaren met gunstig ge volg handel is gedreven in Wijn en Gedistilleerd; met afzonderlijken op gang hebbende BOVENWONING, aan do Westhaven te Gouda geteekend Nos. 9 en 10; groot 1 Are 52 Centi aren. Het huis bevat beneden: Winkel, twee Woonkamers, Keuken, Bijkeuken Tuintje en boven: 4 Kamers, Zolder met Dienstbodenkamer en Bad kamer en onder het geheele gebouw loopt een Kelder. No. 2. Een goed onderhouden waarin geruimen tijd met zeer gunstig gevolg de Drogistzaak wordt uitge oefend, aan de Westhaven geteekend No. 11 te Gouda, groot 42 Centiaren. Dit pand bevat, behalve de Winkel, 3 Kamers, Keuken en Zolder met Dienstbodenkamer. No. 3. Een goed onderhouden waarin een Modezaak wordt uitge oefend, aan de dubbele Buurt van de Oosthaven te Gouda geteekend No. 10, groot 35 Centiaren, Het huis bevat Winkel, 3 Kamers, Kelder en Zolder. Verhuurd tot 15 Januari 1912 voor f 27.50 per maand bij vooruitbetaling. De perceelen 1, 2 en 3 zijn allen voorzien van Gas- en Waterleiding. En Nos 4 tot en met 7. met ERVEN en GROND aan het Moordrechtsche Verlaat te Gouda ge teekend Nos. 6, 8, 10 en 12, respec tievelijk groot 2752, 53 en 40 Centiaren. Bij de week verhuurd No. 6 voor f 1.30, Nos. 8 en 10 elk voor f 1.50 en No. 12 voor f 1.30. De perceelen zijn te aanvaarden te weten: de perceelen 1 en 2 den len Januari aanstaande of zooveel vroej als met de verkoopers kan worden overeengekomen en de overige per ceelen met gestanddoening der huur, j de betaling der kooppenningen. Betaaldag der kooppenningen 16 November 1911. De perceelen zijn te bezichtigen de laatste 3 werkdagen vóór de veiling van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur en op dien dag d$s morgens van 9 tot 11 uur, wat perceel 3 betreft, na belet gevraagd te nebben. Nadere inlichtingen geeft Notaris KOEMAN voornoemd. Donderdag 12 October 1911 Tnmiglii lat iKtirludut Tooneelspel in 3 bedrijven door A. H. VAN DER FEEN Aanvang f Va Entree voor Leden en hnnne Dames en Kinderen f .40 per persoon, Entree voor Niet-Leden en Dames, en Kinderen van Niet-Leden f per persoon. V kunt onmogelijk weten hoe heerlijk Bruin Brood kan zijn vóór V geproefd heeft: gebakken door Oosthaven 35 en 36, GOUDA. (Drama in vijf bedrijven). F oer man HenechelLOUIS BOUWMEESTER. De verdere Hoofdrollen worden vervuld dogr de Heeren ERFMAN, SMITS, DE VRIES, HULSMAN, WEBER, SPECHT, VAN HOVEN en de Dames MARIE SMITS, W. ERFMAN—Sasbach, M. DE VRIES- v. Bbrkel, W. KLEIJ, M. GILHUIS—Sasbach, F. DE LA MAR en anderen. ENTREE f 1.33. Leden der Sociëteit f Plaatsbespreking bij Loting ZATERDAGAVOND 8 uur. De Notarissen SCHRAMEIER VERBRUOGE en /"•■k MAAS GEEST EllANVS te Rotterdam en IV. H. VAN BlLEERliEEK te Dordrecht, zullen bij veiling en afslag op DINSDAGEN 10 en 17 OCTOBER 1911 telkens des voormiddags ten 11 uur, in het Notarishuls te Rotterdam, aan de Gelderschekade, in hot openbaar verkoopen: No. 1. Een geheel nieuwe mot STALLING, SCHUREN, HOOIBERGEN 011 verdere GETIMMERTEN en daarbij behoorende UITMUNTENDE alles aaneengelegen onder aan den Hoogeveenschenweg (Hazerswoudscho Droogmakerij) strekkende Zuidwaarts op tot aan den dijk van de: „Honderd Morgen", onder Moor- capelle, zijnde kavels 8 en 7 van den Hoogevoenschen fdrie perceelen en gecombineerd. En to. 3. VRUCHTBAAR Kad. sectie Bbis, Nos. 531-532 en 533, alles bijeengelegen, in den Zuid- j plaspoldor onder In drie perceelen en gecombineerd. 1 en 2 met tuinen, gelegen aan den Fluweelen Singel te öouda, plaatselijk gemerkt nos. 107 en 108, kadastraal bekend Gemeente öouda, Sectie A nos. 1405 en 1406 groot 1.35 en 1.30 Aren. Elk huis bestaat uiteen sousterrain, waarin de keukengelijkvloersgroote voorkamer, tusschenkamor en tuin kamer: le verdieping: flinke voor- en achterkamer met tusschenkamer zolder met één kamer in perceel no. 107 en met 3 kamers in perceel no. 108. Beide perceelen hebben den mede eigendom van het open terrein aan den Fluweelensingel, kadastraal bekend no. 1408, groot 2 Aren en een achter uitgang. gelegen aan de Derde Kade te öouda, ilaatselyk gemerkt no. 67, kadastraal lekend: Gemeente öouda, Sectie A. no. 2832, groot 3.10 Aren. Dit perceel zal in tweëen worden geveild a. het huis met daarachter gelogen grónd en b. het daarnaast gelegen open terrein. De perceelen 1 en 2 zijn voorzien van gasleiding, alle perceelen van waterleiding, kasten en verdere ge makken. Aanvaarding der perceelen en be taling der koopsommen op 4 Decem ber 1911. Te bezichtigen de 3 laatste werk dagen voor de veiling van 10—12 en van 2—4 uur en op den dag der veiling van 9—11 uur. Nadere inlichtingen geeft voor noemde notaris. Aanvaarding der lftndernen blootschoof en Kerstmis 1911, de woning en evolgon uiterlijk 30 April 1912, alles vrij van huur. Het land onder Zevenhuizen is tot Kerstmis 1911 verhuurd voor f 65.— per H.A. aan A. van Rooyen. Lasten van af 1 Januari 1912. Betaling der kooppenningen 1 December 1911. Inlichtingen te bekomen ten kantoren van voornoemde Notarissen, alwaar notitiën kosteloos verkrijgbaar zijn en de kadastrale kaarten ter inzage liggen. HALFOMHALF.CHERRY BRANDY. CRÈME OB MEHTHE.MARASQUIN. ENZ-ENZ- en van voor BarnesHeeren en Kinderen zijn verkrijgbaar by MARKT 4B, I naast Café „DE BEURS". Aanbevelend, Li; Men wordt verzocht op 't MERK lo letten. uit het Magazijn van GORINCJTEM. Deze THEEËN worden afgeleverd in verzegelde pakjes van vijf, twee en een half en een Ned. ons met vermelding van Noin- mer en Prijs, vooyzien van nevenstaand Merk, vol- Zich tot de uitvoering van geeerde orders aan bevelend J. C. BIJL, voorheen J. BREEBAART Lz. ui de Ooethaven te Gonda. Het htiia bevat 6 Kamera, Keaken en droge Kei- der. Hnnrprjja 300 gulden per jaar. l'e bevragen Ooathaven 69.

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 2