De Jong's Chocolade Schnepper's Piano- en Orgelmagazijn, QOUDuCHE GLAZEN, Groote Expositie OIIGEL Gemengde Berichten. LANDBOUW Stadsnieuws. Onze Geïllustreerde Weekbladen. Laatste Berichten D. SAMSOM. Bl'UGERLIJKE STAND. Adverteutiën. WORMERVEER Telegrafisch Weerbericht Officieels Prijscourant Effectenhandel te A mstrrda in - - - - - - - - - - - CI'EÏ-MA-GAEL in Sociëteit Réunie "The DiKcnlties and Adienlnres of an Irishman in trying to talk Oulch" Saloii-I'laiiluo, f 26(1. slechts f 130.— GliOOTR OF ST. JAMKRk TI.R GOUDE, ile (iesehiedenis der NI. Janskerk, der (ilazen, der Carlonteekeningen enz- CHRISTIAAN KRAMH, K. BRINKMAN ZN., Uilgevers,Gouda Depót» ifïfiiaf mmmuttfa. O doze regeling. Verder besloot de Raad de jaar wedde van don inspecteur van politie met f 100 te verhoogen en dos te brengen van f 1300 op f 1400. Bo vendien ontvingen de agenten van politie eon loonsverhooging van f 1 per week. Men seint nit IJmuiden Het Engelsch stoomschip „Envov", van Huil, bestemd voor Stockholm, is in de Noordzee gozonken. De be manning werd gered. Van do Engol- sche trawler „Durban", die hulp ver leende, verdronken drie man. Gisteren zijn op de Zwolsche vee markt negen stuks rundvee, verdacht lijdende to zyn aan mond- en klauw zeer, in beslag genomen en voorloopig naar het gemeentelijk keurlokaal over gebracht. De toepassing der Zedelijkheidswet. Men schrijft aan het Vad. Onder de bepalingen der wet op de bestrijding der Zodeloosheid, komt er een voor, die hot tentoonstellen van de zeden aanstoot gevende lectuur verbiedt. Deze bepaling is zeker toe te juichen, maar wat ervan te denken als de overheid in deze oen tegenovergesteld voorbeeld geeft, door zooals thans aan hot gerechtsgebouw te Middelburg geschiedt, een dagvaardiging aan te plakken, waarvan de inhoud zoo on- zedelük is, dat wij ons wol zullen wachten hom te publiceoren. In do kerk van Willige Langorak is deze week ingebroken. Door het voorportaal schijnt men binnenge komen te zijnVermist wórden hot koperen doopbokken met fraai deksel en de koperen lessenaar van den voor zanger, oen zeer fraai en zwaar stuk van den bybel, die daarop lag, zijn de twee zware ploten on twee hoekon af gebroken. Zonderling is het, dat velo kerkboekjes met zilveren sloten ongo- moeid zyn gelaten waarschijnlijk is do diefstal goploegd em hot gestolene- als antiquiteit van de hand te doen. De student G., te Leiden, die sedert eonigo dagen werd kermist, is gisteren in do oudorlijkewoning-teruggekoord. lig verkeert in een overspannen toe stand en heeft in de laatste dagen vor uit don omtrok van Leidon rond gezworven. Nu zijn ouders er in hob- bon bewilligd dat hij van studie ver- andort, zal dat aan zijn gezondheids toestand wel ten goede komen. Een botsing. Hedenochtend ongeveer half elf is het terrein by de gasfabriek te Hil versum een aschkar vau/de gemeente- reiniging door een kolontrein aango- redep. Van den trein werden Vijf wagoys beschadigd, de kar word zoo goed als vernield. Van do beide go- leiders was do jongon bytyds van den bok gesprongen, de voorman zelf werd met do kar medegaslourd, doch be kwam wonder boven wonder geen letsel. Ook het paard bleef ongedeerd. De Vlissingsoho St. Jaoobskerk. Do aanbesteding dor afgebrande St. Jaoobskerk to Vlissingen zal 28 dezer plaats hebben. Do kerk wordt geheel m den oorspronkelykon toestand her bouwd tevons worden de wonscholijk gebleken restauraties aangebracht. De kerk moet in Juni 1913 worden op geleverd. Waardebepaling van door mond- en klauwzeer aangetast vee. Het „HM", verneemt, dat de minis ter van Ijandbouw, Nijverheid en Han del aan de commissarissen der Konin gin in Noord-Holland hoeft medege deeld, dat het meermalen voorkomt, dat de waarde, waarop door mond en klauwzeer aangetast vee wordt geschat, in eon zoodanig bedrag wordt uitgedrukt, dat do naar den maatstaf van 90 pCt. van do volle waarde uit te koeren schadeloosstelling door een rond bedrag wordt aangegeven. De waarde die het aangetaste dier in gezondon toestand zou hebben, zou dan in oen gebroken gotal zyn uitte drukken. Een rund b.v. waarvoor naar den maatstaf van 10 pOt. va de volle waarde f235 schadeloossstelling wordt uitgekeerd zou dus in gezondon toe stand een waarde hebben gehad van f261.11, een bedrag waarop wel nim mer in de praktijk een rund zal wor den getaxeerd. Deze handelwijze is niet overeen-, komstig het bepaalde in art. 24 der wet van 20 Juli 1870 („Stbl". no. 131) juneto art. 105 van het kon, beslnit van 10 Juli 1S98 („Stbl". no. 104.) Immers langs dezen weg wordt de gelegenheid geopend om ook voor aangetaste dieren de volle waarde te vergoeden. De schatter moet uitsluitend vast stellen de waarde, die het zieke dier in gezonden toestand zou hebben gehad en die waarde moet ook in de bij de declaration behooronde bewijs stukken, zijn uitgedrukt, opdat kan worden beoordeeld, of het juiste be drag, hetwelk in rekening kan worden gebracht, juist is berekend. GOUDA, 11 November 1911. Do afd. Gouda van „Volksweerbaar heid" houdt, zooals gemeld, Dinsdag a.s. eeno propaganda-lozing. Jhr. E. von Bose zal daar het onderwerp be handelen Weerbaarheid en Volks weerbaarheid, gevolgd en voorafge gaan door voordrachten. Voor bijzon derheden verwijzen wij naar de elders in dit blad voorkomende advertentie. Gisteren slaagde te Rotterdam voor het examen vrye- en orde oefeningen der gymnastiek mej. Th. J. M. Krop man, alhier. Het carillon zal thans bij heel-uur slag het lied „Das touro Vaterhaus" doen hooren, terwijl bij half uurslag het oerste godoolto van, Lorus Ganne's „Menuet Pompoux" zal weerklinken. De gunstige rusultaten en groote belangstelling van de zijde van het publiek heeft hot Bestuur der Sociëteit „Ons Genoegen" het liesluit doen nemen om gedurende deze winter maanden weder een eigen BioBeoop to exploiteeren. Het Bestuur hoeft zich daarom de vertooning verzekerd van oen groote verzameling zeer mooie fdms van de firma Nóggerath uit Amsterdam, die op dit gebied als een oerste bekend staat. Teneinde steeds het nieuwste op dit gebied te hebben worden' ver- tooningon gehouden in de Amster- damsche inrichting, zelfs van Neder- landsche acteurs en actrices, hetgeen de aantrekkelijkheid der beelden om do daarop voorkomende personen ver meerdert. De oerste bioscoopvoorstelling zal Zondag 19 November plaats hebben. Een uitgelezen programma is daarvoor samengesteld. Men voorzie zich tydig van plaatsbiljetten, teneinde teleur stelling van uitverkocht zyn te voor komen. Door de Commissie van Toezicht op het L. O. alhier werd op 9 en 10 November hot examen afgenomen voor onderwyzeres aan een Bewaar school. Als deskundigen fungeerden Mevrouw Vermeer—Van Beek, hoofd eenor oponbare bewaarschool to Rot terdam Mej. N. G. Kruisheer, hoofd der O. 8. No. 4 en de heor P. de Vos, directeur der Gemeentelijke opleidings inrichting voor onderwijzeressen en hoofd-ondorwijzorossen aan een Be waarschool. Beido candidate», leer lingen dezer inrichting, slaagden, "n.l. de dames Joh*, van der Ree en N. van der Veer. Wie zich de goede ontvangst her innert, welke aan de Koninklijke Ver- ooniging „Het Noderlandsche Tooneel" bij do eorste abonneraents-voorstolling ten doel viel, zal thans mot genoegen vernomen dat hot Nederl. Tooneel op 23 Nov. a.s. met oen tweede stuk voor het voetlicht zal komen, dat zulk eon grooten bijval heeft verworven. Er zal n.l. wordon opgovoerd „De Volks tribuun", Drama in 3 bedryven naar het Fransoh van Paul Bourget. Uit de vele gunstige recensi&n der dagbladen nomen wij ter kenschetsing het volgende over wat de Haagsche Courant van dit stuk schreef „De opvoering is voor het Nederl. „Tooneel een zeer groot succes ge worden. Men kreeg individueel spel „en samenspel te zien, zóó stork, zóó „enorm werkelijk bijwijlon, als in geen „jaren is genoten na II en III „weerklonk een applaus, zoo harteijk, „dat drie, vier, vyfmaal moest worden „gehaald, waarna ten slotte nog luide „bravo's uit do zaal opgingen" enz. In dit stuk treden op de Dames Mann-Bouwmeester, Rika Hopper, Lobo-Braakcnsiek, Wensma-Klaaasen on Lena Kley endeHeertmJanC. de Vos, van Schoonhoven, Crispyn, Gim- borg, Mijin, Mounier, Tourniaire, de Jong, Laurentiua, van dor Hilst en Mögle. Ook hier zal het stellig aan belang stelling niet ontbreken. Goadsche Paardenloterij. Hedenmorgen heeft ten stadhaize de trekking plaats gehad van de 30° groote najaarsverloting van de Holl. Maatij. van Landbouw afd. Gouda en Omstreken. I)e h o o f d p r ij s een omnibusbreak met één paard compleet is gevallen op n°. 8513, terwyl do verdere hooge prijzen zijn gevallen als volgt: 2e prijs op n°. 5361, 3° op 3378, 4" op 14847, 5° op 11114,6° op 10273, 7" op 12000, 8» op 9894, 9' op 3392, 10" op 13201, 11" op 14526, 12° op 13530, 13" op 11771, 14° op 11362, 15° op 5390 en 16° op 9917. Sinds een paar dagen staan benoden aan den Goejanvërwellendijk eenige woonwagens waarin zigeuners huis- vosten. Dat dit volkje op eon eigenaardige manier aan don kost tracht te komen bleek heden weer. Niet alleen dat de omwonenden worden lastig gevallen door bedelemie kinderen, maar bij het doen van inkoopen trachten zij ef zich zondor betaling af te maken. Een molkvorkooper die aan een zigeuner- vrouw melk vörkocht, werd als beta ling aangeboden dat hom rj0 kaart zou worden gelegd Op zijn aandrin gen om geld kreeg hij het toch ten slotte. Naar wij vernemen, is aan de firma J. L. L. Taminiau Co, Vruchten- censervenfabriek te Eist bij Arnhem, do hoogste onderscheiding toegekend voor hare inzending jams op de Inter nationale Fruittentoonstelling aldaar. Een hooge oer was het reeds voor onoemde firma, dat H.M. de Koningin ij haar bezoek aan Eist onlangs, zich bijzonder voor deze industrie interes seerde en zich door don lieer Taminiau op de hoogte liet stellen van de pro ducten der fabriek en haar export naar overzeesche gewesten. Dat thans uit het nauwkeurig schei kundig onderzoek onomstootelijk is gebleken, dat Taminiau's jams, als zijnde slecht# uit vorscho vruchten on zuivere rietsuiker gefabriceerd, de besto waren der mededingonde mer ken, pleit zeker wel vóór het fabrikaat dezer firma. Waddinosv^en, 9 Nov. Daar mej. J. S. Meijers/ van Brakel, met 1 De cember a.s. haar betrokking van on derwijzeres met Verplichte hoofdacte aan do openbare lagero school (Dorp) hoopt to aanvaardon, is tegen genoem den datum aan Mej. G. Nieuwkoop eorvol ontslag verleend. Moordrecht, 7 Nov. Op do boven zaal van den,,heer N. don Braber hield gisteravond de Moordrechtsche ijsclub haro jaarlijksche ledonvergadoring Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental niet vooruit was gegaan. Dit getal bedroeg op het oogenblik 83. Do rekening van den penningmees ter sloot mot oen voordoelig saldo van f 176.91 Nu volgde oen uitvoerig verslag van den afgevaardigde naar de in October te 's-Gravenhage gehouden bonds vergadering, waarna tot voorzitter der club word herkozen do heer P. Steenbergen en tót secretaris de heer J. Meyers, die tevens voor 5 jaar tot afgevaardigde naar de bondsvergade ring werd gekozen en tot zijn plaats vervanger do heer J. Bongers. Een voorstel om aan den secretaris een jaarlijksche gratificatie van f 10 te verloenen werd na eenige discussie aangenomen. De vier pryzen een zijdon das, 2 eenden en een kistje sigaren, die onder de aanwezige 40 leden werden ver loot, werden gewonnen door de heeren M. Kisman, N. den Braber, G. van Erkel on C. van der Kuy. Ouderkerk a. d. IJsel, 8 Nov. In verband met het door de afdeeling „Schuttevaer" alhier ingedieudo adres aan den Minister van Waterstaat be treffende het grindbaggeren op de rivieren vermelden wo te dezer plaatse wat we in het voorloopig verslag op de begrooting van dat departement voor 1912 opgenomen vinden. „Opnieuw werd door eenige leden geklaagd over hot nadeel, dat de schip perij ondervindt ten gevolge van de bopalingen omtrent het baggeren van grint op de rivieren. Het terrein, waarop gebaggerd mag worden, wordt hoe langer hoe kleiner. Ook werd bezwaar geopperd tegen de hooge retributie, welke blijkens eene kennisgeving van den Minister van Waterstaat, voorkomende in de Staats courant van 19 September j.l. in 1912 voor de vergunningen tot baggeren znllen worden geheven. Men meende dat het bedryf die retributies niet kan dragen. Op verlaging werd aange drongen. Eenige leden wez-m hierbij op de omstandighoid, dat het thans' in de Maas boven Roermond gebaggerde grint per spoor vervoerd wordt en drongen, ten einde de schipperij ge legenheid to geven dit vervoer te be- zargen, aan op bespoediging van de verbetering der rivier boven Venlo" Het antwoord des Ministers wordt door vele daarbij belanghebbende Bchippers met belangstelling tegemoet gezien. (Sch.'Crt.) Schoonhoven. In de gisterenmiddag gehouden zitting van den gemeente raad is de gemoente-begrooting over het dienstjaar 1912 vastgesteld in ont vangsten op f 88.568,öO1/^ in uitgaven op f89.709,38, een nadeelig saldo van f 1140,87V3. De zitting was te vier uur geëin digd. ALLERLEI. Onaangenaam welkom in Amsterdam, Een familie uit Groningen die zich aldus meldt de N. Gr. Crt. met 1 November metterwoon te Amster dam kwam vestigen, heeft ai heel zonderlinge ervaringen opgedaan van het wonen in een groote stad. De familie had oen nienw bovenhuis ge huurd, Valeriusplein 8, doch wie schetst haar verbazing toen er plotse ling het was in den middag van 31 October een politieagent voor de deur werd geplaatst die in opdracht had alles te weigeren wat men de wo ning die inmiddels reeds grooten- deels was ingericht mocht willen binnendragen 1 Die zonderlinge toe stand duurde gisterenmorgen nog voort. Dinsdag werd byv. een behan gersknecht geweigerd, die een rol behangsel bij zich had on hetzelfde lot wedervoer een smidsknecht met een kachelpijp. De behangersknecht kon met zijn rol behangsel ten slotte genade vinden in de oogen van den agent; niet alzoo de smidsknecht,-die met zijn kachelpijp terug moest. Het gevolg van hot laatste is, dat de fa milie nit Groningen in de kou moet zitten, want er is wel een kachel, doch die kan bij gebrek aan een kachelpijp niet gestookt worden. Een vloerkleed werd aan de achterkant de woning binnengesmokkeld. De bewoners heb ben er nu dit op gevonden, dat zij alloen des nachts in de woning op het Valeriusplein vertoeven. Een al te yverig agent wilde op een avond ook zelfs den bewoners beletten hup bovenhuis binnen te gaan, doch een rochtsgoloerd familielid beduidde den agent dat een mensch geen „voorworp" is Dinsdag werden de ongehikkigen verblijd mót de mededeeling, dat do zaak in ordo was, doch gisteronmorgen bleek daarvan nog niets Paddenstoelen eten. Enkele treurige gevallen van pad denstoelenvergiftiging en de pennen- sfcrijd waartoe zij aanleiding gaven, hebben eonigen tijd geleden bijzonder de aandacht gevestigd op deze plan tengroep, met haar zonderling voor komen en haar eigenaardige eigen schappen. De Noderlandsche Mycologische ver- eeniging, die zicli niet alleen de we tenschappelijke mycologie, maar ook het populariseeren der kennis op dit gebied, het bevorderen van het ver bruik en het kweekon van padden stoelen ten doel stelt, heeft het niet kunnen verdragen, dat deze voort brengselen uit de plantenwereld, waar voor zij zich zoo warm interesseert, bij het groote publiek onbekend en daardoor onbemind, en, wat erger ia, gevreesd waren. Zij heeft nu een boekje uitgegeven „Een en ander over paddestoelen", met gekleurde platen van de meest voorkomende paddestoelen en een be schrijving van hun vorm, groeiwijze en ontwikkeling. „Het zoeken van paddestoelen" le zen wij daarin, neemt ook in ons land toe, en al komen ongelukken met doodelijken afloop hoogst zelden voor, is hot toch niet overbodig, eens te wijzen op het groote gevaar, dat hieraan voor onkundigen verbonden is." En dan volgt dit voorschrift, dat iedereen te onthouden heeft. „Wanneer een ieder, die niet vol komen op de hoogte is van de bota nische kenmerken der doodelijk gif tige en der eetbare soorten, zich voor nam, geen paddestoelen te eten waar van de plaatjes wit zijn, en evenmin die, wairvan de steel in een knol eindigt, zouden ongelukken niet voor komen. Vooral de knol, door een zak of vellen omgeven, is de belangryk- waarschuwer Voor gevaar, daar de rose-plaatjes-dragende, doodelijke gif- tige Solvaria'8 deze ook bezitten. In een volgend artikel verhaalt Mej. Catharina Cool te Haarlem „Wij eten, d.w.z. mijne geheele familie, nu reeds 30 verschillende soorten van in 't wild geplukte paddenstoelenen wel dagelijks in den goeden tijd en verder doorloopend zoo nu en dan een maaltje van half April tot half November Wij zullen het hierbij laten, maar bevelen het boekje aan in ieders aan dacht, zoowel van hen, die van plan zijn, zich nooit aan paddenstoelen te goed te doen, als voor hen die wel bereid zijn, zich daartoe te laten ver leiden. Een schoonmoeder-affaire Een sigarenhandelaar op de Nieuwe Hoerengracht te Amsterdam had een nieuw merk sigaren ingevoerd, ge- naam „Schoonmoeder". Om 't merk aftrek te doen vindon was die heor op de origineele gedachte gekomen er eon wandelende reclame voor to bedenken en een mannetje als schoonmoeder aan te kleeden. De sigarenhandelaar, die geen Imo gen dunk van schoonmoeder in het algemeen schijnt te hebben, maakte de travestie zoo afzichtelijk mogelijk en stuurde den man de straat op met een reclamebord „Rookt het merk schoonmoeder." Maar waar de Noderlandsche wet verbiedt het in het openbaar dragon der kleeren van een andere sekse, werd de man op den Blauwburgwal opge pakt en overgebracht naar het bureau Jonas Daniël Meyerplein, waar proces verbaal volgde. De schoonmoeder is gerehabiliteerd. Predikbeurten te Gouda. Zondag. REMONSTRANTSCHE KERK. Voorm. 10ure. Dr. H. P. SCHIM VAN DER LOEFF. c Remonstr. Predikant te Boskoop. GROOTE KERK. Voorm. ten 10 ure. Ds. BERKEL- BACH V. D. SPRENKEL. Namidd. ton 2 ure. Geen dienst. Avond ten 6l/3 ure. Ds. TEN BOSCH- KLEINE KERK. Namidd. ton 2 ure. Ds. DEUR. LUTHERSCHE KERK. Voorm. ten 10 ure. Ds. GEEL- HUYSEN. Bediening van het H. Avondmaal. GROOTE KERK. Huwelijksinzegening, Woensdag 15 Nov., Ds. TEN BOSCH. KLEINE KERK. Woensdagavond 8 uur. Da. DEUR. Bijbellezing. De Prins van 11 November heeft als voorplaat een groot portret van Mevr. Theo Mann-Bouwmeester over wie een zeer waardeerend artikel is opgenomen en portretten in eenige van haar rollen. Verder bevat dit nummer foto's van het hoogste gebouw der wereld, de Johan-Braakensiek- tentoonsteliing, dr. Cook te Berlijn} de jongste parforce-jacht te Döbberitz, Italiaanache troepen gekampeerd in een oase, fort in Tripolis, het Armen- en Ziekenhuis aan den Schotorsingel te Haarlem, de vreeselijke brand in de Kampong Pasar baroe te Batavia, druiveneultuur in de Paltz, portretten van bekende personen, schetsen, ro man ver volg en romanbijvoegsel. Ons Premieblad Pak me mee No. 33 van 11 Nov. l9ll bevat zeer fraaie foto's over den Italiaansch-Turkschen oorlog o.a. Aankomst van Turksche uitgewe kenen te Napels. Tripolitaansche Vrouwen aan de Bron. Hoe Itaii- aansche mariniers met do bewoners van Tripoli marshandeeren. Verderde Revolutie in China, met 3 foto's, alsGezicht op Hankan officieren van het Chineesche leger; Vrijwilligerscorps van Chineesche stu denten. Het 10-jarig bestaan van het Oranje-Nassauoord. Hetlegge® van een zinker te Haarlem, ten be hoeve van de Amsterdamsche Water leiding. Het vertrek van Fransche gedeporteerden naar Caledonië. De Kon. Ned. Handboog-schutterij „Con cordia". Sarah Bernhardt als 69-ja- rige tooneelspeelster. De opvoering van Judas Tsh-Karioth te Amsterdam. De opvoering van „de Galden Gordel" te Gorinchem. Fransche Opera, met portret. Vijf fraaie sport- kieken, enz. enz. Tenslotte portretten van landgenoo- ten, de rubriek van Redacteur X, het Kindernummer „Ons Prinsesje", enz. In het volgend nummer wordteen begin gemaakt met het boeiend ver volgverhaal: De Geschiedenis van eene Verpleegster. Opgave der Personen, die zioh gedurende de week van 3 tot 10 Nov. in de gemeente gevestigd of deze verlaten hebben- GEVESTIGD: G. v. der Kuil, bakker'uit Arnhem Eras musstraat 8. A. T. Kerper, dienstb. uit Rotterdam Karnemelksloot 126. J. T. Kahle, kantoorbed. uit Am sterdam Kattensingel 96. C. Kompier, dienstb. uit Rijsenburg Oosthaven 53. P. Huisman, visscher uit Stolwijk Bleekerssingel 2. L. H. Enhelman, koopman uit Bo degraven Gouwe 131. J. J. Jager, nit Leiden Boelekade 96. A Beauaor, uit Renkum Kleiweg 26. P. van der Velden, moubelmakor uit Lekkerkerk Vlamingstraat 17. J. M. Bonje, meubelmakèr uit Lek kerkerk L. Tiendeweg 76. R. W. Bourma, letterzetter uit Rot terdam Nieuwehaven 32. H. E. M. Rijnaarts, onderwijzeres uit Oudenbosch St. Antoniestraat 60. G. Grapendaal, machinist uit Duitsch- land Jan Philips weg 3. J. Vermeer, tuinder uit Nieuwerkerk a/d. IJssel Hooge Schiel. Zeekijk 4b H- W. Tamse, uit Brussel Nieuwe haven 161. F EU T ROKKENEN M. Snooijenbo8, van Turfsingel 37 naar Rotterdam Schiebroeksche Straat 53a. J. C. de Meijer van Kleiweg 47 naar Schoondijke. J. Kooton, broodbakker van Boom gaardstraat 36 naar Reeuwijk Zwar te weg 93. J. M. C. van Rooselaar, van Kleiweg 90 naar Utrecht Abram Bloemerstr. 15. P. A. Bredio, van Kleiweg 90 naai Rotterdam Rechter Rottekade 6. J. Bredie, dienstb. van Kleiweg 90 naar 's Gravenhage Kettingstraat 1. D. Groenèweg, koopman van Raam 142 naar Bergen op Zoom Korte Boschstraafc. K. Slegt, stoker van Vorstmanstr. 46 naar Rotterdam le Schoterdwars straat 2d. J. A. L. Peskens van Kattensingel 16 naar Rotterdam Rodenrijslaan 38. J. Bolle, poelier van Spieringstr. 59 naar Reeuwijk, Platten weg 24. J. H. van Wingerden van Niouwe- haven 237a naaar Rotterdam Berg weg 383. W. Haitsma, machinist van Veerstr. 9 naar Schiedam Hoofdst. 49. J. H. W. Schneider, meubelmaker, van P. C. Bothst. naar Amsterdam Rijndwarsstr. 62. J. H. Zappeij van Bockenbergst 57, naar Rotteraam, Middellandplein 17a. B. Jansen, winkelier van Snoystr. 3, naar Haarlem, Anthonistr. 67. Tripolis. Tripolis, 10 November. De nacht van Donderdag op Vrydag was zeei rustig. Ongeveer 400 arrestaties heb ben in dien nacht plaats gehad. Alle magazijnen in het centrum van de stad en de meeste in de buiten wijken zijn heropend. Hedenochtend had echter weer een aanval plaats door een aanzienlijke troepenmacht bestaande uit Turken en Arabieren, gesteund door artillerie. Kort na 12 uur 's middags waren de Turken teruggeslagen over de ge heele linie. In de Italiaansche loopgraven wer den geen gewonden of gesneuvelden gevonden. De staat van beleg is afgekondigd. Relletjes te Moekden. Moekden, 10 November. De school jeugd heeft den onderkoning verzocht Mandchourije zelfstandig te verklaren. Deze antwoordde met een weigering en deed de scholen door de politie sluiten. De Japansche politie is ver zocht de orde in de stad te hand haven. De bevolking is zeer gekant tegen den onderkoning. Men vreest voor ernstige troebelen. Verschillende keizerlijke prinsen zijn hier incognito aangekomen. Het Centraal bestuur der Vereeni- ging tot bevordering der gezondheid in de Graphische vakken in Nederland (ondersteuningsfonds voor tubercul. typografen) heeft besloten a.s. Nieuw jaarsdag een algemeene bloemendag te organiseeren ten bate van het to stichten rust- en herstellingsoord dat opengesteld zal worden voor alle ar beiders en arbeidsters werkzaam in grafische vakken. De keuze viel op de vierbladige klaverbloem, de z.g ire- lüksbloem. Den Haag. GisteravAd heeft er een troepje studenten iWiet Variefcó- Theater „Scala" alhier relletjes ver wekt Plotseling stonden allen op, ge tooid met de corps-pet, die zij bij het binnenkomen in de zaal niet droegen en zette het Iö vivat in. Het directie liet de artisten van het tooneel weggaan. Het scherm zakte. Toen verlieten de studenten na een ommetocht door de zaal het geboaw en kon de voorstelling voortgang vindon. Reeds meermalen kwamen relletjes van studenten voor in Scala. Zóó zelfs dat de directie aan deze katogo- rie van oproermakers de toegang ver bood. Ditmaal warqn ze ter sluiks en bij klein aantal tegelijk binnen ge komen. H. M. de Koningin-Moeder is in goeden welstand te Stuttgart aange komen, waar H. M. tot den 13°" dezer zal blijven. Stockholm, 11 Nov. De vroegere minister-president Lundeberg is over leden'. tier nieuwste modellen Wintermantels, - Costumes. Blousen, Jupes, Jupons, Robes en Japonstoffen alsmede eene groote keuze PELT til II EN van de goedkoopste tot do beste soorten en scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, MARKT 26, GOUDA. 4 GOUDA. GEBOREN9 Nov. Dirk Gnsber- tus, ouders P. Bokhoven en C. J. van Vreumingen. ONDERTROUWD: C. Snoeij en M. S. do Waal. C. F. Schouon en B. Hol. A. J. I J8selstijn te Alphen en S. Zorg. H. G. Mathot te Bos koop en A. H. B. Faaij. A. Ver sluis te woorden en J. van den Heuvel. OVERLEDEN7 Nov. L. Kreeft, 37 j. goh. met L. Bouwman. 11. P. P. Barneveld 52 j. 12 Nov. „Concordia", Liefdadigheids uitvoering te geven door het Goudsch Tooneel Ensemble. 12 Nov. Sociëteit „Ons Genoegen" 8 uur Albert Vogel: Rostand, Cyrano de Bergerac. 13 en 16 Nov. Soc. „Ons Genoegen", 7 uur, Kolf-, Biljart- en Kaart- concours. 13 Nqv. Gebouw van Bouw- en Wo ningtoezicht aan de Spieringstraat 's namiddags 2 uur Vergadering van de Commissie van Armenzorg. 1416 Nov. Soc. „de Réunie", 26 en 710 uur. Bazaar van tie Vereen. „Arbeid Adelt". 14 Nov^g„Schaakbord", 8 uur Propa- fartöa-lezing van Jhr E. von óse, voor „Volksweerbaarheid1 afd. Gouda. 22 Nov. Sociëteit „de Réunie", 8 u. English Lecture by Rev. I. Irwin Brown. Beleefd verzoeken wij geregeld tydig mededeeling te mogen ontvangen van vergaderingen, concerten, vermakelyk- heden enz., om deze dan in onze agenda te vermelden. hOUANO van het Koninklijk Meteriologisch- Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 765.5 te Clermont, laagste stand 748.3 te Va lentie. Verwachting tot den volgenden dag: Toenemende tot krachtige zuidelijke tot zuidwestelijke later wellicht wes telijke wind, betrokken tot zwaarbe wolkt, waarschijnlijk regon zelfde temperatuur. VAN DEN 11 NO StaatsleeniuftCfl Ned. Cert. Werkolyke Schuld 3 pet. Oosteiw. Belastingi Kronenrente 4 pet. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 pet. Russische Obl. 1906 5 pet. Id. Obl. (Gr. Russische Spw.mij.) 1898 4 pet ld. Obl. (Nicolai Spoor weg) 1867-69 4 pet. Id Obligatie 6e Emis sie 4 pet Japan. Obl. 1899 4 pet. Mexico Afl. Binnenland Obl. 5 pot. Brazilië. Funding Loe- ning 5 pet. d. Obl. 1889 4 pet. Venezuela Dipl. Schuld 1905 3 pet. Bunk- en Credlet-Instel llngen. Ned. Bankaandeelen Industr Ondernemingeu American Car A Foun dry Corap. C. v. A. Id.SmeltingARe" Co. Cert. v. Aancï. Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A U. S. Steel Corp. Cert v. Gew. Annd. Handolsver. „Amster dam" Anjid. Mijnbouw Mijen Ketahoon" Mynbouw Mij. Gew. Aand. Redjang Ijebong, Myn bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. Petrolenra-Ondern. Dortsoho Petroleumin dustrie Mij. Gew. A. Kon. Ned. Mij.totExpl. v. Petr. Bronm G.v.A „Shell" The Transp. A Trad Cy.C. v. A Scheepvaart Mjjea. Ned .-Am. Stoomvaart- Mij. Aand. Stoomvaart-Mij. „Zae- land" Preferente A Int. Mercantile Marine Cy. afgest. Pref. A. rabak-OudernemingM. Bindjey Tabak My. A. Nieuwe Asahan Tabak My. Aand „Silau" Asahan Tabak My. Aand Diversen Maxwel Land Gpant Cert. v. Aand. Peruvian Corporation Lim. Cert. v. Aand. Spoorwegen. Holl. IJzeren Sipoor- wegmy. Aand. My. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand. Znid-Italiaan. Spwmij. Serie A-H Obl. 3 pet. Warschau-Weenen Spoorwegmij. Aand. dito dito Act. de Jouiss. Amerika. Atchison Alg. Hypb. Obl. 4 pet. Erie Spoorweg-Mij. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cy. Ceft. v. gew. A. Wabash' GeV. Aand. Premlelltoninfei. Amsterdam Aand. 3pet Hongarye. Thei «-Re- gulirnngs-Ges. 4 pot. GELDKOERS. Prolongatie 3V283't pCt. Amerikanen zwak, Petroleums zeer vast, Tabakken lusteloos, Medan iets ijeter, Oulturen zwak, Rubbers prijs houdend, Nat. Staatsfondsen flauw, guitenlandache stil, Mynen vast, Red- jftng Lebong prijshoudend. 911. Vorige koert. Koen r»n beden 82 82 92 64';, lOQ"/„ 91'/, -91'', 04'/, '89»/h 89'/,, 89»/,, 48'/, 48»/, 104-7, 88'/, 59»/, 202»/, 202»/, 53 Ö37, 71% 72 25"/,, 26 68»/, 64 222 297 mll» 222 78'/, 78 575 46 676 46'/, 162 163 464 463 438 176 176';, 115 16'/, 1&7, 112'/, 112»/, 18»/, 42 4'/, 11'/. 117,. 82'/, 82»/,. 93 96'/, 04'/,, 193'/, 1120.— 188 f 98»;, 33'/, 33 172'/, 12'/, 101"/,. 101 Vu 154 166 A LECTURE BY (Rev. J. IRWIN BROWN, B.D.) will be given on "J-JNovemberat 8 o'clock,p. m. Subject Tickets, (f 0,75 if taken beforohandr> f I, at the <loor pupils f 0,50) to be had at Goudsefie Muziekhandel, Dub bele Buurt. Mr. IRWIN BROWN speaks slowly and distinctly and is Wery easily followed. Wegens vertrek naar Indïë TE KOOP oen prachtige Duitscho kruissn. Grooto-toon, prachtig moderne zwnrrte kast,* heeft gekost f 400.nu en een 2 spel., 11 registers, 2 .kniezwollon, prachtige volle klank, voor koide zoo goed als nieuw, met tien jaar schriftelijke garantie. MARKT 7, GOUDA. UK OK R< mchi-ijviiig- der beroemde gesehilderdc Kerkglazen Vts UK TK KKKKVKN8 KM KKN r.EVKNSBEKIUIIT DER Gebroeders (J R. A B ET H, DOOK Lui dtr Kon. Acadtmu van Heelden,it Kunsten ent. KunstschilderArchitect en Directeur der Academie van Bouwkunde te Utrecht. PRIJS 60 CENT. Gouda, Dames VAN DANTZIG, Markt 43. OudewaterA. v. d. HOOG EN. 1 Schoonhoven, Üez v. ABSHOVEN. HaastrechtG. v. DIEST. Rente uitvoering. f Spoedige aflevering. TER VERVAN6HI6 VAR SODA. \BEBT!\

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 4