NovaCacao. TAPIJT- en BEDDENMAGAZUN. Prima Wollen Leidsche Dekens. Witte Da esscbortjes ^RPQ5Ï;5IGar Nieuwste Heeren Dassen, ST. NICOLAAS-CADEAUX. Groenten imrnmm mwmi. al HERSTEMMING largarinefaMek y Firma B. DE JONG, WESSANEN LAAN, Wormemer 3 °|o Tpgeestpolisse.il h, 11.15, G. A. B. BANTZINGER, MAGAZIJN „BE LUCIFER." I Hoe gij kunt vaststellen. Brieven uit de Hofstad Buitenlandsch Nieuws. Italië—Turkije. Ad verten liën. Toosje. Telephoonnst Gouda. Aangesloten ■S s S Echtscheiding. 81. Hlcolaas-Cadeau dan »De Goedkoope Winkek Kleiweg No. 1, hoek Turfmarkt. -é os 3 ClEY-Jf A-GAEI. in Sociëteit Réunie 22Novemberat 8 o'clock,p. m. Subject "Tk Difficulties and Adventures of an Irishman in trying to talk Dutch". 35 Gemachtigden in het Kiescollege Maandag 20 Nov, e.k. Fabrikanten KORFF CD Co., Adam L. van der Beek. Vertegpenwoordig-er Veeren Bedden, Kapok- en Paardehaarfiratrassen. - - Springveeren- en Spiraaldraihdmatrassen. Tel. 47' Aapbevelend, GOUWE GBOOTENDOHST WIJD8TRAAT X-aïjan-zs-a-d-Ilsioelnen. NIGHTCAP ECHTE OUDE GENEVER Prachtige keuze der Plastrons, Zelfbinders. Uitgebreide sorteertog artikelen geschikt voor T. CttEBAS, (Carpel Sweeper). Van f 5.50, 1' 6.-, f 0.50. f f 8.- -en f 10.—. J. H. KKOM EN ZOON, Magazijn van Huishoudelijke Artikelen. 398e Staatsloterij. betaalbaar met f 1.per maand. Geldig voor 3 acbtèreenvolgende Loterijen. Kans gelijk 1/20 Staatslot. 4 Gratis Herverzekering Ook verkrijgbaar: Tijdgeestbriefjes geldig voor één Loterij, j geven dezelfde rechten en prijzen als Staatsloten, 1/4, 4/5 en 4/10 Tijdgeeslbriefjes kunnen vóór de 5e Klasse gesplitst worden. Markt 18—10, Gouda. R. ZANDVOORf, Nieuwehaven, Probeer het rhaar! en zonder overeenkomst met Honga rije achtte ook hij den invoer Argon- tijnseh vleesch onmogelijk. Tot zoover was do mededeeliug heel gewoon, waarschijnlijk zolfs niet nieuw. Maar daarop volgde dat hij van een votum vao hot Huis in tegengestelden zin geen kabinetskwestie zou maken, maar de beslissing doodleuk naast zich neer legde. Pas had hij dit gezegd of een h$i- densch kabaal ontstond. Vooral de Duitsche afgevaardigdon schreeuwden op een oorverdoovonde manier en boven allen gilden de stedelijke afge vaardigdon van Weenen uit. Her haaldelijk hoorde men uitroepen als „Dat laten we ons niet welgevallen", „do kiezers oischen brood", e. d. Steeds meer drongen de afgevaardigdon naar den ministerstafol op, zingend „Weg met Stürghh, knecht van Hongarijo, oerelid dor Hongaarsche regeering." De ministers pakten in allerijl hun papieren bijeen en verdwenen en toen ton slotte do herrie te lang aanhield, sloot de voorzitter de zitting. Don volgenden dag heeft de minister president vorklaard, het Huis niet te willen beleedigen, maar al is de storm wat bedaard, de vijandige houding der partijen is er niet minder om. De Duitsch-nationale bond wil het bewijs leveren, dat er geen sprake is van een geheime overeenkomst met Hongarije en daarmee duidelijk maken dat het voor de regeering niet is niet- kunnen, maaï «niet-durven uit vrees voor de agrariërs. De bond tart de regeering de overeenkomst, die met Hongarije heet gesloten te zijn, aan het Huis voor te leggen. Wij zijn benieuwd hoe de regeering zich uit deze moeilijkheid zal redden. of gij eenig teeken van da verschrik kelijke nier- of blaasziekte hebt. Vraag 1. Hebt gij 's morgens bij het opstaan een ellendig gevoel in uw rug? Vraag 2. Zijn uw oogleden opgebla zen Hebt gij blauwe zwellingen onder de oogon Zijn uw onkels en handen opgezwollei? (De eerste kenteekenen van waterzucht.) Vraag 3. Is uw urine bewolkt, met bezinksel of schrijnend Loost gij te veel of te weinig urine Vraag 4. Zijn uw ledematen bevend of rheumatiBch, vooral bij slecht en vochtig weer Vraag 5. Is uw rug pijnlijk, wanneer gij u bukt of uit een stoel traoht op te staan Vraag <5t Hebt gij hoofdpijn of klopt uw hoofd Werkt het hart onregel matig? Wordt gij duizelig naeenigen tijd gestaan te hebben Vraag 7. Lijdt gij aan graveel, len den- of heupjicht? Nierkwalen doen niet iedereen op dezelfde wijze aan geen enkele patiënt heeft alle kenteekenen, maar iedere patiënt heeft sommige kentee kenen. Indien gij echter eenige aan wijzing voor nier- of blaaszwakto hebt, is uw kwaal misschien reeds tot een hoogeren graad geklommen dan gij denkt, en verliest de blaas misschien plotsoling haar kracht om het water op te houden. Alleen een nierongeneesmiddel kan een nierziekte tot in haar wortels uit rooien. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen speciaal voor nier- en blaas- kwalen. Zij lossen het urinezuur vol komen op en werken rechtstreeks op de lijdende nieren. Zij staan hen op een zachte wijze b\j in hun grootsch werk om het bloed te filtreeren en de urine vergif ton af te voeren, die zoo vele noodlottige ziekten bij mannen en vrouwen teweegbrengen. Geen doos is echt, wannees er niet do volledige naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen op voorkomt. Zij zijn te Gouda verkrijgbaar bij do heeren Wolff Co., Westhaven 11. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. CVIX. Er zou misschien roden zijn om nog eens in don breede terug te komen op wat de studentenwereld en naar som- migon b „weren ook velen daarbuiten in beroering heeft gebracht. Veel nieuws zou ik daarover echter niet kunnen modedeelen en daarom wacht ik maar liever deu stroom ingezonden stukken verder af, benevens de „open brieven", waarvan ik nu niet beoor- deelen wil, of het niet beter ware ze ongeopend te laten. Ik wil er alleen dit van zeggenlaten de heeren die van den Senaat zoo'n ongezouten be risping kregen, mitsgaders hunne va ders die thans naar do pen grijpen om de eer hunner zonen te redden, heel blij zijn dat zij er hiermee af zijn gekomen. Ik heb nl. alle roden om aan te nemen dat het slechts weinig gescheeld heeft of zwaarder tucht middel ware toegepast geworden, met name verwijdering van de hoogeschool. En laat men verder alles doen om in den eerstkomenden tijd van den stu dent een betere roep te doen uitgaan Voorloopig bemerk ik daar nog wei nig van. Niettegenstaande het verbod om in dat theater te komen, heeft toch weer dezer dagen een groep Delftsche jongelui Scala op stelton gezet door een plotseling gemeenschap pelijk aangeheven gebrul onder de voorstelling. Gevolg politie in de zaal en groote uittocht dor Btudenten er moeten er geweest zijn in de zaal het typeert nu de tegenwoordige „Revue" die dachten dat het er bij hoorde Dan werd de stad 's avonds weer telkens onveilig ge maakt door groepjes half tot driekwart dronken studiosi met het gebruikelijke gevolg van straatplebs en politie, en weerklonk dagen achtereen vervaarlijk gehuil vanuit groote jachtwagens die door ie- straten kruisten en overvol waren met aankomelingen die tegen de voorbijgangers tieren. Waartoe dit alles bij ons In de studentensteden, soitDaar leeft men goeddeels van de broekjes en vindt men dus alles „aardig", maar blijf daarmee in eigen milieu, s. v. p. En hiermee genoeg over deze jon gelingen, wien men ook te veel eer kan bewijzen. Onze Dierentuin, die eigenlijk tuin voor publieke vermakelijkheden moest heeten, beleeft weer een crisis. Het schijnt heel moeilijk daar directeur te zijn en zoo hebben we er reeds velen versleten. Dit is jammer voor deze aardige instelling, die daar niet beter van wordt. En hierop moest toch door alle belanghebbenden gemikt worden immers, bij allen vooruitgang, dien ik reeds in meerdere jaarverslagen ge constateerd zag, blijft zelfs het ge ringste dividend nog altijd uit, iets wat de „Tuin" gemeen heeft met het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen, dat haast iederen dag bezet is, ook zonder dat de aandeelhouders er iets van bemerken. Het is wel ty pisch, dat onze twee grootste gelegen heden voor publieke vermakelijkheden in een stad, waar „uitgaan" gaat boven behoorlijk eten, zoo sultkelen. In het Gebouw heeft men nu een jong, ener giek Directeur en de zaak wordt daar nu zóó aangepakt, dat er alle hoop bestaat op beterschap. In den „Tuin" daarentegen heeft men weer een direc teur gewipt en zal men 't nogeens met een nieuwen probeeren. Fen var- standig man zal men echter niet kun nen krijgen iedereen wil daar baas zijn, met het onvermijdelijke gevolg dat niemand daar baas kan blijven. Ik vrees voor deze typisch-Haagsche instelling, dat de abonné's op den duur zullen dunnenom de dieren wordt niemand lid, om den mooien tuin enkelen (voornamelijk voor de kinderen, die er veilig kunnen spelen) en de vermakelijkheden, waarbij de abonné's reductie genieten, zijn nu niet van dien aard, dat men op den duur daarvoor een hooge contributie zal over hebben. Ja, er is een voor jaarsfeest, alias kermis, maar het on geluk wil, dat ieder niet-lid daarvoor een kwartje toegang heeft en zoo vrees ik, dat. er een tijd zal komen, dat men huizen zal gaan bouwen op al die plekjes, waar zoo velen onzer in hun jeugd apen en olifant pten brachten of plaagden in hun gevan genschap. Laat ons er niet over treurenhet publiek wil het zoo deze week opende weer een biosooop-theater hare nauwe poorten in een klein perceel, waar niet zoo lang geleden de roulette draaide en de baccarat-kaarten gekeerd werden. Wèg zijn al die gokgelegenheden. De nieuwe wet schijnt niet te ontdui ken. Op dit punt althans. Want voor de courses heeft men er iets op ge vonden. Zondag as. heropent Duindigt, onze bekende renbaan en het is zeker geen toeval, dat juist nu eenige be stuursleden (de heeren Van Loon en Ruijs) er uit liepen. De groote vraag is of de justitie zal ingrijpen, zalkunnen ingrijpen bij de nu gevolgde methode, welke zeker ingenieus bedacht is. De meeningen zijn nog verdeeld er wordt gezegd, dat het zoo in elkaar is gezet dat er geen speld tusschen kan, terwijl ik van een goed jurist hoorde dat het naar niets leek. Voeg daarbij, dat de Minister, daarin gesteund door zeer invloedrijke mannen de courses, d. w. z. zonder bookmakers, niet kwaad gezind was, dat verschil lende Excellenties er geziene gasten waren en men verstaat dat de oude quaestie, die dood scheen, weer leven diger is dan ooit. Het is niet kwaad bedachtdat staat vast. Een echte „Rank", die obli gaties uitgeeft met de kans om een premie te trekken, is voor dit doel opgericht en het mooiste is dat men niets kan verliezen. Krijgt men geen premie, dan stort men zijn premie van f 5.— vol tot f 50.—, krijgt 3°/0 van zijn geld en ontvangt na 5 jaar zijn geld terug. Simplecomme bonjour De Bank zet eenvoudig een bijkantoor op de renbaan en minister Regout kan toekijken. Zoo meent men ten minste, omdat het feit, dat men niets behoeft te verliezen hazardspel zou uitsluiten. Maar een feit blijft, dat men meer of minder of niets kan winnen en dat dit afhangt van de paar den in de baan. Ik weet 't zoo niet, maar erg sterk dunkt mij die argu mentatie niet. Bovendien heeft do justitie nog een uiterste middel, al heb ik daar nooit iets voor kunnen gevoelen politie er vóór en niemand er doorZoo heeft men de speelhuizen geknakt toen zij te glad bleken om door veroordeeling de heeren aan te pakken wat belet do politie eenzelfde houding aan te nemen tegen de courses, nu men daar gaat probeeren de wet te ontduiken, althans te omzeilen Haast onopgemerkt bleef een kort berjpht, volgens hetwelk mr. De Mees ter, die na zijn ernstige ziekte dé zittingen der Kamer weer bijwoont, ook de raadszittingen weer met zijn tegenwoordigheid zal voreeren zoodra de nieuwe Raadszaal iirgebruik is genomen Wat oen ironie lag er in dit droge communiqué verscholen Een raadslid, niet de eerste de beste, oud-Premier, die zijn wankele gezond heid niet aan de atmosfeer der Haag- sche raadszaal wenscht bloot te stel len Is het niet de kostelijkste critiek, die ons „hok" ooit te verduwen kreeg Vlak bij het stadhuis ik ben nu toch in de buurt is men op 't oogenblik bezig met een enorm hou ten gebouw neer te zetten, welk ge vaarte zal dienen voor tijdelijk onder dak voor een grooten winkel, die, ter wille van een noodzakelijke verbree ding van de straat waarin hij gevestigd is, achteruit moet. De eigenaar deed een aannemelijk voorstel en B. en W\ verleenden hem, met 's Raads goed vinden, toestemming voor een hulp gebouw op het plein voor het Stad huis, k raison ,van 9000 gulden per maand gedurende ten hoogste 18 maanden. Onze wethouder van finan ciën vond het een goed „zaakje" en ik ben de laatste om te ontkennen, dat de huur alleszins behoorlijk is. Bij dit alles moet men echter be denken, dat deze grond voor grof geld gemeente-eigendom is geworden, ten einde daar meer ruimte voor het ver keer, mede voor de trouwstoeten te verkrijgen. Dit is nu opeens 172 jaar lang overbodig. Mij duizelt het als ik zulke dingen doodleuk zie gebeuren en ik zeg in mijn leeken-onschuld van tweeën éénof die ruimte was noodig en dan weg met dien rommel, öf het was niet zoo erg noodig en dan heeft men geld weggeworpen. Tenzij men het Raadhuis ter plaatse uit breidt. Maar dan heet het maar, dat dit tóch niet helpt en die ruimte voor het verkeer dient vrij te blijven. Zoo draait men in een cirkel. Ik heb eens 'nagedacht of deze hou ten kolos niet langer dienst kan doen dan een onnoozele achttien maanden. En als vracht van rijpe overpeinzing bied ik het volgende denkbeeld ter overweging aanAlle mogelijke en onmogelijke Ministeries moeten opge lapt worden en men wil de heeren nu zoo lang opbergen in het oude „Fo reign Office", dat weldra leeg komt als het zijn tenten op het Plein, in het oude Rijksarchief opslaat. Waarom nu die tijdelijke ministeries niet in de reuzenloods op de Groenmarkt? Dan kan Buitenlandsche Zaken tegen den grond en schiet de,nieuwe verkeers weg SpuiBuitenhof wat vlugger op, want daarvoor hebben wij den grond noodig achter het groene deurtje, dat jaren lang het sprekende wapen was van onze internationale onaanzienlijk heid. Voor een beetje opsiering zorgt dan ons overvolle en met zooveel leelijks overvolle gemeente-museum. Zoo af en toe kan men er dan wel eens een uitverkoop houden van aan de ge meente gelegateerd leelijks, onder het motto „Alles moet wegDat kan nóg fen goed zaakje worden, Edel- Achtbare Heeren HAGENAAR. Uit wetenschappelijke onderzoekin gen in de Heidelborgsche klinieken is goblekon dat het natuurlijke Franz Josef-bitterwater, ook bij gebruik van kleine hoeveelheden, zeer zeker af voerend werkt. Echt „Franz Josef"- laxeerwater veroorzaakt geenerlei on aangename nevenverschijnselen. De aardbeving in Mjjdden-Europa. Over de aardbevingen in Zwitser land en Zuid-Duitschland worden nog uit verschillende plaatsen bijzonder heden gemeld In Rosswein, niet ver van Leipzig, vielen schoorsteenen om, muren wer den gescheurd en vensters verbrijzeld De bewoners liepen uit vrees voor een herhaling verschrikt de straat op. De langste schok duurde 5 seconden. Te Regensburg werden menschen van hun stoelen en uit hun bedden geworpen. Hetzelfde gebeurde te Stuttgart, waar men des nachts om 3 u. een nieuwen kleineren schok voelde. In Muihuizen en Konstans vielen de dakpannen en steenbrokken naar beneden. In geheel Tirol en Yorarlberg is de schok ge voeld. De golvende bewegingen duur den op sommige plaatsen daar tot 30 seconden. Ook in Milaan en in den omtrek werd de aardbeving bemerkt. In den hofschouwburg te Mann heim ontstond een paniek. Het publiek liet alles achter en vluchtte naar bui ten. De tooneelspelers liepen in hun costuums de straat op. De toeschouwers van de hoogere rangen begaven zich langs de brandladders naar beneden. Door een dergelijke paniek moest een voorstelling in het hoftheater te Karls- rubo worden gestaakt. Ook in het stadstheater te Bazel, waar de Geisja werd opgevoerd, dreigde een paniek te ontstaan, maar door de tegenwoor digheid van geest der spelers, die ter stond verder speelden, werd dit voor komen. Een van de zangers bracht het publiek geheel tot kalmte door de nuchtere opmerking: „Japan heeft zooeven, een sterke aardbeving ge voeld." In de sterrenwacht te Bambej-g was een assistent toevallig bezig een tijd- bepaling te maken. Hierdoor kon de tijd van bijna .eiken golf van den voorstoot den hoofdstoot en den na- stoot tot op 1/100 seconde nauwkeu rig worden bepaald. De voorstoot begon om 10 uur, 26 min,, 33 sec., de hoofdstoot begon om 10 uur, 26 min., 59 sec., en duurde ongeveer 5 seconden. Te Konstans, zijn groote steenen van de vier meters hooge Kruisbloem van den toren van de monster op straat gevallen. Evenzoo viel het 5 M. hooge beeld van de Germania, dat op het gebouw van de hoofddirectie der posterijen staat, op straat in kleine stukken. Een dienstmeisje werd uit een eerste verdieping geslingerd en zwaar gewond. Tal van daken zijn af gerukt. Te Dillingen is een deel van den kerktoren op straat gevallen. Tripoli, 17 Nov. De Medjoeïn, door de stortregens gezwollen, heeft de loopgraven /Ier Italianen''bij de Boe- meliana-putten weggespoeld en heeft zich vervolgens een weg gebaand door de stad naar zee. De troepen zijn genoodzaakt geweest hun stellingen naar achteren te schuiven. Berlijn, 17 Nov. (Part.). Uit Tri poli wordt aan de „Lokal-Anzeiger" gegeindZondagmorgen werd de be zetting van Sjat door slechts 20 Turk- sche infanteristen aangevallen. Zij werden natuurlijk teruggeslagen. De oase Ain Zara, die eenige kilo meters weg ligt, werd door de Ita- liaansche artillerie beschoten, maar zonder succes, omdat de Turken en Arabieren zich daar niet meer op houden, maar in de oase bij de kust vlak bij het Italiaansche front. Op het oogenblik zijn alle 6 vlieg tuigen onbruikbaar, daarom stijgt iederen dag een kabelballon omhoog. Zondagmiddag zonden deltalianen 6 voorname burgers van Tripoli, met Seiman-bei als woordvoerder, naar de Arabieren om met hen te onderhan delen. Zij brachten woordelijk het volgende bescheid „Voor ons is naast elkaar geen plhats w q moeten ster ven of gq". Bij de Turken heeft zich de afge vaardigde van Fezzan gevoegd. Hij bracht 800 kameelruiters mede en eenige duizenden bereden en niet- befeden inboorlingen uit het Zuiden, benevens ruimschoots proviand, in het bijzonder paardenvoer, waaraan gebrek was. Uitbreiding van den oorlog Konstantinopel, 17 Nov. De Tanin verklaart, dat men na een gedachten- wisseling van Turkije en de mogen- heden vaststelt, dat de laatste niet zullen toestaan, dat Italië alle kwets bare deelen van het rijk zal aantqsten. Italië zou uitsluitend ondor deze voor waarden do eilanden van hen Archipel kunnen aanvallen. Het is waarschijn lijk, dat Italië van de vlootactie in de Aegeïsche Zee zal afzien. Bougie (of Boezjeeja, prov. Con stantino, Algerië), 17 Nov. Een vecht partij heeft plaats gehad tusschen in boorlingen en Italianen Eén Arabier werd ernstig gewond. Krachtige maat regelen zijn getroffen om een herha ling van dergelijke voorvallen te voor komen. China. Peking, 17 Nov. Fransche spoor wegbeambten „berichten, dat een hevig gevecht gisterenavond en hedenmor gen te Hankou heeft plaats gevonden. De keizerlijken verzoeken om onmid- dellijken aanvoer van schietvoorraad die morgen gezonden zal worden. De gouverneur van Honan verzoekt de regeering, hem 500,000 taels voor de soldij van zijn troepen te doen toekomen. Hij zegt dat hij anders niet in staat zal zijn de troepen te beletten zich bij het volk aan te slui ten en de onafhankelijkheid van de provincie Honan uit te roepen. Londen, 17 Nov. Een telegram uit Tientsin dd. Vrijdag meldt: Er ver luidt, dat prins Tsjing en Joeansjikai aan de Europeesche mogenheden zullen verzoeken, den Keizer te beschermen. België. Prinses Louise van België heeft naar wij meldden haar proces verloren. Zij werd tot het grootste gedeelte der kosten verwezen. Zij verkrijgt evenwel een som van zoowat_ 450.000 frank. Wannner nu de successie-rechten, do kosten van 't proces, de advocaten en pleitbezorgers zullen betaald zijn, dan zal er van die 450.000 fr. niet veel meer overblijven. De prinses wanhoopt echter niet in 't bezit van het fortuin haars vaders te komen. Vooreerst zal zij beroep inslaan tegen het uitgesproken vonnis, dat haren eisch afwijst. Verder is er nog het proces gezegd „der koffers". Men weet dat enkele dagen voor den dood van Leopold II groote koffers gevuld met-rentetitels •ij M. Pochez, intendant der Congo- leesche schatkist werden weggehaald en aan barones Vaughan overhandigd. De prinses eisoht deze koffers en vooral hun inhoud op. Anderzijds is er ook nog het proces der maatschappij van de landschappen^ en zichten, een andere stichting van Leopold II, die een 12-tal millioenen kostte aan den ouden koning, milli oenen die de prinses ook graag in haar bezit zou krijgen. Duitschland. De stenden van Mecklenburg-Schwe- rin hebben het ontwerp-grondwet met 27 tegen 15 stemmen verworpen. Ook Rostock en Witmar stemden tegen. Het ontwerp is daardoor vervallen. De Landdag beraadslaagde in ple num over de vraag of men zou ingaan op een behandeling van het nieuwe grondwetsontwerp van de Schwerin- sche regeering. Nadat de stender onder elkander hadden beraadslaagd, ver wierpen zij het ontwerp. De ridderschap nam het ontwerp in beginsel aan. Oostenbijk-Hongabije. De Weensche Abendpost deelt mede, dat aartshertog Ferdinand Karei eeni- gen tijd geleden zonder toestemming van den Keizer in het huwelijk is getreden. De Keizer heeft een verzoek J van den aartshertog, om gemachtigd te worden tot het doen van afstand van zijn titél en rang, in bevestigenden zin beantwoord. De aartshertog zal den naam van Ferdinand Brag dragen. Hiermede geven wij kennis van het overlijden van "ons lief dochtertje P. WEIJER. A. M. "WEIJER—de Boeb. Gouda, 16 Nov. 1911. Bezoeken kunnen niet gewacht worden. Tel. Nr. 287, SWARTSENBURG, J. T., Boekhandel, Klei weg 39. 289, VLIET, D. VAN, Gros sier in Kolonialewaren, Turfmarkt 62. paar •TWEEDE AANKONDIGING. Bij vonnis van den Arrondissement^ Rechtbank te 's Gravenhage van 18 Augustus 1911 is hot huwelijk, den 27«ton Januari 1886 te Gorinchem gesloten, tusschen Vrouwe CORNELIA CATHARINA ALBERTINE VISSER VAN IJZENDOORN en den Heer HERMANUS ELIZA WISBOOM, beiden zonder beroep en wonende te 's Gravenhage, onthondenverklaard door echtscheiding Hetgeen certificeert, Mr. J. W. DE KANTER, Procureur. 's Gravenkage, November 1911. warme IP inter pantoffels of li n ipse koenen, je beste adres is a, Pijn HEEREN-, DAMES- en KINDERSCHOEISEL, alleen 33 g- prima kwaliteit aan don Ipageteu prlj Steeds het nieuwtle. Zie ite Mintage. 53 A LECTURE BY (Rev. J. IRWIN BROWN, B. D.) will be given on Tickets, (f 0,75 if taken beforehand, f 1, at the door pupils f 0,50) to be had at Goudsche Muziekhandel, Dub bele Buurt. Mr. IRWIN BROWN speaks slowly and distinctly and is very easily followed. De jKERKERAAD der NED. HEHV. GEM. te GOUDA maakt bekend, dat de VOOB zal plaats hebben op van uur v.m. tot 3 uur nam. en des avonds van 710 uur in de CONSISTORIE- en in de KERK VOOGDENKAMER der GROOTE KERK. Namens den Kerkeraad voornoemd, J. G. DEUR, Praeses. JOH. E. BIJL, Scriba. Voor de namen der candidaten en verdere bizonderheden wordt verwezen naar de aanplakbiljetten. De kosten aan het stemmen ver bonden, bedragen 10 cents. EN GROS. EN DETAIL Gegarandeerd zuiver. 1 E.G. bas f 1.40 1 «bus - O.» 1 7j bus - 037» 1 ons bus - O.f ft Heeren winkeliers de volle korting. Aanbevelend, VRAAGT geintroduceerden li Brieven onder No. bureau van dit blad. aan het VAN Bl'OMMESTEiN'S ll\l! hflceri'uifelijoe BESTE 'nen ON jCHADELIJI PEI.DOORN- HOLLAND. OPGERICHT ire». KOHIMKLIJKE FABRIEKEN Voedert uw Vee met de zuivere murwe merk .Ster" en W Ei, en moHABOOMKMHOMKBN merk riffh uitmuntende door hoog eiwit en vetgehalte en grootste voedingswaarde Mere-Diploma Parijs 1900. Negen Gouden Medailles. HALFOM HALF. CHERRY BRANDY, CRÈME DE MEHTH.E. MARASQUIN, |T ENZ ENZ- utrecht: GOUDA. gesteriliseerd in Flacons. De fles8chen worden k slechts 10 cents berekend en teruggenomen. ASPERGES f 1.— CAPUCIJNERS f 0.60 en f 0.35. DOPERWTEN f 0.90 en f 0.50. SNIJBOONEN f 0.45 en f 0.27 SPERCIEBOONEN f 0.45 en f 0.27 Niets duurder dan versche. In smaak geen verschil. WIJDSTRAAT, Zeer doelmatig in het gebruik, veroorzaken geen stof; zeer aan te bevelen voor ziekenkamer. Onderdealen kannen 'door nieuwe vervangen worden, losse stoffer f 2.25, gummibanden om de kast f 0.76, om de wieltjes f 0.40. PUF Reparaties billijk 'en spoedig. WIJDSTRAAT 21. Verkrijgbaar te Rotterdam a/h. Hoofdkantoor Wijnstraat 1(i. te Gouda bij SWARTSENBURG's LOTENDEBIET, hoofdagent Kleiweg 39, S. v. WIJNGAARDEN, Spieringstraat 81te Nieuwerkerk a/d. IJsel bij A. VIS: te Reeuwiik bii Jon. v. d. KLEI.T. C. HAGFW Gzn tt Ki VISte Reeuwijk BIJ creams, Doosjes Brons, enz. enz. enz. Gouda, koopt gij beslfet het best, het soliedst en het goedkqopst Uwe inkoopen van allerlei soorten ^Waschartikelen, Lucifers, Poets artikelen, iDweilen, Vaatjes Zeep, Zakjes Kogel- en Stangenblauw, Stijfsels, Schoen- Aanbevelend, Het goedkoopst adres voor b.b. winkeliers. Vraagt Uw Winkelier uitsluitend B. mbVOOIt'1's UECLAHUNOü.t EXTRACTI Ze Is beslist 4e beste. Wacht C voor namaak, wt

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 2