Groote Expositie VERGA!)W VA\ GEMEENTERAAD TTIt d.e Pers. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. 39H»te ötaats-loterij. SPOET. Laatste Berichten. Telegrafisch. Weerbericht D. SAMSOM. - Officieele Prijscourant trokken chefs mocht worden gegeven. Art. 3. Voor zoover die met hun arbeid verband houdt, onderwerpen zij zich aan alle hon bekend gemaakte maatregelen van orde of inwendigen dienst door het marinebestuur of den betrokken vlootvoogd, commandant of chof vastgesteld voor de schepen of inrichtingen, welke door hen wor- don bezocht. Art. 4. Zij hebben vrijen toegang tot de schepen en inrichtingen der zee macht, behoudens de beperkingen wel ke in het belang van 's rijksdienst door het marinebestuur of den vlotvoogd noodzakelijk worden geacht. Art. 5. Een geschikt lokaal voor het houden van godsdienstoefeningen en catechetisch onderwijs zal te hunner beschikking worden gesteld. Art. 6. Wanneer hun arbeid aanlei ding geeft tot hot doen van desbetref fende voorstellen dienen zij deze in aan den directeur on commandant. Art. 7. Zij dienen jaarlijks en ver- dor telkens wanneer zij zulks wensche- lijk achten of dit door den vlootvoogd te Willemsoord verzocht wordt een ver slag ovor hun werkzaamheden aan dien vlootvoogd in, en geven voor- zoover zulks door den vlootvoogd ver langd wordt hem ook alle daarmedo verband houdende inlichtingen. Wat do subsidie betreft is oen rege ling getroffen in dien zin dat deze subsidie in de toekomst het bedrag van f 1500 niet zal kunnen te boven gaan on in geen geval meer zal be dragen dan de holft van do door de Vereeniging uitgekeerdo bezoldiging aan den met de geeételijke verzorging belasten godsdienstleeraar, onder dien verstande, dat als overgangsmaatregel gedurende het jaar 1912 aan do Chris ten Officieren Verooniging nog een subsidie vanf 2500 en gedurende 1913 een van fÖOOO zal worden verleend, en dat de nieuwe financioelo regeling eerst-met ingang van 1 Januari 1915 ton volle van kracht zal zijn. De Ver eeniging heeft met dpzo regeling ge noegen genomen. VtUJDAG 1 DEC. 1911. Voorzitter: De Burgemeester. Aanwezig do hoeren van de Veldo, Nodorhorst, Bokhoven, Herman, van der Torren, van Eijk, Knuttel, van Üalen, de Jong, van der Ilee, van Iterson, IJssolstijn, Dossing^ Kolijn, Broekhuizen, Muijlwijk en Jongon- burgor. Afwezig de hoeren Prince en Ver geer, do eerste met kennisgeving. De notnlen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter Ik heb de eer mede te deolen dat: Bij Koninklijk besluit van 30October j.l. No. 38 is goedgekeurd het besluit van den Raad dd. 29 September j.l. de heffing van doorvaartrechten aan het z. g. Reeuwijksche en Sluipwijk- sche Verlaat. Door den Minister van Binnen- landsche Zaken zijn goedgekeurd a. het Raadsbesluit van den 31" October j.l. No. 12 houdende benoe ming van S. J. Vroman tot Leeraar in do Natuurkunde en van I. Il.Nort lot Leeraar in de Wis- on Natuur kundige Aardrijkskunde aan het Gym nasium alhier b. het Raadsbesluit van den 81" October j.l. No. 13 tot wijziging van het besluit van den Raad van 3 Mei 1889 No. 4 tot vaststelling van het getal der Leeraren aan het Gymna sium en van het bedrag hunner jaar wedde. Door Godeputeordo Staten zijn goed gekeurd a. do Raadsbesluiten van 29 Octo ber j.l. Nos. 8 en 10 tot wijziging van do Gomeento-bogrootiug, dienst 1911; b. het Raadsbesluit van 29 October j.l. No. 9 betreffende verkoop van grond in het Nieuwe Park nan P. Bokhoven alhier; c. do Raadsbesluiten van 31 Octo ber j.l Nos. 10 en 11 tot wijziging van de Gemeente-begrooting, dienst 1911 d. hot Raadsbesluit van 31 Octo ber j.l. No. 9 tot wijziging en nadere vaststelling der Vorordoning (artt. 1 en 2) regelende do bezoldiging van hot onderwijzend personeel aan de lagere scholen dezer gemeente. Besluit van Gedeputeerde Staten dd. 30 October (6 November) j.l. hou dende sluiting en vaststelling van de rekening der Gemeente over 1910 Ingekomen zijn 1. Ren schrijven van de Commissie van Toezicht op do Stadsmuziekschool, inhoudende do uitnoodiging tot bijwo ning der openbare les op '20 Dec. a.s. Wordt voor kennisgeving aangono- men. 2. Een schrijven van den Voorzit ter van den Raad houdende dubbel tallen ter voorziening in de periodieke vacaturen in commissiën en besturen van plaatselijke instellingen. De dubbeltallen zijn als volgt: a. oen lid van het Burgerlijk Arm bestuur de heeren: H. J. DE VOOGT (aftr.) en R. W. H. PITLO. b. een regent van het van Iterson Ziekenhuis de heerenG. PRINCE (Iftr.) en A. H. SPRUIJT. c. een regent van het Vereen igd Wees- on Aelemoeseniershuis de hoeren: M. STEENSMA (aftr.) en A. H. SPRUIJT. d. oon regentes van het Voreenigd Wees- on Aelemoeseniershuis Movrouw: B. A. SPRUIJT— v. Ga lek i aftr.) en D. OVERBOSCH —Oosthoek. p. oen regent der Beide Gasthuizen do heeren: A. JASPERS Lz. (aftr.) en G. BOU- - TERS. f. een regentes der beide Gasthuizen Mevrouw: M. BREEBAART v. d. Klein (aftr.) enA. C. BOKHO VEN—Bohkus. g. een curator van het Gymnasium: de heeren: Dr.vP. J. A. LEVE- DAG en Dr. A. /MONTAGNE. (vacature J. C. Geelhuysen) een lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs: de hoeren P. A. I)E RIDDER on J. J. A. MON TI JN (vacature A. L. de Blauw). i. vier leden der Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs 1. Mevr. C. M. VAN REEDT DORT- LAND—vak Vee» (aftr.) en P. J. C. VAN DER TOR- REN—OoaTHOEK. 2. de heerenR. W. H. PITLO (aftr.) en Mr. F. H. KRANENBURG. 3. de heorenB, G. J. EVERS (aftr.) en P. DE BOER. 4. A. W. ROES (aftr.) en Mr.E. M. DRIEBEEK. k. drie loden dor Commissie tot we ring van schoolverzuim 1. de hoeren: J. VAN DE PUTTE (aftr.) en TH. VAN 8TRAALEN. 2. ,J. G. KROPMAN (aftr.) en J. DE JONG. 3. M. GELIJNS (aftr.) en R. MOERKERK. I. een lid der Commissie van Toezicht op de Stads-muziekschool do heeron I. H. NORT (aftr.) en Br. J. W. LEGROM. m. oen lid der Commissie van Toezicht op de Stedelijke Zweminrichting: de heeren: Dr.P.J.A-LEVEDAG aftr. en Dr. J. II. BAK KER NIEMEIJËR. n. een Libryemeester de heeren Dr. F. H. G. v. ITER- - SON (aftr.) en P. J. C. E. DOUWES DEK KER. 0. een lid der Commissi^ voor het Museum van Oudheden de heeron Dr. J. HUGES (aftr.) enW.Ö.T.C. M. GOL. p. een lid der Commissie voor de Volksgaarkeuken de hoerenR. U. JONGENBUR GER (aftr.) en A. C. A, HOFFMAN. q. een regent van het Hoffmans-Ge- sticht de heeren: J. A. P. MONTI JN (aftr.) en N. F. CAM- BIER VAN NOOTEN. r. een lid der Commissie van Toezicht op de Bank van Leening de heeren D. HÖOüEND! JK (aftr.) en A. W. ROES. Voor heden aan de orde gesteld. 3. Een schrijven van B. en W. hou dende voorstel tot onbewoonbaarver klaring van de woning aan de Loro- bardsteeg No. 4. v Voor heden aan de orde gesteld. 4. Een schryven van B. en W. hou- dendo voorstel tot wijziging dor ge meente-begrooting voor 1911. Voor heden aan de orde gesteld. 5. Een schrijven van B. en W. hou dende aanbeveling tot benoeming van drie leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim- Voor heden aan de orde gesteld. 6. Een schrijven van B. on W. hou dende voorstel tot onderhandsche ver pachting van hot overzetveer in de Kattensingelgracht. Voor heden aan de orde gesteld. 7. Een schrijven van B. en W. hou- donde voordracht voor oen onderwij zer aan de school v. g. 1 o No. 4. Voor heden aan de orde gesteld. 8. Een schrijven van B. en W. hou dende voorstel tot onbowoonbaarver- klaring van de woning aan de Nieuwe Haven No. 188. Voor heden aan de orde gesteld. 9. Een schrijven van B. en W. hou dende voordracht voor een lid en een plaatsvervangend lid van het scheids gerecht. Voor heden aan de orde gesteld. 10. Een voorstel van B. en W. tot het geven van namen aan straten. Dit voorstel luidt aldus: Gouda, den 28 November 1911. De op het uitbreidingsplan dezer gemeente geprojecteerde straat, loo- pende van af de Prins Hendrikstraat t>ij het Moordrechtsehe Verlaat in een gebogen riehting tot aan den Bosch- weg, en het plein bij de Bank van Leening dat bestemd is voor markt- uitbreiding, hebben nog geen naam. Naar aanleiding daarvan hebben wij de eer U voor te stellen te bepalen dat genoemde straat den naam zal dragen van Prinses Julianastraat en het marktplein „Nieuwe Markt". Aan don Raad der gemeente Gouda. Ter visie. 11. Een brief van B. en W. op een adres der S. D. A. P. Deze luidt aldus: Gouda, 28 November 1911. De heeron Ed. van Dantzig en E. van der Werf, respectievelijk Voor zitter en Secretaris der afdeeling „Gouda" van de „Sociaal Democratische Arbeiderspartij in Nederland", optre dende namens de genoemde Afdeeling, dringen er in het hiernevens gevoegd adres met memorie van toelichting bij uwe Vergadering in het belang der arbeidersklasse op aan, dat van ge meentewege zal worden overgegaan tot hot bouwen van arbeiderswoningen. De Afdeeling doet zulks, aangezien zij van meening is, dat er in deze gemeente een tekort bestaat aan ar beiderswoningen en tengevolge daar van de huren onrustbarend stijgen. De adressanten geven verder in overweging, teneinde in deze met vrucht te kunnen handelen, eene woningtelling te doen houden, ter vaststelling van het aantal huizen, ge rangschikt naar de huurwaarde, dat er op zeker tijdstip onbewoond is. Wij hebben de eer uwe Vergadering naar aanleiding van dit adres mede te deelen, dat er bij ons College geen bezwaar bestaat voorloopig aan den laatsten wensch van adressanten, het in den aangegeven geest van gemeen tewege doen houden van eene woning telling, te voldoen on van de uitkom sten van het intestellen onderzoek verslag uit te brengen, om te kunnen beoordeelen of het al dan niet noodig is, dat het aantal arbeiderswoningen in deze gemeente vermeerdering onder gaat. "Wij geven U derhalve in overwe ging ons wojl daartoe te willen machtigen. Aan den Raad der gemeente Gouda. Ter visie. 12. Een adres van de Nat. Chr. Geheelonth. Vereeniging afd. Gouda, c.a. van den volgenden inhoud Aan den Raad der gemeente Gouda. EdelAehtb. Hoeren In Uwe vergadering van 13 Oct. 1911 is ingekomen een verzoek van de Vereeniging „De Drankwet", hou dende verzoek wijziging aan te bron gen in de bestaande Verordening als bedoeld in art. 6, 7 en 11 der drankwet. Zeer ongaarne zouden wij zien dat daartoe door Uw geacht college werd overgegaan. Alleen reeds hierin dat bovenge noemde Vereeniging verandering wenscht, is naar onze meening het klaarste bewijs geleverd voor de goede werking der thans geldende bepalingen. Wij hebben de eer te zijn, UEd. Dw. Dr., Namens de Nat. Chr. Geh. Onth. Vereeniging afd. Gouda, L. C. LAFEBER, Voorzitter. F. RIETVELD, Secretaris. Namens „Het Kruisverbond" afd. Gouda, G. C. J. D. KROPMAN, Voorz., P. KROM, Seoretaris. Namens de Ned. Ver. tot Afschaf, van Alcoholhoudende dranken" afd. Gouda, J. VAN DUIN, Voorzitter. A. DE WEGER, Secretaris. Gouda, 18 November 1911. De volgende vereenigingen zonden adhaesie-betuigingen R. K. Kalk- en Steenbewerkers Ned. R. K. VolksbondAlg. Neder- landschen Metaalbewerkers-Bond, afd. „Gouda" Vereeniging Patrimonium De Goudsche BestuurderBbond Afd. Gonda Alg. Ned. Timmerliedenbond S. D. A. P. afd. Gouda; De afd. Gouda der Nat. Chr. Onderofficieren De Vereeniging tot Heil des Volks N. R. K. Metaalbew. bond De Maria- VereenigingDe Ned. Schildersge- zellenbond, afd. Gouda; De Vereeni ging van R. K. Tabaksbewerkers De afd. Gouda van den Alg. Ned. Typo grafenbond De afd. Gouda 0. B. van B. arbeiders. Zal worden behandeld bij punt 6 der agenda. 13. Dankbetuigingen voorden toe slag op het loon van het personeel der werklieden van de GemeenterGas- fabriek W. N. van Elk, gem. tuin man G. H.'Meuleman, gem. tuinman de slnisknechten van .Me Havensluis en de Brugwachter van de Kleiwegs- brug de brugwachters van do vaart door deze gemeente Het Bestuur der Gem. Werklieden-Vereeniging.! Wordt aangenomen voorflfleennis- geving. (Wordt vervolgd.) De Tal ma-hulde. Het laatst verschenen nummer van het Katholiek Sociaal Weekblad ia versierd met een portret van minister Talma. Slechts eens per maand ver schijnt in ditjblad een portret, tot nu toe werden slechts roomschen afge beeld, die zich op sociaal gebied bij zonder verdienstelijk maakten. En thans prijkt nu op deze plaats de beel tenis van een protestant, van een vroegeren predikant. Zoo ligt in dit alles wel een buitengewone hulde. Oogenschijnlijk ligt in deze hulde breedheid van opvatting. Men over schatte echter niet. Het geldt hier niet in de eerste plaats den christen maar den socioloog, den socialen wetgever Talma. Men overschatte nietin dit zelfde Katholiek Sociaal Weekblad wordt het interconfessionalisme bestre den, wordt te nauwe samenwerking tussclien roomsche en geloovige pro- testansehe arbeiders afgekeurd. Room schen en protestanten mogen niet in één arbeidersvereniging vereenigd, de omgang kon licht schaden, van*een heid des geloofs, van een gezamenlijk belijden, van een samenkomen ter gomeen8chappelijkeGodsvereering,van een gezamenlijk behartigen van de belangen van het Koninkrijk Gods is geen sprake. Maar toch prijkt dan nu de beeltenis van een predikant op de eereplaats van een roomsch-katholiek blad. Dit treft. Aldus de aanhef van een artikel in De Beukelaar. Het tijdschrift herinnert aan de bij eenkomst van r.-katholieken den 19en November te Utrecht waar hulde word gebracht aan den socialen wetgever Talma en bittere critiek werd uitge oefend op zijn tegenstanders conser vatieven en socialisten. „In voortdurende worsteling met conservatieven ent Uocialisten", aldus de heer Engels op doze meeting, „moet Talma zijn moeitevollen wetgevenden arbeid verrichten". De heer Talma gaat in de richting der Roomsche sociologie, in een rich ting, die onze maatschappij naar voor opgesteld plan van middeleeuwsch model wil vervormen. Naar eisch van coalitie-politiek mag dit niet te luide uitgesproken. En het is juist eisch, dat men er zich in protestantsche krin- fen al meer rekenschap van geve. ociale dwangregeling kan reactionair, vrijheid met kraclitigen steun juist sociaal-vooruitstrevend wezen. Talma bij uitstek de man der Room8ch-8ociale politiek. Voor Talma de hulde der duizenden bijeengestroom- de roomschen. De beteekenis hiervan biy ve niet verborgen. Talma, de Anti revolutionaire staatsman, gehuldigd op den Zondag. Het fcreinenvervoer door de honderden uit alle deelen des lands saamgestroomd sterk verdroot, de Zon- dagsdrukte van Utrecht in hooge mate vermeerderd, de dag des heeren pu bliekelijk ontheiligd. En dit alles ter huldiging van een anti-revolutionair. Ziehier de coalitie-politiek, ziehier de verwording. Talma's dag, zoo heete Het Gen trum dit huldegejubelTalma's dag de ontheiligde dag des Heeren. Men schrijft uit Vikingen Het voor een paar weken bij Cal- lantsoog aangespoelde lijk, dat aan vankelijk beschouwd werd als dat van den loods J. Legein, een der opvarende van den verongelukte Belgische loods- schoener no. 2is op verzoek van de familie van den mede-vermisten loods Ch. Das8eville, weder opgegraven en nu o.a. aan een litteeken herkend als dat van laatstgenoemde. Het lijk zal thans in een looden kist naar hier worden overgebracht en ter aarde worden besteld. Do wed. v. d. Pol te Leiden, reed met haar 30-jarige dochter per rijtuig door Hazerswoude, toen door het schichtig worden van het paard op een brug, paard en rijtuig met inzit tenden in het water vielen. De doch ter werd na eenige oogenblikken leven loos opgehaald, terwijl de toestand van de wed. zeer bedenkelijk is. Ook het paard werd dood opge haald. Een 4l/j-jarig meisje H. te Leiden, dat Vrijdag in een woning aan den Middenweg ernstige brandwonden be kwam tengevolge van het spelen met lucifers, is gisteren aan de gevolgen overleden. De telefoon in de Janskerk te Haar lem werkt goed. De zes verbindingen kunnen tot achttien worden uitgebreid. Ze zijn zoo gemaakt, dat op elke willekeurige plaats in de kerk een hoorn kan aangebracht worden. Daar op stop-contact gerekend is, kan ieder zijn eigen toestel medebrengen. Bij de toestellen hangen in carbol ge drenkte doeken voor de hygiëne. Nu is de groote of St. Bavokerk te Haar lem aan de beurt. Zaterdag werd van een schuit die in de Laugegracht van Leiden lag in een onbeheerd oogenblik een groote baal katoen ontvreemd ter waarde van ongeveer f 50 en toebehoorend aan de firma Clos en Leembruggen. Vrijdagavond werd door eeuige per sonen by de Ger. Kerk te Wildervank gevonden een couvert, inhoudende pandbrieven en aandeelen van ge- meente-geldleeningen, te zamen een waarde van f9400. De vinders stelden bovenstaande stukken in handen der politie. De eigenaar van de stukken meldde zich nog in den nacht bij de politie aan. (Pr. Gr. Ct.) De beide rijwielhandelaars F. C. W., uit Middelburg en W. S. uit Yerseke, die in de Fransche hazar te Rotterdam op diefstal werden betrapt en ook in het bezit bleken van wapenen en in brekerswerktuigen, zijn naar het huis van bewaring te Rotterdam overge bracht. In verband met de inbraak bij baron Stratenus op Nieuw Koude, te Diepen veen, heeft de politie wederom een prachtige vangst gedaan. Dinsdag is te Straa, gemeonte Bar- neveld, een derde persoon gearresteerd die van de inbraak meer afweet, dan. voor hemzelf goed is. De heer J. W. Daffequies, burge meester van Diepenveen, was met den wachtmeester Van Goethem in zijn auto daarheen getuft. Ze vonden er den gezochten persoon niet alleen, maar ook de gouden preciosa, van de inbraak afkomstig. De arrestant is de 43-jarige W. Wolvink uit Ambt-Doetinchem die reeds 20 jaar gevangenisstraf wegens diverse inbraken en diefstallen achter den rug heeft. In den kost zijnde bij een kastelein, had hij daar eën koffer staan, waaruit de vermiste gouden voorwerpen te voorschijn kwamen. De man zit nu te Zutfen in voor arrest. We zouden wel haast een roman kunnen schrijven van de bijzonder heden dezer arrestatie en wat daaraan is voorafgegaan. Om redenen van tac tiek willen we daarmede echter nog wachten. Zooals men weet, was op het terug brengen der genoemde gouden voor werpen door baron Stratenus een pre mie gesteld van f 100. (Tel.) Verduisteringen. De verduisteringen, die door den bankbeambte Luther bij de Weat- deutsehe Vereinsbank Ledeboer, Ter Horst A Co. een bijkantoor der Gronausche Bank te Münster i/W. zijn gepleegd en die volgens de laat ste balans 44,707.68 mark zouden bij dragen, zijn gebleken belangrijk groo- ter te zijn. Bij nader onderzoek is gebleken, dat bovendien nog voor 300.000 mark hypothecaire inschrijvingen en diverse obligatiën te gelde zijn gemaakt, die dus mede verduisterd zijn en aldus nog als verlies op de eerstvolgende balans geboekt moeten worden. Een weertijger. Zooals men weet, verstaat de Maleier onder jindakoe een dier, dat het uiter lijk van een tijger en de grootte van een hond heelt, schrijft de „Sum. Bode". Het is evenwel geen echte tijger maar een mensch in tijgergedaante. Zulk een weertijger heeft reeds ge durende jeenige dagen van zich doen spreken door het weghalen van kippen en gebraden vleeschwaren uitinland- sche huizen. Veelal wordt hö gezien vóór de toko Rosenburg te Pad&ng. Komt er een enkel persoon naar hem toe, dan trekt hij zich daarvan niet veel aan, maar blijft staan kijken. Komen er evenwel meer, dan maakt hij zich weg in de richting van de woning van de zendeling Dornsaft. Dezer dagen trok de kapala kam- poeng van de Pondok er met eenige wachtdoenden, versterkt door vrijwil ligers (Chineezen en Maleiers) op uit, maar het dier vertoonde zich niet. Het blad herinnert er aan, dat eenige jaren geleden een groote wilde kat op Tapi Pisang to Padang geknuppeld werd, die men ook voor „tjindakoe" versleten had, maar een zuivere felis catus bleek te zijn. Zoo zal het nu ook wel zijn. Brand. Te Nieuw Bruinen (Dr.) is afgebrand de behuizing van A. Trig. Coöperatief huishouden. Naar het N. v. d. D. verneemt, heeft zich te Amsterdam een combinatie gevormd, die wil trachten pogingen m het werk te stellen om te komen tot een coöperatief huishouden. Dus niet alleen coöperatief wonen, maar ook centrale verwarming, schoonmaak, bediening, tuin, leeszaftj, telefoon enz., coöperatief. Het ligt in de bedoeling der com binatie, die onder leiding staat van den heer I. C. Mobiusfc om een groot gebouw te zetten, dat zoodanig zal zijn ingericht, dat elke groep van apartementen een afgescheien geheel zal vormen, echter met binnendoor gang naar de gemeenschappelijke eet zaal, leeszaal, tuin, enz. Het zal moei lijk zijn naast gezinnen, ook onge- huwden te huisvesten. Wijkt dus de indeeling van het gebouw af van die van een hotel, de huishouding kan ongeveer zoo gehouden, echter met dit verschil, dat thans alles coöperatief geschiedt en eigendom der bewoners zal zijn. Indien er zich een voldoend aantal personen voor dit plan bij den hoer Mebius aanmeldt, zal er een vergade ring voor de deelnemers worden bo- legd, waarop nadere bijzonderheden zdllen worden besproken. POLITIE (iKVONDI'.X VOORWERKEN. Op eiken werkdag, dos voormiddags tusschen 10 en 12 uur, zijn aan het bureau van politie alhier, inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende aldaar gedeponeerde gevonden voor werpen Eenige sleutels en een ring met sleutels Voorts zijn te bevragen Een ceintuur bij H. A. Zuidam, Boelekade 120, een rozenkrans bij P. v. Reede, Moordrechtsehe Verlaat 1, een handschoen bij Slegt, Boelekade 111, een jongensjas bij J. Kerrebijn Niouwehaven 12, een zilveren arm band bij Egeter Crabethstraat 54, een portemonnaie met inhoud bij B. Roos Graafflorisweg 81, een haarstrik bij A. v. Os Kleiweg 67, een kinder-over jasje bij F. Kijmel Boomgaardstraat 32, een portemonnaie met inhoud bij J. v. d. Pouw Boelekade 157, een fietspomp bij C. v. Ham Groenendaal 92, een handzaag bij T. Pravel Vrou- westeeg 21, een kat bij S. de Jong Speldemakersteeg 7, een zilveren arm band bij W. S. v. Asch Kleiweg 12, een beleenbriefje op het belasting kantoor (Gouwe) een portemonnaie by J. J. M. de Jong Achter de Visch- markt 64, .eenig geld bij G. Steenland Kleiweg 81, een Ra-K kerkboekje bij Gibbon Ridder van Catsweg 58, een fietspomp by H. Vreeswijk, Stolwijker- sluis, een R.-K. gebedenboekje by Noteboom Boschweg 26, een pak touw by J. de Zeeuw Keizerstraat 94, een portemonaie bij V. Molleman Vorst manstraat 27, een rozenkrans in étui bij G. J. Broer Goudkade 3, een stel haarkammen bij C. W. Runge Gouwe 192, een portemonnaie met inhoud bij J. C, Kromhout Oosthaven 6, een kinderrok met inhoud G. Toen Kar- nemelksloot 187, een R.-K. gebeden boekje bij B. Brouwer Spoorstraat 63. een wandelstok bij G. Verkaik Achter de Vischmarkt 3, een streng touw bij G. v. d. Post Groenendaal 99, een handdoek, D. Wildschut Nieuwehaven 254, een loterij-lot by J. de Jong Graaf van Bloisstraat 32, een huissleu tel bij C. de Koster Bookenbergstraat 16, een portemonnaie met inhoud by M. Kersbergen Crabethstraat 34, een jongenacape bij J. Ouwersloot Haas- trechtsche brug, een slijklap van een rijwiel by F. van Leeuwen Boelekade 247, een parapluie foudraal by Kas- bergen1 Kuiperstraat 2, twee sponzen by H. Hofstede Nieuwehaven 184, een double armband bü P. van Loöu Pe perstraat 3, een zilveren broohe bij A. d. Zwalm Nieuwehaven 60, een halsketting met gouden slot bij A. Mikkers Boomgaardstraat 46, een gou den oorbelletje bij O. v. Vliet Boele kade 211, een paar handschoenen bij C. Perdijk Boschweg 33, een porte monnaie mot inhoud bij A. Visser Bloemendaal, een gummiband van oen kinderwagen bij Meijer Boschweg 1, een portemonnaie mot inhoud bij M. Leeuwen 200, een rozenkrans bij P. Huisman Onder de Bompjes 12, een handtaschje met inhoud bij Cre- veld Wijdstraat 7, een zakje inhou dende eenig geld bij Niermans Oost haven 66, een kinderhandschoentje bij A. de Mooij Bogen 33, een duimstok bij Manschot Woslhaven 69, een cein tuur 'on een kachelpijp bij v. d. Klis Fluweelensingel 19, een lapje manu facturen bij A. Sanders Ridder van Catsweg 42, een bril in étui bij C. Verkerk, Boomgaardstraat 21, een tabaksdoos bij N. v. d. Post Groenen weg 53, een redecule bij Noorlander Vijversfcraat 13, een dames parapluie bij J. Reparon Goawe 209, een hond bij C. W. Blok Komijnsteeg 28, een huissleutel bij W. Stolk Bogen 3. een portemonnaie bij A. Zandijk Boom gaardstraat 73, een pak couranten bij Baas, Prins Hendrikstraat 81, eon koperen gewicht bijij J. Bineo, Niouwo haven 217, een portemonnaie bij J. d. Kind Prins Hendrikstraat i05, een portemonnaie met inhoud bij M. J. v. Vliet Groenendaal 32, een kip bij R. Privo Vrouwesteeg 21, een vulpenhouder bij C. v. d. Post Groe nenweg 53, een jus bij P. Hulleman Tiondeweg 16, een fiotspomp bij P. Bokhoven Gouwe 224, een jongenspet bij A. Treels Ridder van Catsweg 90, een blauw zakje by Westerhuis Nieuwe haven 162, oen blauwe das bij D| Kulik Nieuwe haven 175, een zakmes bij Tifiimermans Spieringstraat 51, een dames handtaschje bij L. v. d. Zwaluw Bogen 27, een zilveren armband bij J. Rees Kleiwegstraat 21, een kinder handschoen bij J. Botterop Boeiekade 74, eenig geld bij C. Raaphorst IJssel- laan 1, een zilveren bedelstukje bij C, v. d. Post, een gouden hals kettinkje hij K. v. Wijk Raam 106, oen fluweelon zakje mot inhoud bij J, Hotman Karnemelksloot 135, een me daillon met portret bij W. G. Kerkhof Snoystraat 115, een gouden ring bij L. F. Vollmers Wijdstraat 24, een duitsch boekje bij P. Busschere Bogen 10, een kinderhandschoentje bij J. Kulik NieuWeihaveit 39, een jongens jasje bij G. van Unen Vierde Kade 46, een kindorlaarsje bij A. Kemp Raam 21 en een portemonnaie met inhoud bij K. Anker Achter de Vischmarkt 21. Gouda, 2 Deeember 1911. De Commissaris van Politie, A. BERTHEUX. Reeds herhaalde malen zijn bij de politie klachten ingekomon omtrent een man, dio het op zijn weg pai seerende dames op aller onbetamelijkste wrjze lastig maakt. Zaterdag jl. is dit weer het geval geweest. Op de Gouwe een dame pas'- seerende veroorloofde dit individu zich zeer ongepaste handelingen tegenover deze dame, die daarop haar beklag bij de politie heeft gedaan. Thans blijkt het te zijn zekere V., die hier met een bierwagen rond rijdt, die het hem ten laste gelegde hoeft bekpnd. Jammer genoeg wenscht de betrok kenen geen proces-verbaal te doen op maken. GOUDA, 4 December 1911. Onze vroegere stadgenoot de heer I. Arentz., slaagde heden voor het examen Boekhouden door de Ver eeniging van Leeraren in Boekhouden gecjurende 27, 28 en 29 November te Amsterdam gehouden. Door vertrek naar het Buitenland van den heer W. H. Cremer, Direc teur van „Het Sportterrein" zal Woens dagavond a.s. in het Hotel ^de Zalm" alhier een vergadering plaats hebben van aandeelhouders in de Naaml. Ven nootschap „Het Sportterrein" ter be noeming van een nieuwen Directeur. Voor de afd. Gouda der S. D. A. P. zal op Zondag 25 December a. s. des namiddags 3 uur in de Sociëteit „de Réunie" de heer A. B. Kleerekoper uit Amsterdam in een openbare ver gadering behandelen het onderwerp De Politieke toestand. Gezelligheid. Zaterdagavond hield een vereeni ging, die zich „De Gezelligheid" noemt een uitvoering van Tooneel en Zang in de Sociëteit „Ons GenoegOp. Die vereeniginig heeft haar naam niet bijzonder eer gedaan. Er werd tenminste door eenige dronken jonge lui zooveel lawaai gemaakt dat de politie er a^É|e pas moefct komen om die levenmakers te verwijderen. Bij die gelegenheid werd de politie door het publiek met scheldwoorden begroet, waardoor het niet veel scheel de of zij had de geheele zaal ontruimd, Op telefonisch verzoek is door de politie aan het Station alhier een dienstbode uit Amsterdam aangehou den, die uit haar dienst was geloopen Aangezien de aangehoudene min derjarig is, zal zy naar haar ouders te Bergambacht worden overgebracht. lo KI. Trekking van Maandag 4 Dec. No. 855 f 1500. 3800 f 1000. 1276 en 17393 ieder f 400. 161 f 200. 4091, 16110, 16354 en 20263 ieder f 100. Prijzen van f 30. W 281 it87 88 00 483 58 07 584 52 082 720 27 50 08 m 0!) 71 78 97 88 001 88 71 1048 1170 87 94 1215 48 50 «0 72 1805 00 80 1400 88 02 1570 88 1070 1722 24 85 87 00 1072 08 80 2140 45,48 2280 02 2007 2400 0 8 18 75 W 2538 2042 43 00 07 2742 2850 00 2088 >75 3108 95 8232 3310 06- ar>42 02 8005 10 84 80 8728 52 04 00 8867 8935 WO 20 35 64 «1 08 4252 08 4310 88 4500 2 2» 4000 00 4856 4051 06 85 5012 6221 42 «1 5315 73 5478 5520 6010 10 91 5720 72 01 0001 7 88 0117 40 0207 0320 87 88 0434 41 09 W 0507 20 20 45 0035 01 04 0747 «827 48 56 80 0006 '018 48 7181 07 79 7225 7810 51 7429 01 78 7018 08 07 7707 24 50 59 7830 34 80 7070 8064 8281 02 8848 8440 81 8528 84 8708 15 19 80 78 8881 82 80051 82 92 0110 0207 19 28 81 78 08 9310 80 9400 00 0540 07 9004 0708 20 43 68 07 70 0871 0903 10 12 10001 29 40 84 40404 8 27 44 10240 53 73 21 10477 88 10510 50 10651 00 81 85 09 10705 '41 30 36 10819 28 «0 08 87 OO 10900 20 00 1079 11115 52 11258 01 11057 82 11428 37 78 11000 0 82 70 05 11718 91 60 11807 8 20 70 11974 12000 32 45 47 58 00 84 00 12114 17 95 122IJ0 20 52 80 12B72 12408 40 78 12629 00 80 00 12035 40 43 1274H 40 52 12854 12U57 85 3058 84 02 18100 19 20 54 57 05 71 18242 18440 47 18537 81 88 13014 18 38 90 18712 10 20 47 51 00 14056 80 80 00 14224 54 14801 00 72 14510 55 07 80 01 14858 70 14710 25 50 50 75 14851 14001 15084 16100 15284 70 15885 40 15428 80 41 15500 15024 07 15715 60 84 15844 01 80 15012 27 10018 32 97 10101 10218 80 85 16317 27 80 10108 10 17 49 16550 52 58 10053 00 10701 00 10800 7 0 79 85 10010 45 40 65 82 ÏQ06 17111 17207 54 17818 21 78 80 91 17107 80 37 70 71 1750!) 15 80 57 17024 (Hl «3 17728 17818 58 81 17057 75 70 18054 18111 84 18278 85 18442 50 18510 80 18058 07 18788 45 18800 47 18008 19108 82 54 58 10210 20 00 02 19344 10407 12 83 40 10548 19087 IK) 10700 45 55 57 10812 83 42 52 74 10000 20213 31 «0 20073 20458 90 2050» 20718 60 20812 65 74 20020 04 01 07 00 ,V o e t b ft 1, Op het Sportterrein was gisteren oen tamelijk groot publiek voor den wedstrijd OlympiaSportman opge komen. Olympia had Haar tegenpartij te gering geschat en daardoor een vrij zwak elftal in het veld gebracht. Evenwel bleek zij toch steeds de meerdere te zijn en bestookt herhaalde malen het Leidsche,doql. Sportman heeft echter haar sterkste elftal mede gebracht en weet wel eens gevaarlijk door te breken. Na een 20 minuten spelens weet Sportman onhoudbaar te scoren. Nu is het echter uit met de Leidenaars, de Göudsche achter hoede weet het spel bijna steeds op de Leidschc helft te houden. De voorhoede brengt, vooral links- en rechtsbuiten, vaak keurig den bal op, doch voor doel is allo schot weg. Na den rust een zelfde spel, zonder resultaat evenwel, zoodat het einde komt met 10 voor Sportman. HermesZeist 14; RVC-DOS 0—2; VFC—Voorwaarts 51. 4 Olympia II bracht het er al oven slecht af. Met een sleoht elftal trok zij naar Alfen, waar D.V.S. een sterk voor 't eerst compleet elftal tegenover stelde. Al dadelijk bleek Alfen veel sterker te zijn en de achterhoede had heel wat te doen. Rust ging in met 2—0, terwijl het einde kwam met 5—0 welverdiend voor Alfen. De achter hoede en mid-half van Olympia goed. Scheidsrechter de Bruin weet van het voetballen nóg niet vóél af. Excelsior won prachtig en met sprekende cijfers van WFO (Woerden), nl. met 81. Het elftal was dan ook in goeden vorm, vooral de voorhoede. Voorwaarts (Schoonhoven) behaalde nog een gelijk spel bij KFC (Kra- lingen), 1—1. TOP II-KFC II 3—0. Voorwaarts IIVolksw. Gouda 0-1 Correspondentie. L. te T. De Courant van Zaterdag bracht reeds het antwoord, op Uw stuk, zoodat plaatsing daarvan thans overbodig is. Red. Portugal. Lissabon, 2 Dec. De Kamer van afgevaardigden heeft tot president ge kozen Aresta Branco de Senaat koos tot president Braamkamp Treire. Beide benoemingen geschiedden met algemeene stommen. De krait-kwestie. De Matin deelt mede dat de officieren die belast waren mét een ernstig onder zoek zake de kruit-kwestie, ern stige feiten hebben geconstateerd. Zeker is al, dat een groot deel van het kruit van 1908, kruit van 1901 bevat en zelfs van 1895 en 1896. De directeuren van de kruitmaga zijnen zullen voor e^n raad van onder zoek gebracht worden. Perzië. Teheran, 2 Dec. Perzië heeft in zeer kalmen toon uiteengezet waarom het niet ingaat op het Russische ultima tum. De Russische regeoring wordt in overweging gegeven de feiten nader te onderzoeken en dan haar eischen op nieuw te formuleeren. In de Moskoëen roepen de geeste lijken alle Perzen op tot verooniging en tot den strijd tegen de buitenlan ders. Geweren worden uitgedeeld. Aan Russische patrouilles is het te danken dat de rust gehandhaafd blijft. Fransche betooging in O. Italië. Rome, 3 Dec. Hedonnamiddag heeft een groot aantal betoogers zich ver eenigd vóór het ministerie van bin-| nenlandsche zaken om te protesteeren togen den aanslag op het leven van Joan Carrèrp, den verslaggever van de Parijsche krant „Tomps". De heer Giolitti is op het balkon verschenen en hooft de menigte zijn dank betuigd. Vervolgens gingen de betoogers naar het paleis Tarnèze. Twee studenten hebben het woord gevoerd om de vrijheid van het woord te bepleiten en de sympathie van Frankrijk uitte spreken. Do laatste woorden van de sprekers werden gevoglddoor uitroepen van „Leve Frankrijk 1" „Leve Italië 1" Een delegatie van do betoogers is toen bezoek gaan brengen bij mevrouw Carröre, wie zij hun hulde aanboden. Genua, 3 Dec. Hier had heden naar aanleiding van de aanslag op Jean Garrèro een pro-Fransche betooging plaats. De betoogers voorafgegaan door Fransche en Italiaansche vaan- i on muziek die volksliederen speelde, zyn naar het Fransche Con sulaat getrokken. De vice-consul kwam op hot balcon en sprak woorden van dank tot de menigte, die hem dave rend toejuichte. Tweode Kamer. De Voorzitter der Tweede Kamor viert heden zijn TO"1011 verjaardag. Toen hij hedenmiddag 's lands ver gaderzaal binnentrad vond hij daar een 'groot aantal leden vereenigd om hem geluk te wenschen. Namens de rechterzijde werd de heer van Bylandt toegesproken door Jh. van Nispen tot Sevenaer, 2e Voor zitter der Kamer en namens de linker zijde door den heer Drucker, 3e voor zitter. Beide redevoeringen werdén herhaaldelijk door hartelijk gejuich onderbroken. Graaf van Bylandt dankte voorde gelukwenschen en voor een bloemstuk, dat hem namens 99 kamerleden werd overhandigd. Alle .leden drukte de heor Van Bylandt de hand. MARKTBERICHTEN. Veemarkt Rotterdam. Vette Ossen en Koeien goede aanvoer, prijzen waren voor 1ste kw, 43, 2e 39 en 3e 32 cent per half kilo. Vette Kalveren redel. aanvoer, lste kw. 27, 2e 26 3e 24 cent per half kilo. Vette Varkens goeden aanvoer lste kw. 26, 2e kw. 25, 3e kw. 22 éent per half kilo. Schapen en Lammeren goed aan gevoerd. Handel in vet Vee prijshoudend, vette Kalveren stug. Varkens lager in prijs handel stug. De prijzen in Frankrijk zijn lager. Schapen en Lam meren bepaald slecht. van het Koninklijk Meteriologisch- Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 778.2 te Riga, laagste stand 741.1 te Seijdis- fjord. Verwachting tot den volgenden dag: Eeest matige Zuidelijke tot zuid westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk regenbuien, later tijdelijk opklarend. Iets zachter. der nieuwste modellen Wintermantels, - Costumes, Hlousen, J upes, J upons, Robes en .laponstoffen alsmede eene groot# keuze PKLTLItlliiil van de goedkoopste tot de beste soorten en scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, MABKT 26, GOÜDA. Vorige Koers. Koer» van heden 81% 81% 92 64 101 90% 93% 99%. 93 88%. 89% 88% 49'%. 48 104% 88 104% 59 VAN DEN Kf leden hm del te A in sterdam 4 DEO. 19X1. SUatsleeiiiiiiteii Ned. Cert. Werkelijke Schuld 3 'pet. Oostenr. Belastingvrije Kronenrente 4 pet. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 pet. Russische Obl. 1906 5 pet. ld. Obl. (Gr. Russische Spw.mij.) 1898 4 pet. Obl. (Nicolai Spoor weg) 1867-69 4 pet. Id Obligatie 6o Emis- sio 4 pet Japan. Obl. 1899 4 pet. Mexico Afl. Binnenland Obl. 5 pet. Brazilië. Funding Lee ning 5 pet. Obl. 1889 4 pet. Venezuela Dipl. Sohuld 1905 3 pot. Kniik- en Crediet-Instel lingen. Ned. Bankaandeolen Industr. Ondernemingen American Car Foun dry Comp. C. v. A. Id.SmeltingRefining Co. Oert. v. Aand. Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A. U. S. Steol Corp. Cert. v. Gew. Aand. li al. Crediet lustell. en nltuur Ondernemingen Handels ver. „Amster dam" Aand. Jav. Cultuur Mij. Aand. Ned. Handel-Mij.C.v.A Mijnbouw Myen. Ketahoen" Mijnbouw Mij. Gew. Aand. RedjangLebong, Mijn bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. I'etroleuui-Oudern- Dortacho Petroleumin dustrie Mij. Gew. A. Kon. Ned. Mij.totExpl. v. Petr. Bronn. C.v. A Shell" The Transi Trad Cy. C. v. G. A Scheep vaart II (jen. Nod.-Am. Stoomvaart- Mij. Aand. Stoomvaart-Mij. „Zoo- land" Preferente A. Int. Mercantile Marine Cy. afgest. Pref. A. TalMk-Ouderueiuingen. Bindjey Tabak Mij. A. Nieuwe Asahan Tabak Mij. Aand. Silau" Asahan Tabak Mij. Aand. Diversen Maxwel Land Gpant. Cert. v. Aand. Peruvian Corporation Lim. Cert. v. Aand. spoorwegen, oil. IJzeren Spoor- wogmij. K Aand. Mij. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand. Zuid-Italiaan. Spwmij. Serie A-H Obl. 3 pet. Warschau-Woenen Spoorwegmij. Aand. dito dito Act. de Jouisa, Amerika. Atchison Alg. Hypb. Obl. 4 pet. Erie Spoor wog-Mij. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cy. Cert. v. gew. A. Wabash Gew. Aand.> Premieleeningeu. Amsterdam Aand3 pet Hongarije. Thei 204 54 72 257/i 64 223 287 186i 67 570 46 162'/. 455 438 177 115 17 111% 15 42 4% 11% 82% 94 657/i* 183 1105.— 99' 31 %e 17VL p 10% 102 f108.— 31% 176%6 11 ongaryo gulirungs«Ges.,4pct. 1&4,/%| GELDKOERS Prolongatie 4%—4% pCt. Nat. Staatsfondsen vast, Buitenl. kalm, van Mijnen Ketahoen en Cobar prijshoudend. De Ned. Bank verhoogde heden hare beleeningen met pOt. Amer. zeer vast, Marinewaarden lager, Perivuans vast, Petroleum en Tabak ken kalm, Culturen iets betor.

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 2