GEBRs. J'S modemagazijnen. Totale MATINEE Dinsdag 2 Januari begint onze „Cinema Pathé DEEEEL NIEUW PSODUXXA F. van der Steen, Veeneslraat 56. DEiY HAAG. Veenestraat 44. Jobard kan de vrouwen niet zien werken. SCHOINHANDU Bioscoop Salon Elite-'Voorstelling. J .Haddérus Oostingh, Tandarts. J3-u.item land.. Brieven uit de Hofstad cxv. IB in. nem-la-nca.. Advertentiën. JAN LEENDERT TAN BUI, TAMINIAU'S JAM cle BESTE. ELST BIJ ARNHEM. Bioscoop Tixeater Kleiweg 43. Ulralle SLKKIIIJV 4 Ce. Zaterdag- 30 Dec. en Zondag 31 Dcc. van 2-4 uur niet verrassing, De Bezoeker Medor is jaloersch ciïigaóin on óo soeerêarsfige Huurster. De gefopte Pierrot Cols de Rienzo Buurman en Buurvrouw KINDEKEN IN JAPAN Natuuropname. Palbé Journal Avondvoorstellingen vu 8-11 uur. Uitstekende 4 Cts. SIGAAH. bij LOUIS BISSCHOP - Sigarenmagazijn - Dubbele Buurt. Kunstlicht- - Opnamen, l Wijdstraat 19. OVBBSCHOIM en SIMM. Poffertjes- en ftafelbakkerlj 1LUK1H PATKMMlKKSIIIilüG „Gouda Vooruit" TDagolijfo ioorloo- ponóo Voorstellingen Vrijdagavond: wt-M'/juur Matïiïée Westhaven 58, - GOUDA. dienstig opgevoed, meestal onder het onmiddellijk toezicht van kerkdie naren. Dat deze godsdienstige op voeding al even weinig baatte als die van de openbare school van onzen tijd volgt vanzelf uit het boven staande. De sehool alleen om 't even bijzondere of openbare zal ook in de toekomst geen beter resultaten verkrijgen op dit gebied, indien liet huisgezin hierbij de taak \nn den onderwijzer niet aanvult en vooral indien de volwassenen niet voorgaan met aan de jeugd een goed voorbeeld te geven. Ten opzichte van 't eerste staan ij op anti-revolationair standpunt door alle zedelijke ver betering van ons volk in de eerste en voornaamste plaats te verwachten van het huisgezin; te midden hiervan moet het kind zedelijk ge vormd worden. Maar ook 't tweede is noodzake lijk. Het slechte voorbeeld bederft veel van wat door een goede op voeding werd verkregen. Hoe doet de volwassen Nederlander maar al te dikwijls Hoe vaak'lezen wij niet in de dagbladen dat de politie hier of daar een overtreder der wet moest vrij laten omdat het publiek drei gend, soms zelfs handtastelijk tegen haar optradï Dan begrijpt een En- gelschman beter zijn burgerplicht liij staat altijd gereed de politic te helpen, omdat hij begrijpt dat deze het is die de mentchen beschermt tegen de kwaadwilligheid van enkele individuen. Als wij Nederlanders dit voorbeeld gingen volgen, dan zonden wij niet alleen de politie helpen, maar ook de onderwijzers van alle, scholen en heiden hebben, recht op onze hulp I En als-dun het huisgezin doet wat des huisgezins is, dan zul len vanzelf de baldadigheden en straatschenderijen tot een minimum beperkt worden De Spatieoring ie van ons I Is uw kwaal misschien een nierkwaal Er zijn tal van vrouwen, die voort durend aan zenuwhoofdpijn lijdon, die zich altyd even afgomat gevoelen en last hebben van uitputtende pijn in de lendenen on den rug, en van aan vallen van duizeligheid, flauwten en lusteloosheid, doch die niet begrijpen wat haat' eigenlijk sohoalt. Gewoonlijk dienen de nieren hier voor aansprakoiijk gesteld te wordon. Zij zijn zwak of ziek en kunnen zoo doende uw biood niet rein en krach tig honden, en gij kunt niet gezond zijn tonzjj dit behoorlijk gesohiedt. Stolt het geen dag uit om te bo- ginnon mot hot gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, wanneer gjj waarschuwingen als de bovenstaande opmerkt die hij vorwaarloozing zich spoedig zullen uitbreiden en leiden kunnen tot gevaarlijke ziokton. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal gonoosmiddel voor de nieren en dan ook alleen voor de nieren. Zy goven de gezondheid aan deze belangrijke organen terug en wannoor do nieren gezond on sterk zijn, brongen deze gezondheid nan allo andere organen door hot volko men gezonde bloed, dat dan uw lichaam doorstroomt. Wacht u voor namaak on let er laar too op, dat do handteckening van James Foster op hot etiket voorkomt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Gouda verkrijgbaar bjj de hoeren Wolff ft Co., Wosthavon 11, on Ant. Coops, Wijdstraat 159. Toozonding ge schiedt franco na ontvangst van post- wissol a f 1.75 voor éón of f 10. voor zes doozen. Do toestand in Perzië. Nog steeds geven (Je bladen berich ten over de gevechten, die niet alleen bij Tobris, maar ook o.a. bij Resjten Enzeli tusschon de Russische troepen en Perzen hebben plaats gehad. Het eigenaardige, vindt men in St. Peters burg, van het geval, dat byna ge- lyktydig, als op een van te voren bepaald tijdstip de Russen zijn aan gevallen. "Volgens de Russische lezing zyn bij Rosjt de troepen aangevallen door plaatselijke benden, geholpen door de Perzische politie on Turksche Armeniërs. De leiding van het ge vecht was opgedragen aan den prefect van politie. Ook in Enzeli had iets dergelijks plaats. In beide plaatsen blevon de Russen overwinnaars. Het ernstigste gevocht werd evenwel ge leverd te Tebris, waar het Russische consulaat en de Russische bank ge vestigd zijn. Hier is de toestand voor do Russen-zeer hachelijk geweest «oo zelfs dat zeer dringend den stadhouder van Kaukasië om hulp geseind werd. Deze ijlings gezonden versterkingen hebben de Russen gered. Berichten vermelden dat men te St. Petersburg nog niet weet wat er van de meer dan 300.000 roebel, die aan 'le Rus sische bank te Tubris voorbandon was, geworden is. In Rusland is men natuurlijk zeer verontwaardigd over het gebeurde. Wel seint de Russische gezant te Teheran, dat de Perzische regeering al hot Jmogelijke zal doen om orde en rust te doen wederkeeren en do op standelingen streng te straffen, maar de machten invloed der Perzische regeering bepaalt zich nog maar alleen tot Teheran. In de andere plaatsen schijnt men zich weinig om de cen trale regeering te bekommeren. Dat Perziö voor het gebeurde diep zal moeten boeten, is wel zoo goed als zeker. De Russische minister van buitenlandsche zaken toch liet zich in dezen zin al uit. Dit beteekent dan zegt de Daily Telegraph, dat er in Tebris een soort van „bloedraad" zal gehouden worden, zooals ook in Georgië en Armenië gebeurd is, om den lust tot opstand te onderdrukken. De Russische commandanten hebben allen scherpe bevelen gekregen voor hun optreden tegen opstandelingen. Ook vindt men het in Rusland wel merkwaardig, dat de Perzische regoe- ring boweort nergens iets van geweten to nebben, allo drie de aanvallen bijna gelijktijdig en op dezelfde tftjze uit gevoerd werden. Dit wijst er op dat de Perzische regeering er wol van wist. En Ook van Engelsche zijde staat don Perzen oen strafexpeditie te wach- ton voor den aanval op don Engel- schen consul Smart op een tocht dien deze maakte. Berichten vermelden dat Smart gowond is en in een ka- vanserai bij Kasoeroon is opgenomen. De aanval word blykbaar naar een van te voren beraamd plan uitgevoerd door 400 k 500 Kaschgaleozon. Het esoorte van den consul was ongeveer 100 man sterk. Do Perzischo minister van buiten landsche zaken bracht een bezoek aan den Engelsohen gozant en beloofde do schuldigen streng te straffen. Toch houdt men een strafexpeditie voor zeer waarschijnlijk. Roods zijn allo beschikbare manschappen van de En gelsche oorlogsschepen naar Boesjir vertrokken. Het is nu een stille tijd voor het Haagje. Alles hoeft vacantie, behalve de publieke vermakelijkheden, die nu goedo dagen maken. Er is groen zaal in de stad, waar niet 's middags en 's avonds voorstellingen wordon ge geven en waar niet 's nachts godanst wordt. Ik heb het ongeluk in oen straat te wonen, die als 't ware don toegang vormt tot de stadswijk Duin oord. Mijn slaapkamer heb ik daarom reeds langon tijd geledon naar den achterkant van mijn woning verplaatst, maar ik heb de eigenaardige gewoonte om als alles in huis te ruste is, nog wel eens een slordig uurtje aan mijn lessenaar te zitten, door niomand ge stoord. En dan bemerkt men eerst hoe hier gefuifd wordt: het is tot diep in den nacht één voortdurend gerij van rijtuigen en auto'B, vooral auto's, die al aardig op weg zijn de dierlyko trekkrachten op zy to schuiven. Het aantal eigen auto's, is hier ver bazend snel toegenomen, de veihuur- ondernemingen evenzeer en ik hoor dat het hen goed gaat. Van de „duurte" bemerkt men hier dan ook bijzonder weinig uitgaand den Haag slaat moer geld stuk dan ooit en indirect profi teert daar weer de mindere man op zijn beurt van. Natuurlijk vergeet ik hierbij niet, dat in tal van gezinnen de prijsstijging van verschillende le vensbehoeften wel degelijk gevoeld wordt, maar men ziet en hoort daar mindor van en wat men wél ziet en hoort, dat is oon toenemende wol vaart in onze goedo stad. In de Kerstweok kan men dan ook voorde vele theaters en theatertjes hot wol- sprekende bordje „Alle rangen uit verkocht" zien prijken en or is al w:er een nieuw bioscoop-theater op 't punt van geopend te worden. Dan hebben we weer een Italiaan- sche opera gekregen en ook dAi\r groot succes. Het ia niet voor het eerst, dat we een dergelijke onder neming in ons midden hebben, maar het ongeluk is, dat het tot den „bon ton" behoorde om naar de Franse he opera te gaan en niet naar de Itali anen, al kreeg men daar ook soms veel beter waar voor zijn geld. Zoo mocht de Fransche opera zich steeds verheugen in eenigo rijke vrienden, die de tekorten voor hun rekening namen en de Ita'kineu moesten op eigen krachten drijven en deze schoten wel eens te kortDe impresario van de Italiaans* mo geeft 1t echter niet op en heeft weer een stel artisten naar Holland gebracht, waaronder kolossale stemmen Ik heb ze gehoord, die warmbloedige kunstenaars en veelal mot grooto bewondering Het moge al niet alles even fijn zijn, wat men ziet en hoort, het is echte ongekunstelde zang, hot spel is mee- sleepend, alles loopt op wieletjes bij deze geboren zangers en zangeressen. Typisch, hoe heel anders het pnbliok zich hier gedraagt dan elders. Hier laat ieder zich „gaan," vooral op de hoogere rangon, waar geklapt wordt dat het een lieve lust is en men is niet tevreden, voor de moest bekende aria's gebisseerd zijn en dirigent en directeur met bloemen gelauwerd ten ten tooneele zijn verschenen. Aardig, hoe het zuidelijk enthousiasme, waar mee deze artisten zich geven voor hun kunst, den kooien Hollander weet in te palmen en op te voeren tot een on-Hollandsche geestdrift l Eón ding missen de Hagenaars nu het steekspel op het Binnenhof. Daar kreeg men nu jurat om 't eens huislijk uit te drukken „aardig heid'' in en nu is het gordijn weer gevallen. De Kamerverslagen hadden den laatson tijd oen ongekend groot aantal lezers en ook lezeressen, die wel niot het verslag lazen o, neon maar toch oven kokon, of de heeren die het volk nis do besten naar den Haag zendt, elkaar weor to pak kon haddon gehad. Men kijkt dan maar oven, of er ook aan 't oi-nd van oon alinoa tusschon haakjes „golach" staat, of „vroolijkheid", of „rumoer" en dan weet men meteen waar het intorres- sant is on wat dus do aandacht waard is. En do Kamerverslaggevers maken 't den lezor gemakkelijk, door in steeds raeerdero mate werk te makon van interrupties en andere uiterlijkheden, die naar rollers rieken. Ik zal over het laatste gevocht niot uitwijden in Februari begint do pret eerst goed maar wihliier tóch ovon vormoldon, wat ik als ooggetuige waarnam, n.l. dat de vice-voorzitter der Kamer, de heer Van Nifcpen, toen de herrie op haar hevigst was den Presidont iets influisterde, waarop deze do vergade ring wegens hot rumoer schorste. Het was voor den hoor Van Bylandt ver schrikkelijk onaangenaam, daar hij oenige Schuld had aan het rumoer (hij bekende zulks later zélf)graaf Van Bylandt laat andors 's avonds altijd het presidium aan den vice-voorzitter over, maar de laatste vergadering-wil de hij zolf leiden. Intusschen goloof ik, dat hij Zijn rempla^ant dankbaar mag zijn voor'den hem gegeven wenk om de vergadering te schorsen, daar men andors misschion nog voel on- stichtelijker tooneelen to zien had ge kregen. Maar genoeg hierover; ook de po litiek hooft vacantie Een plannetje, waarover ik al eens iets schreef, «paar dat toen nog zeer in de lucht hing, is er thans uitge vallen als een onaangename Kerstmis- surprise een voorstel van Burgemees ter en Wethouders om vrij ingrijpende wijzigingon te brengen in de tarieven der gomeente-telefoon. Kort samen gevat komen zy hierop noer, dat af geschaft worden de goedkoope dub bele „aansluitingen" voor tweo huizen tegelijk, terwijl voortaan de prijs voor het gewone abonnement afhankelyk zal zijn van het aantal gesprekken dat men voert. Tot dusver betaalden wy f 65.— por jaar en daarvoor kon men zoo veel en zoo weinig telefoneeren als men verkoosdo prijs was toch de zelfde. Daar zit iets onbillijks in, dat een oude dame bijv. die wellicht niet eens iedoren dag één keer telefoneert, hetzelfde betaalde als een druk kan toor, waar den heelen dag door ge telefoneerd wordt. Anderzijds gaf de uniformiteit een gemak voor de ad ministratie or behoefde niets gecon troleerd te worden, iedere abonné kreeg eenzelfde quftantie gepresenteerd. Dit nu willen B. en W. afschaffen. Krygen zij hun zin, dan worden we in categorieën verdeeld naar gelang van het aantal gesprekken dat we maandelijks voeren. Boven een ze ker maximum per maand komt men in een hoogere categorie. Op onge regelde tijden zal het aantalgesprek ken worden geteld en wie dan blijkt zyn maximum te hebben overschreden of beneden zyn minimum is gebleven komt in een hoogere, resp. lagere ca tegorie. Er moest een grens worden gesteld en ook deze grens is natuurlijk een greep geweest, maar bij de eerste beschouwing lykt de indeeling niet onbillijk. Volgons hot nieuwe voorstel toch zal f 65.'a jaars blijven beialen wie niet meer dan 350 uitgaande en inko mende oproepon tezamen heeft. Tob een maximum van 750 per maand f 57.en tot<-on maximum van 1500 f 90.— Ik wil nu daarlaten, dat men meer betaalt, naar gelang men opgebeld wordt; daar zit zeker wel iets in, waartegen bezwaren te oppe ren zijn. Maar over het algemeen kan niemand,het systeem onbilhjk vinden. Een andere vraag is echter, of deze verandering practisch zal blijken. En dat geloof ik niet. Men wordt op ongeregelde tijden gocontröleerd. Na tuurlijk; als men de abonnó's vooraf ging waarschuwen wanneer de con trole begon, dan zou men zijn doel niet bereiken en zou de abonné 't in de hand hebben om minder ^op te bellen. Maar door het niet-waarschu- wen vergroot men de kans, dat de mensehen zich verongelijkt zullen ge voelen. Het zal reclames gaan rege nen tegen den te hoogen „aanslag" en de gemeente zal dan niet anders kunnen doen dan de telling van den telefoonbeambte gelooven en dus haar „aanslag" handhaven. Een grooter bezwaar dunkt mij de administratieve omslag. Men denke daarover niet te licht. Wij verheugen ons thans reeds in een abonnementen tal van over de 8000. En van die 8000 abonné's zal mon nu af en toe (zeg minstens eens por jaar) moeten nagaan, hoeveel keer zij opschellen en opge scheld worden. Donk eons even in, wat dit eon administratie geeftWil men dit goed doen.ie» slordig kan men 't niet doen tegenover do abon né's), dan kost dit oen aantal nieuwe telefoondames, met een chef en wellicht oen adjunct-controleur. Tel eens ruw weg op, wat dit plannetje per jaar kosten zal, dan doet zich do vraag voor, of de Gemeenteraad niet ver standiger zal döon zich in dit admi- nistratiëvo wespennest niet te steken en de zaak "to laten zooals zij jaren lang was tot genoegen van alle aan geslotenen. Het is anders oen mooi ontwerp om do abonné's eens per ingezonden stuk hun raoening over te laten zeggen. Het zijn er maar 80001 En de plaat- solijko pers zal wel voor de noodige bijbladen zorgen, om alle „trouwe" lozers en lezoressen te bevredigon. Er zit bijna oven veel stof in als in het dienstbodenvraagstuk, dat nu al aan de orde is, zoolang er dionstbo- den zijn en nog steeds tot opgewekte polemiek aanleiding geeft. Hoo is het mogelijk HAGENAAR, Bond van Noderlandsche onderwijzers. De 36e algemeene vergadering van don Bond van Noderlandsche onderwij zers is Donderdag te Arnhem in Musis Sacrum aangevangen. Na een huishoudelijde vergadering op Donderdagmiddag, word een alge meene vergadering Donderdagavond feopend met een rede van den heer L. Ossendorp, waaraan het volgen de is ontleend Een terugblik werpende op het af- geloopen jaar, constateert spr. dat, nu het christelijk ministerie nog regeert, er van rijkswege voor het openbaar onderwijs niets godaan wordt. En wat de gemeenten aangaat, zou spr. kun nen wijzen op do vele gevallen waarin de gemeentelijke overheid het zich meer tot taak schijnt te rekenen de bijzondere school te bevoordeolen, dan de belangen van de openbare school te bevorderen. Naar aanleiding van een klacht in het Voorloopig Verslag en het ant woord daarop van den minister, zegt spr., dat het nog wel jaren zal duren voor er van de hervorming van het onderwijs iets terecht komt. Door de regeering en de meerderheid wordt gehandeld alsof art. 192 van de Grond wet luidt„Het bijzonder onderwijs is een voorwerp van de aanhoudende zorg van de regeering." Spr. illustreert deze bewering aan verschillende voorvallen uit den laat- sten tijd en wijst erop hoe nu ver moedelijk ook naar Indië de splytzwam van den schoolstryd zal worden over gebracht. De heeren van rechts schij nen nog niet tevreden met den in ons land reeds binnengehaalden buitde vermeerdering van 5 millioen voor de onderwijskosten, die bijna geheel ten goede komen aan het bijzonder onder- wüs, zyn nog niet genoeg. Zoomin als het onderwijs heeft de onderwyier veel van deze regeering te wachten. De salarisregeling is en blijft onvoldoende Men moet een heel eind buiten West-Europa gaan om nog slechtere salarieering te vinden dan ia ons land. De meeste gemeentebesturen doen niet beter dan de regeeringwel is er geld voor de loeraren aan middel bare scholen en de hoofden van scho len, maar voor den onderwijzer is dat niet noodig. Aan de salarisregeling in verschillende plaatsen ontleent spr. cijfers, dio duiden op te groot verschil tusschen hoofden en onderwijzers, welk verschil spr onbillijk acht, omdat «le werkkring niet zooveel verschilt en de hoofden geen meerdere waarde hebben. Verschil is alleen gerechtvaardigd voor zoover het hoofd admininistratief werk buiten de school verricht, maar verschil en vooral groot verschil in salarieering wekt ontevredenheid. Wat de onderwijzer wil, is zijn salaris op gevoerd te zien tot het dat van het hoofd nadert. Voer het daarna voor allen gezamenlijk op. Er moet dan ook een krachtige actie gevoerd worden voor salarft- verbetoring; alle afdeelingen moeten zorgen dat in alle gemeeriten de zaak aan de orde komt. En als dat alles niet helpt, dan zyn er nog andore middelenzorgt dat er contact komt tusschen huiB en schoolde ouders zullen dan beter inzicht krijgen in de eischen van goed onderwijs. En een tweede middel-is, alles in het werk te stellen de bestuurscolleges meer naar links op te dringen. Dat die invloed bij de verkiezing van eenig nut kan wezen, is te 's-Grnvenhago gebleken Invloed is ook gebleken bij de ontsl ig- quaestie van mevr. Lub—Kooiman te Amsterdam. In verband mot het feit dat in Amsterdam ën Rotterdam de portefeuille van onderwijs is in handen van oen man van rechts, dringt spr. erop aan allo krachten in te spannen oen einde te malcon aan dergelijke •feiten. In dit verband zegt spr. ook een en ander over het wenscholijke van een krachtige vakvereoniginghij bo- treurt het dat verschillende gemeente besturen dat niet inzien, de vakver- eeniging niet alleen niot tegemoot komen, maar zelfs geen belangstelling toonen voor haar stroven. Na erop gewezen te hebben dat de Kamerfractie der S. D. A. P. voor stellen heeft ingediend, wijst spr. op het in 1912 bijoon te roepen congres, waar kinderarbeid en leerplicht, ver plicht voortgezet onderwijs, kinder voeding en -klooding zullen worden behandeld, welk congres op initiatief van den Bond zal worden» bijeenge roepen. Juist om dat congres zegt spr., dat do Bond van Noderlandsche Onderwijzers in 1912 een mooi jaar tegemoet gaat'. N. Crt. Pest op JfWft. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telogram van den gouvornonr-generaal van Ned.- Indië dd. 29 dezor, betreffende pest- gevallen op Java godurende de week van 20 tot on mot 25 December jl. Af dealing Malang4 nieuwe pest- gevallen, 5 dooden. Toeloegagoeng2 doodelijke geval len' Mi dioen1 nieuw geval. II. M. de Koningin-Moeder heeft het Beschermvrouwschap over het in Augustus 1912 te 'a-Gravonhage te houden Tweede Internationale Con gres voor zedelijke opvoeding aanvaard. Heden overleed tot onze diepo droefheid, na een kortstondig lijden, onze geliefde Zoon, Klein zoon, Broeder, Zwager en Oom in den ouderdom van ruim 18 jaar. Uit aller naam, J. L. VAN EIJK. Gouda, 28 December 1911. Eenige en algemeene kennisgeving. Bezoeken van rouwbeklag kun nen niet worden afgewacht. Vertegenwoordiger P. DE MINK, Markt 76, Gouda. Telefoon 274. DlffiDIffinc Zaterdag- 30 Dec., Zondag- 31 Dec. en Maandag-1 Jan. PROGRAMMA. - drama. drama comedie. gekleurd. Comedie. drama. scène van Max Lnnmn. Overzicht der gebeurtenissen over de geheele wereld. ErfZ. ENZ. OPENING BUREAU 1 UUR. AANVANG 8 UUR. PRIJZEN DER PLAATSEN-. AVONDVOORSTELLINGEN: late Rang f 0.40, 2de Rang f O MS, 3de Rang iO.tS. MATINÉE'S lste Rang f 0. M, 2de Rang f O M, 3de Rang f 0. f S. Plaatsbespreking van 102 nnr. a 6 cent. FQTOGRaFISCH ATELIER TH. OE l-CRULJS Ml m FLUX PRIMA KWALITEIT Telephoon JVo. 286. VAM Prins Hendrikstraat 28. Ondergetekende bericht aan zijne ;eachte Stadgenooten, dat hy ge torende de "Wintermaanden Poffertjes en Wafels bakt. Bestellingen worden ten allen tijde aan hnis bezorgd. OuDRJAABSDAd tot middernacht ge opend. POFFERTJES ië cent per portie. WAFELS t eent per stuk. Hoogachtend, F. W. VAN DER STEEN. voor Patroon» in de Botiw- en Aan verwante vakken te Gouda. Goedgekeurd by Kon. Besluit van 12 December 191®, no. 59. Het bestuur van bovengenoemde vereeniging brengt ter algemeene kennis, dat door hare leden met ingang van 1 Januari 1912 i» vastgesteld, om als minimum loon te betalen voor bekwame werklieden a. voor een Timmerman 10 et. p. u. b. MeUeUiar s Opperman U by een maximum werktijd (als regel aan te nemen) van 12 uur per dag. Gouda, 30 December 1911. HET BESTUUR. HOOGSTRAAT 1», Telefoon 298. Dete week i'IUt'IITprojfraama. O.a.Detective NICK WINTER en de ontvooring van mejuffr. Werner. compdie. Hendrik IV en de houthakker*. Groot Historisch Beeld (goklourd). enz. enz. enz. van circa lu2 uur, aanvajogondo 7 uur.9, Iedor bozoekor ziet het go- heele programma, onver schillig wanneer men binnenkomt. Ie Rang 3ë ct.2e Rang 90 et. Opgeluisterd door Viool- en Piano muziek. Dubbel prog.-amma. Extra Prijzen, le Rang 74 v-*- 2e Rang .fo ot. Des mii nUtae 9 '<"r mot speciaal program voor kinderen, le Rang (Kinderen) A*0 et.2o Ramr 10 ct. OomderUag*morgen§ ËO-tMxi. Extra-Voorstelling v. Marktbezockers. Ie rang SS cent2e rang SO cent. MILITAIREN en KINDEREN de» avonds le rang tili cent, 2e rang ia oent, behalve Zondag» en Vrij,lag" Eiken Zaterdag nionw programma SpreekurenVoortaan alle werk dagen van MOS sur.

Goudsche Courant | 1911 | | pagina 2