A. P. MARTENS C Groote Jaarlijksche Opruiming. - De nog voorhanden MANTELS voor Spotprijzen. Heerenhuis Nova Cacao. SCHOEISEL. Midd^pstands-Credietbank Adverleerl in (lil Blad. WOONHUIS, KINDEK BAL C. SMITS, - DRUKWERK - Iej.de Wed. E. Alter Openbare Verkooping DE KRIMPVRIJE N. W. 0. GOEDEREN Gez.S.enS.v.Dantzig Gecostumeerd Anton Coops, Fijn gestookte Graanjenever voor Gouda on Omstreken. JB-diten land. Binnenlaxid. Brieven uit de Hofstad Gemengde Berichten. Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Advertentiën. Mevrouw de Wed. C. VAN KIJK GOUDA, Kleiweg 17-19. A.s. NAAKDAG begint onze tK Alle g-oederen worden leg-cn veel verminderde prijzen uil verkocht. STOLWIJKERSLl'IS bij Gouda, Notaris J. BOEMAN Slolwijkersluis nabij Gouda, Nofarls Aloiifijii Kousen en Sok k en Jansen Tilanus „Ons Genoegen". den Heer B. STERNFELD. Fabrikanlcn KOIIEF en Co Adam L. van der Heek. Kleiweg- 48. Gouda. Fijn Dames- en Heeren Verbandstoffen. Verbandkisten. 269* Gedempte Gracht 269A DEN HAAG, Heeren- en Dameskleeding. ÜMF* Mej. de Wed. E. ALTER Wij leveren UITSLUITEND Vinna I.OIIRENi. A. BRTNKMA JST&ZOON COÖPERATIEVE A. VAM IIE EOT DORTLAHI» hetwelk (om met den Premier van ons kerkelijk Kabinet te spreken) alleen bestaat in de „geachte ver beelding" der heeren. Zulk een „cartel" bestaat er niet en heeft nooit bestaan tussclien de vrijzinnige groepen. Alleen maar, men kan ons tot elkaar d r ij v e n, wanneer de stembus opengaat en dat doel kan men bereiken door in de coalitie der „christenen" door .te gaan op de wijze waarop men nu reeds jaren de geesten bewerkt en bederft. De gevolgen, wat er ook van ko men moge, zullen niet voor onze rekening zijn. Jeukende huidziekten. Niets kwelt u-meer dan een jeukende huidziekte. Aambeien zijn door hun pijnlijk karidcter bijzonder lastig te verdragen.yHet jeuken ervan maakt u bijna krankzinnig. Zij verwoesten uw slaap en maken u mismoedig en wegkwijnend. Nooit krijgt ge de minste verlichting, of gij staat, zit of loopt. EcZema is niet alleen onooglijk, maar ook besmettelijk, en liet breidt zich schrikkelijk vlug uit. De prikke ling is zoo onuitstaanbaar, vooral wanneer ge warm wordt, dat gij bijna niet kunt nalaten om uw huid open te krabben. Huiduitslag, puisten, schurft en gordelroos zijn eveneenB zeer pijnlijk en in staat om u moedeloos te makon. Voor aambeien, eczema en iedere jeukende huidaandoening is Foster'f Zalf zonder wederga. Zij doet onmid dellyk de kwellende prikkqling be daren, en geeft een ongekend gevoel van rust. Alnaarmate de aanwendig der zalf wordt voortgezet, heelt de jeukende oppervlakte der huid, en de volharding van den patiënt wordt ten slotte beloond door een volkomen duurzame genezing. Foster's Zalf prikkelt de huid niet en doet haar ook niet te vlug op drogen. Over de geheele wereld oogstte zij door haar uitstekende hoedanig heden niets anders dan lof. Verzekert u, dat gij de echte Fos ter's Zalf krijgt. Zij'is te Gouda ver krijgbaar bij de heeren Wolff Co. Westhaven 11, en Ant. Coops, Wijd- straat 159. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor óóu of f 10.voor zos doozen. Home Rule en anti-Home Rule. Dit jaar zal de kwestie betreffende de zelf regeering van Ierland in het Edgelsche parlement aan de orde ko men. De regeering zal een uiterst klein programma van een vijftal punten aan de volksvertegenwoordiging voorleg gen. En van de belangrijkste van die punten is dat betreffende de kwestie van zelfregeering. De regeering heeft zich daarbij op een zoo broed mogelijk standpunt geplaatst Bij haar voor stellen zal zij het ontwerp dienaan gaande zoo inrichten, dat in beginsel de kwestie tevens ook uitgemaakt is voor Schotland en Wales. Engeland zal dus dan bestaan uit een bondge- genootschap van vier staten mot één gezamenlijk rijksparlemeat. Echter do kwestie betreffende Home Rule zal nog heel lang de gemoederen in be weging brengen en zooals op het ooganblik de strijd wordt ingezet, be looft hij tot onverkwikkelijke tooneelen aanleiding te geven. Ter bespreking van het aanstaande voorstel waren de heeren Winston Churohill en John Redmond uitgo- noodigd naar Ierland te komen. Doch in de oogen van do unionisten was dit een ongehoord iets, te meer daar zij niet aouden gaan naar het eerste het beste Iersche plaatsje, maar juist naar Bolfast. Belfast is do voornaam ste plaats uit hot bekende district Ulster. Ulster bevat een grootendeels Frotestantscho en zuiver unionistische bevolking. Do Protestanten in Ierland vreezen, zooals wo reeds meer schreven, dot Home Rule voor Ierland zou betoe- kenen Rome Rule en dienl ongevolge trachten zij met alle kracht het ge vaar van zelfregeering nf te wenden. Do bewoners van dit district ver klaarden indertijd zich tot den laat- ston man togen dit schandelijk voorstel te zullen verdedigen. En uit wat thans van unionistische zijde aldaar gepresteerd wordt, doet hét gezegdo lijkon. Zoodra het bekend geworden was dat oen meeting ten voordoele van Home Rule zou worden gehouden, hebben zich de unionisten opgemaakt om ten koste van wat ook die vergadering niet te doen door gaan. Zoo noodig zou men zelfs de Home Rule-meeting met geweld ver hinderen. Waar men aan de andere zijde natuurlijk evenmin geneigd is ora de meeting af te gelasten, daar kan men verkwikkelijke straattooneeltjes wachten. Een citaatje om den geest der anti-Home-Rulers te teekenen „Wa er ook gebeuren mogen een contra-betooging zal niet uitblijven, zelfs al zou die moeten plaats hebben tegen cavalerie verzet in." Een unionistisch blad als de Daily Telegraph durft dergelijke uitingen nog te verdedigen. Bij voorbaat schrijft het de gevol gen van een mogelijke botsing vast op hen, die een dergelijke betooging hebben durven organiseeren. Zoo staat het dus met de vrijheid van vergade ring en de vrijheid van spreken bij dit unionistisch blad. Gelukkig zijn andere bladen van die zijde als de Morning Post ep de Times verstan diger Deze spreken zich uit voor een in alle opzichten correcte houding tegenover de heeren Churchil en Red mond. Beklemming op do borst en hart kloppingen worden niet zelden alleen door onregelmatigen stoelgang ver oorzaakt '/2 wijnglas natuurlijk Franx Josef-bitterwater, dagelijks op de nuchtere maag genomen, bevordert op blijvende wijze den bloedsomloop in het onderlijf en werkt daardoor zeker stillend op de opwellingen. Aan bevolen door wijlen prof. Stokvis. Ziekte- on Raden wet. Men bericht aan de Stand Bij het overleg der commissie van voorbereiding voor de Raden- en Ziek tewet me^ minister Talma, dat ruim zes dagen heeft geduurd, is duidelijk gebleken, dat beide ontwerpen, behalve enkele wijzigingen, in hoofdzaak en strekking zijn gohandhaafd. Landverhuizersverkoer door Pruisen. De grensautoriteiten te Bent hei m hebben gistermiddag onder politie- geleido naar Oldenzaal teruggezonden twee Russische landverhuizers, die' '8 morgens van Londen alhier waren aangekomen. Ze waren in het bezit van '2000 mark, doch hadden geen laspoort en slechts een reisbiljet tot lerlijn. Ze zijn naar hier teruggereisd. N. R. Crt. Als bate van een te Medan door amateurs gegeven toonoelvoorstelling en den voorkoop van bloemen en foto's is een bedrag van f 2051.66 ;ezonden aan het comité, dat zich met e inzameling van gelden voor de slachtoffers van de stormrampen in Nederland gelast heeft. (Sumatra Post.) Het vliegtoestel in dienst der landsverdediging. In de op Vrijdag 26 Januari inhet gebouw der Logo te 's-Gravenhage te houden vergadering van de Vereeni- ging ter beoefening van de krijgs wetenschap zal de heer A. CopeB van Hasselt, kapitein van hen Goneralen staf, eene voordracht houden over „Het vliegtoestel in dienst der lands verdediging". Geen luchtvaart op Zondag. Het besluit waarbij aan de N. I. Vereniging voor Luchtvaart een sub sidie \an f 1200 's jaars is verleend, is in dipr voege gewijzigd, dat nu staat voorgeschreven dat de wetenschappe lijke yaarten niet op Zondag mogen worden gehouden. Stand Pest op Java. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indiö, dd. 19 dezer, be treffende pestgevallen op Java gedu rende de week van 10 t/m. 16 dezer: Afdeeling Malang: zeven nieuwe pest gevallen, zes dooden. Toeloengagoeng: vier nieuwe gevallen, drie dooden. Kamerverkiezing Hilversum. De heer De Jong, de candidaat der vrijzinnigen, zal zijn candidatuur ver dedigen, waarschijnlijk in 10 a 11 openbare vergaderingen, waarvan roods gisterenavond te Muiden, en a.s. Woensdag te Watergraafsmeer. De heeren Van der Waerden en Mendels (S. D. A. P.) zullen 26 Jan. te Weesp voor do S. D. A. P. in openbare vergadering spreken. De heer Wijnkoop (S. D. A. P.)zal 24 Januari te Hilversum, 26 Jan. te Bussum en 30 Jan. te Woesp zijn candidatuur bespreken. CXVIII. Toen it mijn laatsten Brief besloot met eenige regelen., over de hoopvolle verwachting, waarin H. M. de Konin gin verkeerde, dacht ik allerminst, dat er aanleiding zou zijn zoo spoedig daarna U woer in gedachten naar het Noord-Einde te voeren. Toch zal men begrijpen, dat ik ditmaal niet over andere onderwerpen wil schrijven alvorens mijn beste wenschen voor onze vorstin te hebben uitgesproken. Terwijl ik dit schrijf Woensdag middag is de oorzaak van de on gesteldheid van Hare Majesteit nog niet met.zekerheid bekend, maar weet ik slechts dat men aan het Hof er prijs op stelt, dat niet aan teleurge stelde blijde verwachtingen wordt ge dacht alvorens een officieel bericht zal zijn gepubliceerd. Men zal dus, wellicht reeds in hetzelfde nummer, waarin deze Brief is opgenomen, méér weten dan ik thans. Ik kan U alleen er nog van, mede- deelen, dat de toestand van Hjire Ma jesteit in den nacht van Dinsdag op Woensdag van dien aard w$s, dat de Koningin-Moeder 's nachts te 3 uur in het Noord-Einde kwam, waar dr. Roessing reeds was terwijl weldra prof. Kouwer per auto uit Utrecht kwam. Uit het feit dat Z. K. H. de Prins reeds Dinsdagavond in den Haag terugkwam, terwijl het zijn voornemen was eerst Woensdag te arriveeren, terwijl op het bekende Casinobal, waar anders altijd het geheele Hof verschijnt ditmaal ook Koningin Emma en Prins Hendrik Dinsdagavond wegbleven, mag worden afgeleid, dat de Koningin in genoemden nacht niet plotse ling is ziek geworden. Blijkbaar is de toestand 's nachts verergerd, zoo dat men 't wenschelijk achtte, de Ko ninklijke moeder, dje bij ziekte immer bij haar dochter was, te waarschuwen. Gelukkig ging Prins Hendrik vandaag (Woensdag) uit, om een bezoek te brengen aan den Minister-President en daaruit begreep men, dat de toestand van de voorstin niet onrustbarend was, maar het feit, dat geen enkel bericht verscheen over den toestand van de Koningin, stemde weer tot ongerust heid. Hopen wij, dat weldra moge blijken, dat daarvoor geen reden heeft bestaan en dat de landsvorstin zich weer spoedig in een goede gezondheid moge verheugen V Terwijl bij onze Koningin slechts van een voorbijgaande ziekte kan worden gesproken') vernam ik met groot leedwezen, dat bij onzen grooten zeeschilder Mesdag kans op herstel uitgesloten schijnt. Hij was aardig opgekrabbeld na zijn jongste, ernstige ongesteldheid, maar ik vernam, dat de geestvermogens thans aangedaan zijn en dat de geneesheer den toe stand donker inziet. Het ia zelfs zeer de vraag, of Mesdag zijn verjaardag (23 Februari wordt hij 81 jaar) nog zal halen. En in ieder geval schijnt er geen twijfel of 1912 zal ons onzen eersten schilder wegnemen, nadat in 1911 de groote Israels aan het land werd ontrukt. V Op gemeentelijk gebied is er thans veel „te doen". Zóo veel, dat het moei lijk schijnt waarover -het éérst te schrijven. Maar ik zou den gemeente raad te kort doen, indien ik niet aller eerst hier in dankbaarheid gedacht, dat de vroedschap zich niet heeft laten verleiden den brandgevaarlijken schouwburg weer een jaar langer open te laten. Ik had 't niet gedacht en heb dus dubbele reden .om tevreden te zijn. Ernstig had ik gevreesd, dat de Raad zich opnieuw zou blameeren, door het afgekeurde gebouw te laten bespelen. Maar de Raad is ditmaal zichzelf, neen, eigenlijk niet zich zelf geweest, door te weigeren (en met een royale meerderheid) ten tweede male volte face te maken. De schouw burg gaat nu 31 Maart dicht, voor goed. De interruptie van een der vroede vaderen„ja, maar nou is ie nog niet dicht", was wel aardig, maar toch ook een beetje ongepast. Abso luut onaannemelijk is het immers, dat de Raad op dit besluit, nota bene een besluit om niet op een eens genomen besluit terug te komen, later weer zou terugkomen. Dat neemt niemand aan, zelfs niet diegenen, die den Haagschen Raad tot alles in staat achten. Er kwamen nog adressen in van het personeel, van het opera orkest en andere, maar de Raad heeft terecht begrepen, dat men die men- schen ter wille van een jaar loon niet een jaar aan ernstig brandgevaar ag blootstellen. Die menschen kunnen trouwens zeer wel een schadeloosstel ling krijgen, aangenomen altjjd, dat zij een jaar broodeloos zullen worden. Iets wat ik nog zoo grif niet aanneem. Met wat beleid zal fcocb zeer goed elders onderdak te bekomen zijn, hetzij in het gebouw (waar pas nog de Strauss-opera's met doorslaand succes werden opgevoerd), hetzij in de groote zaal van den Dierentuin, die voor tijdelijk best meo-kan. Typisch is, dat juist nu, vooral in anonieme ingezonden stukken, gew^ zen wordt op het brandgevaar in an dere localiteiten. Indien daar werkelijk het ge\taar ernstig is, moet de Brand weer ook daar een stokje voor steken; de Raad heeft echter alleen met een gemeentebouw te maken en kan daar voor geen verantwoordelijkheid dragen als de brandweerautoriteiten tot slui ting hebben geadviseerd. Ik begrijp niet, hoe velen over het brand- (eigen lijk paniek)-gevaar zoo luchtig heen- loopen. Hebben diegenen ooit nage dacht over de positie waarin men bij paniek komt, wanneer men met hon derden angstig-dol 'geworden men schen zit als opgesloten in een gebouw met te weinig of te nauwe uitgangen? Mij dunkt, dat geen enkel gebouw mocht gebruikt worden voor publieke vermakelijkheden, wanneer de uitgan gen niet zoo talrijk en ruim zijn, dat men althans hopen mag, dat het pu bliek er heelhuids uit komt bij een begin van brand, of bij een gerucht- Want men vergeet wel eens, dat een geructo, of een in een zaal doorge drongen brandluchtje even erg is ah een werkelijke brand. Ik heb óen keer een beginnetje van zulk een paniek (waarvoor goen en kele reden bestond) meegemaakt er dan eerst beseft men, hoe weinig er noodig is om, wanneer niet het eerste gerucht terstond wordt onderdrukt of het publiek met een list er uit gepraat wordt, massa-ongelukken te krijgen. Veel te weinig wordt m.i. het middel toegepast om het publiek iederen keer door de nooduitgangen te doen ver trekken. Daardoor en alléén daardoor went het publiek zich naar die deuren te gaan. En ik geloof vast, dat in een zaal (zooals er hi >r zijn), waar de nood uitgangen nooit gebruikt worden, in geval van nood niemand er aan zou denken, naar een nooddeur teloopen, maar iedereen door de kracht der ge woonte naar den gewonen uitgang zou dringen, met de ergste gevolgen. Het is nu nog tijd, om dit alles te overdenken. Of moet het kalf eerst verdrinken Met de verkeerswegen is reeds een flink eind opgeschotenéen is er al door, juist diegene waar m.i. geen behoefte aan bestaat. Het millioenen- spel is begonnen Ja, er zal onteigend worden per zóne en de gemeente sal wellicht van de waardevermeerdering der aangrenzende panden profibi eren, maar niemand, die ook maar een oogenblik gelooft, dat wij er zonder millioenen zullen komen en die groeien ook der gemeente waarlyk niet „op den rug." In zake de beruchte quaestie van den verkeersweg Spui—Buitenhof, waar het nieuwe Kamergebouw even tueel tegen moet aansluiten, heeft wethouder Lely in den Raad een ver klaring gegeven tegenover Minister Regout'8 beschuldigingen aan het adres van ons gemeentebestuur, welke klonk als een klok. De quaestie komt nog in de Eerste Kamer, waarvan dr. Lely lid is. Dit belooft een interessant duel Het gaat hier tuBSchen twee even knappe, even handige en even wel sprekende staatslieden, de een thans beheerder van 's Rijks waterstaat, de ander vroeger, beiden dus „nourri dans le serailWie het winnen zal Ik zou 't niet gaarne voorspellen I Bij het sluiten van mtin Brief verneem ik van betrouwbare zijde, dat Harer Majesteits toestand naar omstan digheden gunstig is, al was H. M. zeer onder den indruk van de teleurstelling. HAGENAAR. De correspondent van het Vad. te Dinxperlo schrijft Dé inschrijving op de door ons ver melde leening van f 820.000 a 4'/2 pCt. ten behoeve van het R.-Kath. herstel lingsoord voor longlijders en zwakke kinderen is alleen bij Katholieke effec tenhandelaren opengesteld. Bij de aanbesteding voor den bouw van een R.-Kath. kerk en twee scholen te Lichtenvoorde kunnen alleen Kath. aannemers inschrijven. Sneeuwstorm. In Heerenveen woedde gisteren een felle sneeuwstorm uit het oosten. Chemitz is de eerste stad in Duitsch- land waar men, ter voorziening in de groote behoefte aan vleesch, bij wijze van proef bevroren schapenvleesch uit Australië heeft ingevoerd. Gisteren zou met den verkoop een aanvang worden gemaakt. Alvorens daartoe over te gaan, had men eerst eenige stukken vleesch gekookt en geproefd en van uitstekende qualiteit bevonden. Ingerekend. De Wageningsche politie heeft de hand gelegd op een tweetal arbeiders uit Bennekom, die ongeveer 200 meter draad van het telephoonnet in het bosch achter „Nol in 't Bosch" hadden gestolen. In het ijs bekneld. Men seint uit Urk Naar een zich in bet ijsveld bevin dend onbekend vaartuig, ten zuid- f* oosten van Urk, zijn heden twee goed-/ bemande ijsvletton vertrokken. Hbld. Schipbreukelingen. Het Engelsche stoomschip „Coquet" bracht gisteren te IJmuiden aan drie opvarenden van den Duitschen loods- schoener no. 4 uit Cuxhaven, die in een open boot van hun vaartuig waren afgedreven en reeds acht uur in die boot hulpeloos hadden rondgezwalkt. De „CoquQt" kwam bij het binnen komen te IJmuiden in botsing met het in de buitenhaven gestopt liggende Duitsche stoomschip „Brisbane". Een vlet geraakte tusschen beide stpom- schepen bekneld, waarbij de vletterman B. Kramer zware inwendige kneuzin gen bekwam. (Hbld.) Schiermonnikoog geïsoleerd. Men meldt aan de „L. Ct." van Schiermonnikoog Sedert Zaterdag heeft ons eiland geen verbinding meer met den vasten wal. De overtocht naar Oostmahorn is onmogelijk door den aanhoudenden Oostenwind. Zelfs bij vloed is geen water op het Wad te zien. Langs den Noordorkant ligt een breede dam van ijs- De gist is zoo goed als verbruikt, zoodat de bakkers gedwongen rust heb ben. Ieder moet in eigen behoeften voorzien. Het O. M. bij de rechtbank te Leeu warden heeft gisteren, 6 jaar gevan- 'enisstraf geëischt tegen Frederik van L, 46 jaar, arts, vroeger te Wirdum, beschuldigd van het misdrijf omschre- bij art. 242 W. v. S. gepleegd te Wirdum op 18 September j 1. Procesverbaal in verband met de zedelijkheids wetten. Vermoedelijk daarop opmerkzaam gemaakt, heeft de Leidsche politie de heeren Burgersdijk en Neermans, boek handelaars en auctionarissen, eigenaars van de bekende „Templum Salomonis" in de Nieuwsteeg, geverbaliseerd we gens het voorhanden hebben van ge schriften, welker inhoud in strijd wordt geacht met de zedelijksheids- wetten. De zaak wordt thans bij het Leidsch Kantongerecht onderzocht. Opgave der Personen, die zich gedurende de week van 12 Jan. tot 17 Jan. In de gem. gevestigd of deze verlaten hebben. GEVESTIGD J. Rollof, uit Amsterdam in Oost haven 33H. van Ruiten uit Oude- water in Spieringstraat 91R. Kor- tenoever, db. uit Alphen in Gouwe 138A. van der Sluis, klompenmaker uit Schoonhoven in Boomgaardstr. 68 J. H. van Wijk, bakker uit Aarlander- veen in Nieuwe Markt 9 J. Penning, sigarenmaker uit Utrecht in Keizer straat 71U. J. Stravers, meubel- maker uit Willinge Langerak in Raamt 270D. Meiboom uit Nieuw-Helvoet ia Peperstraat 54P. Kok uit 's Graven- hage in Gouwe 14J. de Wit uit Rotterdam in Nieuwehaven 258; A. v*n 't Wout, db. Waddinxveen in Van Beveringhlaan 19 W. G. van Noordt uit Boskoop in Crabethstaat 75; W, H. Moorrees, Gezelschapsjuffr. uit Utrecht in Oosthaven 68.K. Kiewiet, letterzetter uit Muntendam in K. Tien- deweg 8; N. Mesman, boomkweeker uit Boskoop in Kleiweg 21J. Lairi db. uit Wassenaar in Raam 100; J. G. van den Ende Moordrecht in Vorstmanstraat 48. VERTROKKENEN G. J. Augustijn, bloemist, uit Turf- singel 51 naar Loosduinen, Geverfc. Deijnootstraat 13; P. D. Koopmans L.-Tiendeweg 37 naar Sneek, N.- Noorderhorne 87 H. W. Wagen aar, uit Turf singel 36 naar Rotterdam, Benthuizerstraat 109a M. v. d. Staaij, uit Groeneweg 26 naar Rotterdam, Zwarte Paardenstraat 698 G. M. Spall, dienstbode, uit Crabethstraat 45 naar Zeist, Slotlaan 21J. van Brouwers haven, uit Gouwe 44 naar Hilversum L C. Gel-rits^, uit Jaagpad 47 naar 's-Gravenhage, Jacob van Camperplein 60- A. M. Brnijnel, uit Gouwe 23 naar 's-Gravenhage, Marestraat 11 I Cats, reiziger, uit Westhaven 46 naar Amsterdam, Utrechtschestraat 57- C. Guilleamse, kellner, uit Cra bethstraat 66 naar Utrecht, Vlasstraat 26bisA. Kaars, uit L.-Tiendeweg 67 naar Westzaan, Krabbebuurt; C. J. van der Geest, uit Achter de Visch- markt 25 naar Duisburg, Duischland J. Snoeij, uit Krugerlaan 49 naar Culemborg Bakel Bosch; H. de Jong blikslager, uit Aaltje Baksteeg 8 naar Reeuwijk, Zwarteweg 20 F. van der Heii, uit Kuiperstraat naar Hoorn E. B. M. Ponsioen, dienstb., uit Kleiweg 50 naar Rotterdam, Westkruiskade 37b A. M. Ponsioen, uit Kleiweg 35 naar Rotterdam, Aart van Nesstraat 1106M. van der Ree, dienstb., uit Westhaven 57 naar Schoonhoven, Opweg F. G. W. Bik, uit Oosthaven 13 naar OphemertG. H. Antheunis, uit Erasmusstraat 17 naar Hof van Delft, Singelstraat 14H. Memmlcr, volontair bloemist, uit Kleiweg 47 naar België. Aanvragen van werknemers op 19 Januari. Volwassenen. 1 kantoorbediende, 1 reiziger, 1 timmerman, 1 machinale houtbewerker, 3 opperlieden, 1 stoker, 1 bankwerker, 1 plaatwerker, 1 schoenmaker, 1 waschvrouw, 1 bakker, 1 schipper, 8 grondwerkers, 5 pakhuisknechten, 2 loopknechten, 5 werklieden zonder vakkennis. Halfwas of aankomende. 1 timmerman, 1 machinebankwerker, 1 pakhuisknecht. Leerlingen en jongens. 2 klerken, 1 tninman, 1 loopjongen, Aanvragen van werkgevers. Volwassenen. 1 meubelmaker. Halfwas of aankomende. 1 schilder. Leerlingen en jongens. 2 meubelmakers, 1 loodgieter, 1 bakker, 1 loopjongen. 2 De Heer en Mevrouw PR1NCR- Hbyer geven kennis van de geboorte van hun Zoon CÖRNELIS JAN CHRIST IA AN. Amsterdam, Overtoom 484. 19 Jan. 1912. Heden overleed tot onze diepe droefheid na eene kortston dige ziekte onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot en Overgroot moeder geb. van den Toorn in den ouderdom van ruim 73 jaar. Gouda. S. J. VAN EIJK. J. L. VAN EIJK. P. VAN EIJK van Wingerden. L. SPAANDERMAN- VAN ElJK. J. H. B. SPAANDERMAN M. VERHEUL. Hamburg. Wed. P. VAN EIJK Frahm. BredaC. WAN EIJK. M. VAN EIJK— de Raadt. GoudaA. C. VAN EIJK. C. M. VAN EIJK. Klein- en Achterklein kinderen. Gouda, 17 Januari 1912. Eenige en algemeene kennisgeving. Bezoeken van rouwbeklag kun nen niet worden afgewacht. TE op WOENSDAG 7 FEBRUARI 1912, 's morgens 11 uren in het Koffiehuis van den Heer F. CHIUSTENSEN aldaar, ten overstaan van den te Haas trecht govestigden Een goed onderhouden, van water leiding en vele gemakken voorzien t' 46, verdere BETIMMERING, TUIN en ERVE te 4 groot 11 Aren 43 Centiaren. Het pand bevat 3 Kamers, Keuken met Warande, Kaaspakhuis, Graan zolder, Bergplaats on Stalling met Kapberg. Betaaldag der Kooppenningen 1 Maart 1912. Te aanvaarden 1 Mei 1912. Te bezichtigen 5 en 6 Februari van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur en op den dag der veiling van 9 tot 11 uur. Nadere inlichtingen geeft Notaris KOEMAN voornoemd. te GOUDA is voornemens om op Maandag 29 Januari 1912v.m. 11 uur i/h. Hotel „DE ZALM" a/d. Markt aldaar, publiek te veilen en te verkoopen HET met ERVE en TUIN aaa de Gouwe N°. 190 TE GO UDA, kadaster Sectie B N°. 1476 ter grootte van O.Ot.&O H A. Het pand bevat 7 Kamers, Keuken, Kelder en Zolder met Meidenkamer. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op 15 Maart 1912. Te bezichtigen, na - vooraf belet vragen, de 2 laatste werkdagen vóór de veiling van 1012 en van 24 uur en op den dag der veiling tot 11 uur. Nader onderricht ten kantore van Notaris MONTIJN voornoemd. en van voor .Dames, Heeren en Kinderen zijn verkrijgbaar bij MARKT 43, Naast -Café DE BEURS". SOCIËTEIT Zaterdag- 3 Februari 1912, voor kinderen van Leden der Sociëteit onder loiding van AANVANG UUR. EN GROS. EN DETAIL. Gegarandeerd zuiver. I K.G. bin* f I IO 1 IC busj.,- O.T5 1 1/2 bus - ©37r' 1 ons bus - 0.1& Heeren winkeliers de volle korting. Aanbevelend, Schoenhandel. Eenig adres: SPECIALITEIT IN Drogist, Wijdst iaat, 29. geeft de HOOGSTE W AAR DE voor Gedragen Koopt geheele of gedeelten van Inboedels. Is ook naar buiten de stad aan huis te ontbieden. Brieven worden vergoed. Let s. v. p. op NAAM en ADR ES; 269* Ged. Gracht 269», DEK HAAG. Aanbevelend, L. TIENDEWEG 57. NIGHT GAP ECHTE OUDE GENEVER HALF on HALF. CHERRY BRANDY. CRÈME DE MENTHE. MARASQUIN, ENZ ENZ- HAl/oe DE KLECTÏIISCHK DRUKKERIJ VAN BEVEELT ZICH BELEEFD AAN VOOR DE LEVERING VAN ALLE SOORTEN VLUGGE AFLEVERING GOEDKOOP. MQOIE DRUK BUREAU - - DRUKKERIJ riENDEWEG 64. MOLEN WERF 16 Opent rekening courant inet- en verleent crediet aan hare ledenneemt gelden in deposito, ook van niet- leden. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrektdoor den boekhouder, clwirHeer ten zijnen Kantore "WESTHAVEN 11, G'OUDA. W

Goudsche Courant | 1912 | | pagina 2