XTie Grooto Opruiming van No. 1 Telefo Bial Laatste Berichten FEL u'/, Werne Rechtzaken. Telegrafisch Weerbericht D. SAMSON. Officieels Prijscourant Ef fee tenhan del te Am sterdam INGEZOM)EN, BURGERLIJKE STAM). I Vorige Koers i Koers- hedei 88 89*/, s 93'4 935/16 47'/, 104'/, 59'/, 59l5/i, 200'/, 50'/, 5O'/„ 70'’/,8 7 26’/, 60'/, 61 Ds. VAN 212'4 187 78 77'4 144'/, 146'/, 450 464’4 420 186 184 .Zee- 120 20’/,6 2O’/„ Gedeputeerde 113 112’/, 15 40 4*/, n'A. 82'4 82'/, 94'4 96 64'/, 64'/, 95“/.. 99 30’4, 30'/, i 1 of omstreeks geneeskundige 495 53 211'4 298 187'4 89'4 87 162 7’4 498 53'4 Per k' Idem Met G Idem Abonr Tiend. 162 7‘A, 104’4 86’4, Hoogendoorn. Albert Jasper Gerardus Hendricus, ouders G. P. Boijleveld en 0. G. C. Hoorn. Willemina Susanna, ouders M. Brink en Spoorwegmij. Aand. 183’/j dito dito Act. de Jouiss. f 104.f 693/# ex div. 26»/a Het door achteloosheid doen ontstaan van gevaar van besmetting door een arts te Boskoop. Een quaestie die mede verband hield met onderlinge dorpstwisten waarbij behalve een arts ook de burgemeester tan in- 83’4' 83’/, 91'/,j 64’/, iooi’/„ Zevenhuizen. Woensdag werd een vergadering gehouden van den ge meenteraad. Alle leden waren tegen woordig. Bestek en teekening, van een kluis, waarin een brandkast zou worden ge plaatst werden voorgelegd. Besloten werd om een nieuwe brandkast aan te schaffen, daar de oude, door de jongste inbraak geheel onbruikbaar is geworden. a Voorts werd besloten om de dorp straat te herstellen en de trottoir te verbeteren. 91’4, van het Koninklijk Meteriologisch- Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 762.3 te Seydisfjord, laagste stand 736.3 te Nice. Verwachting tot den volgenden dag: Matige tot krachtige veranderlijk wind. Veranderlijke bewolking, waar schijnlijk sneeuwbuien. Voorloopig nog strenge vorst. Voetbalwedstrijden uitgesteld. De secretaris-penningmeester van den Nederlandschen Voetbalbond ver zoekt mede te deelen, dat alle voor morgen vastgestelde wedstrijden door het bestuur van den N. V. B. zijn uitgesteld wegens ijsvermaak. Ook zijn alle wedstrijden van den Goudschen Voetbalbond voor morgen afgelast. Geachte Stadgenooten. De Commissie van de Vereeniging „Tot Heil des Volks” zoo gezegend werkzaam, dooi’ eiken avond om 6 uur een 150 arme kinderen gelukkig te zien om een goed voorziene tafel, erkennen met dankbaarheid daartoe in staat gesteld, door uwe milde gaven. Wij houden ons evenwel verzekerd, dat het U, geachte Stadgenooten, evenals ons bij het begin van Sprok kelmaand, hiermede te eindigen, ten zeerste zou spijten. Daarom komen wij nog eenmaal, op Dinsdag en Woens dag, 6 en 7 Februari tot U, met een vriendelijk verzoek om een gave voor de arme kinderen. Het is immers onze leuze en vreugde „Helpt elkaar’’. En daarom vooraf reeds onzen hartelijken dank. En geve God, van wien alles af hankelijk is, Zijnen onmisbaren zegen over ons gemeenschappelijk werk. Namens de Commissie, H. A. TOEN, Secr. Bij Kon. besluit van 23 Januari is, met ingang van 23 Januari, herbe noemd tot plaatsvervangend voorzitter der plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering te Schoonho ven, A. R. Veenstra te Schoonhoven, secretaris dier gemeente. Amsterdam Aand. 3 pet 1013/4 Hongarije. TheLs-Re- gulirungs-Ges. 4pet. lbl’/i GELDKOERS. Prolongatie 31/*3 */2 pCt. Amerikanen prijshoudend, Petrole ums eveneens, Tabakken vast, Cultu ren iets minder, Rubbers iets minder, Nat. Staatsfondsen kalm, Buitenl. on veranderd, Mijnen iets beter, Tram- waarden stil. W. Raabe, uit Krugerlaan 53, naar Heemstede Middenlaan 77. D. Frank, uit Wijdstraat 7, naar R’dam Ooster- straat 13a. E. W. Backers, uit Wijd straat 39, naar Amsterdam Breedero- destraat 5. H. F. J. van Gigch, uit Kleiweg 76, naar Den HaagReemer- straat 15. II. Hr Th. Groenendaal, uit Wijdstraat 39, naar Tiel Plan C. L. Cats, huisknecht, uit Oosthaven 33, naar Amsterdam Kerkstraat 381. H. Kooiman, uit Lange Noodgodsteeg 17, naar Rotterdam Gaffelstraat 93. M. Boerefijn, dienstb., uit Krugerlaan 47, naar Ouderkerk a/d IJssel. A. G. van Goudriaan, uit Lange Tiendeweg 17, naar Utrecht’ Manexingel 51. W. J. C. van der Touw, uit Rozendaal 13, naar Rotterdam L.-Warande 17. J. Koster, uit Markt 21 naar. Bode graven, S. Koster, Noordzij. H. W. J. Swinkels, uit Gouwe 152 naar Wijk bij Duurstede, fa. Duets. Ph. Kooiman, uit Boschweg 15 naar Schoten, Java- straat 49. M. E. Peeters, uit Markt 20 naar Schiedam, Gebr. Bertels, Dam. J. Borsje, dienstb uit Fluweelensingel 90 naar Delft, Raam 16. L. F. de Vos, bakker, uit Markt 66 naar Dordrecht, Vriesestraat 119. Ca. van der Wal, uit Karnemelksloot 101 naai» Rotter dam, Rabroekstr. 47. De ziek ii Gisteren tons een$ s een nieuwe en ongeval!» zal in een voorzien. I noch een dv staatsmonop bij ziekte door sterkei de thans l richten ven taalt aan de franc voor i schrevene bi voor ieder 5 kenfonds. De verzet verplichting bij ziekte vi deling 'en d strekken. C kering dagi Er zijn echt dergelijke st fonds zou In bergach geneeskundi, moeilijkhede de subsidie terwijl bove bijdrage wo streken de s tot nog toe achtige kan Graubünden door de gr ziekenfonds zulks thans Het vrij will i verzekering bij de onget Volgens d gen moet de zijn werklie nen. Echter hiertoe verj plicht gold s stoombootmi onderneming wet warenjj lingen omti de thans ge] meermalen ders en werl nieuwe weti meerdere ci bij de verzi Wintermantels, - Costumes, (Housen,.) upes, Jupons, Robes en Japonstoffen alsmede PELTKRIJEA van de goedkoopste tot de beste soorten en scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, MARKT 26, GOUDA. 24) „Elisabeth 'tösj^en de vast ‘omkien stuimig hare George sti vallige groep tot mevrouw lachend toezi hun onachtz staanden sc digde. Eerst nu Rensburg, [d den minnaai dacht hij^dï men van zijl hij naar Jfhei hand. „Neem mt verontschuldi blijden glimli „wij vergatei weerzien, de| beleefdheid „Geen exm Waddinxveen. Dinsdag heeft voor Gedeputeerde Staten vanZuid-Holland gediend het verzoek van J. Visser e. a. stemgerechtigde ingelanden van den polder „Bloemendaal”. om ver nietiging van het besluit der vergade ring van stemgerechtigde ingelanden van dien polder d.d. 20 Oct. 1911 tot vervanging van de vaste brug in den Bloemendaalschen rijweg door een op haalbrug. Verzoekers, wijzende op het drukke verkeer over genoemden rijweg, be toogden, dat de belangen van een groot> deel der ingelanden door gemeld besluit zouden worden benadeeld en daardoor ook gevaar voor het verkeer zou ontstaan. Voorts, dat het besluit onwettig zou zijn genomen doordien bij do stemming de voorzitter der ver gadering invloed zou hebben uitge oefend op een ingeland bij het uit brengen voor dezen van zijn stem. Nadat vele naamgenooten en fainilie- leden van dezen ingeland tegen het voorstel hadden gestemd, had hij uit geroepen „nu zal ik mij maar van stemmen onthouden”maar op het gezegde daarna van den voorzitter „dan zou je me tegenvallen” had hij vóór gestemd. De bewuste ingeland verklaarde intusschen in een brief aan Gedeput. Staten dat hij volstrekt niet onder pressie had gestemd. Over hot verzoek van de adressanten Visser o.a. gehoord, verklaarde het pol derbestuur en ’t bestuur van het hoog heemraadschap „Rijnland”, het besluit wettig te achten en tevens de voorkeur te geven aan eene ophaalbrug boven een vaste brug, o.a. ook met ’t oog op het verkeer te water, De beslissing van Gedeputeerde Staten volgt later. ning d. Obl. 1889 Venezuela Dipl. Schuld 1905 3 pet: Bmik en Crcdiet-ünstel lingen NécT Bankaandeelen Industr. Ondernemingen American Car Foun dry Comp. C. v. A. Id.Smeltin g& Refining Co. Cert. v. Aand. Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A. 1 U. S. Steel Corp. Cert. I v. Gew. Aand. K'*l. Crediet Instell en Cultuur Ondernemingen 'Handelsver. „Amster dam” Aand. Jav. Cultuur Mij. Aand. Ned. Handel-Mij.C.v.A Mijnbouw Mijen Ketahoen” Mijnbouw Mij. Gew. Aand. RedjahgLebong, Mijn bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. PetroleumOndern. Dortsche Petroleum In dustrie Mij. Gew. A. KonNedMijtot Expl. v. Petr. Bronn. C.v. A „Shell” The Transp. Trad Cy. C. v. G. A Scheepvaart 11 (jen. Ned.-Am. Stoomvaart- Mij. Aand. Stoomvaart-MijZee- land” Preferente A. Int. Mercantile Marin© Cy. afgest. Pref. A. Ta bak-Oiidernem inf en Bindjey Tabak Mij. A. Nieuwe Asahan Tabak Mij. Aand. „Silau” Asahan Tabak Mij. Aand. Diversen Maxwel Land Gpant Cert. v. Aand. Peruvian Corporation Lim. Cert. v. Aand. Spoorwegen. Holl. IJzeren Spoor wegmij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand. Zuid-Italiaan. Spwmij. Serie A-H Obl. 3 pct. W arschau-W eenen Spoorwegmij. Aand. VAN DEN 3 FEBR 1912. Staatsleeuinseu Ned. Cert. Werkelijke Schuld 3 pct. Oostenr. Belastingvrije Kronenrente 4 pct. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 pct. Russische Obl. 1906 5 pct. 1 Id. Obl. (Gr. Russische Spw.mij.) 1898 4 pct. Id. Obl. (Nicolai Spoor weg) 1867-69 4 pct. Id Obligatie 6e Emis sie 4 pct Japan. Obl. 1899 4 pct. Mexico Afl. Binnenland Obl. 5 pct. Brazilië. Funding Lee- 5 pct. 4 pct. Amerika. Atchison Alg. Hypb. Obl. 4 pct. Erie Spoorweg-Mij. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cy. Cert. v. gew. A. Wabash Gew. Aand. Premieleenlngen. Amsterdam Aand. 3 pct Hongarije. TheLs-Re- Opgave der Personen, die zloh gedurende de week van 26 Jan. tot 2 Febr. in de gem gevestigd of deze verlaten hebben. GEVESTIGD J. de Rooij, boomkweeker uitZwam- merdam in Lombardsteeg 2. M. M. C. Schroder, uit Amsterdam in Ridder van Catsweg 3Ö. G. Schinkelshoek, dienstbode, uit Stolwijk in Crabethstr. 4. C. C. den Riet, uit Rotterdam in Hoofsteeg 16. A. Musquetier, schilder, uit ’s-Grayenhage in Goudkade 10. 5. A. Linthorst, uit ’s-Gravenhage in Stoofsteeg 17. G. J. M. Souwerbren, uit Alphen in Kattensingel 25. J. Stekelenburg, dienstb. uit Asperen in Kattensingel 37. P. Verlooij, smid, uit Nieuwkoop in Vest 113. A. van Willigen, uit Amsterdam in Lemdul- steeg 26. J. Kramer, drogist, uit ’s-Gravenhago in Bleekersingel 11. G. Veenendaal, uit Voorschoten in Lange Tiendeweg 22. A. Burggraaf, uit Vinkeveen en Waverveen in Gouwe 44. E. Bloemendal, onderwfizer, uit Zierikzee in Gouwe 131. J. Blom, koopman, uit Rotterdam in Prins Hendrikstraat 107. J. Bergman, blik slager, uit Reeuwijk in Ridder van Catsweg 174. S. A. Buurman, uit Waddinxveen in Lemdulsteeg 6. VER TROKKENEN W. Kwant, machinist, uit Ridder van Catsweg 174, naar Waddinxveen. A. S. J. van den Bosch, uit Wijdstr. 31, naar Breda Teteringestraat 2. L. B. den Bnlvert, uit Winterdijk 6 naar Oudewater Leeuwerikstraat. J. W. Brandhout, dienstb., uit Lazaruskade 14, naar Zevenhuizen M. van Elswijk. M. Droog, dienstbode, uit Markt 50, naar Waddinxveen J. Droog Noord- kade. G. A. Bonsel, schilder, uit Gouwe 113, naar Utrecht Catharijne- singel 28ów. P. Hei), bakker, uit Groenendaal 64, naar Rotterdam Char- lois. F. B. Seiaroni, uit Oosthave* 15, naai* Utrecht Dokterstraat 18. F. Wilhelm II verkiezingsagent Het Berliner Tageblatt maakt mel ding van een gerucht volgens hetwelk Keizer Wilhelm zijn voldoening zou te kennen gegeven hebben ten aanzien van de verkiezing van een vrijzinnige afgevaardigde in het eerste district van Berlijn en hij zou precies dit ge zegd hebben „Ik heb verkiezings propaganda voor hem gemaakt tot zelfs onder mijn koetsreis.” En hij zou er aan toegevoegd hebben „Wat zou Bismarck wel gezegd hebben als hij mij zoo had zien meewerken aan de verkiezing van een vrijzinnige.” Sommige bladen wetpn mee te dee len, dat de Keizer in persoon de ope ning van den Rijksdag zal presideeren. Nederlandsch schip gestrand. Gisteravond werden te Vlissingen vuurpijlen opgemerkt, die werden af gestoken van blijkbaar in nood ver- keerend schip. Do reddingsboot ging direct uit maar moest terugkeeren daar iets werd ge vonden. Hedenmorgen werd echter een schip op den Elleboog gezien, dat dalr van nacht gestrand was. Het bleek te zijn de Nederlandsche motorschoener Engeline Een sleepboot en de reddingsboot zijn ter assistentie vertrokken. 50-jarig Jubilé der S.S. Naar wij uit Utrecht vernemen zal de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan in Juni a.s. aan geheel haar personeel een maand extra loon uitbetalen. De afstand. Peking, 2 Febr. De afkondiging van den troonsafstand zal naar ver luidt 12 Febr. a.s. geschieden. en later slechts noodgedrongen deed. Hij ondervond echter daarbij posi tieve tegenwerking van den burge meester en het Geneeskundig Staats toezicht. De geheele vervolging was een laffe wraakneming en al mocht hij worden gestraft, de publieke opinie in Boskoop spreekt hem vrij. Bij deze laatste woorden volgde een applaus op de tribune, dat echter .door den kantonrechter werd onder drukt. Uitspraak over 14 dagen. (Hbld.) Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur, Dringend verzoek een plaatsje in uw blad. STADS EVANGELISATIE „JERUËL”. Onder Gods Zegen hebben we van besmetting af 29 Dec. 1911 tot 31 Jan. 1912, 2883 kinderen een ontbijt mogen ver schaffen. Dat het een veel omvattend werk is behoeft niet gezegd te worden, dat kan ieder begrepen en ook veel geld is er voor netelig. Maar heerlijk is het dat we het uit liefde voor de arme kleinen moge doen' Wij doen hiermede een beleefd ver zoek aan uwe lezers of zij nog iets hebben voor dit werk, kleederen of geld, dat kunnen ze goed gebruiken. Zouden er nog gevonden worden die een bestelling bij hun bakker kunnen doen om brood te bezorgen aan het lokaal Jeruël (hoek Lemdülsteeg)? Voor ieder belangstellende is de toe gang vrij van ’s morgens 7l/2 uur tot 8*/2 uur. Namens het Bestuur, J. DE GRUIJL. betrokken was en die in de plaats zelf (Boskoop) heel wat sensatie verwekte werd gisteren voor het Kantongerecht te Alphen behandeld. Als beklaagde was gedagvaard de arts te Boskoop, ter zake dat hij op of omstreeks 3 November 1911, als geneeskundige bekend zijnde met den ^aard der besmettelijke ziekte diphteritis, een door hem ondertee- kende verklaring dat het gevaar van besmetting bij een aan diphteritis lijdende door hem behandelde patiënte, Maria Verzaal, was geweken had af ge geven, ondanks het feit, dat hij ge noemde patiënte sedert 15 October niet had bezocht en aan een collega was gebleken dat de patiënte 2 en 3 November nog met diphteritisbacillen te bed lag. Gevolg van deze handeling was dat de aan het besmette huis aangebrachte kennisgeving „Besmettelijke ziekte diphteritis” werd verwijderd, zoodat werd geacht dat door beklaagde’s achteloosheid gevaar van b- voor anderen is ontstaan. Ter terechtzitting van het Kanton gerecht te Alphen was'gisteren voor deze zaak groote belangstelling. Als getuigen waren in deze zaak gedagvaard oehalve den vader van het meisje dat aan diphteritis had geleden en den gemeenteveldwachter van Boskoop, die het kenmerk der besmetting had verwijderd, de ge meen të-secretaris dier plaats E. G. Konings, dr. H. H. van Eyk, arts te Boskoop, dr. Th. G. den Houter, in specteur der Volksgezondheid te ’s-Gra venhage, dr. Ali Cohen, directeur van het Centraal Laboratorium der Volks gezondheid te Utreoht en dr. Chr. W. Boers, hoofd der bacteriologische af daling van genoemd Laboratorium. Deze laatsten werden mede als des kundigen gehoord. De toenmalige burgemeester van Boskoop, de heer Montenberg was niet gedagvaard, waarover de kantonrechter, mr. Van den Berg, zijn spijt uitdrukte. De bekl. bekende het hem ten laste gelegde, doch zeide geheel ter goeder trouw te hebben gehandeld. Hij was van moenirtg dat de geneesheer die aangifte der besmettelijke ziekte had gedaan ook aangifte moest doen dat het gevaar van besmetting was ge weken. Hij had tot 19 October de patiënte behandeld. Toen was deze klinisch genezen wat later dr. Van Eyk ook erkende. Hij had toen isoleering noodig geacht en toen hij merkte dat de familie in gebreke bleef dit te dóen haar een standje gemaakt, waardoor men hem als huisarts be dankte. Toen hij later van den ont- smetter van het Groene Kruis ver nam dat de ontsmetting dier woning op last van dr. Van Eyk was ge schied on zich daar nog persoonlijk van had overtuigd, meende hij de verklaring te moeten afleggen. De gemeentesecretaris, de heer Ko- nings, zeide den burgemeester te heb ben geadviseerd na ontvangstneming der aangifte het kenmerk van de woning te laten wegnemen, hoewel hij wist dat art. 20 2de lid op de be smettelijke ziekten den burgemeester niet verplichtte en met de wetenschap tevens dat dr. Van Eyk tóen de be handelende geneesheéf Was. Dr. Den Houter zeide dat dr. Van Eyk hom het geval had aangebracht omdat deze vermoedde dat het meisje een bacillen draagster was. Hij was toen naar Boskoop ovorgekomen en ïn zijn tegen woordigheid was dooi' dr. Van Eyk toen slijm uit de koel van het meisje genomen, dit naar het Laboratorium te Utrecht gezonden, waar het onder zoek had geleerd, dat het virulente bacillen bevatte, welke op een Kavea ingospoten den dood veroorzaakten. Hij erkende echter dat in den gedach tengang van bekl. deze kon veron derstellen dat het gevaar voor besmet ting was geweken, al bleef hij diens handeling onvoorzichtig en laakbaar achten. Dr. Ali Cohen en dr. Broers deden nadere vei klaringen omtrent de onder zochte slijmdeelen en verklaarden ook dat deze bacillen bevatten, die gevaar vóór besmetting ook bij den mensch konden opleveren. Dr. Van Eyk erkende dat het kind, toen hij het ter behandeling kreeg, klinisch genezen was, doch dat zij als bacillendraagster gevaarlijk bleef, zoo dat hij een verklaring als zijn collega afgaf niet zou hebben afgegeven. Het 0. M. waargenomen door mr. A. van der Eist, achtte het ten laste gelegde bewezen al nam hij gaarne aan, dat bekl. ter goeder trouw is geweest en eischte daarom slechts een geldboete van f 5.subs, een dag. Bekl. droeg zelf zijn verdediging voor. Hij zeide bij gelegenheid vim de laatste diphterites-epidemie te Boskoop alleen krachtdadig te zijn opgetreden. Hij liet de woningen ontsmetten, wat zqn collega eerst in het geheel niet Haastrecht. Hulptelegraaf en -tele foonkantoor alhier. Verzonden en ontvangen telegrammen in 1911 787. Uitgaande en inkomende gesprekken 795. Predikbeurten te Gouda. Zondag. REMONSTRANTSCHE KERK. ’s Morgens ÏO1/^ uur. Mr. H. RO- GAAR, voorganger der Vrije Ge meente te Amsterdam. Extra-collecte voor het Orgelfonds. GROOTE KERK. Voorm. ten 10 ure. Ds. BIJL. Namidd. ten 2 ure. Geen dienst. Avond ten 6>/2 ure. Ds. V. D. KOOY, van Reeuwijk. KLEINE KERK. Namidd. ten 2 ure. Ds. DEUR. LUTHERSCHE KERK. Voorm. ten 10 ure. Ds. GEEL- HUYSEN. GROOTE KERK. Huwelijksinzegening, Woensdag Febr., Ds. DEUR. KLEINE KERK. Donderdagavond 8 uur. DOORN, yan Sluipwijk. Bijbellezing. GOÜDA. GEBOREN l Febr. Maarten, ouders J. Snaterse en J. de Graaf. Wil helmus, ouders J. Slaman en G. van Buuren. Dirk, ouders T. Zaal en J. J. do Bruin. Marinus, ouders P. G. Kleijnenburg on D. de Vries. Anna Maria, ouders JI. A. Kuijs en A. M- Furrer. 2. Lucina Johanna, ouders H. Vos en L. J. Jongeneel. •*- 3. Geertruij Gerardina, ouders N. Ver douw en P. iper G( Beijle’ i F. J. Bahler. ONDERTROUWD 2 Febr. G. van Reede en A. van Eijk. OVERLEDEN 1 Febr. M. de Jong, 67 j. echtg. van J. van der Speld. II. van Baarzol, 88 j. wedr. van C. A. van Leeuwen. B. Thoen, 6 w. 2. A. Schopten 72 j. echtg. van C. Loondersloot.

Goudsche Courant | 1912 | | pagina 5