♦JaponstolTen, Sl3nLnen.la.:n.d. gemengde Berichten. Stadsnieuws. SPOET. QQQste Staats-loterij, "K 5 srw-M*: .ssffausMug-stgig Laatste Berichten (tao (ieillustmrde Weeltbladcn. ONTVANGEN Nieuwste Zwarte D. SAMSOM. BURGERLIJKE STAND. Telegrafisch Weerbericht Officieele Prijscourant Kfrecteohaodel teAmstordam voornaamste maatschappijen te New- York aangenomen, welke het voordeel heeft, dat men op geen treden behoeft te klimmen, daar men van de straat door een deur opzij onmiddellijk in de tram stapt. Deze deur werkt automa tisch, kan niet worden geopend, ter wijl de tram aan den gang is en de tram kan niet voort, voor de deur is gesloten. Deze tram, die een vijftig pass^iers kan bevatten, heeft den torpedovorm en moet iets duurder zijn dan het gewone type. Maar op den fluor zegt de New-Yorksche cor respondent van de „Daily Express", die hot bericht vermeldt zal hij voordeeliger zijn, omdat de maat schappijen minder schadevergoeding zullen hebben te betalen wegens on gelukken. Engeland. Koning Edward VII als mijnwerker. Naar aanleiding van de mijnwerkers- staking in Engeland, brengt de Gaulois een bezoek in herinnering, dat koning Edward VII, als prins van Wales, aan de kolenmijnen bracht. Hij was nog oen aankomend jongeling en moest ijverig studeoren. Nu wilde men den toekora8tigen koning ook de bij zonderheden der kolenindustrie leeren kennen en bracht hem in de voor naamste mijnstreek van die dagen, die bij Durham. Alle doelen er van wer den bezocht, de prins onderhield zich druk met de werklieden en ten slotte wilde hjj zelf ook eens den handen arbeid verrichten. Hij leende een mijn- werkerspak en daalde in gezelschap van een ingenieur in de mijn neder. Hier gaf de ingenieur hem oen nauw keurige beschrijving van do kolen- productie, waarop de prins een hou weel nam en wakker aan het werk ging en eerst, toen hij een aardige hoop kolen had losgehakt, verliet hij de schacht. De kolen, welke do prins eigenhandig had gehouwen, werden naar Buckingham Palace gebracht, waar koningin Victoria er twee dagen lang haar slaapvertrek mede liet ver- warmon, en hot houweel, dat de vor stelijke handen hanteerden, wordt er steeds zorgvuldig bewaard als aan denken aan Edward's arbeid in de kolenmijn. Italië. Brug ingestort. Volgens oen te Parijs, ontvangen telegram uit Rome is oen brug inge stort op het oo^onblik, dat soldaten van de genio zich goreed maakten haar te aoen springen. 10 soldaten zyn gewond. Mijnwerkersstaki ng. Engeland. Het einde. De oonferentie heeft besloten tot hervatting van den arbeid. Dat het nog wol eenige moeite zal kosten overal het besluit onmiddellijk te doen uitvoeren blijkt schijnt het o.m. uit het volgende berioht uit Sheffield aan de „Daily Telegraph": De mijnwerkers van Yorkshire hebben officieel bekend gemaakt dat zij hot werk niet denken te hervatten, voor dat do districtsraden de cijfers van het minimum-loon voor het graafschap hebben medegedeeld. Daarenboven hebben de mijnwerkers in Northum berland, Fife. Xincro8s, Midlothian en Eastlothian in hun bijeenkomst zich zeer ontevreden getoond over het be stuur van den Bond. Zji hebben hun afgevaardigden aanbevolen de beslis sing, genomen door het bestuur te verworpen, en voor te stellen, aan de mijnwerkers aan te raden de staking voort te zetten. Men schatte Zaterdag het aantal arbeiders, dat het werk had hervat op 62.000. De berichten over het hervatton van het werk door de mijnwerkers luidden over het algemeen gunstig. In enkele kolondistricten woigeren ze echter beslist aan hot werk te gaan en sommeeren in de vergaderingen hun leiders hun plaats voor andoren in te ruimen. Toch vormg|Ht men, dat do ontevredenen zich een slotte bij hen zullen aansluiten die hot werk hebben hervat. Het getal van deze laatston sohatte men vandaag op 100,000 en men denkt dat het morgen of over morgen dubbel zoo groot zal zijn. In Derbyshire zijn vandaag algemeen de mijnwerkers weer aan hot werk ge gaan. Zuid-Wales en Cumberland zul len morgen volgenNottinghamshire en een deel van Schotland overmor- gen. In Newcastle, waar ze de vorige week nog driemaal zoo hoog was, daal de de prijs van de steenkool vandaag tot ongeveer 19 shilling per ton. De kosten van de staking. De vakvereenigingen in de distric ten waar de kassen nog niet zyn uit geput zouden Zaterdag nog 275.000 aan de stakende mijnwerkers uitkee- ren. Tezamen met de reels gestorte gelden is dit dus P/j millioen, welke uit de kassen der vakvereenigingen zijn genomen, sedert het begin van de staking. Van de 19 mijn werkers vakvereeni gingen hebben er 9 niets meer in kas 6 houden slechts zeer geringe bedragen over en 4 (Durham, Yorkshire, Der byshire en Nottingham) hebben nog 750.000 in bezit. Bij den aanvang van de staking hadden de mijnwer kers 27* millioen in reserve. Cijfers die spreken Het 181° Congres der S. 0. A. P. Zondag, Maandag en Dinsdag is in de stadsgehoorzaal te Leiden het 18de Congres van de 8. D. A. P. in Ne derland gehouden. Het Congres werd geopend met een rede van don voorzitter van het Par tijbestuur, den heer W. II. Vliegen, waarin door dozen een overzicht werd gegovon van den stand der partij over het afgeloopen jaar. Uit die rede stippen we aan dat het ledental thans is geklommen tot 13968. „Hpt Volk" verkeert in toenemen- den bloei.' Het abonnentental steeg van 1910 op 1911 .met 927 en van 1911 op 1912 met 4900. Op dit Congres werden behandeld do verslagen van den Partijsecretaris en van de Kamerfractie; Het Qnt- werp-Program'liet Volk en Hut "Weekblad, de Kiesrechtactie. Togen de Tarief wet. De afdoeling Zierikzee der Maat schappij ter bevordering van Land bouw on Veeteelt in Zeeland heoft beslóten als haar meening uit te spre ken, dat de voorgestelde verhooging van invoerrochten do belangen van don landbouw zal schaden. Prins Hendrik naar Londen. De Daily Mail heeft gisternamiddag bericht ontvangen, dat Prins Hendrik der Nederlanden op 24 April de ten toonstelling aldaar zal bezoeken en op 23 dezer aldaar zal aankomen. Verkiezingen voor Rijnland. Van de Donderdag gehouden ver kiezing van hoofdingelanden en hoofd ingeland-plaatsvervangers van het Hoogheemraadschap Rijnland is de uitslag als volgt In het 4de district werd tot hoofd ingeland benoemd jhr. P. M. G. von Fisenne (aftr.) te Rijswyk met 87 stem men. Op den heer A. A. Schaap waren 3 stemmen uitgebracht. Tot plaats vervanger werd gekozen de heer G. A. A. Knaap (aftr.), to Haarlemmer- moer, met 73 stemmen. In het 5de district werd tot hoofd ingeland (vacature C. J. Th. Viruly, die tot hoogheemraad werd benoemd) gekozen de heer 0. van der Bout te Aalsmeer, met 396 van de 403 uit gebrachte geldige stemmen. Tot plaats vervanger werd gekozen de heer R. Kempenaar, te Ter-Aar, met 254 stemmen. In het 15de district word tot hoofd ingeland gekozen de heer D. J. G. J. baron van Pallandt van Duinrell, te Wassenaar, met 90 stemmen en tot plaatsvervanger de hoer W. J. Jo- chems, met hetzelfde aantal Bfcemmen, beiden aftredend. In het 14de district worden voor hoofdingeland vacature-wiilen S. ba ron Van Heemstra) uitgebracht 329 stommen. Daarvan verkregen de hoe ren W. Warnaar, te Sassenheim, 138 E. J. Speelman, aldaar, 101, en A. M. Nederburgh, te Warmond, 90 stem men, zoodat herstemming moet plaats hobbon tusschen de heeron Warnaar en Speelman. (Leidsch Dbl.) Dr. Kuyper gehuldigd. Op den 2a<m Paaschdag hoeft te Utrecht in het gebouw voor Kunsten on Wetenschappen do huldiging plaats gehad van Dr. Kuyper, die 40 jaren lang de hoofdredactie van de Stan daard heeft gevoerd. Onder de aanwezigen waren o. a. do Ministers Colyn on Talma, de leden der Tweede Kamer Dr. Scheurer, Mid- delberg, Oostorbaan, Bruramelkamp, Pollema, Blum, van dei Molen, v. d. Vlugt, Rutgers, Duyinaer van Twist en Kooien, het lid der Eerste Kamer Van Löben Seis, het oud-Kamerlid Krap, Dr. Bilderdijk, lid van Gedep. Staten van Utrecht en de familie van Dr. Kuyper. Torwyl een dames-zangkoor een welkomstlied zong, trad Dr. Kuyper, vergezeld van de Comité-leden, de zaal binnen. Daarop hield Prof. H. Visscher, van de Utrechtsche Universiteit, een ui^. voerige rede, waarin hij wees op de ontwikkeling der Antirevolutionaire partij, dank zij de groote kracht die van Dr. Kuyper is uitgegaan, en die door middel van de Standaard tot velen is doorgedrongen. Prof. Viaschér besloot zijn rede aldus: Zij de trouw van oub Calvinistenvolk U een troost tegen de verguizing en de smaad, en weet dat de historie der toekomst in U zijn van Vorstin en Volk, omdat onder en ondanks alles z|jn levensideaal is geweestde glorie van Gods Koninkrijk in Staat en Maatschappjjj. Aan deze rede werd levendige instemming door de aan wezigen betuigd. Daarop deelde Prof. Visscher mede dat, gevolg gevend aan Dr. Kuypers wensch hem geen persoonlijk liulde- lijk zou worden gebracht, doch dat een som gelds was bijeengebracht, teneinde daarmede te doen voeren een krachtige propaganda voor de a. r. beginselen, in 't bijzonder door middel van meerdere verspreiding van „De Standaard". Als persoonlijke hulde werd Dr. Kuyper een kastje voor zijn ridderorden aangeboden. Dr. Kuyper werd daarop door velen geluk gewenscht; zoo spraken daar nog do heeren W. Hovy, namens Boaz, P. van Vliet, namens Patrimo nium, Mr. 't Hooft, namens de a. r. 1° Kamerleden, Mr. II. A. van de Velde namens de'a. r. Tweede, Kamer club en vele anderen. Dr. Kuyper beantwoordde allen in een rede, die bijna een uur duurde, waarin hij zijn dank uitsprak voorde sympathie hem betoond. Hot smartte Dr. Kuyper dat onder do bladen, die bom hunne gelukwen- schon zonden, de Nederlander wordt gemist. Niettemin bracht Dr. Kuyper een eeresaluut aan den hoer de Savor- nin Lohman voor al hetgeen hij voor het christelijk onderwijs heeft gedaan. Tenslotte verzocht Dr. Kuyper hen niet langer in de K^roer te houden, ten zij de Grondwetsherziening aan de orde mocht komen. Het was spr. nog niet gegeven oen opvolger voor de Standaard aan te wijzen, hoewel die op den huldiging wel tegenwoordig zou zijn. Spr. beval de Standaard in de voogdijschap van allen aan. Na het toezingen vah 'n zegenbede was de huldiging geëindigd. Met den trein van 5.29 verliet Dr. Kéypor on velen die bij de huldiging tegenwoordig waren, ook de ministers liet station utrecht om naar hun woonplaats terug te keerep. Zondag en Maandag is te Rotterdam de jaarlijksche algemeens vergadering gehouden van het Algemeen Nederl. Werkliedenverbond. Te Amsterdam werd op beide dagen gehouden het Congres van het Natio naal Arbeidssecretariaat in Nederland. Ook de Bond van Christen-Socia listen vergaderde op den 2n Paasch dag to Amsterdam. Scholen met den bijbel. Uit het jaarverslag van de Unie „Een school met den Bybel" blijkt, dat het getal Prot. Chr. scholen in Januari van dit jaar bedroeg 1036 (v. j. 1008) het, aantal leerlingen 163.807 (v. j. 158.926) ven het aantal onderwijzers (ongerekend de hoofden) 3607 tegen 3412. Van deze 1036 scholen zijn er 335 aangesloten by de Vereen. C. N. S. By het „Gereformeerd Schoolverband" zyn 207 scholen aangesloten. Bij de vereeniging voor Christelijk Volkson derwijs zijn 184 scholen aangesloten, terwijl bij den Schoolraad 728 scholen zijn aangesloten. Voor de 163.807 leerlingen, die de scholen bezoeken, werd in het af ge- lobpen jaar (berekend tegen f 30 min f 20 aan Rykssubsidie, is f 10 per kind) ongeveer f 1.638.070 door de ouders en andere belangstellenden in de school mot den Bijbel vrijwillig tezamen ge bracht. Heb Rykssubsidie bedraagt over het afgeloopen jaar ongeveer f3.276.140. In 1912 hebben 414 kweekelingen de akte van onderwijzer(es) verkregen (tegen 321 in het vorige jaar). Op den ln Januari 1912 bedroeg het aantal kweekelingen 3512 tegen 3196 op 1 Januari 1911. Op 1 Januari 1912 waren aan de scholen 20 vacaturen, tegen 50 op 1 Januari 1911 Het aantal scholen met den Bijbel, waaraan alleen hot hoofd, dus zonder onderwijzer van bijstand, werkzaam is, bedraagt 4. Er zijn thans reeds 22 scholen met den Bijbel in aanbouw. Gistermiddag is van de stoomboot van Zierikzee op Rotterdam, waarop veel vee voor de Rotterdamkehe markt was, een stier ter waarde van f 300 over boord gesprongen nabij het plaatsje Dinteloord. Het dier behoort aan een landbouwer van het eiland Tholen. Door het ruwe weer en het slechte getij, was het onmogelijk het dier te redden. De storm heeft te Enkhuizen be langrijke schade toegebracht aan de haringnetten van de visschers. Ook vele visschersvaartnigen beliepen averij en kwamen binnen met verlies van roer, mast en zwaard. De „E. H. 126" ligt zonder mast en roer nabij het Enkhuizer zand. Een sleepboot is er heen ter assistentie. Uit de Parkhaven te Rotterdam is opgevischt het lijk van De Jager uit Capelle a/d IJssel, die 13 Maart bij de aanvaring tusschen de stoombpoten „Vlaardingen 111" en „Anna" ver dronk. Haarlem en omstreken hebben althans wat den eersten Paaschdag betreft zich mogen verheugen in bijzondere groote belangstelling van hen, die van hef ongemeen mooie voorjaarsweer gebruik maakten tot een uitstapje. Het aantal wandelaars loopt in de ettelijke duizenden en bij tientallen snorden de auto's langs dé met jeugdig groen omzoomde wegen» H©t doel was blijkbaar niet uitsluit tend do bloeiende bloembol, maar de ontluikende, opwekkende natiiur, die tot bewonderen noopte. Het was werkelijk een zeldzame mooie Paschen, rijk aan natuurgenot. Op den Coolsingel te Rotterdam is een vierjarig knaapje door de electri- sche tram overreden. Het kind was dadelijk dood. Zondagmorgen brak brand uit in een petceel in do Heerenstraat te Rotterdam, waar gevestigd is een proeflokaal. De zolderverdieping brand de uit. De brand word mot drie stralen gebluscht. Een kond bad. Gisterochtend sloeg in de Laakha ven te 's-Gravenhahe oen roeiboot mot vier loden van de onlangs opgerichte roeivereeniging „De Laak" om. De heeron geraakten to wator, doch drie hunner wisten zich vast te klemmen aan de palen voor het vastleggen van schepen, totdat er hulp opdaagde. De vierde werd door tweo burgers en een politie-agent door middel van een dreg gered. De drenkelingen werden binnenge bracht in een der gebouwen van het slachthuis, waar zij van droge kleeron werden voorzien. Zij konden blijkbaar zonder nadeelige gevolgen van het onvrijwillige bad te hebben ondervon den, .per auto naar hun woning gaan. De revolver. Ook in ons land schijnt het gebruik of liever het misbruik van dit schiet wapen zich te vermenigvuldigen, en wordt het hoog tijd, dat daaraan van overheidswege bijzondere aandacht wordt geschonken. Voor do zooveelste maal in korten tyd heoft de revolver weder een slachtoffer goëischt. Zaterdagmiddag n.l. was een woon wagenbewoner in de buurt van Maar tensdijk (Utrecht) aan het houtjes snij den, toen twee anderen van die mo derne nomaden, jongen nog, bij hem kwamen met do opmerking „Wat een mooi mes heb je daar". „Goed genoeg om jou in je de rest begrijpt men, was het lieflijke antwoord. Zon der verder een woord te zeggen, haalt de ander een revolver te voorschijn en schiet don houtsnijder in het lijf, een. duim beneden het hart. In hoogst ernstigen toestand werd de getroffene door den spoedig toegesnelden dokter uit Maartensdijk, in gezelschap van een anderen woonwagenbewoner naar het ziekenhuis te Utrecht gebracht. De dader maakte zich direct na het schot uit de voeten en verdween in de naburige bosschen. Gistermiddag had men hem nog niet gevonden. Brand op Zee. In den nacht van Zaterdag op Zon dag ontstond op zee brand in de ka juit van de Nederlandsche stoomboot Ittersum, die zich van Hamburg op weg naar Amsterdam bevond. Ver moedelijk is door den storm de lamp op tafel gevallen. De bemanning kon den brand blusschen. Aanzienlijke schade werd evenwel aangericht. De scheepspapieren konden gelukkig wor den gered. Ernstig gemeend! Uit „De Katholieke School" Een R.-K. onderwijzer, door vele en veelsoortige bazigheden, noodig om zijn minimum salaris tenminste eenigs- zins te verhoogen, weinig in de gele genheid met dames in aanraking te komen, zoekt, in verband met de toe zegging van Minister Heemskerk in de Tweede Kamer, langs dezen meer en meer gebruikelyken weg in kennis te komen met een weduwe met kinderen om na wederzijdsch goedvinden een huwelijk aan te gaan. Brieven met- opgave varl aantal kin deren onder nummer 11 aan het Bu reau van dit Blad. Zondagavond bemerkten buren, dat, inbrekers bezig waren een vloer door te boren van een leegstaande verdie ping bpven den goud- en zilverwinkel van J. Blom aan de Binnenrotte te Rotterdam. De politie werd gewaar schuwd, doch de dieven ontkwamen door eenachtergrenzend onbewoond pand, uitkomende in den Oppert, waar door zij ook waren binnen gekomen. Reeds verschillende gaten waren ge boord, blijkbaar met het doel om den vloer uit te zagen en zoorin deh zil verwinkel te komen, evenals indertijd bij de firma Sch^ender en Baksteen geschied is. Zondagavond te halfnegen zou de 70-jarigo weduwe K. te Leiden eer» bezoek brengen aan haar kinderen in de Van der Helmstraat aldaar. Aan gezien zij op dat tijdstip nog niet was verschenen, werd men ongerust en ging op onderzoek uit. Te ongeveer 9 uur werd zij door haar sjoon dry- vende gevonden in de nabij gelegeri spoorsloot, terwijl men er helaas niet in slagen mbcht de levensgeesten weer op te wekken. Een flinke jongen. Te Zes Gehuchten, nabij Eindhoven, heeft zich het merkwaardige geval voorgedaan, een knaapje van ruim 3 jaren zijk 2-jarig zusje van den dood heeft gered. Het meisje viel spelende te water en verdween reeds éénmaal onder de oppervlakte, toen het ventje plat langs den waterkant ging liggen en de hand van zijn zusje groep, toen deze weer bovenkwam. Het jongetje riep nu uit alle macht om zijn moeder, waarop ijlings een buurvrouw kwam toeschieten, die het geluk smaakte het meisje uit de vrij diepe wetering to kunnen redden Het is het zoontje van den koopman F. Maas. Trein-ongeval. Zaterdagavond te 10 minuten over half acht werd trein 76, die te 7.45 naar Gouda moest vertrekken, op het eerste spoor van het station D. P. te Rotterdam gerangeerd. Bij het kruis punt der lijnen derailleerde de achter ste wagen. De locomotief, die met nog al veel vaart achteruitzette, duwde den wagen uit de rails, wélke omsloeg en in de breedte over het naastbijlig- gende doode spoor viel. Een personen- wagon, die er vóór reed, kreeg een duw, waardoor hij ook omsloeg, maar in tegenovergestelde richting, en tegen het -perron viel. De wagen bleet in hellende richting rusten, met de wie- Ion aan 'de rechterzijde nog staande op één rail. De treinen van Amsterdam, die an ders voor het eerste perron passeeren, moesten nu langs het tweede loopen. Dit veroorzaakte stremming in den loop der andere treinen. De trein van 7.54 uit Dordrecht moest op het ver trek van een anderen trein wachten en kwam een kwartier te laat binnen. Met telkens een stremming van on geveer dezen tijd arriveerden en ver trokken de eerste uren verder regel matig de treinen. De marechaussóe te Breda arres teerde F. D. Kiel, den loopknecht van den assuradeur Van den Berg aldaar, die met f 1500 gevlucht was. Hij bezat nog f 50. Zaterdagavond omstreeks half twaalf kregen eenige personen op de Hoog straat te Rotterdam twist. Men raakte handgemeen, en de 22-jarige tuinier J. R., van de Kortekade, werd in het gedrang met een mes in den rechter arm gestoken, waardoor een ernstige verwonding ontstond. Twee politiea genten in burgerkleeding, kort daarna %er plaatse gekomen, brachten R. in een apotheek, waar hem voorloopig hulp verleend werd, en geleidden hem vervolgens naar het politiebureau in de Lange Torenstraat. Tegen dit laat ste verzette zich. de tuinier A. A., een kameraad van den verwonde. Hij ging een van de agenten te lijf en schopte hem tegen het hoofd, hetgeen zyn arrestatie ten gevolge had. De ver wonde tuinier is ten slotte naar het ziekenhuiz gebracht. Volgens de Bataviaascha bladen wilde de commissaris van politie Hinne aan een oppasser toonen hoe diens re- rolver werktehij wist niet dat het wapen geladen was en toen hij de haan overhaalde, ging het schot af en schoot hij den oppasser morsdood. Handige reclame. Het nieuwste op het gebied der reclame heeft de firma A. Kreijmborg en Co., kieedingmagazyn te Amster dam, bedacht. In haar overal verspreide catalogus zyn afgedrukt clichés, welke gemaakt zijn naar foto's van het personeel dier firma. Voorts komen in dien catalogus twee prijsvragen voor, onuuit verschil lende afgebeelde figuren een volledig dambord samen te stellen. Als prijzen worden daarvoor uitge loofd drie gouden horloges. GOUDA, 9 April 1912.. De storm. De storm van gisteren heeft in dit waterland weer danig te keer gegaan. Het IJselwater werd hoog opgestuwd en de peilschaal teekende zelfs 2.43 boven N. A. P. aan. Het was noodig aan beide zijden van hot Veerstal de kleidammen aan te brengen, teneindo het water het binnendringen in de stad te verhinderen. Op de Kleiweg kreeg de wind de reclamewagen van de Cinéma Pathó van de firma Suverijn en Co. to pak ken en gooide dezen holderdebolder over de straat. De wagen werd nog al ernstig beschadigd. Ongelukken kwamen ons gelukkig niet ter oore. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Sept. 1912 aan Dr. F. W. Raabe, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks Hoogere Bur gerschool alhier. Gebrek aan belangstelling. Gisterenavond zou het Residentie- Tooneelgezelschap, directie Alex Meier uit den Haag hier in „Concordia" een opvoering geven van het drama in drie bedrijven „Eerloos". Er waren slechts 15 bezoekers op gekomen, waarom de voorstelling bij gebrek aan belangstelling niet is door gegaan, en aan de bezoekers het be taald entreegeld is terugbetaald. Gisteren is uit een sloot aan den Goejanverwelledijk het lijk opgehaald van den vroegeren gemeente-werkman S., wonende in de Hoefsteeg. Bij de door Dr. Rups verrichtte doodschouw was geen enkel teeken van gepleegd geweld aanwezig», zoo dat het vermoeden voor de hand ligt, dat deze hoogbejaarde man, hij be reikte den leeftijd van 73 jaar, in een vlaag van levensmoeheid, een einde aan zijn leven heeft gemaakt. Het lijk is per politie-brancard naar de woning aan de Hoefsteeg overge bracht. Bioscoop. Na enkele weken van programma wisseling geeft de Bioscoop-salon „Gouda Vooruit" weer een van die mooie films, die de moeite steeds waard zijn ze te gaan zien, nl. een waarvan de hoofdrol vervuld wordt door Asta Nielsen. Thans is het stuk getiteld „de Verraadster" en stelt het voor een episode uit den Fransch-Duitschen oorlog. Onnoodig te zeggen, dat de Bios coop-salon gedurende de Paaschdagen weer geheel gevuld was en het stuk succes had In pOns Genoegen" gaf dezelfde Directie Zondag en Maandag een voor stelling eveneens met een heel aardig programma. De zaal was ook hier vrij goed bezet. Zondag hield de Postduiven-Ver- eeniging „de Zwaluw" een wedvlucht met oude duiven van uit Dordrecht, zij werden losgelaten door dhr. G. H. E. Schwarz om 9 uur en bereikten hare hokken als volgt: u. min. sec. IsteprysP. M. Gerhards 9 37 35 2de W. Jansen 9 38 12 3de J. C. Donk 9 40 52 4de J. F. Signer 9 41 38 5de Johs. Ravesteyn 9 44 10 6de J. M. Holthnijsen 9 46 7de P. van Leeuwen 9 47 8de A. v. d. Pool 9 50 10 IPOLTTIIiJ GEVONDEN VOORWERPEN. Op eiken werkdag, des voormiddags tusschen 10 en 12 uur zyn aan het bureau van politie alhier, inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende aldaar gedeponeerde gevonden voor werpen. Eenige sleutels, een ring met sleu tels, een handschoen, een rozenkrans, twee zwarte riemen, een halsketting, een witte kinderzak met inhoud, een zilver armbandje en een poppenmutsje. Voorts zyn te bevragen Een kinderhandschoen bij de Jong, Bockenbergstr. 53 een -portemonnaie bij A. Groenendaal, Groenendaaleen dubbeltje bij A. Donker, Markt 56 een rozenkrans bij L. Lafeber, Tuin straat 67 een sigarenknipper bij J. Gyzenij, Bleekersingel 12 een broche rpet portretten bij E. Staver, Goude- rakscnedijk 85een portemonnaie met inhoud bij A. van Maaren, Peperstr. 70 een medaillon bij H. Streng, Bo?- lekade 131; een stuk zink bij G. Kramp, IJssellaan 107een koralen halsketting bij B. van Eijk, Gouwe 113 een por temonnaie met inhoud bij P. Vermij, Vlamingstraat 31een vaarboom bij de Watertoren een portemonnaie mot inhoud bij de Knecht, Prins-Hendrik straat 98 een vaccinatiebriefje bij C. Vergeer, Raam 154 een dames para- pluie bij v. d. Heuvel, Scheltemastr. 8een rozenkrans bij B. van Dijk, Doelestraat 27een knipmes bij de Goederen, Fluweelensingel 60eenige postzegels bij M. Lunenburg, Markt 72 een medaillon met portrotten bij van Veen, Groeneweg 62; een zak doek bij Wortman, Rozendaal 22 een portemonnaie met inhoud bij J. van Katwijk, IJssellaan 55een blauwe (halsketting by W. F. v. Beek, Kar nemelk sloot 138; een portemonnaie bij Schouten, Lange-dwarsstraat 21 een kwartje bij J. A. Fennet, Doele straat 29een kanarievogel bij de Jong, Wilhelminastraat 9 een zilveren (armband bij M. de Gans, Bleekersin gel 37een rozonkrans bij A. van Hattum, Lemdulstoeg 19een zilver kettinkje bij J. Mul, Spoorstraat 31 een nikkelen horlogeketting bij J. |Amesz, Raam 151 een honden hals band bij C. v. d. Borgen, Achter del Vischmarkt 70een rozenkrans bij L. E. Besselzen, Gouda 170een oorbel bij B. Vergunst, Boomgaardstr. 99; een portemonnaie met inhoud bij A. Burggraaf, Graaf van Blóysstraat een heipaal bij W. Blok, Keijzerstr.r 43; een zilveren armband bij C. Gib bon, Robaarsteog 29; een blauwe das bij G. Vergeer, Peperstraat 80; oen kinderportemonnaio bij Snel, Wilhel minastraat 7 een kindermutsje bij G. Heerkens, L.-Tiendeweg 69 een hond bij van Wink, Graafflorisweg 25 een jongensjasje bij W. F. Berlijn, Achter de Vischmarkt 98; een fietspomp bijl J. de Jong, Kruidenierstraat 9oen knot sajet bij H. Vergoed, Kuiperstr. 5; een zilverèn ring bij H.Bergman, Ridder van Catsweg 174 een kinder handschoen bij J. C. Heijkoop, West haven 32een bascule bij L. Rietveld, K.-Tiendeweg 2een portemonnaie met inhoud bij Alfenaar, Groenendaal 69 R.-K. Kerkboekje kij R. v. Vliet, K.-Groenendaal 1een portemonnaie met inhoud bij D. v. Waas, Vest 113 i een zwart koord bij J. M. Rappel, Jaagpad 15; een broche bij M. de Jong, Achter de Vischmarkt 96 een kinderhandschoen bij J. Jongeneel, Stoofsteeg 14een handtaschje bij C. van Eijk, Raam 324 eenige theebons bij G. Lafeber, Kleiweg 106; een kwartje en een cent bij C. Verdouw, Graaf van Bloystraat 21een gouden schuifje van een horlogeketting en een streng touw bij Hoebeek, Naayer- straat 5 een portemonnaie met inhoud bij J. Gerwig, Corn. Ketelstraat 43 een zilveren armband bij M. Werning, Markt 47 een dames parapluie bij W. dfn Boer, Groenendaal 11een knipmesje bij J. Goudswaard. Achter de Vischmarkt 3 e vier emmers bij P. J. Hasspel, Raam 105een rozen krans bij D. v. d. Tooren, Jan v. d|_ Heijdenstraat 13een kinderhand schoentje bij G. Hoonhout, Graafflo- aisweg 2een portemonnaie met in houd bij G. van Halem, Moordrecht; een hondje bij N. Dekker, Karnemelk- sloot 189een gedeelte van een tien rittenboekje bij Stoppelenburg, Boele kade 177 oen hondje bij H. B. Lam bert, Steijnkade 24een portemonnaie met inhoud bij Kramer, Boelekade 4 een medaillon met portretten bij J. va® Loon, Heerenstraat 121een bril in étui bij A. Rabouw, Lange-dwars- straat 16een dames handschoen bij P. Woudenberg, Heerenstraat 47 en een portemonnaie met inhoud bij S. Mooyenkind, Speldemakersteeg 27. Gouda, 3 April 1912. De Commissaris van Politie, A. BERTHEUX. Voetbal. Te Waddinxveen waren door „Be Quick" serie-wedstrijden uitgeschreven op Zondag en Maandag. 1° Paasch dag werden sléchts een tweetal wed- trijden gespeeld met den volgenden uitslag Olympia IHExcelsior II 1—5; MoordrechtK. F. C. II 10 na verlenging. Gisteren was jnen vroeg in de weer, van 's morgens 9 tot 's middags 6 werd aan één stuk door gespeeld. Goed spel was door den stormwind haast niet mogelijk, zoodat we vol staan met de uitslagen Verliezersronde. Be Quick—T.O.P. H 8-1 T.O.P. II—Olympia IH 0-0(na 2 maal een kwartier verlenging na loting door TOP gewonnen). K.F.C. II T.O.P. 5-0, wegens niet opkomen. Winnersronde. Excelsior II—Be Quick 0—2; Be QuickMoordrecht 1—2. Moordrecht behaalde hierdoor de prijs, Be Quick de 2e en K. F. C. (Kralingen) de 3e prijs. De propaganda-wedstrijd T.O.P. I Excelsior 1 eindigde met 0—0, terwijl na loting Excelsior de hiervoor be schikbare medaille behaalde. Niettegenstaande het ruwe weder waren er beide dagen talrijke belang stellenden nanwezig. Het Leidsehe Bondselftal ontving, zooals gemold het Goudsche Bonds elftal. Niettegenstaande het Goudsche met een 4 tal invallers uitkwam, zat in het geheelo elftal veel meer ver band dan vorig maal. Met 4—0 won het Leidsehe elftal, echter had een stand 31 beter do ver houding uifcgodrukt.Mid-half en achter back waren uitstekend. In do promotie-competitie won V. F. C. (Vlaardingen) met 4—1 van Bloemendaal. Korfbal. De beslissingswedstrijd om den zilv. Eiketak zal tusschen A. L. 0. (Don Haag) en D. V. D. (A'dam) worden gehouden op Zondag a.s. op het Sport terrein aan den Graaf Florisweg alhier. 2° KI. Trekking van Difisdag 9 April. No. 9617 f 5000. 365, 672 en 17261 ieder f 1000. 274, 10388 en 18007 ieder f 400. 1781, 6893, 14274 en 19759 ieder f 100. Prijzen van f 30. 23 09 112 18 38 15 210 69 800 4 80 38 401 7 27 40 87 508 00 024 73 741 M 02 801 55 00 SB 924 85 80 70 1011 23 40 52 75 1111 29 82 1211 80 85 80 1817 48 1404 72 «1 1500 1018 70 70 00 00 1772 87 02 00 1800 0 42 85 1948 45 08 2012 13 50 71 84 2190 00 2225 27 41 44 2020 45 48 49 50 2424 87 50 2058 2712 18 41 48 49 2800 28 97 2902 16 09 8122 88 81 8204 84 88 98 8830 84 84 8449 85 95 8681 54 0817 8707 67 84 04 8802 02 3918 50 04 07 79 4002 84 4109 10 82 84 49 80 98 4217 89 42 56 4801 07 81 84 88 4442 48 05 89 84 4504 80 4 40 4025 88 70 4719 84 47 87 4885 74 79 4080 78 89 03 5000 48 45 51 5108 34 85 57 70 5228 5883 40 5408 60 08 76 6512 78 81 5614 34 40 74 80 88 5777 80 81 5820 64 99 5918 55 70 0050 82 79 6148 00 8201 12 15 84 86 86 6801 29 66 02 8448 52 8576 0820 80 82 99 6904 0 44 61 60 08 90 7021 28 88 60 57 03 7180 01 7210 40 55 88 7810 24 25 28 00 7480 78 77 7509 82 44 70 7000 97 7740 55 08 88 98 97 7842 44 83 7915 20 87 43 a5 8000 18 84 8188 06 87 8218 8809 43 80 01 8422 58 8668 87 90 8880 92 8711 70 79 88 8004 0 17 78 9060 48 64 81 82 05 0333 85 88 H8 03 90 9800 5 88 46 08 78 9411 21 28 78 70 9518 89 71 9825 80 84 W714 00 9817 40 40 00 71 78 84 9907 60 04 10006 18 22 87 49 60 74 78 80 81 97 10107 40 10214 18 58 78 10016 28 48 10417 29 80 67 70 81 10681 86 78 10007 07 82 10706 17 24 81 88 58 71 89 10804 74 84 10010 00 79 11010 29 40 81 88 11148 06 80 83 11214 90 21 27 40 66 11838 46 61 11440 41 71 88 11M1 64 11018 59 78 80 11716 70 94 11885 78 78 91 11906 18 41 12082 78 12112 98 12204 48 12800 80 42 4 4 68 72 12408 12410 20 12544 45 71 96 12819 20 24 88 41 40 87 72 78 12754 91 94 12H04 12919 88 86 90 13006 7 18 15 82 90 18111 27 47 18254 05 18307 18 21 88 59 13408 89 18641 18821 22 28 83 64 80 94 18811 24 80 14002^22' 48 71 14114 14209 18 SB 88 60 07 78 80 89 14808 79 14452 80 84 14680 93 14774 96 14800 81 87 54 00 71 90 14920 88 74 76 81 87 16056 89 72 78 15104 06 76 83 16817 81 15816 24 28 48 44 81 88 45418 48 56 98 15596 15704 46 70 16866 08 77 91 16914 82 7' 75 18018 82 98 10207 86 67 72 88 93 10806141 57 80 18408 43 57 89 70 18502 18 00 10688 18722 44 78 98 18814 78 86 10900 52 80 80 81 18508 86 42 48 62 05 18829 87 18708 88 40 47 57 70 81 18841 66 99 18942 64 74 76 -■ 10084 76 98 19182 19077 10822 87 08 19400 24 48 48 78 97 19527 81 40 08 89 19811 19 17 18 56 72 78 74 75 98 19723 88 81 78 19804 81 48 59 73 10918 97 88 20000 40 75 20194 20201 88 44 99 20887 86 88 20480 72 81 80 86 94 20667 80 06 20004 51 66 80 90728 20 82 51 70 88 20830 87 20039 42 02 76 92 Berlijn, het feest van Gebr. van Lier in Amsterdam, Godsdienstige feesten in Britsch-Indië, de Haarlemsche bloe menvelden en van meerdere actneele onderwerper». De Wereldkroniek van 6 April bevat geïllustreerde artikelen over ae nieuwe Haagsche BeursDe doorbraak in de Spree-tunnel te Berlijnde Paasch- eieren-aanvoer te Rotterdam; Tentoon stelling van Anton Dirkx en Dank- meijer te RotterdamDe Haagsche Roeivereeniging „De Laak"; de Fancy- fair in Pulchri Studio in den Haag de sluiting van don Haagschen schouw burg het Plan 1912 te Nijmegen de kroniek van de week en verdere actualiteiten en de gewone rubrieken. De Fransch-Spaan8che onderhandelingen. Madrid, 7 April. Bij het onderhoud gisteren gehouden heeft Canalejas er op gewezen dat het antwoord van Frankrijk Vrijdag zal worden over gebracht bij den terugkeer van Giof- fray. De regeering hoopt dat do on derhandelingen aan het eind van de maand, vooi de opening der Cortes afgeloopen zullen zyn. Minister van Oorlog. Berlijn, 7 April. Men seint aan de Temps Het gerucht loopt te Weenen dat do minister van oorlog, generaal Auffenberg pijn ontslag zal indienen voor do zitting op 20 April, ten einde de rust te verzekeren voor do debat- ton der afgevaardigden. Hij zal geroe pen worden tot oen hoog militair ambt. Een merkwaardig huwelijk. In een dorpje van Russisch Polen zijn gehnwd, Tomas Zewski, oud 105 jaar en mej. Zemiiits, weduwe van 75 jaar. Beiden zijn zeer kras. Mijnwerkersstaking in Engeland. London, 9 April. Meer dan 100 000 mynworkers zijn weder aan den arbeid gegaan. Ernstig scheepsongeluk. Uit Cairo wordt d.d. 9 April geseind: Een toeristenboot is gisteren op den Nijl omgeslagen. Er moeten meer dan 200 personen verdronken zijn. Directeur Mij. der S. S. In de hoden te Amsterdam gehou den vergadering van aandeelhouders der Staatsspoorweg-Maatschappij werd de tegenwoordige directeur Jhr. J. A. van Kretschmar van Veen opnieuw voor den tijd van vyf jaar herbenoemd. Stormberichten. Berlijn, 9 April. Door den storm is groote schade aangericht. In het Reuzengebergte is een groot stuk bosch vernield. Op de Noordkust zijn 2 schepen gezonken. De bemanning hiervan kon worden gered. Ook uit Canada komen berichten van groote stormschade. Hooge Raad. De Hooge Raad deed hoden uit spraak in de zaak van den onderwy- zer A. J. D. K. Blom, veroordeeld tot l'maand gevangenisstraf wegens schen nis der eerbaarheid. De Hooge Raad verwierp het von nis en vorwees de zaak naar het Ge rechtshof te Amsterdam. Het Leven opent deze week met een foto van een paaschgebruik uit Pale stina, het doopen in den Jordaan verder een groot artikel met verschei dene foto's over kunst bij inboorlingen, wat de ci mera's verleden week in binnen en buitenland verschalkten, de volkerenslag bij Leipzig, de nieuwe Prins-Hendrikkazerne der Koloniale Reserve, caricaturen, schetsen, klein- leventjes, enz. De Prins geeft als voorplaat het portret van R. J. Graaf Schimmel- penninck, Dlnstraties zijn verder op genomen van de Italiaansch-Turksche oorlog, de Tannel-overstrooming in een groote keuze in de van de goedkoopste tot de beste soorten. Aanbevelend, GOUDA. GEBOREN6 April. Cornelia, ouders W. C. van Oei en A. Grendel. 8. Koenraad, ouders J. J. Leeflang en C. A. Schinkel. 9. Claudina Johanna, ouders A. den Held en A. J, tfan Veen. Anthonius. ouders M. T. L. de Jong en T. J. W. Weck. OVERLEDEN: 6 April. C. M. Beerman, echtg. van J. M. Scholten, 47 j. A. Brussó, 34 j. 9. J. van der Speld, 76 j. van het Koninklijk Meteriologisch Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 76.99 te Horta, laagste stand 725.8 te Wisbey. Verwachting tot den volgenden dag: Stormachtige noordwestelijke later afnemende wind, zwaarbewolkt, met regen of hagelbuien, later tijdelijk op klarend, mogelijk nachtvorst, iets zacn- ter overdag. VAN DEN 9 APRIL 1912. Staatsleenlnten Néd. Cert. Werkelijke Schuld 3 pet. Oostenr. Belastingvrije Kronenrente 4 pet. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 pet. Russische Obl. 1906 5 pet. ld. Obl. (Gr. Russische Spw.mij.) 1898 4 pet. Id. Obl. (Nicolai Spoor weg) 1867-69 4 pet. Id Obligatie 6e Emis sie 4 pet Japan. Obl. 1899 4 pet. Mexico Afl. Binnenland Obl. 5 pet. Brazilië. Funding Lee ning 5 pet. d. Obl. 1889 4 pet. Venezuela Dipl. Schuld 1905 3 pet. Ilnnk- en Credlet-Instel- IIII |f II. Ned. Bankaandeelen Industr Ouderneniiuren American Oar Foun dry Comp. C. v. A. Id.Smelting ARofining Co. Cert. v. Aand. Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A. U. S. Steel Corp. Cert. v. Gew. Aand. K<»l. Crediet Insfell. en Cultuur Ondernemingen HandelsveF. „Amster dam" Aand. Jav. Cultuur Mij. Aand. Ned. Handel-My. C.v.A Mijnbouw Mijen. Ketahoen" Mijnbouw Mij. Gew. Aand. Redjang Lebong, Mij n- bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. I'etrolenm-üudern. Dorische Petroleum In dustrie Mij. Gew. A, Kon. Ned. Mij.totExpl. v. Petr. Bronn. C.v.A Shell" The Transp. Trad Oy. O. v. G. A Scheepvaart Mijen. Ned.-Am. Stoomvaart- Mij. Aand. Stoomvaart-Mij. „Zee land" Preferente A. Int. Mercantile Marine Cy. afgest. Pref. A. Ta bak - Ouder nein I ngen Bindjey Tabak Mij. A. Diversen Max wel Land Gpant Cert. v. Aand. Peruvian Corporation Lim. Cert. v. Aand Spoorwegen. Holl. IJzeren Spoor wegmij. Aend, Mij. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand. Zuid-Italiaan. Spwmij. Serie A-H Obl. 3 pet. Warschau-Weenen Spoorwegmij. Aand. dito dito Act. de Jouiss. Amerika. Atchison Alg. Hypb. Obl. 4 pet. Erie Spoorweg-Mij. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cv. Cert. v. gew. A. Wabash Gew. Aand. PreiutelMninffen. Amsterdam Aand. 3 pet Hongarije. TheLs-Re- gtuirungs-Ges. 4 pet. 88% 92»/,. 87% 86'/. 48%. 104"/,. 86% Vorige Koert. Koert ren heden 80%, 80 89'%, 90 64% 64% lOOVs 100' c 108»/,. 87 600 172 120 24 106'/, 4% IIs/, 85'/, 98'/, 64'/,, 186% 1100,— 98% 36% 174'/, 7% 101% 162 88% 92% 87% 39% 68'/, 214 206 67% 60 86% 25% 85% ex div. 71 73 211 334 189% 212 334% 64 61 310 84 817% 87% 162 164 609% 525 172 24% 103% 4'/,. 11% 85 98% 64 f 98% 36% 176 9'/. 152 GELDKOERS. Proloingatie 4%4% pCt. Amerikanen hooger, Amalgamated vast, Marinewaarden iets beter, Petro- lenm zeer veel omzet, Tabakken kalm, Cnlt. vaster, Nat. Staatsf. stil, doch iets beter, BnitenL onveranderd, Mij nen vast, Tramwaarden beter.

Goudsche Courant | 1912 | | pagina 2