SCHOEISEL De, Jong's Chocolade C. SMITS, FOTOGRAFIE. Van Houten's D. SAMSOM, Gouda, -A-o-Ensto-A^ De beste voor den prijsl Stadsnieuws. Gemengde Berichten. Telegrafisch Weerbericht Officieel© Prijscourant SPOEI. Laatst© Berichten. - - Advertentiën. SpoedSpoed Atelier met Inventaris Kleiweg1 48. Koiida. Fijn Dames- mi Heeren WORMERVEER Holland De kazerne en de forten Orhani en Koem Kale (of Koem Kalessi) werden licht geraakt. Een Turk werd gewond en een paard gedood. Het fort Orhani beantwoordde het vuur en bracht een Italiaauach schip zware averij toeer ontstond brand aan boord, wat het schip noodzaakte de vuurlinie te ver laten. De correspondent van de Lokal Anzeiger meldt de volgende bijzon derheden Een onbeschrijfelijke opwinding maakte zich van alle kringen hier meester bij het bekend worden van het bombardement van Koem Kaleh en Bed il Bachr op den dag van de Kameropening. De regeering is over tuigd, dat de Italianen de Dardanel- len nooit zullen kunnen forceeren. De Turksche staatsschuldpapieren daalden op de beurs met twee procent. De Italianen gaven op de vesting werken ongeveer 185 schoten af, zon der ernstige schade aan te richten. Daar de vijandelijke vloot van Koem Kaleh weggevaren is, gelooft men hier, dat het slechts een vlootbetooging is geweest en dat hot de bedoeling niet was de Dardanellen te forceeren. De vloot bestond uit 4 pantser- schepen en 23 andere oorlogsschepen. Een kruiser is beschadigd. Berlijn, 19 April. De opwinding te Konstantinopel is enorm op de beurs vielen consols l'/j, later 3 punten. De Italianen hebben 185 schoten afge vuurd. Uit het vertrek der vloot wordt opgemaakt, dat enkel een demonstratie bij de opening van het parlement, geen ernstige poging tot forceering van de Darnadellen bedoeld was. Intusschen zeggen latere berichten dat de vloot nog aan den gezichtein der zichtbaar is. Lemnos schijnt de basis naar het heet is dit eilana bezet. De open haven van Samos is be schoten, in het bijzonder het munitie depot. In de'Darnadellen staat de scheep vaart stil, de vaargeul tusschen de mynen is gesloten. Men verdiept zich in gissingen over de plannen der Italianen. Het groote aantal torpedobooten geeft aanleiding te vermoeden dat heden een nachtelijke aanval op de in de Gallipoli liggende vloot in de be doeling lag. In offioieele kringen komt men tot de overtuiging, dat de Italianen met deze zeemacht de Dardanellen onmo gelijk kunnen forceeren, maar het iB geenszins onmogelijk, dat anderen es kaders in de buurt zijn, want overal in den archipel zijn oorlogsschepen gesignaleerd. Tegen de sluiting van de Dardanel len zal, naar men verwacht, Rusland protesteeren. De opwinding op den Ballplatz en in den Wilhelmstrasse, waar men ten eenenmale verrast was, is ontzaglijk. Weensche berichten zeggen, dat de Oostenryksche regeering een Bcherpe nota tegen Italië's optreden voorbe reidt wegens het gevaar voor een Balkan-oorlog en op grond dat Italië ten stejjigste verklaard heeft, af te willen zien van een poging tot het forceeren der Dardanellen. Over de houding der Duitsche re geering verluidt voorloopig nog niets maar men mag aannemen, dat te "Weenen niets geschiedt zonder dat men Berlijn raadpleegt. Konstantinopel, 19 April. De Ita lianen zyn hedenmorgen begonnen met het bombardement van Aiwali (a/d. kust van Klein-Azië, tegenover Lesbos plaats van 20 tot 30 duizend inwoners). DuiTfitOHLANO. Instorting. Te Oberhauson zijn in de mijn .Déutscher Kaiser" bij een instorting 9 arbeiders bedolven. Drie werden ge dood, 4 andere gewond en slechts 2 ontkwamen. Een treurig geval heeft zich voor gedaan in het groote ziekenhuis te Berlijn. Een verpleegster had aan een kind op de operatietafel een te sterke dosis cocaïne toegediend, tengevolge waarvan het terstond overleed. De verpleegster zakte van sohrik ineen en overleed aan een hartverlamming. Volgens een andere lezing zon de verpleegster, toen zij zag dat het kind door haar schuld gestorven was, de cocaïne die zich nog in het spuitje bevond, zichzelf ingespoten hebben. Zij overleed op het oogenblik zelf. GOUDA, 20 April 1912. Het le bat. van het 4e reg. inf. uit Delft onder bevel van den majoor P. C. J. P. Kroeze en het 3e bat. van dat korps uit Gouda onder den luit.- kolonel F. J. A. H. Hendriks zullen van 12 tot en met 21 September een kamp betrekken bij Katwijk ter deel neming in vereeniging met de batal jons uit Leiden aan de regimeutsoefe- ningen van het korps onder leiding van den kolonel C. D. de Roon. Gewestelijk Gymnastiek Uitvoering op 27 Mei a.s. Ten einde de verschillende werkzaam heden op behoorlijke wijze te regelen heeft het Regelings-Comitó zich ge splitst in sub-commissies, die elk voor zich den hun toegewezen arbeid zul len verrichten zij zijn bereid te allen tijde nadere inlichtingen te verstrekken. Bestuur Regelings-comité. H. J. Bitter, Voorzitter. Aart Mul, Secretaris, R. v. tJatsweg 44. 0. J. Verschoor, Penningmeester, Fluweelensingel 46. H. J. Nederhorst Jr., Commissaris. H. Ouderkerk, Commissaris. Pers Commissie. J. C. den Boer. J. G. C. Kamphuizen. A. Mul. Finantieele Commissie. A- Jonker Ezn. H J. Nederhorst Jr. C. G. Verschoor Commissie van Ontvangst. D. van Duuren. J. Samson. H. N. Valckenier de Greeve. Terrein Commissie. H. Ouderkerk. N. A. van der Ree. P. Weijer. J. A. IJsselstijn. Op de voordracht voor onderwijze res in het teekonen aan de Hugo de Grootschool te Amsterdam is geplaatst Mej. M. van Buuren, alhior. Met Staats-Ct. no. 91 zijn verzonden afdrukken van de Koninklijke goed gekeurde statuten van de vereeniging „Tentoonstelling Gouda 1913". Het doel der vereèniging is het houden in 1913 eener tentoonstelling van handel en nijverheid. Goudsche Solisten te Schoonhoven. Aan de uitvoering van de Christe lijke Zangvereeniging „Crescendo", Donderdagavond te Schoonhoven ge geven onder leiding van den Directeur den heer P. Zanen Azn. uit Atnmer- stol, was welwillende medewerking verleend door onze stadgenooten, de dames Jeanne Spruit, pianoJeanne Bik, zang en den heer Jaap Spaan derman, cello. Uit het verslag daarvan in de Sohoonh. Courant nomen wij het vol gende over Mej. Jeanne Bik liet haar natuur lijk, mooi-warm sopraangeluid onder meer klinken in het overbekende „Zonnelied" en „Nacht", beide van Cath. van Rennes. Vooral in de hooge ligging vibreerde haar stem in niet geringe mate. Intusschen, wij willen het haar niet te zwaar aanrekenen, want het is ten duidelijkste gebleken dat zij, wellicht debutante, niet de volle beschikking over haar stem had. Toch heeft ons veel liefs in dit ge luid getroffen. Tot ontwikkeling is het echter nog niet gekomenhaar voordrachtkunst beweegt zich voorals nog binnen bescheiden perken. Maar een schoone belofte heeft Mej. Bik wèl gegeven. En wat nu den solo-cellist betreft, wij hebben ons kunnen overtuigen van zijn vrij flink ontwikkelde techniek en een goede toon, voldoende om aan de geboden composities „Largo", van Handel„Andante cantabile", van Tartini; „Nina", van Pergolese, en „Serenade", van Squize, reliëf te ver zekeren, dat onontbeerlijk is voor de uitdrukking. Mej. Jeanne Spruit begeleidde het vele goede met smaak. Vooral in het „Koor uit de Schepping", van Jos. Haydn, toonde zij zich een klavier speelster van goede hoedanigheden. De drie Goudsche krachten hebben het „Panis-Angelicus" met bravoure gegeven. Jonkvrouwe de la Seiglière. Naar wij vernemen zal hier ter stede op Dinsdag 30 April door de N. V. „Het Tooneel", te Amsterdam, ter herdenking van de 25-jarige tooneel- loopbaan van Willem Royaards, de 86® opvoering worden gegeven van „Jonkvrouwe de la Seiglière". Het hoofdartikel in het Eerste Blad draagt tot titel Omwenteling van Ver antwoordelijkheid. De lezer zal be grijpen dat dit een drukfout is. Er moet staan Afwenteling van Verantwoordelijkheid. Kantongerecht. Voor het kantongerecht diende ter opnieuw, na een uitstel van zes weken, de zaak tegen den veehande laar J. van O., te Reeuwijk, beklaagd van het op noodeloos pijnlijke wijze vervoeren van een koe. Bij de eerste behandeling dezer zaak was door den brigadier van 't Hof, die bekl. had geverbaliseerd, verklaard dat de uiers van de koe, die op 25 Jan. 1912 op de Markt werd gelqja, zoo zeer waren gevuld, dat het loopen pijnlijk moest zijn voor het dier. De gang was moeilijk en de spenen zagen er rood uit. Uit het getuigenverhoor bleek toen dat niet allen het er over eens waren dat die uiers zoo zeer waren gevuld, dat het beest daarvan last zou hebben gehad. Wat de roode kleur aangaat, do getuigen verklaarden toen dat die kleur er kunstmatig was opgebracht, en zij beschouwden dit als eon gewone truc, die door veekoopers veel wordt toegepast om de beesten voor den verkoop gunstig te doen uitzien. Thans was als getuige en tevens als deskundige gedagvaard de heer Hupkes, Rijksveearts alhier. Deze getuige verklaarde dat het vervoer van do hier bedoelde rood bonte koe wel pijnlijk geweest kan zijn. Een definitieve verklaring daar omtrent werd door dezen getuige niet gegeven. Het beest werd aanvan kelijk even door hem bezien, later teruokomend op de Markt vond get. desy koe herkauwend en kreeg get. niet den indruk dat het dier pijnlijk was. De ambtenaar van het O.M. requi sitoir nemend, eischte op grond van de verklaring van den verbalisant, dat deze te half elf geconstateerd had dat do uiers zoodanig waren gevuld, dat het vervoer voor het beest pijnlijk moest wezen, hetgeen volgens den ambtenaar zoowel door een leek als door een deskundige kan worden ge zien, en op grond van de verklaring van den Rijksveearts dat de koe bij het vervoer pijn zou kunnen onder vinden, f 3 boete subs. 3 d. hechtenis. Als pleiter in deze zaak trad voor gedaagde op Mr. van den Berg te Rotterdam. Allereerst betwistte pl. dat in dit geval sprake was van vervoerde koe werd geleid op de Markt, verder haalde pl. de getuigenverklaringen aan van hen, die de uiers niet zoo vol hadden genoemd en wees er op dat het verschijnsel van die rood-gekleurde spenen door 'den verbalisant verkeerd was verklaard. Pleiter concludeerde daarom tot vrij spraak van z(jn cliënt. Bij repliek van den ambtenaar O.M. handhaafde deze den gestelden eisch en werd de uit spraak bepaald op 1 Mei a.s. Ondeugdelijk vleesch. Voor het kantongerecht stond ook terecht de koopman B. te Waddinx- veen, beklaagd van een kop en vier pooten van een koe, die aan miltvuur was gestorvein te hebben verkocht. De eerste getuige S. te Waddinx- veen verklaarde dat bij hem een koe aan miltvuur was gestorven en dat hy het beest aan B. had verhandeld, niet als vleesch voor de comsumptie doch voor hondenkost. De tweede getuige A. M. de H. vleesohhouwer te Boskoop verklaarde by B. meermalen stukken vleesch te halen, welk vleesch hij verkocht voor hondenkost, waarvoor hy verschillende afnemers had. De koopman B. mocht dergelyk vleesch niet bij dezen getuige aan huis bezorgen, daar deze als scharrelaar bekend stond en dit wel- lioht schade zou kunnen opleveren voor zijn vleeschhouwerij. De Ambtenaar van het O. M. re quisitoir nemend, merkte op dat het niet uitkomt dat een vleeschhouwer dergelijk vleesch kooptdie z. g. hondenkost kan zoo gemakkelijk ge bruikt worden voor de worst. Onder uitdrukking van spyt dat in deze niet meer kon worden ge vorderd, eischte de Ambtenaar 2 geld boeten elk van f 10. De uitspraak werd bepaald op 1 Mei a. s. Reeüwijk. De afdeeling Reeuwijk van „Het Groene Kruis" stelt dit jaar weer de gelegenheid open tot het uit zenden van kinderen naar de gezond- heidskolonies. De kolonie zal weer, evenals het vorig jaar, baar intrek nemen in het gebouw der Goudsche Vereenigingen voor Gezondheidskolonies, heerlijk ge legen in de dennenbosschen nabij Ou denbosch. De kosten komen in zijn geheel voor rekening der afdeeling. Het vertrek is bepaald op Woensdag 15 Mei e& de terugkeer op Dinsdag 11 Joni. Gisteren slaagde te Utrecht voor de akte 1. o. Mej. A. M. van der Beek te Woerden en T. Vermejj te Schoon hoven. Ernstige mishandeling. Boskoop. Gisterenmiddag omstreeks 4 uur waren op een tuin in de Biezen alhier de jongelieden G. J. Alberts en H. C. van Zomeren aan het stoeien, welke stoeiparty langzamerhand 'Ont aardde in oen ernstige vechtpartij. Toen Alberts wegloopende viel, is van Zomeren op hem gesprongon, heeft zijn mes getrokken en heeft daarmede dien jongeman zeven steken toege bracht, waarbij hij levensgevaarlijk werd verwond. Door Dr. H. van der Tak werd de getroffene verbonden en in bewuste- loozen toestand werd hij daarop per brancard naar zijn woning vervoerd. De dader, die niet zeer gunstig staat aangeschreven, werd door de politie gearresteerd. De getroffene maakte een rustigen nacht door. Schoonhoven. De Christelijk-Histo- rische kies vereeniging alhier heeft Dinsdagavond candidaat gesteld voor het lidmaatschap van den gemeente raad (vacature-wijlen Greup) den heer mr. J. A. de Visser, griffier bij het kantongerecht alhier. Door de vrij zinnigen is gesteld de heer Mr. F. H. Regtdoorzee Gréup. De zedelijke overheid. Het vonnis betreffende schennis der openbare eerbaarheid, dat gisteren was aangeplakt aan hot Paleis van justitie te Amsterdam en der jeugd aanleiding gaf tot ginnogappen, was heden door afschriften van andore vonnissen aan het oog onttrokken. Naar wij vernemen is H. Hartjes te Beek, nu zijn onschuld is gebleken inzake den moord op zyn 7-jarig doch tertje weer in de ouderlijke macht hersteld en zijn hem zijn kinderen weer teruggggeven. De verdachte H. B. bevindt zich nog steeds in voorloopige hechtenis en zal Dinsdag 30 dezer voor de Arnhemschv rechtbank terecht staan wegens onzedelijke handelingen, den Zondag van den moord gepleegd. Te Souburg bij Middelburg, is gis terennacht de winkel annex herberg en bakkerij van W. Kramer geheel afgebrand. De bewoners redden zich met moeite, ook een paard en twee varkens werdert gered. De inboedel verbrandde geheel, alles was verzekerd. Oorzaak onbekend. De Fransche auto-bandieten. Bonnot en Garnier blijven onvind baar. Eergisteren zoo was de Pa- rij8cke politie ingelicht zou Garnier met den trein van half drie te Cette aankomen. Speurders deden aan het station hun werk, maar Garnier word niet gezien. Bonnot, zoo had de politie van Genève vernomen, .had den nacht van Zondag op Maandag in die Zwit- sersche stad doorgebracht, waar een kind van hem woont met zijn moeder, een vroegere minnares van den ban diet. Bonnot zou, door vaderlijk ge voel gedreven, vier dagen geleden moeite gedaan hebben, dat kind te zien welk een gegeven voor den weisprekenden Franschen advocaat, die in de toekomst Bonnot te verde digen zal krijgen en als schoen maker vermomd het huis binnengegaan zijn, waar zijn zoontje woont. Maar buren zouden hem herkend hebben en zoo was Bonnot weer weggegaan, zonder het kind gezien te hebben. Calleminj bijgenaamd Raymond la Science, die zich, zooals men weet, in hechtenis bevindt, heeft bekend, dat het een poos geleden aan een der Parijsche stations in beslag genomen valies, dat daar in bewaring gegoven was en een groot bedrag aan gelds waardige papieren bevatte, van hem is. Hij heeft echter geweigerd te zeggen hoe de man heet, die de tasch in het station heeft afgegeven en iets omtrent de herkomst van haar inhoud mede te dpelen. Een onderzoek hoeft intusschen reeds aan het licht gebracht, dat de schoenen, het linnengoed, de kieeren en toilet-artikelen, die er in het valies zaten, in een groot Parijsch magazijn gekocht zijn door een jonge vrouw, die blijkbaar voor Raymond la Science, in verband met het ver trek van den anarchist naar Engeland, het noodige gekocht had. De Luthersche gemeente te Vlissin- gen heeft zioh met algemeene stem men uitgesproken voor beroeping van predikanten en benoeming van ker- keraadsleden door de kiesgerechtigde gemeenteleden en vrouwen. De „Koninklijke" en de sluiting der Dardanellen. Naar de directie der Koninklijke Nederlandsche Stoombootmaatschappij ons mededeelt, ligt een harer schepen thans te wachten voor de Dardanellen, die voor koopvaardijschepen gesloten zyn. De directie wacht nadere be richten af alvorens wijziging te bren gen in de route harer booten. De afgegeven zuigeling. Naar aan leiding van de afgifte van een zuige ling aan een woning aan de Juliana van Stolberglaan te 's-Gravenhage wordt het volgende vernomen Do moeder van het kind was door haar man verlaten en verdacht een der dienstboden, in betrekking bij den bewoner van het bedoelde huis, in re latie te staan met haar echtgenoot. Daar deze haar en haar kind onver zorgd had achtergelaten en zij zijn adres niet wist, had zij haar moeder verzocht, het kind aan het adres, waar het dienstmeisje woonde, af te geven, ppdat deze het aan den vader zou be zorgen. De vrouw, die op zoo bijzondere wij ze deze. opdracht uitvoerde, is thans door de politie opgespoord. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt op grond van art. 256 Wetb. v. Straf recht (het verlaten van oen kind met het oogmerk er zich van te ontdoen). De zuigeling is door de zorgen van den commissaris van politie der 2e af deeling in een inrichting onderge bracht. Een woesteling. Een bewoner van den Geerweg te Delft, bracht Dins dagmiddag omstreeks 5 uur de heele buurt op stelten. Toen hij thuis kwam, wilde hij zijn vrouw telijf om haar te vermoorden zooals hij zcide. De vrouw holde echter naar buiten, en werd bij de buren opgenomen. De man dol van van woede sloeg daarna in zijn huis den heelen inboedel kort en klein, rende daarna naar buiten, naar het Koningsplein, alwaar hij zich ontkleed de, waarna hij naar het jaagpad draafde om zich, zooals hij zeide, te verdrinken. Hierin werd hij echter verhinderd, door twea inmiddels ge komen agenten van politie, die den man, die zeer overspannen <yAn zenu wen scheen te zijn; onder grooten toe loop naar het bureau van politie brachten. De minder met „aardsche slijk be deelde menschen in Oosterbeek krijgen ook altijd geen prima qualiteit vleesch tusschen de tanden. Uit sommige feiten is zulks licht af te leiden, zoo o.a. dit Een koe, die reeds langer dan een maand ziek geweest was, werd daar verkocht voor... f 12.50, daarna ge slacht en uitgepond! (Geld.) Donderdagavond is bij Eenerwoude (Fr.) een visschersbootje door een stoomboot aangevaren, tengevolge waarvan de 70-jarige visscher De Jong te water geraakt is en verdronken. Plotseling dood. Te Baarn zou gisteren de timmerman Dop, ter ge legenheid van 's Prinsen verjaardag, de vlag uitsteken op de Gereformeerde kerk. De vlag verscheen echter niet, en toen men ging kijken, werd de ruim 60-jarige man, waarschijnlijk door een beroertje getroffen, dood in den toren gevonden. Gevolgen van de zonsverduistering. Bij de zoneclips van Woensdag zijn tal van gevoelige planten gefopt. Men weet dat tal van planten, zooals het Kruidje-roer-my-niet, het Apennootje, Amicia Zygomeris Acacias z.g. gaan slapen. De blaadjes worden tegen elkaar aan gevouwen. De zoneclips verwekte hetzelfde versohynsel midden op den dag, dat anders des nachts plaats heeft. De genoemde planten fingen slapen, maar slechts voor een ort oogenblik. Zij waren spoedjg weer wakker. De heer J. H. van Waveren te Hillegom schrijft aan de „O. H. Ct." De zonsverduistering van Woensdag was hier zeer mooi waar te nemen en bepaald indrukwekkend, vooral tegen 12 uur, toen het licht zoo zon derling werd, het beste te vergelijken met het naderen van een onweersbui uit het zuiden, zooals men dit kan hebben in den zomer op een heeten dag. Daarbij was het bladstil, en dat maakte niet alleen op den mensch indruk, maar ook op de vogels, die hun gezang eindigden. De beestjes zaten in de boomen bij elkaar en men zag dat het hun aangenaam was, ons menschen te zien, daardoor werden ze gerust gesteld. Het interessantst was het met mijne bijen. Des morgens 'om 8 uur waren de bijen na den maaltijd gebruikt te heb ben, (ze worden' nog iederen dag ge voederd met verdunden honing) zeer bedrijvig en begonnen [hun uitvlucht naar de kruisbessen. Begunstigd door de zon waren ze by duizenden om negen uur reeds bezig om groote voorraden honing en was naar hunne korven te brengen; het was een le vendig gaan en komen Om half 12 veranderde opeens het tooneel, het was of de bijen alle tege lijk bemerkten dat er iets onheilspel lends in de natuur op til was. Opeens begonnen ze naar hunne woningen terug te keeren bij duizen den tegelijk en niet zooals des avonds wanneer ze huiswaarts keeren voor den nacht, want dan zitten ze nog bij honderden vooj de vlieggaten en op de korven om uit te rusten en uitte kijken. Nu evenwel gingen ze alle direct naar binnen, het was of ze kwa men om hunne koningin te helpen beschermen voor de dingen die komen zouden! - Om twaalf uur waren ze alle binnen en was voor de vlieggaten geen bij meer te zien, zelfs de wacht was on- In de korven was het doodstil men hoorde geen gegons, de diertjes waren beangst en het duurde tot 2 uur eer er verandering kwam, toen eerst waagden enkele weer te voor schijn te komen, de een volgde don ander en in korten tijd was het ge- heele gezelschap weer in functie en ze hebben tot bedtijd om 4% uur nog heel wat honing naar binnen gehaald, (Hbld.) Op de hofstede Schoonhorst, te Barneveld, heeft gisternamiddag een boschbrand gewoed, die vermoedelijk door schooljongens is aangestoken. Zoo snel grepen de vlammen in de lange heide en het hout om zich heen dat aan blusschen niet te denken viel Opg-ave dor Personen, did zloh gedurende do week van 12 tot 19 April in de gemeente gevestigd of deze verlaten hebben GEVESTIGD, R. Nathans, (Wed. Cohen) uit Hel der in Oosthaven 33. J. A. van Zanten, uit Rotterdam in R. v. Catsweg 53. P. C. de Bolster, uit Leiden in Mui lepoort 1. F. J.v Bosman, uit Rotterdam in Oosthaven 30. M. Boslooper, uit Haarlem in Lange Willemsteeg 8. J. de Groot, uit Hazerswoude in Bockenbergstraat 51. J. van Nierop uit Alphen in Blee- kerssingel 76. W. J. Verheul, uit Utrecht in Jaag pad 59. W. J. Nellestein uit Waddinxveen in IJssellaan 51. D. van Zanten uit Rotterdam in P. C. Bothsttaat 72. C. den Toom uit Spijkenisse in Groe- nendaal 97. C. A. F. Zielhorst, uit Tilburg in IJssellaan 47 A. Boere, uit Rotterdam in Groe nendaal 80. F. Polet, uit Hoorn in Jan v, d. Heidenstraat 14. VERTROKKENEN G. T. van Vliet, uit IJssellaan naar Deventer, Graaf van Buurenstraat 18. D. J. Ulenberg, uit Graaf Florisweg 65 naar Hilversum, Violestraat 87. W. van Leeuwen uit 3e Kade 38 naar Rotterdam, Rietvinkstraat 40. D. Tuinenburg uit Lemdulsteeg 38 naar Rotterdam, Boomgaardstraat- P. Plak uit Pr.-Hendrikstraat 68 naar Rotterdam, Benthuizerstraat 12. P. Verlooy uit Vest 113 naar Zwam- merdam. A. J. Denkers uit Walesteeg 1 neer Naaldwijk, Stationstraat. G. van der Kuil uit Erasmusstraat 8 naar Rotterdam, St. Agathastr. 23b. B. Bokhove uit L. Noodgodsteeg 17 naar Waddinxveen, Kerkweg 39. J. Langenberg uit Raam 380 naar Leiden, Haven 11. t Vlamingstraat 17 naar Lekkerkerk, Korte Achterweg. van der Velden uit Vlamingstr. 17 naar Lekkerkerk, Lange Achter- weg. A. Geers uit Raam 216 naar waddinxveen, C. van Dijk. E. Tolboom uit Lemdulsteeg 14 naar Utrecht, Elizabethstraat 22. P. Holthuijsen uit Nieuwehaven 8 ^"■Rotterdam, Oompagnestraat 19b. en Z. K. H. Prins Hendrik aan >tterdam en vervolgt dan verder met artikelen en foto's van De open bare reiniging en ontsmettingsdienst te 's-Hage, natuurgezichten, de 4-jaar- lijksche kunsttentoonstelling te Am sterdam, insecten, opgravingen te Pom- peji, kroniek van de week, vervolg feuilleton „Het kasteel met! de Torens", enz. *1 Het heden verschenen nummer van het premieblad Pak me Mee bevat als voorplaatHet Hollandsche dorp op de tentoonstelling te Londen. Voorts Concours voor brandbluschmiddelen, zoomede de tentoonstelling van Huls- vlijt, Handel en Nijverheid te Rotter dam. afgekeurde woningen te Gronin gen, koninklijk bezoek aan de bloem- bollenvelden, de Nederlandsche jour nalisten-straatzangers Blokzijl en Pi- suisse te Berlijn, Voetbalwedstrijden te Rotterdam, Groningen en Brussel, Op een goudveld en een artikel om trent het goudzoeken, Max en Maurits, het artisten-apenpaar, een gouden brui loft, de wielerwedstrijden te Gronin gen en verder portretten van bekende landgenooten, het slot van den Haag- schen roman van Eline van Stuwe, de Rubriek van Redacteur X, met zijn nieuw probleem, aan welke goede op lossingen 50 prijzen zyn verbonden, en het Kindernummer „Ons Prinsesje". Eindelijk de geïllustreerde aankon diging van Madame Steinheil, Mijne Memoires, die, te beginnen met no. 4, in Pak me Mee zullen worden opge nomen, en welke opzienbarende ont hullingen zeer zeker de aandacht zul len trekken. Deze uitgave is de eenige geautho- riseerde in Nederland De Wereldkroniek van 20 April heeft mooie foto's van de Nederlandsche afdeeling op de tentoonstelling van „Het Huis" in Olympia te Londen. Hollandsche boerinnon, het bollenland schap, de plechtige opening en het Gouda huis. Voorts zijn opgertomen de „Titanix" de grootste boot dor wereld welke op haar eerste reis van Southampton naar New-York zoo'n rampzalig lot trof, portretten van den commandant, Smith en andere slacht offers. De Koningin in Rotterdam, de ramp op de Brielsche Maas, de Neder-I ^nTnOPCfQIOnOTI 1010 landsche exbeditie in hot Eclipskamp I ^ULLLul ij(XluUull lUiui bij Maastricht, Genève en den Mont- I Blanc. I ONTVANGEN .eeiie buitengewoon groote Collectie NottVeauté's in Costumes tailleur, Mantels, Kobes, Blousen, Hokken, van de goedkoopste tot de beste soorten tegen de meesit concurreerende prijzen. Specialiteit in Nouveauté's. Bekroond op diverse Tentoonstellingen met do hoogste onderscheiding. uitbetaald. Het kwam slecht want alle werden gearresteerd en aan de mili taire autoriteiten overgeleverd. De Hongaarsche Crisis. Budapest 19 April. Lukasz, minister van Financiën begaf zich van Schoen- brum, waar hy door den vorst in audiëntie werd ontvangen, by welke gelegenheid hij zyn voorstellen betref fende de formatie van een nieuw ka binet uiteenzette. De vorst nam geen enkele beslissing en verzocht de minister Zaterdag te Weenen te verschijnen. Vliegenier verongelukt. Londen, 20 April, De vliegenier Allan, die verleden Woensdag te Ches ter opgestegen is om het IerscheKa- naal over te vliegen, is niet aangeko men. Koersverandering. New-York, 20 April. De hydrogra fische dienst van de Vereenigde' itaten heeft last gegeven dat de Atlantische stoomschepen de route moeten volgen 180 mijl zuidelijk van den weg door de „Titanic" gevolgd. Oproer op Timor. Lissabon, 20 April. Een officieel telegram uit Timor bevestigt dat een ernstig oproer is uitgebroken te Okoessi. Twee sergeants zijn daarbij gedood. 'Begrafenis van Brisson. Vrijdagmiddag heeft de plechtige uitvaart van Brisson, president van de Kamer, plaats gehad, te midden van een reusachtige volksmenigte. Allo autoriteiten waren tegenwoordig.oven- als het diplomatieke corps en vele hooggeplaatste personen. Het garnizoen van Parijs nam de honnéurs waar bij het Palais-Bourbon tot aan het keïkhof. President Fallairos was mede tegenwoordig. In het Palais-Bourbon zijn redevoe ringen gehouden door Dubost en Etieme voor de beide kamers door Clementel voor den' radicalen groep Poincaró sprak namens de rogeering en wees vooral op de groote eerlijk heid, onomkoopbaarheid, van de over ledenen. van het Koninklyk Meteriologisch Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 777.4 te Haparanda, laagste stand 740.5 te Vestmauver. Verwachting tot den volgenden dag: Zwakke veranderlijke wind, meest licht bewolkt, droogweer, mogelijk nachtvorst, overdag warm. Goudsche Bondselftal. De links binnenplaats in het Bonds elftal zal morgen worden ingenomen door den heer C. Verstoep, van Excel sior, alhier. De voor den Goudschen Voetbalbond uitgeschreven wedstrijd K. F. C. II— Volksweerbaarheid Gouda is tot latei- datum uitgesteld wegens niet beschik baar zijn van het terrein. De aangekondigde wedstrijd «yan Excelsior I tegen Leonidas (3e kl. N. V' B.) uit Rotterdam gaat eveneens niet door. KERKNIEUWS. De beminde leeraar vandeRemon- strantsche gemeente te 's-Gravenhage ds. Heering heeft aan den kerkeraad zijn verlangen te kennen gegeven dat de dag van 27 April e. k., wanneer, het 50 jaren geleden zal zijn dat hij zijn aanstelling als predikant kreeg, onopgemerkt zou voorbijgaan. De ker keraad zal, hoewel noode, aan dat verlangen gehoor geven, maar of dit voornemen ook by de gemeenteleden bestaat, meenen wij te mogen betwij felen. J BURGERLIJKE STAND. GOUDA. GEBOREN17 April. Cornelia, ou ders J. Hoogendoorn en M. Schinkel. 18. Nicolaas Franoiscus Stephanus ouders A. Keijzer en J. Vermeulen. Adriana, ouders N. van Hesse en A. Stolk. 19. Gerrit Jan, ouders J. Grendel en N. W. Speld. ONDERTROUWD: 18 April. J. Gerritsen en A, Kruijt. L. de Bruin en E. C. Broekhuizen. F. Groene- weg en S. Burger. L. Barreveld en J. van Zee Exalto,, A. P. Ver- meij en G. C. Overeynder. 19. S. G. van Schaik en J. M. Koridon. OVERLEDEN19 April. S. Baas 16 j. C. B. van Wyk, 49 j. wed. van T. Straver. JE. T. van der Draaii 78 j. J Ohm Geïllustreerde Weekbladen. vafhitü Tnt ditmaal met foto's van het bezoek van H. II. aeKonin- Het oproer te Fez. Parijs 19 April. Door l'Eclair ge ïnterviewd heeft Poincaró als zijn opi nie te .kennen gegeven dat de gebeur tenissen te Fez te ïVijten zijn aan de onvoldoende concentratie der Ffansohe machten. Hg wijst op de houding van den Sultan en alle autoriteiten ten gunste van Frankrijk. Hij gelooft dat wij spoedig aan het eind van deze compagnie zullen zijn en trekt als oon- clusie dat men in Marokko zijn koel bloedigheid moet bewaren en niet te snel te werk gaan. Morgen zullen de ministers waar schijnlijk de kwestie in Marokko be spreken. Arrestaties. Rome 19 April Vyftig lotelingen, opgeroepen om deel te nemen aan de herhalingsoefeningen te Este by Padua weigerden te vertrekken omdat ver- goeaing voor reiskosten hun niet wa8 20 April, „Concordia", 8*/2 u- Goudsche Coöp. Vereen, v. Genees-, Heel- en Verlosk. Hulp. Alg. Jaarvergad. 22 April Soc. „de Réunie", 8% uur, Alg. Verg. afd. Gouda, Z.-H. ver. „Het Groene Kruis". 29 April, Sociëteit „Ons Genoegen", 7Va u-» Ggmengde Zang vereen. „Arnold Das Lied von der Glocke. 30 April, Cafó„ Harmonie", 8% uur, Verg. Kon. Ned. Bond van Oud- Onderofficieren, afd. Gouda. 6 Mei Geb. Bouw- en Woningtoez., 2 unr, Verg. Onderstandscom m „Armenzorg". Beleefd verzoeken wy geregeld tijdig mededeeling te mogen ontvangen van vergaderingen, concerten, vermakelijk heden enz., om deze dan in onze agenda te vermelden. VAN DEN Effectenhandel teAmstiirdaui 20 APRIL 1912. Staatslzenlnctu Ned. Cert. Werkelijke Schuld 3 pet. 80% 80'/; Oostenr. Belastingvrije Kronenrente 4 pet. 893/, Port. Obl. 8de Serie Arnort. Schuld 3 pet. 64% Russische Obl. 1906 5 pet. 100 ld. Obl. (Gr. Russische Spw.mij.) 1898 4 pet. B83/,ft ld. Obl. (Nicolai Spoor weg) 1867-69 4 pet. 92% 92 V- ld Obligatie 6o Emis sie 4 pet 8787% Japan. Obl. 1899 4 pet. 86% Mexico Afl. Binnenland Obl. 5 pol. 461 %s 46% Brazilië. Funding Lee ning 5 pet. 103,5/i8 103% d. Obl. 1889 4 pet. 86% 86 Venezuela Dipl. Schuld 1905 3 pot. o9 llauk eu Credtet-InMc) liiijten. Ned. Bankaandeelon 217 Industr. Ondernemingen •American Car Foun- dry Comp. C. v. A. 687/8' Id .Smelting &Refining Co. Cert. v. Aand. 83%' Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A. 25'%, U. S. Steel Corp. Cert. v. Gew. Aand. 70% Kitl. Crediet lusted, en Cultuur Ondernemingen Handels ver. „Amster dam" Aand. Jav. Cultuur Mij. Aand. Ned. Handel-Mij. C.v.A Mijnbouw Mtyen Ketahoen" Mijnbouw Mij. Gew. Aand. Redjang Lebong, Mijn bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. Petroleum-Oudern. Dortsche Petroleum In dustrie Mij. Gew. A. KonNodMijtot Expl v. Petr. Bronn. C.v.A „Shell" The Transp. Trad Cy. C. v. G. A Scheepvaart Mijen Ned.-Am. Stoomvaart- My. Aand. Stoomvaart-Mij. „Zee land" Preferente A. Int. Mercantile Marine Cy. afge8t. Pref. A. Tabak-Ouderiiemingeu Bindjey Tabak Mij. A Diversen Maxwel Land Gpant Oert. v. Aand. Peruvian Corporation Lim. Cerfc. v. Aand. Spoorwegen. Holl. IJzeren Spoor wegmij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand. Zuid-Italiaan. Spwmij. Serie A-H Obl. 3 pet. W arschau-W eenen Spoorwegmy. Aand, dito dito Act. de Jouiss. Amerika. Atchison Alg. Hypb. Obl. 4 pet. Erie Spoorweg-Mij. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cy. Cert. v. gew. A. Wabash Gew. Aand. Premieleeningen Amsterdam Aand3 pet 100'/„j Hongarjje. Thei. s-Re- galirungs-Ge». 4 pet. 163% GELDKOERS. Prolongatie 3'/»3pCt. Amerikanen iets beter, Petroleum onveranderd, Tabakken lusteloos, Cul turen prijshoudend, Rubbers iets beter, Nat. Staatfondsen hooger, Buitenl. onveranderd, Mijnen prijshoudend, Tr^mwaarden prijshoudend. 210 326 189% 69% 317 90 168 633 600 171% 109 20', ■4 7,6 10'%, 84 83% 98 97% 63'/, 63% 186'% f 100. - f - 98'/,, 98'/, 36% 36% 170'/, 9% 171 97, 69'/, 84% 71'/, 210 69% 319% 86% 168% 535 172 207, 98'/ Wegens dubbele zaken te Amster dam TE KOOP AANGEBODEN gelegen te BOSKOOP. Zeer geschikt voor iemand, woon achtig te Gouda om als filiaal te be- heeren. Indien Zondags geopend, êuccevermekerd. Boeken ter inzage. Mondelinge besprekingen, a.s. Zondag te Boskoop. Ieder die een proef neemt met zal tevreden zfjn enl moeten erkennen dat| deze cacao is 1 Kg. n.50|y4Kg./0.42i "- 0.80 Ho.. -0.18, Schoenhandel. Eenig adres: SPECIALITEIT IN Mt*wl BnadtaMl WUCSZVH ÜHBM EFfUÜEIfl, MMm.

Goudsche Courant | 1912 | | pagina 4