KON A Cacao I Maandag 29 April 1912. (No. 11S53. 51e Jaargang. o/ 1 acctsHT v Sixitexiland.. FEUILLETON, ®a stam óts cfilooót 1 i WARENHUIS, 5.1a, r i 'BELASTING op Bedryfe- en andere Inkomsten. ezx voor G-oixcL® exx Ona-str©: Verschijnt dtigelijks b*r»<I PROEF ZE NAAST ELKAAR 1 Kg. f 1.50 >6... -0.80 ■IWiEni*.- V’ Telefoon Interc. 82. exx Ozxxstrelkzezx. behalve Zon- en Feestdagen. Uitgevers A. BRINKMAN EN ZOON. Telefoon Interc. 82. i onzydig hebben EN GIJ BLIJFT BIJ A 47> 1' r.3? (Wordt vervolgd.) ||vAlHOI)TffS VIERKANTE BUSSEN «en ander merk J f 0.5ft 0.10 Alle Luie- en lluish. Artikelen fö» :>i‘ en WETHOU- het aan een ander afgpgoven bewijs, dan worden zij gestraft met eene geld boete van ten hoogste f 150. Wordende eindelijk gewezen op de in art. 12 2, 2e lid, l°d, aan de in gezetenen van het Rijk verleende be- bevoegdheid. om zich bij de aanstaan de beschrijving de uitreiking van een beschrijvingsbiljet B te verzekeren door vóór of op 15 Mei a.s. het verzoek daartoe te richten tot den Ontvan- vangor der Directe Belastingen van hunne woonplaats. GOUDA, den 27 April 1912. Burgemeester en Weth. voornoemd, De Burgemeester, R. L. MARTENS, De Secretaris BROUWER. zoo niet beter, Karei? Hij keek als ontwaakte hij uit zijn somber gepeins. Dan zal ik toch niet ten volle kunnen boeten voor mijn misdaad ik zal do straf niet op mij nemen, die ik verdien. Ik vrees, dat ik dan toch niet vrij zal kunnen ademhalen Ond ar den vreemden naam leven kan ik niet langer. Mocht God zich toch over mij erbarmen en mij tot zich nemen Wanneer Hildegard en ik je ver zekeren, dat wy je van harte alles vergeven, wanneer ge afstand doet van al het onrechtvaardig verkregen goed zou dan de vrede niet in je gemoed terugkeeren? vroeg de arme moeder haar zoon, die als versuft naast haar zat. Eindelijk antwoordde hy Vóordat ik de zeereis ondernam, had ik het vaste voornemen om voor alles de straf te ondergaan toen gevoelde ik mij getroost en gesterkt. Als ik nu voortga met leugen en be drog, als ik voor de oogen der wereld ‘leef als de achtenswaardige heer Rö mer dan beginnen voor mij weer de gewetensknagingen en dan is alles vergeefs geweest Karei, bespoedig de zaak niet al te veel: eerst moet je het verloofde BURGEMEESTER DERS van GOUDA, Gezien het besluit van den Heer Commissaris der Koningin in de Pro vincie Zuid-Holland, van den Un April 1912, A No. 271, 3de Afd. (Prov. Blad No. 34) 1®. Brengen ter algomeene kennis dat met- de beschrijving voor Be lasting op Bedrijfs- on andere In komsten voor het dienstjaar 1911/ 1912 zal worden aangevangen op Woensdag 1 Mei 1912, en dat de beschrijvingsbiljetten ingevolge art. 13, 1 der Wet van den 2n October 1893 (Staatsblad No. 149) door of van wege den Ontvanger der Directe Belastingen .twintig dagen” na de uitreiking zullen worden opgehaald. 2®. Herinneren de ingezetenen voorts aan den inhoud der volgende arti kelen van bovengenoemde Wet Art. 15 2. Ieder die optreedt als bestuurder of beheerend vennoot van eene hier te lande gevestigde ven nootschap, onderlinge verzekering- maatschappij, coöperatieve vereeniging, of van eene vereeniging of stichting die een bedryf of beroep uitoefent, of als boekhouder eener hier te< lande gevestigde reederrj, is gehouden daar van schriftelyk binnen óóne maand kennis te geven bij het bestuur der gemeente, waar hij woont. Art. 16. Hier te lande wonende beheerende vennooten van Nederland- sche vennootschappen en maatschap pijen, als bedoeld in art. 6 2, en van de in art 16 bedoelde commanditaire vennootschappen op aandeelen, be stuurders van hier te lande gevestigde naamlooze vennootschappen, coöpera tieve en andere vereemgingen en on derlinge verzekeringmaatschappijen, alsook boekhouders van hier te lande gevestigde reederijen mogen niet tot het doen van uitdeelingen of uitkee ringen, waarover volgens art’. 5 1 en 2 en art. 6 2 belasting verschul digd is, overgaan alvorens daarvan aangifte gedaan en de over vroegere uitdeelingen of uitkeeringWh verschul digde belasting betaald te hebben. Bij liquidatie mogen de hierbedoelde uitdeelingen of uitkeeringen niet ge schieden, alvorens de daarover ver schuldigde belasting is voldaan. Art. 45. Bestuurders van de bij art. 16 en c bedoelde naamlooze ven- 60BBSCHE COURANT Mevrouw de gravin, het is reeds een onverdiende genade, dat ge hier hebt willen komen, sprak hij met bevende stem. Ik gevoel mij zoo schul dig tegen u, dat ik het niet waag, mijne oogen tot u op te slaan. Zie mij gerust aan, Kareien denk aan den tijd, toen Eduard en gij en ik als vroolijke kinderen met elkaar omgingen. Ik sta hier niet om recht spraak te houden, u te veroordeelen dit zou mij niet passen. Wij hebben allen gezondigd, wij hebben allen ver giffenis noodig. Mag ik dan hopen, dat ge u niet vol afschuw afwendt van mij, arme misdadiger? Wie zooveel berouw heeft, wie zooveel heeft geleden onder het besef zijner schuld als gij, Karei die heeft genoeg geboetSchep moed, de genade van God is grooter dan al onze zonden 1 O, Hildegard, uwe woorden zijn balsem voor rny’n hart rGod zegenen daarvoor! De Italiaansch-Turkseho oorlog. Een beter middel dan de beschieting der forten aan de pardanellon had Italië niet kunnen gebruiken om do Europeesche mogendheden, die zich tot nog toe geheel onzijdig hebben gehouden, te dwingen tot inmenging m den strijd. Alle mogendheden toch I hebben groote politieke of economische belangen bij het open houden van dezen waterweg, Van het begin van den oorlog af is de vraag of Italië dezen strijd alleen zou voeren in Tripolis zelf, dan wel dien zou overbrengen naar Turkije, menigmaal besproken, niet alleen in Rome, maar ook in de hoofdsteden der andere mogendheden. Tot nog toe heeft Italië het eerste gedaan on den strijd beperk); tot Noord- Afrika zelf. Evenwel zonder veel succesWant verder dan de kust strook is nog niet gekomen en voor- loopig kan er niet verder worden gegaan, omdat de hitte nu reeds te groot is om verder te trekken waar door men tot den herfst zal moeten wachten, en omdat de bevelvoerder generaal Canova, niet veel meer dan een paar honderdtal kameelen bijeen heeft weten te brengen, terwijl er wel tien- tot dwintigduizend noodig ?yn volgens het, oordeel der deskundigen. Een verder krachtig optreden is dus ónmogelijk. Italië begint sterk naar vrede te verlangen. Trouwens Turkije ook en geheel Europa! Daarom heeft Italië beproefd op een andere manier de zaak wat verder te brengen, door Turkije aan te vallen op een niet al leen voor dit land, 'maar voor alle landen belangrijke plaats. De Italiaansche vloot verscheen in de Aegïsche zee en verwekt een storm van opgewondenheid. Later ia ge bleken, dat al de berichten en ge ruchten over verwoestingen en be schietingen van havens niet bevestigd zyn. Het was het plan niet van Italië om werkelijk de havens te verwoesten. Het had dan niet Turkye getroffen, maar alle andere mogendheden, die juist daar handel dryven on wier ka pitaal in de ondernemingen is gesto ken. Hot wilde alleen zich laten hooren in de Dardanellen om vrees aan te jagen niet alleen aan de Porte, maar vooral aan de andere mogendheden, die dan getroffen zouden worden in hun bolanger en ongetwijfeld oon En moge »Gods zegen ook op onze kinderen rurttenvoegde de gra vin er aan toe. Geloof mif, Karei, sprak nu me vrouw Brinken, als ge Rena en Man fred bij elkaar zult hebben gezien, dan zul je er niet langer aan denken het geluk van die lieve kinderen te vernietigen door je bekentenis aan den wereldlijken rechter. Alleen ik zou u kunnen aanklagen, doch waar geen klager is, is ook geen rechter, zeide Hildegard. Neen, Karei uw moeder en ik zullen niet dulden, dat ge u zelven in handen van het gerecht stelt. Hierin moet ge u schik ken naar ons verlangen. En waartoe zou dat nu nog dienen vroeg mevrouw Brinken. Hil degard kent je schuldzij verlangt geen bestraffing; zij wenscht dat het vermogen der familie Romer, waarop alleen zij recht heeft zal blijven in de handen van Manfred, dien zy lief heeft als haar zoon. En ik wensch, dat nooh Man fred noch Rena ooit vernemen op welke manier gy in het bezit daarvan gekomen zijt, voegde Hildegard er by. Het geluk van onze kinderen mag niet bedorven worden wij, ouders, moeten de beklagenswaardige daad voor altijd in ons hart begraven. Vindt ge dat sterken druk zouden uitoefenen op de Porto ten gunste van den vrede. Het vertoonde zich voor den mond der Dardanellen en er ontstond tusschen de Turksche forten aan don oever en de Italiaansche vloot een vuurgevecht. Het Turksche oskador bleef binnen en vertoonde zich niet. En na eenigo dagen is de Italiaansche vloot weer weggestoomd. Mogolyk komt zij nog eens terug. Maar, al geeft Turkije toe on staat onder den druk der mogendheden, Tripolis aan Italië af, dan is daarmee voor dit land nog de overwinning niet behaald. De Arabieren toch zullen zich by het vredestraktaat niet neer leggen en blyven Vechten om hun land duim voor duim te verdedigen tegen do vreemde indringers. Die strijd kan jaron on jaron duren. nootschappen, coöperatieve vereeni- gingen, apdere vereenigingén en stich tingen, die bedrijf of beroep uitoefe nen, onderlinge verzekeringmaatschap- prjen en sociëteiten, als ook beheerende vennooten van hier te lande geves tigde commanditaire vennootschappen op aandeelen en boekhouders van hier te lande gevestigde reederijen, zijn gehouden binnen „veertien dagen” na de vaststelling van balans of rekening een zoodanige uittreksel als noodig is tot toelichting der winst, uitkeeringen of uitdeelingen te doen toekomen aan den Voorzitter der Commissie van aanslag, bedoeld bij art. 19 16 of 2, die den aanslag moot regelen. Art. 47. 5 en 6. Hij, die daartoe gehouden, nalaat de verplichtingen na te komen, bedoeld bij art. 15 1 eerste lid en art. 15 2 eerste lid, wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 25.—.. Gelijke straf wordt opgelegd ingeval van overtreding van art. 45. Overtreding van art. 16 wordt ge straft mot eene geldboete van ten hoogste f 400.—. Art. 34, le lid. Handelsreizigers, kramers en alle verdere personen, die hun bedrijf of beroep rondtrekkende uitoefenen, voor zoover zij behooren tot de bedoelden bij art. la, h, en k, zijn gehouden onverminderd hunne verplichtingen omschreven bij artt. 12 en 14 zich ter plaatse binnen hot Rijk, waar zij zich na het begin van het belastingjaar het eerst bevinden, bij het Gemeentebestuur schriftelijk aan te melden, met opgaaf van hun naam, hunne woonplaats en hun bedryf of beroep. Ten olijke dat zij hieraan vol daan hebben, ontvangen zij kosteloos een door of van wege het hoofd van dat bestuur onderteekend bewijs, dat zij gehouden zijn mede te ondertee- kenen on op aanvraag aan ambtenaren der directe belastingen te vertoonen. Art. 47 7. Personenf die van een bewijs voorzien moeten zijn ah bedoeld in art. 34 en die in gebreke blyven dit bewys op aanvrage aan bevoegde ambtenaren te vertoonen, worden ge straft met eene geldboete van ten hoogste f25 Geven zij ter bekoming van dat bewys aan het bevoegd gezag een valschen naam, woonplaats, bedryf of beroep op, of maken zij gebruik van VAN HOUTEN’S EN EEN ANDER MERK OOEOKOOPE CACAO EN GIJ BLIJFT BIJ X. DE VOLKSDRANK BIJ UITNEMENDHEID. 1 paar begroeten en zeggen dat je ver heugd bent over hunne verbintenis, waarop ge Gods zegen afsmeekt. Mis schien zie je de dingen dan wel anders in, misschien gevoel je dan, dat je ook rekening moet houden mot je kinderen, met Hildegard en met je arme oude moeder. Wy zouden nooit meer een gelukkig oogenblik hebben, wanneer je als een gestraft misdadiger in de gevangenis moest doorbrengen. Is er dan nergens een uitweg voor mij ongelukkige kermde Karaf Komaan, schep moed en ga met ons mee, sprak zijn moeder. Hier in dithotel van minderen rang kun je niet blyven. Betaal je rekening, pak Je goed en laten wij dan heengaan in het rijtuig J dat nog op ons staat te wachten. Wy ryden dan samen tot dicht bij het oude hui» Römer. Hil degard en ik stappen uit en gaan te voet naar onze villa terwijl jij dan naar Manfred rijdt en je laat aandienen. Om Gods wil moeder dat kan ik niet Dat gaat myn ki v itcn te bovenIk bon niet in »taa >m het hals te betreden, waar Eduar 3eboren en opgêvoed is. Zou ik daar voor de oogen van mijn zoon de komedie verder spelen, die de vloek van myn leven ia geweest! Ik PRIJS VAN HET ABONNEMENT: Per kwartaal f 1 25 Idem franco per post 1.50 Met Geïllustreerd Zondagsblad,1.50 Idem franco per post *1.90 Abonnementen worden dagelyks aangenomen aan ons Bureau: Lange Tien de weg 64, by onze Agenten, den Boekhandel en de Postkantoren PRIJS DE R ADVE-RTENTIÊN Van 1—5 gewone regels n l bewijsnummer Elke regel meer Bjj drie achtereenvolgende pi itsingen worden deze tegen twee berekend. Dienstaanbiedingen per ph. sing van t—5 regels f0 35 bij vooruit betaling, elke regel meer li ets Reclames f 0 45 per regel. Groote letters en randen naar plaatsruimte. voel me vandaag ook erg zwak, ik geloof, dat ik een ziekte onder de leden heb. Manfred is niet thuis, zei zijn moeder. Hij is eenige dagen op reis, maar voor de wereld ie het noodig, dat je er heen om je te vertoonen, voordat je bij mij en Hildegard komt. Je behoeft niet eens uit het rytuig te stappen. Volg mijn raad, Karei, wer kelijk, dat i< het boste, en kom dan spoedig naar nt. Wij wacht op je met thee drin ken. Karel antvoordde idochts met een hoofdknik. Alles werd uitgevoerd, zooals me vrouw Brinken had voorgesteld. Mr. Beatcher putte zich uit in verzoeken, dat zijn heer patroon zou uitstappen en den terugkeer van mijnheer Man- 'fred hier in huis afwnchten. Het zon mr. Beatcher een eer zijn, al» hij voor zijn heer zoo best mogehjk mocht zor^ gen, doch Karei liet zich niet va»t\^ houden.

Goudsche Courant | 1912 | | pagina 1