Zomersaisoen 1912. wl ‘14 D. SAMSOM, Gouda, No. 118 Telefoon Sinïte Laatste Berichten. SZ=OZST. Stadsnieuws. t'ELli &en tDuii Telegrafisch Weerbericht van het Koninklyk Meteriologisch BURGERLIJKE STAND. Oaze Geïllustreerde Weekbladen. KERKNIEUWS. Officieels Prijscourant Effectenhandel ie Aid sterdam 18 MEI 1912. 81'4 da 64’4 867, van 69'4 219’4 58'4 59 83'4 84'4 69% 55 54 171 560'4 500 175 102 18'4 18 98% 98'4 dien (Oit h< 98'4 68 98 4'4, 10’4, 25'4 69'4 98'4 36’4 170'4 556*4 101'4 87*4 210 293 189’4 Vorige Koers. 391 94«/2 209 291 Per kwart Idem fram Met Geïllu Idem fran Abonneme Tiendeweg 170 8’4. 81’4, 89'4 35'4 Koen van heden ONTVANGEN eeno buitengewoon groote Collectie Nouveauté'» in Costumes tailleur, Mantels, Robes, Blousen, Rokken,, van de goedkoopste tot de beste soorten tegen de meest concurreerende prijzen. Specialiteit in Nouveautés. Bekroond op diverse Tentoonstellingen met de hoogste onderscheiding. Optochten met muziek. Naar het Hbld. verneemt, heeft het bestuur van de Amsterdamsche Post- Harmonie van den burgemeester een nieuwe missive ontvangen geda teerd 15 dezer waarin toestemming wordt verleend tot het houden van Wandeltochten met muziek. Aan de voQrwaarden, waarop de toestemming reeds werd verleend, is bij dit schrijven een nieuwe toegevoegd, waarin wordt gezegd, dat muziek alleen mag worden gemaakt in buitenwijken en op bui tenwegen, ter beoordeeling van den hoofdcommissaris van politie. 92**4, 87'4 85”/,, «’4 Boskoop. Maandag 3 Juni a.s, zal voor de Haagsche Rechtbank behan deld worden de zaak tegen H. C. v. Z. alhier. Aan v. Z. wordt ten laste gelegd, dat hij op 19 April opzettelijk gewelddadig met eenf mes, althans met een snijdend voorwerp heeft ge sneden, geslagen of gestoken en daarbij G. J. A. bloedend heeft verwond. Gisternacht zyn,te Wedde (Gr.) twee arbeiders bij een vechtpartij door mes steken gewond, waardoor zij zwaar bloedverlies hebben geleden. Drie boerenarbeiders zijn als daders aan gehouden en heden ter beschikking van de justitie te Winschoten gesteld. Gistermorgen is het zoontje den landbouwer Keurentjes te Zeddam bij het uithalen van vogelnestjes uit een boom gevallen. Deerlijk verminkt werd hij naarde ouderlijke woning vervoerd. Zijn toe stand is zeer ernstig. WO’/u 15O‘/a - GELDKOERS. Prolongatie 4—41/* pCt. Amerikanen beter, Petroleum minder omzet, Tabakken geen omzet, Culturen zeer stil, Rubbers weinig omzet, Natio nale en Buitenl. Staatsfondsen zeer stil. Mijnen vast, Tram waarden luste loos. Den 30ou Mei a.s. hopen J. Snelle- man en echtgenoote hun 50 jarige echtvereeniging te herdenken. Beide oudjes zyn de 70 reeds lang gepas seerd en genieten een vrij goede ge zondheid. Beiden verrichten hun dage lijks ch werk nog met lust en voorzien in hun eigen onderhoud. Van beroep is 8. pypmaker, hij oefent dit hand werk nu reeds 64 jaren achtereen uit. Thans werkt hij bij de firma P. van der Want Gz., pijpenfabriek alhier, by welke firma hij in ’t geheel reeds 30 jaren heeft doorgebracht. Voor zeker zal het dit bruidspaar op dien dag niet aan belangstelling ontbreken en hopen wij dat nog vele jaren van samenzijn hun worden toebedeeld. Hun woonplaats is Peperstraat N°. 1. De vier kinderen te Delfzijl, bij wie zich tengevolge van het eten van ge vonden broodjes vergiftigingsverschijn selen voordeden, zijn allen hersteld. De broodjes, die bestemd waren om ratten en muizen te verdelgen, waren door een juffrouw in de binnenhaven geworpen en door de kinderen opge- vischt. Tentoonstelling Maandagavond a.s. geschieden in de Sociëteit „Ons Ge noegen.” De trekkingslijst daarvan zal Dins dagmiddag verkrijgbaar worden ge steld bij den heer Crebas, Wijdstraat, alhier. De gewonnen voorwerpen moeten Dinsdagavond van 79 uur aan „Ons Genoegen” worden afgehaald. De door de Jury’s toegekende be kroningen zullen op een nader te bepalen dag worden uitgereikt. Huisvlijt-Tentoonstelling. Zooals pit de in dit nummer ge plaatste advertentie blijkt, zal te trek king der verloting van de Huisvlyt- 350*4 96’/. s. koopen en alzoo te stellen op f3.00 1 de vaam. Dit besluit is genomen om den grooten voorraad brandhout op te ruimen. Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 768.8 fe Horta, laagste stand 752.3 te Thors- haven. Verwachting tot den volgenden dag. Zwakke tot matige zuidelijke tot westelijke wind, vorandeilijke bewol- kans op regen- of onweersbuien, zelfde temperatuur. 14) „Een schapeb van een geoefei vreeselijk wapei „nog zekerder e ■zware hamer.” „Dat heeft de merkte Darzac o „Het been hee son geweldig ge hoofd. Het gev been past juist i dat de wond d weeet als de mo «lag was gestuit juffrouw Stangei wond liet hij hel op de vlucht. Oi al gedeeltelijk toe frouw Stangersoi nadat zij half wi hem met haar wond, zou ze v rijn gebleven. revolver te l&at g De verhouding en Misschien was matieke konkelt geweest, want a vermoeden, dat heden tusschen waren gerezen ei Beide landen zi deel in de Tripl van zoo weinig geldende, als v om een machtsr toch werkelijk Op het oogenb verhouding tuss gezant te Parijs zant te St. Pei te zijn. De oi thans gezant t< Eranschen min caré klachten vi van hem zelf) ii het optreden va zant te St. Petei De tegenwoordi tenlandsche za] minder over dt tevreden te moe dézen niet den f ontvangen voor treden tusschen minister-presidei ter bij dat onde: ben gegeven, de niet te klagen van plan was di St. Petersburg minister-presidei minister vaft t Sasanof besprek! was er dan ook strekt niet bij te roepen. Waai Iswolski den s opgegeven. Naa: althans, zou de slag hebben gev beteekend, hebb< De heele reden blik Iswolski po, den heer Louis moet gelegen zij dewerking, die ministerschap va gekregen. Zijn die er naar str voor Rusland ge weinig steun bij dit land daardoc Voor zooveel noodig wordt nog onder de aandacht van belanghebben den gebracht, dat de keuring van paarden, op Donderdag 23 Mei a.s., niet op de Nieuwe Markt zal plaats hebben, doch te Waddinxveen. De paarden moeten om ItP/j uur v.m. op de Nieuwe Markt verzameld worden om naar Waddinxveen geleid te worden, alwaar de keuring voor deze gemeente om 12 u. 40 min. n.m. zal plaats hebben. De Prins opent deze week met een foto van de Kon. Familie in Artis en en geeft nog enkele kiekjes daarvan. Verder bevat het artikelen en foto’s van de nieuwe watertoren te Amster dam, de Wagnervereeniging, de roei- wedstrijden op de Zweth, de herden king van den grooten brand te En schedé, schilderijen van Thomas de Keyser, vervolg-fenilleton „Het Kas teel met de Toren”, personalia, enz. GOUDA. GEBOREN: 17 Mei: Herman, ouders II. G. S. Weick en G. C. Rade- maker. 18. Wilhelmina Jacoba, ouders J. ter Haar en W. van Oene. ONDERTROUWD: 15 Mei. G. van Eijk en M. J. Krook. H. Rierink te ’s-Gravenhage en B. M. N. Lafeber. C. Slegt en J. H. Schultink. 17. W. Verweij te ’s-Gravenhage en M. E. Jaspers. E. Markerink te Velsen en A. C. E. Punselie. J. C. van der Zaan en G. van Eijk. W. G. de Goeij te Utrecht en M. E. de Graaf. OVERLEDEN: 15 Mei. P. J. Knij pers, 32 j. H. M. de Koningin-Moeder is gis teravond om 8 uur 26 min. aan de halte Soestdijk, voor Haar gewoon zomerverblijf aldaar, aangekomen. H. M. was vergezeld van Hare zuster, de prinses van Bentheim, die enkele dagen Hare gast zal zyn. Tor verwelkoming waren aan het station aanwezig de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en do burgemeesters van Baarn en Soest. volgend oordeel over de Bakkerswet „Het zal wenscholijk zijn om de slotbepaling van het nu in de Kamer behandelde wetsontwerp te doen lui den „Deze wet kan worden aang^- haald als de Koekebakkerswet”. Daar mee is dan alle eer bewezen aan het amendemont-De Geer en is tegelijk in goed Hollandsch een karakteristiek gegeven van het product van wetge ving, dat eerlang het Binnenhof zal verlaten.” Schoonhoven. De heer W. A. Schip- )ers, onderwijzer aan de school voor Jhristelyk volksonderwijs alhier is be noemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Lexmond. Bergambacht. De afdeeling Berg ambacht-Ammerstol van „Het Groene Kruis” heeft Woensdag drie kinderen uitgezonden naar de Gezondheidsko- lonie Zonneheuvel bij Oudenbosch, gedurende vier weken. Bergambacht. In de vergadering van de Vereen, v. Werkverschaffing, alhier, werd door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan van zijn gehouden beheer over het dienstjaar 19111912. Door een commissie werd de reke ning nagezien en goedgekeurd tot een bedrag in ontvang van f B16J5V1 en en in uitgaaf op f 162,17, sluitende alzoo met een saldo van f 154.18*/j. De aftredende bestuursleden, de heer P. v. d. Dool, G. ten Napel, J. A. de Vries en P. Versluis werden allen weder als zoodanig herkozen. Verder werd besloten het eiken brandhout voortaan 50 cent goedkoop©! te ver- Van Vitesse Lingbeek, Sanders, Staal, Witteveen, Witkop, v. d. Hout, van Laar, van Laar, Holtus, Koezen, GÖBEL V.O.C. speelt in rood-zwart, Vitesse in goel-zwart costuum. Scheidsrechter is de heer H. A. Moerum Terwogt. Grensrechters de Ons Premieblad Pak me mee no. 7 van 18 Mei 1912 bevat o.a.Het be zoek van H. M. de Koningin aan Parys, met portretten. Grafmonument van de politie-ambtenaren te Parijs. Draadlooze telegrafie in volle zee, in verband met de ramp van de „Titanic”, met verschillende foto’s. Druivenkwee- kerij in het Westland. Brand te Alk maar. De Nodcrlandsche Zwembond. Universiteits-Roeiwedstrijden op He melvaartsdag bij de'Zweth. Het monu ment te Enschede, ter herinnering aan den grooten brand van 7 Mei-1862. Albert Vogel geïntervieuwd, vóór zijn reis om de wereld. De Haagsche Politie- Esperanto-Club. Voorts bekende land- genooten en het vervolg van de Ge denkschriften van Madame Steinheil. Heldenfeiten uit het leven van Ridders van de Militaire Willemsorde. Ten slotte de Rubriek van Redacteur X. en het Kindernummer „Ons Prinsesje”, met onderhoudende en leerzame kin2 derlectuur. Openlucht-samenkomst, De eerste openlucht-samenkomst van Vrijzinnig-Godsdienstigen in Zuid- Holland werd Donderdagmiddag op hot landgoed Ockenburg bij Loosdui- non gehouden. Het weer, dat des mor gens allesbehalve uitlokkend was, knapte tegen het uur van aanvang der meeting geheel op. In de duinen van Ockenburg, wel willend afgestaan door den eigenaar van dit landgoed, den heer S. J. v. d. Bergh, waren dan ook duizenden samengestroomd om dit voor de vrij- zinnig-godsdienstigen, zoo de voorzit ter van het centraal comité zeide, merkwaardige oogenblik, waarop wij hier in Gods vrije natuur zijn veree- nigcl, bij te wonen. Deze samenkomst is bij uitstek ge slaagd. 86'4 98'4 62’4 186*4 dito dito Act. de Jouiss. f 100«f Bekerwedstrijd V.O.C.Vitesse. De elftallen van beide clubs, die elkaar morgen op het Olympia-terrein ontmoeten zijn Van V. O. O. E. Hagen 1 W. Bronger N. P. v. Prooye Stenger, v. Prooye, Arn. Hörburger, Brand, Ant. Hörburger, v/d. Sluis, Beyers, v/d. Sluis. Zuid-Hollandsche Vereeniging tot Be vordering van Kunstnijverheid en Volkskunst. Gisteren werd te Dordrecht in het Hotel Ponsen de eerste algemeene ver gadering gehouden van de Zuid-Hol landsche vereeniging tot bevordering van Kunstnijverheid en Volkskunst, onder leiding van den voorzitter, den heer J. Hudig, oud-wethouder van Rotterdam. Ook het plaatselijk comité van Gou- i was op die vergadering vertegen woordigd. Uit het door den secretaris uitge- brachte jaarverslag bleek dat het stre ven der vereeniging nog niet is door gedrongen tot de groote massa. Over ’t algemeen wordt nog niet begrepen dat onder „Volkskunst” moet worden verstaan de kunst, die in het volk leeft en deze tot ontwikkeling te brengen, teneinde daardoor het volk van het schoone te doordringen. De Volkskunst, die bestaat en die slechts wacht op ontdekking, moet naar voren worden gebracht in het dagelijksch leven. De kunstnijverheid moet worden gesteund, opdat naar voortbrengselen komen in steeds wijder kring. De penningmeester bracht verslag uit van den financieelen toestand. Door de oprichtingskosten der ver eeniging kan de kas dit eerste jaar niet met een batig saldo sluiten. De aftredende bestuursleden Mej. E. Baelde, de heeren A. Hoynck van Papendrecht en Mr. L. J. G. Nolst Trenité te RotterdamJ. A. Rooyer on II. van Mandere te ’s-Gravenhage werden allen herkozen. Bij de rondvraag werd er op gewe zen, dat de propaganda voor de ver eeniging het best plaatselijk is te re gelen, daar dit voor elke gemeente verschillend moet geschieden. De Werddhrontek geeft als voor plaat Prinses Juliana in het Vondel park en vervolgt verder met foto’s en artikelen van de Rotterdamsche dier gaarde, Westland’s roem, personalia, sluiting van de Dardanellen, de Wereld tentoonstelling in Gent in 1913, Kon. bezoek aan het Hospitaal-kerkschip „de Hoop”, kroniek van de week, feuiloton, caricaturen enz. Do restauratie van den toren der Walburgskerk te Zutfcn, welke in het najaar was gestaakt, wordt thans weer voortgezet. Nu is men bezig mot do -blindvenstors in het muurvak aan de Oostzijde. (Zutf. Ct.) GOUDA, 18 Mei 1912. In de gisterenavond gehouden ver gadering van den Gemeenteraad wer den o.a. benoemd in de commissie van onderzoek der bezwaren tegen aanslagen in het vergunningsrecht do h. F. Herman Fzn. en A. J. IJs- selstijn, voorts tot tijdelijk leeraar in het Engelsch aan het Gymnasium, de hr. W. A. Ovaa te Amsterdam. Ook ge schiedde de benoeming van de plaats vervangende leden der stembureaux. Aangenomen werd het voorstel tot aanstelling van een leeraar in het vakteekenen voor Metaalbewerken aan de Ambachtsschool. Het voorstel tot verlaging van den huurprijs der kleine electnciteitsmeters van resp. f0.40 en f0.70 op het uni form tarief tot 3 K.W. voor f0.25. Werd goedgekeurd. Het voorstel tot het maken van een hangspoor op het terrein der gasfa briek, waarvan de kosten op f 1500. zijn begroot werd mede aangenomen, ook zal het kabelnet van het Electr. Bedrijf een uitbreiding ondergaan, waarvoor f4200.-— zijn gevoteerd. De overdracht aan de Gemeente werd aanvaard van eenige perceelen grond aan de Derde Kade. Ton slotte werd het ontwerp eener algemeene politie- verordening artikels- gowijze behandeld. De eindstemming hierover zal in de volgende vergade ring plaats hebben. De vergadering werd daarop gesloten. (Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij naar het Stenografisch Verslag). hh. Jac. Smits en P. A. Bomer. Goudsche Voetbalbond. Gisterenavond vergaderde hier ter stede ’t bestuur van den Goudsche Voetbalbond. Besloten werd dat de jaarlijksche algem. vergadering op Zondag 2 Juni zal worden gehouden en de agenda vastgestelddes na middags zal vermoedelijk de wedstrijd tusschen ’t Leidsche en Goudsche bondselftal op ’t Sportterrein worden gespeeld. De promotiewedstrijden wer den vastgesteld op 26 en 27 Mei. Naar aanleiding van de door Voorwaarts aangenomen houding inzake ’t besluit der vorige bestuursvergadering werd de verleende toestemming tot het houden der bekerwedstrijden ingetrok ken 'en ’t terrein met ingang van 17 Mei voor (üle wedstrijden geschorst. Na behandeling van tal van huishou delijke aangelegenheden werd de ver gadering om ruim elf uur gesloten. De opstand te Fez. Casablanca, 17 Mei. De eerste zit ting van den krijgsraad heeft hier gisteren plaats gehad onder presidium van kolonel Taupin. Veertien beklaag den uit Asbris hadden zich te verant woorden over hun deelnamen aan een aanslag die tot doel had de verwoes ting, don moord en den roof van de stad Fez in don loop der maand April. Nogen beklaagden zijn ter dood veroordeeld, vier tot dwangarbeid, één werd vrijgesproken. De toestand to Chiraz. Teheran, 17 Mei. De toestand te Chiraz is niet geruststellend. Enge land heeft nog niet geantwoord op de vraag om bedenktijd van Perzië in de kwestie van den inval der Afghanen op Perzisch grondgebied. Berlijn, 18 Mei. In de begrootings- commissie heeft het voorstel van het Centrum en de Nationaal-liberalen tot invoering van een belasting op het bezit een meerderheid gevonden. De Conservatieven stemden toe onder conditie dat het geen successie belasting zal zyn. De Dardanellen geopend. Blijkens een hedenmorgen bij het Ministerie van Buitenlandsche Zaken ontvangen telegram zijn de Darda nellen hedenmorgen te 6 uur weder voor de scheepvaart geopend. 3 Juni, Geb. Bouw- en Woningtoez. 2 uur, Verg. Onderstandscomm. „Armenzorg1*. 19 Mei. Lokaal bovenzaal Hollandia, 8 uur. Propagandavergadering v/d. Afdeeling Gouda v]d. Ned. Zionisten Bond. Spreker, Dr. A. van Raalte. 20 Mei. Hotel „De Romein”, 8*4 uur, verg. Regelings-Commissie, uit voering Ned. Gymnastiek-Ver bond. Haastrecht. In de j.l. Woensdag gehouden vergadering van de afdee ling „Haastrecht” van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw werd besloten om adhaesie te betuigen aan oen adres van de afdeeling „Over- flakkee” om tegen de provinciale wet op do wegen en voetpaden te ageeren. Medegedeeld word dat de Konink lijke goedkeuring aan de aangevraagde verloting is. onthouden. Velen wilden echter de tentoonstelling toch door laten gaan. Na eenige discussie werd besloten\om deze te honden tusschen 1 en 15 peptember. Binnenkort zal het bestnur de plannen aan een te houden Algemeene vergadering over leggen. Daarna had de gebruikelijke ver loting pftaats. VAN DEN Stautsleeningen Ned. Gert. Werkelijke Schuld 3 pet. Oostenr. Belastingvrije Krononronte 4 pet. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 pet. Russische Obl. 1906 5 pet. ld. Obl. (Gr. Russische Spw.mij.) 1898 4 pet. Id. Obl. (Nicolai Spoor weg) 1867-69 4 pet. ld Obligatie 6e Emis sie 4 pet Japan. Obl. 1899 4 pet. Mexico Afl. Binnenland Obl. 5 pet. Brazilië. Funding Lee- ning 5 pet. d. Obl. 1889 4 pet. Venezuela Dipl. Schuld 1905 3 pet. Bank- en Crediet-instel- llngeii. Ned. Bankaandeelen Industr. Ondernemingen American Car Foun dry Comp. C. v. A. Id .Smelting Refining Co. Cert. v. Aand. Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A. U. S. Steel Corp. Cert. v. Gew. Aand. Koi. Crediet Instcll. en Cultuur Ondernemingen Handels ver. „Amster dam” Aand. Jav. Cultuur Mij. Aand. Ned. Handel-Mij. C.v.A Mijnbouw Mijeti Ketahoen” Mijnbouw Mij. Gew. Aand. Redjang Lebong, Mijn bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. Petroleum-Ondern. Dorische Petroleum In dustrie Mij. Gew. A. Kon. Ned. Mij.totExpl. v. Petr. Bronn. C.v.A Shell” The Transp. Trad Cy. C. v.G. A Scheepvaart M(jen. Ned.-Am. Stoomvaart- Mij. Aand. Stoomvaart-Mij. „Zee land” Preferente A. Int. Mercantile Marine Cy. afgest. Pref. A. Tabak-Ondernemingen Bindjey Tabak Mij. A. Diversen. Maxwel Land Gpant Gert. v. Aand. Peruvian Corporation Lim. Cert. v. Aand. Spoorwegen. Holl. IJzeren Spoor- wegmij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand. Zuid-Itahaan. Spwmij. Serie A-H Obl. 3 pet. W arschau-W eenen Spoorwegmij. Aand. a Amerika. Atchison Alg. Hypb. Obl. 4 pet. Erie Spoorweg-Mij. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cy. Cert. v. gew. A. Wabash Gew. Aand. Premieleeningen. Amsterdam Aand. 3 pet Hongarije. Theiss-Ke- gmirungs-Gos. 4 pet.

Goudsche Courant | 1912 | | pagina 4