een Stoker. Twee Huizen Heerenhuizen Astra. Astra. „Aslra"-Rijwiel JODJO" LIMONADE-SIROPEN. Meesterknecht Kaaspakh uis Adverteert in dit Blad. R.K. Bakkersknecht VERKOOPIK. Het KANTOOR VLIEGENVANGERS AANKONDIGING. SINTER-MAATSCHAPPIJ Telefoon Interc. 250. G. y. d. ÏOST v. SPIJK te Haarlem, MAGAZIJN „DE LUCIFER." SCHOEN HANDEL geschikte gronden. Handwerk (kloek model). Prima Vorstenlanden. C. A. SCHOLTEN, 2fL n/b. de Kaarsenfabriek. 2 10-u.Ite.ra.larxoL. Brieven uit de Hofstad. cxxxv. Adverteutiën. Terstond gevraagd Adres bureau dezer Courant. Openbare Vrijwillige te Moercapelle, Notaris N.F.Cambier v. Nooten publiek verkoopen: Woonhuis Bouwterrein Woonhuizen Pakhuis Woonhuizen Woonhuis deurwaarder J. J.P.DEN BOER Crabetiutraat 26 GOUDA. ANTON COOPS, N. F. Cambier van Nooten Woonhuizen Woouhuls Woonhuis Woouhuls Woouhuls Woonhuizen Woonhuizen Diverse onroerende goederen IPa-lcIhL-CLis TAMIMIALJ'JS JAM ÖLe SESTE. ELST BIJ ARNHEM. wie een Naaimachine noodig heeft en geene „SlIMGEIt" koopt, benadeelt zich zelf. inderdaad SINGIR- GOUDA, Kleiweg 5. W. I. D. VAN RIJMEN AM, Veerstal, GOUDA, Sneeuwwitte Brand. Geurige Aroma. MT Vraagt onze zuivere Voorhanden in verschillende smaken. NIGHTCAP ICMTt OUDt GENEVEN VRAAGT een MEESTERKNECHT, Probeer het maar! dienstboden betreft, bet verheugt ons, dat het niet aan pogingen ont breekt, om deze categorie in de regeling te doen opnemen. Door den heer Patijn is n.l. een amendement ingediend om in art. 3 der ltadenwet te bepalen, dat niet alleen de arbei ders die werkzaam zijn in een on derneming, maar alle arbeiders, ook de losse arbeiders, dienstboden, be dienden van Sociëteiten, personeel van ziekenhuizen, huisknechts, per sonen in dienst van eigenaars van buitenplaatsen enz. enz. onder de wet zullen worden gebracht. Welke aannemelijke reden*is er om hen van de verzekering uit te zonderen Een amendement op art. 3, inge diend door de socialisten tracht de uitsluiting der losse arbeiders langs een anderen weg op te heffen, nl. door te doen vervallen, dat niet in de verzekering zijn opgenomen die genen wier dienstbetrekking korter dan 4 dagen dunrt, hetgeen de Minister voorstelt. Het amendement van den heer Patijn is ons sympathiek, omdat het een aantal catcgorien van personen, die naar ons gevoelen onder de regeling belmoren, daarin opneemt. De voorsteller geeft ook den weg aan, hoe de zaak voor de dienst boden (dit woord in den ruimsten zin genomen) te regelen ware, zonder in strijd te komen met het stelsel der wet, en wel door eenvoudig meerdere uitbreiding te geven aan de vrij doeltreffende bepalingen die de Ziektewet bevat ten opzichte van de inwonende arbeiders. Voor de losse arbeiders wordt in het verslag een regeling aan de hand gedaan, daarin bestaande, dat zij in homogene groepen worden saamgevat (b.v. bootwerkers, straat- makers, e.a.) en vervolgens naar hun gemiddeld inkomen, in verband met het ziektcgevaar der groep de te betalen premie wordt vastgesteld, waaraan de werkgever zou kunnen bijdragen door het plakzegelstelsel. De Minister is niet zoo ver willen gaan om alle losse arbeiders ver- zekeringplichtig te maken, maar heeft in art. 16b der Ziektewet een be paling opgenomen, waarin aan de Kaden van Arbeid de bevoegdheid wordt gegeven, zulk een verplichting, op de boven aangegeven wijze, te regelen, voor te schrijven aan door hen aan te wijzen groepen van losse arbeiders. Ziekte der urinewegen en blaag. Wat is lastiger te verdragen dan ver gevorderde aandoeningen der blaas cn urinewegen, zooals Het niet kan nen ophouden vsn het water —y on macht om de urine te loozen gra veel en blaassteen ontsteking van de blaas en urinewegen Z(j maken het leven haast ondraaglijk. Dezo en andere kwaloti vindon hun oorzaak in het veronachtzamen der eersto waarschuwingen van nieraan doening, want de nieren beheersehen de goede werking van de urine-orga- nen, en wanneer de nieren zwak of ziek zjjn, znllen blaaskwalen gewoon lijk spoedig volgen. Dergelijke ellendige kwalen zouden nooit voorkomen, wanneer de nieren onmiddellijk hulp ontvingen bij het eerste teelten van een nieraandoening wanneer de urine onnatuurlijk van kleur, brandend of slecht-riekend ja wanneer do loozing onregelmatig of met moeite geschiedt wanneer de urine een neerslag achterlaat, als zij eenigen tijd gestaan hoeft wan neer het water bewolkt is of graveel bevat. Een goed-doorgezette kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen zal deze kwalen geheel doen verdwijnen un oen regelmatige werking van de blaas horstellen. Zelfs in ver-gevor- dordo gevallen bewees dit geneesmiddel zijn uitstekende werking. Om te voorkomen, dat men u waar- dolooze namaak verkoopt, dient gij er op te letten, dat de handtoekoning van James Foster op hot etiket voor komt. I)e echte Foster s Rugpijn Nieren zijn te Gonda verkrijgbaar bjj de hee- ren Wolff Co., Westhaven 11en Ant. Coops, Wüdstraat 168. Toezen ding geschiedt franoo na ontvangst van postwissel i f 1.75 voor Mn, of I joyoor zes doozen. Kamerpresidents-veikiezing in Frankrijk. Misschien is er in Frankrijk zelden om een hoog begeerd baantje zoo geworsteld als dezen keer, nu de Fransche Kamer oen opvolger had aan te wijzen voor Ilenri Brisson. Maar ditmaal was er ook voor de martijen een vet baantje te verdienen. Een baantje van 72.000 francs per jaar plus vrij wonen het gebruik van, moenen we twee auto's, en nog meer dergelijke emolumenten. In het eerst leek de strijd bijzonder kalm te zullen verloopen. Algemeen was men van oordeel dat Delcassó met het vette baantjo zou gaan strijken, maar iemands vyanaen zitten nooit stil. En zoo heeft ook oen persoonlijke vijand van Delcassé, de vroegere minister Thom son, een stok tusschen de spaken van het wiel gestoken. Dezo heer was indertijd als minister van marine ge buiteld, toen Dolcassó hem als voor zitter van de marine-commissie was te liif gegaan. Sedert dien tyd tracht de hoer Thomson een aardighoid te bereiden. En daarvoor was allo ge legenheid verkeken, wannoor Delcassó als kamerpresident voor oen groot deel uit het politieke leven vprdween. De heer Thomson was hot, die zoo knaphandig bowerkte, dat de groep van Etïenne niet bereid was, tot een gemeenschappelijke vergadering van de gehoole linkerzijde, waar men een algemeenen candidaat zou stellen. En toon Delcassó dit hoorde, trok hij zich, voorgevende de verdeeldheid bij de linkerzijde niet to willen vergrooton, als candidaat terug, daarmee de kans latond hoofdzakelijk aan Etionne en Deschanol. De partij van Dolcassó heeft toen natuurlijk niet nagelaten den strijd tegen Etienno aan to binden. Het eindresultaat kan hun bevre digen. Bij de gehouden stemming heoben zij kans gezien Etienne do nederlaag to bezorgen. Bij do eerste stemming werden uitgebracht op Deschanel 21G stemmen, op Etienno 138, op Cochery 98 en op Vaillant 07. Toen deze uitslag bekend was, wzochten de radicalen de vergadering op te heffen, maar de uiterste linker zijde on do rechterzijde verzetten zich hiertegen ernstig. Bij do tweede daarop volgende stemming verkreeg Deschanel 292 Btemmen en Etienno 208, terwijl 28 stommen van onwaarde waron uit gebracht. Voor oon half jaar is dus do Kamer van oen nieuwen president voorzien. Mot veel sympathie is de nieuwo praosos niet begroet. Vrij onverschillig nam de Kamer do medodboling van zijn verkiezing op. We zullen dus hebben af te waohton, hoe het verdere verloop zal zijn. Gemeenteraad en Kamer gaven dezer dagen wol een typisoh boold van onze opvattingen van vrjjheid van spreken. In do Kamer kwam oen belangryko wot aan d$ orde, de Ar- beidorsziekteverzekoring, een onder worp, reeds iaren lang van alle zijden bekeken en besproken. Toch moester een week voor „Algomeene Beschou wingen worden bestemd. Waartoe? Men kon even goed dadelijk do wet- zolve, de artikelen aansnyden en dan bij ieder punt waar bedenking togen rees, zijn meening verdedigen, amen dementen verdedigen en door stemmen opschieteu. Al die Algomeene Beschou wingen dienen echter tot niets, na een schriftelijke voorbereiding waarbij alles reeds nageplozen werd practisch re sultaat, wyzigingen van de beginselen der wet, is absoluut uitgesloten in een geval als hot onderhavige, waarin de Kamer zich reeds tevoren over de grondbeginselen uitsprak, zoodat de Minister reeds eenig houvast heeft aan de meening der Kamer. Toch werden er speechen gehouden van uren lang, interossante redevoeringen voorwaar, omdat het onderwerp interessant is en de redenaars het aanhooren waard maar toch rijst de vraagwaartoe ai dezo welsprekendheid Gaat het zoo door, dan wordt het een oindelooze behandeling, tot een stuk in den zomer, of men loopt spaak, wat niet uitge sloten is in een materie als deze, die uiterst ingewikkeld ia on dus tot allerlei qnaostios als vanzelf aanleiding geeft. Het begon met 1 spreker op een geheelen dag: waar moet dat heen? Waarlijk, op die manier gevoelen we iets voor het vaststellen van een ter mijn voor iederon spreker, eenigszins ruim genomen, maar niet voor ver lenging vatbaar. Doet men dit laatste niet, dan zal de Kamer als regel een lid dat nog wat op 't hart heeft, laten doorpraten, zoodat men niets verder komt. Met het meer of minder dege lijke der behandeling heeft dit niets uit te staan integendeel zon men by korter discussies misschien meer be langstelling vindén en meer werke lijke gedachtenwisseling, terwijl nu vaak ieder zijn eigen liedje zingt, zeer mooi dikwijls, maar zakelijk niets opleverend. En onze Gemeenteraad De vroede vaderen zijn nu verhuisd. Vroeger heette het aan de localiteit te liggen. Thans vergadert men in een omgeving, die vooral in dit seizoen tot alles uitlokt, behalve tot lang vergaderen in een zaal mot veel menschen. En men redeneerde nu pas weer een heelen middag drie uur lang over een punt dat eigenlijk niet eens aan de orde was. De zaak was, dat Burgemeester en Wethouders als on derwijzer aan een school voordroegen den hoer Wanink, een man, die reeds onderwijzer was aan een andere ge meenteschool, waar hii 't niet al te best met 't schoolhoofd kon vinden, welke verhouding aanleiding gaf tot een schorsing van den betrokken onderwijzer, die daarna een paar maan den rondliep met verlof, doordat B. on W. wel veel tijd noodig hadden voor een onderzoek naar het voorge vallene aan 's mans school en nu, zonder dat iets als resultaat van het onderzoek uitlokte, als nummer óen werd voorgedragen voor een benoe ming aan oen andcri school. Oogen- schrjnlijk oen goede oplossing, maar au fond een ondeugdelijke. En de Raad zou de Haagsche Raad niot ge weest zijn, indien hij, ook al krijgt hij wellicht later nog gelegenheid om do zuak in 't algemeen te boredonee- ren, er niet alvast oen middagje aan besteed had. Mot geen ander gevolg natuurlijk dan dat do Raad don on- dorwijzor benoemde. Wel gingen er uit don Raad stemmen op, om den man te ontslaan, maar nu B. en W. daartoe niet waren ovorgegaan (d. w. z. tot een voorstel daartoe) liet hot zich begrijpen, dat da» Raadsleden weinig animo gevoelden om uit eigen initiatief het doodvonnis to voltrek ken, al was het alloon maar om de wraak der Bondsmannon. Men kan betrekkelijk tevreden zijn met dezo oplossing, al is 't er eigen lijk geen. Misschien men kan niet weten gaat het nu beter op de oude school van den hoor W., nu hij weg is en op zijn nieuwe school zal hij wol oppassen niet opnieuw in moeilijkheden t» goraken. Er tegen over staat echter, dat op een vraag, of dezo voordracht als een soort reha bilitatie bedoeld was, de wethouder van onderwijs antwoordde, dat de heer W. nu gelegenheid kreeg in zijn nieuwe school zich te rehabiliteoron, zoodat hij voor het publiek geschil derd is, als iemand die rehabilitatie behoeft en anderzijds is uit niets gebleken dat do klachten tegen het betrokken schoolhoofd verminderd, laat staan verstomd zijn. Wy benijden den wethouder niet, wiens taak het is al die ruzies (want dat zijn het toch maar feitelijk) tus schen hoofden en onderwijzers uit te zoeken en te voorkomen. Wat oen menschen- en hartenkennis is daar voor vereiBchtEn wat de kinderen aangaat, dat zij er niets van mogen bemerkenIk las dezer dagen een bericht, uit een Duitsche gemeente, waar men in de klasse het courant- lezen had ingevoerd en ik zal de laatste zijn om te beweren, dat er iniets in do couranten staat, wat do kinderen niet goed bijgebracht kan worden Daar is over doze proefneming zeker voel pro en contra aan te voeren, en ik zou waar nog alle ervaring opt- Wreekt, niet gaarne een meening ten beste geven, maar eenige voorzichtig heid schijnt toch geraden Stel u eens voor, dat de kinderen bemerkten dat hun moester in de courant besproken werd wat zouden de kleuters er op aanvliegen. En verbiedt men kinderen een bepaald nummer of een bepaald stuk te lezen, ik weet niet of bij mi. misschien de journalisten-aard or a vroeg inzat, maar ik herinner mij heel goed, hoe zulk een wenk of verbod juist in die jaren opwekte tot nieuws gierigheid, welke niet eer bevredigd was, voor ik het bewuste stuk genoten had en misschien zyn er wel meer zoode ver! oden vrucht We genoten verder in den Raad weer een kabaaltje tegen de tramdi rectie, die nu eenmaal in onze stad naast warme vrienden felle bestrijders heeft. Nu was er een ongeluk gebeurd en daarbij was gebleken, dat de tram geen werktuigen bij zich had om den overledene zoo spoedig mogelijk te bevryden, eene verplichting die het gemeentebestuur aan de tram had opgelegd. De oorzaak van de vertra ging bleek nu eenvoudig de Engel- sche mijnstaking, waardoor het onmo gelijk bleek alle werktuigen op den bepaalden tyd aan te schaffen. „Smoesje", zei een der Raadsleden die altijd aan „obstructie" van de trammaatschappij denkt en al ben ik de laatste om de houding van de tram- directie altijd even sympathiek te vin den, zoo mag men toen in gemoede de vraag stellen, wat een maatschappij, die uitstekend gaat en jaarlijks mil- lioenen omzet, voor votfrdeel heeft aan een uitstel van aankoop van eenige werktuigen over eenige maanden. De voorstanders van een gemeente-tram doen hun zaak geen goed, wanneer zij uit zulke kleinigheden munt pogen *e slaandat wordt spijkers zoeken op laag water. Eenige meerdere grond dunkt mij te bestaan voor een ver plichting om niet vlak achter elkaar te rijden, nu onlangs bij het onver wachts stoppen van den voorsten wagen een botsing ontstond, die nog betrekkelijk goed afliep, maar toch een paar inzittenden (nog wel huis waarts koerende bruiloftsgasten) in het ziekenhuis deed belanden. Nu ik toch over de tram spreek, wil ik even vermelden, dat de heer Roerdinkholder, de man van het man wijf, dat de directie der tram het leven zoo zuur maakt, een adres aan de Kamer heeft gezonden, waarin hij om recht vraagt voor zichzelf en zijn lieftallige echtgenoote, die pas weer groot schandaal aan de echtge noote van den tramdirecteur veroor zaakte. waarbij haar zelfs een porte- monnaie ontrold werd. De brutaliteit is de wereld nog niet uitHet is nu maar te hopen, dat de Kamer dit adres zonder moer ter prullemand zal verwijzen. Het is trouwens te mal om los te ioopen, dat de Kamer zich zou moeten mengen in het al- of- niet gemotiveerde van het ontslag van een concierge bij oen particuliere maat schappij. De Kamer wordt waarlijk reeds jgenoeg met adressen over stroomd, dan dat zulk gedoe niet aan gemoedigd behoeft te worden. In de pers js thans een interessant debat gevoerd ovor do vraag hoe men zich beter togen zulke menschen zou kun nen verweren dan met de thans gel dende wetsbepalingen in de handen misschien vindt men er iets op, maar in afwachting daaivan blijf ik bij mijn advies wanneer iemand U met opzet voortdurend op straat hindert en niet alleen U-zelf, maar ook de leden van Uw gezin, hindert op een manier, die ondragelijk is en een gewoon mensch buiten zichzelf moet brengen, leg or dan de lat oversla van U af, zooals ieder doet wanneer het om zelfver dediging gaat en wacht af, of er een rechtbank te vinden zal ziin, die U daarvoor straffen zal. Het miadel moge wat radicaal schijnen dit ontken ik niet hier goldt dat men tegen oen groot kwaad oen gro t middel moet stellen. Querulanten (of apachen, zooals men 't nemen wil) mogen geen heer en meester van de straat worden. De publieke veiligheid gaat boven de vermeende wenschen van den heer en mevrouw Roerdinkholder, al ziet dit echtpaar dit niet inhet spelletje heeft nu lang genoeg geduurd I^aat het nu uit zijn. Wat mij betreft, mag het collec teeren op straat ook uit zyn. Dat raakt hier al meer en meer in zwang. Vroe ger geschiedde het uitsluitend bij bui tengewone .rampen en de laatste jaren is daarbij eens per jaar een tubercu- lose-collecte bijgekomen. Maar men gaat nu al verder en dezer dagen werd mij op straat door lieftallige jonge dames (en dit vergoodt veel) een busje onder den neus geduwd voor een ge woon liefdadig doel, oen goed doel zeker, maar ieder weldadig doel is een goed doel en wat men den een toe staat mag men den ander niet weige ren. Welnu, ik word een beetje hui verig; dat men op die manier iederen dag zulke straatinzamelingen krijgt; goede doeleinden heeft men meer dan dagen in het jaar en in onze goede stad heeft men voor ieder goed doel minstens één vereeniging en vele, zeer vele jonge meisjes, die 't wat leuk vinden, zoo vrijelijk op straat de voorbijgangers te mogen aanklampen om een gift voor een goed doel. Heb ik U al eens verteld van dien ouden heer, die op zulke bloemenda gen ter bestrijding van de tuberculose telkens een bloempje kocht om 't da delijk" weer weg te gooien, alleen om telkens weer door een meisje te wor den aangeklampt? In een stad vol oudere rentenieren zijn er zooEn een andere vraag is, of moeders goed doen hun jonge dochters hiervoor af te staan. Flirtende weldadigheid is anders wel iets voor een rijke residentiestad enhet brengt veel geld op, meer vermoedelijk dan de grootsche plannen van den heer Loke, die ons aan een vloot, aan sociale wetten, kortom aan tot dusver slechts gedroomde millioe- nen zullen helpen. Voorloopig slaap ik er nog eens een nachtje over, voor er mijn .pasrduitjea STATEN GENERAAL TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag 24 Mei. (Vervolg.) De Ziektewet. De heer Kuyper echt het ver blijdend, dat zich ditmaal het inci dent tusschen hem en den minister niet zal voordoen, dat bij de Bakkers wet zal geschieden, nl. dat hij tegen moet stemmen. Deze minister is hem bijzonder sym pathiek als christelijke demokraat. Ten onrechte verwijt men hem ra dicalisme integendeel is de minister wellicht wat te schroomvallig bij het invoeren van sociale maatregelen. Hier is geen sprake van dwangver zekering. Niemand wordt gedwongen zich te verzekeren. Het feit van ver zekerd zijn wordt eenvoudig buiten eigen initiatief Opgelegd en de patroon wordt verplicht tot bijdrage. Wat door de juristen is gezegd over den rechtgronddieeft spreker zeer aan dachtig aangehoord, ma#r hoe helder zulke betoogen ook worden opgezet, gewoonlijk laten zij aan het slapen firmament over, waarin men met de teleskoop meer planeten dan vaste sterren ontwaart. Van hom staat het vast, dat de Overheid hier niet slechts mag, doch moet optreden, omdat het haar taak en haar plicht is verplicht is volgens de Belijdenis. De Overheid toch moet waken tegen de verschillende gevol gen van de verdorvenheid des men- schelijken geslachts, en onder die ge volgen behoort het misbruik van de macht die men heeft om zijn egoïsme en geldzucht bot te vieren. De ar beider is daarom geen haar beter dan de werkgever, maar hij heeft geen macht zijn kwade,instincten te vol gen. De werkgever (en het was vooral een gruwel in Engeland, kort na de grooto ontwikkeling van de machines) gebruikte don mensch, die naar God's beeld is geschapen, eenvoudig als krachtwerktuig. Toen begreep ein delijk, doch eerst na langen tyd, de Overheid te moeten ingrijpen. Ook thans heeft de Overheid een plicht, zal niet het menschelijke in den mensch geschonden blijven. Do lieor de Visser wijkt in stand punt jegens dtt wetsontwerp af van de heeren van Idsinga en Lohman. Hij erkent, dat de invoering van de vrijwillige verzekering zeer vele be zwaren heeft. Spreker zal ook voor dit ontwerp stommen, doch alleen wan neer aan het particulier initiatief de ruimste vrijheid word gelaten. De heer Roodhuyzen stelt, ten- eindo een principieele beslissing te kun nen uitlokken, mede namens den af wezigen heer de Kanter, een motie van orde, voor, waarin de Kamer als haar oordeel uitspreekt, dat by deze regeling op den voorgrond behooren te staan particuliere kassen, beant woordende aan wettelijk te stellen eischen, en dat de Overheidskassen aan vulling moeten zijn. De minister van Landbouw verdedigt zich tegen do bewering als zou hij Staats80cialist zijn, en de meer waardetheorie aanhangen. Hij heeft slechts geschreven, dat de arbeider de vruchten van zijn arbeid niet an ders tot zich ziet komen dan in den vorm van loon. De minister herinnert er voorts aan, dat vroeger de Liberale Unie óók voor verzekering was, doch eerst ten gunste van Staatspensionneering is veranderd nadat de minister zijn voorstellen had gedaan. Dat ontneemt veel aan de waarden van den tegenstand. Spreker verdedigt zijn stelsel van decentralisatie. De administratie zoowel als de con- tröle moeten er bij winnen. Hij verdedigt voorts het gekozen stelsel van samentrekking tusschen beide soorten by verzekeringen, ook uit een oogpunt van finantieele voor- deeligheid. Woensdag zal de minister zyn rede voortzetten. ER BIEDT ZICH AAN togen 1 Juni een bekend met Brood, Koek en Banket. Van g. g. voort. Brieven letter L. aan de boekh. J. H. KNIERUM, Gorinchem. De Notaris J. P. R. SURINGAR te Rotterdam zal op VRIJDAG 14 JUNI 1912 bij veütng en op VRIJDAG 21 JUNI d.a.v. bij afslag telkens 's morgens 1li'unrin het Koffiehuis van W. VAN DER MAST te Moercapelle in het openbaar verkoopen met 3 SCHUREN, ERVEN en TUI NEN aan de Dorpstraat kadaster nri. 925 en 1086 samen groot 9 Are 29 Centiare, toebehoorende aan G. Vis en H. van Zuijlen; te veilen in 2 perceelen. Verhuurd voor f 1.60 en f 1.25 per week is samen f 143.-- per jaar. Aanvaarding bij de toewijzing, be taling van den koopprijs op 15 Juli 1912, met bijvoeging van rente naar 6°/o in het iaar, vanaf de toewijzing. Nadere inlichtingen te bekomen bij den Notaris Leuvehaven 153 te Rot terdam. te GOUDA zal op MAANDAG 3 JUNI 1912 des morgens elf uur in het Gebouw der R. K. LEESVEREENIGING aan de Westhaven aldaar, No. 1. Een enkele jaren geleden gebouwd en ERF, met WEG en WATER daarvoor en een poort daarnaast aan den Ridder van Catsweg no. 234 te Gouda. In eigen gebruik. Nos. 2 en 3. Twee perceelen naast het vorige perceel, elk breed 4.26 M. en diep 19.75 M., met WEG en WATER daarvoor en uitgang op de poort daarnaast. In eigen gebruik. Nos. 4—5 en 6. Drie goed onder honden en ERVEN aan den Raam nos. 157159 en 161 te Gouda. Per week verhuurd, respectievelijk voor f 1.80; f 1.75 en f 2.10. No. 7. Een ruim en ERF aan de Nobelstraat no. 18 te Gonda. Vrij van huur. Nos. 8 en 9. Twee en ERVEN in een poort aan den Bleekerssingel nos. 15 en 16 te Gouda. Per week verhuurd elk voor f 0.90. En no. 10. Een goed onderhouden met afzonderlijke Bovenwoning, JPakhuis en Erf aan de Drapierstraat nabij de Vest te Gonda, nos. 38 en 40. Per week verhaard, beneden en boven elk voor f 2.10. De perceelen znn te aanvaarden op den betaaldag der kooppenningen, 4 Juli a.s., en te bezichtigen de laatste 3 werkdagen voor den verkoopdag van 10 tot 12 en 2 tot 4 uren en op dien dag van 9 tot 11 aren. Verdere inliohtingen geeft gezegde Notaris en voor perceelen 1, 2 en 3 ook notaris J. VAN DER LEEDEN te Ouderkerk aan den IJsel. van den is gevestigd WIE UWE bjj Drogist, Wqdstraat 29. NOTARIS TB OOIJD.t, zal op MAANDAG 10 JUNI a.s. des morgens elf uur in het Hotel „DE ZALM" aan de Markt aldaar, publiek verkoopen Nos. 1 tot 4. Vier goed onder honden en ERVEN aan de Cornelia Ketel- straat nos. 1-3-5 en 7 te Gouda. Per veek verhuurd elk voor f2.25. No. 5. Een en ERF aan den Groeneweg no. 39 te Gouda. Per week verhuurd voor f 2.10. No. 6. Een en ERF aan de Wilhelminastraat no. 36 te Gouda. Per week verhuurd voor f 1.65. No. 7. Een en ERF aan de Lemdulsteeg no. 16 te Gouda. Per week verhuurd voor f 1.30. No. 8. Een en ERF aan de Robaarsteeg no. 21 te Gouda. Per week verhuurd voor f 1.30. Nos. 9 en 10. Twee en ERVEN aan den Jan Philipsweg nos. 3 en 5 te Goud*. Per week ver huurd elk voor f 1.50. En nos, 11 tot 14. Vier en ERVEN in twee poorten aan de Vlamingstraat nos. 22-24-34 en 36 te Gouda. Per week verhuurd no. 22 voor f 1.15 en de overige elk voor f 1.10. De perceelen zijn te aanvaarden op den betaaldag der kooppenningen 11 Juli a.s. en te bezichtigen de laatste 3 werkdagen voor den ver koopdag van' 10 tot 12 en 2 tot 4 uren en öp dien dag van 9 tot 11 uren. Verdere inlichtingen geeft gezegde Notaris. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te STEEN WIJK, vestigt de aandacht op de aanwezig heid in die gemeente van zeer gunstig gelegen en voor het kweeken van allerlei soort groenten byzonder Vooral komt daarvoor in aanmerking de polder der Ooster-Meonthe, in cnltunr gebracht naar plannen en onder toezicht van de Nederlandsche Heide-Maatschappij Steenwijk is een welvarende aan spoor en vaarwater en binnenkort ook aan de tram Steen wij k-Ooster- wolde, gelegen gemeente, met een dagelijksche Stoombootdienst op Am sterdam. Inlichtingen worden gaarne ver strekt door onze Kamer alsmede dqor de Nederl. Heide-maatschappy voor noemd. De Kamer voornoemd D. H. WICHERSON, Voorzitter. BAKKER, Secretaris. VOORLOOPIG E Notaris W. F. CAMBIEB VAN NOOTEN te GOUDA, zal op MAANDAGEN 1 en 8 JULI a.s. bij inzet en afslag, in de Sociëteit „ONS GENOEGEN" te Gouda, publiek ver koopen alle gelegen in de gemeente Gouda, waaronder Drie teer goed onderhouden met TUINEN aan de Gouwe nos. 127-129 en 131on oon flink aan den Raam. Inlichtingen goeft gezogde Notaris. Verkrijgbaar by Wijdstraat, Gouda. CREBAS, Telef. 40. Aan nevenstaand uithangbord zijn de winkels te herkennen, waar Machines verkocht worden. Waarom eischt terwijl Hollandseh zoo niet beter is. (e Buitenlandsch Fabrikaat Fabrikaat zeker even goed, Die éénmaal ons gewend is, wil geen ander merk. Fraagt Frijscnuramt rm Inlichtingen Staan onder voortdurende hygienische-chemisoh adviseurs- schap van hot Laboratorium van Dr. Basrnau, Amstordam. Aanbevelend, Flruia LOIIHEl§, L. TIENDEWEG 67. HALF on HALF. CHERRY BRANDY. CRÈME DE MENTHE.MARASQUIN, ENZ ENZ* geheel op de hoogte inet de behandeling van Goudsehe en Edammerkaas. Bekendheid met blazen en verdere verpakking voor export, strekt tot aanbeveling. Brieven met opgaaf van ouderdom, al of niet gehuwd zyn, vorigen werkkring enz. te richten aan het kantoor te Haarlem. BU R. ZAND VOORT, Nieuwehavon, Gonda, koopt gij beslist het best, het soliedst en het goedkoopst Uwo inkoopen van allerlei soorten Waachartikelen, Lucifers, Poets artikelen, Dweilen, Vaatjes Zeep, Zakjes Kogel- en Btangenblauw, Stijfsel*, Schoen- creams, Doosjes Brons, enz. enz. enz. Aanbevelend, Het goedkoopst adres voor b.h. winkeliers. Vrasgt t/w Winkelier uitsluitend R. 7 tUiVOtllt r» RECMNEHOIH EXTRACT 1 Ze Is beslist de beste. Weekt IJ vnor ssmssk. FLUX WIJDSTRAAT 19. Soliedste Fabrikaten, Allernieuwste Modellen. TELEPHOON No. 9M. Elcctr. Dr. A. Brinkman A Zn., Gonda.

Goudsche Courant | 1912 | | pagina 2