I G1ASEB, KITS, I i h and el?| adres: l8. Gouda, JTEIT IN en Heem EISEL AFKONDIGING. 'ir 51e Jaargang. No. 11909. Vrijdag 5 Juli 1912. f- E-ciitexilaxxcl. 1 WARENHUIS, Spoislr. Den Baag. der beroemde 1 Kerkglazen IT. J VYSKERK OUDE XTie-o-“W"s- ezx voor GtoijlcLsl exx OxxxstreUsezx. Verschijnt dagelijks behalve Zon- ten Feestdagen. Uitgevers A. BRINKMAN EN ZOON. Telefoon Interc. 82. Telefoon Interc. 82. I ff St. Janskerk, der iileekeningen enz. RABETH, N KBAMM, leniie van j cm. ..Uitgevers, Gouda p’l MERK te letten. Algemeene Politieverordening voor de gemeente Gouda. k. I. m. n. a. b. c. o. d. P- e. 8. t. U. 9- v. w. X. h. vannacht op het it vervolgd.) MMB Zalm” 8’/2 uur. a-Comité en Rege- Neder), öymn. en Woningtoe- irstandscommissie nen van PRIJS VAN HET ABONNEMENT: Per kwartaal tuur, het vorig artikel toepassing. (Slot volgt.) MT Alle Luxe- en Huish. Artikelen. graven daartoe vij geregeld tijdig m ontvangen van rten, vennakelijk- ze dan in once DE YENS Btcldendi B GOUDSCHE COURANT. pRIJS DER rERTENTiJN. Van 15 gewone regels met bewijsnummer f 0.55 Elke regel meer0.10 Bij drie achtereenvolgende plaatsingen worden deze tegen twee berekend. Dienstaanbiedingen per plaatsing van 15 regels f0.35 bij vooruit betaling, elke regel meer 6 ets. Reclames f 0 25 per regel. Groote letters en randen naar plaatsruimte. Art. 205. De niet aan de gemeente toebehoorende, binnen de bebouwde kom gelegen slooten, wateren en riolen, ook die, welke niet zijn genoemd in het vorig artikel, zullen jaarlijks drie maal, namelijk in de maanden April, Augustus en October, door den Ge- meente-Bouwmeester, bijgestaan door een door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen persoon geschouwd worden. De Keizersbijeenkomst in de Finsche scheren. Gisteren zouden de Duitsche Keizer en de Czaar van Rusland elkander in de Finsche scheren een bezoek bren gen aan boord van hun jacht, en zoo- als het gewoonlijk gaat, wordt aan deze samenkomst een sterk politiek karakter toogekend. Te meer is dit het geval, waar noch de Duitsche vorst, noch de Russische Czaar alleen zijn. Zij worden n.l. vergezeld van verschil lende van hunne ministers, zooals de Per kwartaal f 1.25 Idem franco per post 1.50 Met Geïllustreerd Zondagsblad 1.50 Idem franco per post1 90 Abonnementen Worden dagelijks aangenomen aan ons BureauLangï Tiendeweg 64, bij onze Agenten, den Boekhandel en de Postkantoren ■4 n verbazing ant- tn geheel onver- den we door de Rouletabille mij J leilige Genoveva ik hij over heel a ar mee we ver wijzen persoon geschouwd Ook op andere tijden kan door Bur gemeester en Wethouders een schouw gelast worden. Van iederen te drijven schouw ge schiedt minstens acht dagen te voren openbare kennisgeving. Art. 206. De eigenaren, en zoo zij in gebruik zijn bij anderen dan de eigenaren, de bruikers van de in het vorig artikel bedoelde slooten, wateren eri riolen zijn verplicht te zorgen dat bij het drijven der in het vorig artikel bedoelde schouwen hunne slooten of wateren voldoen aan de afmetingen, genoemd in art. 204 en behoorlijk zijn opgesloot, zoödat geene boomstammen, over of takken in het water hangen, en dat hunne slooten, wateren of riolen gezuiverd zijn van vast of drijvend vuil, aalkruid, nlanten en andere stof fen, welke de doorstrooming van het water kunnen belemmeren of stank of schadelijke uitdampingen kunnen veroorzaken. Art. 207. Onverminderd de straf op de overtreding van het vorig ar tikel gesteld, zijn de eigenaren, en zoo zij bij anderen dan de eigenaren in gebruik zijn, de bruikers van slooten, wateren en riolen verplicht de bij het driven van een in dat artikel bedoelde schouw geconstateerde gebreken bin nen acht dagen te herstellen. Art. 208. Wanneer meerdere eige naren of bruikers verantwoordelijk zyn voor de richtige nakoming van artikel 206 ten aanzien van eene sloot, een water of riool, is ieder hunner aan sprakelijk voor het goede onderhoud van de gehoele sloot, het geheele water of het geheele riool. Ieder hunner, die aan zijne verplich ting wil voldoen, doch daarin dooi den onwil van anderen wordt verhin derd, kan zich voor vervolging vrij waren, door onmiddelijke betaling van zijn aandeel in de kosten van herstel der gebreken, volgens de begrooting van Burgemeester en Wethouders- Art. 209. Wanneer Burgemeester en Wethouders, de Gezondheidscom missie gehoord, het in het. belang der openbare gezondheid noodig achten, dat eene sloot of een water binnen de bebouwde - kom der gemeente wordt overkluisd of tot een riool ingericht, wegens de daarin of daardoor afge voerd wordende stoffen, dan zijn de eigenaren .verplicht te gedoogen dat zulks door en op kosten der gemeente gescMed^ Bij/dit bevel wordt geene vermin dering der breedte of diepte van de sloot of het water gelast, wanneer dit in strijd is mei eenige verordening van het betrokken Waterschapsbesti De bepaling van - is hierop mede van S BERICHT DER OR schilder, Architect en mie van Bouwkunde ■echt. deed omdege- ontwarren. Ook lat meneer Stan- hoogte had ge arde in de gang, c als den schul- Herhaalde malen iat Darzac juist zulke geheimzin- n. Eindelijk vond van Darzac, dat If in het kasteel ;e zeker den een moordenaar zou die laatste woor- »nie uit, stond op, reen. mm na en sprak Ier I” of binnen de bebouwde kom der ge meente op mestvaalten of stoepen neder te leggen. Art. 194. Het is verboden afge maakte of gestorven trek- of lastdieren of vee of eenig deel daarvan te be- op andere plaatsen, dan die door Burgemeester en Wet houders zijn goedgekeurd. Art. 195. Het is verboden onrein heden te werpen of neder te leggen op of in eenige openbare plaats, aan wien ook toebehoorende. Art. 196. Het is verboden af val,en vuil in de openlucht op, aan of nabij openbare wegen gelegen gronden te verbranden anders dan met vergunning van Burgemeester en Wethouders en met inachtneming van de doorhen te geven voorschriften. Afdeeling II. Van het houden en mesten van varkens en van konijnen. Art. 197. Het is verboden binnen de bebouwde kom der gemeente een of meer varkens te houden of te mesten. Het is verboden buiten de bebouwde kom der gemeente varkens op te hok ken, tenzij met vergunning van Bur gemeester, en Wethouders en overeen komstig de door hen aangaande de in richting der hokken of bergplaatsen en de afvoer van de mest en gier te geven voorschriften. i Art. 198. Het is verboden binnen de bebouwde kom der gemeente konij nen op te hokken, tenzij met vergun ning van Burgemeester en Wethouders en overeenkomstig de door hen aan gaande de inrichting der hokken en den afvoer van gier te geven voor schriften. Afdeeling III. Van slooten binnen de bebouwde kom der gemeente, van riolen, van zijlen en dergelijke. Art. 199. De bruikers van gebou wen of erven en, wanneer zij niet ge bruikt worden, de eigenaars of beheer ders, zijn verpiicht in hunne huizen en op hunne erven toe te laten de personen, die van wege het Gemeente bestuur belast zijn met het uitbaggeren van zijlen, riolen en andere wateren en toe te laten dat de uitgebaggerde specie over hunne erven of door hunne huizen wordt weggevoerd. Art. 200. Slooten of wateren binnen de bebouwde kom der gemeente, welke niet aan de gemeente toebehooren, mogen, wanneer daarin nog geene* riolen of privaten uitloopen, tot dat’ einde niet gebruikt worden, zondei dat zij vooraf zijn overkluisd of tot een riool ingericht op de wijze door Bur gemeester en Wethouders te bepalen. In de slooten of wateren, welke bij het in werking treden dezer verorde ning reeds dienen tot jjitloozing van riolen of privaten, mogen deze uitloo- zingen niet vermeerderd, verruimd of veranderd worden zonder dat die slooten of wateren vooraf zijn over kluisd of tot een riool ingericht, op de wijze door Burgemeester en Wethou ders te bepalen. Voor slooten, welke bemalen worden door een gemaal der gemeente, kannen Burgemeester en Wethouders vrijstel ling van deze bepalingen verleenen. Art. 201. Het is verboden in slooten of wateren binnen de gemeente tonnen, bakken, kuipen, tobben of andere voor werpen, bestemd voor of dienende tot verzameling van of gevuld met privaat- mest en beer te ledigen of te doen ledigen. Art. 202. Het is aan anderen dan de door het Gemeentebestuur aange stelde sluisknechts verboden de schui ven, waarmede de kokers of duikers onder partiouliere woningen en ge stichten op de Oost- en Westhaven door het Hoogheemraadschap van Rijnland zijn of zullen worden voor zien, te openen of te sluiten. Art. 203. Binnen de gebouwde kom der gemeente mag niemand slooten, zijlen of riolen dammeri, dempen, dicht maken, verbreeden of versmallen, of op eenige wijzo daarin den doortocht stremmen door het uitzetten van schoei- ïngen, heiningen, hekken, bruggen of wat het ook zijn moge, zonder ver gunning van Burgemeester en Wet houders, die daaraan voorwaarden kunnen verbinden, tenzy het geschiedt op last van een Waterschapsbestuur binnen den kring zijner bevoegdheid. Art. 204. De ondervolgende slooten binnen de (bebouwde kom dezer) ge meente zullen steeds moeten hebben de breedte, diepte en bodemwijdte, welke voor iedere sloot afzonderlijk is vermeld de sloot ten Westen van den tuin van de Sociëteit „Ons Ge noegen” (Kadaster Sectie A no. 3017)breedte 1.55 M., diepte 0.50 M., bodemwijdte 1 M. de sloot tusschen de perceelen aan de Noordoostzijde der Boele- kade en het kadastraal perceel Sectie A no. 3334, met de om buiging lungs het kadastraal perceel Sectie Ajio. 2275 breed te 1.50 M., diepte 0.70 M. bodem wijdte 0.90 M. de sloot ten Zuidwesten van de kadastrale porceelén Sectie A nos. 3336, 2925, 2926 en 1228 tot aan den duiker naar de Kar- nemelkslootbreedte 1.20 M., diepte 0.40 M., bodemwijdte 1.50 M. de sloot tusschen de le Kade en het kadastrale perceel Sectie A nos. 1345 tot aan het kadastrale perceel Sectie A no. 1847breed te 2.50 M., diepte 0.70 M., bo demwijdte 1.50 M. de sloot achter de huizen aan de •Westzijde der Bpomgaardstraat, lst0 gedeelte van de Noord-Oostelijke punt -van het kadastrale perceel Sectie A no. 1441, tot aan het kadastrale perceel Sectie A. no. 2983; breedte 0.60 M., diepte 0.30 M., bodemwijdte 0.30 M. 2do gedeelte ten Zuiden van het kadastrale perceel Sectie A no. 2983 breedte 3 M., djepte 0.50 M., bodemwijdte 0.50 M. 3d0 gedeelte van de Zuid-Westelijke punt van het kadastrale perceel Sectie A no. 2983 tot aan de berm- sloot van den Staatsspoorweg breedte 2.50 M., diepte 0.70 M., bodemwijdte 1.50 M. de sloot, kadastraal bekend Sec tie A no. 1193, aan de Westzijde van de 3° Kade, tusschen de bermsloot van den Staatsspoor weg en de Oude Gouwebreedte 2.75 M., diepte 0.75 M., bodem wijdte 1.75 de sloot tusschen de 3do Kade en de 4e Kade, van de Noord- Oostelijke punt van het kada strale perceel Sectie A no. 2533 tot aan de Noord-Oostelijke punt van het kadastrale pesceel Sectie A. no. 3127; breedte 2 M., diepte 0.70 M., bodemwijdte 1.50 M. de sloot langs de Oostzijde van de 4p Kade tusschen die Kade en het kadastrale perceel Sectie A no. 1195breedte 2.50 M., diepte 0.85 M., bodemwijdte 1.50 M. de sloot langs de Westzijde van de 4e Kade, van de Zuid-Ooste- lijke punt van het kadastrale perceel Sectie A. no. 2814, tot aan de Noord-Oostelijke punt van het kadastrale perceel Sectie A. no. 3320breedte 1 M.diep te 0.70 M., bodemwijdte 0.70 M. de sloot ten Westen van het kadastrale perceel Sectie A. no. 3180; breedte 2 M., diepte 0.70 M., bodemwijdte 1.50; de sloot tusschen de 3do Kade en de 4e Kade van de Zuid-Wes telijke punt van het kadastrale perceel Sectie A no. 2819 tot de Noord-Westelijke punt van het kadastrale perceel Sectie A no. 3320breedte 2 M., diepte 0.55 M., bodemwijdte 1 M. de sloot langs de Korte Akke ren, kadastraal bekend sectie E no. 2217 breedte 3.50 M., diepte 0.70 M., bodemwijdte 2.50 M. de sloot langs de Schel tem astraat en haar verlengde tot de kleine Wetering breedte 4 M., diepte 1 M., bodemwijdte 3 M. de sloot langs de Lange Korte Akkeren van de Oostelijke punt van het kadastrale perceel Sectie E. no. 453 tot aan het kadastrale perceel Sectie E no. 2303 l«to gedeelte langs en ten noordoosten van het kadastrale perceel Sectie E no. 446breedte 2 M<, diepte 0.50. M., bodem wijdte 1 M. 2de gedeelte vóór de kadas trale perceelen Sectie E nos. 1480, 1033 en 1481breedte 1.30 M., diepte 0.50 M., bodem- wjjdte 0.80 M. 3de gedeelte langs het kadas trale perceel Sectie E no. 453; breedte 2 M., diepte 0.75 M., bo demwijdte 1 M.; de sloot langs de Korte Akkeren van de Oostelijke punt van het kadastrale perceel Sectie E no. 466 tot aan de sloot genoemd onder w; breedte 3 M., diepte 0.60 M., bodemwijdte 2 M. de sloot ten Noordwesten van de kadastrale perceelen Sectie E nos. 468 en 469; breedte 2 M., diepte 0.70 M., bodemwijdte 1M.; de sloot om het kadastrale per ceel Sectie E no. 1094breedte 2 M., diepte 0.70 M., bodem wijdte 1.50 M. de sloot langs de Korte Akke ren, uitmakende het Noordwes telijke deel van het kadastrale perceel Sectie E no. 470 ybreedte 1.25 M., diepte 0.50 M., bodem wijdte 0.75 M. de sloot langs de Zuidoostzijde van de Philipskade, deel uitma kende van het kadastrale perceel Sectie E no. 299; breedte 1.50 M., diepte 0.60 M., bodemwijdte 0.75 M-; de sloot langs de Noord westzijde van de Philipslaan, deeluitma kende van het kadastrale per ceel Sectie E no. 1306breedte 2 M., diepte 0.90 M., bodem wijdte 1.25 M. de sloot tusschen de kadastrale perceelen Sectie E nos. 300, 941 en 1008; breedte 1.25 M., diepte 0.50 M., bodemwijdte 0.75 M. de sloot langs de Lethmaetstraat; breedte 2.50 M., diepte 1 M., bodemwijdte 1.50 M. de sloot ten Noordwesten van het kadastrale perceel Sectie E no. 1614; breedte 4 M., diepte 1 M., bodemwijdte 3 M. de sloot langs de Snoijstraat; breedte 3 M., diepte 1 M., bo demwijdte 2 M. De waterspiegel wordt gerekend be neden A.P. te zijn en wel voor de slooten a tot en met k 1.90 M., en voor de slooten l tot en met x 2.10 M. Bij dammen en bruggen moeten de diepte en de bodemwijdte overeenko men met die dör betreffende slooten, doch kAn de breedte met ten hoogste een.vierde worden verminderd. Het A.P. is aangeduid door de Rijks- peilschaal aan de Mallegatsluis. IAZI.TN VAN AAYZONEN j ment. THEEËN worden 1 rd in verzegelde F van vijf, twee en en een Ned. ons f adding van Nom- ?rijs, voorzien van xand Merk, vol- Wet gedeponeerd. Jj tot de uitvoering eerde orders aan- k 1 C. BIJL, GEBAART Lz. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA, doen te weten dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 14 Juni 19» Is vastgesteld de vol gende verordening: (Vervolg). Art. 188. Bij gesloten water moeten de bewoners of gebruikers van huizen, staande aan de grachten en andere wateren of aan daaraan grenzende straten of wegen, vóór den avond van den dag, waarop dit door Burgemees ter en Wethouders zal zijn bevolen, vóór en achter hunne huizen doen maken en vervolgens openhouden een but ter groote van een vierkanten Meter. Gelijke verplichting rust op de schip*- pers of gezagvoerders, vier vaartuigen zich binnen de bebouwde kom der gemeente bevinden of aan eene der kaden zijn vastgemeerd. HOOFDSTUK IX. Bepalingen ter bevordering van open bare reinheid en gezondheid. Afdeeling I. Van mest, privaatmest, af val en ander vuil. Art 189. Onverminderd de bepalin gen der Hinderwet is het een ieder verboden binnen de bebouwde kom der gemeente, zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders, die daaraan voorwaarden kunnen verbin den, aan te leggen of te hebben eenige verzameling van mest, privaat- of an der vuil, dierlijken afval of andere stank verwekkende zaken, Art. 190. Het is verboden privaat- of beerputten te openen, te ledigen of te doen ledigen, tenzij tusschen des avonds 10 uur en des morgens 5 uur en na kennisgeving, minstens 6 uur te voren, aan den Commissaris van Politie. De weg, straat en goot voor de woning, waar een privaat- of beerput geledigd is, moet binnen een uur na de lediging behoorlijk gereinigd zijp. Art. 191. Het is verboden privaat mest en beer over en langs de straat te vervoeren, tenzij tusschen des avonds 10 uur en des morgens 11 uur, en anders dan door middel van water-en luchtdichte ijzeren voertuigen', of van water- en luchtdichte met vaste dek sels gesloten tonnen van door of na mens Burgemeesters en Wethouders goedgekeurd model. Het is verboden privaatmest en beer te water te vervoeren anders dan in dergelijke tonnen. Art. 192. Het is verboden mest putten, mestbakken en dergelijke ver zamelingen van andere dan privaat mest te ledigen of te doen ledigen, tenzij tusschen des avonds 10 uur en des morgens 8 uur. Het is verboden vaste en vloeibare meststoffen, andere dan privaatmest en beer, te vervoeren, tenzij tusschen des avonds 10 uur en des morgens 9 uur en door middel van goed gesloten wagens, karren, vaartuigen of tonnen, zoodat storting of doorlating van vocht niet mogelijk is. Burgemeester en Wethouders kun- in bijzondere gevallen afwijking de in dit'artikel genoemde uren toestaan. Art. 193. Het is verboden bloed, ingewanden of anderen afval van ge storven of geslacht vee, van visch of andere dieren in slooten of andere wateren, onverschillig aan wien toebe hoorende, te werpen of te doen loopen over den weg, de straat of in de goten jhl riolen te vegen of te doen loopen,

Goudsche Courant | 1912 | | pagina 1