Entreeprijzen: m-nwi- i Holl. Maatschappij van Landbouw, tc Woerden, op Woensdag 14 on Donderdag 15 Augustus 1912. CIRCUS 700R5TELLINI 120 piÉf 120 A EEN NET PERSOON Jacqueline Stok. Sweelinckstr. 222. Gehuwde Lieden Seizoen-Opruiming, programma: VOORSTELLINt Gala- Elite-Avond Poffertjes- en Wafelkraam Buitenlandach Nieuws. BlrLrs.©rLlajo.<5- Gemeentelijk» Arbeidsbeurs, Gemengde Berichten. Ad verten tiën. JONGKIN. een BALT. A. DE JONG, llasrwerkei - Stillen tJCammon, - 6roote jurujfcsejïe^^ D. SAMSOM, Gouda, Afdeeling „Woerden en Omstreken". Maandag12Augustus Groot Concours voor Springpaarden, Springen inel drieën, COUCEET, Bioscoop-Voorstelling. Tot slot, Donderdagavond 10 unr: GROOT SCHITTEREND VUURWERK, voor het Ooncours-Hippiqne fl,Tribune f 1.extra „Avond-Concert met Bioscoop-Voorstelling fö.35 Springconcours voor Jachtpaarden, COWIUj v. ijoedgek. Dim (warmbloed), Concours voor Springpaarden, dlioiooopoor stolling. Coan-cert Gouda,op het Marktterrein! Corty-AlthoIT. Groote Monster- Groote Dierentuin en Marstall-Bezichtiging. Schitterendste Avond van] het Seizoen! Groote Proeve met den Dierentuin. Wereldstad- Programma. In elke voorstelling rpnu F. W. VAfi DER STEEN. heeft d| indruk én de stemming, die zij in de lande wekte, de regeering afbreuk gedaan. Want, stonden de Liberalen en Unionisten in ditfpaiftment aanvan kelijk juist gelijk, de t|l»chontitd»ohe verkiezingen hebben eau achttal Libe rale zetels doen verloren gaan, zoodat, ook door andere oorzaken, de radicMl- liberale partn thans een 18-tal stem men minder hpfft dan de Unionisten. Daarbij komt',oat het „cement"" dat gehouden, waaraan 1100 leerlingen In Sept. aj. zal de oudste Esp. jroep te Antwerpen, haar 10-jarig jestaan vieren, by welke gelegenheid de artfirten van het Gh-and Theatre te Brussel, waarscbjjnlyk wederom het Esp. fceoneeLtuk „Haasje", naar Paul Spaak hetzelfde dat tijdens let 7** Int. Esp. Congres zoaproel suceeihad, zullen opvoeren. de partijen der coalitie bindt, een beetje Brokkelig begint te worden, vooral aan de zijde der Arbeiderspartij. De geweldige arbeidersconflicten, de staking in de kolenmijnen en vooral de transportarbeidersstaking in de havens om de grootsten te noemen, hebben het aanzien der regeering wei nig goed gedaan. Zij was in een zeer inoeilyke positie en allerminst te be nijden en hoe groot haar verdiensten ook zijn geweest, vooral bij de staking in de kolenmijnen, het was nu een maal haar noodlot dat zij het niemand geheel naar den zin kon makenvol gens de «ene partij ging *y njet vee genoeg, volgens de andere te ver. De tusschentydsche verkiezingen, om dit punt nog even vast te houden, daden, afgezien van het slinkend aan tal zetels in Westminster, der regee- ring niet veel goeds. Hanley en Crewe zijn het vooral geweest, waarby de brokkeligheid van het cement voor ieder zichtbaar werd. Maar het sterkst en het ontmoedi gendst voor de regeeringspartij spreekt wal de gistermorgen bekendgeworden uitslag der tusschentydsche verkiezing in N. W. Manchester. Hier ging he. om veel meer dan een zetel, nier was het na al de bovengenoemde symp tomen van verzwakking vooral het aanzien der regeering en haar begin- selon, welke op het spel stonden. En onder die beginselen, als allervoor naamste punt de vrijhandel, het plecht anker sedert zeven jaren van devrQ- zinnigen van alle schakeering in het Vereenigd Koninkrijk. N. w. Manchester is een nederlaag voor de liberale zaak, zelfs als men „verzachtendo omstandigheden" in aanmerking neemt, als de „zomerva- oantie" en dorgelyke. Jnist nu komt deze nederlaag der regeering op het allerongelegenst. Het hoengaan van den Master of Elibank, den öhief-whip der ministo- rieelen is een nieuw verlies voor de regeeringsparty. Het heengaan van dezen man vindt geen bevrediging in de oogen van den buitenstaander. Deze nog vurige stry- dor zou Hoogerhnis-lid worden en verder nietsDat geeft onrast. Het samengaan van radioaal, liberaal, ar beidersparty en Ieren gaat niet meer zoo vlot. De Ieren voornamelijk gnan door dik en dun met het kabinet waar het gaat om Home Rule, ook al heeft de richting der regeering maar hun matige sympathie. Ten slotte nog een belangrijk pont de door Lloyd George toegezegde „hervorming" van den landeigendom. Indien het daartoe moet komen zal er met een heftigheid moeten worden gestreden ter verdediging,' maar niet minder strijd zal worden gevoerd om het af te wimpelen. De oenheid In het kabinet is toch al niet zoo overweldigend groot meer, Op het stuk van vrouwenkiesrecht ii dit aan den dag getreden, op andere pnnten nog niet zoo sterk. Maar het imperialistisch stempel de eens radicale heer Winston Churchill zichzelf op drukt, ergert den radicalen Chancellor of the Exchequer in niet geringe mate. Wat moet er van den winter dan van de eenheid, ook tegenover het parlement worden? Bkloir. Esperanto. Evonals het Int. Esp. congres te Dresden iu 1908, van grooten in vloed was op de Esp. beweging ii gehoel Saksen, ondervond nu ook België, alwaar verleden jaar het 7d# Int. Esp. Congres plaats greep, de gunstige gevolgen van een demon stratie, welke een paar duizend vreem dolingen uit een 35 tal verschillende landen, gedurende een tiental dagen te Antwerpen byeenbracht. Dat be wees o.a. het onlangs te Gentgohou- den congres van Belgische Esperan tisten de 300 congressisten werden officieel ten" stadhuize ontvangen door één dor wethouders, die, als bewijs der sympathie vac den Gentachen ge meenteraad voor de Esp. beweging mededeelde, dat deze een som beschik - baar stelde om ook middels Esperanto, de wereldtentoonstelling van 1913 be kend te maken. Gedurende den afgeloopen winter werden in België 48 Esp. cursussen Oorlogscontrabande. Omtrent een ontdekking van ge weerpatronen in een lading rijst in een iiamDurgscke boot in de Antwerpsche haven vinden we het volgende in de Nieuwe Gazet Aan boord van de Hamburgerboot Hernania" was een aanzienlijke partij rijst in zakken, die moest overge scheept worden in lichters. Daar echter geen bevelen gegeven waren om deze jartij aan boord te honden tot de ichters langszij zouden liggen, was men Woensdagnamiddag met het los sen van de zakken op de kaai begon ia. Op zeker oogenblik, toen reeds een heele partij op de kaai lag, ging bij ongeluk een zak los, en hoe groot was niet de verbazing van de aanwezigen toen zy tusschen den regen van rijst, een menigte patronen op de kaai zagen nederkletteren In de rijst had men namelijk een groojte hoeveelheid geweerpatronen gemengd. Dadelyk ging men de andere zakken betasten, en vond dat ze allon even vol patronen zaten. De stuurman van de „Hernania" deed oogqnblikkelijk hetlossen staken. De verzenders van deze oorlogs smokkelwaar hadden anders zeer goed hun voorzorgen genomen. Eerst had den ze een zak met ryst gevuld, dan een partij patronen erin gemengd en den zak toegenaaid, en dan hadden ze den toegenaaiden zak onderstboven in een anderen zak gestoken. Wy hebben eenige van de patronen gezien, ze zijn van Duitsche fabrikaat, m^ar als merk staat er niéts anders op dab enkele teekens, die op Turksche letters gelyken. De party ryst was hier te Antwerpen bestemd voor de firma Steinaoher en Rueff. De „Hernania" hoort toe aan de reederij forsten te Hamburg, Een onderzoek is ingesteld en in tusschen is natuurlijk op de partij ryst beslag gelegd. Naar het schynt moest zij eerst in lichters worden overgeladen en dan weer verscheept op een kleine boot, die do voorraad naar Portugal ge bracht zou hebben. Toen een bediende van de firma Steinacher en Rueff aan den stuurman van de „Hernania" kwam vragen om de partij aan boord te houden tot de lichters aanwezig zouden zyn, was men reeds met de lossing begonnen. Amerika. Knoeierijen te New-York. Men verneemt thans eerst, dat de bekendo particuliere, detective, Burns die ook een rol speelde in het onder zoek in zake den moord op Rosenthal, drie maanden lang een speelhuis te New-York heeft gehouden om te zien hoe het daarbü toeging. Hij heeft daarby, als de andere speelhuishouders, aan de politie de gebruikelijke fooien moeten betalen, om zich van hare bescherming te ver zekeren. Door gemerkt geld en andere middelen te gebruiken, zogt hij thans bewyzen in handen te hebben voor de schuld van drie politieambtenaren en een advocaat. Burns zal nu als getuige verschynen voor de groote jury. Al meer en meer biykt het wel vast te staan, dat omkoopbaarheid aan de New-Yorksche politie niet vreemd is, maar tevens blijkt nu, nit een ander berioht, dat bedoeld verschijnsel zich te New-York niet tot de politie bepaalt. De echtgenooten van de voornaam ste millionaire te dier plaatse hebben zich, onder leiding van mevrouw Bel mont, er voor gespannen, om een einde te maken aan de onbeschaamde wijze waarop zij door hun dienstpersonee in vereeniging met winkeliers worden bestolen. Mevrouw Belmont deed een beroep op alle welgestelden in New-York om er toe mede te werken, dat zy eerlijk door hun personeel worden) gediend Reeds ontvingen eenige winkeliers de waarschuwing, dat indien zy voort gingen met het dienstpersoneel om koopen, hun de klandizie zou worden Duitschland. De münramp te Bochum. Nog steeas staat een menigte van duizenden voor de hekken van de mijn Lotharingen te Gerthe. Het is een stille, sombere menigte, die den Keizer, toen deze gisterenmiddag >La*ts bezocht, ernstig, maar beleefd >egroet heeft.' Men is den Keizer hier erkentelnk, dat hy de feesten in Essen heeft afgelast en een bezoek aan de pleisterde mijn heeft gebracht. Tel- cens gaat het hek open en laat een groepje menschen binnen. Vrouwen zyn het meest, met verweende ge zichten. Telkens worden ze weer heen getrokken naar de lijkenhuisjes, waar in lange rijen kleine versierde kisten stean. Om herkenning van hnn verwanten is het meest niet meer te doen. Van de 116 dooden, die boven gebracht zyn, zijn er nog slechts 8 niet herkend en beneden in de mijn liggen niet meer dan een vyftal ver minkten. Vele vrouwen zijn niet weg te krygen van deze plek. Daar loopt een jonge zwangere vrouw midden op het plein, bij den ingang van de mijn aldoor in een kring rond. Zij houdt de handen voor het gelaat en weent zacht. Tien mi nuten later zie ik haar nog steeds, regelmatig in vertwijfeling rondloo pend. In een hoek staat een jong meisje, gesteund dóór een vriendin. Een paar maal loopt zy in de richting van net lykenhuis en gaat telkens weer terug. In de lykenhuizen gaat onophoude- lijk een stroom menschen door tus- sohen de sierlyko kleine kisten, die alle gelykvormig zijn. Er heerscht een drukkende stilte. Telkens wordt een deksel opgelicht en dan ziet men daar onder de dooden, moestal ongerept, maar zondér uitzondering koolzwart. De uitdrukking op do gezichten is vreedzaam als ^an'slapenden. Geleden hebben deze mannen niet. Het ont vlammende kolenstof heeft in één seconde alle zuurstof in de schacht verbruikt. Die door de vlammen niet gedood werd, stierf onmiddellijk aan verstikking. Flinke mannelijke gezich ten zijn het meest. Wy spreken met een politie-officier over de rustige houding van de bezoekers, die toch allen bloedverwanten zijn van de doo den. De man antwoordt ons en zyn stem is eenigszins weifelend. Verkla rend zegt hy„Zooeven was er hier een vader, die zyn drie volwassen zoons herkend heeft." Dan vertelt hij ons, dat al deze menschen hier telkens weer terugko men en terwyl wij met hem spreken, klinkt achter ons plotseling een een tonig gezang. O, Jesus, o, Jesus. Een Vrouw krijgt een zenuwtoeval. Nu breekt van verschillende zijden een gegil los. Jutét od dat oogenblik her kent een vrouw haar man. Kreunend slaat zy haar armen om de kist. Eenige menschen knielen om de vrouw, die het eerst zong en nu uitgestrekt op den grond ligt. Het is aen politie agenten aan te zien, hoe hun zenuwen hier op de proef zijn gesteld. Eenigen van hen trachten te kalmeeren, maar één staat er met vertrokken mond tegen een deurpost geleund. Toen vond ik het genoeg. Het is smartelijk over deze dingen te schrij ven. Het gezicht van de dooden is het vree8elijke niet, maar al het ver- twyfolend leed, dat wy zagen, en ter wijl in de kleine huisjes naast den ingang van de schacht de meer dan honderd dooden liggen, gaat daar diep onder den grond het werk verder. Het is dit besef, dat het zoo bnzonder luguber maakt op het schachtplein. Over de oorzaak van de ramploo- pen de meeningen nog uiteen. Zeker is, dat men in de gaanderij reeds de aanwezigheid van gas gemerkt had en dat dit onvoldoende verwijderd was. Men was weer te vroeg met het ontploffingswerk begonnen. Men be weert, dat er dynamiet gebruikt is, in plaats van een minder gevaarlyk ontploffingsmiddel. Dit alles wordt nog onderzocht. Vast staat echter, dat een gasontploffing het in de lucht zwe vende kolenstof ontstoken heeft en dat daardoor allen in de gaandery gedood zyn. Dat een aantal mijnwer kers zware verwondingen gekregen heeft, moet te wijten zyn aan den door de ontploffing veroorzaakten luchtdruk die zich in de andere gangen deed voelen en velen met kraoht tegen de wanden wierp. De Keizer heeft 16,000 mark voor de nagelaten betrekkingen geschon ken. De mynen en het mynbestuur hebben 57,500 mark bijeengebracht, maar dat is een verzachtingsmiddel, dat voorloopig nog niet veel uitwer king heeft. H. Koopman nit Rotterdam in Markt 51. G. Streng nit Brussel in Spoorstraat 15. C. A. van Leeuwen nit Schyndel in Boelekade 141. C. van der Kuy nit Rotterdam in Heerenstraat 31. J. C. van Ham uit Utrecht in Groe- nendaal 92. J. Degenkamp uit Willemsoord in Bogen 1. R. H. van Dokkum uit Rotterdam in P. C. Bothstr. 18. H. A. Jongeboer uit Hilversum in R. van Catsweg 18. C. Boon uit Hillegersberg in Klei wegstraat 14. VER TROKKENEN Ai G. Groenendaal uit Kleiweg 16 naar Rotterdam Heemraadsingel 200. G. J. M. Souwerbren uit Kattensin- gel 25 naar Rotterdam Botersloot 99b. J. Kyzer uit Prins Hendrikstraat 96 naar Uithoorn. C. M. van den Heuvel uit Bogen 48 naar 's Gravenhage Lange Houtstr.» M. J. Valk uit Prins Hendrikstr. 96 naar 's-Gravenhage Helenastr. 34. M. A. Ka8telijn uit Crabethstr. 59 naar Rotterdam Sleephellingstr. 8. J. C. van Leeuwen uit Punt 3 naar Ned. Indië. Cc. Hofman uit Westhaven 10 naar Rotterdam Proveniersplein 10b. J. IJpelaar nit L. Tlendeweg 23 naar 's-Gravenhage Wagenstr. 152. J. Blom uit P. C. Botli3tr. 70 naar Rotterdam. Opgave der Personen, die zich gedurende de week van 2 Aug. tot 9 Aug. in de gemeente gevestigd of deze verlaten hebben. GEVESTIGD H. J. Fennet nit Rotterdam in Minderbroederstraat 14. G. A. Wammes nit Cnlemborg in R. van Catsweg 226. Iedereen behoorde te weten dat pijn in den rug en de lendenen, rheumatiek, urinekwalen, graveel, steen en waterzucht uitvloeisels zijn van nier- en blaasziekten. Zilt gij u ervan bewust, dat al deze kwalen wyzen op nierziekte? Zijt gij u ervan bewust, dat waterzucht, die zich gewoonlyk het eerst vertoont door watergezwellen onder de oogen en in de enkels, graveel, steen, rheumatiek, heupjicht, enz. allen voortvloeien uit nierziekten Dat, tenzij gij uw nieren geneest, gij deze verschrikkelijke kwa len niet genezen kunt? Weinig menschen kennen de oorzaak van hun ziekte en zij zyn reeds tevre den als zij bevrijd worden van hun hoofdpyn, rugpijn,vermoeidheid, urine kwalen, zenuwachtigheid, gebrek aan eetlust, hartkloppingen, pijn in de len denen of andere kwalen. Doch de pijnen keeren terug en worden erger. Ernstige ziekten, die maar al te vaak tot een noodlottig einde leiden, volgen, door dat de eerste waarschuwingen, die de natuur u gaf, verwaarloosd werden, De nieren zijn de filters van het bloed. Wanneer zij gezond en sterk zijn, dragen zij zorg voor de zuiver heid van het bloed. Zijn ze ziek of verzwakt, dan kunnen zij hun werk niet behoorlijk doen, uw bloed wordt onzuiver en de schadelijke stoffen hoopen zich op in uw lichaam. Dan komen verschijnselen als de voren staande, daarop volgen ernstige kwa len en bij verdere veronachtzaming noodlottige ziekten. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ge nezen blijvend waterzucht, rheumatiek, graveel, steen, urinekwalen en blaas- ziekte, doordat zij de nieren genezen Zy werken rechtstreeks op de nieren en blaas, versterken de zwakke en ge nezen de zieke nieren. Zoodoende ge nezen zy ziekten, die oogenschijnlijk zooveel van elkaar verschillen, doch die inderdaad denzelfden oorsprong hebben. Een gulden regel: „Houdt uw nieren gezond en zij houden u gezond." Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen zullen dit voor u aoen, zooals zij het voor zoo- velen gedaan hebben. Let erop, dat de handteekening van James Foster op de doos voorkomt, dit behoedt u voor namaak. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Gouda verkryguaar by de heeren Wolff A Co., Westhaven 11en Ant. Coops, Wydstraat 159. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één, of f 10.— voor doozen. Het Museum van den Volksbond (tegen drankmisbruik), dat te Utrecht gevestigd waa in 't perceel Biltsfcraat No. 76, is thans overgebracht naar het gebouw Kromme Nieuwe Gracht No. 1, waar ook het Leesmuseum is gevestigd. Het Museum aal voortaan kosteloos ter bezichtiging worden geateld op werkdagen van 11 tot 5 en op Zon en feestdagen van 1 tot 5 unr (van af 12 Augustus). LAND- en TUINBOUW Nederlandsche Tuiübouwraad. Het centraal bestuur van den Neder landsehen Toinbouwraad heeft den lsten dezer te Utrecht vergaderd. De heer D. J. v. d. Have, (Kapelle bij Goes) nieuw gekozen lid van het cen traal bestuur voor het bedrijf fruitteelt, werd geïnstalleerd. Tot het lidmaat schap werd toegelaten de Utrechtsche Bloemisten-Patroona-Vereeniging te Utrecht, zoodat het aantal der by den N. T. R. aangesloten vereenigingen thans 88 bedraagt, met een gezamen- lyk ledental van 21.760. Medegedeeld werd, dat het verzoek van het centraal bestuur tot den mi- nister van waterstaat, inzake opschor ting van herstellingswerkzaamheden aan de bestrating van den Rijksweg, van de H&agsche Schouw naar Ben- nebroek, in het belang van het bloem- bollenvervoer, werd bewilligd. Mede heeft met gnnstigen uitslag het centraal bestuur bij den raad van administratie der H. IJ. S. M. uitbrei ding van het stationsemplacement te Alkmaar en voorziening in meerdere rangeerkracht te Bovenkarspel bepleit, terwyl een plan tot uitbreiding der laadplaats te Broek op Langendyk overwogen wordt. Besloten werd tot de instelling van een inlichtingendienst omtrent den stand en de oogstverwachtingen van verschillende tuinbouwproducten in binnen- en buitenland en van zulk een dienst, betreffende in den tuin- bouwgroothandel gemaakte prijzen van verschillende producten (in hoofdzaak stapelproducten). [et centraal bestuur besloot over eenkomstig het verzoek van verschil lende groote, zich hoofdzakelijk met fruitteelt bezighoudende, vereenigin gen, over te gaan tot de vorming van een groep fruitteelt. Verslag werd uitgebracht over de Nederlandsche deelneming aan de In ternationale Tuinbouwtentoonstelling, in Mei 1912 te Londen gehouden. Omtrent de Nederlandsche deelne ming aan de internationale tuinbouw tentoonstelling te Gent 1913 mag mor den verwacht, dat ons land daar weder om goed voor den dag zal komen. De bedoeling is, dat evenals te Berlijn in 1909, de Nederlandsche afdeeling wederom één aangesloten geheel zal vormeh. Inzake de Nederl. deelneming aan de internationale tuinbouwtentoonstel ling te St. Petersburg 1913, werd voorloopig besloten deelneming met eene collectieve groenteninzending, ten name van den Nederlandschen Tuin- bouwraad. Nog werd de wenschelykheid van sneller vervoer van Westlandsche producten naar de Engelsche markten benoorden Londen, inzonderheid Huil, besproken en medegedeeld, dat het secretariaat te dezer zake reeds werk zaam ii. (N. R. Crt.) Predikbeurten te Gouda. Zondag. REMONSTRANTSCHE KERK. s Morgens 104/a uur. Ds. D. BOER, Herv. Pred. te Grootebroek. GROOTE KERK. Vroegpreek ten 7l/a ure. Ds. DEUR. Voorm. ten 10 u. Ds. W. L. WELTER, pred. te 's-Gravenhage. Namidd. ten 2 ure. Geen dienst. KLEINE KERK. Namiddag ten 2 ure. Ds. S. v. DOORN, pred. te Sluipwyk. Kinderpreek ten 5 ure. De Heer J. VISSER, Godsdienstonderwyzer. LUTHERSCHE KERK. Voorm. ten 10 ure. Ds. GEELHUY- SEN. GROOTE KERK. Huweiyksinzegening, Woensdag 14 Aug., Ds. DEUR. Aanvragen van werknemers op 9 Augustus. Volwassenen. 2 kantoorbedienden, 1 metselaar, 1 banketbakker, 1 kruideniersbediende, 6 "grondwerkers, 3 pakhuisknechten, 2 loopknechten, 6 werklieden aonder vakkennis. Halfwas of aankomende: 1 kantoorbediende, Leerlingen en jongene. 4 klerken, Aanvragen van werkgevers. Volwassenen. 3 timmerlieden, 3 werklieden aonder vakkennis. Halfwas of aankomende 1 timmerman, 1 pakbuiakneoht, 1 V' i Gevraagd. 1 dienstbode, 1 opperman. De moordaanslag te Almelo. Donderdag is te Almelo een moord aanslag gepleegd, waaromtrent ons het volgende wordt gemeld De dader, W Kureman, is bakkers knecht en was vroeger alhier in be trekking. Sedert ongeveer een jaar was hy te Groningen werkzaam. Voor eenigen tyd schreef zyn meisje, Anna W., hem af, waarop hy haar per brief om een onderhoud verzocht, dat hem werd toegestaan. Hij kwam daarvoor heden hier en A. W. wachtte hem aan het station op. Samen wan delden zy daarop den Wierdenschen °P- Op een zijweg van dien weg ge komen, haalde hij plotseling een re volver voor den dag en schoot het meisje met een kogel in de borst. Zij vluchtte daarop naar een in de nabij heid wonende boer, waar zij in elkaar zakte. De boer bracht haar daarop met een wagen naar het ziekenhuis. [nmiddels- had K. zichzelf onder den slaap in het hoofd geschoten, zoodat een kogel in het verhemelte terecht kwam en daarop loste hij een schot tegen de borst. Een poos later werd hij badend in zijn bloed bewusteloos nan den knnt van den weg gevonden. Ook hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. Do kogel in de borst vau het meisje is verwijderd en het-bleek, dit haar toestand niet gevaarlijk is. n Ook de kogel in de bórst van K. kon verwijderd worden, llij. verkeert in levensgevaar. Uit schrik voor het onweer. Gisternacht schrok op de Laan van Meerdervoort te 's-Gravenhage een grondwerker zoodanig van het onweer, dat hij de spraak verloor. In den cen- tralen post van den gemeentelijken eerete-hulpdienst werd de man wat gekalmeerd, doch zijn spraakvermogen zal hij de eerste dagen nog moeten In do PIJPENFABRIEK der Firma P. GOEDEWAAGEN A ZOON kan geplaatst worden ter a aai aten tie van den meester knecht en om bij gebleken gesohikt- heid dezen later by ontstentenis te vervangen. Schriftelijke aanbiedingen J A A G- PAD 8. Ter Drukkerij van A. BRINKMAN 8l ZOON wordt gevraagd Zich te vervoegen LANGE TIENDE- WEG 64. Coiffeur. -- Oosthaven 31. in prima kwaliteiten. Levering van alle soorten DEN IfAAG, leerares solo-zang en meth. spreken heeft nog eenige uron beschikbaar om in Gouda lessen te geven. Nadere in lichtingen aan boveilstaand adres. Heden ontvangen eene bijxondere Collectie in alle kwaliteiten. N. V. rh G. TJSSELSTIJN. OpgerUht 181' l. TeW. lalerr. 122 Bbwslr. I 5, t w 7. GEVRAAGD tegen later in den Haag Septomber of z. k., P. G., om samen als HVJ8- KNECHT en KEUKENMEID alle huiselijke bezigheden te verrichten. Goede mondelinge getuigen ver- eiseht. Brieven lett. II. K. aan Boekh. BAARSCHFRS, Scheveniifgen. Ome Geïllustreerds Werkbladen. Ons Premieblad „Pok me Meei" be vat deze weekH. Ml de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder en H. K. H. de Prinses te Soestdijk, Oefeningen met de Reddingsboot te Egmond aan Zee, Z.Exe. minister Coly nop inspectie reis, De feesten van den A. N, W. B. Toeristenbond voor Nederland, Prins Hendrik aan een groot gevaar ontsnapt, De opening van de Nieuwe Elect rische Spoorlijn door de Haarlemmermeer, De Vereeniging voor den Koffiehandel te Amsterdam, Bloemententoonstelling van de Algem. Vereeniging voor Bloembollencultuur te Oegstgeest ei\ Omstreken, Na de wedrennen te Auteuil, Badseizoen te Schóveningen, De Keizer van Japan f» Een lastig duikwerk aan den Hoek van Holland, De nieuwe Bollenbeurs te Beverwijk, Een nieuwe politie-maatregel te 's-Gra venhage, Het Bloemencorso te 's-Gra venhage en Scheveningen, Hevige brand in de fabrïbk van de firma Wessanen en Laan te Wormerveer. VoortsPortretten van bekende landgenooten, Het vervolg van de gedenkschriften van Madame Steinheil. Heldenfeiten uit het léven van Ridders van de Militaire Willemsorde, de ru briek van Redacteur X. en het Kin dernummer „Qfcfts Prinsesje". van alle nog voorhanden zynde Costumes, Costume-tailleur, Blousen, Jupes en Jupons, beneveni een groote partij Japon- e Ui ff en en Zijden tot buitengewoon l&geprijzen k contant. Specialiteit in Nouveauté'a Bekroond op diverse Tentoonstellingen met de hoogste onderscheiding. 11 Aug., Sociëteit „Ons Genoegen", 7u., doneert Stafmuiiekkorps 4e Reg. Infanterie. 12 Ang. Houtmansplantsoen 71/, unr, -Volksconoert door het Sted. Mu ziekkorps, Dir. Joh. G. Arentz. Beleefd verzoeken wij geregeld tijdig mededeeling te mogen ontvangen ran rsrgaderingasi, oonoerten, vennakelqk- hedas -ena., om dan dan in onne agenda te vermelden. LANDBOUWFEESTEN ONHERROEPELIJK Laatste Voorstelling. i. WOENSDAG 14 AUGUSTUS, I. '«NAMIDDAGS OUR: gereden door Hoerri|jilen. Ie prijs f250 2e prys f 100 3o prijs f 504e prijs f 25 5e prijs f25; 6e prijs f25. De hindernissen zullen bestaan uit Een heg, met witten boom op 1 M. hoogte er boven. Een hek van pl.m. 1.10 M. Een natte sloot van 1.20 M. mot 2 boomen er voor, de bovenste op pl.m. 1.10 M. Imitatie boomstammen of wel een hindernis samengesteld met zandzakken of houtblokken, max. hoogte 1.15 M. Een heg met boom van 1 M. er voor en boom van 1.10 M. er achter, beide op een halven meter van de heg. Een natte sloot van pl.m. 3 M. met hegje er voor. H. 's NAMIDDAGS UUR Coicouro voor bel schoonste en best gunde piird, gespannen voor een 2-wielig rijtuig, toebehoorend aan Landbouwers. Minimum hoogte 1.54 M. Heng eten zijn van dit nummer uitgesloten. Ie prijs f 100 2e prys f 50 3e prijs f 25 4e prijs f 15 en 5e prijs f IQ. III. 's NAMIDDAGS 4 UUR: Coneours voor bel schoonste en best gaande panrd, gespannen voor een 2- of 4 wielig rijtuig, toebehoorende aan particulieren oL handelaren. Minimam hoogte 1.54 M. Hengsten zijn van dit nummer uitgesloten. Ie prijs f 100 en f 5 voor den koetsier2e prys f 50 en f 2.50 voor den koetsier 3e prys f 25 en 4e prijs f 25. IV. 's NAMIDDAGS 4'/a UUR: door H«eni|d«rs. Ie prys f 40, f 40 en f 40 2e prys f 30, f 30 en f 30 3e prijs f25, f25 en f25. 's AVONDS 8 UUR: op het electrisch het verlichte feestterrein, DOOK HET Fanfarecorps „EXCELSIOR", te Woerden, Directeur de Heer C. SCHUDER Ja., te Utrecht. Tydens deze Muziekuitvoering vervaardigd, in de Ned. Pyrotechnische fabriek, voorheen firma tl. J. RUIJSCH, te Utrecht. Het teirein van het Concourz-Hippique is gelegen in de onmiddellijke nabyheid .van het Station StaaaUuoor. Ue pnj« van ééndaagzohe retourkaarten (buurtverkeer) Woerden—Gouda bedraagt: le Idawe f 0.852e klauo A AA 4a lrl.aaA tt\ 41 DONDERDAG 15 AUGUSTUS, NAMIDDAGS l'/a UUR: gereden door Heerrijders. lo prijs f 200 2o prys f 100 3e prijs f 75 4e prys f 50 5e prijs f 25. Dit parcours zal uit allerlei hindernissen bestaan, die op jacht kunnen voorkomen. Bij een of meer hinder nissen zal men moeten afstijgen. Dit nummer zal als volgt beoordeeld worden Br wordt op tijd gereden. Alleen als foulen zullen berekend worden Eenmaal weigeren of uitbreken 4 fouten. Tweemaal 8 Driemaal buiten mededinging. Vallen van oen paard of ruiter 6 fouten. Omwerpen der hindernis met 1 of 2 voorbeenon 2 foutëó. 1 2 achterbeenen 1 font. Diegene die de minste fouten heeft is de winner. Bij gelijk aantal fouten beslist de tyd. Fouten zullen gegeven worden als men meer dan den daar voor gestelden tijd voor het parcours noodig heeft II. '.NAMIDDAGS l'/e UUR: aangespannen voor to rijden. Ie prijs f 300 2e prys f 160 3e prijs f 754e prijs f 50. Ter vergoeding van eventueel te maken onkosten zal aan alle deelnemers aan dit nummer, wien geen prfls wordt toegekend, een bedrag van f 10.worden uitgekeerd. III. NAMIDDAGS~UR gereden door Heerryder.. le prijs f 160 2e prijs 175 3e prijs f 504e prys f 26 5e prys f 25 6o prijs f 25. Uitgesloten zijn paarden die in net groot springconcours op 14 Aug. of in hot springconcours voor jachtpaardon op- lo Aug. een eersten of tweeden prijs gewonnen hebben De hindernissen zullen ongeveer gelyk zyn aan die by het Groot Springconconcours op 14 Aug.; by do natte sloot van 1.20 - een heg. 's Avonds 8 uur op het electrisch verlichte feestterrein. DOOB HET Fanfarecorps „EXCELSIOR", te Woerden. Directeur dé heer C. SCHUDER J»., te Utrecht. Tgdens deze Muziekuitvoering zullen de boomen vervangen worden door vervaaruiga in ae «ea. Ir f 0.66 3e kluze f0.45. De Afdeeling voornoenuJ: K. SCHOUTEN HOOGENDIJK, VoorwMer. O. J. VAN EUK, 8»cretaru. Directeur-Eigen. Pibbbk Althoff I ZATERDAG 10 AUGUSTUS des avonds S uur met het onovertrefbare NI Tl UI IKS waarvan geheel Gouda spreekt ZONDAG 11 AUGUSTUS van il-1 uur en van 4Vï-4 uur| EntréeKinduron 4 ets. Vol- wassenou 10 ets. Des avonds 8 uur: met, vele sensationeele Noviteiten MAANDAG 12 AUGUSTUS van 10'/j12 uur Entrée Kinderen 4 ets. Vol wassenen f O ets. 8 UUR: met het volle onverkorte Ik veroorloof my het hoog geachte Publiek er opmorkzaam I op te inaken dat deze laatste Voorstelling by de vorigen in niets achterstaat en tulnel/'ilr rijke Programma aal wordem uitgevoerd al» de I nadere arondeu. MANEGE. De ondergeteekende bericht aatt rijn geachte stadgenooten dat hy nMizijn geplaatst Is achter de WAAG Hij wenscht steeds te trachten d|j|r het leveren van uitmuntende waftpgn prompte «B zindatyiw bediening gunst "vaft ayn geachte medé bur, waardig te worden. 0 De pryzen bedrogen POFtël TJES per portie 14 cent, WAFE| per stuk 9 cent. 'è-* Alles wordt spoedig en franco «en huis bezorgd. Steeds dankbaar voor het drukke bezoek hetwelk hem in vorige jare$ soo ruimschoots is ten deel gevallen beVeelt hij zich Ifij vernieuwing in UEdVgun* aan. T58^ Hoogachtend, UEd. dw. dn.,

Goudsche Courant | 1912 | | pagina 2