Seizoen-Opruiming, D. SAMSOM, Gouda, VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Gemengde Berichten. Stadsnieuws. zpoXiiTxm- Rechtszaken. 400e Staq,ts-loterij. Laatste Berichten, Groote Jaarlijksche Telegrafisch. Weerbericht Qfficieele Prijscourant - - - - eens, met welke meening hij in de Kamer in goed gezelschap verkeerde. Z.E. zeide verder, dat hij allerminst had willen kenbaar maken, dat hij de wenschelijkheid gering zou achten om Indië zoo spoedig mogelijk een afzon derlijk bestaan te geven, dat een meer ropresentabel karakter draagt, waar door de yigezetenen in Indië zelf in de gelegenheid worden gesteld voor hun eigen belangen op te komen. Ik ben daarvkn een warm voorstander, zeide Z.E. en vervolgdeIk wil dat doel op tweeërlei wijze -nastreven. In de eerste plaats wijs ik op het wets ontwerp betreffende de bestuursreor- ganisatie, dat nu bij de Kamer aan hangig is. Wanneer het doel bereikt wordt,v dat met dit wetsontwerp wordt beoogd, zal dit tengevolge hebben dat over een aantal aangelegenheden, die thans door den begrootingswetgever in Nederland worden uitgemaakt, voor taan door de belanghebbenden-in Indië zelfstandig zal worden beslist. In de tweede plaats aldus verder de minister wensch ik hieraan toe tc voegen, in antwoord op de vraag, die mij door verschillende heeren is gedaan, dat op dit oogenblik het wetsontwerp, waarvan in de Memorie van Antwoord sprake is, zoo goed ais gereed is om naar Indie te worden gezonden, om daarover advies uit te brengen, waarbij ik verzoeken zal om dat advies niet te lang te vertragen. De mededeeling van den G. G. op de audiëntie van 31 Augustus, is nu te beschouwen als een vervolg op hetgeen de minister ter zake heeft gezegd. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat het advies van den raad van Indië betreffende het wetsontwerp, waarbij een eigen vertegenwoordiger van Nederlandsch-Indië wordt voor gesteld, reeds hier te lande is ont vangen, dat van den Gouverneur-ge neraal echter noch niet. Vrijzinnige Landdag. Zondag is in den tuin van hotel „Vredelust" te Schagen een vrijzinnig politieke landdag gehouden, ter be spreking van de vrijzinnige beginse len en om propaganda te maken voor het denkbeeld, dat het noodzakelijk is, dat de vrijzinnigen zich met het oog op den stembusstrijd in 1913 ver eenigen, om met zooveel te meer kracht op te kunnen treden tegen de huidige regeering. Als sprekers traden op de heeren W. de Jong (den Haag), Frans Net- scher (Velsen) en dr. I. H. J. Vos (Amsterdam). Vrijdag 30 Augustus 1912. (Vervolg). 6. Schrijven als voren, waarbij praeadvies wordt uitgebracht op het adres der Vereeniging „Tentoonstelling Gouda 1913". Dit praeadvies is gedrukt en rondge zonden en voor heden aan de orde 7. Schrijven als voren, waarbij wordt aangeboden het door den wis kundig adviseur vhn het gemeente pensioenfonds uitgebrachte rapport, bedoeld bij art. 20 der Pensioenver ordening. Is gedrukt en rondgezonden en wordt voor kennisgeving aangenomen. 8. Schrijven als voren, waarbij wordt aangeboden de begrooting der inkomsten en uitgaven van de ge meente voor den dienst 1913 en voor gesteld wordt tot dekking van het vermoedelijk tekort een belasting als bedoeld bij art. 240 i der Gemeente wet te heffen. Dit schrijven is gedrukt #en rondge zonden en wordt ter visie gelegd. De Voorzitter: Bij deze ge legenheid moet worden overgegaan tot het trekken der afdeelingen voor het onderzoek der begrooting. Overgegaan wordt tot het trekken der afdeelingen. Do Voorzitter: De eerste af- deeling zal worden voorgezeten door den Wethouder Nöderhorst, de tweede nfdeoJing door den Wethouder Van de Velde en de derde afdeeling door den Wethouder Van Galen. l)e verdere uitslag is, dat zullen behooren tot de eerste afdeeling de heerenBokhoven, van der Torren, Jongenburger, van Iterson en Broek huizen tot de tweede afdeeling de heeren: van der Ree, de Jong, vanEijk, Des- sing en Vergeeren tot de derde afdeeling de heeren IJsselstijn, Prince, Knuttel, Kolijn, Muijlwijk en Herman. Verder ingekomen: 9. Schrijven als voren, waarbij een voordracht wordt ingediend voor de benoeming van een leeraar in het vak- teekenen voor metaalbewerkers aan de Ambachtsavondschool. Dit schrijven is gedrukt en rondge zonden Deze benoeming is voor heden aan de orde gesteld. 10. Rapport van de Raadscommissie belast met het onderzoek van de Ge meente-rekening, dienst 1911 betref fende het haar opgedragen onderzoek, De Voorzitter: De rekening is tegen heden aan de orde gesteld Namens de vergadering betuig ik dank aan de commissie, voor de moeite, die zij zicli heeft willen geven 11. Adres van J. Slegt, timmerman alhier, waarbij verzocht wordt hem een perceel bouwgrond in de neamde „Manége" in koop of erfpacht af te staan, met een daarover door Burgemeester en Wethouders uitge bracht praeadvies, luidende Aan den Raad der Gemeente Gouda. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekende J. Slegt, tim merman te Gouda dat hij het plan opgevat heeft, tot het bouwen van een tiental woningen als bijzijndo tee- keniïig op perceel Sectie A No. 4347 in eigendom van den heer A. Groos, Stoomwasscherij aan den Fluweelen- singel, alhier. Daar deze grond in verband is met het Sectie No. 4352 der gemeente Gouda vraagt de ondergeteekende Uwën Raad bij deze beleefd de voor waarden om in het bezit te komen van het genoemde porceel, Sectie No. 4352, voor een gedeelte er v«m ter bebouwing, hetzij in koop of in erf pacht, zoo Uw Raad mij dat wil toe staan en de boomen in den weg ko- komende voor den bouw der wonin- geh te ontruimen. Waarom hij de vrijheid neemt Uw Achtb. Raad te verzoeken in deze een gunstig antwoord te ontvangen en hem daartoe in de gelegenheid te stellen. 't Welk doende enz. J. SLEGT. Gouda, 23 Juli 1912. Het praeadvies van B. en W. is gedrukt rondgezonden en wordt ter visie gelegd. 12. Schrijven van Burgemeester en Wethouders, waarbij praeadvies wordt uitgebracht op het adres van A. La- feber alhier, betreffende de uitbreiding van de Steijnkade. Is gedrukt rondgezonden en wordt ter visie gelegd. 13. Schrijven als voren, waarbij wordt voorgesteld een stuk grond aan de Krugerlaan te verkoopen aan C. J. den Hertog, metselaar alhier. Is gedrukt rondgezonden en voor heden aan de orde gesteld. 14. Schrijven als voren, waarbij wordt voorgesteld over te gaan tot het opmaken van een aanbeveling voor de vervulling van drie vacaturen in het College van Zetters. Dit schrijven is gedrukt en rond gezonden. De Voorzitter: Aangezien de voordracht vóór 1 September moet worden ingediend, heb ik de eer na mens B. en W. voor te stellen nog heden tot het opmaken daarvan over to gaan. Daartoe wordt besloten. Ik zal het oprHakon van die voor dracht na punt 2v8iQi agenda aan de orde stellen. 15. Schrijven aus" voren, waarbij wordt voorgesteld verlenging van concessie aan te vragen voor de hef fing van tolgold aan het Amsterdam- sche en Goudsche Rijpad. Dit schrijven luidt aldus Gouda, 27 Augustus 1912. Bij Koninklijk besluit van 3 No vember 1909 No. 39 is de aan de Gemeente verleende concessie tot het heffen van tolgelden voor het beriiden van het Amsterdamsche en Goudsche rijpad verlengd tot 30 April 1913. Het komt ons wenschelijk voor de tolgeldheffing te .bestendigen en wij achten het billijk het tarief in dier voege aan te vullen dat voor een automobiel een bedrag van f 0.15 kan worden gevorderd. Wel is het verkeer op het rijpad in 't algemeen voor automobielen gesloten, doch het kan voorkomen en is voorgekomen dat het pad met bijzondere vergunning door die voertuigen wordt bereden. Wij hebben de eer U voor te stel len de verlenging van de Concessie met bovenbedoelde aanvulling der voorwaarden, bij de kroon aan te vragen. Aan den Raad der Gemeente Gouda. 16. Adres van J. A. Alberts en zeven anderen over hun staanplaat^i op de Nieuwe Markt gedurende de afgeloo- pen kermis. .Dit adres luidt: Gouda, 7 Augustus |1912. Aan den Edelachtbaren heeren van den Gemeenteraad der Gcjmeente Gouda. WelEdelAchtbaren Heeren Met den verschuldigden eerbièd wen den wij, kramers, tot UEd. welke difc jaar staanplaats hebben gehad, op de Nieuwe Markt gedurende de kermis, mol het zeer beleefd en ónderdanig verzoek of de Gemeenteraad zoo goed wil zijn te overwegen en te beslissen, dat wij het volgend jaar wederom op de Haven mogen staan, aangezien dit in ons oogpunt de geschikste plaats is voor onze inrichtingen, terwijl wij geen last hebben van wind en alzoo bij slecht weder niet behoeven gesjord te staan of gesloten moeten zijn. Daar het gebleken is, dat wij allen ondergeteekenden onze onkosten niet verdiend hebben, zoude het ons z aangenaam zijn, indien de Gemeente in do schade, welke wij gehad hebben, eenige restitutie te verleenen terwijl het een proefjaar is geweest, i UEd. onderd. dienaren J. A. ALBERTS en 7 anderen. De Voorzitter: Ik stel voor dit adres in handen van B. en W. te stel len ter afdoening. Daartoe wordt besloten. 17. Adres van L. van der Laan over berging van rijtuigen op stadsgrond op Marktdagen. Dit adres luidt Aan den Raad der Gemeente Gouda. Edel Achtbare Heeren. Ondergeteekende neemt bij dezen de vrijheid tot U te komen met een be leefd verzoek. Als bewoner van de NieuWSteeg, hoek Nieuwsteeg en Nieu we Markt, ziet hij kans mede in de behoefte te voorzien dië er bestaat tot stalling van paarden op Marktdagen. Evenwel is zijn ruimte tot berging van rijtuigen zeer beperkt, waarom hij zich tot uw college wendt met beschei den aanvrage deze te mogen plaatsen op stadsgrond bijv. rechts en links van het brandspuithuisje of ter plaatse, die hem in de nabijheid wordt aange wezen. Voor belemmering in de pas sage bestaat minder gevaar dan dit wel op andere plaatsen het geval is. Vertrouwende dat hem niet gewei gerd zal worden, wat anderen wordt toegestaan, heeft hij de eer te zijn Van UEd. Achtbaren de dw. dienaar, K. VAN DER LAAN. Gouda 27 Augustus 1912. De Voorzitter: Ik stel voor dit adres iti handen van B. en W. te stellen ter afdoening. Daartoe wordt besloten. 18. Adres van de Gymnastiekver- eonigingen ^Excelsior" en „Kracht sport" verzoekende een schoollokaal om niet in gebruik te mogen krijgen. Dit adres luidt Gouda, Augustus 1912. Aan den Gemeenteraad van Gouda. Edelachtbare Heeren, Geven met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekenden, namens hunne vereenigingen, de gymnastiek beoefenend in het lokaal, behoorende bij school no. 4^an de Prins Hendrik straat alhier, welft^in gebruik is tegen vergoeding van t^we-^en veertig en een halvë gulden per ja*w-, ter beoefe ning van de gymnastiek Hoor de ver eenigingen „Excelsior" en „Kracht sport", nopens de bespreking in ge combineerde bestuurs-yergadering, waarin werd besloten teytrachten het lokaal thans in huuiyxosteloos met behoud van thans gemende tegemoet komingen van de gemeente, in bruik leen te mogen ontvangen. Hetwelk doende, Namens de Gymnastiek vereeniging „Excelsior" voorheen „Hercules C. SNOEIJ, Voorzitter. A. de GROOT, Secretaris. Namens de Athletiek- en Gymnas tiekvereniging „Krachtsport", P. M. A. v. d. PAUW, Voorz. L. de WIT, Secretaris. Bij dit adres is gevoegd een Me morie van Toelichting. De Voorzitter: Ik stel voor dit adres in handen van B. en W. te stellen om daarover advies uit te brengen. Daartoe wordt besloten. 19. Adres van den Secretaris der Afdeeling Gouda en Omstreken der Hollandsche Maatschappij van Land bouw inzake het door de afd. met de gemeente gevoerde proces, luidende Aan den Raad der Gemeente Gouda. Edelachtbare Heeren, In opdracht van het Bestuur der Afdeeling Gouda en Omstreken der Hollandsche Maatschappij van Land bouw, heb ik de eer U ingesloten copie te Overhandigen van de mede- deelingen van ons Bestuur gedaan in onze Ledenvergadering van 14 Aug. j.l. inzake den uitslag van het Proces over het Waarborg-Fonds der Ten toonstelling 1909 en welke mede de noodige ophelderingen bevatten ter weerlegging van de Memorie der Com missie van Advies uit Uwen Raad, voorgelezen in de Raadsvergadering van 20 Juli j.l. Met beleefd verzoek hiervan goede nota te willen nemen, teekent Met de meeste hoogachting, De' Secretaris der Afd. Gouda en Omstr. der Holl. Mij. v. Landbouw B. ROO$. De Voorzitter: Die mededee- lingen zijn, als ik mij niet vergis, in druk aan de leden toegezonden. Ik stel daarom voor den secretaris te ontheffen van de verplichting voor lezing er van te doen, en ze voor kennisgeving aan te nemen. De heer Knuttel: M. de V.Ik heb met groote belangstelling het adres van het bestuur der afd. Gouda en Omstreken van de Holl. Maatschappij van Landbouw bestudeerd en ik heb het ook vergeleken met het rapport, uitgebracht door de commissie, door ons en uit ons midden benoemd om den rechtskundigen adviseur van de gemeente met raad en daad bij te staan. Die commissie heeft ongetwij feld het volste vertrouwen van den Raad, maar ook in het bestuur van de Holl. Maatschappij van Landbouw zitten mannen, die op ons vertrouwen kunnen rekenen. Wanneer wij nu echter die beide missives nauwkeurig vergelijken, dan zien wij toch, dat de eene een geheel anderen indruk maakt dan de andère en daarom zou ik aan de commissie, die door de leden van den Raad is gekozen, willen vragen of zij zich kan neerleggen bij de strek king der missive zooals die thans door het bestuur der Holl. Maatschappij van Landbouw is ingediend. De heer K o 1 ij nNamens de door den heer Knuttel genoemde commissie kan ik dien geachten spreker het vol gende antwoord geven. Noj* slechts enkele uren wist die commissie als zoodanig, dat die mededeelingen van het bestuur van de Holl. Maatschappij van Landbouw ook aan den Raad zouden geworden, zoodat voor haar de tijd te kort was om óp die mode- deelingen te reageeren. In verband daarmede heb ik de eer aan den hoer Knuttel mede te deelen, dat de com missie het voornemen heeft opgevat om in de eerstvolgende Raadsvergade ring op die mededeelingen nader terug te komen. De Voorzitter: Er zullen dus door de Commissie, welke do'>r de heeren Knuttel en Kolijn bedoeld wordt, nadere mededeelingen worden gedaan. Op het adres kan bezwaarlijk een andere beschikking worden ge nomen dan de door mij voorgestelde en ik handhaaf dus mijn voorstel ze voor kennisgeving aan te nemen. De heer Jongenburger:M. d. V. I Met belangstelling heb ik kennis genomen van de mededeeling van den leer Kolijn, dat de commissie voor nemens is nader op dit adres terug te komen. Nu zou ik het van belang achten, dat de commissie ons als Raadsleden vooraf haar antwoord thuis stuurde. De commissie heeft in een vorige vëï1- gadering zich bepaald tot het voorle zen van haar rapport, terwijl het tot dusverre toch de gewoonte was, dat dergelijke rapporten vooraf ter kennis van de leden van den Raad werden gebracht. Met dat eerste rapport is dat niet geschied en nu wij een tweede krijgen zou ik het op prijs stellen, als de ledenj daarvan tevoren kennis konden nemen. De heer Kolijn: M. de V.! Na mens de Commissie kan ik wel zeg gen, dat daartegen geen bezwaar be staat. De beraadslaging wordt gesloten en het voorstel van den voorzitter zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. (Wordt vervolgd.) Zondagavond sprongen te Weert drie jongens op de tram Maas en Waal. Terwijl de 14-jarige W. Jansen naar den conducteur uitzag, k wam hij met het hoofd in aanraking met een langs den weg staanden oooifi. Hij kreeg daarbjj een zoo ernstige ver- Wonding, dat hg na enkele oogen- blikken overleed. Te Best (N.-Brabant) is gisternacht in de herberg van Hersbeek de 20- jarige Vervoort bij een ruzie doodge stoken. Twee gebroeders v. K. zijn gevangen genomen. Een andere v. K. s levensgevaarlijk gewond. Onweer. Gisternamiddag is de bliksem ge slagen in de hoeve van den heer Simon Middelbeek, te Waterland, tusschen Broek en Monnikendam, welke geheel is afgebrand. Geen persoonlijke onge lukken. De hoeve was verzekerd. Een passagier in een der Daitsche mailtreinen is, terwijl hij een dutje deed, f 500 aan bankpapier ontstolen, benevens zijn gouden horloge en nog enkele andere voorwerpen van waarde. Daar de bestolene door dezen diefstal geen voldoende middelen meer bezat om de reis naar Engeland voort te zetten, is hij te Vlianjngen in een hotel afgestapt, in afwachting van de overmaking van de noodige gelden (vt ct.) De uitstalkast van een antiquair in de Molenstraat te 'sGravenhage lag enkele dagen een plaquette, die, zeer oppervlakkig gezien, een mannenkop voorstelde doch waarvan ook sommi ge deelen, eenigszins nauwkeurig be schouwd, een zeer onkuische voorstel ling te zien gaven. Voorbijgangers die aan deze plaquette aanstoot namen' maakten de zedenpolitie er opmerk zaam op, die, naar wij vernemen, het voorwerp in beslag genomen heeft en proces-verbaal opmaakte wegens het tentoonstellen van afbeeldingen, ge schikt om de zinnelijkheid der jeugd te prikkelen. Men schrijft uit Rotterdam Ofschoon Koninginnedag hier met de noodige opgewektheid gevierd is, outbrak het toch niet aan wanklanken. Op verschillende plaatsen werd ruw te werk gegaan en bij verschillende winkeliers en cafés spiegelruiten in geworpen. Ook werd vooral op den Schiedam- schendijk en in de Zandstraat gevoch ten zoodat men in het ziekenhuis de handen vol werk had ora gekwetsten of gestokenen te verbinden. Ernstige messteken kreeg een ma chinist die in een café op de Vlas- markt geweigerd had dat een onbekend zeeman met zijn vrouw danste. Deze was hem daarop achtervolgd en bracht hem op de Groote Markt met een mes verwondigen toe. Op Veemarkt bemerkte een toe schouwer dat de binnenzak van zijn vest waarin een portefeuille met f75 was uitgesneden. Te IJ muiden was het Zondag de laatste dag der afgeschafte kermis. Er moest vroeger dan gewoonlijk ge sloten worden wat aanleiding heeft gegeven tot herhaalde schermutse lingen, waarbij de gemeentepolitie ver sterkt met rijksveldwachters, eenige keeren met de blanke sabel een charge moest maken. Een metselaar, die op het dak van een onbewoond huis aan de Pastoor straat te Arnhem een steenen buis op den schoorsteen moest zetten, had het ongeluk de buis te laten vallen, met gevolg, dat de buis juist neer kwam op het hoofd van een kopersla ger, die op een rijwiel passeerde. In bewusteloozen toestand werd de man naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toe stand is ernstig. Tegen den metselaar wordt proces verbaal opgemaakt, omdat hij verzuim de een vangzeil aan den steiger aan te brengen. Een 103-jarige. De oudste inwoner van ons land, Gijs Van Ham te Oosterhout, hoopt den 17 September zijn 103en verjaar dag te herdenken. Er is een commissie gevormd welke er voor zorgen zal dat die dag niet onopgemerkt voorbijgaat. Doodgeschoten. Bij een gevecht tusschen stroopers, Rijksveldwacht en jachtopziener is Zaterdagnacht onder Rucphen de ar beider M. Konings van dén Langen- dijk doodgeschoten. Een medestrooper, P. Rommens, kon gearresteerd worden. (Hbld.) Gisteravond is onder Schoondijk (Z.) een man uit de stoomtram gespron gen. De beide beenen werden hem afgereden en hij is aan die govolgen overleden. Te Wageningen en in de omgeving zijn verschillende menschen het slacht offer geworden van iemand, gekleed in veldwachtersuniform, die voorgaf Spelder te heeten en gemeente-veld wachter van Westzaan te zijn. Hg zamelde geld in voor een kind van hem, dat een Chr. gymnasium zou bezoeken, terwijl hij de kosten niet geheel kon dekken. Bij onderzoek door de politie is ge bleken, dat te Westzaan iemand van genoemden naam onbekend is. Eenigen tgd geleden werd op het schietterrein Ockenburg te Loosduinen ingebroken en werden daar een aantal vuurwapens gestolen, in verband waar mede een geldelijke belooning werd uitgeloofd voor de aanhouding der daders en het terugkrijgen van de gestolen revolvers en geweren. De Haagsche recherche heeft dezer dagen een drietal jeugdige Hagenaars gearresteerd, in wier woning, gedeel telijk onder den vloer verborgen, al het gestolene werd gevonden. De wapens werden in beslag geno men en de verdachten, na gehoord te zijn, weder op vrije voeten GOUDA, 3 Sept. 1912. Heden slaagde te 's-Gravenhage voor het examen hoofdakte de heer J. van en alhier. De heer J. C. Raue leeraar aan de Ambachtschool alhier is als no. 1 ge plaatst op de voordracht voor leeraar In het teekonen aan de II. B. S. met 3-jarigen cursus te Brielle. De commies der posterijen en tele- legrafie 4e kl. H. verbist is met in gang j van 21 Ai^uvprplaatst van Gou da naar RottqgPmi (postkantoor). De! bewoners der Kleiwegstraat hebben gisterenavond in eene ten huize van den heel G. van den Berg gehou den, vergadering eene buurtcommissie gevormd met het doel, genoemde straat bij feestelijke gelegenheden te versie ren. Tot leden dezer commissie zijn gekozen de heerori W. Slied recht, G. van den Berg, J. Cabout, W- J. Gij zenij en W. Bakker. Door de politie is aangehouden een gesignaleerd persoon, die nog 52 dagen heohtenis moet ondergaan. De aan gehoudene is naar het huis van be- waring te Rotterdam overgebracht. Door de politie alhier zijn twee rij wielen opgespoord, een te Oude water en een te Zevenhuizen, die te Rijsoord zijn ontvreemd. Gedurende de maand Aug. zijn in de Spaar- en Hulpbank ingelegd en te rugbetaald de navolgende bedragen Inleg in 400 posten f 12057.92 bijgeschreven rente - 76.85 f 12134.77 Terugbet. in 107 posten - 15866.251/; Meer terugbetaald dan ingelegd f 3731.48 l/2 Aan het einde der maand Juli was ten name der i'nl. ingeschreven - 621994.92V2 Zoodat hun tegoed uit. Aug. bedroeg f 618263.44 In den loop der maand Aug. zijn 24 nieuwe boekjes afgegeven, 13 af- geloopen boekjes op nieuw in gebruik gesteld en 18 boekjes geheel afbetaald, zoodat aan het einde der maand Aug. 2494 boekjes in omloop waren. GEVONDEN VOORWERPEN. Op eiken werkdag, des voormiddags tusschen 10 en 12 uur, zijn aan het bureau van politie alhier inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende aldaar gedeponeerde gevonden voor werpen Eenige sleutels, een zilveren arm bandje, een sportladder, $en ring met sleutels, een sigarenkoker en een vin gerring. Voofts zijn te bevragen: Een parapluie bij de Wed. de Ko ning Groeneweg 28, een zilveren arm band by F. J. de Vries, Bleekerssin- gel 50, een kruiwagen bij Kok, Doe- lestraat 8, een zilveren armband bij Deur, Westhaven 57, een ceintuur bij van Weelde, Turfmarkt 136, een arm band bij Botteropj P. C. Bothstraat 63, een kindertaschje en portemonnaie bij Gez. van der Steen, Utrecht, een zilveren broche bij A. Bruniks, Groe- nendaal 93, een paar schoentjes bg M. Noeller, Rotteraamscheveer 4, een glacé handschoen bjj J. Brom, Vierde Kade 19, een koperen halsketting bij Creveld, Wjjdstraat, een kat bij den Broeder, Groenendaal 23, een broche bij Botterop, Blauwstraat 5, een bandje met steenen hartje aan gouden drager bij Steenberger, Graaf van Bloisstraat 17, twee gaapijpen bg C. de Coster Bockenbergstraat 16, een oliekannetje van een rgwiel bij F. Gqrards, Stoof steeg 12, een knipmes bg H. Vergeer IJssellaan 87, een fruitmandje bij G. Kramp, IJssellaan 107, een doublé ring bij L. de Lange, Bergambacht, een dames handtaschje bij F. Fortuin Ridder van Catsweg 90, een rozen krans bg R. Borst, Kleiweg 100, een gouden broche, Houtman, Oost haven, twee fietssleutels, C. de Ridder, Krugerlaan 1, een lorgnet, J. Verweij. Ridder van Catsweg 210, twee koralen armbandjes, J. P. de Vos, Achter de Visohmarkt 3c, een zilveren speldje, C. v. d. Neut. Spieringstraat, een hals ketting, P. v* d. Want, Turfmarkt 3, een biervaatje, P. Berlijn, Achter de Vischmarkt 98, een doublé dasspeld, A. v. d. Kuy, Heerenstraat 31, een defect gouden oorbelletje, S. v. d. Tuin, Lange Noodgodsteeg 25, een zilveren armbandje, v. d. Pool, Boelekade 44, zeven loten, J. P. Hak, Spieringstr. 135, een damesparapluie, Lanoij, Wachtolstraat, eln zilveren bedel- stukje, J. v. d. Valk, Turfmarkt 85, een paar handschoenen, P. Leemeijer, I Jssellaan 91, een knipmes, L. de Heij, Nieuwehaven 186, een broche, A. J. de Mink, Spoorstraat 51, een broche, P. Broere, Van JJeverninglaan 22, een rozenkrans, A. Verschoor, Varkenmarkt 12, een portemonnaie met inhoud, D. AMulder, Groenendaal 58, een kwartje, S. Revet, Achter de Kerk 14, een knip mes, A. van Gent, Nieuwehaven 296, een rozenkrans, B. van Vliet, Boole- kade 100, een kindermuts, C. Cabout, Varkenmarkt 20, een portemonnaie met inhoud, P. Happel, Jaagpad 15, een ceintuur en een koperen ring, Van Eijk, P. C. Bothstraat 19, een zilveren dasspeld, C. W. Runge, Gouwe 192, een hondenhalsband, Donnai, Gouwe 211, een rozenkrans, P. de Jong, Hee renstraat 118, een handdoek, J. Fuyk, Spieringstraat 67, een hondje, M. Kreeuwen, Turfmarkt 11, een geld- taschje, Beumer, Crabethstraat 37, oen stoof, M. Walthio, Baanstraat 3, een hondje, Oostenrijk, Raam, 83, oen portemonnaie met inhoud, A. Anders, Kleiwegstraat 15, een witte zak met inhoud, J. van Leeuwen, Zengstraat 40, een hond, D. v. Hensborgen. Gouwo 159, een militairengids, J. v. Katwijk, IJ8sellaan 55, een rozenkrans, P. Ver kerk, Boomgaardstraat 21, een porte monnaie mot inhoud, D. de Jong, Groenendaal 120, een jongenspot, Riet veld, Zeugstraat 1, een jongenspet, Hofstede, Nieuwehaven 184, oen krui wagen, de Beun, Kattonsingel 8, een zilveren armband, Boegheim, Geuzen- straat 60, een damesparapluie, Bouw man, Zwaanshals 5, een dubbeltje, C. Baas, Gouwe 206, een ceintuur, L. Bergman, Ridder van Catsweg, 174, een handschoen, J. W. Hoebeek, Naaijerstraat 5, een halsketting met gouden slot, de Ruiter Bdomgaardstr. 42, een zilveren broche, J. v. Gennep Jan van der Heijdenstraat 5, een oor belletje, J. van Waas, Robaarsteog 22, oen zakjn havermout, v. Dam, Stoof steeg 6, een regenmantel, J. Bunnik, Vest 51, een koper hangslotje, A. Koemans, Lange Tiendeweg 13, een koralen halsketting, M. Melchor, Groe neweg 81, een ceintuur, de Bruin, Nobelstraat 71, een handtaschje, van Rijn van Alkemade, Park, een koralen halsketting, Mej. Bosch, Houtmans gracht 22, twee fietssleutels en drie bandenafnemers, M. van Kleve, Kui persstraat 9, een knipmesje, A. Remijn, Karnemelksloot 128, een hond, R. Pauw, Peperstraat, een jas, P. J. Revet, Veerstal 30, een hondje, W. Kok, Doelestraat 8, eon handtaschje, A. J. Sas, Wachtelstraat 5, een gummiband van een kinderwagen, Stuurman, Flu weelensingel 20, een kindermutsje, A. Perdijk, Vorstmanstraat 40, een hon denketting, A. van Wijngaarden, Boomgaardstraat 28, een zilveren broche, P. J. van Loon, Kuiperstraat 67. Gouda, 1 September 1912. De Commissaris van Politie, BERTHEUX. Landbouw en Visseherij. De leden der Nederlandsche Porno- logische Vereeniging, die op 9 en 10 September hun jaarlijksche excursie, ditmaal naar Zuid-Lffhburg, maken, zullen den eersten dag een bezoek brengen aan Eysden en daar boom gaarden, het park en het kasteel van graaf De Geloes in oogenschouw ne men daarna komt de Limburgsche proeftuin te Amby, nabij Maastricht, aan de beurt. De tweeden dag wordt een rijtoer gemaakt door het mooiste gedeelte van Zuid-LimburgGrons- velcf,-St. Geertruid, Mheer, Noorbeek, Margraten, Oud-Valkenburg en Val kenburg. Onderweg worden verschil lende kersen-, appel- en pereboom gaarden bezocht, alsook het oude kas teel te Mheer. Gisternamiddag is voor den Hoogen Raad behandeld de zaak van J. G., koopman te Rotterdam, door het ge rechtshof te Amsterdam, met vernie tiging van een vonn;s van de recht bank te Utrecht, veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf, wegens in den nacht van 22 op 23 December 1911 te Woerden in de fabriek van melk producten Excelsior gepleegde poginj tot diefstal in vereeniging met braai en recidive. \Bij memorie waren drie cassatie- iddelen aangevoerd. De advocaat-generaal, mr. Ledeboer, 1 concludeerde tot verwerping. Onze Geïllustreerde Weekbladen Het Leven opent deze week met een overzicht van het feestterrein op 81 Aug. te 'Amsterdam en vervolgt verder met foto's en artikelen vaji het Kon. bezoek aan Leeuwarden, de vuil verbrandingsinrichting te Rotterdam, kroniek van de week, de begrafenis van generaal Booth te Londen, Beem- ster's derde eeuwfeest, Het Leven in caricafcuur, Majesteitsbeleediging, een boerengastdag in Noord-Holland, klein leventjes, enz. 5 mannen en vrouwen gedood. Hij plunderde ook een ander dorp. De Armeniërs, die een algemeenen moord vreesden, vluchtten naar de hoofdplaats van het district. Door Koerden werden in een ander dorp weer 8 personen gedood en 7 vrouwen meegenomen. De Vali van Wan heeft den minister van Binnenlandsche Zaken verlof gevraagd den staat van beleg af te kondigen, hetwelk is toe- 4d0 Kl. Trpkking van Dinsdag 3 Sept. No. 9105 f'öOOO. 11440 f 1500. 3250 en 9842 ieder f 1000. 3026, 547.0, 11259,11512,15006 en 20611 neder f 100. PrijzenV van f 65. I 40 49 67 98 201 849 tt 472 91 98 503 41 44 000 28 739 8(1 68 928 68 78 10UÖ 12 1132 60 77 89 1295 1400 5 42 57 75 1615 51 78 1019 1758 57 1872 1902 2064 58 85 92 2228 30 93 24123 31 89 50 71 2514 53 82 94 2099 2726 2803 2903 3047 86 98 99 8113 50 92 93 8215 00 90 92 8818 20 29 70 3454 3524 88 3028 64 8714 10 80 3887 89 3909 10 41 4040 4109 53 4212 41 44 52 4300 2 38 41 48 4406 39 4517 4784 74 4814 65 00 4965 79 129 50 5127 29 89 94 5232 35 70 5813 5442 47 79 5553 55 58 02 99 5609 76 5883 81 5021 80 0017 22 6121 85 0215 44 73 0179 95 0512 15 50 0093 0750 04 71 89 0880 7070 78 82 7254 92 7322 07 89 7414 01 92 7614 10 87 7732 44 40 49 52 08 7900 33 45 80 >20 42 43 58 8122 09 70 87 8290 8306 35 43 8410 28 88 8538 8609 21 01 90 8733 97 8850 8930 03 04 >20 23 9177 9213 14 31 08 82 9389 99 9410 54 9501 68 70 77 9700 87 9808 45 9986 10004 70 10158 09 10291 10359 74 89 10410 28 42 50 03 10529 10048 10784 80 10845 91 10901 74 78 11018 20 68 11105 11200 11820 30 4ö 50 52 «I 11471 00 11614 23 51 96 97 11750 11815 58 93 11955 00 12043 44 65 W 12100 12200 73 98 12326 82 88 50 68 12408 12538 43 12658 74 97 12708 12822 23 77 83 80 01 12041 51 67 98 18171 82 18292 92 13332 48 1B451 91 13500 13029 80 18701 18 53 68 75 13805 89 13919 89 009 55 90 14109 94 14203 40 14328 30 85 14407 34 14530 72 14733 14850 14920 025 87 16175 15242 92 15331 16414 33 98 15513 81 15614 18 50 08 78 15712 53 81 15829 30 80 15902 1023 42 91 10127 09 10297 10001 51 87 10421 70 80 10506 10021 54 02 16704 28 78 98 10801 86 10fle0 17187 17219 17311 49 73 90 17595 17700 24 54 70 78 70 17881 93 17925 82 88 93 1034 86 88 71 18127 70 18229 85 18307 14 20 40 50 90 18446 18585 09 18044 50 50 18817 07 81 18064 50 58 19010 72 19133 48 99 19010 47 97 19005 15 53 87 19406 - 40 80 19510 84 82 93 19092 19779 80 10000 78 95 20004 00 70 84 20141 42 20200 34 70 20308 20 70 78 85 80 2044-4 54 70 07 20507 12 83 50 81 20028 20700 20808 13 74 20920 70 82 4do Klasse l8t0 Lijst No. 11301 m.z. 11321. MARKTBERICHTEN. Veemarkt Rotterdam. Vette Ossen en Roeien goede aanvoer, prijzen waren voor 1ste kw. 43, 2e 38 en 3e 32 cent per half kilo. Magere Ossen MelkVee en Vaar- koeien goed aangevoerd. Vette Kalveren, goede aanvoer, lste kw. 32, 2e 28, 3d 24 cefit per half kilo. Stieren goede aan voet lste kw. 34 2de kw. 31, 3de kw. 26 cent per kali kilo. Graskalveren goed aangevoerd. De handel was in lste kw. vet vee redelijk, mindere soorten traag en moeilijk verkoopbaar. Stieren eveneens lager in prijs. Vette kalveren stug prijshoudend. Op de magere markt ging de handel langzaam prijzen jets lager. Graskalveren lager. Groentenveiling te Gouda. 3 8eptember 1912. - Bloemkool (le soort) f 15 per 100, (2e soort) f 9 per 100, Wortelen f 2.tot f -.per h. bos. Kropsla f 2.tot f per h. Postelein f 0.60 per mand. Prinsesseboonen f p. d. Komkommers (gelo) f 2 tot f 4 en (groene^ f 1 tot f 4 per h. Snij boonen f 1.tot f 2.25 p. d. Uien f 2 per 100 pond. Roode en Sav. kool 4 tot 8 cent per stuk. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat kapitein Kostovitch op last van de Russische regeering de door zijn •arrestatie onderbroken opdracht weer zal aanvaarden. Hij gaat naar België en Frankrijk, doch zal Duitschland nietr bezoeken. Een bericht uit Konstantinopel meldt, dat Bulgarije, Servië en Mon tenegro een geheime overeenkomst hebben aangegaan, waarbij zij elkaar wederzijdsche hulp toezeggen, indien een dezer staten zou worden aange vallen. Volgens een telegram uit Meroyne hebben drie Italiaansche oorlogssche pen Maandag het Turksche schip „Katina" buitgemaakt, dat geen lading pij zich had. Twee Italiaansche schepen kruisen nog om de haven. Konstantinopel, 3 Sept. De aan voerder eener Koerdenbende hoeft het dorp Koerts overvallen en daar Graanrechten in Rusland. Berlijn, 3 Sept. Het bericht dat de Russische Min. van Handel hezig is een wetsontwerp tot algeheel ver bod van invoer van buitenl&ndsch graan, is volkomen onjuist. In werkelijkheid doet een commissie onderzoek naar de invoeren daarvan en houdt zij zich bezig mot het" vraag stuk van mogelijke heffing van invoer rechten op buitenlandsch graan. Bankdief gevonnist. Berlijn, 3 Sept. Het proces van den bankierlooper Max. Haase, die er met 100000 Mark van door ging is heden vonnis gewezen. Haase werd veroordeeld tot 2 jaar, Thomas die hem overhaalde tot den diefstal, tot 5 jaar on verlies van bur gerrechten gmdurende 5 jaar en Fors ter wegens begunstiging van de daad tot 6 weken gevangenisstraf. van alle nog voorhanden zijnde Costumes, Costume-tailleur, Blousen, Jupes en Jupons, benevens een groote partij Japon- stoffen en* Zijden tot buitengewoon lage prij zen a contant. Specialiteit in Nouveauté's. Bekroond op diverse Tentoonstellingen met de hoogste onderscheiding. BURGERLIJKE STAND. van het Koninklijk Meteriologisch Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 768.9 te Stmathieu, laagste stand 750.2 te Vest manver. Verwachting tot den volgenden dag: Toenemende tot matige of krach tige zuid-westelijke tot westelijke wind. Zwaarbewolkt tot betrokken, Waar- chijnlijk regenbuien. Iets koeler. GOUDA. GEBOREN29 Aug. Aletta en Neeltje, ouders W. Keijmel en G. van Wijngaardon, 30. Johanna Martha Maria, ouders A. J. Feit Zoet en J. M. Koelman. Pieter, ouders F. K. Kiene en J. C. Posthuma Maria Cornelia Johanna, onders H. F. J. Iseger en C. Hatzman. 31. Gerrit, ouders A. P. van der Ham en P. Kolster. Wilhelmina Helena Pau lina Maria, onders J. C. Jue en T. van Loon. Arie, ouders A. Zuidam en M. Boom. 1 Sept. Oornelis, ouders J. 0. Snaterse en P. C. den Riet. Cornelia Elizabeth Maria, ouders P. Bakker en E. C. M. van Klaveren. 2. Willem, ouders P. van Vegten en van Dam. Catharina Maria, ouders J. van Lieshout en A. C. van der Avoird. 3. Teunis, ouders J. Hornes en C. van Draaien. ONDERTROUWD 29 Aug. N. M. Engelbregt en M. A. Boot. L. Hof stede en N. de Knikker. H. A. Jongeboer eh P. C. Woerlee. C. Agten en P. Breed ijk. OVERLEDEN: 29 Aug. P.Nobrde-. graaf 47 j. J. L. Prevost 57 j. 1 Sept. H. C. Heerkens 69 j. A. Keymei 3d. 2. N. Keijmel 4 d. BOSKOOP. Augustus. GEBORENEmma Mathilda Mary, ouders A. M. Wen tink en L. Groene» wegen. Arie, ouders D. Mesman pn P. G. van der Loo. Marinus Adrianus, ouders A.* Lindenburg en C. J. Felix. Maria Elisabeth, ouders J. Koerts en P. Boonstoppel. Pieter, ouders A. Verbeek en A. Hoogendoorn. Adriaan Leonardus, ouders J. H. Verbij en P. M. Wildenburg. Jo hanna Geertruida, ouders B. Boer en E. C. van Tilburg. Aalbert, ouders W. Ravenhorst en M. Droog. Wil helmus Maria, ouders A. Brand en A. M. Vermeulen. Johannes Karei, ouders J. K. de Rooij en M. Groenen dijk. Jacob Josias, ouders P. A. A. de Lange en P. J. Hamers. Cornells, ouders A. Veerman en N. Noordhohk. Anna, ouders G.' Kla verveld en K. L. Smits. Maria, ouders A. van Wijk en E. Boom. Geertruida ouders W. van Bergen én S. C. K, Joha. Cornelia, ouders H. Peters en A. van Gils. OVERLEDEN: J. Spruijt, 88 j. wed. van A. Guldemond. Ja. Rad. der, 18 j. A. Pellekooren, 10 m. GEHUWD: W. J. van der Stam en B. C. van Nes. J. M. van Hei ningen en G. Verkaden. D. Uit- tenbogaard en M. van Meerveld. VAN DEN EffectenhandelteAmsterdam 3 SEPT. 1912. Stiiatsleeniiigeii. Ned. Cert. Werkelijke Schuld 3 pet. Oostenr. Belastingvrije KronenTente 4 pet. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 pet. Russische Obl. 1906 5 pet. Id. Obl. (Gr. Russische Spw.mij.) 1898 4 pet. ld. Obl. (Nicolai Spoor weg) 1867-69 4 pet. ld Obligatie 6e Emis sie 4 pet Japan. Obl. 1899 4 pet. Mexico Afl. Binnenland Obl. 5 pet. Brazilië. Funding Lee ning 5 pet. d. Obl. 1889 4 pet. Venezuela Dipl. Schuld 1905 3 pet. Bank- «n Credlet-Instel- lingeu. Ned. Bankaandeelen Industr. Ouderneiulugeu American Car Foun dry Comp. C. v. A. Id.Smelting &Refining Co. Cert. v. Aand. Anglo American Tele graph Cv. Cert. v. A. U. S. Steel Corp. Cert. v. Gew. Aand, Kol. Crediet Instel), en Cultnar Ondernei Handels ver. „A dam" Aand. Jav. Cultuur Mij. Aand. Ned. Handel-Mij.C.^ Mijnbouw Mljen. Ketahoen" Mijnbo Mij. Gew. Aand. RedjangLebong, Mijn bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. Petrolenm-Ondern. lorfcsche Petroleum li dustrie Mij. Gew. A. Scheepvaart MUen. ed.-Am. Stcjomvaari Mij. Aand. Stoomvaart-Mij. „Zee land" Preferente A, Tabak-Ondernemingen tindjey Tabak M Diversen. [axwel Land G Cert. v. Aand. 'eruvian Corpori Lim. Cert. v. Aand. Spoorwegen. Holl. IJzeren Spoor- wogmij. Aai [q. t. Expl. v. Staa spoorwegen Aan luid-Italiaan. Spwn Serie A-H Obl. 3 p W ar8chau-W eenen Hypb. Obl. Erie Spoorw Gew. Aand. Wabash Gew. Aan Premteleenlngen. Nat.* Staatsf. vast, Buitenl. onver anderd, Van Mgnen Oost-Borneo's wil- l»gt Cobar'a lager, overige stil, Tramw. stil, Portland cement vast, Amerikanen weinig belangstelling, Steels en Amal gamated iets beter, Missouri en Unions lager, Petrol, meest stil, doch vaster, Geconsol. prijsh. Tabakken tot hoogere prijzen gevraagd, Cult, beter, vooral Vorstenlanden, Rubbers in reactie. Koers. heden. 78'/, 78''/,, 87'/, 87"/,. 65 100"V„ 87% 92'/,, 86"/,, 84'/, 86'/, 46'/j6 1037,6 85 103% 59% 59% 218% 60% 60'7,, 86'/,, 86% 26% 26'%,. 7 4'%, 76'/, 196'/, 280 1897, 281% 32'/, 307, 247 110% 246 106'/, 165'/, 165 516'/, 518 626 185'/, 116% 207, U67. 20% 92 93 47,6 12% 12%, 87 92 92 62'/ 185'/ 867 95'% 96%. 36%, 1 1717 6 36% 170"/., 5% t 100%, 100'%, 146'/ ER8. Ct.

Goudsche Courant | 1912 | | pagina 2