WARENHUIS ffoitkuusf (VetAade /O^ ^fcvMJeó Chr. Keet, LEIDSCHE DEKENS Belangrijke Inboedel, L.S.M. „De Volharding" Inboedel, LIJSTEN L. WINTERSEIZOEN 191-2. HEERE1VHUIS, TOCHTDEKENS, VACHTEN, Voetzakken, enz. enz. WINTERDIENST DE TOESLAG Openbars Verkooping te Gouda. Spuistraat, tegenover de Passage. Tel. Haag 41. Telephoonnet Gouda. een prachtvolle sorteering Openbare Verkooping I Onroerende Goederen, Huishoudster, Openbare Verkooping ZE3"u_ltex2.1&Z2.ca.. Brieven uit de Hofstad. Buitenlandsch. Nieuws. Ad verten tiën. De Notaris jTTa. MONTIJN Wooubuis, XP©/rtd., Woonhuis, 'A LITER 'a 15 Grands Magasins du Bazar de la Paix. 5500 M- Verkoopoppervlakte. 350 Bedienden. Notaris J. KOEMAN, Woonhuis, a&éé*i> üi/ Markt 4, - Gouda. Ontvangen voor 't a.s. Seizoen, Fraai Tin- en Koperwerk, zeldzaam prachtig Japanscli Kamerscherm, iTen slotte eenig Goud- en Zilverwerk, waarbij antiek. fl October 1012-13. Maandag 30 September a.s. Machinist-Bankwerker, Li 1F\T ANTON COOPS te Gouda, Notaris J. KOEMAN, eenig Goud en Zilver. 5T00ni/ERVERÜ5CHfni5Cnt WA55CNE%t£.TcW TILBURG fmmiJAri5SErisölEREn5 nofLEVEnnncitR5 «nH n Dt noninom om, hoewel het zou ki'mncn, dat ronde gedoe" niet in de hand te werken, maakt hoe goed ook bedoeld 8 oei aal-democraten, rcr- sterlet zijn vijand. Niet» wat een arbeider gemakkelijker rood maakt, dan een superieur, die hem belet voor zijn ideeën uit te komen en te strijden. Het is trouwens geheel in strijd met ons beginsel van vrijheid van levensovertuiging, om den onder geschikte openlijk of zijdelings te dwingen of zelfs maar lastig te vallen om zijn godsdienstige of politieke overtuiging. Op dit terrein gelde onverflauwd het aloude: Vrijheid blijheid En nu weten wij wel, dat er velen zijn, vooral onder de kerkdijken die hopen met middelen, die wij wraakten, de roode hoeren „klein" te krijgen. Maar juist dit is, behalve princiSel uit den booz.e, praotisch totaal verkeerd. De S. I). A. P. groeit tegen de verdrukking in, om een populaire zegswijze te bezigen, wil zelf» gaarne verdrukt worden, immers, leeft dan op en groeit uiterlijk en innerlijk. Dit is geen „graue" theorie De practijk stelt ons in het gelijk. De geschiedenis der S. D. A. P ook in andere landen, leert, hoe de zaak bloeit, wanneer zij wordt aan gevallenhoe zij kwijnt, wanneer men haar laat begaan, zonder veel notitie van haar te nemen. Onder een vooruitstrevend Minis terie, als dat van de Meester, was er van winst geen sprake, maai' zoo komt er een Kabinet-Heemskerk \an conservatief-kerkclijke tint, dat in eenige uiterlijke socialistenbestrijding vergoeding voor gemis aan werke lijke kracht zoekt, of alles leeft op in het Parlement kan men weer donderende speeches afvuren; in de pers kan men alarm blazen, op de straat de verontwaardigde spelen en in de partij-secretariaten en -dagblad administratiën nieuwe leden en lezers inboeken. Het loopt nu weer letterlijk storm bij de 8. D. A. P. op één dag bracht alléén het lie district van Amsterdam 100 nieuwe Volk lezers aan, men hoopt deze maand een winst van 3000 abonne's te behalen en wanneer de stembus in Juni a.s. opengaat, zal men zien hoe men de 8. A. 1'. nieuw bloed heeft ingegoten. (lelukkig groeit aan onzen kant de overtuiging, dat het itnders kan en moet, dat men zich heeft toe te leggen, ja óók op bestrijding der roode beginselen en uitingen, maar voorkl op wegneming van alles, wat aanleiding geeft tot gemotiveerde ontevredenheid, tot een gevoel van achterstelling. Gestreefd moet wor den in steeds meerdere mate naar het scheppen van billijke levcnsvoor waarden voor den kleinen man, naar een Kiesrecht dat allen tot hun recht doet komfen, naar een ouden dag zonder nijpende zorg voor wie deed wat hij kon, om zich nuttig te maken in de maatschappij. Gaat het dien kant uit, dan nemen we meteen den socialistisch™ propa gandisten den wind uit de zeilen, Wat dan overblijft, zijn de denkers, de wetenschappelijk onderlegden, die in Mara een profeet blijven zien Maar voor hén invloed behoeft men niet bevreesd te zijn. Daarmee zullen we 't wel klaar spelen 1 opkomen. Inwendig verwording zoo jroot, dat zelfs een land, dat niet zoo'n ange periode van wanbestuur achter den rug had, slechts door ingrijpen met krachtige hand voor den ondergang behoed zou kunnen worden. Of is het geen teeken van den in-vorworden toestand dat een bende roovers, want als veel meer zijn de Albaneezen niet te beschouwen, dat een bende van zulk tuchteloos volk een streek kan afbran den en afstroopen en in enkele uren de bevolking voor duizenden guldens schade berokkenen kan? En Turkije is machteloos dit verwordingsproces te keeren. fn plaats van de rebellen te straffen, gaat het ministerie een houding aannemen, waarmee het zeker zijn laatste gezag nog verspelen zal. Is het wonder, dat de andere staten van den Balkan reikhalzend uitzien naar het oogenblik, dat zij den gehaten Turk ais laatste vergoeding voor wat hun misdreven is, den Bosporus znllen kunnen over jagen Gerust kan Tur kije een heel protocol pubticeeren van alle hervormingen die znllen worden ingevoerd. Ten eerste, de bevolking is te vaak met beloften afgescheept, om te gelooven dat het ditmaal vor der dan beloften zou komen. En ten tweede, zullen de andere staten van den Balkan Turkije den tijd laten om zijn land inwendig weer te versterken? Geen kwestie van, telkens en telkens weer duiken er geruchten op, dat een oorlog aanstaande is. En thans zelfs is het reeds onzeker, of niet de strijd tnsschen Bulgarije en Turkije reeds is uitgebroken. Zoo dit niet het geval is, dan is toch do geringste oorzaak voldoende om den Balkan-huurkazerne in volle vlam te zetten. We weten wel dat de groote mo gendheden alle den mond vol hebben van het behoud van den status quo, maar nog nooit heeft dit moer betee- kend dan een tijdelijk behoud van den toestand, tot een der mogendheden kans zag zich met een het een of ander stuk te verrijken. Thans zijn het echter niet de mo gendheden moer dio do groote stukken op don Balkan zuilen vordeelen. De Balkanstaten hebben zich vereenigd. Zij zijn sterker geworden, hebben be grepen een macht te zijn, een macht die in staat zal zijn front te maken tegen alle groote mogondheden. Boa wij kond Turkye. Hot schynt. dat Turkije in zyn laatst© stadium van Kuropoesche mogendheid is gokomon. Binnenlandsche twisten, buitonlandsche onlusten, alles werkt er toe mee om Turkije aoo te ver zwakken, dat een verder voortbestaan onmogelijk is. Al te lang heeft zich het proces der verzwakking voortge- zot om te kunnen hopen op oen alge heel herstel. Dan de een dan de ander heeft een amputatie verricht, die Tur kye behalve het afgezette deel ook nog veel bloedverlies kostte. Zoo is het Mohammedaansche ryk in Eurooa verzwakt tot hot thans een crisis treft waarvan het, dunkt ons, wel nietaa Alleen de nieren kunnen het bloed filtreeren» Ieder drie minuten van uw leven gaat het bloed door de nieren om gefiltreerd to worden. Wanneor het, do nieron bereiktis hot zwaar boladon met vergiftige onzuiverheden wan neer het de nioron verlaatis het 't zui verste bloed van hot geheel© lichaam. Doch wanneer de nieren niet be hoorlijk werken, wordt uw geheele gestel langzamerhand vergiftigd, want do in het bloed achtergebleven ver- fiften verspreiden ziekte en verderf oor het geneele lichaam. Gij gaat u zwak, prikkelbaar en afgemat gevoelen. Uw slaap wordt verstoord en is onrustig, en somtyds hebt gy een gevoel of de rug u zou breken, wanneer gij u in het bed om keert. 's Morgens staat gij op mot een ellen dig gevoel in uw rug en met pyn in de lendenen. Uw oogen zijn dof en opgeblazen, en uw handen en enkels zwellen op. De urine heeft een onna tuurlijke kleur on komt in zeer groote of zeer kleine hoeveelheden. Bij voch tig weer zijn uw ledematen stram en rheumatisch. Wanneer gij uw nieren verwaarloost, zullen zij hun geschiktheid om het bloed te fdtreeren verliezen, en breidt uw kwaal zich plotseling uit tot len denjicht, kwellende nrinekwalen, nier steen, waterzucht, heupjicht, chro nische rheumatiek, en verwoesting der nieren. Alleen een nierengoneosmiddel kan do nieren heelen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen enkel voor de nieren en blaas. Zij herstellen en heelen de nieren, on helpen hen om hun kracht te herwinnen tot het filtreeren van hot bloed en het afvoeren van de vloeibare onzuiverheden. Op» iedero doos échte Foster's Rug pijn Nieron Fillon komt de naam van het geneesmiddel voluit voor. Zij is te Gouda verkrijgbaar by de heeren Wolff Co., Westhaven 11en Ant. Coops, Wijdstraat 159. Toozen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. CXXXXVII. In Augustus 1910 werd een Staats commissie ingesteld, ten einde de vraag te onderzoeken, of de inwendige or ganisatie van de Departementen van Algemeen Bestuur en andere daar onder ressorteerende administration voor vereenvoudiging en in 't alge meen voor verbetering vatbaar zijn en zoo ja, wat te dien einde kan wor den gedaan. In Mei 1912 werd het door de Staatscommissie uitgebrachte rapport gepubliceerd en ik heb mij toen de vrijheid veroorloofd in een mijner Brieven eenigszina sceptisch uit te laten over de resultaten van dezen staatscommissorialen arbeid. De eerste staatsbegrooting is nu versche nen na het bekend worden van de voorstellen der Commissie en hoe poover is het resultaatEn dat niet tegenstaande de Premier in zijn Me morie van Toelichting verklaart, dat het verslag der Staatscommissie aan stonds een pont van ernstige over weging bij de Regeering heeft uitge- maakt ■^Aanstonds" „ernstige overweging"; wat wil men nog méér? De zaak was, dat steeds moer de overtuiging veld won, dat er op de Departementen zeer weinig kaufmiin- nisch gewerkt wordtdat er veel te veel ambtenaren zijndat men een ambtenaar, die eonmaal in dienst is gesteld, haast niet meer kwijtraken kandat velen op een Departement onder dak werden en nog worden ge bracht zonder dat er eigenlijk werk voor hen is hetgeen vqot lagere en hoogere rangen geldt; dat hierdoor de kosten (aan salarissón en pensioe nen) steeds hooger worden, terwijl de goeden onder de kwaden lijden, ann- gozien zoo langzamerhand onder zulko omstandigheden het publiek gaat den kon, dat een Departementsambtenaar \per Ht oen luilak is, een staatBruif-eter, die geen fatsoenlijke behandeling ver dient. I)o oene Minister volgde den ander op, zonder dat ei" eenige ver andering kwam. Een nieuw bewinds man laat de zaak vanzelf loopen zooals zij loopt, aangezien hij per slot van rokoning afhankelijk is van den goeden wil van alle raderen, die tezamon de Departementale machinerie moeten op gang houden. En een Minister blyft bovendien toch slechts eenige jaren waarom zou men dan alles overhoop halen en zichzelf het toch reeds niet jzoo benijdenswaardige ministeriëel be staan daardoor vergallen Maar een Staatscommissie, niet waar een Com missie van mannen (en zelfs van kun dige mannen) die buiten den minis-] teriëelen rompslomp staan, die kan schoonschip maken, die kan den weg wijzen om den Augias-stal te reinigen, zonder vree» te behoeven koesteren. En de Ministers zullen dan den wijzen raad van deze mannon natuurlijk nietl in den wind slaan en klaar is Kees!] Zio nu eens, hoe andors het liep.H Men kan eer zeggen, dat het nog wat erger en duurder.zal worden. Nul kan men daarbij in aanmerking nemen, dat een verkiezingsjaar in aantocht I is on dat ieder Kabinet dan wel eens een royale bui heeft, wanneer men met wat staatsgeld staatsambtenaren en -beambten gunstig stemmen kan. Maar dit is van voorbijgaanden aard en do verhoogingen op ae begrooting keeren jaarlijks terug. Overgenomen wordt nu het denk-] beeld (trouwens niet nieuw) om de periodieke traktementsregeling tot de ambtenaren boven den rang van klerk uit te breiden, om de beide klerkenrangen ineen te smelten en het aanvangs-traktement voor dien rang, alsmede voor dien van schrijver op jaarloon en van vasten knecht op 600 gulden te bepalen. Dat alles kost geld. Een volgend denkbeeld, nl. de afschaf fing van den rang van administrateur, wordt niet overgenomenvoor de administrateurs zal f 200 meer om de 2 jaar tot een maximum van f 4800 zyn voor te schrijven (aldus heet het in departementale taal). En de secre tarissen-generaal gaan ook de hoogte in (tot 16000). En dan gaat de Mi nister aldus voort „Ten aanzien van de voorstellen der Com missie welke geen rechtstreek- sche budgetaire gevolgen na zich slopen, moet de Regeering zich nog vrijheid voorbehouden. Wel kan zij meedeelen, dat het in haar voorne men ligt, eeno vaste formatie voor elk Departement by algemeenen maatregel van bestuur vast te stellen. Intusschen zal het dan allicht wenschelijk blyken de maxima van e'nkele rangen gelijk of ietwat hooger te stellen dan deaanvangs- wedde van den volgenden rang, ten einde te voorkomen, dat verdienste lijke ambtenaren bij gebreke van vaca turen, al te lang op geldelijke pro motie moeten wachten. Of voorts het aantal ambtenaren aoo plotselinge ver mindering zal kunnen ondergaan als de Commissie voorstelt, mag met reden betwyfeld worden. Wel zal op den weg van geleidelijke inkrimping, door verschillende Departementen reeds thans ingeslagen worden voortgegaan. Als van zelf «ai, by het zich steeds uitbreidend werk, daarvan vermeerde ring van arbeid het gevolg zijn, zoo dat de bureautijd, voor zooveel deze voor sommige ambtenaren indèrdaad te kort mocht zyn de door de com missie opgegeven uren geven aller minst eon juisten indruk van den om vang der werkzaamheden voor de groote meerderheid der ambtenaren zich automatisch zal uitzetten. De Regeering geeft daaraan de voorkeur boven eene uniforme reglementeering welke bij genoegzame dagtaak on- noodig is en in het omgekeerde geval tot ongewenschte toestanden gedu rende den bureautijd moet leiden. Na tuurlijk echter blijft ieder Minister vrij den inwendigen dienst aan zijne bureaux te regelen als hem goed dunkt" Ziedaar het resyltaat van Staats- commissoriale en Departementale over wegingen. Geei^„plotselinge" vermin dering, maar gestreefd naar „geleide lijke" inkrimping, hetgeen dan schijnt te betoekenen, dat de uitgaven voor personeel steeds crescendo zullen gaan. Het is waarlyk geen moedgevend ver- schijnlijk, behalve dan voor de be trokkenen, die al vreesden dat voor hen wel eens minder prettige tijden konden aanbreken. Zij kunnen nu ge rust zijn alles blijft bij het oude en het werk der knappo hoeren zal wel dra geheel vergetén zijn, evenals het voorgenomen streven naar „geleide lijke inkrimping." Deze begrooting zal in menig amb tenaarsgezin een heelo gerustheid heb ben veroorzaakt. Mon kon nooit weten, al wisten de ouderen wel, dat al dat papieren gereorganisoer toch op niets uitloopt. Wat men ook van do Departements- heeren moge zeggen, accuraat zijn ze Er zijn nu eonmaal stukken, die met eenigen spoed moeten worden (of worden) afgedrukt en waar dus, net als in een courant, wel eens fouten insluipen. De „Handelingen" bijv., het stenografische verslag van de parle mentaire oratie, zitten vol fouten, hin derlijk veelal en die fouten worden dan wel eens verbeterd, wanneer de heeren er zelf achter zitten en recti ficaties inzenden. Bij stukken, die van een Departe ment uitgaan, is dit anders. Daar wordt alles nauwkeurig nagegaan en waar een fout insloop, terstond op groot formaat papier een verbeterblad rond gezonden. Vooor mij ligt zulk een „Nota van verbetering" voor het gewijzigd ont werp van wetgrensregeling tusschen de Kantongerechten Schoonhoven en Ridderkerk, een zaak die allerminst van belang is ontbloot, al is het geen wereldschokkende affaire. En wat lees ik nu in de „Nota" In deq. vierdon regel van artikel 1 staat „'s Gravenhage", lees „'s-Gra- venhage". (Dat zit 'm dus in het koppelteeken tusschen de s en de G) en in den laatsten regel van 't ongeluk kige artikel 1 staat„Heerjansdam."; dit moet zijn „Heeriansdam". Ziet ge geen verschil Kijk dan eens goed naar de volg orde van het aatdialing steeken en de punt achter het woord Malligheid, zult ge denken. Maar zoo denkt men daarover op een Departement niet. HAGENAAR. Frankrijk. De draadlooze telegrafie. Een Franschman, Julien Béthenod, een leerling van Henri Poincaré, moet een nieuw stelsel van draadlooze tele grafie hebben uitgevonden, waardoor het mogelijk zou worden een groot aan tal stations in dezelfde zone te hebben en de mededeelingen te wisselen met een 10 maal zoo groote snelheid en 10 maal minder kosten dan thans. Het bericht wacht nog bevestiging. Turkije. De berichten uit Sofia luiden kal mer. De stemming zal er nog beter op worden, als Turkije op aandrang van de mogendheden er toe mocht besluiten, de legeroefeningen bij de Bulgaarsche grens, die in werkelijk heid op een opmarsch van het Turk- sche leger zonden lyken, waartegen over Bnlgarije maatregelen zon moe ten nemen, niet door te laten gaan. De berichten over een ultimatum van Bnlgarije aan Turkye zyn dan ook stellig ongegrond.. Bomaanslag. Een bom ontplofte op de spoorweg- lijn SalonikiMonastir, waardoor een persoon gewond werd. De toestand in Armenië. De Armenisohe patriarch meldt, dat Circassiers twee Armeniërs doodden in den omtrek van Mouche in het vilayet Van Een detachement cavalerie, afgezonden ter vervolging der roovers, viel in een hinderlaag. Een luitenant en 10 soldaten werden gedood, twee man gewond. Het Koerden hoofd Mehmet belegert het Armenische dorp Ressovan, twee Armeniërs werden gedood. Detache menten werden afgezonden om het dorp te ontzetten. Op de mededeelingen van den Pa triarch antwoordde de minister vaa binnenlandsche zaken, dat die aan vallen wel zullen ophouden na de aankomst der nieuwe Valis, die gis* teren vertrokken zijn. Spanje. De spoorwegstaking in Spanje. Aangaande de spoorwegstaking zijn kle volgende telegrammen ingekomen Perpignan, 27 Sept. Er wordt mel ding gemaakt van ongeregeldheden te Olot en S. Felix de Guixols. De sta king breidt zich uit tot het Noorder- net, en bereikte reeds Tarragona op de lijn van Madrid naar het Noorden. Saragosza, 27 Sept. De spoorweg beambten in het Noorden van Spanje, te Madrid, Saragasza, Alicante en Ut- villa Cariai hebben tot staking beslo ten in te gaan op 4 October. Perpignan, 27 Sept. Naar verluidt, zou op het Catalaansche net tenge volge vah sabotage een trein zijn ont spoord, waarbij ook ongelukken ge beurd zouden zijn. Cerbère, 27 Sept. Uit Barcelona [wordt geseind, dat het stoomschip „Nazaro" en de kruiser „Pelayo" met troepen in de haven aldaar zijn aan gekomen. Toen stakers, die zich naar een brug hadden begeven, die op de spoorlijn uitziet, een dreigende houding aan namen tegen ingenieurs, die aan het rangoeren waren, maakte de politie een charge en dreef de stakers uiteen. In de Aragon-straat zijn rumoerige betoogingen gehouden. Bij Sanceloni is een trein ontspoord. |Drie personen werden gedood en oen groot aantal gewond. Te Barcelona verergert de toestand. Er zijn troepen aangekomen uit alle streken van Spanje. De civiele gouverneur heeft krach tige maatregelen genomen ter voor koming van ongeregeldheden. Hij heeft o.a. samenscholingen verboden en te vens den verkoop van vuurwapens. te GOUDAis voornemens, om, op MAANDAG 21 OCTOBER 1912 v.m. elf uur, in Café „HET SCHAAK BORD" a/d. Kleiweg te Gouda, pu bliek te veilen en te verkoopen PERC. I. Het goed onderhouden pi. gem. n°. 72 a/d. Kattensingel te Gouda, Kad. Sectie A n°. 2747 en 2748 beide ged., met westelijk daarvan gelegen open gang of poort, en erf met open plaats en tuintje daarachter, develbreedte, met de poort 6 meters. PERC. II. Het daarnaast gelegen met schuren of loodsen en monster kamertje met erf en plaats, Kad. Sectie A n°. 2747 en 2748 beide ged. met een gevelbreedte van 6 meters. In deze panden tezamen ter grootte van 2.71 aren wordt sedert tal van jaren eene METSELAAUSZAAK Uitgeoefend. PERC. III. EEN pi. gem. W 49 met tuin, a/d. Flu- weelensingel te Gouda, Kad. Sectie A n°. 944 groot 95 centiaren. De perc. I en II worden ook ge combineerd. Aanvaarding na betaling der koop penningen op 16 November 1912 en te bezichtiging de laatste 3 werkda gen voor den verkoopdag van 10—12 en 24 uur en op dien dag van 9—11 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van Notaris MONTUN voornoemd. DRACHEN-QUELLE FIESSCHEN WORDEN OP REKENING GESTEID.DOCH BU TERUGGAAF VEI NATUUR BRONWATER 1NING 'RGOEDj I Handschoenen. Wij ontviugen de nieuwe collectie Winterhandschoenen. Gevoerde Tricotha ndsehoenimitatie If7Mieder. Witte en gekleurde gebreide Handschoenen. Sporthandse,koenen, Nieuw extra sterk f 1.— pr. Laagste prijzen. Prima kwaliteit. Fantasie-Artikelen. Wollen Doeken, div. kwaliteiten en dessins, prachtcollectio vanaf 0.70 tot en met 4.50. Wollen Ska win, div. kleuren vanaf 0.85. IJnwollen Skawln, vanaf 0.55. Auto Skawln, vanaf 0.95. Kraagdassen, wit en gekl. vanaf 0.195. Kraagdassen zijde, wit en gekleurd, div. prijzen. Witte en gekl. zijden Caekenexdiv. prijzen. Linten. Breed Fantasie- Lint voor hoedengarneering vanaf 0.30 p. ol. Effen en changeant kleuren, rijke keuze. Zwart breed Taftlintdiv. breedten en kwaliteiten. Zwart Handfluweel mot satijn 7 cM. breed 0.25 por el. Zwart Bandfluweel met satijn, prima kwal. 8 cM. breed 0.55 p. el, 9 cM. breed 0.65 p. el, 11 cM. breed 0.80 p. el. Pracht kwaliteit. Zwart en gekl. br. Katoen Bandfluweel vanaf 0.10 p. el. Smal en gekl. Bandfluw. p. stukje v. 12 M. 0.20 en 0.25. Manufacturen. Wij kunnen U aan deze afdeeling aanbieden een geheel nieuwe gortoering MOLTONNÉ'S - - - in prijzen v. 0.30,0.35,0.40,0.45 enz. p. ol, voor ochtendjaponnen, kinderjurken, blouses enz. Sportflunel, groote verscheidonh., div. prijz. Jaeger flanel, f Wol. Carola Wolalle kleuren Rokkenwol BerllnWol Antraean Wol, zwart, rose, wit en licht blauw i Prima Eng. Wol Reclame wit aanbieding J 2Wart donkerblauw 0.70 0.326 0.10 0.16 0.20 MoltonErannek Flanel enz. Voer flanel, vorsch. kletir. 0.14 p. ol. Tricotgoederen, Flan. Onderrokken vanaf 0.80 Kinder r 0.50 Tricotr Onderrokken 1.30 Kinderjurken, WoL 1.05 Mutnj en 0.40 Üebr. woll. Damcsmutsen 0:95 Naalstersfournituren. Prima zwart en gekleurd Velvet. 0.48, 0.60 en 0.80 p. el Spiegel/luw. vanaf 0.85 Alle kleuren natlnet 0.195„ Spangloss 0.195„ Kanten en Qarneerlngen. Mouwplinnén vanaf 0.26 per el. Ruches 0.14 Tule Laixe 0.30 Guipure en Tulen KantstofGa lon en Entredeux. Groote collectie Mantel- en Jasknoo- pen, Oarneerknoopen, Tresknoopen, SatIJnknoopen. Pluweel en Tafzijden knoopen. Groote sorteering Garneeringen Gekleurd, Zwart, Wit en Goud Koord. Witgoederen. Damenfl. prima kwal. vanaf 0.70 Heeren 0.85 Flanel. Nach tjap. 2.5Q Damenpantal. 1.25 Fransch mod. 1.35 Gemoltonn. keper Pantalons 0.95 Rokken 1.10 Groote collectie Heeren- en Dames- JAEGER ONDERGOEDEREN. Schoenen. Japansche Muilen. Groote sorteer. IVlnterpantoffels. Overschoenen. Toilet-Artikelen. Uitgebreide collectie in Dames Haarwerken. 'Huishnuilschorton zonder mouwen. Reclame 0,01). In tllc soorten. Vergeet vooral niet te bezoeken op de gaanderij onze Tentoonstelling echte Pransche Gobelins, zeer artistiek uit gevoerd naar de Schilderstukken van de grootste meesters, In alle maten van as ct. tot f 75.-. WIJ bevelen U ten zeerste aan onze uitstallingen te gaan bezien en wel acht te geven op de buitengewoon LA GE PRIJZEN, die wij door onzen grooten omzet kunnen stellen. TE GOUDA. op MAANDAG 1 OCTOBER 1912, dor voormiddags f f uur, in de Melk- salon „Vredebest" aan de Markt, ten overstaan van den te Haastrecht ge- vestigden van: 1. Een goed onderhouden N°. 38, verdere BETIMMERING, ERF en TUIN, met een ruimen ingang naast het Huis, aan de Cra- betlutraat te Gonda, groot 1 Are, 86 Centiaren. 2. Een goed onderhonden ERF en PLAATSJE aan den Kat tensingel no. 74 te Gonda, groot 64 centiaren verhaard by de week voor f 3.— aan den Heer J. M. Gretser. De perceelen zyn van gas- en water leiding en vele gemakken voorzien. Te aanvaarden by de betaling der Kooppenningen op 1 November 1912. De perceelen zijn te bezichtigen de laatste 3 werkdagen vóór de veiling van 10 tot 12 en van 2 tot 4 nor, en op dien das van 9 tot 11 nor. Nadere inlichtingen geeft Notaris KOEMAN voornoemd. Aangesloten Tel. No. 329. LEEUWEN. N. VAN Goudsche Dienstverrichting, Blauwstraat 17. BEUN Jb J. C. DE, Grossier in Koloniale Waren Gonwe 186. op IIOSDEHnAll S Of TOHI II teif, des morgens ton I 10 uur, in de Zaal KUNSTMIN" der Sociëteit ,,ONS I GENOEGEN" te GOUDA, ten overstaan vau den deurwaarder I B. H. VAN DE WERVE te Gouda, van een BESTAANDE IN Zeldzame fraaie 'Consoleklok Louis XIV met gongslag, Chin. I Keldertje, O. H. Calpoottafel, Mahonie KalYemaantafeltje, fraaie I Schilderstukken, O. H. gesn. Porteuionteau, antiek Schrijfbureau, I mali. Theestoof, mali. gebogen Latafel, Czaar Peterstoeltje, I in&h. Quiridon, Axminster-, Tapestrv-, Perzische- en andere I Tapijten, Karpetten en Kleedjes, Clubfauteuil. I zooals: kop. Helmhoed, kop. Parapluiebak, kop. Turfbak, kop. I Kaarsenkroon, Uiudelopen Ameublement, dito Commode noten- I I hout, Soesterspiegel, eiken Schrijfbureau op kasten, eiken Ruben- I I stoel, modern eiken Salonameubleiuent, Ledikanten met toe- I I behooren, Canapé groette trijp, Prenten in lijst, 4-deurige I I gesneden eiken kast, O. II. gesn. Vestibulebank, noten Glazen- I I kast 12 groene Wijnglazen, blauw Chin. Borden en Kaststellen, I I wedge wood en ajour bewerkte Schotels, O. II. gesneden Kap- I I stok en Bordenrek, Kristal, Gobelin, Chipjiendale Fauteuil, rood I I kojieren Koffiekan, Baardniankruik, notenhout Hangglazenkastje, I I Singer Naaimachine, heeren- en dauies Rijwiel, noten M. A. I Tafel, renaissance Fauteuil met Moquette, I geëiu. Bad met Geizer, mahonie Salon-Atneublement met brons I Velours de Napels, modern eiken Ameublement met blauw I Moquette, O. H. eetkamer-Ameublement, eiken O. H. Klap- I tafel, eiken en Pitch-Pine Slaapkamer Ameublement. N Ijk*age* DINSDAG 1 OCTOBER 1912 van 10—9 uur. WOENSDAG 2 OCTOBER 1912 van 10-4 uur. Gedurende den Winterdieimt gaat de dienst 1 uur n.m. door tot, Ani sterdam. 4 uur n.m. tot Boskoop. De uren van vertrek blgven onveranderd. DE DIRECTIE. DRB in veiling gebracht op Maandag 23 September ji. in Hotel „DE ZALM" to GOUDA, ton overstaan van den Notaris R. W. U. PITLO aldaar, blijft bepaald op ter zelfder plaatse des voormiddags ifl uur. Biedt xieh aan een nette jonge Weduwe R.-K., als by Heer of Dame, v. g. g. v.Br. fr. letter K. 592, Boekn. Blomme- steijn, Hilversum. DE GEMEENTE LICHTFABRIE KEN (afdeoling gas) zooken voor directe indiensttreding oen op de hoogte van het machinekamer- bedrijf en in st^at kleine herstellingen zelfstandig te kunnen uitvoeren. Leeftyd tusschen 23 en 30 jaar. Salaris f 11.k f 12.per week. BIJ Drogiit, Wgd.tr. 29. Tele!. 328. (om contant geld) op DINSDAG IB OCTOBER 1912, de. voormiddag* ure, ten storfhuizo van don Heor A. HAZEBROEK aan de Crabeth.traat N». 38 aldaar, ten overstaan van den te Haastrecht ge ve, tigden van: den geheelen door gezegden Heer Hazrbrork nagelaten waaronder Te zien daags vóór de verkooping van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Ttl INT 68 Depot te Gouda Fa. GROOTENDORST A Co., Wijdstraat 22. Electr. Dr.-A. Brinkman k Zn., Got d».

Goudsche Courant | 1912 | | pagina 2