Slr3L3a.en.la.ra.ca» Gemengde Berichten. 'V Stadsnieuws. MARKTBERICHTEN. 401® Staats-loterij BOE K A Ai\ K ON DIGIN G. I,aatste Berichten. Telegrafisch Weerbericht sroET Opgave der Personen, BURGERLIJKE STAND Officieele Prijscourant Ef fectenhan deltc A mstardam II "Vu de thans regeerende Tsaar mocht ko- I men te overlijden. Daarom is deze maatregel misschien 1 wel niet voor altijd genomen en hoopt Tsaar Nicolaas wellicht dat zijn afge dwaalde broeder nog tot inkeer komt. Spanje. De Koning en Azcarate. Omtrent het verloop van het onder hond, dat Koning Alfonso met Azca rate heeft gehad, vinden wij eenigo bijzondorhoden vermeld door den Ma- drileensche correspondent van de hi- garo. Hij schrijft o. a. De audiëntie blijkt het karakter te hebben gehad van een raadpleging, waarbij de Koning toonde volkomen op de 'hoogte te zijn van alle sociale qnaesties welke werden besproken. i Hij sprak met voldoening over de pogingen van verschillende republi- I keinsche persoonlijkheden, om toena- 1 dering te zoeken tnssohen Spanje en 1 Zuid-Amerikazelf koestert hij het voornemen dit land te bezoeken. I Betreffende Marokko verklaarde Ko ning Alfonso in te zien, dat de Riff- I oorlog te vroeg was begonnen, daar Spanje niet gereed was maar dit was geschied, omdat de internationale toe stand drong. De vorst bleek van oor deel, dat de oorlogsbegrooting niet in verhouding staat tot het overige ge deelte van het budgethij-verzekerde dat hij het leger groote liefde toe draagt en dat hij, als hij geen vorBt was, officier zon willen zijn. Hij was het met Azcarate eens, dat gestreefd behoort te worden naar eerlijke verkiezingen. Hij meent dat de bevoegdheid van een constitutioneel vorst dezelfde is als die van den Pre sident van de Fransche Republiek. Verder vroeg hij zijn bezoeker, of deze het gewqnscht achtte, dat de vorst bij een eventueele crisis ook het oordeel inwint van de leiders der dy nastieke partijen. Op een bevestigend antwoord van den republikeinschen leider verklaarde Al ions bij voorko mende gelegenheid in dien geest te zullen handelen. Waarschijnlijk zullen ook de radicale leider Lerroux en de socialistische leider Pablo Iglesiqa in het paleis ont boden worden. Bq het vertrek van den Koning naar Grenada werd hem door liberalen en republikeinen een ovatie gebracht, l Düitschland. Luchtvaart-ongeluk. Tijdens een oefeningstocht van het te Mahlsdorf, gestationneerd luchtschip is boven Potsdam een roerstang ge broken, zoodat het schip slechts met groote moeite naar Mahlsdorf kon terugkeeren; het gelukte tusschen huizen te dalen. Echter is het sohip hij de landing zwaar beschadigd, en is de monteur, toen hij van een hoogto van 15 meter moest afspringen, ernstig gekwetst. Uit Miinchen wordt gemeld, dat het huwelijk van den Beierschen Prins George en de Oostenrijksohe aartsher togin Isabella niet ontbonden is, doch door het Oberste Landsgoricht, waar aan de regent deze aangelegenheid ter beslissing had gegeven, voor on geldig is verklaard. De regent, heeft deze beslissing reeds bekrachtigd. Minister E. R. H. Regout. t In aansluiting aan het Zaterdag medegedeelde omtrent de begrafenis plechtigheid van den Minister van Justitie mr. E. R. H. Regout, kan nog worden gemeld, dat het stoffelijk hul- 1 sel, nadat het a.s. Dinsdag, na afloop van den uitvaartdienst, in stoet naar het R.-K, kerkhof te 's Gravenhage zal zijn geleid, den daarop volgenden Woensdag reeds in den vroegen ochtend en zonder eemg verder cere monieel per Staatsspoor naar Maas tricht zal worden overgebracht. Verder zal hot van af het station aldaar en uitsluitendbege eid door de familieleden, die met denzelfden trein, waarin zich het stoffelgk over schot bevindt, uit 's Gravenhage de mi» medemaken, naar het familiegraf op het kerkhof te Maastnoht worden ®*Kog kan worden gemeld dat de I familie van den ontslapen Minister gemeend heeft geen gebruik te moeten maken van het haar gedane aanbod, om de begrafenis te 's Gravenhage te doen plaats hebben met de h°nl?®ar?' aan het Ministerambt verschuldigd, waartoe ook de militaire eerbewijzen behooren. In opdracht van H. M. de Koningin van mevrouw de weduwe Regout de deelneming van de Koningin betuigd aan de echtgenoote van wijlen den Minister van Justitie. Daarna heeft jhr. Van de Poll een bezoek afgelegd bij den Minister van Waterstaat, mr. L. H. W. Regout, om hem de betuiging van deelneming van Hare Majesteit over te brengen bij I het overlijden van zijn broeder. Bg K. B. is tijdens de ontstentenis van Justitie het beheer van het Depar- I'tement van Justitie, ad interim, opge dragen aan den Minister van Binnen- landsche Zaken, mr. Tb. Heemskerk. De vergadering van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op aanst. I Dinsdag, welke was bepaald op 11 uur des voormiddags, zal, in verband met den uitvaartdienst voor en de begra fenis van den minister van Justitie, mr. Regout, eerst te halftwee des namiddags aanvangen. De Hondsberg te Oisterwijk. Het bestuur der Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland deelt mede, dat de pogin- 1 gen tot aankoop der bosschen en vennen van Oisterwijk aanvankelijk succes hebben gehad. De Provinciale Staten van Noord- Brabant en de Gemeentebesturen van Tilburg en Oisterwijk besloten elk voor f 5000 deel te nemen in de door de Vereeniging uitgeschreven obligatie- leening groot f 125,000 en van parti culiere zijde vloeiden uit alle deelen van ons land vooral uit Amsterdam en Rotterdam aanzienlijke bedragen toe. Echter ontbreken nog ongeveer vijftienduizend gulden, alvorens tot uitgifte der leening kan worden over gegaan. De Vereeniging doet daarom bn deze nog een laatst beroep op alle belangstellenden, - een beroep dat wij gaarne ondersteunen om, hetzij door deelneming in de ^ligatieleemng (stukken van f 1000, f500 en f 250), hetzij door schenkingen tot elk bedrag, te willen medehelpen om het schoone doel te bereiken. Het geldt hier het I behoud van het schoonste landschap van Noord-Brabant, geroemd door kunstenaars en natuurvrienden. Het bureau der .Vereeniging is ge vestigd Rokin 69, Amsterdam, waar prospectussen der leening te verkrij gen zijn. Mr C. Th. van Deventer, lid van de Eerste Kamer, te 's-Gravenhage, heeft, naar de N. CK- meldt, de hem door verschillende vrijzinnige kies- vereenigingen 'in het district Assen aangeboden candidatuur aanvaard. I De benoeming Van president Poincaró. I President Poincaró ontving van H. M. Koningin Wilhelmina naar de Maand. Ort. meldt, een telegram van den volgenden inhoud„De tijding van uwe benoeming tot President der Fransche Republiek herinnert mg aan de aangename uren, aan den Quai d Orsay doorgebracht en aan de gast- vrije ontvangst, mg ten deel gevallen. Ik bied u, mijnheer de President, mijne gelukwenschen aan. Kamerverkiezingen 1913. i De onlangs opgerichte Vrijzinnige kiesvereeniging te 's-Graveland heeft in het district Hilversum candidaat ge- I steld den heer W. de Jong, aftredend I lid voor Hoorn. 1 De Overijselaar meldt, dat de neer<tfi i ihr. v. Lijnden van Sandenburg (a.f.) Kampen, mr. van Idslnga (o. h.) Bode graven en mr; A. baron van Dedem (o.h.) Zwolle zioh in Juni a.s. niet weer herkiesbaar stellen. De Parlementaire werkzaamheden. Men schrijft uit 's-Gravenhage aan de Tjjd..I Er moet geen sprake meer van zijn, zooals eerst verluid heeft, dat de Tweede Kamer nog een kort recès zal nemen na de afdoening der be- grootingswerkzaamheden. Het moet in tegendeel vaststaan, dat onmiddellijk na de begroetingen weer met de In- 1 validiteitswet wordt doorgegaan. Zelfs is er sprake van om daarmede in ieder geval reeds te beginnen op Dinsdag 28 Jan. a. s. De soc.-dem. raadsleden ter receptie. Door de afdeeling Leiden der S. D. A P. is, naar Het Volk meldt de vol gende motie aangenomen: Do afdeeling Leiden der S. D. A. P., kennis genomen hebbende van het feit dat eenige Haagsche sociaal-demo cratische Raadsleden deelgenomen heb ben aan een receptie, waartoe ag als Raadsleden door den burgemeester van 's-Gravenhage waren uitgenoodig, over- I wegende verder, dat ook meerdere partijgenootenbjj andere gelegenhffien in denzelfden geest hebben gehandeld, acht die handelingen in strijd met t standpunt van den klassenstrijd, dat ook door sociaal-democratische ver tegenwoordigers in de Tweede Kamer, de Provinciale Staten en den ge- meenteraad niet mag worden ver laten, en richt het verzoek tot het partijbestuur om hetzij zelfstandig, hetzij door het uitlokken van een congresbesluit de noodige maatregelen te nemen, dat feiten als het boven vermelde in het vervolg niet meer kunnen plaats hebben. Laaghartige moord te Leiden. I Naar aanleiding van den Zaterdag met een kort woord vermelden laag- hartigen moord van een 9-jarig knaapje even buiten Leiden, worden thans ver schillende bijzonderheden gemeld. Aan de N. Crt. werd omtrent dit drama uit Katwijk geschreven Donderdagmiddag werd een 12-jarig knaapje door een net gekleed heer aangesproken en verzocht een eindje mede te gaan. De heer heeft den knaap medegenomen naar de duinen doch is gevlucht, toen hij bemerkte dat per sonen in aantocht waren. De knaap wist geen weg en kwam te Katwijk- Binnen zich bij de politie aanmelden. Een der daar gestationeerde veldwach- ters hoeft den knaap hierop naar zijn woning gebracht. I Vrijdagmiddag is ook te Katwijk a/Zee een poging gewaagd om een o-jarig knaapje te ontvoeren. Doch dit is door een Katwijker, die den oiR- I voerder ontmoette, belet. Zekere rl. I I uit Katwijk heeft Cornelia, zoontje van A. v. D. 'uit de Zeesteeg te Katwijk, weer bij zijn ouders terugbezorgd. De vader' had intusschen bij de politie aangifte gedaan. Deze heeft toen in I alle richtingen gezocht, doch tever geefs. De dader was verdwenen. De gegevens, die men intusschen had verzameld, wezen erop dat men moest zoeken onder de tegenwoordige of vroegere bedienden van een firma te ,Leiden. In deze riphting is men toen gaan zoeken. Denzelfdep avond werd een 9-jarig jongetje, zekere Ereeken, te Leiden vermist. Topn hij laat m den avond nog niet tefng was, vermoedde men, dat hij verdronken was. Overal zocht l men, maar «onder resultaat. Des mor- gens (Zaterdag) vond men een kinder- lijkje drijvende in de Zijl onder Lei- 1 '.derdorp. De inmiddels gewaarschuwde politie bemerkte aan den hals een diepe snede, zoodat dadelijk het ver- I moeden rees, dat een misdaad was gepleegd. De dokter constateerde ook misdaad. L I Op dezelfde wijze als te Katwijk had men den jongen meegelokt door hem geld te belooven, als hij een eindje den weg wees. Nog eenige vriendjes van hem waren teruggekeerd, want één van hen moest vroeg thuis zijn en een ander moest een boodsohap voor zijn moeder doen. Verscheidene personen hebben dien heer in gezelschap van den knaap gezien, en terugkomende zonder den j i D^brug-tolwachter a/d. Spanjaards- brug vond het vreemd, maar sloeg geen acht daarop. Zaterdag bij bet hooren van den moord, gaf huer I 1 dadelijk kennis van aan de politie. Uit Leiden werd daarop nader ge- P1'Het is der politie reeds gelukt den vermoedelyken dader van den moord van het 9-jarig knaapje Freeke, dat met een zware halswonde in de Zijl werd gevonden, aan te houden. Het is een ruim 2d,-jarige jongeling en zoon van een bekenden winkelier te Leiden hij heeft bij de politie bekend en is Zaterdagavond gevankelijk overge bracht* naar 't huis van bewaring te 's-Gravgnhage. De Veronese. Veel is er in de verhalen der schip breuk van de „Veronese1;, welke aan de ramp van de „Berlin aan den Hoek doen denken. Een hevige noordwester, met mist, dreef het schip op de rotsen ten noorden van Leixoes. Dadelijk zond het schip een marconigram naar Vigo om hulp, waarop de telegrafisten te Vigo de „Vauban11 en de „Hollandia aanriepen welke slechts 50 mijlen van het in nood verkeerende schip ver wijderd waren. Deze beide schepen konden evenwel niets uitriohten wegens het noodweer. Toen moest men het van de rotsen af beproeven met het reddingstoestel. Dooh dit bracht ge weldige moeiiykheden met zich o. a. brak de kabel waaraan a» reddings boei heen en weer moest getrokken worden en de boei of mand welke toen 18 personen bevatte viel in de diepte, alle ongelukkigen kwamen om. I Het stampen op de rotsen heeft het schip doormidden doen breken en het wordt als verloren beschouwd. Het reddingswerk wordt moedig voortgezet. Men heeft hoop de thans I nog op het 'schip achtergeblevenen allen te kunnen redden. Nader wordt geseind, dat allen, die nog aan boord waren, nog gered zijn. Moordaanslag. Vrijdagavond heeft een moordaan- slag plaatsgehad op don boekhouder- I van de Houtwarenfabriek De Kroon te Noordwijk aan Zee. De dader heeft drie revolverschoten gelost op boven- genoemden heer, doch zonder ernstige gevolgen. De vermoedelijke dader is Zaterdagmiddag in verhoor genomen, waarvan de uitslag nog met geheel bekend was. Er schijnen geen plannen tot diet- I stal bestaan te hebben, maar enkel De vermoedelijke dader, zekere V. I toch was eenigen tijd filiaalhouder te Katwijk geweest voor bovengenoemde firma, doch ontslagen. Op deze wijze vermoedt men heeft hg wraak willen nemen. De communicatie met Schiermon- I nikoog is hersteld. Een briefkaart door den correspondent van de „Pr. Gron. Ct." den löden gepost, toen alles vast lag, is gisteren door de redactie ont- I vangen. Deze briefkaart meldt, dat I dien dag „de veerboot vast zat tus- 1 schen ijs van een manshoogte te. Oost-1 mahorn. Op het wad was geen water meer te zien, alles sneeuw en ijs. Aan 't strand lag nog geen ijs. Door den aanhoudenden Oostenwind komt er weinig water. In de duinen zijn groo te vlakten, waar al druk wordt gere den. We verlangen naar een courant! Die zal er nu wel al zijn. Een reis met onaangename gevolgen. Donderdagavond omstreeks 11 uur werd de stalhouder P. Schuurman te Hoorn verzocht een heer naar Edam te rijden. Het rijtuig werd ingespannen en men ging, met den heer C. V. als koetsier, op weg. Door den plechten i weg was men genoodzaakt in Oost- I I huizen te pleisteren. In die gemeente reed de koetsier I den stal der hoofdhooiberg binnen, I zette zijn paard vast en legde het een 1 dek op, waarna ook hij de gelagkamer binnenging. Korten tijd daarna drong de heer V. bij den passagiers aan, de reis te vervolgen. Toen daartoe werd besloten en men naar den stal ging bleken paard en rijtuig verdwenen. Bg onderzoek bleek, dat de stalknecht, zonder voorkennis van den koetsier, het paard en rijtuig had gekeerd. Blijk baar heeft, wanneer tenminste geen kwaadwilligheid in het spel is, de stal knecht vergeten het paard vast te zet ten en de deuren te sluiten. Onmiddellijk werden de wegen naar I Purmerend en naar Hoorn per fiets I onderzocht, om naar paard en rijtuig I 1 te zoeken. De diepe duisternis en de I aanhoudende regen belommerden ech-1 ter dit onderzoek ten zeerste. Het zoe- I ken toch was tevergeefsoh. Voor den passagier was het een min der aangenaam gevaldie tooh was genoodzaakt in Oosthuizen te logeeren. Voor den koetsier was het echter nog onaangenamer. Hem toch werd, naar aanleiding van het voorgevallene waarvan -hij evenwel niet de minste schuld had, op staanden voet ontslag Vrijdagmorgen omstroeks 5 uur I kwam het paard, met het rijtuig ach- I ter zich, weder voor den stal in Hoorn aan. (N.Ort.) J. K., uit Spijkenisse, vervoegde I zich Donderdagavond bij den winkelier P. de V.," aan de Rosestraat te Rotter- I dam, wien hg om geld vroeg om brood I te koopen. Dit werd hem geweigerd 1 en om in de gvangenis te komen sloeg K. toen een spiegelruit stuk. Hij werd I overgebracht naar het politiebureau aan de Nassaukade aldaar. Vrgdagmiddag is de oudste inwoon- I ster van Ouddorp (Flakkee), de wed. I J. Grinwis, geboren Van Loon, over- 1 leden. Zg had gehoopt 13 Februari 100 jaar te worden. Zij was grootmoeder, overgroot moeder en bet-overgrootmoeder. De oude vrouw was altijd gezond en las zonder bril, .alleen werd zij den laatsten i tijd slecht ter been. Ze is de laatste 9 dagen bedlegerig geweest. De quaestie der verplichte winkel sluiting houdt de gemoederen in Hil- I versum nog steeds in beroeming. Zooals men weet werd de actie I daarvoor begonnen door de afd. Gooi van Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, die aan den Raad verzocht een verordening te maken, waarbij het verboden zou zqn winkels na des avond 8 uur geopend te hebben. Een enquête door de bei de Middensiandsvereenigingen gehou den, na een voor- en een tegensta», der optreding, wees uit, dat het mee- rendeel der winkeliers zich vóór ver plichte winkelsluiting verklaarde. In den Raad werd de zaak, bij af wijzend advies van B. en V-, aange houden. Inmiddels is door een groot aantal tegenstanders van verplichte sluiting I een adres aan den Raad gezonden, houdende verzoek het request van de I bediende-organisatie niet te willigen. Thans heeft het Raadslid mr. J. I Hingst, die zich voorstander verklaart, I een ontwerp-verordening bij den Raad ingediend Hij wil het verbod aldus geformuleerd zien Het is verboden een winkel (inbegrepen barbierswin kels en kapperssalon) voor het publiek geopend te hebben 1. vóór 's morgens 5 uur en na 's avonds 11 uur; a. op Zaterdagb. op den dag voorafgaande aan den Hemelvaarts dag c. Van 29 Nov. tot en met 6 December en van 17 tot en met 24 December I 2. op anderen dagen vóór 's mor gens 5 uur en na 's avonds 9 uur. Deze bepalingen zijn niet van toe passing op: a. apotheken b. inriohtingen, waarvoor bij veror dening oen sluitingsuur is bepaald: c. alle localiteiten, niet vallende on der b. doch die blijkens haar inrich tingen bestemd zijn voor het ge bruik ter plaatse der aldaar verkochte eet- en drinkwaren d. winkels in het station. Wat het prae-advies vail B. enW. betreft, merkt de heer Hingst op, dat van een verordening tot winkelslui ting niet het hoofddoel is beperking van den arbeidsduur voor den winkelbe dienden doch den winkelier hetzij groot- I of klein-winkelier, de vrijheid te geven, I zijn wiukel te sluiten op een niet te 1 laat uur, wetende,* dat zijn concnrrettt op datzelfde uur gesloten is. De Typografenstaking te Amsterdam. In de Zaterdagmiddag gehouden hoofdbestuursvergadering van den Nederlandsohen Bond van Boekdruk- kerijert werd besloten den volgenden oproep te verzenden aan alle Neder- landsche bookdrukkorspatroons. Het hoofdbestuur van den Neder landsohen Bond van Boekdrukkerijen roept alle boekdrukkerspatroons in Nederland op tot een spoedvergade ring op Woensdag 22 Januari te I Utrecht. De staking te Amsterdam, van het I hoogste belang voor heel Nederland, I maak het toonen van een algemeens I solidariteit noodzakelijk. Onderhande- lingen, ook vap den Nederlandschn Bond van Boekdrukkerijen, om tot een vredelievende oplossing te komen, zijn op den onwil der stakers afgestuit. Wat in Amsterdam geëischt wordt, zal in vérhouding weldra in geheel Nederland geëischt worden, indiende Amsterdamsche arbeiders hun onrede lijke eischen zien ingewilligd. Komt allen op, leden en niet-leden, om gezamenlijk paal en perk te stellen aan de verplaatsing van maoht in de Nederlandsche boekdrukkerijen. Het werk in de Amsterdamsche boekdrukkerijen moet door een zoo groot mogelijk getal boekdrukkerijen I worden uitgevoerd GOUDA, 20 Januari 1913. Door Burg. en Weth. zijn de vol gende stukken aan de raadsleden toe gezonden Gouda, 14 Januari 1913. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3 der Verordening betreffende het verleenen van pensioenen aan de ambtenaren der gemeente en aan I hunne weduwen en weezen (Gemeente blad No. 85), hebben wij de eer den Raad in overweging te geven in de bij die Verordening behoorende lgst van ambtenaren, beambten en werk- I lieden der gemeente te brengen de I wijzigingen, welke zijn vermeld op I bij gaanden in overleg met de Com- I missie van bijstand in het beheer van I het fonds opgemaakten staat. I Aan den Raad der Gemeente Gouda. Gouda, 15 Januari 1913. De Commissie van bijstand in het beheer der Gemeente-Lichtfabrieken acht het blijkens haar hierbij overlegd schrijven wenscheliik om nu er door vier bewoners van de Krugerlaan aan- I vraag is gedaan tot levering van electrischen stroom uit de Centjate^Tn die laan een kabel te doen leggen. Wij zijn het met de Commissie eens, dat, nu de gemeente er een maal voor staat om bewoners van de Krugerlaan van electrisch licht te voorzien, het raadzaam is onmiddellijk den kabel over de geheele lengte te doen leggen, al mogen de daaraan ver bonden kosten, die door de Directie op f 3650.— worden begroot, dan ook niet direct rendabel zijn. Wij hebben derhalve de eer Uwen Raad in overweging te geven ons tot het doen uitvoeren van het werk te machtigen onder opmerking, dat de kosten zullen moeten gevonden wor den uit geldleening, waartoe wij U voorstellen de gemeentebegrooting voor 1913 te wijzigen als volgt a. Aan artikel 11 van Hoofdstuk XV der uitgaven wordt toegevoegd oen nieuw onderdeel, m, „Kosten van uitbreiding van het kabelnet der Electrische Centrale" (volgnummer 228)f 3650. b. Aan artikel 3 van Hoofstuk VII der Ontvang sten wordt toegevoegd een nieuw onderdeel, f, „Geld leening ter voorziening in de kosten van uitbreiding van het kabelnet der Elec trische Centrale" (volgnum- mer 57)3650. Verder zal het noodig zijn in de begrooting der Electrische Centrale voor 1913 de volgende wijzigingen te brengen Uitgaven. Toegevoegd wordt een nieuw volgnummer 37, „Kosten van buitengewone uitbreiding van het ka belnet" f 3650. Ontvangsten. Toegevoegd wordt een nieuw volgnum mer 5, ^Te ontvangen uit geldleening ten behoeve van buitengewone uitbreiding vpn het kabelnet" f 3650. Aan den Raad der Gemeente Gouda, De Bi oscoop-Salon „Gouda Vooruit" heeft deze week op haar programma een circusdrama in 2 afdeelingen, ge titeld De groote attractie, waarin het leven van artisten, geschotst wordt in romantischen vorm, doch waarin ook voorkomen de toeren van acrobaten boven in het circus en de dressuur van leeuwen. Is dit nummer door in houd mooi, ten zeerste boeit het door de sterke toeren, die op het doek ver toond worden. Alleen dit nummer reeds is een bezoek waard. Ter aan vulling volgen verder enkele kleinere nummes, waaronder mooie natuurop namen uit Bosnië. iet onlangs te Leiden gehouden voor sergeant-majoor admi- rateur is geslaagd de sergeant - instructeur A. Bax van het Bat. 4° Reg. Inf. Door de politie is Zaterdag een ge signaleerde aangehouden, die nog 4 dagen hechtenis moest ondergaan. De aangehoudene is heden overge bracht naar het Huis van Bewaring te Rotterdam. Een varieerend programma geeft de Bioscoop „Internationaal" deze week weer, waarin als hoofdnummer voorkomt een kunstfilm in 2 acten van het Kopenhager Theater „Liefde overwint alles", boeiend van begin tot einde. Het internationaal weekblad, het „Pathó Journal", geeft de gebeur tenissen uit binnen- en buitenland. Verder nog twee kleinere, mooie dra matische films en enkele komische nummers ter aanvulling. Behalve de gewone explicatie, die steeds beter wordt, goede pianomuziek van André Hoppenbrauer, die bij het geheel juist en goed aanpast. j Het ';01ympia-elftal is echter tamelijk goed in vorm; goed gerichte schoten noudt de Woerden-keeper er uit, doch thans wist Bakker hem keurig te pas- j seeren. Het einde komt dan met 'n ver- I diende 2—0-overwinningvoor Olympia. Een vriendschappelijke ontmoeting T. O. P. IIDe Struis I eindigde in een 5—2 overwinning voor T. O. P. Nog vermeiden we de uitslagen Ajax—Sparta 1—1 HaarlemD. F. C. 23 V. O. C.-H. B. S. 1—2 H. V. V.—H. F. C. 4-2 QuickVelocitas 32 HermesSportman 0—0 V. F. C.—U. S. C. 8-1. Het kampioenschap hunner afdeeling behaalden reeds definitief Blauw-wit te Amsterdam, west. 2e kl. a; 't Zesde te Breda, zuid. 2e kl. S. V. V. te Schiedam, west. 3e kl. a De Spartaan te Amsterdam, west. 3e kl. e. Veemarkt Rotterdam. Vette Ossen en Koeien aanvoer, prijzen waren voor 1ste k;w. 43, 2e 40 en 3e 33 cent per half kilo. Vette Kalveren, redel. aanvoer, lste kw. 35, 2e 32, 3e 28 cent per half kilo. Vette Varkens groote aanvoer lste kw. 29''j, 2e kw. 28,3e kw. 25 cent per half kilo. Schapen en Lammeren red elijk aan gevoerd. Handel in vet Vee, vette Kalveren Schapen en Lammeren prijshoudend, Varkens traag lager in prijs. Dansavond. Zaterdagavond gaf de dansleeraar B. Sternfeld in de zaal Kunstmin der Sociteit „Ons Genoegen" aan zijn jonge leerlingen een bal, waartoe ook de ouders en enkele andere personen waren genoodigd. Dit kinderbal heeft aan drie zijden veel genoegen verschaftallereerst aan de jeugd, dan aan de toeschouwers en ten laatste aan den leeraar, die op dezen avond door het luidruchtige jonge volkje in de hoogte is gestoken Het wis een alleraardigst bal, maar hoe kon het ook anders? Dansen is voor de jeugd een groot genot. Zoo dra de muziek weerklinkt is ze niet meer te houden. Dan trippelen onmid- delijk de kleine voetjes gracieus op de maat en draaien ze rond zoo 't behoort, Dan is er een blijheid op de roze ge zichtjes, die bij eiken toeschouwer een lach toovert. Aan het eind van den avond kwam de groote pret, door de aardige snuiste rijen, die de heer Sternfeld had mee- gebraoht. De meisjes en jongens kre gen papieren mutsen in allerlei vormen, mirlitons met lange papieren waaiers, sneeuwballen met confetti om een papieren pop te bombardeeren enten slotte papieren hoepels, waar ze elkaar mee moenten vangen. Wat een gewirwar van vroolijke kinderen in fraaie en frissche cos- tuumpjes, wat een gegons van blijde kinderstemmen, die een avond door maakten van groot jolijt! Het was een dansavond, waarover allen tevreden kunnen zgn. Op de Algemeene Begraafplaats had hedenmiddag de teraardbestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer H. M. Dercksen. Reeds lang te voren, verzamelden zich daar vele vrienden en kennissen van den overledene, alsmede talrijke belangstellenden. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op Burgemeester en Wethouders, verschillende leden van den gemeenteraad, benevens het kan toor- en fabriekspersoneel. Door de 12 oudsten van het mannenpersoneel werd de kist daarop naar de groeve gedragen, waarna Ds Langen de we duwe, kinderen en verdero familie een troostwoord toesprak. Ds. Deur voerde vervolgens het woord namens het Bestuur van de christelijke school voor M. U. L. O om te getuigen van den steun, die dit bestuur steeds mocht ondervinden van den overledene. De hh. Muylwijk, namens de a. r, kiesvereen., Rietveld als meesterknecht namens het personeel, dr. Hoffman namens de r. k. kiesvereeniging en de plaatselijke commissie als bedoeld bij art. 86 van de Ongevallenwet 1901 en huisarts en de heer van Andel (Bodegraven) spraken nog een af scheidswoord, waarna psalm 68 werd gezongen. De heer W. J. Dercksen dankte daarop allen, namens de weduwe en hare kinderen, voor de laatste eer den overledene bewftzen. De plechtigheid was hiermede ge ëindigd. 5d° Kl. Trokking van Maandag 20 Jan, No. "13294 f 1000. 11611, 16465 on 20591 ieder f 400. 6598, 6725, 10203, 20597 en 20778 ieder f 200. 7029 en 20323 ieder 1 100. Prijzen van 70. 90 111 91 50 000 870 902 1077 I960 1886 1601 81 1811 98 1967 2917 2305 9117 91 63 60 09 3312 56 2001 2710 03 03 9879 66 Bij de Hollandia-Drukkerij te Baarn zijn verschenen„De Protestantsche Zending" serie I no. 10. De Inlandsche Christenen door J. W. Gunning, Zendingsditector. Uit „Zenuw- en Zieleleven" serie II 8. De Toevalziekto en hare Uit zichten door Dr. L. J. J. Muskens Ze nuwarts te Amsterdam. Van „Rechts en Links" serie I no. 4» Het Kiesrochtvraagstuk door A. Rood huizen, Lid der 2d® Kamer, lid van het Hoofdbesuur der Liberale Unie. „Levensvragen" serie VII no. 8. het dogma van het plaatsvervangend lijden in strijd met het redelijk den ken door Dr. J. Riemens Jr. Pred te Dedemsvaart. 9510 77 9772 70 9889 10018 60 10840 10424 11097 11115 11210 1 fl 12047 06 121S0 12E 12814 75 12959 81 iS es use! es» Drie» 11. Wilhelmina, d. van J. W. Droog en M. Rip 3. Hendrik, van A. J. Olie en W. Kralt. OVERLEDEN. 6. J. Q. Moons, 14 j. an het Koninklijk Meteriologisch Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 769.2 te Horta laagste stand 735.8 te Holyhaed. Verwachting tot den volgenden dag: Matige tijdelgke wellicht krachtige meest zuidwestelijke wind, betrokken tot halfbewolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien, zelfde temperatuur. 15924 04 16169 18217 75 16048 16721 10810 82 17089 17240 53 77 17821 17488 17556 17607 12 18070 15123 18269 80 18464 18547 18088 45 02 19186 19200 14 19 00 1907Ö 19872 199B2 51 Lekker kerk. Vrijdagmiddag werd op de Lek voor Lekkerkerk de zooge naamde „Ronaboot" van de firma v. Houten en Zoon te Weesp, aangevaren door een sleepboot. Met eenige mate- rieele schade liep het ongeval af. Krimpen a. d. Lek. Op J. en K. Smit's scheepswerven kreeg J. Ponsen een gloeiend stuk ijzer in het oog, zoodat hij den arbeid direct moest neerleggen en zich onder geneeskun dige behandeling stellen. Het eerste verband werd gelegd door dokter Terbalts. Morgen zal een detachement Infan terie van 100 man alhier aankomen om het getal manschappen bij de oefe ningen te vermeerderen en daardoor enkele oefeningen beter tot hun recht te doen komen. Dit detachement be staande uit soldaten uit de garnizoenen Leiden en Delft zal zich te Benthuizen vereenigen met een detachement van het 3® Bat. 4® Reg. Inf. en gezamen lijk met de stafmnziek van het 4® Reg. naar Gouda marcheeren. Den 28 Januari a.s. keeren de man schappen weder naar hunne garnizoe nen terug. Voetbal. Buiten verwachting, was gisteren het Sportterrein in goeden staat, zoo dat Olympia II Woerden ontvangen kon. Woerden telde enkele invallers, ter- vijl ook Olympia niet geheel compleet was. Direct na aftrap blijkt Olympia de meerdere te zijn. De geheele voor hoede dringt goed op en valt voort durend aan. De Woerden-backs werken soms wel goed weg, doch weifelen en missen vaak, zoodat met meer door tastendheid de gasten spoedig ver in de minderheid zouden zijn geweest. Geheel ingesloten (de uitvallen van den rechterwing voornamelijk worden door de Olympia-achterhoede gemak kelijk onschadelijk gemaakt), krijgt de Woerden-keeper veel werk te ver richten, wat hem nogal goed afgaat, Toch verrast hem een mooi, ver schot van den linkshalf, dat in den boven hoek terechtkomt en Olympia de lei ding bezorgt. De blauw-witte keeper heeft niet veel te doen. Meer na rust als de bordjes verhangen worden en Woerden sterker opzet. Hij verricht pijn werk echter naar behooren en houdt zijn doel schoon. .Om beurten keeren dan de kansen. Voornamelijk midveor en linksbuiten van Olympia leiden de aanvallers, terwijl van Woerden de reohtsbuiten er den mo?d inhoudt. die zich gedurende de week van 10 Jan. tot 17 j Jan. in c gemeente gevestigd of deze verlaten hebïen. GEVESTiqn A. B. Bik, uit Rotterdam in Graaf Florisweg 53. - J. H. Steinbach uit Ps Gravenhage in Spoorstraat 2. C. R. Kuipers van Lande uit Raalte in Spoorstraat 2. R. S. Oudeboom uit Appingedam in Nieuwehaven 47. 1 P. Wingelaar uit Aarlanderveen in Steynkade 2. O. P. van Jaarsveld uit Waddinx- veen in Broekweg 2. Th. J. Beyer uit Deventer in Turf markt 16. R. Janssen uit Wageningen in Bo gen 37. P. van Adrichem nit Aalsmeer in Wilhelminastraat 42. D. Miohaëlis uit Boskoop Raam 118. L. Wittevrongel uit Oostburg L. Tiendeweg 77. A. G. H. van Berkei uit Rotterdam in Spoorstraat 1. J. Ga. van de Wiel uit Alphen in Westhaven 62. S. Overal uit Nieuwerkerk a.d. IJs- sel in Singelatraat 6J H. Verloop uit Puftershoek in West haven 46. VEBTBOKKENEN: -H. Vuijk uit Spieringstraat 67 naar Rotterdam Feijenoordkade 28. J. Zuidema uit Bogen 63 naar Leeu warden Willem Sprengestraat 27. J. de Jong uit Vest 29 naar Rot terdam Feijenoorddijk 65. W. F. C. de Lange Wendels uit Markt 34 naar Amsterdam. A. Goedhart uit Turfmarkt 3 naar Sliedrecht Wijk D 87. R. van Duyvendijk uit Boekenberg- straat 56 naar Gouderak. Dr. R. A. M. Stavenisse deBrauw uit Crabethstraat 71 naar Oosterbeek Weverstraat. H. W. Wagenaar uit Turfsingel36 naar Wormerveer. Wa. Bezemer uit Veerstal 12 naar Rotterdam Korte Hoogstraat 11 A. Bloot uit Slapperdei 1 naar Gouderak. D. Bauer uit Turfmarkt 71 naar Aarlanderveen Lage Zijde. J. Straatman uit P. C. Bothstraat 1 naar 's Gravenhage. C. van der Stelt uit Groenendaal 18 naar Amsterdam Rapenburg 42/44. J. van Dril uit Naaijerstraat 3 naar Rotterdam Bloklanderstraat 95. K. J. Bruikman uit Raam 19 naar Rotterdam Hooidrift 114. D. Ouwerkerk uit Goudkade 8 naar Amsterdam Nicl. Maasstraat 78. H. M. de Koningin-Moeder zal zich bij de begrafenis van den Minister van Justitie laten vertegenwoordigen door H. M.'s Kamerheer Jhr. van Tets; 73 Ï2728 8^89 Z. K. H. de Prins zal zich laten ver tegenwoordigen door den luitenant t.z, le klasse Bijl de Vroe. Den Haa,o. De rechtbank veroor deelden C. van D. vroeger beambte aan het telegraafkantoor alhier wegens heling in den bekenden postdiefstal en verduistering van geld van zijn meisje tot drie jaar en zes maanden. De eisch was l'/j jaar. Den Haao. Een 61-jarigo vrouw, huishoudster bij een familie aan de Nassau Dillenbrugstraat alhier sprong gisteravond in de van den Boschstraat van een in gang zijnde tram Zij sloeg tegen den grond krëeg een schedel breuk, en overleed kort daarna in de Roode KruiBkliniek. In een woning aan Gerard Reynst- straat is een 36-jarigo man uit En schede die tijdelijk in die woning ver toefde bewusteloos gevonden door in ademing van gas. In ernstigen toestand werd hij naar het Ziekenhuis vervoerd. Een man die hedenochtend door de politie werd aangehouden wegens dronkenschap is op het politiebureau tengevolge van drankmisbruik over leden. Uitvaart Minister Regout. De Ministers, en de hoofdambte naren van het Departement van Alge meen Bestuur zullen morgen den uit vaartdienst in de R. K. kerk aan het Bezuidenhout bijwonen en daarna als genoodigden der familie Regout het stoffelijk overschot van hun Ambge- noot van Justitie in den stoet naar het R. K. kerkhof begeleiden. De stoet zal op weg naar do be graafplaats het Departement Justitie voorbijtrekken. Ernstig Bobslede-ongeluk. De „Frankfurter Zeituug" van he denmorgen meldt Gisteren had op den 15 K.M. Bob baan te Predabergen een ernstig onge luk plaats. De Nederlander Otto Menten kreeg verschillende ernstige verwondingen Zijn broeder Hendrik Menten, voor zitter van de Davo'sche Toboganclub en mevr. Roëll bekwamen dubbele beenbreuken. De nota der mogendheden Beblijn, 20 Jan. Berichten nit Bul gaarsche politieke kringen noemen de nota onbevredigend en doen niet ver wachten dat de Porte daarop zal in- gaan- i j- Daarentegen wordt in Parijsche di plomatieke kringen verzekerd, dat het antwoord van de Porte aan de mo gendheden de discussie over Adriano- pel, toelaat. Dit bericht wordt ook van andere zijde bevestigd. WADDINXVEEN. GEBOREN4 Jan. Neeltje, d. vaa J. Gersie en N. Verhoog 6. Vfi nanda, d. van C. A. Koster en VAN DEN 20 JAN. 1913. Staatsleenincen Ned. Cert. Werkelijke Schuld 3 pet. Oostenr. Belastingvrije Kronenrente 4 pet. Port. Obl. 3de Serie Amort. Schuld 3 pet. Russische Obl. 1906 5 pet. ld. Ooi. (Gr. Russische Spw.mij.) 1898 4 pet. ld. Obl. (NicolaiSpoor weg) 1867-69 4 pet. Id Obligatie 6e Emis sie 4 pet Japan. Obl. 1899 4 pet. Mexico Afl.Binnenland Obl. 5 pet. Brazilië. Funding Lee ning 5 pet. d. Obl. 1889 4 pet. Venezuela Dipl. Schuld 1905 3 pet. Baak - ei» CretUet-Instel- llngen. Ned. Bankaandeelen (ndustr. OudememiuKeii American Car Foun dry Comp. C. v. A. Id.Smelting Refining Co. Cert. v. Aand. Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A. Steel Corp. Cert. v. Gew. Aand. Kul. Crediet lustell. en Cultuur Ondernemingen Handel»ver. „Amster dam" Aand. Jav. QultuurMij. Aand. Ned. Handel-Mij.C.v.A Mijnbouw MUen. Ketahoen" Mijnbouw Mij. Gew. Aand. Redjang Lebong, Mijn bouw Mg. Aand. Great Cobar Aand. Petroleum-Ondern. Dorische Petroleumin dustrie Mij. Gew. A. KonNedMijtot Expl. v. Petr. Bronn. C.v. A Shell" The Transp. Trad Cy. Cs, v. G. A Scheepvaart HUen. Ned.-Am. Stoomvaart- Mij. Aand. Stoomvaart-Mij. „Zee land" Preferente A Int. Mercantile Marino Cy. afgest. Pref. A. Tabak-Oiidernein Imren Bindjey Tabak Mij. A. Diversen- Maxwel Land Gpant Cert. v. Aand. Peruvian Corporation Lam. Cert. v. Aand. Spoorwegen. Holl. IJzeren Spoor wegmij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand. Zuid-Italiaan. Spwmij. Serie A-H Obl. 3 pet. W arschau-W eenen Spoorwegmij. Aand. dito dito Act. de Jouiss. Amerika. Atchison Alg- Hypb. Obl. 4 pet. Erie Spoorweg-Mij. Gew. Aand. Union Pacific Railroad r. Cert. v. gew. A. Wabash Gew. Aand Premleleeninren. Amsterdam Aand3 pet Hongarije. ThoLvRe- gulirungs-Ges. 4 pet. GELDKOERS. Prolongatie 3 pCt. Nat. Staatsf. iets beter, Buitenl. weinig varieering, Mijnen willig, Tram waarden stil, Amerikanen weinig om zet, Tabakken kalm, Petroleum kalm, Culturen prijshoudend, Rubbers stil. -*C oer» TM heden- re 78»/» 85»/, 85'/, 63"V,e - 99'/.. - 86»/, 86'/, 917» - 86'/» 83 46 1014'3/,6 89»'» 69 68»/, 217 7» - 52 61% 7! re9/.6 26»/, 63 627/» r- 186'/ 1. 275 4 189»/ 275 w 9 l- 220 83 5/| 9 208 s23/. 1747, 6657, 525 192'/, 99',. 4'3/,» 3 V. IIs/, 170'/» 605'/2 4l3/l» 90 89'/, 97 96»/, 63 63 185'/, 86»/, 97 "/.e - 30'/,» 30» u 158 3"/„ 167 3'/» 101'/, 101'»/.. 146'/, 146'/»

Goudsche Courant | 1913 | | pagina 2