DE GEWI MENU I! ZB-ixitc BUttGERLIJ K E STAND. <7. FEU Telefoon \o I2< Jöo. Telegrafisch Weerbericht van het Koninklijk Meteriologisch Instituut te DE BILDT. L.aatste Berichten. VKRGXÜLKIU; VAN DKJi litiKKUTKlUAI) Officieele Prijscourant Effectenhandel le Am sterdam 50 15.— 15.— ■78'/,, 78V, 85V, 63V, 101»’/,. 99V, 89 91V, 91 83 57’/,» 217V. 26V, 63'/, 63'/,, 11 11 175V, 177V, 56O'/a 564'/, 525 197 99% 4’7,. 91 90V, 3s/» 3% ll‘/w U‘/„ i. Aaltje Ver- Rijk 84 j. - 90'/, 90’/, 96'/, 96'/, 63'/. 97V. 97V. 30’/, 30%. 1017,101'/,. 188% 275 1897, 185'/, 86’/, Per kwari Idem frat Mel Gellli Idem frai: Abonnetm T1ÏXOEWEI 219 82'/, 't Welk doende J. HOEBEEK. Gouda, 23 Januari 1913. In handen van B, en W. om advies. (Wordt vervolgd). 457. 104 217 83'/,. zijn van het ongeval en bij de reddings- 300.— arbeid groote juweelendiefstallen ge- 85 83 Koer» van heden Vorige koer*. He BURGEMF brengt bij deze te hebbenden, dat der Directe Belast den 24?n Januari i het Kohier No belastingjaar 1912, Dat voormeld is gesteld in hand ger, dat ieder, die plicht is zijnen aa bepaalden voet te gaat de termijn va de reclames beho< Gouda, den 27 De Burge I 45'/,. 104 51»/, 52'/, 71'/, Aand.j 26% 143; met. f 35.— ,1 b van art. 63’/I6 De B Heel veel mr berichten over gepubliceerd, e den laatsten tiji die oorlog binn verleden zou be goed, de Balk mogendheden v Turkije en dit door de slager heviger mate h zich geduldig vijand bedong, was nog eenif noodig. Het si duldig alles af staten eischten door een Turk; meenen Reschid dat hij had to respondent. On( wijze was zijn v delingen tussch Turkije. Hijz< den verslaggev, wij onderbande wij zullen moei de helft geven, c het geheel. W de Balkanstate willen alles afst na, de Balkan eisch. Is het dat wij weigere delen?” Toen d of hij geen vertr mogendheden, gebied aan r. barstte de afgev 157% 3% R. L. MARTENS. C. P. W. DESSING. N. A. VAN DER REE. A. J. IJSSELSTIJN Az. F. HERMAN Fz Aan den Gemeenteraad. De Ontwerp-VeroTdening luidt aldus: (ONTWERP-)VERORDENING tot wyziging der Algomeene Po litieverordening voor de ge meente Gouda. Eenig artikel. In de Algomeene Politieverordening voor de gemeente Gouda, vastgesteld den 14en Juni 1912 en afgekondigd den 27en dier maand, worden de volgende wijzigingen aangebracht I. aan artikel 119 wordt toege voegd: Hoogste barometerstand 764.8 te Seydisfjord, laagste stand 746.1 te Kopenhagen. Verwachting tot den volgenden dag: Meest matige winden uit westelijke richtingen, veranderlijke bewolking, aanvankelijk nog buiig, iets kouder. 146% - GELDKOERS. Prolongatie 3% pCt. Amerikanen niet veel omzet, Petro leums lager, Tabakken flauw, Culturen zacht, Rubbers stil, Nat. Staatss, iets lager, Buitenl. onveranderd, Mijnen flauwer. Tramwaarden stil. met zijn eendekker naar beneden ge stort. Newport en zijn passagier, een mechancier, werden direct gedood. Juweelendiefstallen. Berlijn, 24 Jan. Uit Lissabon wordt aan het Bell. Tageblatt geseind Aan boord van het bij Leixoes ge- strandde Engelsche schip „Veronese” zijn van het ongeval en bij de reddings- pleegd. Den Amerikaansche millionnair Turbull en Senpson en bij hun fami lieleden werden bij de algemeene ver warring aan boord e<*n groot aantal paarlen, diamanten, robijnen en andere edelgesteenten ontstolen. Den Haag. 11. M. de Koningin zal zich Maandagochtend voor eenige dagen naar den Taunus begeven, ten einde Prins Hendrik een bezoek te brengen, die daar wegens gezondheids redenen vertoeft. ;II. M. zal reizen onder den naam van Gravin van Bnuren. Amsterdam. Hedenochtend is aan het Muiderpoortstation even voor dat de trein stilstond, zekere R. uit den trein gesprongen, terwijl hij geheel ongekleed was, in deerniswekkende toestand is hij opgenomen. Madrid, 24 Jan. De vliegenier Bider is over de Pyreneeën gevlogen. Hij bereikte een hoogte van 3000’M., ter wijl hij een weg aflegde 512 K. M. in 5 nur 35 min. Het weel was slecht en regenachtig. Berlijn, 24 Jan. Men meldt uit Weenen aan de Lokal Anzeiger, dat kolonel Uzeloe kommandant van de Oosterryksche luchtvloot heden naar Allemagne om een Zeppelin te koopen. De Oostenrijksche-Hongaarsche vloot telt dan op ultimo Maart .>0 aereopla- nes. Constantinopel, 24 Jan. De nieuwe grootvizier Machmoed Sjefkot Pasja is door den sultan tot maarschalk be noemd en Enver bey tot chef van den generalen staf. De gewezen Mi nister van Buitenlandsche Zaken Nora doenghian is tot nu toe van de mi nisters alleen vrijgelaten. Do overige üiinisters zijn gevangen gehouden. Enver bey had gisteravond oen lang durig onderhoud met den Duitschen gezant. Constant inop el, 24 Jan. Het ge vallen ministerie is in de Paté onder gebracht. De ministers verzochten per telefoon om troepen en politie te zen den. Er kwam echter niemand. De directeur van de Anatolische spoorweg maatschappij Huguerin bevond zich juist met dr. Weber, den dragoman van het Duitsche gezantschap, in de consulaatskamer de Porte toen de Jong- Turken binnendrongen. De Minister van oorlog Nazim Pasja werd voor de voeten van Huguenin doodgescho- ten. De ministers waren zeer verrast, '~raQ8p‘ alleen Kiamil bleef kalm en lachte toen de leiders der Jong-Turken bin nenkwamen Ook de gewezen minister van Buitenlandsche Zaken Noradoer- ghia bewaarde zijn kalmte. Totaal f 1490.— 2". Af te schrijven in uitgaaf van Art. 1 van Hoofdstuk V „Jaarwedden van het perso neel ten dienste van het be heer der openbare werken, voor zoover niet onder de volgende artikelen begrepen” (Volgn. 119) met f 600. b. hot onderdeel b van art. 7 Hoofdstuk V „Overige kos ten van bruggen en overzet veren” (Volgn. 125) f 440. c. Art. 8 van Hoofdstuk V „Onderhoud van pompen en riolen” (Volgn. 126) f 450.— 11) Daarop zette droomerigen to De oogleden geheven een c Glfiser, maar oi op te merken spreidde zich gezicht. Toen zc voort: Een gans maché, die m( doopt heeft, w< tenparadeeer een mixtum c apothekersinricl Twist toch niet zoo. De leek en doozen, wee «it.... Emil.' getje. Niets me Kom, mijn jon eens groeien, v is. Je kent n Aqua Balsamu lorum.Firms Ditmaal laol voor huiden en vallen de GOUDA. GEBOREN24 Jan. Engelina, ouders J. P. van Oosten en J. van Loon. Magdalena Cornelia, ouders M. A. Gerhards en J. M. de Gruil. 25 Hendrik Johannes, ouders A. C. Rabouw en A. Verschut. Arendje Wilhelmina Maria, ouders H. Koene- koop en M. E. van Mourik. OVERLEDEN 23 Jan. Aaltje Ver- gunst, geh. met M. van Rijk 84 j. 24 Cornells den Hoed 86 j. BOSKOOP. 115 Januari. GEBORENAdriana, ouders W. Verweij en W. Klerks Maria, ouders B. Lünneman en J. M. Moons. Klazina, ouders P. Oudshoorn en P. de Vries. Sijgje, ouders L. Loeve en F. van Eijk. Jacobus, ouders H. J. Heijmans en C. van Koert. Gerarda Wilhelmina en Cornelia Bastiana tweeling, ouders G. van Dam en M. Voordouw. Dirk Matthijs en Anthon Adrianus tweeling, ouders J. P. C. Bouwman en A. C. Boer Adriana, ouders H. Geers en A. van den Broek. Theodoras Korrinus, ouders Th. Ai Houdijk en A. J. de Groot. Margrietha, ouders F. van den Heuvel en C. van Zoomeren. Dirkje, ouders D. A. van der Wolf en J. Groenen dijk. Adrianus, ouders J. Gersie en D. Oosterom. Korrinus Cornelia, ouders P. Houdijk en J. C. Blonk. OVERLEDENAnton Adrianus Bouwen, 3d. Johanna Spijker, wed. van A van Nes, 76 j. Johanna Vervaart, 2 j. GEHUWDM. J. Ravestein, 30 i. en M. C. Mathot, 25 j. noordwestelijke „hoek van het Markt plein”. II. in het tweede lid van artikel .143 wordt in plaats van de woorden „behalve melk gelijktijdig karnemelk, „taptemelk, en wei melk” gelezen „kar- „nemelk, taptemelk of weimelk, al „dan niet gelijktijdig met melk”. Gedrukt en wordt ter visie gelegd. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de tijdelijke voorziening in de vacature van leeraar in de geschiedenis aan het Gymnasium. Is gedrukt rondgezonden en voor heden aan de orde gesteld. 5. Voordracht als voren voor de benoeming van een sluisknecht. Is gedrukt rondgezonden en voor heden aan de orde gesteld. 6. Preadvies als voren op het adres van E. van Leen won houdende ver zoek om schadevergoeding. Is gedrukt rondgezonden en voor helen aan de orde gesteld. 7. Voorstel als voren om eenige wijzigingen te brengen in de bij de Pensioen verordening behoorende lijst van ambtenaren, beambten en werk lieden dor gemeente. Is gedrukt rondgezonden en voor heden aan de orde gesteld. 8. Voorstel als voren tot het leggen van een eleetrischen kabel indeKru- gerlaan om in verband daarmee de begrooting der gemeente en der Elec- trische Centrale voor 1913 te wijzigen. Is gedrukt rondgezonden en voor heden aan do orde gesteld. 9. Voorstel als voren betreffende een uitbreiding van het administratief personeel der gemeento-lichtfabrteken. Is gedrukt rondgezonden on voor heden aan de orde gestold. 10. Voorstel als voren in zake de salarisregeling voor de uitsluitend aan het Gymnasium verbonden leeraren. Is gedrukt rondgezonden en voor heden aan de orde gestold. 11. Voorstel als voren tot hot doen van af- en overschryvingen op de gemeentobegrooting van 1912. Dit voorstel luidt: Gouda, 24 Januari 1913. Wy hebben de eer Uwe vergadering medotedeelen, dat uit een ingesteld onderzoek naar den stand van de ver schillende posten der Gemeente-Be grooting voor hot dienstjaar 1912, het volgende is gebleken. De kosten van zegels, van registers, rekeningen enz. zullen het onder volg nummer 82 geraamd bedrag met on geveer f50,— overtreffen, als gevolg van het zich steeds uitbreidend aantal bevelschriften van betaling. De uitgaven aan verteringen ten behoeve van het huishoudelijk bestuur beloopen circa f 115.—Onder volg nummer 84 is voor dat doel uitge trokken f 100.De geringe overschrij ding is veroorzaakt door het betrek- k el ijk groot aantal commissieverga deringen. De hoogere opbrengst aan markt- en waaggelden vordert eene meerdere uitgaaf van rond f 300.aan percep- tieloonon (Volgn. 94b). Het was ook gedurende de eerste helft vai) cursusjaar 1912/3 wegens toegenomen aantal leerlingen op de Herhalingsschool voor Meisjes noodig door een (tüdelyke) derde onderwij zeres les te doen geven. Volgnummer 143a vordert hierdoor eene verhooging van f35.—. De leermiddelen en schoolbehoeften ten behoeve van den Handelscursus vereisohten eene uitgaaf van ongeveer f 115.— zijnde f 15.boven de raming (Volgn. 156b). Op de post „Vuur en licht in en schoonhouden van de lokalen van het Gymnasium” (Volgn. 159c) zal f 25.— meer verantwoord moeten worden, wegens hoogere uitgaven aan brand stoffen. Aangezien een der onderwijzeressen aan de 2e Openbare Bewaarschool om gezondheidsredenen vervangen moest worden, behoeft do post „Kosten der Bewaarscholen" (Volgn. 161) eene verhooging met f 100.—. De meerdere kosten van verander lijke belooningen aan het onderwijzend personeel der Stads-Muzieksohool en van een tijdelyk leeraar in het viool spel aan deze inrichting, hebben onge veer f800.- bedragen, met welk be drag volgnummer 162 verhoogd be hoort te worden. Ten slotte dient de post volgnum mer 170c, waaruit betaald worden de ter stadsapotheek gereed gemaakte ge- neesmiddëten nog f 150.—hooger uit getrokken te worden. Naar aanleiding van het voorgaande geven wy U in overweging in de Ge- meentebegrooting voor 1912 de vol gende Wyzigingen te brengen lo. Te verhoogen in uitgaaf a. Artikel 17 van de le af- deeling van Hoofdstuk I „Kos ten van zegels van registers, rekeningen enz.” (Volgn. 82) Aviatiek. Parus, 14 Jan. De vlieger en con structeur Charles Newport is heden namiddag 2 uur bij Merivilli op 15 K.M. afstand van Etampes gelegen, 86'»,. VRIJDAG 24 JAN. 1913. Voorzitter: de Burgemeester. Tegenwoordig: de heeren van der Ree, IJsselstijn, Kolijn, do Jong, Desring, Bokhoven, van Galen, Broek huizen, Nederhorst, Vergeer, Herman, van Eijk, Jongenburger, van de Velde, Muijlwijk en van der Torren. Afwezig: de h.h. Knuttel, Prince en van Iterson met. kennisgeving. De Voorzitter: De notulen der vergadering van 20 Dec. jl. hebben gedurende den bij het Reglement van Orde voorgoschreven tijd ter inzage geldglAvoor de leden. Magjk vragen of daarover ook op- of aanmerkingen worden gemaakt? Zoo niet, dan zijn ze vastgesteld. Ik heb verder de eer U mede te deelen dat door Gedeputeerde Staten der provincie zijn goedgekeurd: a. de gemoontebegrooting voor 1913; No. 1516/1912. b. het 2e suppletoi^ kohier voor 1912 wegens de plaatsolijke inkomsten belasting; No. 106. c. de Raadsbesluiten van 20 De cember jl. No. 16 on 20a, betreffende verschillende wyzigingen in de be groetingen van 1912 en 1913; No. 1508/1912. d. het Raadsbesluit van 20 Decem ber jl. No. 18 betreffende de vergun ning tot het slaan van een Ndrton- pomp in het Houtmansplantsoen en e. het Raadsbesluit van 20 Decem ber jl. No. 19 tot het geven van grond aan het Regentesseplantsoen in erf pacht. Door Gedeputeerde Staten der pro vincie is verder: a. de gemeenterekening over 1911 gesloten, zooals zij door den Raad voorloopig was vastgosteld. No. 2. b. de netto-uitkeering ingevolge de wet van 24 Mei 1897, S. No. 156 aan de gemeente over 1912 vastge steld op f 56480.50. Op 10 Januari 1913 zijn «le kas en de boeken van den Gemeente-Ontvan- ger opgenomen en in orde bevonden. Hot proces-verbafil der opneming ligt voor de Raadsleden ter inzage. No. 148. Deze mededeelingen worden aange nomen voor kennisgeving. Ingekomen 1. Suppletoirs Begrooting der ont vangsten en uitgaven van de Bank van Leening voor het jaar 1912. Ter visie. 2. Verslag van de werkzaamheden der plaatselylce Commissie tot wering van schoolverzuim over het jaar 1912. In handen van B. on W. om te dienen bij de samenstelling van het gemeenteverslag. 3. Voorstel van de Commissie voor de Strafverordeningen tot herziening van eenige bepalingen der Algemeene Politieverordening voor do gemeente. Dit voorstel luidt: Gouda, den 21 Januari 1913. Het sedert kort ingevoerde markt- geld op huiden en vellen blijkt in belangryke mate te worden ontdoken, door den verkoop en de levering te doen geschieden in vorgunnings- en verloflokalen, hetgeen niet verhinderd kun worden, omdat tot nog toe geen bepaalde marktplaats voor huiden en vellen is aangewezen. Aanvulling van artikel 119 der Algemeene Politiever ordening met de aanwijzing van oen bepaalde marktplaats, waarvoor de poordwestelijke hoek van het Markt plein het meest geschikt is, zou artikel 120 toepasselyk en den handel in huiden en vellen buiten de markt strafbaar maken. Het is voorts wensohelijk gebleken de redactie van het tweede lid van artikel 143 der Algemeene Politie verordening eenigszins te verduide lijken. Wij ontwierpen daarom eene Ver ordening tot wyziging der Algemeene Politieverordening, welke wij de eer hebben den Rand hierby ter vaststel ling aan te bieden. De Commissie voor de Strafveror deningen, f Totaal f 1490.— Aan den Raad der Gemeente Gouda. Heden aan de orde na punt 1 der agenda. 12. Adres van bet Bestuur der Vereeniging „Gouda Vooruit” waarbij wordt verzocht piaatregelen te treffen dat bij sneeuwval de verkeerswegen spoedig worden geruimd. Dit adres luidt Aan den Raad der Gemeente Gouda. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen Het Bestuur der Vereeniging „Gouda Vooruit4* te Gouda, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 9 Juni 1908, No. 64 dat in hare laatst gehouden bestuurs vergadering gegronde klachten zijn geuit omtrent den toestand der ver keerswegen bij de laatste Sneeuwval Reden waarom het u verzocht maat regelen te treffen, dat in dergelijko gevallen met moer spoed kan worden opgetreden en voural het verkeer op den Marktdag zoo weinig mogelijk be lemmering mag ondervinden. ’tWelk doende enz. Het Bestuur van „Gouda Vooruit4* V. D. LOEFF, Voorzitter P. C. DE VOOIJS, Secretaris. Gouda, 22 Januari 1913. GesteM in handen van B. en W. ter afdoening. 13. Adres van J. Hoebeek alhier, waarbij hij verzoekt een stuk geno teerden grond van de gemeente te mogen huren. Dit adres luidt: Aan den Raad der Gemeente Gouda. Geve met verschuldigde eerbied te kennen Johannes Hoebeek, wonende aan de Naaierstraat No. 8 te Gouda. Dat hy in deze Gemeente een pak huis heeft, gelegen in de Nieuwsteeg No. 18, op de Kadastrale legger der Gemeente Gouda bekend in Sectie C. No. 108, Dat achter zijn pakhuis genoteerde grond der Gemeente is gelegen bekend in Sectie C. No. 798, Redenen waarom adressant beleefd verzoekt een gedeelte ter grootte van 3 bij 1.50 M. van meergenoemde grond van de Gemeente Gouda te mogen huren metf b. Art. 19 van de le Afd. van HoofdstukI, „Kosten van verbeteringen ten behoeve van het huishoudelijk bestuur” «Volgn. 84) metf c. het onderdeel 6 van art. 1 van Hoofdstuk II, „Verander lijke belooningen” (Markt- en waagmeesters) Volgnummer 94, met d. het onderdeel a van art. 4 der le Afd. van Hoofdstuk VII „Jaarwedden herhalings- onderwijs (Volgn. e. het onderdeel 2 der 2e Afd. van Hoofdstak VII „LeermiddMen en school behoeften Handelscarsus” (volgn. 156) met f f. het onderdeel c van art. 5 der 2e Afd. van Hoofdstuk VII „Vuur en licht in en schoonhouden van de lokalen Gymnasium” (Volgn. 159; metf 25. y. Art 1 van Afd, III van Hoofdstuk VII „Kosten der bewaarscholen” (volgn. 161) metf 100. h. Art. 2 van Afd. Ill van Hoofdstuk VII „Kosten van de Muziekschool” (Volgn. 162) metf 800.— i. het onderdoel c van art. 2 van Hoofdstuk VIII „Ge neesmiddelen gemeente-apo- thevk” (Volgn. 170) met. f 150. VAN DRN 25 JAN. 1913. StiMtsleeBlufieu Ned. Cert. Werkelijke Schuld 3 pet. Oostenr. ^Belastingvrije Kronenrente 4 pet. Port. Obl. 3do Serie Amort. Schuld 3 pet. Russische Obl. 1906 5 pet. ld. Ooi. (Gr. Russische Spw.mij.) 1898 4 pet. ld. Obl. (Nicolai Spoor weg) 1867-69 4 pet. ld Obligatie 6e Emis sie 4 pet Japan. Obl. 1899 4 pet. Mexico All. Binnenland Obl. 5 pet. Brazilië. Funding Lee- ning 5 pet. d. Obl. 1889 4 pet. Venezuela Dipl. Schuld 1905 3 pet. Bunk en Crediet lusie - Hogen. Ned. Bankaandeeten Industr. Ouder uemiuiren American Car Foun dry Comp. C. v. A. Id.SmeltingA Refining Co. Cert. v. Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A. U. S. Steel Corp.^ert. v. Gew. Aand.^ Kul. Credit-; lusteil cn Cultuur Ondernemingen Handelsver. „Amster dam” Aand. Jav. Cultuur Mij. Aand. Ned. Handel-Mij. C.v.A MUnbuuw MUen. Ketahoen” Mijnbouw Mij. Gew. Aand. RedjangLebong, Mijn bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. Petroleum-Onderu. Dortsche Petroleum In dustrie Mij. Gew. A. Kon. Ned. Mij. tot Expl. v. Petr. Bronn. C.v.A Trad Cy. C. v. G. A Scheepvaart flQeu. Ned .-Am. Stoom vaart- Mij. Aand. Stoomvaart-Mij. „Zee land” Preferente A. Int. Mercantile Marine Cy. afgest. Pref. A. Tabak-Onderueiiiinxen Bindjey Tabak Mij. A. IMversen. Maxwel Land Gpant Cert. v. Aand. Peruvian Corporation Lim. Cert. v. Aand. Spoorwegen Holl. IJzeren Spoor- wegmij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand. Zuid-Italiaan. Spwmij. Serie A-H Obl. 3 pct. W arschau-W eenen Spoorwegmij. Aand. dito dito Act. de Jouiss. Amerika. Atchison Alg. Hypb. Obl. 4 pct. Erie Spoor weg-My. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cy. Cort. v. gew. A. 157% s Wabash Gew. Aand. 3% Premieleeniugeu. Amsterdam Aand. 3 pct Hongarije. Th.ei.s-Ke- gulirungs-Ges. 4 pct.

Goudsche Courant | 1913 | | pagina 4