Pierre Klembloesem. Ambachtsschool te Gouda. •a f 30.000, f36.000, f48.000, f60.ooo, f72.ooo, f 120.000 oi^T'^r.^LTa-iEnïT IFirma J. J. A. DE GROOT ZOON.I |Groote Markt 21, s? Rotterdara.l HOLLANDSCHE f 15 LOTEN Serietrekking Zaterdag 15 Maart e.k. Hollandsche Grondkredietbank, Heerongracht 520, Amsterdam. NOUVÉAUTE'S Tot Inschrijving van Leerlingen Firma Wed. A. PINO, Kosten per stuk ff 12.50. KLEERMAKERIJ Gemengde Berichten. Stadsnieuws. Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Laatste Berichten. Adverteniiën. Engelsche Fantasiehoeden vanaf f 2.50. Engelsche Petten Zijden Hoeden 4.50. De meeste winstkansen van alle premie-aandeelen geven de Zes trekkingen per jaar. Geen nieten. - Geen bijbetaling. Onmiddellijke uilbetaling der prijzen •laarlijksche hoofdprijzen van en vele kleinere premiën. Minste prijs f 15. Kipstraat 85, Telefoon 5127, ROTTERDAM. Timmeren, Smeden, Verven, iHeubelmakeii en Pottendraalen BURGERS E. N. R. en ROVER RIJWIELEN. Bates, Moseley en Michelin Banden. P. HULLEMAN, Lange Tiendeweg 16. Met M/i/UtT OPENING HCipstraat 23, ISotterdeix».- Iedereen is geheel vol daan als zijn Kleedlng gemaakt wordt bij de - Markt 10, - Gouda. Telegrafisch Weerbericht Officieels Prijscourant De heer Van Hamel (n. 1.)lichtte bij art. 866 (strafbepaling) een aantal amendementen toe, strekkende om meer eenheid van formuleering te brengen. Spr. steldo voorts eenige andere amendementen voor tot doel hebbend dat de strafbepalingen zoo min mogelijk afwijken van het alge meen» recht. De M i n i s t e r, de heer Heemskerk, betwistte dit, waarna de lieer van Hamel repliceerde. Artikel 365 werd daarna aangeno men, evenals na eonige disenssie do volgende artikelon. Bij art. 392b (regeling van premie betaling bij algemeenen maatregel van bestuur, constateerde do heer T r e u#b (v.d.), dat de mogelijkheid bestaat dat voor een bepaalde groet» spociale straf bepalingen zullen worden geschapen Spr. wenschto echter £t>en stemming over het artikel aangezien het ontwerp wel niet uitvoerbaar zal zijn. De Minister van Landbouw, de beer Talma, zoide dat dit artikel in de wet is opgenomen met hot oog op een practische wet. Op wetswijziging moet men vaak al te lang wachten. Op art. 392 is een amendement Ingediend door den Heer D u y s (s.d.) om de kosten van deze verzekering de eerste drie jaar uit do successie belasting te bekostigen. Spr. trok ech ter dit amendement in, daar spr. een onzuivere stemming vreesde. Ken amcndement-Duys op art. 394 (in werking treden van de wet) ten einde doze spoedig te bevorderen, on afhankelijk van do totstandkoming van hetgeen voor deze wet noodig ie, werd door den Minister overgenomen. De heer Goeman Borgesius (u.l) gaf daarover zijn bevreemding te kennen. De Minister moet wel zeker zyn de meerderheid aan zijn ziide te hebben en spr. verwacht dat de Mi nister van financiën de verantwoor delijkheid daarvan aanvaardt. Het gevolg is immers, dat binnen enkele maanden millioenen beschik baar mooton zijn, uit de gewono mid delen. Dit verwondert spr. toch, daar juist die minister gezegd heeft dat do gewone middelen niet toereikend zijn. Spr. ziet in deze overname niet anders dan een feostgavo met het oog op de verkiezingen en weet niet hoe de houdjfig vah den minister te moeten' qualificceron. De heer D u y s (s.d.) zoido dat dit amendement geheel ligt in de lyn van den Ministor en brengt hom hulde voor de wiize, waarop hij zijn zaak hoeft verdedigd. Minister Talma verklaarde door de overname niet anders te doen, dar hetgeen hn van plan was. Deze overname was ook trouwens geen geheim. Art. 397 zegt dat art. 357 terstond in werking zal tredoo. Deheor Goeman Borgesius (u.l.) ontkende tegenover den heer Days dat hij tegen zyn amondement zou hebben gesterad. Maar dat is niet de quaestio. Spr. had het over de Tarief wet, die nog niet is tot stand gekomen en waaruit de golden tot uitvoering vol gens Minister Kolkman moeten komen. Minister Heemskerk stelde do vraagwaarom zonder Tariefwet waarop de heer Borgesius ant woordde dat do Tariefwet onmogelijk kon werken om voor die overgangs bepaling te dienen. Spr. beschouwde nog nader de houding van Minister Talma, die door deze bepaling de band tuaschen art. 357 on het wetsontwerp heeft verbroken. Minister Talma verklaarde dat de Ministor van Financiën door een lichte ongesteldheid niet tegenwoordig kon4 zijn, doch dat dezo het geheel met spr. eens is. Na verweer van den heer Borge sius, waarbij deze antwoordde volko men juist te hebben geciteerd, word het art. z. h. st. aangenomen. l)o eindstemming werd bepaald op een nader te noemen dag. Do vergadering werd vordaAgd tot Dinsdag a.s. Na de typografenstaking. De hoor B C. E. Zwart, directeur van de N. V. voorheen Ellerman f firms en Co., is, zooals men zich nog wol herinnert, tijdens het conflict in hot typografenvak geroyeerd als voorzitter van de Amstordamscho Drukkeravereeniging, omdat hy zich niot gehouden had aan het besluit van do veroeniging om de werklieden uit te sluiten. Do heet Zwart heeft zich, nnar de N. li. Crt. meldt, bij dezen maatregel niot neergelegd, maar heeft eenigo bekende stadgonooten uitgenoodigd om zitting to nomon in een oereraad, die deze kwestie in onderzoek zal nemen en zijn gedragslijn zal beoordeelen. Dezo eereraad is samengesteld uit de heeren J. N. Hendrix, voorzitter van den Nederlandschen Aannemers- bond (voor de Amsterdamsche Druk- kersvereeniging; en mr. F. A. Molatet advocaat, (voor den heer Zwart), die als derde lid hebben gekozen jbr. mr. H. Smissaert, secretaris van de Vor- eeniging van Nederlandsche Werk» gevers. Intercommunale hypotheekbank. Naar wij vernemen zullen Commis sarissen aan aandeelhouders voorstellen uit do winst over 1912 een ruim be drag te storten in de Statutaire en de extra-reserve en een dividend uit te keeren van 4% evenals vorige jaar. Museum van Kunstnijverheid Haarlem. Het Museum van Kunstnijverheid word gedurende, de raaand Januari bezocht door 425 belangstellenden. Uit de aan het museum verbonden boekerij werden 248 boek- en plaat werken nnar verschillende plaatsen van ons land in bruikleen verzonden. De school voor Kunstnijverheid werd be zocht door 194 vrouwelijke en man nelijke leerlingen. Gistermiddag was een jongen den schouwburg Frascati in de Plantage Middenlaan te Amsterdam binnenge slopen en had van een onbewaakt oogenblik gebruik gemaakt om oen groep te doen in het goldbakjo van den bureaulist en er van door te gaan, Do bureaulist, die den diefstal nog tijdig bemerkte, ijide hem achterna on wist hom te grijpen. De jongen wierp eonige bankbiljetten van f 25 en f 10, die hij gestolen had, op straat wog. Do jongen is aan de politie over geleverd. (N. R. Crt.) Woensdag is, naar het Iïbld. meldt, te Gronau weer een nieuw geval van pokken geconstateerd, De man, die reods voor het uitbreken der ziekte in hot ziekenhuis aldaar verblijf hield, schynt evenals de vorige lijder do be smetting in d§ inrichting opgedaan te hebben. In Knschede enf Ixraneker hebben zich reeds meer dan 20.000 personen laten revaccineeren. ffeden is te Enschede bij hot 7- jarig zoontje van den fabrieksarbei der Busodiers een geval van pokken gocOnstateord. GOUDA, 1 Maart 1913 De nieuwe tuiniersvereeniging „Gou da" zal te beginnen met de volgende week, vftortaan drie maal per week veiling van groonten houden en wel op Maandag, Woensdag on Vrijdag middag, telkens aanvangende te half drie op het terrein aan de Nieuwe Mark. De Coöperatieve tuiniersver eeniging „Gouda en Omstreken" blijft hare veilingen houden aan do Hout- mansgracht op dezelfde dagen aan vangende des middags 3 uur. De uitsluiting in de Sigarenindustrie. De niet georganiseerde sigarenma kers van do firma's van Vreumingen en van der Post, die verzocht hadden voorloopig vacantie to mogen hebber* zouden weder aan het werk gaan, doch hebben thans laten blyken zij daartoo niet genegen zijn, wat ten gevolge heeft gehad dat zij mot in achtneming van het arbeids-contract zijn ontslagen. Alzoo zal op bovengenoemdo fa brieken a.s. week voor hpt laatst ge werkt worden. Als laatste voorstelling in het abon- noment zal in de Sociëteit „Ons Genoegen" door het Rotterdamsoh Tooneelgezelsohap onder directie van don heer P. D. van Eysden op Don derdag 13 Maart a.s. gegeven worden Biet nieuwe blijspel van Marcelis Kmants „Zijn Evenmens." Met de opvoering van dit blijspel heeft het gezelschap een buitengewoon groot succes. De recencies in de ver schillende bladen zijn vol lof. Wij twijfelen er dan ook niet aan of ook hier zal het stuk buitengewoon veel bezoekers trokken. Hierin treden op de dames van Eysden*Vink, Martha Walden, Goe- lingh-Vorderman, de Jong-Wertwijn en Faassen Heyblom en de heeren Alex Faassen, v. d. Lngt Melsott, Vorvoorn, Nico de Jong, van Hees, Vrolik, Morriën, L. Poolman, Dom- melshuizen, Victor Faassen, van Asten en van Zuylen. Gedurende de maand Febr. zijn door de Mallegatsluis geschut 2298 schepen met een inhoud van 174971 M1 en 713 stoomschepen, inhoudende 62318 M3., totaal das 3011 vaartuigen met 237289 M3. inhoud, en 13 hout vlotten uitmakende 58 koppels. Gedurende de maand Febr. werden mdeVolksgaarkeuken gebruikt: 1342 '/2 portiën en afgehaald 555 portiën, te zamen 1897'/j portiën. Gednrende de maand Febr. zijn in de Spaar- en Hulpbank ingelegd en te rugbetaald de navolgende bedragen Inleg in 539 posten f 17952.45Vj bijgeschreven reDte 8.41 - 17960.86'/* Terugbet. in 106posten- 8327.91 Meer ingelegd dan terugbetaald f 9632.95'/* Aan het einde der maand Jan. was ten name d. inl. ingeschrev. f 622035.60 Zoodat hun tegoed nlt. Jan. bedroeg f 631668.55' /2 In den loop der maand Febr. zijn 27 nieuwe boekjes afgegeven, 12 af- geloopen boekjes op nieuw in gebruik gesteld en 17 boekjes geheel afbetaald, zoodat aan het einde der maand Febr. 2588 boekjes in omloop waren. Aan het postkantoor Gouda en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Febr. 1913 in de Rijkspostspaarbank in gelegd f 43028.28, terugbetaald 41542.34. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 19922. Bij de Staatscourant no. 51 zijn ge voegd de statuten van de N. V. Stoom- timmerfabrieK' en Houthandel „de Morgenster" voorhoen J. H. de Wilde, te Gouda. Doel: do voortzetting der atoomtimmerfabriek en van den daar mede annexeu houthandel tot dusver door don hoer J. H. do Wilde in privé gedreven, en alzoo de machinale hout bewerking, zoomede de handel in be werkt en onbewerkt hout en alles wat daarmede in den meest uitgebreiden zin in verband staat. Duurtot 31 Dec. 1942. Kapitaalf 150,000, ver deeld in *£$8 aandeelen van f 1000, waarvan 1$3 geplaatst en volgestort, gedeeltelijk door inbreng van de stoom- timmerfabriek* de „Morgenster", met woonhuis, pakhuizen, loodsen, berg plaatsen, erven en grond aan en achter den Kattenslngel te Gouda, on van alle activa, welke op heden behooren tot het bedrijf door den heer de Wilde als stoomtimmerfabrikant en houthan delaar onder (eigen naam uitgeoefend, bepaaldelijk alle voorraden, meubelen, boeken, contante gelden en vorderin gen en voorts de eommercieele waarde van het genoemde bedrijf. Schuld- overneming heeft echter niet plaats. De directie is opgedragen aan ten minste 1 en ten hoogste 2 directeuren, onder toezicht van een raad van com missarissen, bestaande ait ten minste 2 en ten hoogste 5 commissarissen. Stolwijk. Bij de heden door het Gemeentebestuur dezer Gemeente ge houden aanbesteding voor den bouw eener Dokterswoning was ingeschre ven door: J. Baas, Stolwijk, f7990.— J. Valk, Gouda, -8065.- Koster Co. Waddinxveen, - 8087. J. W. C. v. d. Berg, Gouda, - 8151. D. A. Verbeek, Gouda, -8160.,— J. do Bruijn, Gouderak, - 8275. De begrooting bedroeg f8100. Bouwkundigen waren de heeren T. v. d. Straaten te Gouda en P. D. Stuurman te Waddinxveen. De gun ning wordt later bekend gemaakt. Boskoop. De Woensdag hier ge houden jaarvergadering van aandeel houders in de Stoomboot Maatschappij Boskoop Waddings veen Gouda, heeft de rekening over 1912 en de begrooting voor 1913 vastgesteld en het dividend bepaald op 18 pCt. Uit het jaarverslag bleek, dat in 1912, ondanks de uitbreiding van het aantal diensten bij andere maatschap pijen het personenvervoer aanmerke lijk is toegenomen. In 1912 zijn ver voerd 54.009 personen. Tot commissarissen zün herkozen de heeren D. M. v. Gelderen, J. v. Gelderen en A. Vis, terwyl in de va cature, ontstaan wegens vertrek van den heer G. Alblas, diens broeder J. Alblas, tot commissaris werd benoemd. (N. R. Crt.) Waddinxveen. Als een by zonder heid kan worden vermeld, dat een tweetal schapen van den landbouwer L. Koetsier alhier, respectievelijk vier en vyf lammetjes ter wereld gebraoht. Een ongelnk, dat ernstiger ge volgen had kannen hebben, had gister ochtend in deze gemeente plaats by de in aahboow zijnde huizen van de HH. Paul en Kwakornaak. F. van H. welke zich op een hoogen ladder be vond, gleed uit en viel op eenig langs den weg gelegen bouwmateriaal, zoo dat hy eenige oogenblikken als leven loos bleef liggen. Aan inmidels inge roepen geneeskundige hulp bleek dat hij slechts aan den pols gewond was en door den val was verdoofd, zoodat hy spoedig daarna zijn werkzaam heden weer kon hervatten. Zekere O. alhier, van zijn werk komende, reed gistermiddag op zijn rywiel met volle vaart in het water langs den Kerkweg. Echter was hij weder spoedig op het droge en ver volgde met eey nat pak zijn weg huis waarts. t~ De landbouwer L. G. alhier, ver miste sedert enkele dagen een land hek aan hem toebehoorende, en deed hiervan aangifte aan de politie. Uit een door dezo ingesteld onderzoek bleek dat zekere de K. oit Boskoop het hek had weggenomen en het ver kocht had aan H. alhier. Toen do K. echter vernam dat hij met de politie in aanraking zou komen heeft hij het hek weder van H. teruggekocht en het aan L. G. teruggegeven. Bijgevolg het oude spreekwoord „Berouw komt na de zom spree de 1" Zevenhuizen. Gisterenavond hnif tien was onze gemeenteveldwachter voor surveillance in het Noordeinde. H. N. vergezelde hem. Een fietsrijder die licht op had, reed beide personen aan. De gemeenteveldwachter kwam er met een kapotten broek af H. N. werd aan een der armen gewond. Bergambacht. Dinsdagavond trad de heer D. Brouwer ,te Alfen a. d. Rijn alhier, op voor de vrijzinnige kiezers, met het doel een vrijzinnige kiesvereeniging op te richteD, welk dool werd bereikt, aangezien staande de vergadering 18 personen zich als lid opgaven. In het voorloopig bestuur werden gekozen de heeren A. Cokk, P. Van Balen en W. Kok Tzn. Lekkerkerk. Woensdagavond hield de coöperatieve Boerenleenbank „Lek- kerkerkerk" haar jaarvergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental in het vorige jaar tot 105 gestegen was en het aantal spaarbankboekjes van 104 tot 113. Gestorte deposito's in den loop van het boekjaar tot oen een bedrag van f 113507.50 en terugbetaalde depositos f 103723.40. Totaal bedrag der depo- isto's op het einde des jaars f 91143.13. Hot aantal voorschotten, versterkt in den loop van het boekjaar, bedroog f 18250. liet totaal bedrag der voor schotten bedroeg op het einde van het boekjaar f 39582.50 Ontvangsten in rekening-courant, waaronder van de Centrale Bank te Utrecht f 94427.06 tegen een uitgave van f 92065 08. De verdere ontvangstenals van renten bij voorschotten f 1173.91. provicie en kosten bü voorschotten f 44.12. renten in rekening-courant f 1555.82, buitengewone ontvangsten f 5.50 tegen uitgaven als van uitge geven rentev. deposito's f 2238.34, buitengewone uitgaven f 63.20, jaar wedde kassier f 175, reservefonds gestort f 1291.71 en een winst latende v. f 269.15. Hierna werd besloten om de jaarwedde van den kassier f 175 op f 200 to stellen en voorts werden de heeren 'J. C. Kersbergen en P. Korporaal, als bestuursleden herkozen. Oudewater. Voor de vacante be trekking van boekhouder der gasfa briek en Waterleiding, jaarwedde f 650 hebben zich 20 sollicitanten aange meld. Door de politie alhier zijn driefjonge mannen aangehouden verdacht van van diefstal met inbraak te Boskoop. Reeuw ijk. Nu het water met ijs bedekt is, gingen eenige Sluipwijken alhier er op uit en brachten tot buit een prachtigan vischotter mee. Schoonhoven. Donderdagavond had een openbare vergadering plaats van de Algemeene Schoonhovensche Sportvereeniging. Hot (concept-regle ment en statuten, door het voorloopig bestunr gemaakt, werden met enkele wijzigingen door de vergadering goed gekeurd en besloten tot aanvraag der koninklijke goedkeuring. Het voorloopig bestuur werd defi nitief tot bestuur herkozen, zoodat daarin zitting hebben de heeren J. Groeabeek, voor*. H.G. Geelhoed, se. cretaris J. de Wilde, penningmeestei D. H. Regtdoorzee Group en M. R. Ten Hagen. Het bestaar werd gemachtigd om zoo spoedig mogelyk over te gaan tot het definitief huren van een sport terrein. De vereeniging telt thans rnim 60 leden. Aanvragen van werknemers op 28 Februari. Volwassenen. 1 timmerman, 1 metselaar, 1 schilder, l smid, 1 werkvrouw, 2 grondwerkers, 2 vaklieden niet afzonderlijk gen. 5 pakhuisknechten, 10 werklieden zonder vakkennis. Halfwas of aankomende 1 smidsjongen, Aanvragen van werkgevers. Volwassenen. 1 smid. Halfwas of aankomende 1 schilder, 2 smidsjongens, 4 blikslagers. Leerlingen en jongens. 1 klerk. 1 timmerman, 1 schilder, 2 kleermakers, 2 tuinlieden, 1 loopjongen. Te HAASTRECHT gevraagd 1 halfw. schoenmaker. .TPOSTZEKXCTEÊT Postkantoor te Gouda. Lijst van de aan dit kantoor ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden gedurende de 2e helft der maand Februari niet zijn kunnen worden uitgereikt. Namen der Plaatsen van geadresseerden. bestemming. Brieven Binnenland. Timmmermans J. C. IJsselstijn Mej J. H. Kok Woelbeek Raamsdonk. Rotterdam. Zantvoort. Briefkaarten. Kaan Amsterdam. 1 zonder adres. Drnkwerken. 4 stuks. Nqta. Aan de afzenders wordt aan bevolen hun naam en adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen teruggegeven worden. De Directeur van het Post en Telegraafkantoor, HERMANS. Predikbeurten te Gouda. Zondag. REMONSTRANTSCHE KERK. 's Morgens 10'/* uur. Ds. H. VANAS- EN DELFT. Volgens de lyst van Predikbeurten van de Herv. Gemeente treden op GROOTE KERK. Voorm. ten 10 ure. Ds. DEUR. Namidd. ten 2 ure. Ds. A, WAR- TENA, Em. pred. Avond ten 6 ure. Ds. BIJL. KLEINE KERK. Namiddag ten 2 are. Ds. BERKEL- BACH V. D. SPRENKEL. LUTHERSCHE KERK. Voorm. ten 10 ure. Ds. GEELHUY- SEN. GROOTE KERK. Huwelijksinzegening, Woensdag 5 Maart, 12 u. Ds. BIJL. KLEINE KERK. Woensdagavond ten 71U ure. Ds. HASPELS van Rotterdam. Bijbel- lezing. Opgave der Personen, die zich gedurende de week van 21 Febr. tot 28 Febr. in de Gemeente gevestigd of deze verlaten hebben. GEVESTIGD'. G. F. van der Werf uit Heerenveen in Lange Tiendeweg 74. P. M. Sonderwal nit Rotterdam in Markt 26. Ha. Ma. Mets uit Rotterdam in Markt 26 J. A. Meter, uit Harlingen in Gou we 47. E. C. J. van de Wateren uit Rot terdam in Varkenmarkt 29. J. J. Mol nit 's-Gravenhage in Pe perstraat 8. S. W. Kooy uit Reeuwyk in Cra- bethstaat 1. G. Schep uit Moordrecht in Heeren straat 46. E. Jongkoen uit Rotterdam in Baan- straat 15. P. J. van Buren uit Rotterdam in Boomgaardstraat 14. C. F. Stol uit Beverwijk in Boele kade 42. Ma. Borst uit Nieuwkoop in Hee- renatraat 90. R. van Wilgenburg uit Rotterdam in Karnemelksloot 63. G. Boele uit Oudewater in R. van Catsweg 10. Wa. van Haaften nit Gameren in Gr. van Bloisstraat 21. VER TROKKEN EN Ga. Ma. Woudenberg 39 naar Breda Lange Brugstraat 44a. A. J. Ruarus uit Groeneweg 37 naar Utrecht Notenboomlaan 375. A. A. van Leeuwen, uit Rezendaal 2 naar 's Gravenhage Rijnspoorweg! 49. H. W. F. Blase uit Gouwe 152 naar Hamburg. G. IJsselstijn uit Wilhelminastr. 32 naar Rotterdam Lange Dykstr. 18 B. E. C. L. van Echten uit Westhaven 41 naar Ginneken Markt 3a. L. A. M. Maessen uit Kleiweg 7 naar 's Gravenhage Helmerstraat 148. A. van Pelt uit Turfmarkt 10 naar Nymegen St. Anne 270. H. Kastelein uit Goejanverw. dijk 15 naar Lange Ruige Weide. BURGERLIJKE STAND. GOUDA. GEBOREN: 28 Febr. Frederik, ouders J. Vermeulen en F. Janssen. ONDERTROUWD: J. van den Heuvel en G. Maedaviel. ÓVERLEDEN: 27 Febr. Diena Kruisheer wed. van G. D. Visser 74 j. WADDINXVEEN. ONDERTROUWD: 21 Febr. P. Hofstede en G. Bras. 22. P. J. Koerts en K. van 't Wout. OVERLEDEN 17 Febr. F. Plomp, 78 j. wed. G. de Knegt. 20. T. Streng 68 j. echtg. W. Moons. O. van der Velden, 82 j. echtg. W. S. Boer. 23. C. P. Kersbergen 6 j. REEUWIJR. GEBOREN Johanna Maria, ouders S. Jongeneel en M. de Graaf. De auto-ban dietn. Pabus, 28 Febr. De veroordeelde Benard en Crozat van Fleury van de bende der bandieten hebben cassatie aangeteekend. Men weet,, dat de wettelijke termijn Zondagavond sluit. Het is dus mogelyk dat de overige veroordeelden alsnog cassatie aantee- kenen. Het Vredespaleis. Tot nog toe was het niet zeker, dat het Vredespaleis dit jaar geopend wordt. Thans is het vastgesteld dat de ope ning zal plaats hebben op 29 Augus tus a.s. Londkn, 1 Maart. Het gerucht gaat dat de vredesonderhandelingen een gunstige wending hqbben genomen. Het uitzicht op vrede is thans grooter dan ooit. Turkije laat de behartiging zyner belangen geheel aan de mogendheden over zonder daaromtrent voorwaarden te stellen. Prinses Juliana. '8 Gravenhage. Naar wij vernemen heeft H. M. de Koningin Dr. Ha- verschraidt uit Utrecht bij de Prinses laten ontbieden, die licht ongesteld was. De geneesheer constateerde een lich ten aanval van griep, zonder com plicaties. Heden overleed plotseling te Gouda, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mevr. de Wed. K. ÜOSTINÜH-Üikker, in den ouderdom vau bijna 70 jaar. Namens de Familie, J. H. OOSTINGH. Gouda, 1 Maart 1913. Omdtle Heerenkmedenmagamiju kier te lande. Opgericht 1804. I 40 T.r«tn.m. t. ,11.. tlH. kl| .Ik. bo.VMlk.ld U|» f n... p.r ,t.k. Onze premieaandeelen zijn ook verkrijgbaar by onzen Generaal-Agtnf, den Heer P. Joh. Tommkbup. Touauaintkade Nr. 8a te 's Gravenhage, Telephoon Nr. 4702 en bij verdere Agenten. 90 Bericht de ontvangst der in alle Genres. Beleefde uitnoodiging mijne stalen collectiën aan te vragen. Aanbevelend, N.V. v. h. VOOR bestaast eiken werkdag gelegenheid aan de School. De nieuwe Cnrsni vangt aan met April a.«. Nadere inlichtingen verstrekt mondeling of schriftelijk De Directeur, Gonda, 4 Mrt 1913. de nieuwe modellen Onovertroffen in lickte gang en degelyko afwerking. Vernikkelen en emailleeren. Aanbevelend, Bonds-R ij wiel herstel Ier. van Het Magazijn van Kachels, Fornuizen, Kinderwagens, Emaille- en Huishoudelijke Artikelen, Met aanbeveling, A. J- HELMtlt Jr, MF" Let op Nnmmer en Adres. 24 van het Koninklijk Meteriologisch Instituut te DE BILDT. Hoogste barometerstand 772.3 te Vüsaingen, laagste stand 742.2 te Vestmanover. Verwachting tot den volgenden dag: Meest matige zuidoostelijke tot zuid- westelyke wind, gedeeltelijk bewolkt, weing of geen neerslag, des nachts kouder, overdag iets zachter. VAN DEN Elfeetciktidel Ie Amstordau 1 MA. SUatsleeiioffen Ned. Cert. Werkelyke Schold 3 pet. Oostenr. Belastingvrije Kronenronto 4 pet. Port. Ob! 3de Serie Amort. Schuld 3 pet. Russische Obl. 1906 5 pet. Id. 5 pci Ob! (Gr. Russische Sw.mij.) 1898 4 pet. b! (Nicolai Spoor weg) 1807-69 4 pet. Id Obligatie 6e Emis- sio 4 pet Japan. Ob! 1899 4 pot. Mexico Afl. Binnenland Ob! 5 pet. Brazilië. Funding 1 ning 5 pet. d. Ob! 1889 4 pet. Venezuela Dip! Schuld 1905 3 pot. Ilauk- en Credlet-lnstel- liuffeii. Ned. Bankaandeelen Induitr. Ondernemingen American Car A Foun dry Comp. 0. v. A. Id.Smelting Refining Co. Cert. v. Aana Anglo American Tele graph Cy. Cert. v. A. U. S. Steel Corp. Cert. Gew. Aand. It»! Crediet Instel! en Cultuur Ondernemingen Handels ver. „Amster dam" Aand. Jav. Cultuur Mij. Aand. Ned. Handel-My. C.v.A Mijnbouw MUen. Ketahoen" Mijnbouw- Mij. Gew. Aand. RedjangLebong, Mijn bouw Mij. Aand. Great Cobar Aand. Petroleum-Ondern. Dortsohe Petroleum In dustrie Mij. Gew. A. Kon. Ned. Mytot Exp! v. Petr. Bronn. C.v.A „Shell" The Transp. Trad Cy. C. v. G. A Scheepvaart Myeu. Ned.-Am. Stoomvaart- Mij. Aand. Stoomvaart-M\j. „Zee land" Preferente A. Int. Mercantile Marine Oy. afgest. Pref. A. Tabak-Ondernemingen. Bindjey Tabak Mij. A. Diversen. Maxwel Land Gpant Cert. v. Aand. Peruvian Corporation Lim. Cert. v. Aand. Spoorwegen. Hoi! IJzeren Spoor- wogmy. Aand. Mij. t. Expl. v. Staats spoorwegen Aand. Zuid-Italiaan. Spwmij. Sorio A-H Ob! 3 pet. Warschau-Weenen Spoorwegmy. Aand. dito dito Act. de Jouiss. A morika. Atchison Alg. Hypb. Ob! 4 pet. Erie Spoorweg-Mij. Gew. Aand. Union Pacific Railroad Cy. Cert. v. gow. A. Wabash Gew. Aand Hremleleeulngcn. Amsterdam Aand. 3 pet Hongarije. Thei s-R gnlirungs-Oez. 4pcL GELDKOERS. Prolongatie 3—8'pOt. Amerikanen gedrukt, SteeL lager. Nat. Staatsf evenals Buiten! oploo pond, Cult, prij»h. Tabakken lager, Petroleum beter, Rubbers sti! 1913. Vorig, Koert. Koert r«a heden 78% 78 84% 84'%. 62% - 100%, 99'%, 86 86 90% - 86% 81'/, 81% 1 6 83% - 68'%, - 217 218 49'%. 49% 70% 69% 24%. - 62"/,. 62% 187 276'/, 189% - 16% 17 186'/, 71% 192 78'/, 183 680'/, 681 626 192 191% 119 119% 4%, 4% Uü% 116 3'/, 10'/, 10»/, 90 97% 97% 83%, 63% 96 27'/, 27% 156 3% 156 4%. 101'/,, 146':, 160

Goudsche Courant | 1913 | | pagina 2