SCHOEISEL De hardnekkigste schurft EERPOST:® Hoerenhuis C. SMITS, Elegante Zomerkleeding ■■■MB Vraagt onze ■5PC Sociëteit „ONS GENOEGEN". Struisvögel»Ri jwielen» Woonhuizen Woonhuis Pakhuis P. Weijer, Rotterdamsche "Havens Eiken Zondag en 2" Pinksterdag Dames! Groote Schouwburg. Grint, Zand, Grintzand Rijwielhandel „STRUISVOGEL" Limonadesiropen Aambeien. i Firma A. VAN VLIET. I Buitenlandsch Nieuws. Brieven uit de Hofstad. °l Ad vertentiën V. F. Cambier van Nooten SchoenhandeJ. Eenig adres: Kleiweg 48. Gouda. Fijn Dames- en Heeren m voor Dames-, Jongedames en Kinderen. Mantel Costumes Zwarte Mantels l'opeline Mantels Specialiteit Passende confectie voor zeer corpulente Dames. Covereoat Mantels Hokken Blouses Gckl. Japonnen Kindermantels Kinderjurken Roeiersvereeniging .EENDRACHT". Bezichtiging der Motor- of Stooinbootcii Priis f 0.25 per persoon. annanas, Firma O. LOUHENS, Ontvetlingspoeder H. P. v. WIJNGAARDEN, Correspondente(e) Typist(e) 1813 Maifestspiele 1913. licht POOL'S ODOt Ilel Bestuur geeft kennis aan de Leden, dal de WILIIELMINA-blIJartS Dinsdag avond zijn voorzien van nieuwe lakens. en Schelpen voor de Tuinen. JOH. DESSING Co., I Oostliaven 26. GOUDA. Interc, Telef. 143. Eleclro-Technlscli llureau. van zijn koloniaal gebied, als we dan nog meededen, dat Nederland slechts een gebied heeft te verdedigen 62 maal zoo groot als het moederland. Die kwestie van het verdedigen van het Engelsch gebied in tijdon van oorlog vraagt de aandacht van alle Engelsche en Engelsch-koloniale staatslieden. Dit vraagstuk ia dos te brandender gewor den, sedert de verhoudingen in Europa tusschen do staten onderling scherper zijn geworden en de aödere landen hun vloten ook in tempo prestissimo hebben uitgebreid. Door die uitbreiding is Engeland gedwongen ter bescher ming van het moederland steeds meer zijn oorlogsschepen terug te trokken naar de Europeeache wateren. Waar vroeger op alle z^ën de Engelsche vlag werd gezien, daar is die tijd voorbij. Engeland heeft genoeg te doen om zich tegen zijn Europeeache vijan den staande te houden. Waar het zoo gaarne wil dat hef over twee schepen zal beschikken, wrtar een andere vloot in verhouding met óón schip zich moet tovreden stellen, (Jaar heeft het alles moeten concentreej-en in den Atlanti- schen Oceaan en de Noordzee. Dat hooft de bezorgdheid opgewekt van de koloniën, die bij een eventueele oorlog voor het fait accompli zullen zullen worden gesteld zich zelf te moeten verdedigen. Verschillende van die koloniale ge^ bieden, d. w. z. de zelfstandige hebber begrepen, zich tijdig voor die moge lijkheid te moeten gereed maken. Van daar streven in de Dominions naar een ventferven van een aantal schepen om zich oen eventueolen vijand van het lijf te kunnen houden. Dit streven heeft' in Canada aanleiding gegeven tot een heftigen strijd in het Parle ment. Het tegenwoordige ministerie onder leiding van don heer Borre, dat zijn plaats verwierf door de nederlaag die de liberale jninister-presidont Sir Wilfred Laurier behaalde naar aanlei ding van zijn tarief-ontwerp met de Vereenigde Sta/ten, dit ministorio heoft aan het Canadeescho Lagerhuis voor gesteld 6,000,000 pond tor beschikking van do Engelsoho regeering te stellop voor den aanbouw van schepen, die eventueel later de kern zouden vormen van een Canadeesche vloot.^ De strijd loopt nu over het principe eigen vloot of algomoeue rijksvloot. Borden wil oen algemoeno rijksvloot. Laurier zogl: Wanneer we schepen bouwen, dön' behooron die thuis in de Canadeesche wateren en niet in Engeland. Zijn party voert dan ook in het Huis een heftige oppositie. Laurier wil dat oen volksreferendum zal worden uitge schreven ter beslissing van de kwestie. Zoo ziet men wolk eon groote omvang het vraagstuk van de verdediging van het Engelsche rijk kan innemen. de bruiloft8plechtighoden de Duitsche ambassadeur te Londen en de Duit sche en Oostenrijke ambassadeurs te Petersburg in Berlijn aanwezig zullen. zijn. Duitschland. Vorsten-Repnie Het is een kenmerkend karakter van alle bijeenkomsten van gekroonde hoof den, dat daaraan in de pers een be richtgeving voorafgaat, waarin van officieele zyde, met de meeste beslist heid wordt verzekerd, dat deze bij eenkomst absoluut ^particulier" zal zijn, en zonder eenig „politiek" be lang, terwijl niet officieele berichtge vers mot evenveel beslistheid het te gendeel verzekeren. Gewoonlijk is na tuurlijk ook hierbij de waarheid mot aanden officieelenmaarofficieuzen kant. Zoo verklaart ook nu weer de vaak als officieele spreekbuis gebruikte Ber- lijnsche correspondent van de Köln. Ztg., dat de koning van Engeland on do tsaar van Rusland, wanneer zij straks naar Berlijn komen om het hu welijk van de dochter van den Keizer bij te wonen, niet door hun Ministers vergezeld zullen worden, en dat alle pogingen oiu aan hun gelijktijdig ver blijf in de Duitsche hoofdstad een po litlek karakter toe te kennen van alk grond ontbloot Tsijn. De Tagliche Rundschau verneemt daarentegen „van diplomatieke zyde", dat de samenkomst van de ge kroonde hoofden ter gelegenheid van de bruiloft van de dochter van Keizer Wilhelm een van de gewichtigste po litieke gebeurtenissen van dit jaar zal zijn. In Berlyn zullen, aldus ver zekert genoemd blad, niet alleon de Tsaar en de Koning van Engeland met hun Ministers komen, maar ook do aartshertog-troonopvolger Franz Ferdinand als vertegenwoordiger van Keizer Frans Joseph. In het gevolj van dezen aartshertog zal een bekend Oostonrijksch Balkandiplomaat zijn, die tot taak heeft den aartshertog als raadsman bij te staan. In diplomatieke kringen verwacht men grondigo be sprekingen tusschen den Tsaar en de aartshertog over de politieke en eco nomische geschillen op den Balkan. En men vertelt verder, dat tydens Ernstige gevolgen. Lijdt gy aan rugpijn, hoofdpijn, dui zeligheid, prikkelbaarheid, slapeloos heid, vermoeidheid reeds 's morgens bij het opstaan Dit wijst er op, dat de nieren niet meer geregeld de scha delijke onzuiverheden uit het bloed afscheiden. De gevolgen hiervan zijn verschillend naar gelang van het gestel van den lijder, want de onzuiverheden tasten eorst het zwakste punt van het gestel aan. Bij eenigen tasten zij de spieren en weefsels aan en veroorzaken zij pijn in den rug, de zijden, de schou ders, de armen of beenen, en zwellen de gewrichten op (rheumatiek, jicht, ischias, zenuwpijnen). Bij anderen kris- talliseeren de onzuiverheden zich in de nieren of blaas en vormen zij gra veel, aangeduid door troebele of he ilagen urine, bezinksel in het water, hetwelk de urinewegen .aantast en leidt tot pijn in don onderbuik, voort durende aandrang tot loozing, bran- JÜ pijn, verstopping der urine wegen en later tot nierstoen. Ook kan het zich voordoen, dat het water niet wordt afgevoerd, waardoor blazen onder de oogen, opzwelling der voeten, enkels, polsen, boenon enz. gevormd worden (waterzucht), terwijl het ook kan voorkomen, dat het levengevend eiwit ongestoord hot lichaam kan ver laten (albuminerie). Die eenvoudige, verwaarloosde rugpijn kan dus ernstige gevolgen met zich brongen en onmid dellijke verzorging is derhalve nood zakelijk bij het optreden der eerste verschijnselen. 58 Foster's Rugpijn Nieren Pillen ge nezen do nieren en stellen haar in staat om voortaan volkomen alle chadelijke stoffen uit het bloed te filtreeron, waardoor ?ij het kwaad in zijn wortels aantasten en uitroeien. Te Gouda verkrijgb. bij de hh. S. van Loon, v.h. Wolff Co., Westhaven 11, en Ant. Coops, Wijdstr. 29. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel h f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. Eischt gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pil len, weigert elke doos, die niet voor zien is van neven staand handelsmerk. OLXXIV. De Hollandsche voorvechters voor vrouwenkiesrecht hebben aan do En gelsche kiosrechtfuries een goed voor beeld gegeven. Ook zij hebben willen demonstreeren voor haar goede zaak, zij hebben door oen bijzonderen vorm van uiterlijk vertoon getracht de aan dacht op haar streven te vestigen, om van het oogenblik waarop ge haar reclame aanschouwt, gebruik te maken een strijdschrift in de hand stoppen. I Ze reden in auto's, rijtuigen, met vlaggen en linten en biljetten opge smukt door de straten der residentie op den dag vóór dien waarop zij grooten getale betoogden tegen de kiesrecht paragraaf in de grondwets voorstellen van deze regeering. Leep hadden zij een omnibus, eenEn gelsche omnibus gehuurd, die aan de zijwanden schoon gelegenheid bood voor reclamevlakte, terwijl de dames boven-op zaten. Die bus was dan ook het eenige Engelsche dat er ge lukkig -* aan do straat-demonstratie was. En men kent in den Haag die bussen niet eons meer als specifiek Engelsch, integendeel, eerder als spe cifiek Schoveningsch. Er is een tijd geweest dat een aantal bussen tracht ten te concurroeren tegen de tram. Het waren ongure, vieze, waggelende, rammelende kasten. Wat in andere landeu kon, kon hier ook wel, heeft men stellig gedacht. Doch het gelukte niet. De maatschappij ging op de flesch, do bussen werden verkocht. Eenmaal heb ik er nog eens een terug gezien, die al een zonderlinge loop baan had gehad. Het vehikel was tuinhuisje geworden, 't Voldeed in derdaad zeer goed aan zijn nieuwe bestemming. Een stalhouder te Sche- veningen kocht er ook een paar en hij stelde er een geregelden dienst mee in tusschen Scheveningen en den Haag, Het publiek, dat van deze, zeer con curreerende verhouding gebruik maakt, bestaat geheol en al uit Scheveningers. Vandaar dat de bus den naam van haring-'auto of joeien-tram heeft ge kregen. Joeien is de scheldnaam van 'de Scheveningers. Wat het woord beteekent, weet ik niet. Na dit uitstapje met de bus, komen wy weer terug op onze kiesrechtvrou wen- Ze hebben daar gedemonstreerd, met zacht geweld betoogd het goed recht van hun smachtend verlangen naar het stembiljet. Ik mag die straat-demonstraties wel. Zij zijn heel wat prettiger dan de straat-collectes, die, geheel en al daar gelaten het goede doel, criant verve lend zyn. In het begin, toen zoo'n collecte een snufje was, was het aardig. Vriendelijk aangerand door een aardige jonge dame, gaf iedere heer onge twijfeld meer dan hij anders wel ge daan zou hebben. Maar dat nieuwe snufje is er al lang af. Wilden wij heel gewichtig zijn, dan zouden we zeggen dat er principieel iets tegen te zeggen is. Tusschen- het doel waar voor gegeven wordt en de gift zelf, schakelt men, door de wijze waarop deze gegeven wordt, een element in, dat bij de beoefening der philantropie niet thuis behoort, ja zelfs deze on waardig is. Men staat toe dat jonge dames iets vrijmoediger zijn dan con ventioneel gewoonte is en met dat lokaasje hengelt men giften voor een goed doel. Minder principieel heeft men dit bezwaar niet zoo hoog aan te slaan het zij echter eikend als een minder gepast element bij de liefda digheid. De kiesrechtvrouwen maakten recla me zonder pretentie. Ze hebben geen kip kwaad gedaan. Voor haar optre den alleen reeds verdienen zij sym pathie. Ze hebben dit zeker bereikt, dat er weer over haar en haar eischen is gesproken. Daarmede is het doel van reclame bereikt. Meer toch kan met reclame haast niet boreikt worden. Daarom ook moet variatie in de wijze waarop reclame gemaakt wordt, tel kens opnieuw de aandacht weten te boeien. De afgrijselijk leelijke reclame wagens, die geregeld do stad door kruisen, zyn reeds nutteloos geworden, omdat ze altijd even afschuwelijk zyn. Hot ware wel te wenschen dat op de een of andere wijze werd tegengegaan dat ze steeds grooter omvang gaan aannemen. Zij verstoppen drukke stra ten bijna geregeld, te meer omdat zij ■die straten hei liefst rondwalen. Een zelfde ongerief veroorzaken de verhuiswagens. Er is in onzen ge meenteraad al eens de vraag geopperd of hot niet wejüchelijk ware voor deze .olifanten van vrachtwagens" een maximum-omvang vast te stellen. In de vorige week, de eerste in de Mei- mand, de verhuisweok bij uitstek, heb ben honderden van die kolossussen weer de stad dodrkruist en inderdaad er iets van aan, dat zij door hun reusachtige afmetingen bijna angst wekkend worden in de smalle straten Voorshands is er natuurlijk geen sprake van dat eenige beperkende bepaling zal worden gemaakt. Wij zijn te zoer overtuigd van de geringe voortvarend heid van ons gemeentebestuur dan dat wij ons in eenig opzicht zouden vleien met een dergelijke illusie. Over de verkeersregeling hebben wij overigens niet te klagen. Door de jongste maat regelen waarbij agenten van politie speciaal belast zijn met do verkeers regeling op de drukke punten, is in derdaad veel goeds verricht. Het ver keer wordt geleid en het is slechts de dwang, die in staat gebleken is, de voetgangers en dó voerlieden tegen zich zelf te beschermen. De knots- zwaaiende politie-agenten hebben door de routine reeds een behendigheid ge kregen, waarmee zij zelfs in de hache lijkste oogenblikken, het verkeer weten te regelen. Het is te hopen, dat wanneer straks de nieuwe verkeerswegen, die het centrum van de residentie zullen door snijden, gereed zijn, in de nauwe stra ten het wagen verkeer bijna geheel zal worden verboden. Alleen op die wijze toch zal het mogelijk zijn, op den duur een straat als de Veenestraat begaanbaar to hou den voor voetgangers. Voetgangers worden in den, tegen woordigen tijd wel beschouwd als de meest achterlijke wezens, doch zij zul len in de nauwe straten ten slotte de eenige bevolking blijven uitmaken En zij al zijn ze nog zoo ach terlijk en on-modern blijven bescherming even goed aanspraai maken als de fietser en de chauffeur. Ja, een voetganger is ook een mensch HAGENAAR. tak KUNST. Der Ring des Nibelungen. IV. (Slot.) Terwijl in de opera vóór Wagner de muziek, de melodie op den voorgrond trad, is dit in Wagner's latere werken, dus ook in z'n Nibelungencyclus, het dramatische element. Was volgens de oude richting de opera er om de muziek en moest in de eerste plaats de Zanger op den voorgrond treden, 't muziekdrama van Wagner is de muziek er om 't drama en treedt de zanger voor den tooneelspeler op den achtergrond. Door het in elkander grijpen en het elkaar wederkeerig moe ten steunen van alle middelen der Kunst is de dramatische muziekstijl eene noodzakelijkheid geworden. De voorsprong van elke handeling ligt in de ziel. Wat er in de ziel om baat, kan door den dichter slechts ge- jrekkig door het woorddoor den tooneelspeler slechts bij benadering door woord en gebaar worden uitge drukt. Het innerlijk leven en de stem mingen van de ziel te schilderen wordt eerst door de muziek mogelijk. De dichter-componist van het muziek drama beschikt dus over alle middelen om de handeling en hare beweeg gronden intens te doen medegevoelen. Zang en voordracht moeten de hande ling ondersteunen, zoodat een muzi- kaal-dramatisch effect wordt verkregen. Zijn we ervan doordrongen, dat deze muzikale spraak haar oorsprong vindt in 't gevoelsleven van den componist, dan komen we noodzakelijk tot inzicht* dat voor iedereen, die den inhoud van het woord, van de gedachte kent, ook de verklarende muziek verstaanbaar moet zijn. Alleen door de samenwer king tusschen poezie, muziek, tooneel- peelkunst en decoratieve kunst kan de eenheid verkregen worden, die Wagner zich voorstelt. Zooals hij in de, voorrede van zijn Ring des Nibe lungen zelf zegt, berust de direct overtuigende werking zijner kunst hierop, „dass wir den Eindruck einer scenischen Darstellung empfangen, in welcher Musik und poëtische Hand- lung in allen kleinsten Theilen zu einem einheitlichen Ganzen geworden sind." De, melodie ontstaat bij Wagner uit het met gevoel voorgedragen woord ze verschijnt' hier als een middel om de door het woord opgewekte aandoe ningen te vertolken, om 't gesproken woord weer te geven op een wijze, dat niot de melodische uitdrukking op zich zelfdoch de uitgedrukte gewaar wording de deelname v^n den hoorder opwekt. De melodie moet dus uit de aandoeningen, die door het gedicht zijn opgewekt, als van zelve ontstaan, zónder de bedoeling, voor zich de op merkzaamheid te vragen. Op deze wijze wordt het drama een onafgebroken melodie, welke deólB voor rekening komt van de zangers, deels aan 't or- chest is opgedragen. De dramatische stijl eischt dus correct doorgevoerde overeenstemming tusschen drama en muziek, tusschen tooneel en orchest. Had voorheen het orchest slechts de opgave als begeleiding van 't gezag op te treden, bij Wagner teekent het op de meest kunstvolle wijze alle stem mingen van het gedioht. Zijn taak is het,"ons in tonen te schilderen, wat er op 't tooneel voorvalt. Een machtig hulpmiddel hiertoe zijn de rLeitmotivedie ter karakterisee ring dienen van personen of gedachten, welke de handeling beheersohen. Deze motieven herhalen zich dan ook steeds, wanneer de betrokken persoon of eene bepaalde gedachte de belangstelling vraagt of in de herinnering terugge roepen moet worden. Een voorbeeld moge de bekentenis dezer motieven toelichten. Reeds in „Das Rheingold" wordt Wodan gekarakteriseerd door 't uit drie matéii bestaande Walhalla-motief. Als teerste bedrijf van de Walküre Sieglinde aan Siegmund verhaalt, op welke wijze 't zwaard in den esschen- stam is geraakt en zegt„Traurig sass ich, wahrend sio tranken ein Frem- der trat daher," dan laat 't orchest ons geen oogenblik in twijfel, wie deze vreemdeling was't optreden van 't Walhalla-motief zegt ons, dat 't Wodan zelf was. Als verderop in haar verhaal Sieglinde van 't zwaard spreekt„Auf 'mich blickt' er und blitzte auf jeno, als ein Schwert in Handen er schwang; das stiess" er nun in der E^he Stamm" dan klinkt in 't orchest een motief van twee maten „het Schwertmotief" Welnu, dit zelfde motief heeft orchest al laten hooren, toen Sieglinde bij 't verlaten der zaal Siegmund's aandacfit op eene bepaalde plaats van den esschenstam trachtte te vestigen. Ook hier dus leerde 't orchest ons, hoe Sieglinde's gedachten zich reeds toen bezig hielden met 't zoo zeer verlangde wapen. Als in 't tweede gedeelte der trilo gie Wotan Siegfried verhinderen wil Brünnhilde uit haren slaap te wekken en Siegfried de speer van den Alvater in stukken slaat, dan verkondigt 't „G ötterdammerungsmotiefin 't or chest, dat nu de heerschappij van den oppergod gebroken en de ondergang der goden nabij is. Uit deze enkele voorbeelden, die door honderden aangevuld zouden kunnen worden, tnoge blijken van hoe veel gewicht het voor de bezoekers van Wagneruitvoeringen is, zich met deze „Leitmotive" volkomen vertrouwd te maken. Er zyn musici en leeken geweest en er zijn er nog steeds vele die dit als een bezwaar tegen Wagner's muziek willen doen gelden. Ik vraag, waarom? Is er iemand, die er zich over verwondert, dat men eene schilderij des te beter kan waardeeren, naarmate men beter geleerd heeft, schilderijen te zien? Waarom zou dan hij, die zich de moeite gegeven heeft om Wagner's muziek te leeren hooren niet veel meer genieten van de onme telijke schoonheden dezer composities dan de eerste de beste? Wie beklaagt zich er over, dat hij zich moet in spannen om do schoonheden van een gedicht te apprecieeren, om de grond gedachte van een tooneelwerk te vat ten Eilieve, waarom zou men zich dan ter betere genieting van muziek niet mogen inspannen? Waarom zijn er duizenden en nog eens duizenden, die muziek savoureeren als 'n fijn diner? Kan dan do toonkunst ons niets anders geven dan zinnestreeling, dan zuiver sensueele genieting? Ik ontken dit beslist. Wie de moeite niét schuwt om zich voor 't hooren van een muziekwerk voor te bereiden, dien wacht een bewust genietendat beter en schooner is dan 't in sen sueel genieten langs zich heen laten gaan der tonen. H. N. NOTARIS TE GOUDA, zal op MAANDAG 19 MEI 1913, des avonds zeven uur, in hot hotel DE ZALM" aan de Markt aldaar, publiek yerkoopen No. 1. Een goed onderhouden, gróót met ERF en TUIN, aan de Crabeth- straat no. 5 te Gouda. Verhuurd tot i Augustus a-B. voor f 450.— per jaar. Nos. 2 tot 5. Vier goed onderhouden en ERVEN aan de Singelstraat nos. 78—9 en 10 te Gouda. Per week verhuurd nos. 7-8 en 9 elk voor f 1.80 en rio. 10 voor f 1.60 per week. No. 6. Een dito en ERF aan het Houtmansplantsoen te Gouda no. 22. In eigen gebruik, ep No. 7. Een dito en ERF in de Cappenersteeg no. 15 te Gouda. .Verhuurd voor f 2.75 per week. De penjeelen zyn te bezichtigen de laatste drie werkdagen vóór en op den verkoopdag: wat perceel 1 aangaat, mits vooraf belet vragend, en de overige perceelen van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Betaaldag der kooppenningen 19 Juni 1913. Verdere inlichtingen geeft gezegde notaris. Molenaar's Kindermeel. Roburine Kufeka Speenen. Melkflesschen. Apotheker, GOUWE 135. SPECIALITEIT IN Niettegenstaande de groote drukte en den grooten verkoop in onze Magazijnen bieden wij U thans, zooals steeds eene onovertroffen groote sorteering, daar alle afdeelingen dagelijks met de laatste Nouveautó's aangevuld worden. in blauwe-zwarte en gekleurde kamgaren, Whipcordstoffen enz. van af 12.75 tot 75. voorraad meer dan 1200 stuks. in lakon-Rips, Alpacca, Eolienne, Zijde, Tulle enz. Groote keuze. Betrouwbare kwaliteiten vanaf 9.75 tot 95. in lichte en donkere kleuren, grootste keuze elegante modellen vanaf 9.75 tot 29.75. 80 tot 120 cM. lang. Raglan en Cut Away Modellen lichte en donkere kleuren vanaf f 7.75 tot 49. in blauwe, zwarte en gekleurde Kamgaren en Whipcord stoffen vanaf f 2.50 tot 25. grootste keuze in alle nieuwe soorten in alle prijzen vanaf f 0.95 tot f 30. ■1 AiiAMiloin Hoogstraat 347-349 hoek Spul ■tUtlCrUaill tegenover de Vlasmarkt. in Popeline, Mousseline, Voiile, Marquisette, Batist, Eolienne enz. Zwart en gekleurd alle prijzen alle maten vanaf 4.90 tot f 98. |C Onze voorraad on sorteoring in elegante kin dermantels en jurken is de grootste te Rotterdam. vanaf 1.95 tot f 20. vanaf f 0.50 tot f 80. Kinderjurken voorraad meer dan iooo stuks in linnen Zephir en bastist. pgr De geheele derde verdieping van om gebouw Is geheel en Uit sluitend ingericht voor deh verkoop van ebgante en degell|ke Klnderkleedlng. voorkomende bij honden en ook bij andere dieren wordt in korten tijd genezen door 6S3li fl 6 fab. J. BOS Cz. T]eesp (Holland). Hén waaaching doodt en verdrijft vlooienluizen, enz. ONSCHADELIJK. Vraagt inlichting. Verkrijgbaar bij ANTON COOPS, Drogist, Wijdstraat 29. Telefoon 328 Willemsplein 2, ROTTERDAM Telephoon 654-635. zullen vanaf de LEUVEHAVEN hoek Zalmhaven SNELLE en GOED INGERICHTE varen, langs boeien Rechter Maasoever tot en door de Waal- haven, terug langs boeien Linker Maasoever, de Maashaven, de Rijnhaven en dan terug naar de Ltuvehaven. Vaartijd heen en terug ongeveer I'f, uur. 70 TIJD VAN AFVAART: ELK HEEL UUR van 9 uur v.m. tot 7 uur n.m. Kinderen beneden 6 jaar vrij. Kaarten verkrijgbaar aan het lotetAetRoetersvereeniging „EENDRACHT", n'illemaplein 2, 15 minuten ioor eiken afvaart. DE MrECTIE. als FRA1M BOZEN CITROEN GRENADINE. Zeer zuiver van kwaliteit. Lange Tiendeweg 67, Gouda. V«rt.f.tiwoordl£«r van RIEDBL'S LIMONADES op Kog»Hlwch|w. Beproef mijn voor het haar. Onschadelijk. On misbaar en aangenaam voor den Zomer. Aanbevelend, COIFFEUR. De Jambeienmalf van Apothe ker IBOOfH geneest spoedig in- en uitwendige, bloedende en blinde Aam beien. Het jeuken bedaart spoedig. Prijs per potje 50 ot. 12 Verkrijgbaar te Gouda bij ANTON COOPS, te Rotterdam by E. VAN SANTEN KOLFF Korte Hoofdsteeg3. Op een Handelskantoor wordt een GEVRAAGD. Brieven onder letter Z. aan de Boekhandelaars J. VAN BENTUM ZOON te Gouda ROTTERDAM. Bezoekers uit UTRECHT en GOUDA kunnen na afloop van de voorstellingen Vrijdag 16, Maandag 19 en Woensdag 21 Mei terugkeeren per extratrein. De Reform-flacons bevallen 85 en 45 c.M.8 en koslen sleehls 80 en 50 ct. p. stuk. Weiger flacons welke niet voor zien zijn van bovenstaand merk. Overal verkrijgbaar. L. P09L 4 ZONEN, Amsterdam. WTKtCHT. GOUDA. TELEFOON No. 326. zijn soliede, licht, elegant en goedkoop. Degelijke garantie. Emailleeren en nikkelen. r Complete Reparatie-Inrichting. Beleefd aanbevelend, J.F. W. TIJEION

Goudsche Courant | 1913 | | pagina 2