LES MISER ABLES Heeren-, Jongeheeren en Kinderkleeding. ROTTERDAM. J. C. SIBBES, JAESEB- De Muziekfeesten te Gouda. Tegenstanders van de Tariefwet. „Gouda Vooruit" P. WEU ER, Telephoonnet Gouda. Bioscoop-Salon Abonneert U op dit Blad. WESSANEN LAAN, Wormerveer BINNENWEG 75, Vrij Entrée. Vrij Entrée. Openbare Vergadering Buitenla&dsch Nieuws. Brieven uit de Hofstad TJlt <3-& Fere Gemengde Berichten. Kamerverkiezingen 1913. Advertentiën. l'rol'. Dr. (i. Jaeger, fabrikaat WILHELM MER «E, Medicinale Minerale wateren licht POOL'S ODOL (DE ELLENDIGEN). Hel gesprek van dei» dag. Extra nummer ILxjazLZSLStcLlcoeZkceaa. KIEST in Juni alleen De TARIEFWET schaadt den BERGER Ten overslaan van de Heeren I'OONS en MOK zal in liet openhaar worden lIT VEIL IS OOIT een groote partij CONFECTIE en MAAT COSTIJIJMS, zijnde Colbert Cosluuins, Jacquet CoSliiums, Gcklcede Costuums, Jongeheeren Costuums, ISindcrpakjcs, Pantalons, Dcmisaisons, Wiutcrjassen, Jekkers, lleeren- en Jongfeheeren Regenjassen in Rubber en Waterproof en een partij Dames lleg-eiimanlcls in diverse modellen. hoek üadorstNlraal, Krimpen a.d. Usel. Maakt zelf uw Drukwerk, met deze poging. Behalve de ultra- chauvinÏBten stemden allen in met het denkbeeld om de wrijving tusschen beide landen te verminderen. In Duitschland daarentegen heeft men meer voorzichtig het plan bekeken. Toch is de deelname van beide zijden verbiedend groot geweest. De bijeen komst werd geopend door den na- tionaalraad Grimm, die allen welkom heette en oen explicatie van het werk program gaf. De conferentie zon een zuiver parlementair karakter dragen. Daarna zetten de Zwitaersche parle mentsleden dr. Üobat en Grenlich meer in het bijzonder de taak van het congres niteen. Hoewel allo volken natuurlijk in de hoogste mate geïnte resseerd zijn bij de pogingen tot hot scheppen van een wereldvrede, zoo zeiden zij, heeft Zwitserland toch een bijzondere taak te vervullen. In dit land worken drie grooto natio nale rassen samen tot een vruchtbare samenleving. In dat opzicht is het neutrale Zwitserland een goed voor beeld. En in do hangende kwestie tusschen Duitschland en Frankrijk ver vult Zwitserland de niet plezierige rol van bufferstaat. Waar die beide landen hun bewapening steeds opdrijven, moet Zwitserland noodgedwongen welmoe. Wie dozen toestand afkeurt, orkent daarmee het recht en tevens don plicht van Zwitserland om verbroedering te brengen, waar dio te brengen is. De heercn d'Estournelles de Constant, voor de Franschen en Bebel voor de Duit' schors betuigden beiden hun instem ming namens het betrokken volk met deze poging tot toenadering. Dit begin van de conferentie was dus zoo hoopvol mogelijk. Maar verder is men op het oogenblik foitolijk niet gekomen. Tegen hot oorspronkelijk plan in, is men voorloopig stilzwijgend weor uiteen gegaan, nadat men een ver klaring had opgesteld, zooals die was geformuleerd in een besloten zitting. De hoofdzaken hieruit nemen we over uit oen brief van den Handelsblad corresp. nit Zwitserland „De oonfe relftie veroordeelt hot chauvinistisch dryvon in beide landen en verklaart daarmee niets gemeen te hebben. Eveneens voroordoolt zij do belangen politiek die het oog slechts gericht houdt op materioele belangen of voor dooien van ondergeschikten aard. Zij is vast overtuigd en verklaart openlijk dat do groote meerderheid der Fran- schon en der üuitschers den oorlog niet wonsoht. Zij dankt de afgevaar digden van den Landdag van Elzas- Lotharingen voor de edelmoedige ver- klaringon, die een toenadering werke lijk vergemakkelijkt hebben. Zij be tuigt haar sympathie aan do vredes voorstellen van den Amerikaansohen staatssecretaris Bryan, waarin de wensch wordt uitgedrukt dat by voor- komende geschilion, dio niet lanK* diploinatieken weg kun non geregeld worden, de beslissing zal gelegd wor den in handen van het Hangsche Hof van Arbitrage. Deze vredelievende beslechting van geschillen wil do con ferentie steeds met energie en vol harding in do parlementen verdedigd zien. Eindelijk besluit zij tot een por- manente organisatie onder leiding der heden gekoxon comitó's dio vry zullen zijn tot uitbreiding van hun ledental en die tevens het recht hobben de con- forenties op geregelde tijden of des noods onverwijld bijeen te roepon. We hopen weldra meer pubhek werk van het comité te aanschouwen. overgangsmaand tusschen de beide seizoenen. In de Btad begint het uit- gaansvermaak langzaam aamtedooven, terwijl Hcheveningen nog niet officieel geopend is. In Mei neemt de Hagenaar zijn wending hij keert het aangezicht van de stad af en richt zich naar de Oh ma. Een samenzwering tegen den President. Te Poking is de krijgswet afgekon digd, naar het schijnt tengevolge van de ontdekking van een aanslag op het leven van Joeantsikai. Dinsdagavond werden in een Chineesch hotel te 1 e- king elf personen in hechtenis ge- nomon, die in het 't bezit waren van bommen en wapenen. Een aantal ver dachten, waaronder een vrouw, wei- den summier doodgeschoten. De over heid treedt zeer in 't geheim op. Te paotingfoe, zuid van Peking, ts het garnizoen versterkt. Dcitbchi.axd. De Ktsln. Ztg. verneemt van „wel ingelichte zijde", dat de firma Kropp voortdurend van vroegere beambten brieven krijgt, waarin mot onthulling van nieuwe geheimen wordt gedreigd, als de firma niet afschuift. De firma, die den eersten tjjd ze in de prolle- mand wierp, geeft ze thans aan de justitie over, om de schrijvers te ver volgen. CLXXVI. De i> voor de hofttad e. Wat in den overgang het meest trekt, de concertzaal of de frisscbe zeelucht, hangt natuurlijk geheel en al van het weer af. I)e heide Pinkster dagen, die zich ditmaal,door het heer lijke zomerweer een goede reputatie hebben verworven, hebben er niet weinig toe bijgedragen, dat de zeelucht den voorrang hoeft verkregen, 't Was er verrukkelijk op den bouloyard, den eersten Pinksterdag, toen wij ons be zoek aan de badplaats brachten. Er heerschte een drukte alsof wij in vol- seizoen waren, öecn plaatsje was onbezet onder de Oranje-galerij, in het Palace-café. En dit is het beste bewys voor de drukte, wanneer de café's vol zijn. Zeelucht maakt nu eenmaal dorstig. Den tweeden Pink sterdag viert Scheveningen haar voor jaarsfeest met een kermis op het strand. Gewoonlijk vertrekken do haring schepen een of twee dagen na Pink steren en de Pinkstermaandag is het afscheidsfeest, 't Is goed, dat de duinen zwijgen en dat do zee goen geheimen verklapt, want zij zouden boekdoelen kunnen vullen met hetgeen zij op de Pinksterkergai* te zien kregen. Laten wij echter het geheele schouw spel met den mantel dor liefde be dekken. Het leven van den zeeman is er een van uitersten. Straks zal bij een zestal weken zwerven tusschen hemel en water, zal hij hard moeten werken, slechts matig gevoed worden on zijn rust moeten zoeken in een uiterst bekrompen kooi, waar hij ter nauwernood zijn leden kan uitstrekken. En bij dat al deze twee groote kansen, dat hij wellicht nooit weerden vader- landschen bodem zal betreden of dat hij ondanks al zijn zwoegen nog maar een uiterst schraal loon thuis brengt. Dit laatste hangt af van de vangst. Eigenaardig is dat de Schevcninger niet met zijn tijd mee gaat wat de toonstelsels betreft. Terwijl in alle visschersplaatsen geen zeevolk anders dan tegen oen vast loon met daarbij aandeel in de winst wordt aange monsterd, wil oen echte Schweninger alleen varen „op zegen." Dat wil zoggen, de grootte van zijn loon hangt geheel en al af van d«ta zegen die op do vangst al dan niet rust. Het oude en elders geheel verouderde systeem houdt natuurlijk ten nauwste verband met do godsdienstigo overtuiging van den Scheveninger. Wanneer het manvolk naar zee is, keert de rust in hot dorp voor een oogenblik weer. Die tijd dient echter benut om alles gereed te maken voor de ontvangst der vreemdelingen. Hot zal vooral dit jaar eon drukken zomer geven. Maar daarnaast zal, indien de zegen ook rast op het weer, het tevens een goede zomer zyn. Koningin, reeds een groot gedeelte van deze verbouwing had ondergaan terwijl de Tweede Kamer de gelden daarvoor nog niet had gevoteerd. Blijkens hetgeen in de Kamer daar over is gesproken, bleken wy wel goed op de hoogte geweest te zyn. Echter schijnt eerst de bedoeling geweest te zyn het huis voor iets anders te be stemmen. Wat dat wel was, deelde de minister niet mede. Het is ons gebleken, dat men de bedoeling had in dat huis het centraal departement van het nieuwe ministerie van landsdefensie te vestigen. Aangezien tot de vereeniging van beide departementen nog niet is besloten, is dit plan weer gewyzigd. Voorshands schijnt men van die ver eeniging af te zien, vermoedelijk wel in, verband met de aanstaande ver kiezingen. Tevens is ons gebleken dat het woon huis, dat nu weer tot bureau zal wor den ingericht voor de vestiging van de afdeeling «Comptabiliteit van het departement van Justitie, die thans in het huis van Groen fan Prinsterer gevestigd was, zal zijn het woonhuis van den directeur der landsdrukkerij. De nieuw-benoemde directeur schijnt dat huis niet te zullen betrekken. Daarom zal men het maar tot bureau inrichten. Wij kunnen weer allerminst dat plan toejuichen. Het wortft inderdaad meer dan tijd dat eons gezocht wordt naar een goede en afdoende oplossing van hot vraag stuk der huisvesting van de departe menten. Het loopt daarmede zoo zoetjes aan spaak. Men zal ten slotte moeten over gaan tot die óéne oplossing die men zoolang mogelijk heeft tegengewerkt, n.l. de vestiging der gebouwen in de buitenwijken. Behalve om vele andere redenen, lijkt ons die oplossing daarom zeer aanbevelenswaardig, omdat frissche lucht, die in de buitenwijken te happen valt, zeer gewonscht is voor do depar tementen. HAGENAAR. I)e vorige week hebben de Tweede Kamerleden daartoe uitgenoodigd, een bezoek gebracht aan het Vredespaleis. Hieruit kunnen wy dus concludeeren dat het met den inwendigon bouw van dat paleis reeds zoover govorderd is, dat men een goed overzicht kan krijgen van hetgeen daar aan schoons en pracht te bewonderen zal zyn. Voor den buitestaander heeft het Paleis nog iets geheimzinnigs. Hoevele verhalen er ook over doordringen, naar wij vernamen moet de werkelijkheid de beschrijving ervan verre over treffen. Met ongekende snelheid heeft dit maal de gemeenteraad een veertig mille toegestaan voor den aanleg der terreinen vóór het Paleis. Men moge van den bouwtrant van het Vredes paleis zeggen wat men wil, dat is zeker, dat men het op oen mooi punt plaatste on vooral niet karig was m het terrein er om heen. Aan alle zijden is flinke ruimte gelaten. Er vóór ligt een groot plein dat thans op fraaie wijze tot eon plantsoen zal worden herschapen. Alle hood bestaat dat bij de opening van het Paleis, op 29 Augustus a.s. de geheele aanleg gereed zal zijn. Wie de Zeestraat uitkomt en links den hoek omslaat die naar den Ouden Scheveningsche weg leidt, krügt onver wacht het uitzicht op het Paleis dat tusschen groen en bloemen zich eonigermate sprookjesachtig in de verte verheft. Het verrassend effect is vooral in deze zijde bereikt. Wy mogen niet nalaten oven terug te komen op iets wat wy een vorige maal vertolden. Toen wy spraxen over de verbouwing van het departement van binnenlandsohe laken en al het geen daarmede verband hield, vertel- Sen wy ook dat het huis van Groen van Prinsterer, hetwelk thans ver- bouwd zal worden voor Kabinet der o e t er mijn ergernis en mijn ver ontwaardiging over uitspreken, dat leden en leeraars van onze Nedorland- sche Hervormde Herk, dat protestanten hand reiken aan de gezworen vijan den van hun Kerk, en van onzepro- testantsche vrijheden. Wat maakt het nit, dat de christelijk- historischen enkele voorwaarden be dongen, zij zullen gereformeerden en roomschen helpen, om de thans bestaande meerderheid in de Kamer handhaven, en als 't kan, te ver- grooten. Het is door Dr. Slotemaker de Bruine en anderen duidelijk aangetoond, dat ook na 't getroffen accoord onze vader- landsche kerk volstrekt niet veilig is tegen de lagen, welke haar door Dr. Knyper en de zijnen gelegd worden. Het is nu te voorspellen, dat worden de onderwijs-idealen der roomschen en anti-revolutionairen verwezenlijkt de volksschool op vele plaatsen zal wijken voor scholen van allerlei slag, en dat zoowel de socialistische leiders als de laters en pastoors gretig het door den ■Staat verstrekte geld zullen aanvaar den, om van hun fanatisme de jeugd te doortrekken. Dr. Kromsigt werkt daartoe mee, en daarop is nu uitgeloopen alles wat hij geschreven heeft over kerste- Oevoeligheid voor weers verandering. Gevoeligheid voor weersverandering evenals duizeligheid, prikkelbaar heid, slapeloosheid, vermoeidheid by het opstaan, urinestoornissen, en voor namelijk rugpijn, een kenteoken, dat de nieron niet meer de schadelijke stoffen uit hothloed terughouden. Een dezer stoffen, het urinezuur, zet zich af in de weefsels en gewrichten, en kan elke beweging moeilijk maken en pijn in de ledematen, de zijden, en schouders veroorzaken (rheumatiek heupjicht, jicht, zenuwpijnen) of we het kan zich als neerslag in de urine vertoonen en tal van nrinokwalen ver oorzaken. Bij gebrek aan zorg worden de nieron steeds meer aangetast en een eenvoudige, verwaarloosde rug pijn kan de ernstigste gevolgen met zich brengen en leiden tot niersteen, waterzucht, suikerziekte, Bright's ziekte, albuminerie enz. Mon kan derhalve niet spoedig ge noeg zorg dragen voor de nieren, zoodra zich de eerste verschijnselen vertoonen, en des te meer wanneer men verschijnselen als suizingen in de ooren, aandoeningen van het gezicht, hartkloppingen, koude der ledematen, benauwheden, zwellingen onder de oogen of der ledematen erbij opmerkt, die het ras naderend gevaar aan duiden. Doordat Foster's Rugpün Nieren Pillen aan de nieren en blaas haar gezondheid en werkzaamheid terug geven, dragen deze organen voortaan volkomen zorg voor het filtreoren van het bloed en het afvoeren der onzui verheden, waardoor de gezondheid van het organisme verzekerd wordt. 56 Te Gouda verkrijgb. by de hh. S. van Loon, v.h. Wolff A Co., Westhavon 11, on Ant. Coops, Wijdstr. 29. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwisse f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. Eischt gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pil len, weigert elke doos, die niet voor zien is van neven staand handelsmerk. Tegen de coalitie. Dr. A. W. Bronsveld schrijft in Stemmen voor Waarheid en Vrede: „Er zyn thans drie pjrty«n. die het eens zyn geworden. Het zyn de anti-revolutionairen, de roomsch-katho- lieken, en de christelijk-historischen. Het zoogenaamd vaste accoord is ge vonden en gesloten, waarop dit drietal elkander hou en trouw heeft beloofd. Hoe zeer het mij leed doet, en hoe wel ik het had zien aankomen, ..g van de openbare school, Wie gaat onderhandelen met de mannen van Dr. Knyper en de jezuïeten is reeds een verloren man. Ik zou niet gaarne het kwaad te verantwoorden lebben, dat de christelijk-historischen meé gaan berokkenen aan Kerk "Vaderland. Zij voltooien nu het werk van den heer de Savornin Loh- raan, die het bondgenootschap met Rome tot stand bracht; zij kunnen nu ijveren voor een man als Dr. Visser, die, zonder blikken of blozen, thans bepleit wat hij vroeger verfoeide; zij moeten nu er toe meewerken, dat de jammerlijke antithese wordt verscherpt; dat de vrije handel zal worden geknot; zij zullen te Hilversum, te Arnhem en elders een gereformeerd, te Kampen een hervormd anti-revolutionair, te IJselstein een ultramontaan als den heer van Wijkersloot helpen verkiezen, ja er voor ijveren, dat in heel het and coalitiemannen, die hun woord verpanden aan Dr. Kuyper en de bis schoppen, ons blijven regeeren. Wanneer het buis, op welks kap Dr, Kuyper den meiboom zag prijken, onder dak gebracht en afgewerkt zal zijn, dan mogen de op hun vast ac coord groot gaande christelijk-histori schen, mede aanzitten met de vijanden «van hun kerk, en misschien zal de redacteur van „Standaard" en „Heraut" op hen een dronk uitbrengen voor hun trouwe hulp. Het is mot diepe smart dat ik deze dingen nederschrijf. Des te meer verblijd het mij, hier nadrukkelijk den Hoeken stap to kun nen prijzen van mijn vriend Van Hoo- genhuyze. Hij is getreden uit de gele deren der christelijk-historischon, er heeft in het „Handelsblad" een schrij ven gericht aan Dr. de Visser, dat bij duizenden afschriften in ons land moest worden verspreid. Na al wat ik van Dr. de Visser ondervonden heb, boe zemt het mij geen of weinig belang stelling in, wat hij moet gevoeld heb ben, toen hij die woorden van Ds. van Hoogenhuyze las, maar dit moet ik zeggen: als ik Dr. de Visser op zie treden in, en zie ontvangen door menschen, die een belang van onze Ned. Herv. Kerk willen behartigen, dan verbaas ik mij over de verwarring, welke de politiek aan weet te richten in de gewetens van christen-menschen. De roomschen blijven natuurlijk aan de coalitie trouw. Zij verwachten nog méér van een christelijke regeering, dan zij reeds verwierven. Onvermoeid zijn zij bezig met de macht van den priester uit te breiden en beslag te leggen op alle levenskringen. Ook hopen zij niet zonder grond op de be zetting van meerdere plaatsen in onze rechterlijke colleges en op de benoe ming van talryke geloofsgenooten tot ambtenaren by den post- en telegraaf dienst. De benoeming tot directeur- generaal van een beslist-roomsche is voor hen alweder een moedgevend feit." Schr. laat dan nog eens afdrukken het adres aan Koning Willem III, in de dagen van de April-beweging van 1853 opgesteld door den onverdacht anti-revolutionairen baron De Geer van Jutphaas, in welk adret tegen het Roomsche ultramontanisme gewaar schuwd wordt. Hy vraagt, of met alles is uitgekomen, wat daar voorspeld werd. En dan vraagt hy zich ten slotte af: „Doch wat zullen wy dan doen Ik zou zeggen, dat wy in Juni in geen enkel geval, en onder geen voor waarde een coalitie-candidaat moeten stemmen. Al zyn er onder hen, aan wier bekwaamheid, en godsdienstigen zin wy niet twyfelenal geven zij orgels ten geschenke aan een kerk al steunen zij geldelijk onze hervormde christelijke werkzaamheden; al twijfe len wij in andere opzichten aan hun eerlijkheid niet een coalitio-man vooral van protestantschen huize, heeft op politieke terrein geen onbevlekt geweten. Er moet iets onderdrukt, ter zijde geschoven zijn in hen, dat hun b ik benevelt, dat hen het zwart doet zien als rose; en zoo lang deze toestand bij hen aanhondt, mogen wij hen niet stemmen en steunen. Zoudt gij dan wenechen, dat de liberalen weêr de meerderheid ver wierven Hierop antwoord ikik hoop dat dit coalitie-ministerie genoodzaakt zal worden, om af te treden. Ik ken als burger van Gods Koninkrijk geen jrooter vijand, en voor elk geestelijk jolang geen grooter gevaar dan het farizeïsme en dat stuitend verschijnsel zie ik herleven in de saamgekoppelde „christelijke" partijen. Wordt die macht gebroken, dan zal ik mij .ver blijden. Zoo wilt gij dus den zege helpen voorbereiden van het socialis me? Ik vraag, of die macht gebro ken is of verminderd onder dit Kabi net Ik meen van het tegendeel. Maar er moet een einde komen aan het misbruiken, aan het exploiteeren van het geloof, om aardsche macht te be komen, en ons protestantsche Neder land te maken tot een provincie van de jezuïeten.'. De centrale werkplaats van de H. IJ. S. M. Men meldt uit Haarlem aan de N. Crt. De firma Wegerif te Apeldoorn heeft een belangrijk werk ter uitbreiding van de centrale werkplaats te Haarlem der H. IJ. S. M. onder handen, groo* tendeels bestaande in betonwerk. Wij vernemen, dat zich ernstige verzakkin gen hebben voorgedaan, zoodat het werk ïs stopgezet. Waarschijnlijk zal wat reeds vervaardigd is, moeten wor den gesloopt. Ons werd medegedeeld, dat de schade meer dan een ton be draagt, komende ten nadeele der H. IJ. S. M. Wederom is een Britsch stoomschip op oen ijsberg geloopen, Gélukkig evenwel heeft deze botsing niet zulk een noodlottig gevolg gehad als die van de Titanic. Het schip de Chiltern Range, op weg van Huil naar Montreal, is Zondag in de plaats van bestemming aangekomen, maar het was door de aanvaring leelijk geha vend. De botsing had den lsten Mei plaats in een dikken mist. Drie ijzeren platen aan den boeg worden inge drukt, doch gelukkig boven de wa terlijn. Uit dit ongeval blijkt wel dat de maatregelen, welke door de trans atlantische stoomvaartmaatschappijen genomen zijn om dergelijke rampen als welke de Titanic getroffen heeft te voorkomen, nog niet voldoende zijn. Een wachtschip, de Scota uitge rust met een toestel voor draadlooze telegrafie, kruist in de nabijheid der ijsbergen en hoewel de tijdingen van dit schip van veel beteekenis voor de scheepvaart zijn, is het toch duidelijk dat dit eene vaartuig niet overal te gelijk kan zijn. Er gaan thans stem men op die om meerdere wachtsche pen in die gevaarlijke zone roepen. Een voorval op de Diamantenbeurs. In het gebouw Beurs voor den Diamanthandel, op het Weesperplein te Amsterdam heerschte Donderdag namiddag heel wat consternatie. Een van de bezoekers, de handelaar E., had aan de schrijftafel gezéten en vermiste, eenigen tijd Tater, een negental partijtjes diamayt. Ver schillende crediteuren van E. waren in het gebouw aanwezig en kwamen op het gerucht toesnellen. Eén hunner vertrouwde het zaakje niet en ver zocht E. mede te gaan naar zyn op de bovenverdieping gelegen kantoor. Aldaar hebben de gezamenlijke credi teuren den man opgesloten gehouden tot des nachts halftwee, toen hij einde lijk door de mand viel en bekende, dat zijn zaken in de war waren en hy een tekort had van f 120,000. Hy bood 60 pet. aan en na zich vergewist te hebben, dat dit bedrag zou worden voldaan, is de arrestant weer vrijge laten. Men begrijpt, dat het gevaljn diamantkringen druk besproken wonlt. (N. v. d. D.) Men meldt nit Zwammerdam aan het Vaderl.: In verband met vermoedelyk hier ter secretarie gepleegde malversatiën heeft het parket te 's-Gravenhage een onderzoek gelast Auto-ongeluk. Donderdagmiddag is nabij den Gin- kelenberg tusschen Ede en Arnhem de auto van den heer v. B. tegen een boom gereden. De inzittende, logé's van den heer en mevr. v. B. (de familie vanT. uit Rotterdam) en de chauffeur eerden ernstig gewond. De chauffeur het ernstigst. Da gewonden zijn het zet Diaconessenhuis te Arnhem ver voerd. De toestand van de inzittenden is zeer bevredigend zij verlaten heden het ziekenhuis. Vrijdagmiddag had te Werkendam een treffend sterfgeval plaats. De aanspreker C. B. v. D., op weg om verschillende personen te verzoeken voor een begrafenis, zakte plotseling op straat ineen. Ijlings schoten eenige personen toe om hulp te verleenen, doch het leven was reeds gevloden. Steenwijk. De heer L. F. Duymaer van Twist, sedert 12 jaar afgevaardigde ter Tweede Kamer voor 't district Steenwijk, thans weder door de antirev. definitief can- didaat gesteld, is in een gisterenavond gehouden vergadering, ook door de ühr.-Hist. en R.-Kath. tot candidaat geproclameerd. (Ned.) Behrlve het aftredende lid mr. J. Loeff en de heer W. H. Vliegen, zal naar de N. R. Crt. meldt, in het district Waalwijk nog cjindidaat worden ge steld een anti-Tariefwetman. Bodegraven en Woerden. De centrale Christel.-Hist. Kiesver- eenigiDg in het district Bodegraven heeft het aftredend lid mr. Van Id- singa candidaat gesteld. Alle Chr.-IIist. kiesvereenigingen in dit district had den zich reeds voor deze candidatuur verklaard. De R.-K. kies vereeniging te Woer den (distr. Bodegraven) heeft besloten de candidatuur-Van Idsinga niet to stellen, maar zich bij het to nemen beeluit van de centrale neer to leggen. Opgave der Personen, die zich gedurende de week van 9 Mei tot 16 Mei in de Gemeente gevestigd of doze verlaten hebben. GEVESTIGD: G. M. Dogterom, Wed. v. Wijnen uit Krimpen a'd. Lek in Krugerlaan 101 B. Begeer uit Arnhem in Boele- kade 112. Ca. Spruijt, Wed. Kruiswijk uit Rot terdam in Oosthaven 52. J. C. Zweers uit Zwolle in Kruger laan 101. N. B. A. G. Raedt uit Deventer in Oosthavon 5. C. van Meijeren uit Boskoop Ileérenstraat 151. C. J. D. de Haan uit Eindhoven in Wjjdstraat 31. J. J. Vredenburg uit 's Gravenhage in Nieuwehaven 127. L. Beerthuizen uit Montfoort ir Eraamustraat 3. G. Schut uit Amsterdam in Turf markt 73. A. de Mooij uit Gravenhage in Verlorenkost 9. F. F. Kousbroek uit Bloementhal in Dnbbelebuurt 3. E. Lambert uit Rotterdam in Steijn- kade 24. A. de Wilde uit Laeken in Hoog straat 4. VER TROKKENEK A. E. Tenthof uit Wilhelminastraat 45 naar Amersfoort Koningstraat 50. A. M. van Leeuwen uit Boelekade 141 naar Schijndel. S. Fontein uit Westhaven 46 naar Harlingen, Voorstraat 80. J. C. den Edel uit IJösellaan 96 naar Rotterdam Sophiakade 72. G. G. C. Weil uit Punt lnaarHil- sum, Asterstraat 40. G. A. v. d. Klis uit Boomgaardstr. 63 naar 's Gravenhage, Zorgvliet- straat 182. A. M. Spee uit Bogen 20 naar Haar lem, Kerkhofstraat 10. T. van Leeuwen uit Karnemelksloot 191 naar Alphen, Otweg. A. Hoek uit Bockenbergstraat 31 war Rotterdam, Wollefopponstr. 50 b. i M. Rood nit Markt 67 naar Am* •terdam, Nieuwe Keizersgracht 69. Ca. de Ruyter uit Tuinstraat 23 war Rotterdam, Stationsweg 58. H. W. G. Holland uit Blauwstraat 1 naar Delft. M. A. Voerman uit Zeugstraat 76 naar 's Gravenhage Kanaalweg 106. E. Schut uit Turfmarkt 73 naar Harderwijk, Sanatorium Sonneranck. R. H. Cools nit Krugerlaan 66 naar Botterdaift, Ooitzeedyk 99. V Getrouwd: H. P. VAN REEDT DÓRTLAND EN W. BROUWER, die, mede namens de familie hartelijk dank zeggen voor de betoonde be langstelling. Gouda, '8 Gravenhage, ^ei 1913. TWEEDE AANKONDIGING. Bij vonnis van de Arrondissements rechtbank te Rotterdam, den 20sten Januari 1913 bij verstek gewezen, is het huwelijk, bestaande tusschen ALIDA BONG AARDS, zonder beroep, en JpHANNES GIJSBERTUS JON- QUIERE, journalist beiden wonende te Rotterdam, door echtscheiding ont bonden verklaard. De Procureur van Eischeresse, Mr. ADOLPHINE E. KOK. Hoogstraat 7. Gouda. Steeds verkrijgbaar en voorhanden de echte volgons systeem STl'TTOA KT. voor heeren, dames en kinderen. Prijscourant wordt gaarne op aan vrage gratis verstrekt. **-—<s9" 11 en by Apotheker, GOUWE 135 Aangesloten Tel. No. 355. JONKER Czn., A., fa. CORNs. JONKER A Zn., In aardewerk enz., Cra- bethstraat 73. 356. MONTÏJN, J. J. A., No taris, woonhuis, Crabeth- straat 67. 357. WE8SELS, K., Boek handelaar, Boekbinderij, Groenendaal 24. 358. IJSSELSTIJN, J. A. C., Brandstoffen, Kattonsin- gel 33. 359. WITTE VAN DE VEL DE, C., Veerstal 3. 360. LIEPELT, P., Paardon- handelaar, Jaagpad 21. De licform-llaeons bevallen 85 en 45 c M.3 en kosten sleebis HO en 50 ct. p. stuk. Weiger llacons welke niel voor zien zijn van bovrnslaaml merk. Overal verkrijgbaar. L.,P«DI, ts ZONEN, Amsterdam. Deze week extra ELITE l'IIOGIIAMMA met de kunst film nit do „Serie d'Art" Pathó Frères. Naar het onsterfelijke, meesterwerk van VfCTOR HUGO. Deze opname is een waar kunstproduct op 't gebied van cinematographic. Pracht voilé, heldere photographieen, schilder achtige kleedordrachten en décors. Drama in 4 deelen en 12 acten. Lengte ruim 4000 M. In de Witte Bioscoop te Amster dam en overal enorm succes N.B. Deze week zullen de eerste j deelen vertoond worden. Dit Prachtprogramma zal aangevuld worden met een ge kleurde natuuropname en een komisch nummer. Eigen Opname. Gewone prijzen Plaatsbespreken 5 ct. aanbevolen. Aanvang 8 uur precies. OPGERICHT HU KONINKLIJKE FABRIEKEN Voedert ow Vee met de zuivere murure merk ,8ter" en W L, e» BOT A BOON K 9 HO KM. MN merk Wh, Uitmuntende door hoog eiwit en vetgehalte en grootste voedingswaarde Here-Diploma Partje 1900. Segen Gouden Medailles door invoerrecht op bouwmaterialen. Een belasting op de volkshuievesting. van Gemaakte Deze VEItKOOt'ING heeft plaat* in het verkoophuis van Aanvang' der Verkooping: ZATERDAG 17 M EI 's morgens te 10 uur. Elk kleedingstuk kan gepast worden alvorens het te knopen. igo op WOENSDAG 21 MEI 1918, in de zaal van den heer J. VAN DER PLAS te Krimpen a.d. Usel. SPREKERde heer A. H. C. KIP, Candidaat; in de Godgeleerdheid nit Amsterdam. ONDERWERPT Willem de Zwyger en Zijn tijd, toegelicht door 80 lichtboeiden. Toegang crU- Aanvang uur. Kinderen geer** toegang. Circulaires, Menu's, Muziek, Teekeningcn, enz. De „(Hf/fiTJCOJPfHTIÏ" (wettig gedopon.) 20 stelt U daartoe in de gelegenheid. Prijs compleet f 17.50. Vraagt inl. „ALG. COMMISSIÉ-BUREAU", HOOGSTRAAT 158, ROTTERDAM. Kantoor van 9—6 nyr.

Goudsche Courant | 1913 | | pagina 2