OPENBARE VERGADERING 4 Natuurlijke Medicinale Bronwateren Tegenstanders van de Tariefwet. zra SNEL en STERK PIANO'S S.&S.v,Dantzig SCHOEISEL Verbandstoffen I C. SIBBES, gemalen Jftvarijst Intercommunale Hypotheekbank E. N. R. en Rover i TAN DES É7DEN (.,|P"S£r C. SMITS, Anton Coops, Huishoudscholen. de Boer's L. van d^r Beek, Bioscoop-Salon „Gouda Vooruit". LES MISÉRABLES te Nieuwerkerk a.d. IJsel 's Gravenweg. Muscatel d'Algarve F(IJWIELBANDBi Hemden. Boorden. Dassen. Handschoenen. Kousen. Sokken. Enz. Enz FRANS JOZEF BlfTERWATER ZAGER Jü P. Weijer, Mr. J. H. G. Rotterdamsche Havens Uw adres voor Brieven uit de Hofstad. ZosRoopaoÜQ tfirieven. Advertentiën. Goudsche Telephoon Maatschappij. Prof. Dr. O. Jaeger, fabrikaat WILHELM LENDER SiiHNE, Thermogenewatten. Kheumatiekwaücn. Aspirine Tabletten. ^Dj licht POOL'S ODOL Vraagt 15 cent per pondspak. MF" Oc Tariefwet schaadt eiken burgert onderwerp: De Tariefwet-Kolkmaii. Roeiersvereeniging „EENDRACHT" Bezichtiging der Bliksem. ZoxLcLcLg1 Aiotor- of Stooiiibooteii Prijs f 0.25 per persoon. Heerengracht 615, Amsterdam. De bank stelt verkrijgbaar: ll 01 pandbrieven in stukken van AA f1000, f500 en 100 tegen beurs- JjJJ koers, thans 0, 0 M. M. BELONJE Jr., Maakt zeif uw Drukwerk, HJE8T In Juni alleen De TAKIEPWET schaadt den BLBGEB Vraagt 70 ets per flesch. Zoete Boode Wijn. Zeer aan te bevelen. Firma C. LÖLHEJMS, BUITENBAND f 5.50 BINNENBAND f3.75 P. HULLEMAN, Lange Tiendeweg 16 Gouda. d-O-CTID^.. ANTON coops, Kleiweg 48. Gouda. Fijn Dames- en Heeren de provincie Posen is het slachtoffer geworden van den bekenden' Spaan- sghen schatgraver. Eenige jaren ge leden verdween zijn zuster, zonder dat men een spoor van haar kon ontdekken. Hoe de bedrieger in Spanje dat te weten is gekomen, is raddselachtig. Maar in elk geval kreeg de fabrikant kortgeleden eon brief uit Spanje, om hem mede te deelen, dat zijn verloren gewaande zuster gelukkig en rijlcger trouwd was geweest. Nu was haar in tn gestorven, en om in het bezit van rijn fortuin te komen, was hot noodig dat haar zwager, die onschuldig ge vangen zat, eerst met behulp van een som geld bevrijd werd. De goedgeloovige worstfabrikant zond tweemaal 4000 mk. in bankbil jetten aan het adres van den Spanjaard, maar dit gold was volgens hot ant woord, nog niet voldoende. Toen hij woer moest opdokken, kreeg hij arg waan en stelde hij de politie mot do zaak in kennis. (N.R.Crt.) De BerlijnBche bruiloft. Gisteren om elf uur c/ntving het bruidspaar in tegenwoordigheid der Keizerin op het Hof een aantal depu- tatiën uit hot Hof en het Rijk, en verschillende vertegenwoordigers van bnitenlandsche Vorsten, w. o. de Nedorlandsche gezant, Geversverder een deputatie uit Brunswijk, Hanno ver, Potsdam, uit het 2e regiment Loibhuzaren enz.s Er werd telkens een korte toespraak gehouden, waarna de Keizerin on het bruidspaar in harte lijke woorden hun dank betuigden. De Keizer en de Tsaar met hun eeregevolg maakten des morgens een auto-tocht naar Charlottenburg en hot Grünewald. Om halfeen gebruikten de Keizer en de Tsaar het noenmaal in hot casino van hot officierenkorps van het Keizer Alexander-regiment. De Koning van Engeland lunchte bij den Engelschen gezant. Gisterenmiddag maakte de oude her tog van Cumberland, de vader van den bruidegom, met zijn adjudant oen autorit. Hot publiek, dat hom onmid- dellgk herkende, drong op den wagen toe, en een knaap van 13 jaar, die te nabij kwam werd door een dor spat borden gegrepen en op den grond go- worpen. Bij onderzoek bleek hij een hersenschudding te hebbeH gekregen. Direct levensgevaar was er echter volgens de geneesheoren niet. Men herinnert zich, dat de auto van den Keizer onlangs wij meonen te Straatsburg ook een schoolknaap aanreed. liet ongeval had toen echter ernstiger gevolgen. De knaap was onmiddellijk dood. Amerika. Het conflict met Japan. Uit Tokio wordt geseind, dat hot antwoord der Amerikaansclie Regee- •ving op het Japanscho protest togen de Cahfórnische wot op het grondbe zit, waarin de eerste ontkent, dat deze wet inbreuk maakt op do Japanscho verdragsrechten en daarom weigert het Amerikaansche Opperste Gerechts hof over haar rechtmatigheid te laten beslissen, in Japan zeer ongunstig is ontvangen. Het Departement van Bui- tenlandsohe Zaken heeft Chans den Japanschen gezant te "Washington, baron Chinda, opdracht gegeven te trachten Bryan le overtuigen van het ;ood recht der Japansohe opvatting, an het voorBtel over bedoelde wet door het Californische volk een refe rendum te laten houden, wil men in Japan niet weten, omdat dit toch ten gunste der wet zou uitvallen. Balkan-Staten. Een gevangen Duitsch officier. Men zal zich herinneren dat in ver scheiden bladen na de inneming van Adrianopel het gerucht was opgeno men dat er wel 60 Duitsche officieren in Turksehen dienst krijgsgevangen waren gdmaakt. Dit zestigtal is nu naar wij in" de N. Crt. lezen, tot één enkel voormalig Duitse^ officier, ze kere Wagner, teruggebracht die echter 3edert 1910 in Turksehen dienst was. Hg drilde tijdens het beleg jonge, pas aangekomen recruten en reservisten en was daarna ordonnans-officier van Sjoekri pasja. Hij werd bij de overgave licht gewond en in gevangenschap naar Philippopel gebracht van waar hij wist te vluchten en over Roeme nië Konstantinopel kon beroiken. Uit zijn wederwaardigheden is merk waardig wat hij vertelde over het go hrek aan zout in de belegerde voste. Een pond zout kostte tegen het einde van den eerste wapenstilstand f 48. Over den eersten wapenstilstand was hot officierskorps zeer verontwaardigd te meer daar gedurende dien tijd Adrianopel geheel verstokon bleef van lovensmiddelentoevoer, terwijl de Bul garen alles langs den spoorweg voorbij Adrianopel aanvoerden tot zelfs stalen spoorstaven. Toen de stad eenmaal gevallen was hebben de Komitadsjis wreedaardig huisgehouden in de stad. De staaltjes welke Wagner daarvan meedeelt zijn afgrijselijk. Het werk van vrouwen houdt nooit op. Moeders", hebben steeds haar ban den vol, do zorgen voor het huishouden en de kinderen gaan steeds door en zoodoende hebben zij goen tijd om de noodige rust en afleiding te noinen, geen tijd om acht te slaan op waar schuwende pijnen. En zoo gaan zij lijdzaam voort, zoo goed als zij kunnen. Zij beschouwon de hevige, terneer drukkende pijn in de lendenen, die bukken of opstaan tot een kwelling maakt dat vermoeide, doffe gevoel, waaraan zij zich niet onttrekken kun nen die ellendige zwakte, hoofdpijn en duizeligheid, die haar werk lubbel zwaar maken, als kwalen aan v.ouwon eigen. Doch het is niet noodig, dat vrouwen altijd lijdend zijn. Er zijn minder vrouwenkwalen dan gedacht wordt, vaker zijft haar kwalon te wijten aan overwerkto nieren, die haar gewichtig werk, het filtreeren van het bloed, niet beh'oorlijk verrichten, waardoor de onzuivetheden, die in het bloed achter blijven, langzamerhand ziekte door uw geheele gestel verspreiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen wer ken rechtstreeks op de nieren en blaas en zorgen voor een geregelde urine- afschoiding, waardoor de onzuiver heden afgevoerd wordeni Zij zijn der halve bekend als het geneesmiddel bij uitnemendheid tegen alle nier- en blaas- k walen. 50 Te Gouda verkrijgb. bij de hh. 8. van Loon, v.h. Wolff Co., Westhaven 11, en Ant. Coops, Wijdstr. 29. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissol a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pil len, weigert elke doos, die niet voor zien is van neven staand han^lsmerk. CLXXVII. Wij hebben in den Haag altijd nog een Dierentuin. Officieel heet de in stelling veel fraaier. Die riaain ia echter al te mooi om hier nog eens te noemen. liet komt daarop neer dat de dierentuin de plaats is waar het genootschap haar liofde zal bot vie ren tot heil van het dieren- en plan tenrijk. Dieren zijn echter schaars te vinden in den tuin. Vermoedelijk houdt dat wel verband met den stand der financiën. Schitterend is deze nu niet door alle tijden heen geweest. De laatste jaren echter schijnt het beter te gaan. Binnenkort wordt het gouden feest herdacht en men stelt zich voor dit luisterrijk te vieren. Als tuin van vermaak heeft de Die rentuin altijd in een moeilijk parket gezeten. Bedoeld voor den gegoeden middenstand, zat er wel eons rijzing en daling in het peil van het publiek dat de feestelijkheden bezoekt. De directie heeft daar haar schuld aan. De kermis is in den Haag afge schaft, doch het is een zonderlinge speling van het noodlot dat deze daarna een veilig onderkomen vond in den Dierentuin. Men heeft zelf wel gevoeld dat het een verkeerde zet was, want de naam „kermis" werd angstvallig vermeden. Het feest heette voorjaarsfeest, ook wel kermesse d'été, een naam die niet klopt niet den eer sten. Op het1 oogenblik woedt het feest weer in den Dierentuin. Wij zullen den lezer een beschrijving ervan be sparen. Er valt alleen dit uit te loe ren, dat er nog al wat geld stuk ge slagen wordt. Dat zou beter besteed kunnen worden. Er wordt in den Haag even goed als in andere steden vaak steen en been geklaagd over de dure tijden, de zware belastingen, maar als men dan weer ziet hoe gemakke lijk men zijn geld weggooit aanvaller- lei tweede en derde-range-vermaken, dan gevoelt men niet veel meer voor die klachten en beseft men de waar heid van het gezegde, dat klagers geen nood hebben. Echter willen wij eerlijkheidshalve, in aanmerking ne men, dat in den Haag meer dan el ders het getal ongetrouwde jongelui sterk vertegenwoordigd is. En zij zijn liet natuurlijk in de eerste plaats die het kermisterrein bevolken. Doeg om op den Dierentuin terug te komen, behalve het schoone voor jaarsfeest, tracht de directie andere vermaken aan te brengen ten einde de leden tot het lidmaatschap te ver lokken. Concerten door de stafmuziek of de Koninklijke Kapel trekken zo- mereavonds een vaste schare hoor ders. Amusant is het wei niet en Ju piter Pluvius vergast maar al te vaak de rauziekbegeerigen op een flinken plasregen. De oude lui zitten bij de concerten aan de tafeltjes en de jongelui wandelen wat rond bij en teer punt, yooral i want half den Raag heeft wel de buite welke gelegenheid zij allicht pret tige kennis aanknoopen. In dit op zicht zijn de voorjaarsfeesten dan ook geschikte gelegenheden. Naast het ar tistieke van de muziek blijft dus het aangename niet uit. De mantel der liefde bedekke veel, niet al te veel echter, hopen wij. De raededeelingen van het Dagblad van Zuid-Holland en 's-Gravenhage betreffende oén conflict tusschen Prins Hendrik en de regeering, hebben heel wat stof opgejaagd. Men weet dat de Prips had gewild dat decoratiën wer den verleènd aan hen, die zich bij de ambulance op den, Balkan onder scheiden hebben. De regeering scheen daartoe niet bereid te zijn. Althans niet op dit oogenblik. Of de geheele kwestie van veel beteekenis is, valt te betwijfelen. Het lag immers veel eer op den weg van de regeeringen der staten, aan wie het Roode Kruis hulp heeft verleend, om thans aan de ver dienstelijke mannen en vrouwen een decoratie te verleenen. Overigens dient men die racnsehlieveudc hulpvor- leening niet hooger aan te slaan dan rationeel is. De landen die geholpen zijn, zijn gebleken te kort te schieten in de zorg voor do slachtoffers van den oorlog. Wanneer nu uit andere landen steun wordt verleend, is die steun indirect aan den oorlog gege ven. Het is in dezen gedachtengang zeer de vraag of het gewenscht is dut de regcering van een ander land hufJ de betuigt aan particulieren, die uit eigen initiatief geldelijken en moree- lon steun verleende. ITet is nu eenmaal een feit, dat men op het terrein van de filantropie hier graag doordraaft. En niet altijd juist vraagt men of het goede dat gedaan wordt opweegt tegen het 'indirect kwaad door dat goede gesticht. liet gerucht.gaat nu dat op 31 Au gustus bij den algeineenen lintjesregen de druppeltjes zullen vallen op de ambulance die op den Balkan werkte. De lintjes vormen in het algemeen in de Residentie een tje. Wat de buitenstaander niet [weet, is dit, dat de lintjes volgens vaste regelen worden verleend. Wie een bepaald aantal jaren lift der 2e Kamer is, krijgt op don laatsten Au gustusdag een leeuw thuis wie als ambtenaar een bepaalden rang gedu rende zeker qantal jaren heeft bekleed ziet z'eh ook om die reden alleen al begiftigd met een orde-teeken. Booze verhalen doen daarbij de rondte de stof ervoor ligt door de, lintjes opge hoopt. Natuurlijk heeft de onderschei ding een groot deel van haar waarde vorioren door de wijze waarop tel kens de lintjoa worden uitgedeeld. Het gaat ver - mee ajs met vele andere voordeeltjes w|ie in het warme hoekje bij den Haard zit, warmt zich het best. Bij een bespreking overf lintjes dient men echter ip het openbaar voor zichtig te zijn. yVie er geen heeft en zich smalend over de lintjes uitlaat, wordt allicht vap in stilte gekoester de jaloezie verdacht. *Terwijl de ge lukkige bezitters niet veel kwaads kunnen zeggen. J Wie wel eens een enkele maal ach ter de schermen! mocht zien en weet hoo de lijst van onderscheidingen ;esteld, komt licht tot de deji zijn eigen taartjes niet eens lust. *-* De actie voor de verkiezingen is in voflen gang. Langzamerhand komt uien in stemming. Hoe het in' Den Haag gaan zal en hoe de uitslag zal zijn, is wel niet twijfelachtig. F eite- lijk gaat de strijd alleen heftig in het eerste digöirt, waar de sociaal-demo craten fiurMtiterpte best doen- om den heer Toc'Laan ie behouden en waar de concentratie pile zeilen bijzet om hem te wippen yoor den heer Deen. Het gerucht gjaat al dat de heer Ter Laan indiejn hij niet herkozen wordt, een geirjeente-betrekking zal krijgen, die wij echter niet nader zullen len aangeven, omdat dit gerucht ons nogal onwaarschijnlijk voorkomt. Men zou den jheer Ter Laan dan ook in den geméenteraad kwijt raken waarom B. en [W. wel niet rouwig zouden zijn. Intusschen, afwachten is de bood schap. Verrassingen komen altijd vroeg genoeg. 1 HAGENAAR. wordt samengei v. Wij zijn in ons dorp weer in den jaarlijkschen komkommertijd. Een flink gedeelte van de mannelijke be volking is wederom naar verre oorden getogen om voor vrouw en kroost het dagelijks brood te verdienen. Terwijl de Amerikanen er aan denken lang zamerhand huistoe te keeren, zijn de handelaren op Duitschland, Enge land, Frankrijk, Oostenrijk, Denemar ken, enz. meerendeels eerst voorkor ten tijd naar die landen vertrokken, om daar «een zoo groot mogelijk ge deelte van hun voorraad Boskoopsche culturen van de hand te doen. Met clubjes van drie, vier of vijf reisden ze af, om zich in den vreemde te ver- deelen over de grootere en kleinere centra van bloem- of boomkweekergen, ten einde oude bekenden te bezoeken, nieuwe afnemers te verwerven. Steedp grooter wordt het nnntal der reizende en trekkende handelaren, immer lan ger en uitgestrekter zijn hunne tochten. Hoe zalig zal dit alles veranderen, als de voorspelling van den heer Vegtel in vervulling gaat en wij door onze nieuwe invoerrechten zulk een koop krachtig Neerland krijgen, dat onze kweekers in eigen land voldoende af zetgebied vinden voor hunne produc ten Gij vrouwen van Boskoop moet allen sinds Vegtel sprak, wel in hart en nieren protectionisten zijn gewor den. Door de nieuwe tarief wet zult ge voortaan uw man niet zoo lang meer behoeven te .missen, zal hij naast de deur de boterham vinden, waar voor hij nu lange reizen moet maken. Dat zal eerst eene gelukkige toe komst gevenJa, natuurlijk voor wat, hoort wat. Mot een glimlach op het gertaat zult ge dan ook zeker hoogere prijzen willen betalen voor uw boter, kaas,' honig, vleesch en vet, vermicelli, sago, havermout en specerijen. Wat dèeit het u, of go al meer hebt te bestoden voor garen, lint, band, knoo- pen, veters, katoen, gordijnen, tapijten, vloerzeilen, aardewerk en kristal Manlief blijft voortaan dicht bij huis! En nog zult ge niet pruttelen als ge bemerkt dat uw hoeden, petten, kloo- roafj tafellakens, servetten, lampen, tafels en stoelen wat verhoogd zijn in prijs! Ja, de protectionistische staat door den hoer Vegtel zoo idealistisch voorgesteld, moet wel uwe sympathie hebben Zij brengt u liet paradijs op aarde Doch keeren wij tót onze nu nog trokkendo plaatsgenooten terug. Waar zoovelen steals weer dezelfde personen bezoeken, kan het wel niet verwon deren, dat onze mensehen elkaar wel eens in don weg loopen. Begroetingen met de woorden„U is reeds de derdo of vierde Hollander vandaag" zijn dan ook lang geen zeldzaamheden, dos avonds, na gedane arbeid, gebourt het meerdere malen dat verscheidone plaatsgenooten elkander in eene in richting van vermaak of uitspanning! Ontmoeten. Dan gaat het meest on der elkander gemoodolijk en gezellig toe, en menig gezicht dat de wenk brauwen zou fronsen en zich afwen den van dezelfde vermaken, wanneer ipe slechts in liet heimatliche dorp zelf werden gopresontoerd, komt dan uit rijn strakke plooien. Dan wordt nog eens met recht de vrijheid genoten, die thuis uit beginsel of vroea voor anderen niet mag worden genomen. Den volgendon morgen is men weer ^roeg op pad om den concurreerende1 Oollega op alle manieren toch vóór te zijn. Inmiddds drukt de afwezigheid van. zoo velen, tijdelijk hot stempel van stilte en saaiheid op ons dorpsleven. De neringdoende vooral beloven een slappen tijd. Sigarenhandelaars missen verscheidene en veelal ook de beste hunner klanten, hotelhouders zien hunne societeitsavonden onbezetwin keliers kunnen bemerken dat vrouw lief dezer dagen alleenheerseheres is in haar huis. Waag het niet in dezen tijd eene inteekenlijst voor welk doel ook te presenteeren ge komt er zeker met een tegenvaller afIn sommige kweekerijen vordert de arbeid nu ook minder snel, daar het alziend oog van den meester tijdelijk wordt gemist. Op één gebied toch, is er dit jaar in den Boskoopsche stillen tijd nog heel wat leven. De politieke zaak blijft aan de orde van den dag. Vooral van rechts tracht men de zaak flink warm te maken, en meer of mindere groote mannen dier zijde kwamen de laatste weken naar hier om de coalitie meer der leven in te blazen. Wat ook eigen lijk geene overbodige zaak is. Onze gemeente heeft over de bemoeiingen der rechtsche regeering ten haren op zichte nu niet zoo hoog te roemen. Zulk8 is wel duidelijk in het licht getreden bij, de verschillende male# dat de eereplaats in deze gemeente, de burgemeesterszetel, onder dit mi nisterie onbezet was. Het is waar, dit eere ambt werd (hoewel niet con amore en na heel wat geharrewar achter de schermen) van Antirevolutionaire zijde gegund aan de zwakste groep der coalitie-partijen hier ter plaatse, de Christelijk-Historische, doch zouden er velen ten onzent stellig willen beweren dat deze vriendendienst ooit heeft geleid tot wat men noemt „the right man on the right place" Na het overlijden van den laatsten antirevolutionnairen burgervader, werd ons gezonden een bankier, wiens eigen zaak een smartelijk fiasco had geleden. Niettemin eene krachtige energieke figuur, doch onmogelgk door zijne aristocratische ongenaakbaarheid. He laas, toen zulks ten goede keerde, ging hij heen, onze gemeente vele goede verbeteringen nalatend. Zyn opvolger had schijnbaar geene andere verdiensten als dat bg Christelijk- Historisch was. Althans onze vroede vaderen kondën zich met zgn bestuur niet vereenigen, zegden hem hun vertrouwen op en de man ging. Toen (een kerel uit één stuk en daarbij toch christelijk, was in dat ontevreden ^jlaatske immers noodig,) kregen wij de-militair, gewoon slechts te bevelen, te leiden. De groote, fiere, doortastende persoonlijkheid voor de opengevalion plaats scheen "gevonden. Aller oogen waren op den nieuwen burgemeester gevestigd. Men heeft in ons dorp niet de gewoonte den nieuwen burgervader met muziek, gejuich en eere wijn in te halen. Dus kwam hij, onopgemerkt op een Zondagmorgen, slechts begroet door zijne onmiddellijke ondergeschik ten, de politie. Hij kwam, hij zag, hij overwon tevens Sinds dien zijn vele maanden reeds weer verloopen. Verschillende vragen zijn voor beantwoording vatbaar. Zijn onze verwachtingen vervuld Hebben wij in ons lastig te besturen dorp ge kregen don on vermoeiden stuwer der gemeente in do richting van vooruit gang op verschillend gebied Zagen a grondigen kenner van gemeontezakeiydQorkneed in onze speciale plaatseHjkVÈcjBngen Ont moeten wij, op het terrein der polit ie- zaken, ook den bevelvoerenden offi cier, krachtig, zelfbewust optredend Kortom, hebt en wij eenig motief^ deze regeering dankbaar te zijn, te roemen voor hare gedragingen ten opzichte van dit zoo zeer belangrijke vraagstuk voor onze gemeente? Reeds eenmaal werd het „gewogen, doch te licht be vonden", hier neergeschreven. Zal de historie zich ook hier herhalen? BOSKOOPER. Op gave der Personen, die zich gedurende de week van 16 Mei tot 23 Mei in de Gemeente gevestigd of deze verlaten hebben. GEVESTIGD M. E. Peeters uit Schiedam in Markt 20. A. van Wijngaarden uit Bergam bacht in Karnemelksloot 108. M. J. Lammering uit Boskoop in Raam 142. J. Koster uit 's-Gravenhage in Gouwe 101. T. vau Duyn uit Zevenhuizen in Brookweg 5. A. Maskamp uit Rotterdam in Groe- neweg 83. H. Bakker uit De Wijk iuNaaijer- straat 27. C. van Mullem uit Moordrecht in' Pr. Hendrikstraat 99. A. H. Stijns uit Rheine in Nieuwe Gouwe 3. H. Langendijk uit Amersfoort in Boelekade 48. A. J. Meyer uit Harmelen in K. Tien- deweg 7. J. C. Verhoeff uit Brandwijk in Keizerstraat 96. VER TROKKENEN: M. Zwanenburg Wed. Ruiten uit Nieuwehaven 17 naar Waarder. E. Booy uit R. van Catsweg 28 naar Benschop No. 246. J. Spil uit St. Anthoniestr. 7 naar Moordrecht, Vischstraat. J. van den Heuvel uit Boelekade 221 naar Ede Parallelweg 243. J. N. van Garderen uit Vij verstraat 9 naar Nieuwerkerk a.d. IJsel. B. J. Wessenburg uit Gr. v. Bloisstr. 21 naar 's-Heerenberg. S. J. Moerman uit Fluw. Singel 77 naar Reeuwijk. B. C. Bron uit Kleiwegsferaat 28 naar Deventer, Veenweg 84. J. Dijkema uit P. C. Bothstr. 25 naar Amsterdam, Dapperstraat 104. A. van Beekum uit Oosthaven 6 naar 's-Gravenhage Hotel „Witte Brug". B. Lommerse uit Crabethstr. 33 naar 's-Gravenhage, Ternöodstr. 86 2° etage. N. E. M. Heisserboeg uit Doelestraat 19 naar Driebergen Viüa „Heidestein". Predikbeurten te Gouda. - Zondag. REMONSTHANTSCHE KERK. Voorm. 10Va uur. Ds. H. VAN ASSEN DELFT. Orgelfond, collecte. GROOTE KERK. Vroegpreek ten 7 */a nre. Da. DEUR. Voorm. ten 10 nre. Ds. BIJL. Namidd. ten 2 ure. Geen dienst. KLEINE KERK. Namiddag ten 2 are. Ds. V. D. KOOY, van Reeuwijk. Kinderpreek ten 5 nre. De heer VIS SER, Godsdienstonderwijzer. LUTHERSCHE KERK. Voorm. ten 10 nre. ps. GEELHUÏ- SEN. GROOTE KERK. Huwelijksinzegening, Woensdag 28 Mei 12 nor, Ds. BIJL. Ondertrouwd: W. A. FROGER H. M. HÜOGSTRA. Londen, 22 Mei 1918. Eenige en algemeene kennisgeving. i In de heden gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders, werd het dividend over het boekjaar 1912 op f 7.per aandeel vastgesteld, over welk bedrag, tegen afgifte van het ingevulde dividendbewijs No. 16, ten kantore van de Heeren HOFFMAN Co. te Gouda kan worden beschikt. De DIRECTEUR. Gouda, 24 Mei 1913. by Drogist. - Wijdstraat 29. GEVRAAGD een bekwaam bekend met rond- en Lintzaag Bekendheid met vlakbank strekt tot aanbeveling. Zich te vervoegen bij H. J. NEDERHORST Jr., Gouda. Hoogstvaat 7, Gouda. ONTVANGEN een geheel nieuSve sortoering Steeds verkrijgbaar en voorhanden de echte volgens systeem STVTTOART. voor heeren, dames en kinderen.) Prijscourant wordt gaarne op aa vrage gratis verstrekt. Apotheker, GOUWE 135, l)e Reform-flacons bevitten 85 en 45 e.M.8 en kosten slechts 80 en 50 ct. p. stuk. Weiger Steens welke niet voor zien zijn van bovenstsand merk. Overal verkrijgbaar. POOL ZONEN, Amsterdam. 4yb0T«l«i*J, L. Tiendoweg 45. Tel. 288. 1 - Deze week 3e en 4e tijdperk van (DE ELLENDIÖEN). De Oase van Oakes. Gekleurde natuuropname. Bigorno bezorgt een diner aan huis. Komisch. Plaatsbespreken a 5 ct. dringend aanbevolen op WOENSDAG 28 MEI 1913 in het Slachthuis van den heer T. STOUT SPREKER Secretaris van het Anti-Tariefwet-glomitó te Amsterdam. Aanvang uur Toegang vrij. MBebat gewenscht. WIT Gelegenheid tot berging van Rijwielen. Willemsplein 2, ROTTERDAM - Telephoon 654-635. zullen vanaf de LEUVEHAVEN hoek Zalmhaven SNELLE en GOED INGERICHTE varen, langs boeien Rechter Maasoever tot en door de Waal haven, terug langs boeien Linker Maasoever, de Maashaven, de Rijnhaven en dan terug naar de Leuvehaven. Vaartijd heen en terug ongeveer i'/a uur. 70 TIJD VAN AFVAART: ELK HEEL UÜR van 9 uur v.m. tot 7 uur n.m. j Kinderen beneden 6 jaar vrij. Kaarten verkrijgbaar aan het loket der Roeiersvereeniging EENDRACHTWillemsplein 2, 15 minuten vóór eiken afvaart. DE DIRECTIE. Verkrijgbaar bij de Heeren T. GOEDEW AAGF.N ZONEN. Do Directie Mr. C. D. SALOMONSON. J. HAITSMA MULIER. Telephoon 148.KEIZERSTRAAT 83-85-87. Circulaires, Menu's, Muziek, Teekeningen, enz. De „MfJMjTtCOPMBTB" (wettig gedepon.) 20 stelt U daartoe in de gelegenheid. Prijs compleet f 17.50. Vraagt int. „ALG. COMMISSIE-BUREAU", HOOGSTRAAT 158, ROTTERDAM. Kantoor van 96 uur. door nieuw of verhoogd invoerrecht op ALLERLEI BENOODIGDHEDEN, als: lucifers, kaarsen, gloeikousjes, touw, manden, riemen, sigaren kokers, portemonaley, papier, enveloppes, schrijfbehoeften, snaren, geneesmiddelen, verbandstoffen, paraplules, rijwielen, maten en ge^ j wichten, brillen, klokken, tabakspijpen, hengels enz. Lange Tiende weg 57, Gouda. Vertegenwoordiger van RIEDEL'S LIMONADES op KogelfleSchJes. HIJIWIEI.EW steeds in ruime keuze voorradig. Prima afwerking. Langdurige garantie. Reparaties aan alle merken Rijwielen. Aanbevelend, BONDSRIJWIELHERSTELLER. Telefoon 350. rechtstreeks geïmporteerd, sterk con-1 curreerende prijzen vanaf f 295. bespeelde Piano's v.af f 125.- bespeelde Pianola's f 3t50. VRAAGT CONDITIËN U- Goudschesingel No. 237, Tel. 4077. Opgericht 1898. Kruiskade No. 112, Tel. 4090. MARKT 43, Drogist. Wijdstraat 29. Schoenhandel. Eenig adres: SPECIALITEIT IN

Goudsche Courant | 1913 | | pagina 2