Een oude ervaring' Banden A. LIPJES, POT'TELBERG boudsbh blazen, Tuinders glas. WÊÈÊÊÊmli Blatchfords Kalvermeel, Gemengde Berichten. Volguns hel bcffenijaagsïb .-Mpiiil der wefe'nsthap is - j gwwfoiidtrvindtliilt';] helbesle middel wh Wfflrliiififfljjjp pp Men begrijpe fiarifigmtoniHhrfi». I (..mSSS ÜLASHANJ)EL, ZBottord-aasa. ZECra-nst- 403e STAATS LOTERIJ. Advertcnfiën Varkensvoer merk MVIt, liet bestel M. VI UIIU I «otterdam. Het beste Tafelwater Zuiver en natuurlijk Beschrijvingder beroemde geschilderde Kerkglnzen (iftOOTË OF ST. JAiWllK TER GOUDE de Geschiedenis der SI. Janskerk, der Glazen, der C&rtonteekenlngen enz. Gebroeders CR AR ET II CHRISTIAAN KBAUM, in het uitoefenen van haar bedrijf tegen de ingezetenen opgehitst. Het gemeentebestuur dat kalm toe ziet, verzekert men ons, heeft alle cor respondentie enz. met hun inferieuren ambtenaar alhier geweigerd. Men verwacht nadere en heftige onaangenaamheden de reoderijen wil len zich niet langer allerlei insinuaties en beleedigingen laten welgevallen. Men zegt bovendien dat men aan het Ministerie met deze houding niet onbekend is. De wraak van den Noor. Uit Noord-Sleeswijk schrijft men aan het „Berl. Tagebl." Den vorigen winter werd deNoor- sche luitenant dor marine Coucheron- Amot uitgezet uit het district Sonder- burg toen hij daar in een vereeniging een voordracht wilde houden over een •algemeen thema. Concheron-Amot is echter niet alleen Noorsch marine officier, maar ook grondbezitter. Hem behoort het Noorsche eiland Voö in Romsdalfjord, dat sedert geruimen tyd door toeristen gaarne wordt bezocht. Ook keizer Wilhelm heeft vroeger Coucheron-Amot een bezoek gebracht. De uitzetting uit Noord-Sleeswijk heeft echter den Noor tegen Duitschland onverzoenlijk gestemd en na heeft hij alle Duitschers verboden zijn eiland te betreden. Verder heeft hy Duitsche schepen verboden de drie havens van zijn eiland aan te doen en alle zakelijke betrek kingen met Duitsche firma's afge broken. De diefstal in do Roelof Hartstraat te Amsterdam. Het is de Amsterdamsche politie en recherche galukt in het geheel een zestal personen, waarondef een vrouw aan te houden, in verband met den diefstal welke in de Roelof Hartstraat heeft plaats gehad. Twee dezer arres tanten werden gistermiddag ingere kend en evenals do vier overigen naar bureau-Overtoom overgebracht, waar zij door den afdoelingschef, den heer Land, aan oen streng en uitvoerig verhoor werden onderworpen. Behalve door den heer Land, heeft ook de chef van den recherchedienst aan het voorbereidend onderzoek in deze zaak deelgenomen. Dit onderzoek heeft, naar wij vernemen, ook ten doel, na te gaan of de aangehoudenen schul- zijn aan de overige in den laatsten tijd gepleegde diefstallen. De aangehoudenen ontkennen met beslistheid iets van de bewuste mis drijven af te weton, doch de politie meent met de genoemde arrestaties een goede vangst te hebben gedaan. Onder de personen die nu aange houden zyn, bevindt zich ook Roos, die ongeveer vijf jaar geleden deel uitmaakte van het beruchte trio. dat destijds Amsterdam onveilig maakte. Terzake van de diefstallen van den lAatston tijd zyn thans totaal 9 perso nen in handen der justitie. De Wereldwandelaar Kriesz. Wereld wandelaars of meer spor tief uitgedrukt „globe-trotters" zijn er in massa geweest, monschen die, liefst zonder een cent op zak en soms nog met allerlei buitenissigheden onzon aardbol zouden rondwandelen men lette op dat hzoudenM on die met do noodige bombarie vertrokken of die dag, slechts een paar uur na elkaar. Zoo voorzichtig als slechts mogelijk was, deelde Allan hot droevige be richt aan zijn vrouw mede. Haar droefheid kende geen grenzen, doch Allan troostte haar, zooveel hij kou. Zij bloven verder kinderloos en wijd den zich geheel aan graaf Cellini, die hen lief had als zijn zoon en doch ter. Na zijn afsterven ondernamen ze dadelijk groote reizen door Europa en gaven onderweg groote concerten waarvan de opbrengst ten bate van de armen kwam. Zoo sleten zij hun leven en welhaast waren zij vijf en twintig jaar getrouwd, toen lord Allan te Rome ziek werd. Aan een kwaad aardige ziekte stierf Allan te Rome. Zijn laatste woorden waren een inni ge dankbetuiging voor de liefde en toewijding steeds van haar ondervon den. Het lijk werd naar Engeland vervoerd, om daar bijgezet te worden in de oude abdijkerk van Ashcrton. Nu waren Percival en Owendolin ten langen leste toch graaf en gravin ge worden; zij waren pas grootvader en grootmoeder geworden, en hadden dus lang gewacht voordat de titel en de erfenis eindelijk hun ten deel viel. it..: zich reeds als overwinnaars aanstelden wanneer zij b.v. van Amsterdam of van Antwerpen hierheen gewandeld hadden, niet meer dan een stroobreed op de globe. Maar aankomende globe trotters, ja, Bauer das ist ganz was anderes f Daar hoort men niet zooveel van en gezien hebben we er nog nooit een. De meeste van die met veel ophef begonnen wereld wandelingen eindig den al wanneer de wandelaar in streken kwam waar men met 'n mondje-vol Fransch, Engelsch of Duitsch niet meer terecht kan en waar men wegwijzers als een luxe-artikel beschouwt. Dan gaan de meeste wereldwande lingen als een nachtkaars uit en de moedige gevaren-trotseerder is dan al blij, wanneer hij een Hollandschen consul vindt, die hom op den trein zet huis-toe. Evenwel, uitzonderingen bewijzen den regel en zulk een uitzondering is thans te Rotterdam den wereld wandelaar Kriesz, die zijn wandeling begon te Denver, en Amerika, de Indische eilanden, Japan, China en het verdere gedeelte van Azië en Rusland tot St. Petersburg heeft door wandeld. Te St. Petersburg dwongen familie omstandigheden hem, zijn wandeling tijdelijk te onderbreken, waarna hij per Bpoor naar Rotterdam reisde, doch het is zyn voornemen om weer per spoor, naar de Czarenstad aan de Newa terug te keeren en daar zijn wereld wandeling voort te zetten. Het gaat dan, weer per pedes apostelorum, door Rusland, Duitschland, Luxemburg, België en Frankrijk het Kanaal over dat gedeelte niet te voet, wel te verstaan dan weer tippelen van Londen naar Liverpool, varen naar New-York en Op den pootwagen op Denver aan. De heer Kriesz heeft dus het grootste deel van zijn wandeling al achter den rug en tevens het moeie- lijkste deel, door de meest onherberg zame oorden. Dit dus in aanmerking genomen kan men voor het verdere gedeelte er 't boste van hoopen en laat het zich werkelijk aanzien, dat hy zijn reuzen toer er goed af zal brengen. Ofschoon hij uit Amerika komt, is Kriesz toch geen Amerikaan, maar Hollander. Ongeveer 7 jaar geleden verhuisde hij uit ons land naar de Nieuwe Wereld, waar hij eentydlang cow-boy was, eon omslandigheid die aan het welslagen van zyn waagstuk ten goede kan gekomen zijn. Het dag blad „Denver PostM stelde hem voor de wereldwandeiing te maken met nog 3 anderenden Engelschman Milligan, den Amorikaan Lindquist en den Deen AnderBö.r. Zy moesten zonder geld op reis gaan en onderweg hun kost verdienen met het houden van lezingen en het ver- koopen van prentbriefkaarten, maar bedolen mochten zij niet. Volbrachten zij de toer, dan zou de „Denver Post" hun 40.000 dollars uitbotalen. Den 6 Januari 1909 gingen zij uit Denver op stap, maar de Engelschman stierf te Hangchow in China aan moe raskoortsen, ae Amerikaan werd te Kohlak in Siam door roovers vermoord, by welke gelegenheid Kriesz ook een geduchte hoofdwond opliep en de Deen kreeg or op Java genoeg van en gaf 't op, zoodat onze landgenoot de eenige is, die het volgehouden heeft. In de Croezelaan te Utrecht kwam men gisteren tot de ontdekking dat in een armelijke woning eenige kin deren zonder verzorging waron ach tergebleven. De politie stelde een on derzoek in en Irad het huisje bin nen,dat zeer vervuild bleek te zijn. Enkele kinderen bevonden zich zon der toezicht in deze woning en ble ken al eveneens in vervuilden toe stand te verkeeren, het jongste kind al reeds in die mate <Jat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. De dokter oordeelde overbrenging van den kleine naar het ziekenhuis nood zakelijk. Doch voordat het kind kon worden overgebracht, was de moeder die onder invloed van den drank ver keerde, thuis gekomen en verzette zich tegen de opname van het ver vuilde kind in het gasthuis, zoodat daarvan voor het oogenblik moest worden afgezien. U. D. Het bestnur van de Entos deelt mede, dat by Kon. Besluit van 9 Au gustus 1913 aan de Entos door H.M. vergunning is verleend oen loterij te doen houden. BESLUIT. Lady Stella zoo werd zij voort aan genoemd vertoefde nu op het kasteel bij haar neef en nicht, die haar innig lief hadden om haar edel karakter en haar onverstoorbare vriendelijkheid. Reeds jaren lang ge loofde niemand meer aan haar bur gorlijke afkomst. Voor haar stiefva der, deft' boschwachter zorgde zij tot aan den dood en voor haar stiefzus ter en broertjes werd ook gezorgd, dat zij een goed bestaan kregen. Op haar rijtoeren zag Stella nog enkele malen den vroegeren lakei Shanker. De man, die haar eens ge kust had, herkende in de aanzienlij ke dame niet meer het eenvoudige dienstmeisje dat zoo dikwerf wfts be spot op het kasteel voor haar droom. Hij was nu oud en leed zoo erg aan rheumatiek, dat hij zijn herberg had moeten overdoen aan een jongeren kracht. Louise Gale was sedert vele jaren reeds getrouwd met den dorpsgeestelijke van het nabijgelegen plaatsje, welke geestelijke echter geen die haar vroeger zoo bespot had om ruim inkomen had. Toen lady Stella op zekeren dag het dorpskerkje be zocht, boog Louise voor haar als een knipmes. Stella moest in zich zelf lachen om de overdreven Louise haar groene jurkje, en nu zoo mocht Een tragisch einde. Men meldt uit Amsterdam aan de Maasb. Maandagavond liep hier het stoom schip „Frisia" binnen. Naar wij vernemen, heeft zich ge durende de heenreis naar Brazilië op den stoomer de volgende tragische historie afgespeeld. De „Frisia" 25 Juni van Amsterdam vertrokken, nam naar gewoonte op 30 Juni te Lissa bon passagiers en vrachtgoed in. Toen de stoomer drie dagen in zee was, werd er een ondragelijke stank waar genomen. Men stelde een onderzoek n en 't bleek, dat de bedorven lucht uit een der kisten kwam, welke in het ruim waren opgestapeld. Bij opening vond men het lijk van een man, in staat van ontbinding. Naast het doode lichaam lag een stuk brood en een flesch wijn. De bedor ven massa werd onmiddellijk over boord geworpen. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat de op zulk een ongewone wijze eherbergae passagier was een zekere osó Pinto Ferreira uit Lissabon. De man waa refeds vroeger in Bra zilië geweest, had daar geld verdiend en was weer naar Lissabon terugge keerd. Daar was hij echter weldra aan lager wal geraakt en begon nu een vreemdsoortig bedrijf. Arme Por- tugeezen, die gaarne naar Brazilië wil den, maar den overtocht niet konden betalen, verstopte hij tegen een matig mjsje ifi een tist en bezorgde hen aan )oord. Daar de passage-biljetten by het aan boord gaan worden afgegeven en verder geen contröle wordt uitge oefend, kwamen de emigranten na korten tijd uit de kist te voorschyn en maakten do reis kosteloos mee. Ferreira was reeds eenmaal wegens clandestine emigratie veroordeeld tot een boete van 200 Mil. Reis (f 480). Nadat de man gedurende twee jaar het beroep had uitgeoefend besloot hij zichzelf ook naar Brazilië te trarspor- teeren, zooals hij reeds velen zijner landgenooten naar de overzijde van den Oceaan had geholpen. Hij liet zich in een kist opsluiten en aan boond brengen. Als passagier ging met hem mede een vrouw, waar mede hij leefde. Het ongeluk wilde, dat het houten omhulsel van Ferreira tusschen een menigte andore kisten en koffers werd gestapeld. De vrouw heeft blijkbaar den moed gemist hot geval bekend te maken. Vermindering der huwelijken. De groote levensverzekeringmaat schappij „Equitable" heeft een statis- buigen. En toch schonk het haar voldoening. Weldoende sleet gravin .Stella nog een tiental laren op Asherton Castle, toen stierf ook' zij. Betreurd door allen werd zij ter ruste gelegd naast haar echtgenoot dien zij zoo teeder had liefgehad. Zoo waren lord Allan Duncan, graaf van Asherton en Dolly Star, gravin van Asherton ook volgens hun wensch in den dood vereenigd. EINDE. tiek openbaar gemaakt waaruit dui delijk blijkt, dat er in de Vereenig- de Staten 17,000,000 menscheu onge huwd zijn en dat van elke 100 man nen er 39 niet trouwen. De ongehuwden zijn als volgt ver deeld: 20- tot 24-jarige mannen pl.m. 7,226,000, 25 tot 54-jarige mannen 500,000. Ongehuwde vrouwen boven de 15 jaar 9,000,000. De slotsom van de samenstellers is dat een obtzaglijk aantal mannen de geestkracht en den moed missen het volle aandeel te nemen in hun we- reldtaak. Door hun zelfzucht zijn een geheel leger jonge vrouwen gedwon gen tot den arbeid in de fabrieken oi cantoren om in hun onderhoud te voorzien. Bovendien nemen ongehuw den het grootste aandeel in de onze delijkheid en misdaad. N. Ct. Moordaanslag. Men meldt aan de Maasbode uit Moergestel: Gisterennacht is J. v. d. Kerkhof onbezoldigd rijksveldwachter alhier, toen hij op surveillance was, door twee mannen aangevallen. Een hun ner schoot hem met een revolver een kogel in de borst. Nadat de gewonde van de H.H. Sacramenten der Ster venden is voorzien, is hij naar hel ziekenhuis te Tilburg overgebracht. In aansluiting op bovenstaand be richt meldt men nog uit Tilburg aan dit blad: Reeds geruimen tijd bestaat er tus schen de boeren van Moergestel en de heeren van den Bergh uit Tilburg een diepgaande veete naar aanleiding van het heerlijke jachtrecht, dat de heeren van Men Bergh onder Moer gestel bezitten. Reeds meermalen kwam het tot een treffen tusschen de jachtopzieners en de boeren en groote processen bleven niet uit. In den afgeloopen nacht is een der jachtopzieners v. d. Kerkhof wederom ii\ aanraking met stroopers gekomen. Hoe de zaak zich heeft toe gedragen, is tot nu onbekend, maar de zen morgen vond men den jachtopzie ner met een ernstige schotwonde in de borst. Per auto heeft men hem naar het gasthuis te Tilburg vervoerd. Oogenblikkeiijk is een streng onder zoek naar de daders ingesteld. De kogel heeft den gewonde midden in. de borst getroffen en is verder door gedrongen tot in de longen. Een lastig heer. De N. Arnh. Ct. meldt: Toen Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur deheer R. te Elden van de kerk huiswaarts keerde, werd hij nabij zijn woning opgewacht door zijn over buur, zekeren J. P. K. Deze laatsrte droeg een wrok tegen den heer K. Hij greep hem aan en diende hem nu verscheidene slagen toe, waaraan een einde kwam doordien de gebroeders W. èn C. L. den mishandelde ter hulp kwamen en hem ontzetten. Eenigen tijd later, juist toen de familie L. zich aan tafel begaf, klonk plotseling een schot en vloog de ha gel tegen het raam. Een 2e schot volgde daarop. Men ging naar bui ten en daar stond K. met een geweer achter zijn buts. Terwijl bij een der de schot L. om den hoek keek, leg^ de K. ook op hem aan. Het schol trot ook nu niemand, doch begat J L. zich op weg om de politie te waarschuwen. Deze kwam en weril ook tot 2 maal toe gedreigd. Er werd een geweer in beslag ge nomen, doch dit bleek niet het goede te zijn. Volgens verklaringen van de gebroeders L. was een dubbelloops jachtgeweer gebruikt. De dader ver klaarde dit niet te hebben. Doch he werd in zijn woning onder hooi ver borgengevonden. K. werd naar Els overgebracht. Een veldslag geleverd. Men weet zoo schrijft het U. 1) dat de leden van den Studenten bond Unitas op het Domplein een eigen sociëteit hebben, waarin vroe ger gevestigd was het Metalen Kruis Nu schijnen de studenten aan den te genwoordigen exploitant de pacht o! huur te hebben opgezegd, er is al thans tusschen beide partijen verschil van meening. Hoe de vork nu pre ei es in densteel zit, dat weten wij nu niet precies, maar de zaak was zoo, dat de exploitant zei dat h ij de baas was van het gebouw, en de studen ten beweerden dat dit voorrecht aan hen te beurt moest vallen. In een formule uitgedrukt dus: ,,Ik er in, jullie er uit" Wij er in, jij er uit." Die quaestie heeft zich in den at- geloopen nacfit geleend tot een tref fen tusschen de belanghebbenden. Het heeft iets gehad van een verraderlij ken overval, want terwijl de inaand Augustus voor de studenten nog be hoort tot de langdurige periode van den vacantietijd, en dus het seizoen nog slaapt als een, die de eerste zes weken niet behoeft wakker te wor den, zijn een aantal studenten, leden van Unitas, gezegd wordt een 20-tal gisternacht in het diepe duister naar hun sociëteit getrokken om den ex ploitant en de zijnen er uit te wer kenenbezit te nemen van den burcht. In het holle van den nacht, toen rus tig vacantie-Utrecht aan den voet van den Domtoren sluimerde, zijn de aan vallers het vijandelijke kamp binnen geslopen. De exploitant, die met zijn familie deed, wat op dat moment alle Utrechtenaren except 20 studen ten deden, schrok zich, zeer be grijpelijk een aap, zoo geen twee. De man stond op en bemerkte tot ziju ontsteltenis, dat zijn huis overstroomd was met indringers, die hem bevolen het gebouw op slag te verlaten. De kastelein moet daarop pertinent met een „neen" geantwoord hebben, waar/ op de Unitas-leden gezegd moeten hebben: gaat het niet goedschiks, dan maar kwaadschiks, waarop zij aan pakten om er uit te hebben, wat ze er niet in wilden hebben. De exploi tant, die wel inzag, dat- een overmacht van 20 -er niet uit valt te knikkeren, gooide de ramen van het huis open en schreeuwde in den stillen sterrennacht over het Domplein „möord! moord!" Nou, als je dat 's nachts doet op zoo'n vergeten hoekje achter den Dom, behoef je den kreet niet te her halen om gehoord te worden. In een ommezien schoten uit alle hoeken van straten agenten als hazen te voor schijn en de benauwde exploitant was weldra in het secure gezelschap van Hermandad, gewapend met sabel en revolver. De politie begreep van de situatie op het eerste aanschouwen niet heel veel: de pachter omringd door 20 kijvende studenten, alles om hetgewichtige vraagstuk: „er in of er uit". Dit nu is een civiele kwes tie en het ligt voor de hand, dat het in het holle van den nacht niet het meest preferabele moment is om ten deze een beslissing te doen. Dat doe je gemeenlijk overdag, op een ad vocatenkantoor, niet op een. sociëteit, tusschen des nachls 12 uur en 's mor- gehs 6, den bij de wet voorgeschre ven tijd voor speciale nachtrust. De exploitant had op dit punt gelijk het uur was door de studenten niet gelukkig gekozen, en de manier waar op was ook niet gan- achelijk onberispelijk. De pachter had de heeren zelfs in zijn slaapka mer gehad, waar hij sliep, en waar zijn vrouw sliep en waar zijn^kinde- rensliepen. Ja, stel je voor, dat je opeens 20 man voor je bed staan dieje commandeerep„Voorwaarts, march, eruit! eruit! eruit!" Nietwaar dat is buitengewoon ijselijk, heel ijselijk. En de politie vond dat ook ijselijk, zeer ijselijk. Dat gaf bij haar den doorslag. Ze liet de quaestie zoo als die was, ontzag het civiele recht met allen eerbied, zooals het allen betaamt zulks te doen, maar besliste de zaak uit een oogpunt van het... practische leven en beval: „De ex ploitant erin, de studenten eruit!" De pachter was nu eenmaal de bewoner van het huis, sliep daar en was dus binnen. En— wie binnen binnen, bin nen binnen. Afgeloopen, voor de rest geen nieuws, de rust moest hersteld, de verordening schrijft dat voor. En de studenten-aanvallers-indnn- gers moesten gaan zooals ze gekomen waren. En gauw ook. Er werd een post gezet voor het gebouw, met het oog op een eventueele herhaling van de grap. De kastelein en de vrouw, en de kinderen gingen weer onder de wol,er over filosofeerende, dat je toch maar nooit kunt weten wat er gebeu- Unites heelt een sehoone bl^dz'g° te boeken: een heldendaad in d™ nacht van 19 op 20 Augustus 191d. Een honderdjarige. De heer G. A. Meijer gepeneion. hoofdcommies te Emmen (Dr.), wordt naar de N. Ct. meldt, heden 100 jaar. Geboren te Difum (Pruisen) kwam hij reeds vroeg naar ons land, m zes jaar in garnizoen in Breda commies, 'w^rTh^n %E -d gTetrter is nog Ura^en teerste van teerlands Ona Jnkeiijkheid te Emmen nog heeft beleefd. Men seint aan de „N. R. Crt." uit Londen Volgons een telegram uit Barcelona is hit van Rotterdam naar Batavia bestemde Nederlandsche st. Willis op een zandbank nabij Calell (O. kust Spanje, t.Wf. van Barcelona en t. Z. van Malgi»t) geetrand. Assistentie is afgezonden. (Van de Bott. IJoyd) ver neemt het blad dat het stoomschip vóór geboeid zit en achter vlot. Er is echter geen gevaar. Het weer is kalm. De bergingsboot Valkyrien is van Mar seille naar de strandingsplaats ver trokken). Te Rijssen is gistermiddag een 5- jarig jongetje, dat op weg was naar school, .door oen vrachtwagen nit Rome overreden. De wielen gingen het over het hoofd de direct geroe pen geneesheeren kondon slechts doa dood constateoren. (N. R. Crt.) Inbrekers te Rotterdam. Ruim éón uur in den nacht van' Dinsdag op Woensdag zagen agente» intÉf J. v*tj lüijg leert dat het beste steeds het goedkoopste Jft* is. De beste band i§ altijd de goedkoopste, 2£JH| en wel niet bij het aanschaffen, doèh in het gebruik. Men rijde daarom slechts op V Continental die den goedkoopsten kilometerprijs waarborgen. Continental-Caoutchouc- en Gutta-Percha-Co.Amsterdam. Glasslijperij. Glasetserij. Ateliers voor Gfas in Lood en in Koper 20 Telefoon Nos, 9272-9292, het enorm groote belang der geheel nieuwe en eigenaardige uitwerking vm het echte mondwater Odol: terwijl alle overige mond en tandreinigings middelen slechts gedurende de weinige oogenblikken* dat men den mond reinigt, werken kunnen, werkt het echte Odol uren lang antiseptisch na, zelfs lang nog, nadat men de tanden er mede gereinigd heeft. Odol dringt in de holle kiezen, en In de slijmvliezen van het fand- vleesch,- die het om zoo te zeggen verzadigt, en die antiseptische voorraad, die het hier achterlaat, blijft uren lang nawerken. Deze voortdurende werking, door geen enkel praeparaat bezeten, is het, welke dengene, die dagelijks Odol gebruikt, de zekerheid geeft, dat zijn mond stellig beveiligd is tegen de werking der bederfkweekers en gistingsstoffen, welke de tanden verwoesten. Men wachte zich intusschen voor namaak. Onder den naam Odol worden talrijke wadrdelooze, ja dikwijls zelfs schadelijke namaaksels in doozen en flesschen verkocht. Daarvoor zij men op zijn hoede. Het echte Odol wordt alleen in flacon» verkocht, al» hier aafgebeeld. Gr. flacons Fl. 1,—kl. 60ets. van politie, die in burgerkleeding diensfc doen in verband met eenige inbraken en pogingen daartoe in het Westelijk stadsdeel gepleegd, dat twee mannen zich op verdachte wijze op den Heemraadssingel ophieldon en uit het plantsoen aldaar, een onder heesters verborgen laddertje te voorschyn haal den, waarmede zij zich begaven in de richting van de Robert Fruinstraat. Daar verdwenen zij plotseling. Een onderzoek werd ingesteld en men vernam, dat een man gezien was op een tninloodsje aan de achterzijde van do huizen in de Robert Fruinstraat. Door het huis van een bewoner van de Schietbaanlaan kwam men in den tuin achter pand no. 49 in de Robert Frnin straat, .bewoond door een onderwijzer, den heer J. L. Dotman. In dien tuin staat een loodsje, waarvan de deur openstond en in een hoek in die loods verscholen vond men ineengedoken een man zitten, die dadelijk herkend werd als den welbekonden inbreker A. J. L., een man zonder vast woonverblijf. Hij werd ingerekend. Inmiddels hoorde men van de onder wijzeres mejuffrouw A. W. Hennekam, wonende in de Robert Fruinstraat no. 47, de geheele omgeving was gewekt door het geloop en gedraaf van politio en burgers dat zij kort te voren een man door haar woning had uitgelaten, die geweldige haast had, want zoo zeide hij, er was brand oir hij was brandmeester. Deze man bleek te zijn de bèruchte recidivist F. M., enkele weken geleden uit de gevangenis ontslagen, in welke hij eenige jaren vertoefde. Naar hem werd nu gespeurd, Omstreeks half drie zag men den gezochte liggen in het zand aan de Rochussenstraat, maar ook hij zag de politie en zetto het op een loopen, gevolgd door de politie. Over weilan den en door slooten ging het in de richting van de Melkkop aan den Westzoodijk en daar verdween de vluchteling. Met politiehonden werd zijn spoor gezocht maar tevergeefs. En gisterochtend omstreeks 6 uren werd hij plotseling herkend aan den Benkelsdijk. Weer volgde een wilde jacht over land en door slooten, maar nu met het gevolg, dat hij gegrepen werd. Beide verdachten "zijn overge bracht naar het politiebureau in de Witte de Withstraat, waar zij zijn opgesloten. Het laddertje, dat zij uit het plant soen in den Heemraadssingel hadden weggenomen, is teruggevonden in den tuin achter hot huis van den heer Theo Stokvis aan den Heemraadssingel no. 194, die met|de familie uitstedig is.. En in een van de tninen aan de Robert Fruinstraat is nog een broekijzer ont dekt, dat de vluchtelingen daar hadden achtergelaten. Het is blijkbaar de be doeling geweest om in het huis van den heer Stokvis in te breken. In het bezit van de inbrekors zijn kaarsen en lucifers gevonden. Nergens is er iets gestolen. (N. R. Crt.) Gisterenmiddag 13 in de fabriek van de fi,rma Thomas do Beer te Tilburg een arbeider in een kuip met stoom water gevallen, waardoor hij zoodanige brandwonden bekwam, dat zijn toe stand hopeloos is. Brand op do Gontsche tentoonstelling. Gisteren is op de Gentsche tentoon stelling het Spaansche paviljoen door brand geheel verwoest. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat in 20 minu ten het paviljoen geheel was uitge brand. liet bevatte edelgesteenten, aardewerk wijnen en instrumenten. De ruiten van het paviljoen van de "rtad Gent sprongen door do hitte. De oorzaak van den brand is niet bekend. De staking te Groningon geëindigd. Men seint nit Groningen aan het Hbld. De werkstaking der transportarbei ders is geëindigd. Het werk wordt Donderdag hervat. Het vaste personeel ontvangt f 11 weekloon, het overwerk wordt betaald met 25 cent voor vaste en 30 cent voor losse arbeiders, de losse voerlui krijgen f2.75, de losse dragers f 3,25. Examens Nederlandsche Toonkunste naars Vereeniging. Aan do jaarlijkscho examens die voor den 34sten keer "hebben plaats gehad en waaraan door 68 dames en 14 heeren werd deelgenomen tezamen alzoo 82 candidaten, is aan 41 het diploma voor onderwijskunst toege kend, t. w. 2 voor Viool, 20 voor Piano L. O., 2 voor Koorzang en 17 voor Solozang. Behalve het hoofdbestuur, bestaande uit de heeren Mr1? Henri Viotta (den Haag) en M. W. Petri (Utrecht) af wisselend als Voorzitter, S. van Mil- ligen (Amsterdam), Jan Rijken (Deven ter) en A. I. Ackermann l"t0 Secretaris, had o.mj. de heer J.H. B. Spaanderman, Dir. Stads-Muziekschool alhier, zitting in de examen-commissie. IttARKTBERICHTEN. Gouda, 21 Aug. 1913. GRANENPrijshoudend. Tarwe: Zeeuwsche 11.25 A 11.75 mindere dito 10.75 4 Afwijkende 9-75 4 10.—. Polder 9.25 4/10.— Rogge Zeeuwsche ƒ725 A/775. Polder 5.75 A 7.25. Buitenlandsche per 70 kilo 6.25 a 6 75 GerstWinter 6.50 A 675. Zomer A -.— Che valier 7^5 4 7.75 Buiten I. voerger3t per 65 kiio 5,50 A 6.—. Haver per H.L. 425 A 4.50. Per 100 kilo 8,25 A 875. HennepzaadBuitenlandsche per 50 Kilo 7.A 7 3<. Kanarie zaad ao.A aa.p. HJj. Karwij- zaad per 50 Kilo 14.A 14 5°- Kool zaad 14.Af 15.per 11 L. Erwten.: Kookerwten 11.A 12.—. Buiten landsche voererwten per 80 Kilo 7. A 7.50 Boonenbruine boonen f 14.— A 15.witte boonen A Paardenboonen 7.50 a 7 75- Duiven- boonen f 8.50 A 9 50. Mais per 100 Kilo: Amorikaansche Mixed 7.50 A 8.25. Kleine ronde 7.75 A f 8.25. Vebmarkt. Melkvee weinig aanvoer. Handel stroef maar prijzen hoog. Vette varkens, red. aanvoer, handel vrijwel 28 4 30 ct. per half K.G. Biggen voor Engeland, redel. aanvoer, handel vrijwel, 25 A 26'/» ct. per half K.G. Magere Biggen, goede aanvoer, handel vrijwel, 2.— A/2.40 per week. Vette Schapen, red. aanvoer. Handel matig, 25.— A 30— Dammeren, rod. aanvoer. Handel matig 15.— a 22.—. Nuchtere Kalveren, rod. aanvoer, han del vlug, 15.A 22 Graskalveren red. aanvoer. Handel vlug 40 a 70. Fokkalveren 18.A 32. Kaas, aangevoerd 146 partijen, handel kalm. ie kwal. 31.— A 33 ade kwal 28.— A 30.—. Zwaardere 32.— 4 35.— Noordhollandsche n Boter goedo aanvoer. Handel matig. Goeboter 1.35 A 1.40. YVeibofer t.io A r 3c. 3de Kl. Trekking v, Donderdag 21 Aug. No. 2570 en 18711 ieder f 1000. 18680 f 200. 1091& f 100. Prijzen van f 45. 17SI W 1033 87 8401 3523 49 3856 5615 5830 5940 87 lllim 11928 vervangt de koemelk geheel. Verreweg het voordeeligsto voeder voor fokkalveren. Brochure met vele attesten gratis en franco. prima gShalto, billijk in prijs. Bij afname van 1000 Ko. kosteloos onderzoek naar zuiverheid. Uitsluitend verkrijgbaar bij 30 U.U. Wedereerkooiiert korting. Jmroetfle»cltfeê graft* verkrijgbaar. Gen. Agent voor Holland: CATALONIË te Tilburg. Vertegenwoordiger voor GOUDA en OmstrekenM. M. BELONJE Agent Amstel-Brouwerij, Keizerstraat Tel. 83, No. 148, Gouda. J Difi OP VAN DB TE BENEVENS EN KEN KirlNIEEWUHT BBlt DOOR Lid der Kon. /tendentie van Beeldende Kunsten enz. KunstschilderArchitect en Directeur der Academie van Boirwkunde te Utrecht. PRIJS 60 CENT. k. BRINKSMM A ZV.,Olfgewrs,fionda

Goudsche Courant | 1913 | | pagina 2